Prawda

Środa, 27 stycznia 2021 - 23:13

« Poprzedni Następny »


Pracownica @Amnesty International, która naciskała Hamas, by aresztował Gazańczyków za wideokonferencję z Izraelczykami


Elder of Ziyon 2020-04-14Przez pięć lat mała ale zadziorna grupa palestyńskich aktywistów rzecz pokoju w zablokowanej Strefie Gazy organizowała rozmowy przez wideo z Izraelczykami w ramach inicjatywy budowania mostów, którą nazywa „Skype z twoim wrogiem”. W poniedziałek ta grupa – Komitet Młodzieży Gazy – ściągnęła największy jak dotąd tłum – ponad 200 uczestników – tym razem na Zoom, popularnej obecnie platformie telekonferencji.


Przysłuchiwali się jednak temu wirtualnemu spotkaniu również inni Palestyńczycy w Gazie i poczuli się urażeni ideą zbliżenia z Izraelczykami. A ich publiczne oburzenie skłoniło Hamas (wojowniczej organizację, która rządzi Gazą), do aresztowania przywódcy tej grupy młodzieżowej oraz kilku innych jej uczestników.


Oskarżenie: “prowadzenie działalności normalizującej” stosunki z Izraelczykami, co rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych Hamasu, Ijad Al-Bozom, nazwał zbrodnią, mówiąc, że jest równoznaczne ze „zdradą naszego ludu i jego poświęceń”.


...wczesnym rankiem w czwartek niezależna dziennikarka w Gazie, Hind Khoudary, zamieściła na Facebooku gniewne potępienie pana [Ramiego] Amana i innych na tej konferencji,  oznaczając  trzech funkcjonariuszy Hamasu, włącznie z panem Al-Bozomem, by zapewnić, że to zauważą.


Prokuratura wojskowa Hamasu, która zajmuje się oskarżonymi o kolaborację z Izraelem, kandydatami na zamachowców-samobójców i innymi poważnymi sprawami bezpieczeństwa, wydała nakaz aresztowania, poinformował pan Al-Bozom. Nie podał nazwisk ani liczby innych zatrzymanych członków komitetu młodzieżowego.  

Hind Khoudary nie jest po prostu "niezależną dziennikarka". Pracuje dla Amnesty International.


Tak, osoba pracująca dla organizacji założonej do walki o wolność dla ludzi uwięzionych za słowa żąda, by grupa terrorystyczna wpakowała do więzienia ludzi za to, że rozmawiali z Izraelczykami.


Jej post, tłumaczony [z arabskiego na angielski] automatycznie, w którym potępia wideo „normalizacji”, które można zobaczyć tutaj:[Hind Khoudary: Nagrane wideo z dwóch godzin sesji otwartych „rozmów” między palestyńską młodzieżą z Gazy pod przewodnictwem Ramiego Amana, Manara Khatiba a Izraelem via Skype - nieszczęścia, jakie słyszałam są nie do wyobrażenia.
Według ich słów jest to jedno z całej serii spotkań z Izraelczykami, żeby przełamać barierę psychologicznego strachu wraz z nawiązaniem stosunków i dialogu między Palestyńczykami a Izraelczykami (ani to pierwsza, ani ostatnia sesja).
Rami Aman widzi wspaniały przykład „idola”, w tym, że dumnie złamał zabronioną barierę przez stworzenie dialogu z Izraelem i siedem lat temu po raz pierwszy rozmawiał z Izraelem za zamkniętymi drzwiami, ja odkryłam, że jest [ciągle] na scenie i rozmawia z nimi publicznie. Wszystko to jest wielką, wielką katastrofą, [bowiem] intelektualny wpływ Ramiego Amana nie ogranicza się do nich. Obecnie pracują z grupami dzieci i nastolatków ucząc je języka angielskiego i programów działalności, po cichu, przy bezpośrednim finansowaniu z Izraela i od Amerykanów. Wyraźnie i bezpośrednio podziękowali izraelskiemu darczyńcy i według ich słów jest jasne, że byli bezpośrednio zaangażowani z nimi, według rodziców, przekazując dzieciom „kulturę dialogu” bezpośrednio!!!
W przyszłych projektach stworzenia palestyńsko-izraelskiego projektu

muzycznego Rami Aman, kiedy dotknęłam [sprawy] jego zatrzymania przez Hamas pod zarzutem komunikacji z Izraelem, oznajmił całkiem szczerze, że większość empatii pochodzi od Izraela i że jest tam wielu ludzi, którzy naciskali na jego zwolnienie i że władze mają pełną wiedzę o wszystkich jego obecnych działaniach.
Rami Aman i jego grupa są w pełni świadomi i przekonani do standardów normalizacji i że to, co robią, jest poza barierą zdrady, ponieważ każdy dialog z Izraelem musi być oparty na pełnym uznaniu palestyńskich praw i uznaniu, że Izrael jest państwem terrorystycznym opartym na rasistowskim reżimie, i oczyszczony z tego wyraźnie i uczciwie, a taki nie jest ani jeden izraelski uczestnik.

To, co się dzieje, jest potworne, podłe i brak tam narodowej odpowiedzialności. Trzeba to natychmiast zatrzymać.
Rami Aman jest na najlepszej drodze do normalizacji (czy to z zamiarem, czy bez) i nie można milczeć o nim, ponieważ on nie wie, czy nas do tego dopuścić i czy będziemy milczeć?

Dajcie link do wideo, którym chcecie się podzielić, z ostrzeżeniem, że powinno być przyjęte ze krytycyzmem i zadbajcie, by mieć koło siebie torbę na wypadek [mdłości??]

David Collier znalazł wiele jej innych, popierających terror postów, takich jak te:


[Wydaje się, że Gaza zaprezentowała pięciu męczenników w naszą noc, którzy wspięli się do swojego Pana z bronią i [swoimi] intencjami, a nie ma nic lepszego niż wkroczyć do Raju z karabinem maszynowym na ramieniu.]
[Wydaje się, że Gaza zaprezentowała pięciu męczenników w naszą noc, którzy wspięli się do swojego Pana z bronią i [swoimi] intencjami, a nie ma nic lepszego niż wkroczyć do Raju z karabinem maszynowym na ramieniu.]

„A jeszcze jest ta śliczność – pisze David Collier - Ten post jest o śmierci dwóch terrorystów, Bilala Al-Bany i Abdullaha Abu Al-Aty. B’tselem informuje, że obaj dokonywali wrogich działań (5 maja) i obaj byli członkami militarnego skrzydła Islamskiego Dżihadu. Nie ma co do tego żadnego sporu, bo to jest także wspomniane w tweecie. Nazywa ich ‘mudżahedini’. Konsultantka Amnesty nazywa tych członków militarnego skrzydła Islamskiego Dżihadu ‘bohaterami’ i posyła im serduszka miłości:”Mimo że artykuł o aresztowaniu przez Hamas ludzi, którzy chcieli rozmawiać o tym, jak umożliwić pokój, był na poczesnym miejscu w ”New York Times”, nie udało mi się znaleźć ani jednej „pokojowej” grupy, która by następnego dnia potępiła Hamas. Cisza ze strony B'Tselem, Peace Now, Gisha, IfNotNow, J-Street, oraz Jewish Voice for Peace.


Jedyny komentarz, jaki znalazłem, był Kena Rotha z Human Rights Watch. Zamiast jednak głośnego potępienia Hamasu za aresztowanie ludzi, którzy odważyli się rozmawiać z Izraelczykami, jakoś znalazł sposób na dokopanie Izraelowi, z sugestią, która w żaden sposób nie jest zgodna z prawami człowieka:

[Hamas aresztuje palestyńskich aktywistów pokojowych za rozmowę na wideo z Izraelczykami. Widocznie Hamas nie chce, by ludzie w Gazie byli w stanie odróżnić represyjny rząd izraelski od zwykłych Izraelczyków.]
[Hamas aresztuje palestyńskich aktywistów pokojowych za rozmowę na wideo z Izraelczykami. Widocznie Hamas nie chce, by ludzie w Gazie byli w stanie odróżnić represyjny rząd izraelski od zwykłych Izraelczyków.]

Roth wydaje się mówić, że gdyby Gazańczycy gawędzili przez wideo z izraelskim ministerstwem spraw zagranicznych, wówczas Hamas miałby zasadny powód aresztowania ich. Są dobrzy Żydzi i źli Żydzi, i Hamas należy potępić tylko wtedy, kiedy aresztuje ludzi, którzy rozmawiają z dobrymi Żydami. 


Ten incydent pokazuje żałosną hipokryzję całej społeczności ”praw człowieka” i ”pokoju”. Amnesty International zatrudnia osobę, która jawnie popiera terror, ”grupy pokojowe” milczą, kiedy zwykli Gazańczycy są aresztowani za rozmawianie z Izraelczykami on line, a szef Human Right Watch sugeruje, że działania Hamasu byłyby poprawne, gdyby tylko Żydzi z którymi odważono się rozmawiać byli bardziej prawicowi.  


To wszystko byłoby to nie do wiary, gdyby nie to, że takie rzeczy wielekroć zdarzały się w przeszłości.


The @Amnesty employee who insisted Hamas arrest Gazans for videoconferencing with Israelis

Elder of Ziyon, 12 kwietnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Elder of Ziyon
Amerykański bloger tropiący (głównie w amerykanskich mediach) antysemityzm i kłamstwa na temat Izraela. Wielokrotnie zmuszał amerykańskie gazety do zamieszczania sprostowań.  

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1750 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wendy Sherman i sztuka spadania w górę   Tobin   2021-01-26
Dokąd zmierzasz Ameryko?   Koraszewski   2021-01-25
Edukacyjna czystka etniczna   Kemp   2021-01-25
Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13
Depcząc zdrowy rozsądek   Tsalic   2021-01-12
Zamach na dyskurs wieczorową porą   Koraszewski   2021-01-11
Biegnące ku dorosłości. Czyli jak szybko dojrzewają dzieci? Zbyt szybko!   Ferus   2021-01-10
Arabia Saudyjska i progi zwalniające postęp na drodze do normalizacji   Fitzgerald   2021-01-10
Szalone rady dla prezydenta Bidena   Bard   2021-01-09
Kiedy załamują się rządy prawa nikt nie jest bezpieczny   Tobin   2021-01-08
Dwa “haniebne” lata Niemiec w Radzie Bezpieczeństwa ONZ   Kern   2021-01-08
Nowy rok: lepszy czy mniej zły?   Taheri   2021-01-07
Jak antyizraelskie głosy stworzyły pełną hipokryzji, nieprawdziwą narrację o szczepionkach   Frantzman   2021-01-07
Co mówił Stalin o fałszowaniu wyborów   Greenfield   2021-01-06
Radości Paryża w czasach koronawirusa   Taheri   2021-01-05
Palestyńczycy: Międzynarodowa konferencja “pokojowa” dla wyeliminowania Izraela   Tawil   2021-01-04
Joseph Massad i “Brzydki Palestyńczyk”     2021-01-03
Czy Palestyńczycy potrafią przystosować się do zmieniających się czasów?   Tobin   2021-01-02
Zrozumienie lobby sprzeciwiającego się nowym stosunkom Izraela w Zatoce   Frantzman   2021-01-01
Otwarcie nawiasu prezydentury Bidena   Taheri   2020-12-30
Więcej niż tylko pokój – normalność   Amos   2020-12-28
Trudne lekcje Arabskiej Wiosny   i Alberto M. Fernandez   2020-12-27
Życzcie swoim chrześcijańskim znajomym Wesołych Świąt   Al-Sajf   2020-12-26
Sprawa palestyńska w oczach Libańczyka   Saghija   2020-12-26
Heretycki impuls: Zamiatin i Orwell   Moore   2020-12-25
Nowy raport o antysemityzmie online, który trzeba koniecznie przeczytać     2020-12-23
Propagandziści palestyńskich Arabów dosłownie piszą na nowo historię   Flatow   2020-12-22
Mało nas, mało nas, do pieczenia chleba   Koraszewski   2020-12-22
Europa nie może walczyć z antysemityzmem, podczas gdy ignoruje zagrożenie  Izraela   Harris   2020-12-21
Pochwała dyplomatycznych quid pro quo   Tobin   2020-12-20
Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie będą bezpieczniejsze i bardziej tolerancyjne wobec Żydów niż większość Europy?   Frantzman   2020-12-19
Kolumbowy błąd Georga Orwella   Koraszewski   2020-12-17
Czy Palestyńczycy są ofiarami “kultury anulowania”?     2020-12-16
Baronówna Sonia von Dombrowsky   Garczyński-Gąssowski   2020-12-15
Terroryzm: ostrzeżenie Iranu dla Europy   Kemp   2020-12-15
Nowa kokieteria Erdoğana: oszukańcze reformy demokratyczne   Bekdil   2020-12-14
New York Times wyciąga starą historię, by zmieszać z błotem Izrael   Miller   2020-12-13
Kobayahshi Maru, paradoks szantażysty i Trump   Amos   2020-12-10
Moralne bankructwo Banku Światowego   Hirsch   2020-12-09
Wołanie o spóźnioną sprawiedliwość dla pułkownika Larry’ego Franklina   Glick   2020-12-07
Pogromcy szarańczy szkolą Etiopczyków    Leichman   2020-12-07
Arabowie: Dlaczego UE opłakuje tego irańskiego naukowca?   Toameh   2020-12-06
Biblia w ręku ateisty - recenzja   Koraszewski   2020-12-03
Arabka pisze o głupocie odmowy normalizacji stosunków z Żydami   Mahmoud   2020-12-03
Iran, a  nie Izrael, jest wrogiem Arabów   Zajed   2020-12-02
Ziemia obiecana Baracka Obamy   Lipman   2020-12-01
Książka, której jeszcze nie możesz przeczytać   Pandavar   2020-12-01
Zamachowcy, demokraci i potępieńcze łkania   Koraszewski   2020-11-30
Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18
W wasze ręce, czyli moja nowa książka   Koraszewski   2020-11-17
Historyczna Palestyna: czyli co należy wiedzieć!   Oz   2020-11-17
Wybory 2020 były okropne   Glick   2020-11-16
Amerykańsko-żydowsko-radzieckie doświadczenie   Tabarovsky   2020-11-15
Muzułmanie: Meczet Al-Aksa nie należy do Palestyńczyków   Toameh   2020-11-14
Muślinowa kurtyna samooszustwa   Koraszewski   2020-11-14
Święta wojna Erdoğana przeciw ‘niewiernej Europie’   Bekdil   2020-11-13
Gazeta “Guardian” w pełni naśladuje Electronic Intifada   Collier   2020-11-13
Dlaczego znowu głosowałam na Trumpa   Nykiel-Herbert   2020-11-12
„Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom” -  recenzja   Kalwas   2020-11-12
Hipokryzja Demokratów szkodzi demokracji   Tobin   2020-11-11
Oblężenie Francji, 2020   Rosenthal   2020-11-10
Europa musi bezwarunkowo bronić swoich wartości   Harris   2020-11-10
Sukces Trumpa na Bliskim Wschodzie wynika z jego konkretnego (nie tylko retorycznego) poparcia dla trwałości Izraela     2020-11-09
Ataki na chrześcijan ukazują hipokryzję kontrowersji wokół  “bluźnierstwa”   Frantzman   2020-11-07
Corbyn to tylko jeden człowiek. Lewicowy antysemityzm to tradycja   Johnson   2020-11-07
Dziennikarz: rzemieślnik czy misjonarz?   Koraszewski   2020-11-06
Europa świadoma konsekwencji nadal finansuje radykalizację AP   Sucharewicz   2020-11-06
Odpowiedzialność instytucji za tsunami współczesnego antysemityzmu   Nirenstein   2020-11-05
Jak “New York Times” pomógł ukryć masowe morderstwo Stalina na Ukrainie   Tabarovsky   2020-11-04
Jak wygląda palestyńska porażka   Toameh   2020-11-04
Rzeczywisty dylemat Netanjahu (i Trumpa)   Glick   2020-11-02
Pora rozliczyć grupy “praw człowieka” za ich antysemityzm   Tobin   2020-10-30
“GUARDIAN” znowu propaguje kłamstwo o “50 rasistowskich prawach”   Levick   2020-10-29
Roosevelt i Żydzi   Rosenthal   2020-10-28
Dlaczego islam pilnie potrzebuje reformacji   Ayaan Hirsi Ali   2020-10-28
Jedna wojna i sześciu przegrywających   Taheri   2020-10-27
Zamordowanie francuskiego nauczyciela i sprawa terminologii używanej przez media   Frantzman   2020-10-26
Czy koniec wojen o ropę naftową?   Koraszewski   2020-10-24
Zakup Chevron jest kolejnym gwoździem do trumny ruchu BDS   Tobin   2020-10-21
Całkowicie nieodpowiedzialny wirus   Koraszewski   2020-10-21
Saeb Erekat pospiesznie przewieziony do szpitala Hadassah   Fitzgerald   2020-10-20
Media społecznościowe i radykalna wolność słowa   Rosenthal   2020-10-20
Po co Żydom państwo, a szczególnie żydowskie?   Koraszewski   2020-10-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk