Prawda

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 - 21:31

« Poprzedni Następny »


Niektórzy ludzie lewicy i Arabowie są oburzeni promowaniem wzajemnego szacunku i równości między izraelskimi Żydami i Arabami


Elder of Ziyon 2023-07-18

Członkowie Adina.
Członkowie Adina.

Organizację Atidna opisuje się w ten sposób:


Atidna to koalicja pedagogów i przedsiębiorców społecznych, arabskich obywateli Izraela wraz z Żydami z Państwowego Obozu Syjonistycznego w Izraelu.

 

My, izraelscy pedagodzy i przedstawiciele innych zawodów, wierzymy, że prawdziwa integracja rozpocznie się dopiero wtedy, gdy my wszyscy, zarówno Arabowie, jak i Żydzi, będziemy postrzegać arabskie społeczeństwo izraelskie jako równorzędnego partnera w żydowskim i demokratycznym państwie.


Wizja:


Partnerstwo arabsko-żydowskie oparte na wzajemnym szacunku i pełnej równości obywatelskiej w Państwie Izrael jako państwie żydowskim i demokratycznym. Silna społeczność arabska, dumna ze swojej kultury i dziedzictwa, która jest zintegrowana ze społeczeństwem izraelskim.

 

Misja Atidny:


Budowanie młodego i odważnego przywództwa Arabów i Żydów, którzy mają równe prawa i obowiązki, są dumni ze swojej tożsamości i kultury i są oddani działaniu na rzecz pomyślnej integracji mniejszości arabskiej w Państwie Izrael jako żydowskiego i demokratycznego państwa. Ruch działa na rzecz stworzenia krytycznej masy ludzkiej połączonej z wartościami Atidny poprzez opracowywanie i prowadzenie programów wzmacniania pozycji dzieci, młodzieży i studentów. Atidna jest zaangażowana we wspieranie budowy ufnej, optymistycznej, niezależnej i zintegrowanej społeczności arabsko-żydowskiej w ośrodkach decyzyjnych i w całym izraelskim społeczeństwie. Atidna jest zaangażowana w budowanie drogi dla młodego  arabskiego przywództwa, które ma optymistyczne, ale praktyczne podejście do życia, które dostrzega wyzwanie i wagę zadania oraz jest gotowe mobilizować do działania w duchu wartości Atidny.

 

Co sprawia, że Atidna jest wyjątkowa?


Atidna to koalicja pedagogów i przedsiębiorców społecznych, arabskich obywateli Izraela wraz z Żydami z Obozu Państwowo-Syjonistycznego, którzy połączyli siły, by wspólnie pracować na rzecz udanej integracji w Państwie Izrael.


Atidna buduje społeczność! Wszystkie programy Atidny są ze sobą powiązane i tworzą wielopokoleniową społeczność przywódców, która tworzy zmiany.

 

Zwraca się do zróżnicowanej grupy docelowej ze szkół podstawowych, studentów i dorosłych.

 

Buduje masę krytyczną w celu wywołania zmiany społecznej.

 

 

Krótko mówiąc, Atidna chce zbudować w Izraelu dumne społeczeństwo arabskie, które przyjmuje wartości syjonistyczne i które przyniesie korzyści wszystkim.

 

I dlatego antysyjoniści wydzierają się wniebogłosy.

 

„Haaretz” histeryzuje, że inicjatywa ta próbuje stworzyć arabskich syjonistów.

Być może jesteśmy w kluczowym momencie. Jeśli za kilka lat obudzimy się i odkryjemy, że prawicowy syjonistyczny ruch młodzieżowy rozkwita w społeczeństwie arabskim i powoli wypiera stare ruchy, nie będziemy mogli powiedzieć, że nie wiedzieliśmy. Nie trzeba iść daleko, aby zidentyfikować długoterminową wizję: urzeczywistnienie marzenia Netanjahu i jego przyjaciół ze skrajnej prawicy: pojawienie się znaczącego prawicowego nurtu arabskiego w izraelskim społeczeństwie.

 
W rzeczywistości Atidna sama to przyznaje. „Mamy nadzieję, że w dłuższej perspektywie ruch społeczny stanie się ruchem politycznym i będzie częścią koalicji oraz częścią rządu” – powiedziała dr Dalia Padilla, współdyrektorka ruchu, w rozmowie z „Jerusalem Post”. Źródło w Atidna, które opuściło ruch, trzasnąwszy drzwiami, było pod wrażeniem, że cele są bardziej konkretne. „Rozmawiano o partii żydowsko-arabskiej, która odcięłaby obecnych przywódców arabskiej opinii publicznej w Knesecie - powiedziało źródło - partii, która osłabiłaby lewicę”.

Al Quds al Arabi podsumowuje artykuł „Haaretz”:

Nowe śledztwo dziennikarskie, tym razem opublikowane przez hebrajskojęzyczny „Haaretz”, ujawniło projekt wymazania tożsamości dorastających pokoleń Palestyńczyków z głębi kraju w przebiegły sposób i przez budowanie syjonistycznych arabskich ruchów młodzieżowych. Mówi się nie tylko o izraelskiej inicjatywie wymierzonej w korupcję, ale raczej o bezprecedensowym strategicznym prawicowym projekcie rządowym, którego złośliwym celem jest stworzenie „nowego arabskiego obywatela” w Izraelu, czyli „dobrego Araba”, którego tożsamość jest hybrydą bez kręgosłupa i który nie ma żądań sprzecznych z długoterminową wizją sponsorowaną przez syjonistyczną prawicę.  


Gazeta hebrajska, która w zeszły piątek opublikowała obszerne śledztwo w tej sprawie, potwierdza, że projekt ten wybuchnie w twarze jego sponsorów, gdy tylko arabska młodzież odkryje, że Żydzi zamierzają wykorzystać ich jedynie jako „szabes gojów”, tj. że jest to tylko sposób na judaizację kraju.

Nie mam pojęcia, jak dużą popularność zyskała Atidna w izraelskiej społeczności arabskiej, ale gniew lewicy na inicjatywę prawicy mającą na celu rozwiązanie systemowych nierówności między Żydami a Arabami w Izraelu jest tak bardzo podobny do reakcji „progresistów” w USA do inteligentnych czarnych konserwatystów. Czują się zdradzeni, że członkowie grup, o które uwielbiają walczyć, mogą nie zgadzać się z ich poglądami – co pokazuje, że roszczenia „progresistów” do roli jedynych orędowników praw mniejszości, są uzurpacją.

 

Arab-syjonista, podobnie jak czarny konserwatysta, wskazuje, że niektóre mniejszości nie chcą być traktowane tak, jakby nie potrafiły samodzielnie myśleć. A „progresiści” nie mogą sobie z tym poradzić. 

 

Artykuł “Haaretz” jest, mówiąc wprost, rasistowski. Arabowie mogą swobodnie robić zakupy na rynku idei; jeśli niektórzy z nich zdecydują się zostać syjonistami, to ich prawo. Jeśli izraelska lewica jest tak przekonana, że Atidna nie przynosi korzyści Arabom, to Atidna nie jest dla nich zagrożeniem i mogą z niej żartować, a nie pisać pełne paniki artykuły o grozie obudzenia się w świecie, w którym partia arabska jest częścią prawicowego rządu. 

 

Strach, jakim jest przesiąknięty ten artykuł, jest obawą przed tym, że znaczna liczba Arabów mogłaby zostać syjonistami, gdyby mieli szansę dowiedzieć się, czym naprawdę jest syjonizm. Jest to społeczność, o której lewica myślała, że ma ją kieszeni i jest zaniepokojona samą możliwością, że dla wielu Arabów prawica może okazać się bardziej atrakcyjna niż lewica, kiedy mają kontakt z prawdziwym syjonizmem, a nie rasistowską karykaturą syjonizmu, której pełne są artykuły w „Haaretz”. 

 

Jeśli niektórzy Arabowie chcą przyjąć syjonizm – a na pewno niektórzy to robią – to nikt nie powinien ich infantylizować i mówić im, że nie mogą. 

 

Bo to jest rasizm. 

 

 (h/t YMedad)

 

Link do oryginału: https://elderofziyon.blogspot.com/2023/07/some-leftists-and-arabs-are-upset-at.html

Elder of Ziyon, 3 lipca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Elder of Ziyon – blog amerykańskiego badacza antysemityzmu w mediach i organizacjach.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Syjonizm

Znalezionych 329 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Co uchodzi za normalne?   Collins   2023-11-29
Blinken ma klapki na oczach   Bard   2023-11-22
Będziemy się bronić - List z Tel Awiwu   Taub   2023-11-18
List otwarty do Gerszona Baskina i izraelskiego obozu pokojowego   Landes   2023-11-10
Drogi świecie, nie obchodzi mnie to   Lewis   2023-11-08
Dlaczego w Izraelu czuję się jak w domu   Mozias Slavin   2023-11-06
Prawdziwie „proporcjonalną” reakcją na Hamas jest jego eliminacja   Altabef   2023-10-20
Dlaczego Izrael musi prowadzić wojnę ma pełną skalę     2023-10-17
Wojna do samego końca   Greenfield   2023-10-10
Ameryka zdradziła Izrael   Leibovitz   2023-10-09
Porozumienia z Oslo – jak zawiódł izraelski wywiad   i Yigal Carmon   2023-09-30
Zwykła kobieta na wojnie   Oren   2023-09-20
Modlitwa za rok 5784   Glick   2023-09-16
Syryjska Żydówka odpowiada na zarzuty o dyskryminacji przez Aszkenazyjczyków     2023-08-31
Czy nadawanie priorytetu wolności od terroryzmu jest rasizmem?   Tobin   2023-08-28
O dalekim Izraelu raz jeszcze   Koraszewski   2023-08-24
Walka lub ucieczka.Gdzie jest patriotyzm ludzi, którzy opuszczają Izrael z powodu zawirowań politycznych?   Collins   2023-08-20
"Telegraph" legitimizuje nazistowską analogię   Levick   2023-08-18
Idź i wróć człowiekiem. Książka Andrzeja Koraszewskiego   Tabisz   2023-08-12
Nasza odwieczna walka o Syjon   Chesler   2023-08-07
Prawo i anarchia   Collins   2023-07-29
Napisany 100 lat temu esej Davida Lloyd George’a o antysemityzmie i syjonizmie   Lloyd   2023-07-28
W jakiej sprawie płonie Izrael?   Koraszewski   2023-07-26
Pokój z widokiem na morderców   Koraszewski   2023-07-23
Widmo krąży po Europie   Koraszewski   2023-07-21
Niektórzy ludzie lewicy i Arabowie są oburzeni promowaniem wzajemnego szacunku i równości między izraelskimi Żydami i Arabami     2023-07-18
Zrozumieć prawdziwe pochodzenie karykatury z “New York Timesa”. Jak antysemicka propaganda sowiecka przenika współczesny lewicowy antysyjonizm   Tabarovsky   2023-07-16
Dlaczego władze palestyńskie nienawidzą archeologów   Flatow   2023-07-09
Izrael musi przestać używać nazwy „Zachodni Brzeg” dla „Judei i Samarii”   Fitzgerald   2023-06-30
Prokuratorzy spalonej ziemi.Prokuratorzy Netanjahu, dowódcy policji i media zamierzają walczyć do samego końca.   Glick   2023-06-29
Jedyne miejsce na Bliskim Wschodzie, gdzie mniejszości rozkwitają   Abdul-Hussain   2023-06-27
List do Kena Rotha: Demonizowanie Izraela przez wykorzystywanie Holokaustu   Steinberg   2023-06-10
We wszystkim, co ma związek z wodą, Izrael jest światowym liderem   Fitzgerald   2023-06-04
Nie nazywaj promowania antysyjonizmu wśród młodzieży żydowskiej „dialogiem”   Tobin   2023-06-01
Kiedy Arabowie zaproponowali wymianę ludności: swoich Żydów za palestyńskich uchodźców Arabów     2023-05-29
Jestem głęboko zaniepokojony tym, że Departament Stanu jest głęboko zaniepokojony   Flatow   2023-05-28
Najdziwaczniejszy kraj pod słońcem   Koraszewski   2023-05-27
Problem Departamentu Stanu z Izraelem   Bard   2023-05-26
„Economist” rzuca fałszywe oskarżenie „faszyzmu” na syjonistycznego przywódcę   Levick   2023-05-24
List izraelskiego ambasadora jest błędny   Pandavar   2023-05-16
Rakiety i ataki hipokryzji   Collins   2023-05-13
Między motylami i rakietami   Collins   2023-05-12
Izraelskie marzenie   Collins   2023-05-04
Izrael jest antyrasistowski, antykolonialny, antyfaszystowski (i był od samego początku)Powstanie Izraela nie było cudem, ale epizodem ogromnej odwagi moralnej i militarnej   Herf   2023-05-03
Czego nie rozumieją autorzy artykułów, którzy twierdzą o “realnym istnieniu jednego państwa”   Frantzman   2023-05-01
Więcej niż cud: Izrael ma 75 lat    Jacoby   2023-04-27
Ilu ludzi można by było uratować, gdyby Izrael odrodził się w 1938 zamiast w 1948 roku? (plakaty)     2023-04-25
Dlaczego Izrael jest oceniany inaczej.Międzynarodowe wyzwania Jerozolimy   Horowitz   2023-04-21
Izraelski laureat Nagrody Nobla wyraża poparcie reformy sądownictwa   Fitzgerald   2023-04-18
Opowieść o dwóch osiedlach   Greenfield   2023-04-03
Jak rozsądna jest reforma sądownictwa w Izraelu?   Tsalic   2023-03-27
Izraelskie protesty – nie mogę dłużej milczeć   Chesler   2023-03-23
Izrael jest podzielony, ale palestyńscy terroryści biorą na cel wszystkich Żydów   Flatow   2023-03-21
92,5% Palestyńczyków zabitych w tym roku było członkami grup terrorystycznych lub brali czynny udział w atakach     2023-03-14
Jak piąty marca stał się pamiętnym dniem dla Żydów w Iraku   w Izraelu   2023-03-12
Błędne przekonania o Żydach Mizrahijczykach i izraelskiej polityceOdpowiedź na artykuł Sama Shubego   Julius   2023-03-11
Odrażający atak na arabską wioskę     2023-03-02
Żydzi mają rdzenne prawa do Wzgórza Świątynnego   Trotter   2023-02-09
Dlaczego Netanjahu ma rację, chcąc zreformować wszechpotężny Sąd Najwyższy   Kontorovich   2023-02-06
Demokracja w Izraelu jest zagrożona – ale nie z tego powodu, o którym myślisz     2023-01-25
Tymi, którzy atakują status quo w Jerozolimie, są krytycy Izraela   Bard   2023-01-21
Nowa książka obala mit, że „spisek syjonistyczny” zmusił Żydów do opuszczenia Iraku     2023-01-09
Klauzula sumienia w Izraelu i w Polsce   Koraszewski   2022-12-30
Demokracja w Izraelu   Dershowitz   2022-12-29
Izrael to nie Kanada, więc nie będziemy zachowywać się tak jak oni   Altabef   2022-12-23
Długi historyczny rodowód antysemickich („antysyjonistycznych”) Żydów   Amos   2022-11-13
Netanjahu nadaje treść słowom „Nigdy więcej”, po raz kolejny   Pandavar   2022-11-11
Poranek po dniu wyborów   Collins   2022-11-05
Izrael wczoraj i dziś   Koraszewski   2022-11-04
Narracja o „przemocy osadników” i wybory do Knesetu   Blum   2022-10-29
Niebezpieczeństwa państwa Palestyna: wielowymiarowe zagrożenia dla Izraela   Sherman   2022-10-28
Sprawa Jerozolimy jest bardziej złożona niż myślisz   Julius   2022-10-18
Palestyńczycy i ich język   Rosenthal   2022-09-29
Przed krytykowaniem Izraela USA powinny posprzątać u siebie w domu   Bard   2022-09-26
Antysyjonizm i jego korzenie   Frantzman   2022-09-24
Żydowska historia miasta Betar i fałszerstwo osiedla Battir   Rose   2022-09-23
Aby Izrael był bezpieczny, musi pogrzebać złudzenia Oslo   Glick   2022-09-22
Syjonizm wygrał. Dlaczego więc nadal jest atakowany 125 lat po Bazylei?   Tobin   2022-09-01
Mędzenie nad Hebronem   Tsalic   2022-08-20
Dylemat więźniów   Collins   2022-07-10
Czym jest “Status Quo” na Wzgórzu Świątynnym?   Hirsch   2022-06-24
Dlaczego Izrael jest tak nieudolny w wydalaniu Arabów?   Flatow   2022-06-20
Szawuot, wojna sześciodniowa i żałosny status quo na Wzgórzu Świątynnym   Blum   2022-06-17
Lekcja z prawdopodobnego upadku rządu? Przestańcie martwić się o międzynarodową opinię   Tobin   2022-06-14
Kto jest winien zamieszek w Jerozolimie?   Yemini   2022-06-13
Wojna sześciodniowa z 1967 roku: dlaczego nadal ma znaczenie   Harris   2022-06-06
Nieuczciwość Petera Beinarta wobec Ben Guriona i sprawa „transferu ludności”     2022-05-25
List do “Drogiej Europy”   Rosenthal   2022-05-24
Izrael, Holocaust i błąd logiczny post hoc   Jacoby   2022-05-14
Hamas musi zostać zniszczony   Rosenthal   2022-05-09
Dżihad niejedno ma imię   Ruthie   2022-04-11
Antysyjoniści dla Palestyny dyskutują o izraelskich Mizrachijczykach     2022-03-30
Pytania, które zadają Izraelczycy, kiedy jest kolejny zamach terrorystyczny     2022-03-25
Izrael i lekcje z Wiednia i Ukrainy   Fitzgerald   2022-03-21
Wielki przywilej bycia Żydem   Altabef   2022-02-26
Co naprawdę znaczy syjonizm?   Rosenthal   2022-02-21
Na pogardę nie odpowiadamy prośbą o litość   Rosenthal   2022-02-10
Amnesty zniekształca moją arabską tożsamość i niszczy Izrael   Haddad   2022-02-05
Arabski rasizm i “żydowskie państwo”   Toameh   2022-01-21
Powtarzanie słów “nigdy więcej” w obliczu narastającego antysemityzmu   Lyons   2022-01-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk