Prawda

Poniedziałek, 30 listopada 2020 - 05:44

« Poprzedni Następny »


Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael


David Collier 2020-11-21

Gdyby Algieria zgłosiła rezolucję deklarującą, że ziemia jest płaska i że to Izrael ją spłaszczył, zostałaby przyjęta w głosowaniu stosunkiem głosów 164 do 13 przy 26 głosach wstrzymujących się – Abba Eban.
Gdyby Algieria zgłosiła rezolucję deklarującą, że ziemia jest płaska i że to Izrael ją spłaszczył, zostałaby przyjęta w głosowaniu stosunkiem głosów 164 do 13 przy 26 głosach wstrzymujących się – Abba Eban.

Konserwatywny rząd ma większość liczącą 80 posłów. To znaczy, że po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat mamy rząd z przestrzenią na manewry. Oznaki były dobre. Boris Johnson ośmieszał ruch BDS i Partia Konserwatywna publicznie i głośno mówiła o antyizraelskim skrzywieniu na międzynarodowych forach, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych. W czerwcu 2018 roku Borys zaatakował Radę Praw Człowieka ONZ, nazywając permanentny, antyizraelski punkt ich programu „nieproporcjonalnym i szkodliwym”, i obiecał głosować przeciwko tym rezolucjom, jeśli będą kontynuowane.

Kiedy jednak Konserwatywny rząd stanął przed rzeczywistym testem – i poszedł razem z łajdackim tłumem.


Nagonka Organizacji Narodów Zjednoczonych na Izrael


W Organizacji Narodów Zjednoczonych odbywa się obecnie 75. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Na porządku dnia są dwadzieścia cztery rezolucje. Niewiarygodne, siedemnaście z nich atakuje Izrael. Oglądając stan świata każdy człowiek o zdrowych zmysłach musi się zastanawiać, jak to jest możliwe, że Izrael zasługuje na niemal 75% czasu ONZ.  


Ta nieproporcjonalna, chora obsesja, o której mówił Boris Johnson w sprawie Rady Praw Człowieka ONZ, panuje także na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Co roku, niezawodnie. Najgorsi despoci świata przedstawiają niekończącą się listę antyizraelskich rezolucji.


Konserwatywny rząd staje po stronie despotów


Konserwatyści są u władzy od ponad dziesięciu lat. Mają tak dużą większość, o jakiej tylko mogli marzyć. Wczoraj głosowali przeciwko Izraelowi. To samo zrobili przedwczoraj. Sponsorami wczorajszej rezolucji były Syria, Wenezuela i Korea Północna. Jaką możliwą wymówkę ma brytyjski konserwatywny rząd, by głosować razem z takimi państwami jak Syria i Korea Północna przeciwko jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie?

 Nieco wcześniej Wielka Brytania wstrzymała się od głosu w sprawie antyizraelskiej rezolucji, która mówiła o Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie, używając wyłącznie jego arabskiej nazwy, Haram al-Szarif. Co zrobili Żydzi brytyjskiemu rządowi, by zasłużyć na takie traktowanie? Wielka Brytania głosowała za pięcioma z sześciu antyizraelskich rezolucji, jakie uchwalono owego dnia.

 

To prawda, że wszystkie państwa Unii Europejskiej są równie winne. No to co? Te same państwa UE nie zaproponowały ani jednej rezolucji do Zgromadzenia Ogólnego o sytuacji praw człowieka w Chinach, Wenezueli, Arabii Saudyjskiej, Kubie, Turcji lub Pakistanie. Czy nie oczekujemy więcej od konserwatywnego rządu niż kłanianie się przed antysemicką, antyizraelską, proislamistyczną zgrają?  


Konserwatywny rząd nie wie, gdzie jest Jerozolima


Wczoraj ogłoszono, że Izrael zostanie dodany ponownie do korytarza podróży po ostrym spadku liczby przypadków koronawirusa w Izraelu.

 

Skandalicznie, Jerozolima jest wyliczona osobno i Izrael osobno na brytyjskiej liście korytarza podróży.Jerozolima jest stolicą państwa Izrael. Żaden inny kraj nie ma swojej stolicy wyliczonej osobno. Spójrzmy więc na mapę:Powiedzmy, że jesteś w Jerozolimie. Załóżmy także, choć to bardzo boli, że Jerozolima jest odrębną jednostką. W żaden sposób nie możesz dostać się z powrotem na Heathrow bez spędzenia pewnego czasu w Izraelu. Cała sprawa jest absurdalna. Wyliczenie Jerozolimy osobno od Izraela jest w tym kontekście kompletnym nonsensem. Co znaczy, że jest to tylko kolejny przykład stałej potrzeby rządu Wielkiej Brytanii, żeby napluć na Izrael.


Antysemityzm – to wszystko ma znaczenie


Konserwatywny rządmówi, że sprzeciwia się antysemityzmowi. Wypowiadał wspaniałe puste słowa o oddaniu “sprawie” walki z antysemityzmem, używając tego jako broni, przy pomocy której stworzył dla siebie większość osiemdziesięciu miejsc w parlamencie. Nie można jednak mówić, że się walczy z antysemityzmem, jeśli się go nieustannie podkarmia. Te działania w sposób oczywisty karmią antysemityzm. Wejdź na stronę internetową jakiegokolwiek antysemity i poszukaj „Narodów Zjednoczonych” lub „rezolucji”.  


Wielka Brytania tworzy legalność dla antysemityzmu, kiedy staje po stronie despotów w ONZ. Każdy, kto naprawdę chce walczyć z antysemityzmem, nie dawałby im takiej broni. Kiedy te rezolucje zostają uchwalone, nienawistnicy, antysemici i organizacje antyizraelskiej propagandy dostają dar z śmiertelnej broni  – legalne uzasadnienie:Żadne media w Wielkiej Brytanii nie poinformowały o chorym skrzywieniu uchwalanych rezolucji ONZ. Liczą się one i szerzą antysemityzm prosto do głównego nurtu. Jest to winą naszego rządu. Gdyby kraje Zachodu – które finansują ONZ i inne globalne organizacje, które mają obsesję na punkcie Izraela – rzeczywiście przeciwstawiły się temu, wszystko to skończyłoby się. W jeden dzień byłoby po wszystkim. Zamiast tego stają po stronie despotów. Konserwatywny rząd brytyjski trzyma z Syrią i Koreą Północną, kiedy urządzają one nagonkę na Izrael. Te głosowania w ONZ wraz z toksycznymi NGO, takimi jak Amnesty International, są filarami, na których opiera się antyizraelska działalność. Zabierz je, a cała konstrukcja pada.  


Przyjaciele i wrogowie


Pod jednym jedynym względem Partia Pracy za czasów Jeremy’ego Corbyna była orzeźwiająca. Wiedzieliśmy, gdzie stoimy z partią napędzaną wściekłym antysemityzmem Corbyna. Partia Pracy bezwstydnie skupiała się na nienawidzącej Żydów obsesji antyizraelskiej. Do tego stopnia, że musieliśmy zmobilizować się i przez cztery lata walczyć z antysemicką nienawiścią. Z obecnym rządem konserwatywnym wszystko jest skryte za miłymi uśmiechami. Używali nawet antyizraelskiej postawy Corbyna, by go atakować. Niemniej prawdą jest, że w ONZ nie ma absolutnie żadnej różnicy, kto jest u władzy: Partia Konserwatywna czy Partia Pracy. W ostatecznym rachunku głos będzie zawsze taki sam. Jak to możliwe, że nasi “przyjaciele” głosują w ten sam sposób, jak nasi wrogowie?


Jaki przyjaciel nie sprzeciwiłby się rezolucji, która odziera Jerozolimę z jej żydowskiej historii?  


Prawdziwi przyjaciele z pewnością nie zachowywaliby się w ten sposób.  


The Conservative government dumps on Israel – again and again

20 listopada 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


David Collier

Brytyjski badacz i bloger śledzący antysemityzm w brytyjskich mediach i organizacjach.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1694 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18
W wasze ręce, czyli moja nowa książka   Koraszewski   2020-11-17
Historyczna Palestyna: czyli co należy wiedzieć!   Oz   2020-11-17
Wybory 2020 były okropne   Glick   2020-11-16
Amerykańsko-żydowsko-radzieckie doświadczenie   Tabarovsky   2020-11-15
Muzułmanie: Meczet Al-Aksa nie należy do Palestyńczyków   Toameh   2020-11-14
Muślinowa kurtyna samooszustwa   Koraszewski   2020-11-14
Święta wojna Erdoğana przeciw ‘niewiernej Europie’   Bekdil   2020-11-13
Gazeta “Guardian” w pełni naśladuje Electronic Intifada   Collier   2020-11-13
Dlaczego znowu głosowałam na Trumpa   Nykiel-Herbert   2020-11-12
„Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom” -  recenzja   Kalwas   2020-11-12
Hipokryzja Demokratów szkodzi demokracji   Tobin   2020-11-11
Oblężenie Francji, 2020   Rosenthal   2020-11-10
Europa musi bezwarunkowo bronić swoich wartości   Harris   2020-11-10
Sukces Trumpa na Bliskim Wschodzie wynika z jego konkretnego (nie tylko retorycznego) poparcia dla trwałości Izraela     2020-11-09
Ataki na chrześcijan ukazują hipokryzję kontrowersji wokół  “bluźnierstwa”   Frantzman   2020-11-07
Corbyn to tylko jeden człowiek. Lewicowy antysemityzm to tradycja   Johnson   2020-11-07
Dziennikarz: rzemieślnik czy misjonarz?   Koraszewski   2020-11-06
Europa świadoma konsekwencji nadal finansuje radykalizację AP   Sucharewicz   2020-11-06
Odpowiedzialność instytucji za tsunami współczesnego antysemityzmu   Nirenstein   2020-11-05
Jak “New York Times” pomógł ukryć masowe morderstwo Stalina na Ukrainie   Tabarovsky   2020-11-04
Jak wygląda palestyńska porażka   Toameh   2020-11-04
Rzeczywisty dylemat Netanjahu (i Trumpa)   Glick   2020-11-02
Pora rozliczyć grupy “praw człowieka” za ich antysemityzm   Tobin   2020-10-30
“GUARDIAN” znowu propaguje kłamstwo o “50 rasistowskich prawach”   Levick   2020-10-29
Roosevelt i Żydzi   Rosenthal   2020-10-28
Dlaczego islam pilnie potrzebuje reformacji   Ayaan Hirsi Ali   2020-10-28
Jedna wojna i sześciu przegrywających   Taheri   2020-10-27
Zamordowanie francuskiego nauczyciela i sprawa terminologii używanej przez media   Frantzman   2020-10-26
Czy koniec wojen o ropę naftową?   Koraszewski   2020-10-24
Zakup Chevron jest kolejnym gwoździem do trumny ruchu BDS   Tobin   2020-10-21
Całkowicie nieodpowiedzialny wirus   Koraszewski   2020-10-21
Saeb Erekat pospiesznie przewieziony do szpitala Hadassah   Fitzgerald   2020-10-20
Media społecznościowe i radykalna wolność słowa   Rosenthal   2020-10-20
Po co Żydom państwo, a szczególnie żydowskie?   Koraszewski   2020-10-19
“Przebudzony” świat idzie na wojnę przeciwko Wonder Woman   Tobin   2020-10-18
Arabia Saudyjska: My także mamy dosyć Palestyńczyków   Toameh   2020-10-17
Pokój z Izraelem jest koniecznością   Al-Dughaither   2020-10-16
Czy możliwe jest pohamowanie skrajnej stronniczości BBC?   Gerstenfeld   2020-10-15
Umowa Izrael-ZEA pokazuje hipokryzję “aktywistów ruchu pokojowego”     2020-10-14
Życie na salonach światowego humanizmu   Koraszewski   2020-10-14
Nagle nie ma zgody co do tego, jak ma wyglądać izraelsko-palestyński pokój   Amos   2020-10-12
Ostatni gwóźdź do trumny palestyńsko-arabskich stosunków?   Toameh   2020-10-11
Ścigając i będąc ściganym: wiara w czarnoksięstwo i afrykańskie oświecenie   Igwe   2020-10-10
UE staje po stronie “najgorszego na świecie sprawcy łamania praw człowieka”   Rafizadeh   2020-10-10
Jak BBC tworzy materialy edukacyjne dla szkół   Sela   2020-10-09
Wojna o pokój w mediach drukowanych i elektronicznych   Koraszewski   2020-10-08
Czy faszyzm to już tylko wyzwisko?   Koraszewski   2020-10-06
Czy państwa arabskie rzeczywiście popierają Palestyńczyków?   Kedar   2020-10-04
BBC idzie na wojnę z Żydami w Jerozolimie   Collier   2020-10-03
Zadawanie złych pytań o ekstremistyczną przemoc   Tobin   2020-10-02
Lekcja białoruskiego, czyli Francišak Viačorka i inni   Zbierski   2020-10-02
Znamienne toponimy w “New York Times”    Fitzgerald   2020-10-01
Autocenzura w USA   Bergman   2020-09-30
Arabowie: "Palestyńczycy powtarzają te same błędy"    Toameh   2020-09-30
Nowe szaty cesarza   Doran   2020-09-29
Arabscy muzułmanie są ludźmi kolorowymi, arabscy chrześcijanie są biali   Greenfield   2020-09-28
Międzynarodowe prawo dla jednego narodu   Kontorovich   2020-09-27
Dla postmodernizmu tożsamość jest ważniejsza od rozumu   Rosenthal   2020-09-25
Nieprzyjemna wiadomość dla Thomasa Friedmana   Flatow   2020-09-25
Arabowie przyznają się do błędu   Koraszewski   2020-09-24
Więcej niż stracona okazja dla Palestyńczyków   Tobin   2020-09-23
Symbole (i symbolizm) ujawniają gorzką bliskowschodnią prawdę   Flatow   2020-09-22
Wojna Czerwono-Zielonego sojuszu przeciwko Izraelowi trwa   Glick   2020-09-21
Dlaczego John Kerry i inni nie mieli racji w sprawie pokoju i Izraela - analiza   Frantzman   2020-09-20
Obnażenie palestyńskich kłamstw    Blum   2020-09-19
Niewolnice w Al-Dżazira   Fernandez   2020-09-19
Arabowie: Izrael nie jest naszym wrogiem   Toameh   2020-09-18
Prośba o pokorę od Benjamina Franklina   Jacoby   2020-09-17
Ostry zakręt historii   Koraszewski   2020-09-16
Niewolnictwo: czy jest monopol na cierpienie?   Taheri   2020-09-15
Kulturowe wojny w szkołach w Kalifornii   Julius   2020-09-15
Przegląd wiadomości w drodze na zakupy   Koraszewski   2020-09-13
Pożegnanie lata, czyli prywatne drzewo życia   Ferus   2020-09-13
ZEA: Nie jesteśmy zdrajcami, palestyńscy przywódcy są skorumpowani   Toameh   2020-09-11
Nawet antysemickie media w Iraku mówią z zainteresowaniem o normalizacji     2020-09-10
Normalizacja może stworzyć prawdziwy „Nowy Bliski Wschód”   Rosenthal   2020-09-09
Milczenie ONZ i UE wobec “szokującego łamania praw człowieka” przez Iran   Rafizadeh   2020-09-08
Kiedy Palestyńczyk wreszcie się obudzi?!   Al-Dahiri   2020-09-08
Lot nad Arabią Saudyjską   Jacoby   2020-09-07
Kogo Żydzi powinni bać się najbardziej podczas „powstania”?   Tobin   2020-09-06
Wielki krok naprzód dla światowego pokoju – i ci, którzy wolą go ignorować   Kemp   2020-09-05
Harvard zaprasza głównego palestyńskiego negacjonistę    Lipman   2020-09-04
Obietnica i zagrożenia porozumienia pokojowego z Dżuba    Fernandez   2020-09-04
Arabski antysemityzm za europejskie pieniądze   Koraszewski   2020-09-03
Zgraja „proizraelskiej surowej miłości” a umowa z ZEA   Frantzman   2020-09-02
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy popierają porozumienie Izrael-ZEA?   Toameh   2020-09-01
Krótka historia europejskich obserwatorów w Gazie   Steinberg   2020-08-31
ONZ doprowadza mnie do szału   Collins   2020-08-30
Świat na śliskiej drodze   Taheri   2020-08-29
Co finansuje Europa?   Henig-Cohen   2020-08-29

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk