Prawda

Sobota, 27 lutego 2021 - 04:42

« Poprzedni Następny »


Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?


Hugh Fitzgerald 2021-01-24

Strzelisty gmach UNRWA w Gazie.
Strzelisty gmach UNRWA w Gazie.

Wśród najbardziej godnych pochwały czynów administracji Trumpa było zlikwidowanie amerykańskiego finansowania UNRWA, organizacji ONZ odpowiedzialnej za zakwaterowanie, żywienie, opiekę zdrowotną i edukację tych, którzy nazywani są „palestyńskimi uchodźcami”. Było kilka powodów zatrzymania setek milionów dolarów amerykańskich środków pomocowych dla UNRWA.

Pierwszym było absurdalne utrzymywanie przez UNRWA (i ONZ), że w odróżnieniu od innych dziesiątków milionów uchodźców po II wojnie światowej, “palestyńscy uchodźcy” mogli – unikatowo – przekazywać status uchodźcy swoim potomkom jako część ich genetycznego dziedzictwa, a więc ich dzieci, wnuki i prawnuki (i tak dalej, do końca świata) są uważani za uchodźców. Jako uchodźcy figurują na listach UNRWA, które nieustannie wydłużają się, kiedy rodzą się nowe pokolenia tych pseudo-uchodźców i wymagają utrzymania. Administracja Trumpa uznała, że pora działać przeciwko czemuś tak absurdalnemu i zacząć naciskać na UNRWA – i ONZ – by przestali traktować “status palestyńskiego uchodźcy” jako dziedziczną cechę genetyczną. Żywiono także nadzieję, że amerykański przykład doprowadzi inne kraje płacące na UNRWA do zakończenia własnych wpłat. Jak dotąd to się jednak nie zdarzyło.


Drugim powodem obcięcia funduszy dla UNRWA był skandal z podręcznikami szkolnymi, które zawsze były pełne antysemityzmu i nienawiści do Izraela oraz podżegania do przemocy. Nawet zwykłe lekcje arytmetyki służyły wychwalaniu terrorystów. “Jeśli Mohammed został skazany na 15 lat więzienia przez syjonistów i odsiedział dwie trzecie tego okrutnego wyroku, przez ile lat pozostanie w więzieniu za obronę praw swojego ludu?


Można mieć nadzieję, że Tony Blinken i Jake Sullivan starannie zbadają najnowszy raport o antysemickich i antyizraelskich treściach w podręcznikach szkolnych UNRWA przed doradzaniem Bidenowi, jaki kurs ma obrać, jako że obecnie sądzi się, iż Biden chce wznowić amerykańskie wypłaty pieniędzy dla UNRWA. Raport o podręcznikach szkolnych UNRWA znajduje się tutaj: Study Finds UNRWA Educational Materials Replete With Antisemitism, Anti-Israel Hate, Incitement [Badanie pokazuje, że materiały edukacyjne UNRWA pełne są antysemityzmu, antyizraelskiej nienawiści, podżegania], „Algemeiner”, 13 stycznia 2021, a wcześniejsze, krótkie doniesienie o nim w Jihad Watch było tutaj.

Nowe badanie edukacyjnego materiału używanego przez UNRWA, który służy palestyńskim uchodźcom pokazało, że ten materiał cechuje antyizraelski i antysemicki rasizm, zachęcanie do terroryzmu i dżihadu oraz odrzucenie pokoju z państwem żydowskim.


Raport organizacji IMPACT-se, która monitoruje programy szkolne, twierdzi, że te treści naruszają wymagania samej ONZ przedstawione przez organizację d/s kultury,  UNESCO — która żąda szacunku dla „innego” i zobowiązania do pokoju oraz zakazuje mowy nienawiści, podżegania i uprzedzeń.


Wbrew tym wymogom, czytamy w raporcie, materiały UNRWA — używane do nauczania 500 tysięcy dzieci — zachęcają do dżihadu, terroryzmu i męczeństwa, i przedstawiają terrorystów jako bohaterów…


Europa jest demonizowana za wyprawy krzyżowe i nie ma żadnej informacji o historii Żydów lub Izraela.  

Choć Żydzi są najbardziej demonizowanym narodem w podręcznikach UNRWA, w duchu równości w sprawie nienawiści podręczniki UNRWA są także narzędziem potępiania innych nie-muzułmanów, włącznie z europejskimi chrześcijanami, za takie przestępstwa jak udział w krucjatach. Marna to pociecha dla Izraelczyków.  

Izrael jest systematycznie demonizowany przy pomocy kłamstw i teorii spiskowych, takich jak fałszywe twierdzenie, że Izrael dąży do zniszczenia meczetu Al-Aksa, zrzuca toksyczne odpady na Zachodnim Brzegu i rabuje palestyńskie starożytne zabytki….

Meczet Al-Aksa jest pod wyłączną kontrolą islamskiego Wakf, który z kolei jest nadzorowany przez Jordanię. Izrael nigdy nie starał się zniszczyć ani w najmniejszym stopniu naruszyć meczetu Al-Aksa. W rzeczywistości Izrael tak troszczy się o uczucia muzułmanów w meczecie, że surowo zabronił jakimkolwiek Żydom, odwiedzającym Wzgórze Świątynne, podchodzenia zbyt blisko wejścia do meczetu. I, żeby nie obrazić muzułmanów, Żydzi na Wzgórzu Świątynnym mają surowy zakaz władz izraelskich zarówno głośnego modlenia się, jak i milczącego powtarzania modlitw.  


Oskarżenie o “toksyczne odpady” jest także kłamstwem. To Palestyńczycy wyrzucają i spalają śmieci, włącznie z elektronicznymi urządzeniami, w Izraelu zaś zbiera się to w celu wydobycia cennych metali, szczególnie miedzi. Również oskarżenie o “rabowanie starożytnych zabytków” jest całkowicie fałszywe. Izrael skrupulatnie utrzymuje i stara się chronić wszystkie wykopaliska archeologiczne, żydowskie, chrześcijańskie i muzułmańskie.  To właśnie Palestyńczycy atakują, podpalają i próbują zniszczyć zarówno Grób Józefa, jak Grób Racheli.  Palestyńczycy raz za razem dokonują szkód, a czasem udaje im się zniszczyć żydowskie miejsca archeologiczne znajdujące się na Obszarach A i B na Zachodnim Brzegu. Celem jest wymazanie historycznych dowodów 3000-letniej obecności Żydów w Ziemi Izraela.

Materiały [szkolne] po prostu wymazują Izrael i Żydów w całości. Nazwa Izraela jest z rzadka wspominana, a mapy regionu pokazują cały Izrael jako „Palestynę”. Żydowska historia w Izraelu i na Bliskim Wschodzie jest niemal całkowicie ignorowana, a Izrael jest oskarżany o próby „judaizacji” tego terenu.

Zatem dzieci w szkołach UNRWA uczą się, że Żydzi nie mają żadnych praw do ziemi swoich przodków i nigdy tam ich nie było. Groteskowo oskarża się Izraelczyków o “judaizowanie” ziemi, na której Żydzi żyli nieprzerwanie przez 3000 lat.

IMPACT-se, który mieści się w Jerozolimie i badał także programy szkolne w Izraelu i w całym regionie, zauważył kilka pozytywnych trendów. Nazwa Izraela jest wspomniana kilka razy więcej niż to, co znaleziono w poprzednich przeglądach; niektóre oszczerstwa usunięto, takie jak bezpodstawne twierdzenie, że Izrael kradnie palestyńską wodę; nie pojawiają się również niektóre wersety koraniczne wzywające do dżihadu….   

Te zmiany są tak minimalne, że ledwo się je dostrzega. Przynajmniej w kilku miejscach pojawia się „Izrael” zamiast „syjonistycznego tworu”. Usunięto kilka najbardziej absurdalnych oskarżeń. Na przykład, oskarżenie, że Izrael “kradnie palestyńską wodę” – kiedy Izrael posyła 10 milionów metrów sześciennych własnej wody do Autonomii Palestyńskiej — zostało wreszcie usunięte z podręczników. Usunięto garść koranicznych wersetów, które wzywają do agresywnego dżihadu, ale wiele znajduje się tam nadal. Fascynujące byłoby dowiedzenie się, czy podręczniki nadal informują podatnych na wpływy uczniów, że muzułmanie są “najlepszym z narodów”, podczas gdy nie-muzułmanie są „najbardziej nikczemnymi ze stworzeń”. Z drugiej strony, fakt, że w ogóle były jakiekolwiek zmiany, należy przyjąć jako znak, że finansowy nacisk administracji Trumpa odniósł skutek i jeśli ten nacisk będzie utrzymany, jeśli Ameryka odmówi finansowania UNRWA, wynikiem może być więcej pozytywnych zmian.  


Byłoby głęboko niepokojące, gdyby administracja Bidena powróciła do wspierania UNRWA i ponownie odkręciła kurek z setkami milionów dolarów amerykańskich swobodnie płynących środków pomocowych w momencie, kiedy nacisk finansowy (zapomnijcie o nacisku moralnym, bo ten nigdy nie miał żadnego wpływu), zaczyna pokazywać pewne (choć niewielkie) rezultaty. Ten nacisk powinien trwać w celu pchnięcia UNRWA w kierunku ważniejszych zmian  w podręcznikach szkolnych niż tych kilka zaledwie kosmetycznych zmian, jakie zrobiono dotąd. Powrót do status quo ante Trumpa, pozwolenie UNRWA na sądzenie, że może bezkarnie kontynuować wpajanie antysemityzmu i nienawiści do Izraela poprzez swoje podręczniki szkolne, będzie zupełnie niepotrzebnym poddaniem się siłom ciemności, które zawsze czają się tuż pod powierzchnią zwodniczej propagandy palestyńskiej.


Unchanged In Its Inculcation of Hate, UNRWA Should Remain Without Aamerican Funding

Jihad Watch, 19 stycznia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Hugh Fitzgerald

 

Publicysta Jihad Watch


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1776 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18
Nawet najbardziej elokwentni Palestyńczycy (tacy jak Noura Erakat) mają idiotyczną mentalność “sumy zerowej”, że pomaganie Izraelowi równa się szkodzeniu Palestyńczykom     2021-02-17
Człowiek to brzmi dumnie   Koraszewski   2021-02-17
Dla Obamy Izrael nie był “żadną Ziemią Obiecaną”   Bard   2021-02-16
Przeszłość i przyszłość, czyli uwagi o futurologii   Koraszewski   2021-02-15
Wybory prezydenta Bidena wskazują na długą listę błędów w polityce wobec Bliskiego Wschodu   Amos   2021-02-15
Klapki na oczach antyizraelskich historyków: “Porozumienia Abrahamowe nie są historyczne”     2021-02-14
Hady Amr i inne powody do złośliwej satysfakcji w Ramallah   Blum   2021-02-13
Zagubiona w kontrowersji wokół laserów z przestrzeni kosmicznej   Collins   2021-02-12
O kryzysach humanitarnych i kryzysie humanistycznym   Koraszewski   2021-02-11
O Polaku, który zaważył na losach świata   Garczyński-Gąssowski   2021-02-09
Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z „syjonistycznym tworem”   Toameh   2021-02-08
Oszustwo w sprawie palestyńskich uchodźców   Bard   2021-02-07
Nowi ludzie w Waszyngtonie: Co kryje się za gestami   Taheri   2021-02-06
Niegdysiejszy i przyszły “bystrooki ekspert”, Robert Malley   Fitzgerald   2021-02-06
Rękawiczki Berniego, memy i inne sprawy   Collins   2021-02-03
Dlaczego ustępstwa Bidena wobec Palestyńczyków szkodzą im zamiast pomagać   Tobin   2021-02-02
Arabski medyczny apartheid – gdzie jest oburzenie?   Tawil   2021-02-01
Wendy Sherman i sztuka spadania w górę   Tobin   2021-01-26
Dokąd zmierzasz Ameryko?   Koraszewski   2021-01-25
Edukacyjna czystka etniczna   Kemp   2021-01-25
Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13
Depcząc zdrowy rozsądek   Tsalic   2021-01-12
Zamach na dyskurs wieczorową porą   Koraszewski   2021-01-11
Biegnące ku dorosłości. Czyli jak szybko dojrzewają dzieci? Zbyt szybko!   Ferus   2021-01-10
Arabia Saudyjska i progi zwalniające postęp na drodze do normalizacji   Fitzgerald   2021-01-10
Szalone rady dla prezydenta Bidena   Bard   2021-01-09
Kiedy załamują się rządy prawa nikt nie jest bezpieczny   Tobin   2021-01-08
Dwa “haniebne” lata Niemiec w Radzie Bezpieczeństwa ONZ   Kern   2021-01-08
Nowy rok: lepszy czy mniej zły?   Taheri   2021-01-07
Jak antyizraelskie głosy stworzyły pełną hipokryzji, nieprawdziwą narrację o szczepionkach   Frantzman   2021-01-07
Co mówił Stalin o fałszowaniu wyborów   Greenfield   2021-01-06
Radości Paryża w czasach koronawirusa   Taheri   2021-01-05
Palestyńczycy: Międzynarodowa konferencja “pokojowa” dla wyeliminowania Izraela   Tawil   2021-01-04
Joseph Massad i “Brzydki Palestyńczyk”     2021-01-03
Czy Palestyńczycy potrafią przystosować się do zmieniających się czasów?   Tobin   2021-01-02
Zrozumienie lobby sprzeciwiającego się nowym stosunkom Izraela w Zatoce   Frantzman   2021-01-01
Otwarcie nawiasu prezydentury Bidena   Taheri   2020-12-30
Więcej niż tylko pokój – normalność   Amos   2020-12-28
Trudne lekcje Arabskiej Wiosny   i Alberto M. Fernandez   2020-12-27
Życzcie swoim chrześcijańskim znajomym Wesołych Świąt   Al-Sajf   2020-12-26
Sprawa palestyńska w oczach Libańczyka   Saghija   2020-12-26
Heretycki impuls: Zamiatin i Orwell   Moore   2020-12-25
Nowy raport o antysemityzmie online, który trzeba koniecznie przeczytać     2020-12-23
Propagandziści palestyńskich Arabów dosłownie piszą na nowo historię   Flatow   2020-12-22
Mało nas, mało nas, do pieczenia chleba   Koraszewski   2020-12-22
Europa nie może walczyć z antysemityzmem, podczas gdy ignoruje zagrożenie  Izraela   Harris   2020-12-21
Pochwała dyplomatycznych quid pro quo   Tobin   2020-12-20
Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie będą bezpieczniejsze i bardziej tolerancyjne wobec Żydów niż większość Europy?   Frantzman   2020-12-19
Kolumbowy błąd Georga Orwella   Koraszewski   2020-12-17
Czy Palestyńczycy są ofiarami “kultury anulowania”?     2020-12-16
Baronówna Sonia von Dombrowsky   Garczyński-Gąssowski   2020-12-15
Terroryzm: ostrzeżenie Iranu dla Europy   Kemp   2020-12-15
Nowa kokieteria Erdoğana: oszukańcze reformy demokratyczne   Bekdil   2020-12-14
New York Times wyciąga starą historię, by zmieszać z błotem Izrael   Miller   2020-12-13
Kobayahshi Maru, paradoks szantażysty i Trump   Amos   2020-12-10
Moralne bankructwo Banku Światowego   Hirsch   2020-12-09
Wołanie o spóźnioną sprawiedliwość dla pułkownika Larry’ego Franklina   Glick   2020-12-07
Pogromcy szarańczy szkolą Etiopczyków    Leichman   2020-12-07
Arabowie: Dlaczego UE opłakuje tego irańskiego naukowca?   Toameh   2020-12-06
Biblia w ręku ateisty - recenzja   Koraszewski   2020-12-03
Arabka pisze o głupocie odmowy normalizacji stosunków z Żydami   Mahmoud   2020-12-03
Iran, a  nie Izrael, jest wrogiem Arabów   Zajed   2020-12-02
Ziemia obiecana Baracka Obamy   Lipman   2020-12-01
Książka, której jeszcze nie możesz przeczytać   Pandavar   2020-12-01
Zamachowcy, demokraci i potępieńcze łkania   Koraszewski   2020-11-30
Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18
W wasze ręce, czyli moja nowa książka   Koraszewski   2020-11-17
Historyczna Palestyna: czyli co należy wiedzieć!   Oz   2020-11-17
Wybory 2020 były okropne   Glick   2020-11-16
Amerykańsko-żydowsko-radzieckie doświadczenie   Tabarovsky   2020-11-15
Muzułmanie: Meczet Al-Aksa nie należy do Palestyńczyków   Toameh   2020-11-14
Muślinowa kurtyna samooszustwa   Koraszewski   2020-11-14
Święta wojna Erdoğana przeciw ‘niewiernej Europie’   Bekdil   2020-11-13
Gazeta “Guardian” w pełni naśladuje Electronic Intifada   Collier   2020-11-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk