Prawda

Środa, 30 wrzesnia 2020 - 03:54

« Poprzedni Następny »


Pracownica @Amnesty International, która naciskała Hamas, by aresztował Gazańczyków za wideokonferencję z Izraelczykami


Elder of Ziyon 2020-04-14Przez pięć lat mała ale zadziorna grupa palestyńskich aktywistów rzecz pokoju w zablokowanej Strefie Gazy organizowała rozmowy przez wideo z Izraelczykami w ramach inicjatywy budowania mostów, którą nazywa „Skype z twoim wrogiem”. W poniedziałek ta grupa – Komitet Młodzieży Gazy – ściągnęła największy jak dotąd tłum – ponad 200 uczestników – tym razem na Zoom, popularnej obecnie platformie telekonferencji.


Przysłuchiwali się jednak temu wirtualnemu spotkaniu również inni Palestyńczycy w Gazie i poczuli się urażeni ideą zbliżenia z Izraelczykami. A ich publiczne oburzenie skłoniło Hamas (wojowniczej organizację, która rządzi Gazą), do aresztowania przywódcy tej grupy młodzieżowej oraz kilku innych jej uczestników.


Oskarżenie: “prowadzenie działalności normalizującej” stosunki z Izraelczykami, co rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych Hamasu, Ijad Al-Bozom, nazwał zbrodnią, mówiąc, że jest równoznaczne ze „zdradą naszego ludu i jego poświęceń”.


...wczesnym rankiem w czwartek niezależna dziennikarka w Gazie, Hind Khoudary, zamieściła na Facebooku gniewne potępienie pana [Ramiego] Amana i innych na tej konferencji,  oznaczając  trzech funkcjonariuszy Hamasu, włącznie z panem Al-Bozomem, by zapewnić, że to zauważą.


Prokuratura wojskowa Hamasu, która zajmuje się oskarżonymi o kolaborację z Izraelem, kandydatami na zamachowców-samobójców i innymi poważnymi sprawami bezpieczeństwa, wydała nakaz aresztowania, poinformował pan Al-Bozom. Nie podał nazwisk ani liczby innych zatrzymanych członków komitetu młodzieżowego.  

Hind Khoudary nie jest po prostu "niezależną dziennikarka". Pracuje dla Amnesty International.


Tak, osoba pracująca dla organizacji założonej do walki o wolność dla ludzi uwięzionych za słowa żąda, by grupa terrorystyczna wpakowała do więzienia ludzi za to, że rozmawiali z Izraelczykami.


Jej post, tłumaczony [z arabskiego na angielski] automatycznie, w którym potępia wideo „normalizacji”, które można zobaczyć tutaj:[Hind Khoudary: Nagrane wideo z dwóch godzin sesji otwartych „rozmów” między palestyńską młodzieżą z Gazy pod przewodnictwem Ramiego Amana, Manara Khatiba a Izraelem via Skype - nieszczęścia, jakie słyszałam są nie do wyobrażenia.
Według ich słów jest to jedno z całej serii spotkań z Izraelczykami, żeby przełamać barierę psychologicznego strachu wraz z nawiązaniem stosunków i dialogu między Palestyńczykami a Izraelczykami (ani to pierwsza, ani ostatnia sesja).
Rami Aman widzi wspaniały przykład „idola”, w tym, że dumnie złamał zabronioną barierę przez stworzenie dialogu z Izraelem i siedem lat temu po raz pierwszy rozmawiał z Izraelem za zamkniętymi drzwiami, ja odkryłam, że jest [ciągle] na scenie i rozmawia z nimi publicznie. Wszystko to jest wielką, wielką katastrofą, [bowiem] intelektualny wpływ Ramiego Amana nie ogranicza się do nich. Obecnie pracują z grupami dzieci i nastolatków ucząc je języka angielskiego i programów działalności, po cichu, przy bezpośrednim finansowaniu z Izraela i od Amerykanów. Wyraźnie i bezpośrednio podziękowali izraelskiemu darczyńcy i według ich słów jest jasne, że byli bezpośrednio zaangażowani z nimi, według rodziców, przekazując dzieciom „kulturę dialogu” bezpośrednio!!!
W przyszłych projektach stworzenia palestyńsko-izraelskiego projektu

muzycznego Rami Aman, kiedy dotknęłam [sprawy] jego zatrzymania przez Hamas pod zarzutem komunikacji z Izraelem, oznajmił całkiem szczerze, że większość empatii pochodzi od Izraela i że jest tam wielu ludzi, którzy naciskali na jego zwolnienie i że władze mają pełną wiedzę o wszystkich jego obecnych działaniach.
Rami Aman i jego grupa są w pełni świadomi i przekonani do standardów normalizacji i że to, co robią, jest poza barierą zdrady, ponieważ każdy dialog z Izraelem musi być oparty na pełnym uznaniu palestyńskich praw i uznaniu, że Izrael jest państwem terrorystycznym opartym na rasistowskim reżimie, i oczyszczony z tego wyraźnie i uczciwie, a taki nie jest ani jeden izraelski uczestnik.

To, co się dzieje, jest potworne, podłe i brak tam narodowej odpowiedzialności. Trzeba to natychmiast zatrzymać.
Rami Aman jest na najlepszej drodze do normalizacji (czy to z zamiarem, czy bez) i nie można milczeć o nim, ponieważ on nie wie, czy nas do tego dopuścić i czy będziemy milczeć?

Dajcie link do wideo, którym chcecie się podzielić, z ostrzeżeniem, że powinno być przyjęte ze krytycyzmem i zadbajcie, by mieć koło siebie torbę na wypadek [mdłości??]

David Collier znalazł wiele jej innych, popierających terror postów, takich jak te:


[Wydaje się, że Gaza zaprezentowała pięciu męczenników w naszą noc, którzy wspięli się do swojego Pana z bronią i [swoimi] intencjami, a nie ma nic lepszego niż wkroczyć do Raju z karabinem maszynowym na ramieniu.]
[Wydaje się, że Gaza zaprezentowała pięciu męczenników w naszą noc, którzy wspięli się do swojego Pana z bronią i [swoimi] intencjami, a nie ma nic lepszego niż wkroczyć do Raju z karabinem maszynowym na ramieniu.]

„A jeszcze jest ta śliczność – pisze David Collier - Ten post jest o śmierci dwóch terrorystów, Bilala Al-Bany i Abdullaha Abu Al-Aty. B’tselem informuje, że obaj dokonywali wrogich działań (5 maja) i obaj byli członkami militarnego skrzydła Islamskiego Dżihadu. Nie ma co do tego żadnego sporu, bo to jest także wspomniane w tweecie. Nazywa ich ‘mudżahedini’. Konsultantka Amnesty nazywa tych członków militarnego skrzydła Islamskiego Dżihadu ‘bohaterami’ i posyła im serduszka miłości:”Mimo że artykuł o aresztowaniu przez Hamas ludzi, którzy chcieli rozmawiać o tym, jak umożliwić pokój, był na poczesnym miejscu w ”New York Times”, nie udało mi się znaleźć ani jednej „pokojowej” grupy, która by następnego dnia potępiła Hamas. Cisza ze strony B'Tselem, Peace Now, Gisha, IfNotNow, J-Street, oraz Jewish Voice for Peace.


Jedyny komentarz, jaki znalazłem, był Kena Rotha z Human Rights Watch. Zamiast jednak głośnego potępienia Hamasu za aresztowanie ludzi, którzy odważyli się rozmawiać z Izraelczykami, jakoś znalazł sposób na dokopanie Izraelowi, z sugestią, która w żaden sposób nie jest zgodna z prawami człowieka:

[Hamas aresztuje palestyńskich aktywistów pokojowych za rozmowę na wideo z Izraelczykami. Widocznie Hamas nie chce, by ludzie w Gazie byli w stanie odróżnić represyjny rząd izraelski od zwykłych Izraelczyków.]
[Hamas aresztuje palestyńskich aktywistów pokojowych za rozmowę na wideo z Izraelczykami. Widocznie Hamas nie chce, by ludzie w Gazie byli w stanie odróżnić represyjny rząd izraelski od zwykłych Izraelczyków.]

Roth wydaje się mówić, że gdyby Gazańczycy gawędzili przez wideo z izraelskim ministerstwem spraw zagranicznych, wówczas Hamas miałby zasadny powód aresztowania ich. Są dobrzy Żydzi i źli Żydzi, i Hamas należy potępić tylko wtedy, kiedy aresztuje ludzi, którzy rozmawiają z dobrymi Żydami. 


Ten incydent pokazuje żałosną hipokryzję całej społeczności ”praw człowieka” i ”pokoju”. Amnesty International zatrudnia osobę, która jawnie popiera terror, ”grupy pokojowe” milczą, kiedy zwykli Gazańczycy są aresztowani za rozmawianie z Izraelczykami on line, a szef Human Right Watch sugeruje, że działania Hamasu byłyby poprawne, gdyby tylko Żydzi z którymi odważono się rozmawiać byli bardziej prawicowi.  


To wszystko byłoby to nie do wiary, gdyby nie to, że takie rzeczy wielekroć zdarzały się w przeszłości.


The @Amnesty employee who insisted Hamas arrest Gazans for videoconferencing with Israelis

Elder of Ziyon, 12 kwietnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Elder of Ziyon
Amerykański bloger tropiący (głównie w amerykanskich mediach) antysemityzm i kłamstwa na temat Izraela. Wielokrotnie zmuszał amerykańskie gazety do zamieszczania sprostowań.  

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1630 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Nowe szaty cesarza   Doran   2020-09-29
Arabscy muzułmanie są ludźmi kolorowymi, arabscy chrześcijanie są biali   Greenfield   2020-09-28
Międzynarodowe prawo dla jednego narodu   Kontorovich   2020-09-27
Dla postmodernizmu tożsamość jest ważniejsza od rozumu   Rosenthal   2020-09-25
Nieprzyjemna wiadomość dla Thomasa Friedmana   Flatow   2020-09-25
Arabowie przyznają się do błędu   Koraszewski   2020-09-24
Więcej niż stracona okazja dla Palestyńczyków   Tobin   2020-09-23
Symbole (i symbolizm) ujawniają gorzką bliskowschodnią prawdę   Flatow   2020-09-22
Wojna Czerwono-Zielonego sojuszu przeciwko Izraelowi trwa   Glick   2020-09-21
Dlaczego John Kerry i inni nie mieli racji w sprawie pokoju i Izraela - analiza   Frantzman   2020-09-20
Obnażenie palestyńskich kłamstw    Blum   2020-09-19
Niewolnice w Al-Dżazira   Fernandez   2020-09-19
Arabowie: Izrael nie jest naszym wrogiem   Toameh   2020-09-18
Prośba o pokorę od Benjamina Franklina   Jacoby   2020-09-17
Ostry zakręt historii   Koraszewski   2020-09-16
Niewolnictwo: czy jest monopol na cierpienie?   Taheri   2020-09-15
Kulturowe wojny w szkołach w Kalifornii   Julius   2020-09-15
Przegląd wiadomości w drodze na zakupy   Koraszewski   2020-09-13
Pożegnanie lata, czyli prywatne drzewo życia   Ferus   2020-09-13
ZEA: Nie jesteśmy zdrajcami, palestyńscy przywódcy są skorumpowani   Toameh   2020-09-11
Nawet antysemickie media w Iraku mówią z zainteresowaniem o normalizacji     2020-09-10
Normalizacja może stworzyć prawdziwy „Nowy Bliski Wschód”   Rosenthal   2020-09-09
Milczenie ONZ i UE wobec “szokującego łamania praw człowieka” przez Iran   Rafizadeh   2020-09-08
Kiedy Palestyńczyk wreszcie się obudzi?!   Al-Dahiri   2020-09-08
Lot nad Arabią Saudyjską   Jacoby   2020-09-07
Kogo Żydzi powinni bać się najbardziej podczas „powstania”?   Tobin   2020-09-06
Wielki krok naprzód dla światowego pokoju – i ci, którzy wolą go ignorować   Kemp   2020-09-05
Harvard zaprasza głównego palestyńskiego negacjonistę    Lipman   2020-09-04
Obietnica i zagrożenia porozumienia pokojowego z Dżuba    Fernandez   2020-09-04
Arabski antysemityzm za europejskie pieniądze   Koraszewski   2020-09-03
Zgraja „proizraelskiej surowej miłości” a umowa z ZEA   Frantzman   2020-09-02
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy popierają porozumienie Izrael-ZEA?   Toameh   2020-09-01
Krótka historia europejskich obserwatorów w Gazie   Steinberg   2020-08-31
ONZ doprowadza mnie do szału   Collins   2020-08-30
Świat na śliskiej drodze   Taheri   2020-08-29
Co finansuje Europa?   Henig-Cohen   2020-08-29
Appeasement: Europejska choroba   Kemp   2020-08-27
Entliczek, pentliczek, czerwony stoliczek   Koraszewski   2020-08-27
Erdoğan potrzebuje nowych wrogów   Bekdil   2020-08-26
A co z 17 milionami niewolników w świecie islamskim?   Meotti   2020-08-22
Mulowie i Hezbollah – specjaliści w szmuglu narkotyków   Rafizadeh   2020-08-21
"Guardian" doszlusował do Iranu i Turcji w sprzeciwie wobec umowy pokojowej Izraela i ZEA   Levick   2020-08-19
Kiedy pamięć staje się więzieniem narodów   Taheri   2020-08-18
Czyje życie liczy się?   Maistrovoy   2020-08-17
Iran: najnowsza kolonia Chin?   Rafizadeh   2020-08-15
Jak zostałam anulowana   Chesler   2020-08-13
Gorsza strona naszej natury   Koraszewski   2020-08-12
Amerykanie nie ufają medium   Jacoby   2020-08-10
Urok domowej wirusologii   Koraszewski   2020-08-09
Dramat w Bejrucie ukazuje poziom zagrożenia Izraela   Frantzman   2020-08-08
Turcja na ścieżce wojennej   Bulut   2020-08-07
Między Zachodnią Papuą a Zachodnim Brzegiem   Collins   2020-08-06
Intersekcjonalność, czyli kto, co i z kim?   Amos   2020-08-05
Strach przed słowem zastępuje wolność słowa   Jacoby   2020-08-04
Izrael był Strefą Zero dla nowej “przebudzonej” religii   Friedman   2020-08-03
Brytyjski wykładowca wyrzucony z pracy za wyrażenie podziwu dla Żydów   Fitzgerald   2020-08-01
List, który były niewolnik, Frederick Douglass napisał do swojego pana w 10. rocznicę ucieczki   Douglas   2020-08-01
Dlaczego podpisałam list w „Harper’s Magazine”   Hakakian   2020-07-30
Zimna wojna europejskich NGO, by “minimalizować proizraelskie głosy”   Steinberg   2020-07-29
Kiedy napięcia rasowe wrą, czy o taranowaniu samochodami w Izraelu informuje się inaczej?   Ben-Zvi   2020-07-25
“Przebudzona” Ameryka jest rosyjską powieściąMetafizyczna przepaść między XIX-wieczną Rosją a XXI-wieczną Ameryką zmniejsza się   Savodnik   2020-07-24
Europa: ofiary gwałtu oskarżone o rasizm   Ibrahim   2020-07-22
Czymże jest nazwa? Pochodzenie Judei, Filistii, Palestyny i Izraela   Judd   2020-07-20
Francja opowiada się za popierającymi terror politycznymi żądaniami AP, włącznie z żądaniem uwolnienia masowych morderców   Hirsch   2020-07-19
UE mówi, że odrzuca jednostronne kroki na Obszarze C – finansując jednostronne kroki na Obszarze C     2020-07-18
Wojna kulturowa lewicy niszczy zwyczajnych ludzi wraz z potężnymi   Tobin   2020-07-18
ONZ adoptowała palestyńskie kłamstwa, mity i morderczy terror wobec Izraela    Hirsch   2020-07-17
Igraszki z hasłem „nie zabijaj”   Koraszewski   2020-07-14
Jazydzi: historia prześladowań   Bulut   2020-07-13
Andrew Sullivan o nowomowie   Coyne   2020-07-12
Kontrrewolucjoniści wszystkich krajów łączmy się   Koraszewski   2020-07-09
Mohammad Massad: Gorący apel o rozsądek  byłego terrorysty   Oz   2020-07-05
Chińskie urojenie Nasrallaha i innych   Fernandez   2020-07-04
Zatruty koktajl skarg i zażaleń   Taheri   2020-07-04
Kiedy trzeba powiedzieć: przepraszam, myliłem się   Koraszewski   2020-07-03
Współczesne niewolnictwo i “przebudzona” hipokryzja   Bergman   2020-06-30
Erdoğan życzy: „Wielu dalszych szczęśliwych zdobyczy"   Bekdil   2020-06-29
Czarne Życie Się Liczy, a co z palestyńskim życiem?   Blum   2020-06-28
Postępujący nihilizm i zgnilizna postmodernizmu na Zachodzie   Hill   2020-06-26
Sowiecka mentalność Amerykanów. Zbiorowa demonizacja przenika naszą kulturę   Tabarovsky   2020-06-23
Normalizacja i prezenty z warunkami   Collins   2020-06-23
Niszczycielska siła rewolucyjnego romantyzmu   Koraszewski   2020-06-22
Karykatura sprawiedliwości w Międzynarodowym Trybunale Karnym?Prokuratorka Bensouda powinna zostać zdyskwalifikowana.   Calvo   2020-06-22
Zamach na dziedzictwo Martina Luther Kinga   Blum   2020-06-21
Jordania zaprzecza, że anektowała Zachodni Brzeg     2020-06-20
Mocarstwa igrają z ogniem w Libii   Taheri   2020-06-19
Gaza, jakiej nie chcą, byście zobaczyli   Tawil   2020-06-16
Hipokryci z UE anektują terytoria i ostro potępiają izraelską aneksję   Flatow   2020-06-14
Żaden artykuł nie zrekompensuje jego uprzedzonego i antyizraelskiego tytułu   Amos   2020-06-13
Przegląd porannych narracji   Koraszewski   2020-06-10
Rosną naciski, by zatrzymać fundusze UE do związanych z terrorem palestyńskich NGO     2020-06-07
Dzień nadziei i odwagi   Jacoby   2020-06-04
Nieprzyzwoici policjanci, nieprzyzwoici buntownicy   Jacoby   2020-06-03
Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk