Prawda

Piątek, 22 stycznia 2021 - 22:48

« Poprzedni Następny »


Arabscy muzułmanie są ludźmi kolorowymi, arabscy chrześcijanie są biali


Daniel Greenfield 2020-09-28


Utrzymując swoje dumne zobowiązanie do publikowania wszystkich wiadomości, które podzielą Amerykanów według rasy, płci i wyznania, “New York Times” opublikował listę, jak twierdzi, "922 najpotężniejszych ludzi w Ameryce”, utrzymując, że tylko 20% spośród nich to ludzie kolorowi.

Zwrot “ludzie kolorowi” już jest wystarczająco niejasny z białymi profesorkami, studentami i prezesami NAACP, którzy twierdzą że są czarni. Ale rasowa lista „New York Timesa”, rzecz, która cuchnie Norymbergą i Goebbelsem, ustawia tę gazetę w roli decydującego o tym, kto jest kolorowy, przez oznaczanie go żółtym kolorem. Dobrze, że żadna ciesząca się złą sławą rasistowska ideologia  nie miała tego samego pomysłu.

 

(NYT uprzednio opublikował listę członków Kongresu, którzy głosowali przeciwko udzielaniu pomocy nuklearnym ambicjom i terrorystycznemu reżimowi Iranu, przez oznaczanie żydowskich członków żółtym kolorem.)  


Jak wszystkie rasistowskie testy Rohrsarcha, rasistowska lista NYT mówi więcej o gazecie niż o Ameryce.  


NYT twierdzi, że tylko 112 z 431 członków Izby Reprezentantów jest ludźmi kolorowymi. Wylicza reprezentantkę Rashidę Tlaib jako osobę kolorową, a reprezentanta Justina Amasha jako białego.


Rodzice Tlaib i ojciec Amasha pochodzą z arabskich miast i dzielnic w Izraelu. Matka Amasha pochodzi z Syrii. Oboje mają tradycyjne arabskie nazwiska.


W jaki sposób Tlaib jest osobą kolorową, podczas gdy Amash jest biały?


Klany Amashów i Tlaibów mają pokaźną obecność w Izraelu. Oba są arabskie, ale – poza tym, że Tlaib jest z wojującej lewicy, zaś Amash jest byłym Republikaninem z frakcji Never Trumper, jedyną oczywistą różnicą jest to, że rodzina Amasha jest chrześcijańska, podczas gdy rodzina Tlaib jest muzułmańska.


“New York Times” wysyła więc komunikat, że muzułmanie są “ludźmi kolorowymi”, a chrześcijanie nie są. Nie ma znaczenia, że ich rodziny mogły żyć w odległości 20 minut od siebie.


Arabscy chrześcijanie są biali, a arabscy muzułmanie są grupą mniejszościową.  


Jak zauważyli na Twitterze obserwatorzy  rasistowskiej listy “New York Timesa”, ta gazeta wydaje się nieodmiennie zaliczać arabskich chrześcijan do białych, podczas gdy arabscy muzułmanie określani są jako ludzie kolorowi.  


"24 ludzi kieruje administracją Trumpa. 3 jest Azjatami, czarnymi lub Latynosami” – twierdzi NYT. To nie obejmuje Alexa Azara, ministra Zdrowia i Opieki Społecznej, którego dziadkowie przybyli z Libanu, ani Marka Espera, ministra Obrony, którego dziadek emigrował z Libanu. „New York Times” zalicza także gubernatora Chrisa Sununu, częściowo libańskiego i arabsko-izraelskiego pochodzenia, do białych i w żadnym razie do ludzi kolorowych.


Co czyni arabskiego imigranta z Izraela, Libanu lub Syrii białym? Chrześcijaństwo.


Izraelscy Żydzi, jak Lyor Cohen, szef muzyki na YouTube, także się nie kwalifikują. „New York Times” klasyfikuje Cohena, syna izraelskich imigrantów, jako jeszcze jednego białego.


Nie tylko Żydzi i Arabowie nie są uważani za mniejszości, jeśli nie są muzułmanami.


Ojciec Reprezentantki Anny Eshoo był asyryjskim chrześcijaninem, który, jak sam opowiadał, “został wygnany z Bliskiego Wschodu”. Niemniej “New York Times” zalicza ją do białych. Asyryjczycy i Ormianie nie są ludźmi kolorowymi. Różnica nie jest, jak widzieliśmy to na przykładzie Amasha i Tlaib, rasowa, jest religijna.


Nie ma znaczenia, czy pochodzisz z Syrii, Libanu, Iraku lub Iranu: jeśli nie jesteś praktykującym muzułmaninem, jesteś biały.


Weźmy sprawę Farnama Jahaniana, irańskiego imigranta, który został prezesem Carnegie Mellon. Jahanian przybył do Ameryki przed Islamską Rewolucją i został zapisany do katolickiej szkoły. „New York Times” zdecydował, że Jahanian nie jest osobą kolorową.


Jest po prostu biały.


Podczas gdy “New York Times” ma bardzo sztywne standardy dla zaliczenia kogoś z Bliskiego Wschodu do ludzi kolorowych, ma bardzo luźne standardy do mianowania kogoś osobą kolorową, jak długo jest hiszpańskiego pochodzenia.   


Albo mówi po hiszpańsku.


Próba “New York Timesa” definiowania rasy prowadzi do przedziwnych absurdów. Zalicza rektora MIT, Rafaela Reifa, syna wschodnioeuropejskich żydowskich imigrantów do Wenezueli, do osób kolorowych, podczas gdy obok niego rektor Michigan University, Mark Schlissel, którego rodzina przybyła do Ameryki bez przechodzenia najpierw przez Wenezuelę, jest zaliczony do zwykłych białych.  


Reprezentant Devin Nunes jest zaliczony do osób kolorowych, ponieważ jego portugalscy przodkowie przybyli do Ameryki w XIX wieku. Reprezentant Mike Levin, którego matka jest Meksykanką, kwalifikuje się, ale Senator Pat Toomey, którego matka jest portugalskiego pochodzenia, nie spełnia rasowego testu NYT.  


Gubernator Michelle Lujan Grisham, z potężnej rodziny Lujanów, która dominowała politykę Nowego Meksyku, ma swoje gubernatorstwo zaliczone do osiągnięć uciemiężonych.  


"Z ludzi kierującymi najwyżej ocenianymi firmami mody, tylko 3 jest Azjatami lub Latynosami” – żołądkuje się NYT.


Dwóch z tych 3 to Pablo Isla, odnoszący sukcesy hiszpański businessman, który kieruje olbrzymią hiszpańską firmą, i Tadashi Yanai, który kieruje olbrzymią japońską firmą. Czy celebrowanie osiągnięć hiszpańskiego i japońskiego potentata we własnych krajach ma reprezentować jakiś rodzaj sprzeciwu wobec dyskryminacji i rasowej nierówności w Ameryce?


Dlaczego hiszpański businessman zostaje wyliczony jako dowód rasowego postępu, podczas gdy greccy businessmani, włącznie z dyrektorem Netflixa, Tedem Sarandosem, który urodził się w rodzinie elektryka w Phoenix, jest tylko białym facetem, którego sukces pokazuje, że Ameryka jest rasistowskim krajem definiowanym przez linie przebiegające według koloru skóry?


I dochodzimy do absurdu definiowania kogoś, kogo rodzina pochodzi z Hiszpanii jako osoby kolorowej, podczas gdy ci imigranci, którzy przybyli z Włoch i Grecji są białymi facetami. Dlaczego Portugalczycy i Baskowie są ludźmi kolorowymi, a Grecy i Włosi nie są?


Choć jednak “New York Times” wydaje się być niejasny co do tego, co właściwie czyni kogoś kolorowym, jeśli mówi po hiszpańsku, jest jednak całkiem stanowczy co do tego, czego potrzeba, by być prawomocnie z Bliskiego Wschodu.  


Nie jest przypadkiem, że “New York Times” przyjął tę samą ideę, co ISIS, Bractwo Muzułmańskie i Mahomet, że dla nie-muzułmanów nie ma miejsca na Bliskim Wschodzie.


Lewica ledwo pilnuje granic latynoskiej i indiańskiej tożsamości. Także czarna tożsamość jest tak niedbale pilnowana, że biali lewicowi ludzie mogli udawać, że są czarni. Kiedy jednak chodzi o Bliski Wschód, uznaje tylko jedną grupę ludzi za uprawnioną.


Jego zdobywców.


Chrześcijanie, Żydzi i niepraktykujący muzułmanie mogą nie składać podań. Jeśli chodzi o inne grupy, kategorie są wyznaczone przez rasę, pochodzenie etniczne, a nawet status imigranta. W sprawie Bliskiego Wschodu jednak nie ma znaczenia, czy twoi rodzice lub dziadkowie emigrowali z Iraku, Iranu, Libanu, czy z Syrii. Nie liczy się również pochodzenie etniczne. Jest tylko jedna rzecz, która liczy się: religia. Islam.


Tej złowrogiej bigoterii użyto, by odciąć imigrację chrześcijańskich uchodźców podczas administracji Obamy, a równocześnie przyjmować muzułmańskich migrantów, co jest perwersyjnym odwróceniem sytuacji ucisku w regionie, którego chrześcijańska populacja zanika pod ogniem i furią muzułmańskich prześladowań.


Rasowa lista “New York Timesa” wiele mówi w sprawie uprzedzeń i agend sojuszników islamskich ruchów i ich organizacji, które dokonują etnicznej czystki chrześcijan.


Wynaturzone pomysły lewicy o rasie doprowadziły ją do przedstawiania prześladowanych  chrześcijańskich, żydowskich i niemuzułmańskich mniejszości regionu jako białych ciemiężców, podczas gdy jego muzułmańska suprematystyczna większość stanowi dla nich uciskanych ludzi kolorowych, których trzeba wyzwolić spod ucisku ich ofiar. 


To nie jest tylko wynaturzone. To jest ideologiczny argument na rzecz ludobójstwa.

 

Arab Muslims are People of Color, Arab Christians are White

Frontpage. Mag., 22 września 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1746 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13
Depcząc zdrowy rozsądek   Tsalic   2021-01-12
Zamach na dyskurs wieczorową porą   Koraszewski   2021-01-11
Biegnące ku dorosłości. Czyli jak szybko dojrzewają dzieci? Zbyt szybko!   Ferus   2021-01-10
Arabia Saudyjska i progi zwalniające postęp na drodze do normalizacji   Fitzgerald   2021-01-10
Szalone rady dla prezydenta Bidena   Bard   2021-01-09
Kiedy załamują się rządy prawa nikt nie jest bezpieczny   Tobin   2021-01-08
Dwa “haniebne” lata Niemiec w Radzie Bezpieczeństwa ONZ   Kern   2021-01-08
Nowy rok: lepszy czy mniej zły?   Taheri   2021-01-07
Jak antyizraelskie głosy stworzyły pełną hipokryzji, nieprawdziwą narrację o szczepionkach   Frantzman   2021-01-07
Co mówił Stalin o fałszowaniu wyborów   Greenfield   2021-01-06
Radości Paryża w czasach koronawirusa   Taheri   2021-01-05
Palestyńczycy: Międzynarodowa konferencja “pokojowa” dla wyeliminowania Izraela   Tawil   2021-01-04
Joseph Massad i “Brzydki Palestyńczyk”     2021-01-03
Czy Palestyńczycy potrafią przystosować się do zmieniających się czasów?   Tobin   2021-01-02
Zrozumienie lobby sprzeciwiającego się nowym stosunkom Izraela w Zatoce   Frantzman   2021-01-01
Otwarcie nawiasu prezydentury Bidena   Taheri   2020-12-30
Więcej niż tylko pokój – normalność   Amos   2020-12-28
Trudne lekcje Arabskiej Wiosny   i Alberto M. Fernandez   2020-12-27
Życzcie swoim chrześcijańskim znajomym Wesołych Świąt   Al-Sajf   2020-12-26
Sprawa palestyńska w oczach Libańczyka   Saghija   2020-12-26
Heretycki impuls: Zamiatin i Orwell   Moore   2020-12-25
Nowy raport o antysemityzmie online, który trzeba koniecznie przeczytać     2020-12-23
Propagandziści palestyńskich Arabów dosłownie piszą na nowo historię   Flatow   2020-12-22
Mało nas, mało nas, do pieczenia chleba   Koraszewski   2020-12-22
Europa nie może walczyć z antysemityzmem, podczas gdy ignoruje zagrożenie  Izraela   Harris   2020-12-21
Pochwała dyplomatycznych quid pro quo   Tobin   2020-12-20
Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie będą bezpieczniejsze i bardziej tolerancyjne wobec Żydów niż większość Europy?   Frantzman   2020-12-19
Kolumbowy błąd Georga Orwella   Koraszewski   2020-12-17
Czy Palestyńczycy są ofiarami “kultury anulowania”?     2020-12-16
Baronówna Sonia von Dombrowsky   Garczyński-Gąssowski   2020-12-15
Terroryzm: ostrzeżenie Iranu dla Europy   Kemp   2020-12-15
Nowa kokieteria Erdoğana: oszukańcze reformy demokratyczne   Bekdil   2020-12-14
New York Times wyciąga starą historię, by zmieszać z błotem Izrael   Miller   2020-12-13
Kobayahshi Maru, paradoks szantażysty i Trump   Amos   2020-12-10
Moralne bankructwo Banku Światowego   Hirsch   2020-12-09
Wołanie o spóźnioną sprawiedliwość dla pułkownika Larry’ego Franklina   Glick   2020-12-07
Pogromcy szarańczy szkolą Etiopczyków    Leichman   2020-12-07
Arabowie: Dlaczego UE opłakuje tego irańskiego naukowca?   Toameh   2020-12-06
Biblia w ręku ateisty - recenzja   Koraszewski   2020-12-03
Arabka pisze o głupocie odmowy normalizacji stosunków z Żydami   Mahmoud   2020-12-03
Iran, a  nie Izrael, jest wrogiem Arabów   Zajed   2020-12-02
Ziemia obiecana Baracka Obamy   Lipman   2020-12-01
Książka, której jeszcze nie możesz przeczytać   Pandavar   2020-12-01
Zamachowcy, demokraci i potępieńcze łkania   Koraszewski   2020-11-30
Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18
W wasze ręce, czyli moja nowa książka   Koraszewski   2020-11-17
Historyczna Palestyna: czyli co należy wiedzieć!   Oz   2020-11-17
Wybory 2020 były okropne   Glick   2020-11-16
Amerykańsko-żydowsko-radzieckie doświadczenie   Tabarovsky   2020-11-15
Muzułmanie: Meczet Al-Aksa nie należy do Palestyńczyków   Toameh   2020-11-14
Muślinowa kurtyna samooszustwa   Koraszewski   2020-11-14
Święta wojna Erdoğana przeciw ‘niewiernej Europie’   Bekdil   2020-11-13
Gazeta “Guardian” w pełni naśladuje Electronic Intifada   Collier   2020-11-13
Dlaczego znowu głosowałam na Trumpa   Nykiel-Herbert   2020-11-12
„Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom” -  recenzja   Kalwas   2020-11-12
Hipokryzja Demokratów szkodzi demokracji   Tobin   2020-11-11
Oblężenie Francji, 2020   Rosenthal   2020-11-10
Europa musi bezwarunkowo bronić swoich wartości   Harris   2020-11-10
Sukces Trumpa na Bliskim Wschodzie wynika z jego konkretnego (nie tylko retorycznego) poparcia dla trwałości Izraela     2020-11-09
Ataki na chrześcijan ukazują hipokryzję kontrowersji wokół  “bluźnierstwa”   Frantzman   2020-11-07
Corbyn to tylko jeden człowiek. Lewicowy antysemityzm to tradycja   Johnson   2020-11-07
Dziennikarz: rzemieślnik czy misjonarz?   Koraszewski   2020-11-06
Europa świadoma konsekwencji nadal finansuje radykalizację AP   Sucharewicz   2020-11-06
Odpowiedzialność instytucji za tsunami współczesnego antysemityzmu   Nirenstein   2020-11-05
Jak “New York Times” pomógł ukryć masowe morderstwo Stalina na Ukrainie   Tabarovsky   2020-11-04
Jak wygląda palestyńska porażka   Toameh   2020-11-04
Rzeczywisty dylemat Netanjahu (i Trumpa)   Glick   2020-11-02
Pora rozliczyć grupy “praw człowieka” za ich antysemityzm   Tobin   2020-10-30
“GUARDIAN” znowu propaguje kłamstwo o “50 rasistowskich prawach”   Levick   2020-10-29
Roosevelt i Żydzi   Rosenthal   2020-10-28
Dlaczego islam pilnie potrzebuje reformacji   Ayaan Hirsi Ali   2020-10-28
Jedna wojna i sześciu przegrywających   Taheri   2020-10-27
Zamordowanie francuskiego nauczyciela i sprawa terminologii używanej przez media   Frantzman   2020-10-26
Czy koniec wojen o ropę naftową?   Koraszewski   2020-10-24
Zakup Chevron jest kolejnym gwoździem do trumny ruchu BDS   Tobin   2020-10-21
Całkowicie nieodpowiedzialny wirus   Koraszewski   2020-10-21
Saeb Erekat pospiesznie przewieziony do szpitala Hadassah   Fitzgerald   2020-10-20
Media społecznościowe i radykalna wolność słowa   Rosenthal   2020-10-20
Po co Żydom państwo, a szczególnie żydowskie?   Koraszewski   2020-10-19
“Przebudzony” świat idzie na wojnę przeciwko Wonder Woman   Tobin   2020-10-18
Arabia Saudyjska: My także mamy dosyć Palestyńczyków   Toameh   2020-10-17
Pokój z Izraelem jest koniecznością   Al-Dughaither   2020-10-16
Czy możliwe jest pohamowanie skrajnej stronniczości BBC?   Gerstenfeld   2020-10-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk