Prawda

Wtorek, 10 grudnia 2019 - 04:33

« Poprzedni Następny »


Barbarzyńcy bez granic


Andrzej Koraszewski 2017-02-03


Kampanie solidarności z mordercami nie są wynalazkiem naszych czasów, miliony słodkich panienek oddawały się młodzieńcom wznoszącym ręce w rzymskim salucie, miliony innych maszerowały w marszach na rzecz pokoju i patrzyły rozmarzonym wzrokiem na  młodzieńców krzyczących „Niech żyje towarzysz Stalin”, miliony rozkosznych panienek moczyło się na dźwięk nazwiska towarzysza Mao, Fidela, Che, Chomeiniego, Arafata. Lista nie ma końca, nie było tyrana, który nie budziłby gorących uczuć miłości do ludzkości.

Ojczyzna proletariatu, Rzesza, kalifat bywają daleko, ale świat jest jeden i gorące serca są wszędzie. Nowy amerykański prezydent chce zahamować nielegalną imigrację. Chiński Mur, Mur Hadriana i kilka innych sławnych budowli opowiada nam, że nie jest to taki nowy pomysł. Dziesiątki tysięcy kilometrów murów, płotów, zasieków chroni granice państw przed zalewem niepożądanych gości. Napływ imigrantów z południa to ból głowy Ameryki od dziesiątków lat. Południowi sąsiedzi nie zajmują się tworzeniem miejsc pracy, wolnością ani dobrostanem swoich mieszkańców, najchętniej zmieniliby miejsce zamieszkania, bo życie pod władzą rodaków to udręka.    Donald Trump sympatii nie budzi, ale jego różne kroki prowadzą do szczególnej aktywności  aktywistów różnych kampanii solidarności z mordercami. Już to samo skłania do ostrożności, by nie znaleźć się w jednym szeregu z typami spod ciemnej gwiazdy.


Decyzja o rozbudowie muru na granicy z Meksykiem wywołała dziesiątki protestów pod wspólnym hasłem: 'From Palestine to Mexico, all the borders got to go!' Fajne hasło, prawie takie jak to o tych murach, które runą w piosence Jacka Kaczmarskiego. Mógłby ktoś zastanawiać się nad pytaniem, dlaczego demonstranci na Florydzie protestując przeciwko decyzji Trumpa o wzmocnieniu granicy z Meksykiem, zaczynają od gwałtownego protestu przeciwko utrudnianiu zabijania Żydów w Izraelu, ale logika tych protestów wcale nie jest tak trudna do zgłębienia jak mogłoby się to wydawać.


Osławiony mur rzekomego apartheidu w Izraelu ma cel dość oczywisty – powstrzymać kolejne Jedwabne, zaś nienawiść do tego muru nie powinna się raczej mylić z głosami na rzecz pokoju. A jeśli za oceanem mamy tak jednoznaczny punkt wyjścia, łączący mur w Izraelu i mur w Ameryce, to może ów sojusz pięknych buntowników przeciwko granicom ma znacznie głębszy sens, którym jest zwyczajna tęsknota do bezkarnego mordu?


Śliczne panienki i piękni dwudziestoletni posiadają głęboką potrzebę okazywania swojej solidarności, chociaż nie zawsze jest to połączone z potrzebą zgłębiania źródeł własnej miłości.


Donald Trump zakazał wjazdu obywatelom siedmiu państw. Publicyści twierdzą, że nie do końca jest jasne na jakiej podstawie wybrano właśnie te kraje. Są to kraje muzułmańskie, (Irak, Iran, Libia, Somalia, Syria, Sudan i Jemen), w których toczy się wojna, bądź, jak w przypadku Iranu, który bezpośrednio i pośrednio uczestniczy w wojnach toczących się na terytorium krajów sąsiednich. Można to potraktować jako sygnał: „nie przyjmujemy uchodźców z obszarów wojny”.  Można w tym miejscu zadać dziesiątki pytań, dlaczego te kraje, a nie inne, czy celem jest powstrzymanie napływu uchodźców, czy terrorystów? Jeśli uchodźców, ilu uchodźców z tych krajów przyjęła administracja Obamy (i dlaczego tak żałośnie mało, dlaczego nie było większej pomocy dla Jazydów i chrześcijan z tych krajów). Jest tu wiele pytań, ale w szczególności oczekiwałby człowiek od dziennikarzy amerykańskich próby wydobycia informacji, jaki cel ma tak skonstruowany zakaz wjazdu na najbliższe 90 dni. (Wyjaśnienie Departamentu Stanu, że są to kraje o szczególnie silnej obecności islamistycznych organizacji i przybysze z tych krajów mogą stanowić szczególne zagrożenie b. rzadko jest odnotowywane przez szukających wyjaśnienia.)


Reakcją na zakaz nie jest jednak dociekliwość, reakcją są protesty uliczne pod hasłem solidarności z muzułmanami. Ckliwość zastępuje dociekliwość, a protestujący nie tylko mówią jednym głosem ze sponsorami islamistycznego terroryzmu, idą z nimi w jednym szeregu. Na plakatach słodkie panienki w hidżabach mają wzbudzić w nas gorące uczucia do otwartych granic.Nie tylko plakaty mają do nas przemawiać. Jeśli główną organizatorką i twarzą marszu kobiet przeciw polityce Donalda Trumpa  jest Linda Sarsour, amerykańsko-palestyńska działaczka promująca prawo szariatu i otwarcie sympatyzująca z Hamasem, to powinny się odezwać wszystkie dzwony alarmowe.   


W eseju pod tytułem A Few Thoughts on the ‘Muslim Ban’  Sam Harris pisze o tym całym pomieszaniu z poplątaniem. Przerażające, chaotyczne i godzące w amerykańskie instytucje działania Trumpa, mieszają się z równie antydemoratycznymi i odrażającymi reakcjami protestujących.


W obliczu tego co się dzieje – pisze Harris – nie mam czasu na martwienie się bandą religijnych świrów w nowej administracji, ponieważ cała nasza demokracja zaczęła tonąć w bagnie kłamstw.


Sam Harris zwraca uwagę na fakt, że krytyka polityki Donalda Trumpa przeżarta jest przez politykę tożsamości i liberalnych urojeń. „Lewica wydaje się być zdeterminowana by wzmacniać prawicę przez kontynuację swoich kłamstw na temat problemu islamizmu.” Harris przywołuje w tym miejscu Davida Fruma, który pisał: „kiedy liberałowie zapewniają, że tylko faszyści chcą bronić granic, wyborcy zwrócą się do faszystów, by wykonali pracę, której wykonania liberałowie odmawiają.” Jesteśmy świadkami tego zjawiska. Lewica trwająca w miłosnym uścisku z islamofaszyzmem nie zamierza się obudzić.   


Harris przypomina, że zachodnie, demokratyczne wartości są podzielane przez dysydentów muzułmańskiego świata. Lewica nie tylko ignoruje ludzi takich jak Maajid Nawaz, Ayaan Hirsi Ali, Raheel Raza, Sarah Haider i setki innych, ale obrzuca ich błotem i zieje do nich nienawiścią, robi to w głębokim przekonaniu, że islamofaszyzm jest integralną częścią postępowego ruchu.


Słyszeliśmy od lat o starciu cywilizacji. Nie ma żadnego starcia cywilizacji, nie ma dwóch cywilizacji, jest jedna cywilizacja i jest starcie barbarzyństwa z cywilizacją. Linia frontu przebiega wewnątrz społeczeństw często w rodzinach, w szkołach, na uniwersytetach w redakcjach mediów twierdzących, że nas informują. Teatry nie wznawiają „Romulusa Wielkiego” Być może powinny, bowiem nie jest to pierwsze starcie cywilizacji z barbarzyństwem. Cywilizacja przegrywała z barbarzyństwem wielokrotnie, często na długie stulecia. Nieodmiennie również ta przegrana cywilizacji z barbarzyństwem była w dużej mierze efektem skutecznych kampanii solidarności z mordercami.            

 

 

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1425 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Hopium czyli stan umysłów   Koraszewski   2019-12-09
Spisek przeciwko szczelinowaniu   Ridley   2019-12-07
W studio aktorów uświadomionych: jak szkoliłam przyszłych lekarzy, by pilnowali swoich zaimków   Slatz   2019-12-06
Antysyjonizm na kampusie widziany oczyma syryjskiego uchodźcy    Dandachi   2019-12-06
Pies Pawłowa wiecznie żywy   Koraszewski   2019-12-05
Elizabeth Warren gra kartą ”seksizmu”   Jacoby   2019-12-04
Irańczycy: “Dlaczego świat milczy, kiedy nasz rząd nas morduje?”   Bulut   2019-11-30
Zerwana zasłona zniewolenia   Koraszewski   2019-11-28
Socjalizm stał się antysemityzmem oświeconych   Tobin   2019-11-28
Dokąd zmierzają ludowe powstania na Bliskim Wschodzie?   Fernandez   2019-11-23
Socjalizm? Nie, dziękuję.   Koraszewski   2019-11-20
Hańba Europie     2019-11-19
Izrael nie może pozwolić tym, którzy wzywają do jego zniszczenia, na pozostawanie w kraju   Yemini   2019-11-18
”Guardian” nie kwestionuje kłamstw Omara Shakira z HRW   Levick   2019-11-17
Aktywiści klimatyczni koncentrują się na złych rozwiązaniach   Lomborg   2019-11-16
Spirala islamskiego terroru   Koraszewski   2019-11-14
Żelazna Kopuła przechwytując rakiety zamyka usta uprawnionej krytyce Izraela     2019-11-11
Kiedy spotkania z historią gubią się w cyberprzestrzeni   Collins   2019-11-10
Niezrozumiana Palestyna   Marquardt-Bigman   2019-11-09
Coolidge i FDR mieli rację w sprawie pracowników państwowych i związków zawodowych   Jacoby   2019-11-07
Zakaz mowy nienawiści nie chroni Żydów ani przed jej przyczynami, ani skutkami   Amos   2019-11-07
Rozkład normalny i paranormalny   Koraszewski   2019-11-05
Milczący świadkowie w wojnie przeciwko Żydom   Chesler   2019-11-05
Pochowajcie Baghdadiego, ale nie jego zbrodnie   Collins   2019-11-03
Straszna wrzawa na ulicy Żydowskiej   Koraszewski   2019-11-02
Autonomia Palestyńska i jej pieniądze   Bedein   2019-11-01
Obwiniony przez fałszywe skojarzenie: Izrael ”w szczególności”   Plosker   2019-10-30
Kościół, który szerzy nienawiść   Pour   2019-10-26
Nie, Omar Barghouti nie jest współzałożycielem ruchu bojkotu, BDS   Steinberg   2019-10-25
Netanjahu, media i los izraelskiej demokracji   Glick   2019-10-23
Dlaczego nauki ścisłe są ścisłe, a nauki społeczne rozwiązłe?   Koraszewski   2019-10-23
Kolejny cios zadany przez ONZ prawom człowieka   Neuer   2019-10-21
Ogórkowi Żydzi w Paryżu   Lewin   2019-10-19
Palestyńczycy kradną elektryczność, a potem winią Izrael   Tawil   2019-10-18
Syryjskiej wojny domowej nie wywołała zmiana klimatu   Lomborg   2019-10-17
Syzyf znowu marzy   Landes   2019-10-16
Gra Teheranu w ciuciubabkę   Taheri   2019-10-15
BDS: odporny na rozsądek i wiedzę   MacEoin   2019-10-14
ISIS wraca pod skrzydła Turcji   Coughlin   2019-10-13
Pierwsze dymy w następnej wojnie bliskowschodniej   Frantzman   2019-10-12
Walczyli obok USA przez pięć lat, żeby zbombardował ich sojusznik USA z NATO   Frantzman   2019-10-11
Powrót nieumiarkowanych katolików i innych   Koraszewski   2019-10-09
Lekcje z północnej Syrii   Spyer   2019-10-09
Czy palestyńscy przywódcy chcą lepszego życia dla swojej ludności?   Toameh   2019-10-08
Rosjanie i Polacy raz jeszcze   i Andrzej Koraszewski   2019-10-07
Trzech skrajnie prawicowych przywódców zamierza stworzyć telewizję „zwalczającą islamofobię”   Frantzman   2019-10-07
Czy regulowanie antysemityzmu na kampusach jest cenzurą?   Tobin   2019-10-05
Turcja: Alarmująca rozprawa z dziennikarzami, rozpaczliwy apel do ONZ   Bulut   2019-10-03
Co następne dla Turcji? Broń jądrowa!   Bekdil   2019-10-01
Kolejne palestyńskie oszczerstwo o Izraelu i Żydach   Tawil   2019-09-29
Dlaczego Egipt nie chce pomóc Gazie   Toameh   2019-09-25
Kiedy muzułmanie prześladują gejów, jest to wina Żydów   Greenfield   2019-09-24
Jak despoci interpretują umowy z Zachodem   Tawil   2019-09-22
Dlaczego Arabowie nienawidzą Palestyńczyków   Toameh   2019-09-20
Brexit i jego efekty na Bliskim Wschodzie   Gross   2019-09-17
Dlaczego Izraelczycy nigdy nie zapomnieli swojego 9/11   Tobin   2019-09-16
Palestyńczycy: ofiary arabskiej dyskryminacji i rasizmu   Toameh   2019-09-09
Izraelczycy, Palestyńczycy i ”Love Island”   Tsalic   2019-09-08
Negocjacje USA-Taliban: śmiertelna pułapka Kataru   Carmon   2019-09-07
Niebezpieczny stalinizm „przebudzonych” na skrajnej lewicy   Dershowitz   2019-09-07
Czego amerykańscy Żydzi nie rozumieją o BDS   Greenfield   2019-09-06
Odwaga twierdzenia, że nie wszystkie kultury są równe   Hill   2019-09-05
Globalna nieodpowiedzialność: brak procesów ISIS za zbrodnie wojenne   Frantzman   2019-09-04
Czy Autonomia Palestyńska przygotowuje kolejną intifadę?   Tawil   2019-09-02
BBC przedstawia Izrael jako kraj, którego armia krzywdzi palestyńskie dzieci   Plosker   2019-08-29
Muzułmanie przeciwko antysemityzmowi   MacEoin   2019-08-28
W Absurdystanie bez zmian   Koraszewski   2019-08-27
Jak TRUMP rozpoczął wojnę domową między Hamasem a agendą ONZ   Greenfield   2019-08-27
Najdłużej istniejąca teoria spiskowa   MacEoin   2019-08-26
Dlaczego zachodni lewicowcy uwielbiają prawicowych ekstremistów za granicą?   Frantzman   2019-08-26
Iran: chłostanie martwego osła jest daremne   Taheri   2019-08-25
Palestyńczycy: co jest złego w budowaniu szpitala?   Tawil   2019-08-21
Czy Izrael jest państwem bliskowschodnim?   Koraszewski   2019-08-19
Czy Palestyńczycy w Gazie mogą zbuntować się przeciwko Hamasowi?   Toameh   2019-08-18
Chińczycy trzymają się mocno   Koraszewski   2019-08-17
Najnowszy horror ONZ: ignorowani uchodźcy chrześcijańscy   Bulut   2019-08-16
Państwo, naród, społeczeństwo   Koraszewski   2019-08-15
Zaślepienie w sprawie muzułmańskiego antysemityzmu   Julius   2019-08-15
Polowania na czarownice wymagają międzynarodowego działania   Igwe   2019-08-13
"Sprawiedliwość" jest dla lewicy antyizraelskim wytrychem. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą sprawiedliwością.     2019-08-12
Barack Obama i ludobójstwa    Isaac   2019-08-10
Słabość cywilizacji i zderzenie barbarii z barbarią   Koraszewski   2019-08-09
Demon ISIS jest w nas wszystkich     2019-08-09
Coraz groźniejszy impas między cywilizacjami   MacEoin   2019-08-07
Dlaczego Palestyńczycy zaatakowali Saudyjczyka?   Toameh   2019-08-03
Jordania podziela obawy Izraela   Koraszewski   2019-08-02
Schadenfreude i skandal w UNRWA   Blum   2019-08-01
Szczęśliwe zakończenie dramatów palestyńczyka prześladowanego za uratowanie rannych Żydów   Blum   2019-07-31
Jordania, pokój i jak niewiele się naprawdę zmieniło   Roth   2019-07-30
Demaskowanie oszukańczych organizacji praw człowieka   Gerstenfeld   2019-07-24
Biafra kiedyś i w przyszłości?   Fitzgerald   2019-07-24
W BDS nie chodzi o bojkot. Chodzi o zamianę Izraela w państwo pariasa.     2019-07-23
Kocha, lubi, szanuje   Koraszewski   2019-07-22
Pora, by Europa przebolała ”najgorszą możliwą umowę”   Coughlin   2019-07-21
Zamienianie Holocaustu w metaforę   Greenfield   2019-07-20
Tylko nie nazywaj jej palestyńską Arabką!   Flatow   2019-07-19
Trzy „nie”, które ustawiły Bliski Wschód na drodze konfliktu   Lipman   2019-07-18
USA i Iran: Co NIE jest mądrą polityką   Rafizadeh   2019-07-16
Dziesięciolecia szczucia na brytyjskich Żydów   Collier   2019-07-16
Zbadaj swoje przesądy   Koraszewski   2019-07-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk