Prawda

Poniedziałek, 8 marca 2021 - 01:01

« Poprzedni Następny »


Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael


David Collier 2020-11-21

Gdyby Algieria zgłosiła rezolucję deklarującą, że ziemia jest płaska i że to Izrael ją spłaszczył, zostałaby przyjęta w głosowaniu stosunkiem głosów 164 do 13 przy 26 głosach wstrzymujących się – Abba Eban.
Gdyby Algieria zgłosiła rezolucję deklarującą, że ziemia jest płaska i że to Izrael ją spłaszczył, zostałaby przyjęta w głosowaniu stosunkiem głosów 164 do 13 przy 26 głosach wstrzymujących się – Abba Eban.

Konserwatywny rząd ma większość liczącą 80 posłów. To znaczy, że po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat mamy rząd z przestrzenią na manewry. Oznaki były dobre. Boris Johnson ośmieszał ruch BDS i Partia Konserwatywna publicznie i głośno mówiła o antyizraelskim skrzywieniu na międzynarodowych forach, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych. W czerwcu 2018 roku Borys zaatakował Radę Praw Człowieka ONZ, nazywając permanentny, antyizraelski punkt ich programu „nieproporcjonalnym i szkodliwym”, i obiecał głosować przeciwko tym rezolucjom, jeśli będą kontynuowane.

Kiedy jednak Konserwatywny rząd stanął przed rzeczywistym testem – i poszedł razem z łajdackim tłumem.


Nagonka Organizacji Narodów Zjednoczonych na Izrael


W Organizacji Narodów Zjednoczonych odbywa się obecnie 75. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Na porządku dnia są dwadzieścia cztery rezolucje. Niewiarygodne, siedemnaście z nich atakuje Izrael. Oglądając stan świata każdy człowiek o zdrowych zmysłach musi się zastanawiać, jak to jest możliwe, że Izrael zasługuje na niemal 75% czasu ONZ.  


Ta nieproporcjonalna, chora obsesja, o której mówił Boris Johnson w sprawie Rady Praw Człowieka ONZ, panuje także na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Co roku, niezawodnie. Najgorsi despoci świata przedstawiają niekończącą się listę antyizraelskich rezolucji.


Konserwatywny rząd staje po stronie despotów


Konserwatyści są u władzy od ponad dziesięciu lat. Mają tak dużą większość, o jakiej tylko mogli marzyć. Wczoraj głosowali przeciwko Izraelowi. To samo zrobili przedwczoraj. Sponsorami wczorajszej rezolucji były Syria, Wenezuela i Korea Północna. Jaką możliwą wymówkę ma brytyjski konserwatywny rząd, by głosować razem z takimi państwami jak Syria i Korea Północna przeciwko jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie?

 Nieco wcześniej Wielka Brytania wstrzymała się od głosu w sprawie antyizraelskiej rezolucji, która mówiła o Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie, używając wyłącznie jego arabskiej nazwy, Haram al-Szarif. Co zrobili Żydzi brytyjskiemu rządowi, by zasłużyć na takie traktowanie? Wielka Brytania głosowała za pięcioma z sześciu antyizraelskich rezolucji, jakie uchwalono owego dnia.

 

To prawda, że wszystkie państwa Unii Europejskiej są równie winne. No to co? Te same państwa UE nie zaproponowały ani jednej rezolucji do Zgromadzenia Ogólnego o sytuacji praw człowieka w Chinach, Wenezueli, Arabii Saudyjskiej, Kubie, Turcji lub Pakistanie. Czy nie oczekujemy więcej od konserwatywnego rządu niż kłanianie się przed antysemicką, antyizraelską, proislamistyczną zgrają?  


Konserwatywny rząd nie wie, gdzie jest Jerozolima


Wczoraj ogłoszono, że Izrael zostanie dodany ponownie do korytarza podróży po ostrym spadku liczby przypadków koronawirusa w Izraelu.

 

Skandalicznie, Jerozolima jest wyliczona osobno i Izrael osobno na brytyjskiej liście korytarza podróży.Jerozolima jest stolicą państwa Izrael. Żaden inny kraj nie ma swojej stolicy wyliczonej osobno. Spójrzmy więc na mapę:Powiedzmy, że jesteś w Jerozolimie. Załóżmy także, choć to bardzo boli, że Jerozolima jest odrębną jednostką. W żaden sposób nie możesz dostać się z powrotem na Heathrow bez spędzenia pewnego czasu w Izraelu. Cała sprawa jest absurdalna. Wyliczenie Jerozolimy osobno od Izraela jest w tym kontekście kompletnym nonsensem. Co znaczy, że jest to tylko kolejny przykład stałej potrzeby rządu Wielkiej Brytanii, żeby napluć na Izrael.


Antysemityzm – to wszystko ma znaczenie


Konserwatywny rządmówi, że sprzeciwia się antysemityzmowi. Wypowiadał wspaniałe puste słowa o oddaniu “sprawie” walki z antysemityzmem, używając tego jako broni, przy pomocy której stworzył dla siebie większość osiemdziesięciu miejsc w parlamencie. Nie można jednak mówić, że się walczy z antysemityzmem, jeśli się go nieustannie podkarmia. Te działania w sposób oczywisty karmią antysemityzm. Wejdź na stronę internetową jakiegokolwiek antysemity i poszukaj „Narodów Zjednoczonych” lub „rezolucji”.  


Wielka Brytania tworzy legalność dla antysemityzmu, kiedy staje po stronie despotów w ONZ. Każdy, kto naprawdę chce walczyć z antysemityzmem, nie dawałby im takiej broni. Kiedy te rezolucje zostają uchwalone, nienawistnicy, antysemici i organizacje antyizraelskiej propagandy dostają dar z śmiertelnej broni  – legalne uzasadnienie:Żadne media w Wielkiej Brytanii nie poinformowały o chorym skrzywieniu uchwalanych rezolucji ONZ. Liczą się one i szerzą antysemityzm prosto do głównego nurtu. Jest to winą naszego rządu. Gdyby kraje Zachodu – które finansują ONZ i inne globalne organizacje, które mają obsesję na punkcie Izraela – rzeczywiście przeciwstawiły się temu, wszystko to skończyłoby się. W jeden dzień byłoby po wszystkim. Zamiast tego stają po stronie despotów. Konserwatywny rząd brytyjski trzyma z Syrią i Koreą Północną, kiedy urządzają one nagonkę na Izrael. Te głosowania w ONZ wraz z toksycznymi NGO, takimi jak Amnesty International, są filarami, na których opiera się antyizraelska działalność. Zabierz je, a cała konstrukcja pada.  


Przyjaciele i wrogowie


Pod jednym jedynym względem Partia Pracy za czasów Jeremy’ego Corbyna była orzeźwiająca. Wiedzieliśmy, gdzie stoimy z partią napędzaną wściekłym antysemityzmem Corbyna. Partia Pracy bezwstydnie skupiała się na nienawidzącej Żydów obsesji antyizraelskiej. Do tego stopnia, że musieliśmy zmobilizować się i przez cztery lata walczyć z antysemicką nienawiścią. Z obecnym rządem konserwatywnym wszystko jest skryte za miłymi uśmiechami. Używali nawet antyizraelskiej postawy Corbyna, by go atakować. Niemniej prawdą jest, że w ONZ nie ma absolutnie żadnej różnicy, kto jest u władzy: Partia Konserwatywna czy Partia Pracy. W ostatecznym rachunku głos będzie zawsze taki sam. Jak to możliwe, że nasi “przyjaciele” głosują w ten sam sposób, jak nasi wrogowie?


Jaki przyjaciel nie sprzeciwiłby się rezolucji, która odziera Jerozolimę z jej żydowskiej historii?  


Prawdziwi przyjaciele z pewnością nie zachowywaliby się w ten sposób.  


The Conservative government dumps on Israel – again and again

20 listopada 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


David Collier

Brytyjski badacz i bloger śledzący antysemityzm w brytyjskich mediach i organizacjach.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1784 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Politycznie, lirycznie i empatycznie   Koraszewski   2021-03-07
Społeczeństwo, które nie może dyskutować o wpływie ideologii trans na dzieci, nie jest demokracją   Tobin   2021-03-06
BBC milczy o zaplanowanych wyborach palestyńskich   Sela   2021-03-06
Notoryczna kradzież pięknych słów   Koraszewski   2021-03-05
Oto dziennikarze BBC, którzy byli szczególnie nieuczciwi w sprawie Izraela.   Fitzgerald   2021-03-05
Chiny kupują ludzi na zachodnich uniwersytetach   Meotti   2021-03-04
Głupia polityka bliskowschodnia Bidena   Rosenthal   2021-03-02
Palestyńczycy: Unia Europejska ułatwia zwycięstwo Hamasu   Tawil   2021-02-28
Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18
Nawet najbardziej elokwentni Palestyńczycy (tacy jak Noura Erakat) mają idiotyczną mentalność “sumy zerowej”, że pomaganie Izraelowi równa się szkodzeniu Palestyńczykom     2021-02-17
Człowiek to brzmi dumnie   Koraszewski   2021-02-17
Dla Obamy Izrael nie był “żadną Ziemią Obiecaną”   Bard   2021-02-16
Przeszłość i przyszłość, czyli uwagi o futurologii   Koraszewski   2021-02-15
Wybory prezydenta Bidena wskazują na długą listę błędów w polityce wobec Bliskiego Wschodu   Amos   2021-02-15
Klapki na oczach antyizraelskich historyków: “Porozumienia Abrahamowe nie są historyczne”     2021-02-14
Hady Amr i inne powody do złośliwej satysfakcji w Ramallah   Blum   2021-02-13
Zagubiona w kontrowersji wokół laserów z przestrzeni kosmicznej   Collins   2021-02-12
O kryzysach humanitarnych i kryzysie humanistycznym   Koraszewski   2021-02-11
O Polaku, który zaważył na losach świata   Garczyński-Gąssowski   2021-02-09
Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z „syjonistycznym tworem”   Toameh   2021-02-08
Oszustwo w sprawie palestyńskich uchodźców   Bard   2021-02-07
Nowi ludzie w Waszyngtonie: Co kryje się za gestami   Taheri   2021-02-06
Niegdysiejszy i przyszły “bystrooki ekspert”, Robert Malley   Fitzgerald   2021-02-06
Rękawiczki Berniego, memy i inne sprawy   Collins   2021-02-03
Dlaczego ustępstwa Bidena wobec Palestyńczyków szkodzą im zamiast pomagać   Tobin   2021-02-02
Arabski medyczny apartheid – gdzie jest oburzenie?   Tawil   2021-02-01
Wendy Sherman i sztuka spadania w górę   Tobin   2021-01-26
Dokąd zmierzasz Ameryko?   Koraszewski   2021-01-25
Edukacyjna czystka etniczna   Kemp   2021-01-25
Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13
Depcząc zdrowy rozsądek   Tsalic   2021-01-12
Zamach na dyskurs wieczorową porą   Koraszewski   2021-01-11
Biegnące ku dorosłości. Czyli jak szybko dojrzewają dzieci? Zbyt szybko!   Ferus   2021-01-10
Arabia Saudyjska i progi zwalniające postęp na drodze do normalizacji   Fitzgerald   2021-01-10
Szalone rady dla prezydenta Bidena   Bard   2021-01-09
Kiedy załamują się rządy prawa nikt nie jest bezpieczny   Tobin   2021-01-08
Dwa “haniebne” lata Niemiec w Radzie Bezpieczeństwa ONZ   Kern   2021-01-08
Nowy rok: lepszy czy mniej zły?   Taheri   2021-01-07
Jak antyizraelskie głosy stworzyły pełną hipokryzji, nieprawdziwą narrację o szczepionkach   Frantzman   2021-01-07
Co mówił Stalin o fałszowaniu wyborów   Greenfield   2021-01-06
Radości Paryża w czasach koronawirusa   Taheri   2021-01-05
Palestyńczycy: Międzynarodowa konferencja “pokojowa” dla wyeliminowania Izraela   Tawil   2021-01-04
Joseph Massad i “Brzydki Palestyńczyk”     2021-01-03
Czy Palestyńczycy potrafią przystosować się do zmieniających się czasów?   Tobin   2021-01-02
Zrozumienie lobby sprzeciwiającego się nowym stosunkom Izraela w Zatoce   Frantzman   2021-01-01
Otwarcie nawiasu prezydentury Bidena   Taheri   2020-12-30
Więcej niż tylko pokój – normalność   Amos   2020-12-28
Trudne lekcje Arabskiej Wiosny   i Alberto M. Fernandez   2020-12-27
Życzcie swoim chrześcijańskim znajomym Wesołych Świąt   Al-Sajf   2020-12-26
Sprawa palestyńska w oczach Libańczyka   Saghija   2020-12-26
Heretycki impuls: Zamiatin i Orwell   Moore   2020-12-25
Nowy raport o antysemityzmie online, który trzeba koniecznie przeczytać     2020-12-23
Propagandziści palestyńskich Arabów dosłownie piszą na nowo historię   Flatow   2020-12-22
Mało nas, mało nas, do pieczenia chleba   Koraszewski   2020-12-22
Europa nie może walczyć z antysemityzmem, podczas gdy ignoruje zagrożenie  Izraela   Harris   2020-12-21
Pochwała dyplomatycznych quid pro quo   Tobin   2020-12-20
Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie będą bezpieczniejsze i bardziej tolerancyjne wobec Żydów niż większość Europy?   Frantzman   2020-12-19
Kolumbowy błąd Georga Orwella   Koraszewski   2020-12-17
Czy Palestyńczycy są ofiarami “kultury anulowania”?     2020-12-16
Baronówna Sonia von Dombrowsky   Garczyński-Gąssowski   2020-12-15
Terroryzm: ostrzeżenie Iranu dla Europy   Kemp   2020-12-15
Nowa kokieteria Erdoğana: oszukańcze reformy demokratyczne   Bekdil   2020-12-14
New York Times wyciąga starą historię, by zmieszać z błotem Izrael   Miller   2020-12-13
Kobayahshi Maru, paradoks szantażysty i Trump   Amos   2020-12-10
Moralne bankructwo Banku Światowego   Hirsch   2020-12-09
Wołanie o spóźnioną sprawiedliwość dla pułkownika Larry’ego Franklina   Glick   2020-12-07
Pogromcy szarańczy szkolą Etiopczyków    Leichman   2020-12-07
Arabowie: Dlaczego UE opłakuje tego irańskiego naukowca?   Toameh   2020-12-06
Biblia w ręku ateisty - recenzja   Koraszewski   2020-12-03
Arabka pisze o głupocie odmowy normalizacji stosunków z Żydami   Mahmoud   2020-12-03
Iran, a  nie Izrael, jest wrogiem Arabów   Zajed   2020-12-02
Ziemia obiecana Baracka Obamy   Lipman   2020-12-01
Książka, której jeszcze nie możesz przeczytać   Pandavar   2020-12-01
Zamachowcy, demokraci i potępieńcze łkania   Koraszewski   2020-11-30
Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk