Prawda

Czwartek, 22 października 2020 - 13:33

« Poprzedni Następny »


Czego amerykańscy Żydzi nie rozumieją o BDS


Daniel Greenfield 2019-09-06


Nie ma miejsca na ziemi, które bojkotujący Izrael bardziej lubią odwiedzać niż… Izrael.  


Omar Barghouti
, katarski założyciel ruchu BDS mieszka w Izraelu od 25 lat. I ten aktywista, który pomógł przedstawić światu bojkot Izraela, spędził te lata na argumentowaniu, że powinien mieć pozwolenie na życie w Izraelu, studiowanie na izraelskich uniwersytetach i kupowanie izraelskich produktów.  


Jedynym ustępstwem Barghoutiego na rzecz własnych zasad BDS było oszustwo przy płaceniu izraelskich podatków. Po wygłaszaniu wykładów na całym świecie o znaczeniu bojkotowania Izraela Barghouti trzymał honoraria za wykłady w amerykańskim banku. Założyciel BDS ukrył dochód w wysokości 700 tysięcy dolarów, który byłby opodatkowany, by zapłacić za podstawowe usługi, z jakich korzysta żyjąc w kraju, którego nienawidzi.


Kilka miesięcy temu Stany Zjednoczone odmówiły Barghoutiemu pozwolenia na wjazd do tego kraju, albo z powodu jego poparcia dla terroryzmu, albo z powodu uchylania się od płacenia podatków. Bojkotujący wreszcie został zbojkotowany.


A bojkotowanie BDS jest najlepszym sposobem pokonania go.


Paradoks bojkotu Barghoutiego nie jest wyjątkowy wśród wrogów państwa żydowskiego.  Kiedy Izrael uchwalił prawo zakazujące wstępu do Izraela czynnym zwolennikom BDS,  lewica oburzyła się. To prawo nie byłoby jednak potrzebne, gdyby aktywiści BDS naprawdę bojkotowali Izrael. Zamiast tego, ci samo aktywiści BDS, którzy wzywają każdego muzyka mającego mieć koncert w Izraelu, by trzymał się z daleka od Izraela, nie mogą powtrzymać się przed odwiedzaniem tego kraju.


Robią to z tego samego powodu, dla którego maniacy zadają sobie wiele trudu, by nękać swoje ofiary.  


BDS nie chodzi o unikanie Izraela, ale o wezwania do bojkotu jako rodzaj nękania. Nie chodzi o zdystansowanie się, ale o pełne  wrogości zaangażowanie. Wezwania do bojkotu są oportunistycznym pretekstem do inscenizowania konfrontacji z popierającymi Izrael na publicznym forum przez radykałów, którzy przeszli przez lotnisko Ben Guriona mimo swojej fanatycznej nienawiści do wydawania choćby szekla w państwie żydowskim.


Kiedy nazistowscy bandyci zbierali się przed żydowskimi sklepami w Berlinie z plakatami ostrzegającymi przed kupowaniem w nich, szerzyli - według nowoczesnego, postępowego żargonu – świadomość o nikczemności Żydów. W BDS, który kontynuuje nazistowski bojkot, także mniej chodzi o bojkot, jak o szerzenie świadomości.


To dlatego panie Tlaib i Omar chciały wybrać się do Izraela. Podobnie jak wszyscy aktywiści BDS ich celem było zainscenizowanie publicznej konfrontacji. A przez zakazanie im wjazdu Izrael ograniczył zasięg tej konfrontacji.


Po to właśnie uchwalono prawo o zakazie wjazdu dla popleczników BDS.  


Izrael zmęczył się turystami protestu z całego świata, pokazującymi się w kraju po to, żeby ich aresztowano. Zmęczył się lewicowymi aktywistami, inscenizującymi konflikty z policją i żołnierzami. Ma powyżej dziurek od nosa zwolenników BDS, którzy wydają tysiące dolarów na wizyty w kraju, że móc dodać symboliczne zdjęcie z aresztowania do swojego konta na Instagram.


Aktywiści BDS twierdzą, że ich nienawistna działalność jest formą protestu bez przemocy. I Izrael bez przemocy zaprotestował przeciwko BDS przez zakazanie wjazdu do żydowskiego państwa Omar, Tlaib i innym bigotom.


Jeśli bojkotowanie Izraela jest uprawnione, ponieważ jest „bez przemocy”, to bojkotowanie bojkotujących jest równie uprawnione.  


Ale orędownicy BDS twierdzą, że ich bojkot jest „bez przemocy”, zaś bojkotowanie ich łamie ich prawa człowieka. Bojkotowanie BDS jest odbieraniem wolności słowa – twierdzili po  wprowadzeniu w życie zakazu wjazdu.


A potem kongresmenka Tlaib wezwała do bojkotu programu Billa Mahera, który krytykował jej wezwania do bojkotu.

"Może ludzie powinni bojkotować jego program -  rozprawiała Tlaib. – Mam dość ludzi dyskredytujących ten rodzaj wystąpień, który skupia się na równości i wolności”.

Zniszczenie jedynego niemuzułmańskiego kraju w regionie i założenie tam islamskiej teokracji, która pozbawiłaby chrześcijan, Żydów i wszystkich innych równych praw jest dążeniem do ”równości i wolności”. A właściwą reakcją na krytykę BDS jest wezwanie do bojkotu występujących przeciwko bojkotowi. W imię wolności słowa.   


Prawda o BDS jest taka, że nie jest ruchem „bez przemocy”. Jest politycznym uzupełnieniem ruchu terrorystycznego.


“W ruchu BDS nie mówimy, że jesteśmy przeciwko zbrojnemu oporowi” – powiedział Barghouti.


W BDS nie chodzi o mowę ani o ekonomię, ale o zastraszanie. Podobnie jak dla jego nazistowskiego poprzednika, celem bojkotu jest zdominowanie przestrzeni publicznej przez serię konfrontacji z Żydami. Te konfrontacje są wykalkulowane tak, by wydawało się, że sprawcy nękania są ofiarami i twierdzenie, że odpowiedzi na to nękanie są odbieraniem sprawcom wolności słowa.  


Dlatego starania o ustawodawcze powstrzymanie BDS nie działa. Zamiast tego dostarcza aktywistom BDS więcej platform do inscenizowania konfrontacji i odgrywania roli ofiary. Ustawodawcze działania przeciwko BDS zakładały, że celem antyizraelskich aktywistów jest ekonomiczny i kulturalny bojkot. Aktywiści BDS są szczęśliwi z narzucania bojkotu, gdzie tylko mogą, ale ich prawdziwym celem jest utrzymanie tarć i protestów przeciwko Izraelowi. Konfrontacja nie jest środkiem, ale celem samym w sobie.


BDS kopiuje polityczną dynamikę terrorystów, ponieważ popiera ich wartości i cele.


To, czego aktywiści BDS rzeczywiście chcą, jest uwaga. Chcą szeregu coraz większych konfrontacji, które pozwolę im na stały atak na Izrael i na odgrywanie roli ofiary. Ta strategia jest przedłużeniem ataków terrorystycznych na Izrael, których celem nie jest jedynie zabijanie Żydów, ale przyciągnięcie uwagi świata.


Organizacje amerykańskich Żydów potępiły izraelski zakaz wjazdu dla BDS, a przecież zajmuje się on strategią BDS w znacznie właściwszy sposób niż ustawy przeciwko BDS uchwalane w Stanach Zjednoczonych.


Amerykańscy Żydzi traktują BDS jako bezprecedensowy kryzys. Izraelczycy jednak rozumieją, że BDS jest po prostu jedną z wielu kampanii nękania, których celem jest zdobycie rozgłosu dla sprawy. 


BDS żyje z rozgłosu. Izraelczycy rozumieją, że najlepszym sposobem pokonania BDS jest pozbawienie go rozgłosu.


Amerykańskie organizacje żydowskie potępiły zakaz wjazdu do Izraela dla orędowników BDS, popierając równocześnie ustawowe zakazy BDS. Większość amerykańskich organizacji żydowskich uznała za niemądre zakazanie kongresmenkom Tlaib i Omar wjazdu do Izraela. Pozbawiło to jednak Tlaib i Omar okazji do uczestniczenia w protestach i doprowadzenia do własnego aresztowania.


W tej sytuacji Tlaib i Omar muszą zadowolić się lamentowaniem, że nie pozwolono im wjechać do Izraela. Mowa Tlaib jest znacznie mniej skuteczną sztuczką propagandową niż wideo z jej aresztowania przez izraelską policję.


A tego naprawdę chciała.


Omar Barghouti, założyciel BDS, spędził dwadzieścia pięć lat, żyjąc w Izraelu. Izraelczycy z własnego, gorzkiego doświadczenia wiedzą, że łatwiej jest trzymać aktywistów BDS poza granicami kraju niż pozbyć się ich, kiedy już tam są.


Najlepszym sposobem bojkotowania bojkotujących jest niewpuszczanie ich do kraju, który tak maniakalnie prześladują.


What American Jews don’t understand about BDS

Frontpage.mag, 26 sierpnia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield


Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. My home is my castle kuba 2019-09-06


Notatki

Znalezionych 1655 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zakup Chevron jest kolejnym gwoździem do trumny ruchu BDS   Tobin   2020-10-21
Całkowicie nieodpowiedzialny wirus   Koraszewski   2020-10-21
Saeb Erekat pospiesznie przewieziony do szpitala Hadassah   Fitzgerald   2020-10-20
Media społecznościowe i radykalna wolność słowa   Rosenthal   2020-10-20
Po co Żydom państwo, a szczególnie żydowskie?   Koraszewski   2020-10-19
“Przebudzony” świat idzie na wojnę przeciwko Wonder Woman   Tobin   2020-10-18
Arabia Saudyjska: My także mamy dosyć Palestyńczyków   Toameh   2020-10-17
Pokój z Izraelem jest koniecznością   Al-Dughaither   2020-10-16
Czy możliwe jest pohamowanie skrajnej stronniczości BBC?   Gerstenfeld   2020-10-15
Umowa Izrael-ZEA pokazuje hipokryzję “aktywistów ruchu pokojowego”     2020-10-14
Życie na salonach światowego humanizmu   Koraszewski   2020-10-14
Nagle nie ma zgody co do tego, jak ma wyglądać izraelsko-palestyński pokój   Amos   2020-10-12
Ostatni gwóźdź do trumny palestyńsko-arabskich stosunków?   Toameh   2020-10-11
Ścigając i będąc ściganym: wiara w czarnoksięstwo i afrykańskie oświecenie   Igwe   2020-10-10
UE staje po stronie “najgorszego na świecie sprawcy łamania praw człowieka”   Rafizadeh   2020-10-10
Jak BBC tworzy materialy edukacyjne dla szkół   Sela   2020-10-09
Wojna o pokój w mediach drukowanych i elektronicznych   Koraszewski   2020-10-08
Czy faszyzm to już tylko wyzwisko?   Koraszewski   2020-10-06
Czy państwa arabskie rzeczywiście popierają Palestyńczyków?   Kedar   2020-10-04
BBC idzie na wojnę z Żydami w Jerozolimie   Collier   2020-10-03
Zadawanie złych pytań o ekstremistyczną przemoc   Tobin   2020-10-02
Lekcja białoruskiego, czyli Francišak Viačorka i inni   Zbierski   2020-10-02
Znamienne toponimy w “New York Times”    Fitzgerald   2020-10-01
Autocenzura w USA   Bergman   2020-09-30
Arabowie: "Palestyńczycy powtarzają te same błędy"    Toameh   2020-09-30
Nowe szaty cesarza   Doran   2020-09-29
Arabscy muzułmanie są ludźmi kolorowymi, arabscy chrześcijanie są biali   Greenfield   2020-09-28
Międzynarodowe prawo dla jednego narodu   Kontorovich   2020-09-27
Dla postmodernizmu tożsamość jest ważniejsza od rozumu   Rosenthal   2020-09-25
Nieprzyjemna wiadomość dla Thomasa Friedmana   Flatow   2020-09-25
Arabowie przyznają się do błędu   Koraszewski   2020-09-24
Więcej niż stracona okazja dla Palestyńczyków   Tobin   2020-09-23
Symbole (i symbolizm) ujawniają gorzką bliskowschodnią prawdę   Flatow   2020-09-22
Wojna Czerwono-Zielonego sojuszu przeciwko Izraelowi trwa   Glick   2020-09-21
Dlaczego John Kerry i inni nie mieli racji w sprawie pokoju i Izraela - analiza   Frantzman   2020-09-20
Obnażenie palestyńskich kłamstw    Blum   2020-09-19
Niewolnice w Al-Dżazira   Fernandez   2020-09-19
Arabowie: Izrael nie jest naszym wrogiem   Toameh   2020-09-18
Prośba o pokorę od Benjamina Franklina   Jacoby   2020-09-17
Ostry zakręt historii   Koraszewski   2020-09-16
Niewolnictwo: czy jest monopol na cierpienie?   Taheri   2020-09-15
Kulturowe wojny w szkołach w Kalifornii   Julius   2020-09-15
Przegląd wiadomości w drodze na zakupy   Koraszewski   2020-09-13
Pożegnanie lata, czyli prywatne drzewo życia   Ferus   2020-09-13
ZEA: Nie jesteśmy zdrajcami, palestyńscy przywódcy są skorumpowani   Toameh   2020-09-11
Nawet antysemickie media w Iraku mówią z zainteresowaniem o normalizacji     2020-09-10
Normalizacja może stworzyć prawdziwy „Nowy Bliski Wschód”   Rosenthal   2020-09-09
Milczenie ONZ i UE wobec “szokującego łamania praw człowieka” przez Iran   Rafizadeh   2020-09-08
Kiedy Palestyńczyk wreszcie się obudzi?!   Al-Dahiri   2020-09-08
Lot nad Arabią Saudyjską   Jacoby   2020-09-07
Kogo Żydzi powinni bać się najbardziej podczas „powstania”?   Tobin   2020-09-06
Wielki krok naprzód dla światowego pokoju – i ci, którzy wolą go ignorować   Kemp   2020-09-05
Harvard zaprasza głównego palestyńskiego negacjonistę    Lipman   2020-09-04
Obietnica i zagrożenia porozumienia pokojowego z Dżuba    Fernandez   2020-09-04
Arabski antysemityzm za europejskie pieniądze   Koraszewski   2020-09-03
Zgraja „proizraelskiej surowej miłości” a umowa z ZEA   Frantzman   2020-09-02
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy popierają porozumienie Izrael-ZEA?   Toameh   2020-09-01
Krótka historia europejskich obserwatorów w Gazie   Steinberg   2020-08-31
ONZ doprowadza mnie do szału   Collins   2020-08-30
Świat na śliskiej drodze   Taheri   2020-08-29
Co finansuje Europa?   Henig-Cohen   2020-08-29
Appeasement: Europejska choroba   Kemp   2020-08-27
Entliczek, pentliczek, czerwony stoliczek   Koraszewski   2020-08-27
Erdoğan potrzebuje nowych wrogów   Bekdil   2020-08-26
A co z 17 milionami niewolników w świecie islamskim?   Meotti   2020-08-22
Mulowie i Hezbollah – specjaliści w szmuglu narkotyków   Rafizadeh   2020-08-21
"Guardian" doszlusował do Iranu i Turcji w sprzeciwie wobec umowy pokojowej Izraela i ZEA   Levick   2020-08-19
Kiedy pamięć staje się więzieniem narodów   Taheri   2020-08-18
Czyje życie liczy się?   Maistrovoy   2020-08-17
Iran: najnowsza kolonia Chin?   Rafizadeh   2020-08-15
Jak zostałam anulowana   Chesler   2020-08-13
Gorsza strona naszej natury   Koraszewski   2020-08-12
Amerykanie nie ufają medium   Jacoby   2020-08-10
Urok domowej wirusologii   Koraszewski   2020-08-09
Dramat w Bejrucie ukazuje poziom zagrożenia Izraela   Frantzman   2020-08-08
Turcja na ścieżce wojennej   Bulut   2020-08-07
Między Zachodnią Papuą a Zachodnim Brzegiem   Collins   2020-08-06
Intersekcjonalność, czyli kto, co i z kim?   Amos   2020-08-05
Strach przed słowem zastępuje wolność słowa   Jacoby   2020-08-04
Izrael był Strefą Zero dla nowej “przebudzonej” religii   Friedman   2020-08-03
Brytyjski wykładowca wyrzucony z pracy za wyrażenie podziwu dla Żydów   Fitzgerald   2020-08-01
List, który były niewolnik, Frederick Douglass napisał do swojego pana w 10. rocznicę ucieczki   Douglas   2020-08-01
Dlaczego podpisałam list w „Harper’s Magazine”   Hakakian   2020-07-30
Zimna wojna europejskich NGO, by “minimalizować proizraelskie głosy”   Steinberg   2020-07-29
Kiedy napięcia rasowe wrą, czy o taranowaniu samochodami w Izraelu informuje się inaczej?   Ben-Zvi   2020-07-25
“Przebudzona” Ameryka jest rosyjską powieściąMetafizyczna przepaść między XIX-wieczną Rosją a XXI-wieczną Ameryką zmniejsza się   Savodnik   2020-07-24
Europa: ofiary gwałtu oskarżone o rasizm   Ibrahim   2020-07-22
Czymże jest nazwa? Pochodzenie Judei, Filistii, Palestyny i Izraela   Judd   2020-07-20
Francja opowiada się za popierającymi terror politycznymi żądaniami AP, włącznie z żądaniem uwolnienia masowych morderców   Hirsch   2020-07-19
UE mówi, że odrzuca jednostronne kroki na Obszarze C – finansując jednostronne kroki na Obszarze C     2020-07-18
Wojna kulturowa lewicy niszczy zwyczajnych ludzi wraz z potężnymi   Tobin   2020-07-18
ONZ adoptowała palestyńskie kłamstwa, mity i morderczy terror wobec Izraela    Hirsch   2020-07-17
Igraszki z hasłem „nie zabijaj”   Koraszewski   2020-07-14
Jazydzi: historia prześladowań   Bulut   2020-07-13
Andrew Sullivan o nowomowie   Coyne   2020-07-12
Kontrrewolucjoniści wszystkich krajów łączmy się   Koraszewski   2020-07-09
Mohammad Massad: Gorący apel o rozsądek  byłego terrorysty   Oz   2020-07-05
Chińskie urojenie Nasrallaha i innych   Fernandez   2020-07-04
Zatruty koktajl skarg i zażaleń   Taheri   2020-07-04
Kiedy trzeba powiedzieć: przepraszam, myliłem się   Koraszewski   2020-07-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk