Prawda

Piątek, 28 lutego 2020 - 09:10

« Poprzedni Następny »


Syjoniści

Żołnierz i Refusenik


Chloe Valdary 2014-01-25


Wstęp:

Nasz dział „syjoniści” pokazuje ludzi, którzy sami siebie określają jako syjoniści, chociaż  nie mają nic wspólnego z żydostwem, ani powiązań rodzinnych, ani nie zamierzają nawracać się na judaizm. Przez syjonizm rozumieją to, czym syjonizm jest: długi ruch na rzecz prawa Żydów do własnej ojczyzny i współczesne prawo Żydów do posiadania własnej ojczyzny oraz do obrony własnego życia.

Znajdziecie tu między innymi Indianina - działacza o prawa amerykańskich Indian, muzułmankę, Palestyńczyka, byłego niewolnika z Sudanu, czy (jak w przypadku Autorki poniższego tekstu) czarną studentkę z Nowego Orleanu. Sądzę, że oni wszyscy, podobnie jak ja, podpisaliby się pod wielokrotnie przypominanymi przeze mnie słowami Tadeusza Mazowieckiego: 


„Dlatego walka z antysemityzmem nie jest żadną zasługą ani żadnym humanitarnym gestem litości; nie jest ona też tylko walką o godność Żydów, ale w równej mierze walką o naszą własną godność. Jest walką o godność wszystkich. Uogólnienie właściwe samej istocie antysemityzmu prowadzi bowiem poza pewien próg pojęć moralnych, którego człowiekowi przekroczyć nie wolno, jeśli nie ma się wszystko zawalić.”

Andrzej Koraszewski

 

Studium przypadku psychopatologicznej autoodrazy

 

Maya Wind i Eran Efrati są, jak twierdzą, działaczami pokojowymi i jeżdżą po kraju, ostrzegając studentów amerykańskich uniwersytetów przed grzechami Żydów. Nazywają siebie „Żołnierz i Refusenik”; moi przyjaciele i ja mieliśmy, na nieszczęście, okazję zobaczenia ich wykładu w Tulane University w Nowym Orleanie w Luizjanie.

 

Efrati, było żołnierz Izraelskich Sił Obronnych (IDF), który obecnie nienawidzi zarówno IDF, jak i własnego kraju, ma dobrą nawijkę. Zaczyna od przedstawienia studentom dobrze przećwiczonej sentymentalnej historii o tym, jak był niewinnym, naiwnym żołnierzem, który pragnął widzieć miłość i pokój między Arabami i Żydami i dał w Hebronie  cukierka małemu dziecku arabskiemu. Później, w przypadkowo wybranym przez IDF domu, Efrati znajduje się w mieszkaniu tego właśnie chłopca. Po popełnieniu błędu i skierowaniu lufy karabinu w kierunku dziecka i po doprowadzeniu do aresztowania ojca dziecka – z powodu własnego niedbalstwa Efratiego – podobno znajduje przysłowiowe światło i postanawia walczyć przeciwko Izraelowi, syjonizmowi i samostanowieniu własnego narodu. A wszystko to z powodu własnej głupoty, za którą obwinia samo istnienie państwa żydowskiego. Tak więc, jak większość psychopatów, za własne patologie obwinia całkowicie nie mający z tym związku byt, a mianowicie Izrael, a dla usprawiedliwienia swojego działania, wymyśla historyjki o państwie syjonistycznym. Na przykład, rozdziera szaty z powodu punktów kontrolnych, które chronią zarówno Żydów, jak Arabów przed zamachami terrorystycznymi. Mówi, że punkty kontrolne są oczywistymi dowodami „apartheidu” (co według tych standardów oznacza, że lotnisko JFK jest także dowodem na amerykański „apartheid”).

 

Wind czaruje publiczność innymi klimatami. Od początku odmówiła służby w IDF i odsiedziała jakiś czas w więzieniu w Izraelu, gdzie najwyraźniej odkryła, że Izrael nienawidzi wszystkich ludzi kolorowych; czego dowodem, jak mówi, jest fakt, że była w więzieniu  tylko jedną z niewielu aszkenazyjskich Żydów. Widzicie, Wind jest produktem podstępnego, paradygmatycznego światopoglądu, według którego świat jest podzielony na czarnych i białych, lub raczej na białych i nie-białych, i każdy biały ma naturalne skłonności do uprzedzeń (co samo w sobie jest naturalnie uprzedzeniem), a każda nie-biała osoba jest w sposób nieuchronny ofiarą uprzedzeń białych.

 

Tak więc w uproszczonym i – jak na ironię, w rasistowskim światopoglądzie pani Wind - każda próba wskazania istnienia terroryzmu lub ucisku w społeczności Arabów palestyńskich jest sama w sobie aktem rasizmu. Jest ona ideologiem i nagina rzeczywistość, żeby pasowała do jej pojęcia sprawiedliwości. Nie stanowi dla niej problemu wciskanie kłamstw publiczności i zastępowanie faktów historycznych mitycznym nonsensem.

 

Fakt historyczny ruchu Żydów europejskich na rzecz Eretz Yisroel staje się okazją do stwierdzenia, że „syjonizm był stworzony tylko dla Żydów aszkenazyjskich”.

 

Fakt, że niemal 100 tysięcy Arabów palestyńskich ma zezwolenia na pracę w Izraelu, za co utrzymują swoje rodziny, staje się okazją do powiedzenia: „w Izraelu istnieje niewolnicza praca palestyńska”.

 

Jest to taktyka oszustwa i zwykłych fałszerstw narzucanych niczego nie podejrzewającej, a często podatnej na wpływy publiczności, która wie mało lub nie wie niczego o Bliskim Wschodzie, nie mówiąc już o Izraelu.

 

Co gorsze jednak, są to Żydzi, którzy są zaciekle antysemiccy. Część definicji antysemityzmu Departamentu Stanu USA brzmi: „szczególnie, ale nie wyłącznie [szerzenie] mitu o światowym spisku żydowskim lub o Żydach kontrolujących media, gospodarkę, rząd lub inne instytucje społeczne”. Efrati podsyca ten pogląd utrzymując, że istnieje ogólnoświatowy spisek, że jest kolaboracja między siłami policyjnymi Stanów Zjednoczonych a państwem Izrael, która  „globalizuje i szkoli do uciskania nas, globalnie”.

 

Departament Stanu definiuje także antysemityzm jako „Odmawianie narodowi żydowskiemu prawa do samostanowienia i odmawianie Izraelowi prawa do istnienia”. W swoim wystąpieniu Efrati wzywa do „bojkotu, pozbawienia i sankcji tego laboratorium, jakim jest Izrael”. Na swojej stronie Facebooka napisał: „Obiecałem sobie, że nie będę dłużej wspierał syjonistycznego reżimu apartheidu i wezmę czynny udział w obaleniu go [i wyrzuceniu] na śmietnik historii”.

 

To jest czysty antysemityzm. I to jest nie do zaakceptowania.

 

Tak więc Efrati i Wind jeżdżą teraz po całym kraju, propagując antysemicki nonsens na uniwersytetach i kampusach. Według ich witryny internetowej w najbliższych miesiącach będą w Teksasie, Nowym Meksyku, Colorado, Kalifornii i Waszyngtonie. Te wykłady, szczególnie jeśli odbywają się na uniwersytetach i kampusach uczelni, powinny być bojkotowane i, jeśli to możliwe, należy podejmować kroki prawne przeciwko organizacjom, które goszczą takich ludzi. Uczelnie bardzo często mają statutowe regulacje, które zabraniają dyskryminacji studentów w oparciu o ich pochodzenie etniczne. Goszczenie Efratiego i Wind jest bezpośrednim pogwałceniem takich zasad. Tak więc, jeśli studenci dowiedzą się, że mają się oni pojawić, powinni zwrócić się do administracji uczelni i podjąć przeciwko temu właściwe działania.

 

To nie jest rok 1939.Naród żydowski żyje. Żadna ilość antysemickich kazań propagandowych na kampusach uczelnianych nie będzie skuteczna, jak długo my, społeczność syjonistyczna, będziemy to zwalczać. Żadna ilość kłamstw i nienawiści wypluwanych z ust tchórzy i zdrajców własnych ludzi nie zdoła nas uciszyć. Razem z przyjaciółmi protestowałam w zeszłym tygodniu. Podnosiliśmy napisy: „Fałsz” i „Nieścisłość” za każdym razem, kiedy mówca mówił coś, co nie zgadzało się z rzeczywistością. Wydawaliśmy okrzyki niezgody, zadawaliśmy pytania, byliśmy wyzywający. I nadal będziemy rzucali rękawicę oszczercom, i wzywamy was do tego samego. Jeśli kiedykolwiek odkryjesz, że coś takiego dzieje się w twojej społeczności, zabierz głos, podejmij działania, walcz; nie wolno nam dać się zawrócić na mroczną drogę pogromów i praw antyżydowskich, nie tutaj, nie gdzie indziej, nigdy.

 

A może to się zacząć od ulotki. Może to się zacząć od książki. Może zacząć się od antyizraelskiej organizacji albo wykładu na kampusie uczelni w Nowym Orleanie w Luizjanie. Odważnie więc głoście swoje przekonania. Powstań Syjonie.


Oryginał: The Soldier and the Refusenik: A case study in psychopathic self abhorrence

Tłumaczenie M.K.Chloé Valdary

 

Studentka na wydziale Stosunków Międzynarodowych University of New Orleans. Pisze o sobie:


„Mam na imię Chloe i jestem chrześcijanką. Odczuwałam uczucie przerażenia w minionym roku, grozę, której większość świata nie zauważa. Rośnie czarna chmura niechęci do jednego z narodów. W pokoju międzynarodowych stosunków od dawna jest słoń, którego nikt nie widzi”.        

FB: https://www.facebook.com/chloe.valdary?fref=ts


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Syjonizm

Znalezionych 136 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Donald Trump i lód dziewięć   Rosenthal   2020-02-24
Chcę tego, co oni mają, czyli jak Izraelczycy to robią?   Fitzgeralod   2019-12-26
Rezolucja o podziale: papierowy triumf   Rosenthal   2019-12-16
Zachowywanie pokoju z Jordanią   Glick   2019-12-15
Arabskie państwa roszczą sobie prawo do dziedzictwa po wygnanych Żydach   Julius   2019-12-09
Richard Landes: człowiek, który dał nazwę Pallywood   (Varda Epstein)   2019-12-08
Postępowi Demokraci mylą się w sprawie Izraela – raz jeszcze   Rosenthal   2019-12-07
Nieproporcjonalna obrona cywilna Izraela   Shindman   2019-12-04
Izrael: Podzielony ekran   Glick   2019-12-01
Czterdzieści lat, od kiedy uciekła Victoria i 80 tysięcy innych   Julius   2019-11-29
List do Goldy Meir   Tabarovsky   2019-11-26
Dyplomatyczne deklaracje i fakty w terenie   Collins   2019-11-24
Jak wyjaśnić bezprecedensowe wsparcie dla Arabów przez „rasistę” Netanjahu?     2019-11-08
Wdzięczny gospodarz wirusa antysemityzmu   Rosenthal   2019-10-10
Zaprzeczanie żydowskiej historii Jerozolimy mimo archeologicznych dowodów   Franklin   2019-10-02
Obłęd na punkcie Netanjahju & mit o izraelskiej teokracji   Sherman   2019-09-30
Judith Butler pisze recenzję z książki     2019-09-26
Rząd jedności – bez Arabów i bez charedim   Rosenthal   2019-09-23
Obejmuję moją izraelsko-arabską tożsamość   Adi   2019-09-19
Czy arabska izraelskość jest atrakcyjna   Amos   2019-09-10
Rozważania o plemiennej i narodowej lojalności   Rosenthal   2019-09-01
Zawsze byliśmy tutaj: historyczne prawo narodu żydowskiego do Ziemi Izraela   Rosenthal   2019-08-24
“Nie macie prawa istnieć. Czy możemy wjechać?”   Rosenthal   2019-08-20
Jak i dlaczego przegrywamy wojnę kognitywną   Rosenthal   2019-08-13
Zakończyć milczącą zgodę na upokorzenia   Rosenthal   2019-08-08
Nikt nie zawłaszczył Izraela. Po prostu nie jest tym, co jego pionierzy myśleli, że stworzyli.   Horovitz   2019-08-06
Oduczanie się lekcji Diaspory   Rosenthal   2019-08-05
Walka z BDS, Część II   Rosenthal   2019-07-28
Jeśli chcesz pomóc Izraelowi, porzuć słowo ”konflikt”   Rose   2019-07-25
Wymazywanie historii Jerozolimy; wymazywanie TWEETów   Collins   2019-07-17
To nie jest Ferguson   Rosenthal   2019-07-09
Zasadniczy “przywilej”   Rosenthal   2019-07-05
Uderzenie młotem nie ”judaizuje” Jerozolimy, ani nie zabija procesu pokojowego   Tobin   2019-07-03
Jak odzyskać roztrwoniony dar 1967 roku   Rosenthal   2019-06-13
Jak przywódcy izraelskich Arabów wypaczają znaczenie demokracji   Krygier   2019-06-12
Kwestionowanie mitu o ”białym, kolonialnym” Izraelu   Julius   2019-06-05
Nadchodzący kryzys konstytucyjny Izraela   Rosenthal   2019-06-03
”Dzień Nakby” tylko infantylizuje arabską agresję   Kryger   2019-05-30
Powody, dla których trwają wojny z Gazą     2019-05-23
Musicie się z tym pogodzić: Jerozolima jest stolicą Izraela   Benson   2019-05-17
Dzień Nakby: Dlaczego Arabowie uciekli w 1948 roku, a Żydzi zostali?     2019-05-16
Dobry książę i umowa z Iranem   Rosenthal   2019-05-13
Żydowska i palestyńska tożsamość narodowa (odpowiedź dla @HenMazzig)     2019-05-10
Jak poskromić naszych kuzynów z Gazy   Rosenthal   2019-05-07
Netanjahu chce zamknąć sprawę rozwiązania w postaci dwóch państw. Dobrze!   Rosenthal   2019-04-25
“Wszyscy wiedzą” … ale wszyscy się mylą   Rosenthal   2019-04-21
Pesach i wolność Żydów     2019-04-19
Beresheet: księżyc, duma i śmiech   Stern   2019-04-12
Netanjahu zmierza do rekordowej, piątej kadencji, ale może zaprosić Gantza do przyłączenia się      Gross   2019-04-11
Atak na prawo o państwie narodowym   Rosenthal   2019-04-08
Czy Izrael może spełnić oczekiwania prawicy lub lewicy?   Amos   2019-04-05
Fenomen żydowskiego antysyjonizmu   Koraszewski   2019-03-22
Strach i odraza na punktach kontrolnych IDF   Altabef   2019-03-19
Izraelski Arab z prawicy chce być bezpieczny   Oz   2019-03-12
Nie, syjonizm nie jest kolonializmem osadniczym     2019-03-10
Absurdalność wymiany terytoriów   Rosenthal   2019-03-02
Żydowska krew   Bergman   2019-02-25
Wrogowie Izraela wreszcie przyznają, że kamienie zabijają   Tobin   2019-02-06
Nie uczestniczyłem w Dniu Pamięci o Holocauście   Tsalic   2019-02-04
Dlaczego odmówiłam udziału w Marszu Kobiet   Levin   2019-02-02
O konflikcie arabsko-izraelskim i lewicowych grupach żydowskich   Thaabet   2019-01-18
Do naszych arabskich obywateli   Rosenthal   2019-01-17
Moje serce jest w Izraelu   Maroun   2019-01-10
Dlaczego syjonizm nie jest ani jak panafrykanizm, ani jak biały nacjonalizm   Valdary   2019-01-07
Kolejna bitwa w wojnie o kulturę w Izraelu   Rosenthal   2018-12-10
Okrzyk ”Prawo powrotu” wyciszony przez pełną historię   Julius   2018-11-30
Partia Meretz próbuje zawłaszczyć pamięć Icchaka Rabina   Maroun   2018-11-16
Trauma i terror: widok z Południa   Plosker   2018-11-15
Zamach na Hotel King David   Amos   2018-11-09
Wypełnianie warunków umowy społecznej   Rosenthal   2018-10-29
Pokój z Jordania – nie wpadajcie w panikę   Kedar   2018-10-28
Gideon Levy jest pijany siłą   Maroun   2018-09-17
Żydowskie prawa do Izraela (część 1): Deklaracja Niepodległości   Rain   2018-09-12
Antysyjonizm nie jest antysemityzmem, ale jest może gorszy   Maroun   2018-09-11
Kto jest okupantem?     2018-08-23
Czy Izrael pozostanie państwem żydowskim i syjonistycznym?   Rosenthal   2018-08-17
Żydowskie państwo w nieżydowskich oczach     2018-08-03
Znieść Rabbinat!   Rosenthal   2018-07-02
Żołnierz IDF o swoich przeżyciach podczas obrony granicy   Barad   2018-06-20
Taniec na linie     2018-05-13
List otwarty do niemieckiej kanclerz   Bat Adam   2018-05-12
O latawcach i Natalie Portman   Collins   2018-04-29
Tchórzliwy profesor Henry Maitles i aktywiści, którzy uciekli   Collier   2018-04-13
Muzułmańscy dysydenci przeciw nienawiści   Koraszewski   2018-04-05
Prawdziwe powody, dla których ułuda dwóch państw nie umiera... i prosty powód, dla którego powinna   Bellerose   2018-03-11
Arab z urodzenia, syjonista z wyboru   Maroun   2018-02-14
Jak Golda Meir definiowała “Palestyńczyków”?   Meir   2018-01-21
Dlaczego milczycie?   Stern   2017-12-25
Otwarty list do Mandla Mandeli   Neguise   2017-12-13
Czy Izrael musi płacić za pokój?   Rosenthal   2017-12-01
Naród Narracji   Rosenthal   2017-08-18
Niepodważalne argumenty o ludach rdzennych   Fred Maroun   2017-08-16
Nasi druzyjscy sąsiedzi   Shapiro   2017-07-27
Przerywając ciszę, by ujawnić zbrodnię   Koraszewski   2017-06-12
Do pokoju przez prawdę: książka, która odważa się powiedzieć prawdę o Izraelu   Greenfield   2017-06-09
Przestańcie próbować ratować Izrael   Collins   2017-06-05
Czasami obraz wart jest więcej niż tysiąc słów   Fitzgerald   2017-05-26
Z takimi “syjonistami”, kto potrzebuje wrogów?   Yemini   2017-05-15
50 lat demonizacji i wypaczania prawdy     2017-05-12
Czy spotkał się pan z Chelsea Manning, Herrr Minister?   Yemini   2017-05-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk