Prawda

Sobota, 24 października 2020 - 10:55

« Poprzedni Następny »


Arabscy muzułmanie są ludźmi kolorowymi, arabscy chrześcijanie są biali


Daniel Greenfield 2020-09-28


Utrzymując swoje dumne zobowiązanie do publikowania wszystkich wiadomości, które podzielą Amerykanów według rasy, płci i wyznania, “New York Times” opublikował listę, jak twierdzi, "922 najpotężniejszych ludzi w Ameryce”, utrzymując, że tylko 20% spośród nich to ludzie kolorowi.

Zwrot “ludzie kolorowi” już jest wystarczająco niejasny z białymi profesorkami, studentami i prezesami NAACP, którzy twierdzą że są czarni. Ale rasowa lista „New York Timesa”, rzecz, która cuchnie Norymbergą i Goebbelsem, ustawia tę gazetę w roli decydującego o tym, kto jest kolorowy, przez oznaczanie go żółtym kolorem. Dobrze, że żadna ciesząca się złą sławą rasistowska ideologia  nie miała tego samego pomysłu.

 

(NYT uprzednio opublikował listę członków Kongresu, którzy głosowali przeciwko udzielaniu pomocy nuklearnym ambicjom i terrorystycznemu reżimowi Iranu, przez oznaczanie żydowskich członków żółtym kolorem.)  


Jak wszystkie rasistowskie testy Rohrsarcha, rasistowska lista NYT mówi więcej o gazecie niż o Ameryce.  


NYT twierdzi, że tylko 112 z 431 członków Izby Reprezentantów jest ludźmi kolorowymi. Wylicza reprezentantkę Rashidę Tlaib jako osobę kolorową, a reprezentanta Justina Amasha jako białego.


Rodzice Tlaib i ojciec Amasha pochodzą z arabskich miast i dzielnic w Izraelu. Matka Amasha pochodzi z Syrii. Oboje mają tradycyjne arabskie nazwiska.


W jaki sposób Tlaib jest osobą kolorową, podczas gdy Amash jest biały?


Klany Amashów i Tlaibów mają pokaźną obecność w Izraelu. Oba są arabskie, ale – poza tym, że Tlaib jest z wojującej lewicy, zaś Amash jest byłym Republikaninem z frakcji Never Trumper, jedyną oczywistą różnicą jest to, że rodzina Amasha jest chrześcijańska, podczas gdy rodzina Tlaib jest muzułmańska.


“New York Times” wysyła więc komunikat, że muzułmanie są “ludźmi kolorowymi”, a chrześcijanie nie są. Nie ma znaczenia, że ich rodziny mogły żyć w odległości 20 minut od siebie.


Arabscy chrześcijanie są biali, a arabscy muzułmanie są grupą mniejszościową.  


Jak zauważyli na Twitterze obserwatorzy  rasistowskiej listy “New York Timesa”, ta gazeta wydaje się nieodmiennie zaliczać arabskich chrześcijan do białych, podczas gdy arabscy muzułmanie określani są jako ludzie kolorowi.  


"24 ludzi kieruje administracją Trumpa. 3 jest Azjatami, czarnymi lub Latynosami” – twierdzi NYT. To nie obejmuje Alexa Azara, ministra Zdrowia i Opieki Społecznej, którego dziadkowie przybyli z Libanu, ani Marka Espera, ministra Obrony, którego dziadek emigrował z Libanu. „New York Times” zalicza także gubernatora Chrisa Sununu, częściowo libańskiego i arabsko-izraelskiego pochodzenia, do białych i w żadnym razie do ludzi kolorowych.


Co czyni arabskiego imigranta z Izraela, Libanu lub Syrii białym? Chrześcijaństwo.


Izraelscy Żydzi, jak Lyor Cohen, szef muzyki na YouTube, także się nie kwalifikują. „New York Times” klasyfikuje Cohena, syna izraelskich imigrantów, jako jeszcze jednego białego.


Nie tylko Żydzi i Arabowie nie są uważani za mniejszości, jeśli nie są muzułmanami.


Ojciec Reprezentantki Anny Eshoo był asyryjskim chrześcijaninem, który, jak sam opowiadał, “został wygnany z Bliskiego Wschodu”. Niemniej “New York Times” zalicza ją do białych. Asyryjczycy i Ormianie nie są ludźmi kolorowymi. Różnica nie jest, jak widzieliśmy to na przykładzie Amasha i Tlaib, rasowa, jest religijna.


Nie ma znaczenia, czy pochodzisz z Syrii, Libanu, Iraku lub Iranu: jeśli nie jesteś praktykującym muzułmaninem, jesteś biały.


Weźmy sprawę Farnama Jahaniana, irańskiego imigranta, który został prezesem Carnegie Mellon. Jahanian przybył do Ameryki przed Islamską Rewolucją i został zapisany do katolickiej szkoły. „New York Times” zdecydował, że Jahanian nie jest osobą kolorową.


Jest po prostu biały.


Podczas gdy “New York Times” ma bardzo sztywne standardy dla zaliczenia kogoś z Bliskiego Wschodu do ludzi kolorowych, ma bardzo luźne standardy do mianowania kogoś osobą kolorową, jak długo jest hiszpańskiego pochodzenia.   


Albo mówi po hiszpańsku.


Próba “New York Timesa” definiowania rasy prowadzi do przedziwnych absurdów. Zalicza rektora MIT, Rafaela Reifa, syna wschodnioeuropejskich żydowskich imigrantów do Wenezueli, do osób kolorowych, podczas gdy obok niego rektor Michigan University, Mark Schlissel, którego rodzina przybyła do Ameryki bez przechodzenia najpierw przez Wenezuelę, jest zaliczony do zwykłych białych.  


Reprezentant Devin Nunes jest zaliczony do osób kolorowych, ponieważ jego portugalscy przodkowie przybyli do Ameryki w XIX wieku. Reprezentant Mike Levin, którego matka jest Meksykanką, kwalifikuje się, ale Senator Pat Toomey, którego matka jest portugalskiego pochodzenia, nie spełnia rasowego testu NYT.  


Gubernator Michelle Lujan Grisham, z potężnej rodziny Lujanów, która dominowała politykę Nowego Meksyku, ma swoje gubernatorstwo zaliczone do osiągnięć uciemiężonych.  


"Z ludzi kierującymi najwyżej ocenianymi firmami mody, tylko 3 jest Azjatami lub Latynosami” – żołądkuje się NYT.


Dwóch z tych 3 to Pablo Isla, odnoszący sukcesy hiszpański businessman, który kieruje olbrzymią hiszpańską firmą, i Tadashi Yanai, który kieruje olbrzymią japońską firmą. Czy celebrowanie osiągnięć hiszpańskiego i japońskiego potentata we własnych krajach ma reprezentować jakiś rodzaj sprzeciwu wobec dyskryminacji i rasowej nierówności w Ameryce?


Dlaczego hiszpański businessman zostaje wyliczony jako dowód rasowego postępu, podczas gdy greccy businessmani, włącznie z dyrektorem Netflixa, Tedem Sarandosem, który urodził się w rodzinie elektryka w Phoenix, jest tylko białym facetem, którego sukces pokazuje, że Ameryka jest rasistowskim krajem definiowanym przez linie przebiegające według koloru skóry?


I dochodzimy do absurdu definiowania kogoś, kogo rodzina pochodzi z Hiszpanii jako osoby kolorowej, podczas gdy ci imigranci, którzy przybyli z Włoch i Grecji są białymi facetami. Dlaczego Portugalczycy i Baskowie są ludźmi kolorowymi, a Grecy i Włosi nie są?


Choć jednak “New York Times” wydaje się być niejasny co do tego, co właściwie czyni kogoś kolorowym, jeśli mówi po hiszpańsku, jest jednak całkiem stanowczy co do tego, czego potrzeba, by być prawomocnie z Bliskiego Wschodu.  


Nie jest przypadkiem, że “New York Times” przyjął tę samą ideę, co ISIS, Bractwo Muzułmańskie i Mahomet, że dla nie-muzułmanów nie ma miejsca na Bliskim Wschodzie.


Lewica ledwo pilnuje granic latynoskiej i indiańskiej tożsamości. Także czarna tożsamość jest tak niedbale pilnowana, że biali lewicowi ludzie mogli udawać, że są czarni. Kiedy jednak chodzi o Bliski Wschód, uznaje tylko jedną grupę ludzi za uprawnioną.


Jego zdobywców.


Chrześcijanie, Żydzi i niepraktykujący muzułmanie mogą nie składać podań. Jeśli chodzi o inne grupy, kategorie są wyznaczone przez rasę, pochodzenie etniczne, a nawet status imigranta. W sprawie Bliskiego Wschodu jednak nie ma znaczenia, czy twoi rodzice lub dziadkowie emigrowali z Iraku, Iranu, Libanu, czy z Syrii. Nie liczy się również pochodzenie etniczne. Jest tylko jedna rzecz, która liczy się: religia. Islam.


Tej złowrogiej bigoterii użyto, by odciąć imigrację chrześcijańskich uchodźców podczas administracji Obamy, a równocześnie przyjmować muzułmańskich migrantów, co jest perwersyjnym odwróceniem sytuacji ucisku w regionie, którego chrześcijańska populacja zanika pod ogniem i furią muzułmańskich prześladowań.


Rasowa lista “New York Timesa” wiele mówi w sprawie uprzedzeń i agend sojuszników islamskich ruchów i ich organizacji, które dokonują etnicznej czystki chrześcijan.


Wynaturzone pomysły lewicy o rasie doprowadziły ją do przedstawiania prześladowanych  chrześcijańskich, żydowskich i niemuzułmańskich mniejszości regionu jako białych ciemiężców, podczas gdy jego muzułmańska suprematystyczna większość stanowi dla nich uciskanych ludzi kolorowych, których trzeba wyzwolić spod ucisku ich ofiar. 


To nie jest tylko wynaturzone. To jest ideologiczny argument na rzecz ludobójstwa.

 

Arab Muslims are People of Color, Arab Christians are White

Frontpage. Mag., 22 września 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1656 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy koniec wojen o ropę naftową?   Koraszewski   2020-10-24
Zakup Chevron jest kolejnym gwoździem do trumny ruchu BDS   Tobin   2020-10-21
Całkowicie nieodpowiedzialny wirus   Koraszewski   2020-10-21
Saeb Erekat pospiesznie przewieziony do szpitala Hadassah   Fitzgerald   2020-10-20
Media społecznościowe i radykalna wolność słowa   Rosenthal   2020-10-20
Po co Żydom państwo, a szczególnie żydowskie?   Koraszewski   2020-10-19
“Przebudzony” świat idzie na wojnę przeciwko Wonder Woman   Tobin   2020-10-18
Arabia Saudyjska: My także mamy dosyć Palestyńczyków   Toameh   2020-10-17
Pokój z Izraelem jest koniecznością   Al-Dughaither   2020-10-16
Czy możliwe jest pohamowanie skrajnej stronniczości BBC?   Gerstenfeld   2020-10-15
Umowa Izrael-ZEA pokazuje hipokryzję “aktywistów ruchu pokojowego”     2020-10-14
Życie na salonach światowego humanizmu   Koraszewski   2020-10-14
Nagle nie ma zgody co do tego, jak ma wyglądać izraelsko-palestyński pokój   Amos   2020-10-12
Ostatni gwóźdź do trumny palestyńsko-arabskich stosunków?   Toameh   2020-10-11
Ścigając i będąc ściganym: wiara w czarnoksięstwo i afrykańskie oświecenie   Igwe   2020-10-10
UE staje po stronie “najgorszego na świecie sprawcy łamania praw człowieka”   Rafizadeh   2020-10-10
Jak BBC tworzy materialy edukacyjne dla szkół   Sela   2020-10-09
Wojna o pokój w mediach drukowanych i elektronicznych   Koraszewski   2020-10-08
Czy faszyzm to już tylko wyzwisko?   Koraszewski   2020-10-06
Czy państwa arabskie rzeczywiście popierają Palestyńczyków?   Kedar   2020-10-04
BBC idzie na wojnę z Żydami w Jerozolimie   Collier   2020-10-03
Zadawanie złych pytań o ekstremistyczną przemoc   Tobin   2020-10-02
Lekcja białoruskiego, czyli Francišak Viačorka i inni   Zbierski   2020-10-02
Znamienne toponimy w “New York Times”    Fitzgerald   2020-10-01
Autocenzura w USA   Bergman   2020-09-30
Arabowie: "Palestyńczycy powtarzają te same błędy"    Toameh   2020-09-30
Nowe szaty cesarza   Doran   2020-09-29
Arabscy muzułmanie są ludźmi kolorowymi, arabscy chrześcijanie są biali   Greenfield   2020-09-28
Międzynarodowe prawo dla jednego narodu   Kontorovich   2020-09-27
Dla postmodernizmu tożsamość jest ważniejsza od rozumu   Rosenthal   2020-09-25
Nieprzyjemna wiadomość dla Thomasa Friedmana   Flatow   2020-09-25
Arabowie przyznają się do błędu   Koraszewski   2020-09-24
Więcej niż stracona okazja dla Palestyńczyków   Tobin   2020-09-23
Symbole (i symbolizm) ujawniają gorzką bliskowschodnią prawdę   Flatow   2020-09-22
Wojna Czerwono-Zielonego sojuszu przeciwko Izraelowi trwa   Glick   2020-09-21
Dlaczego John Kerry i inni nie mieli racji w sprawie pokoju i Izraela - analiza   Frantzman   2020-09-20
Obnażenie palestyńskich kłamstw    Blum   2020-09-19
Niewolnice w Al-Dżazira   Fernandez   2020-09-19
Arabowie: Izrael nie jest naszym wrogiem   Toameh   2020-09-18
Prośba o pokorę od Benjamina Franklina   Jacoby   2020-09-17
Ostry zakręt historii   Koraszewski   2020-09-16
Niewolnictwo: czy jest monopol na cierpienie?   Taheri   2020-09-15
Kulturowe wojny w szkołach w Kalifornii   Julius   2020-09-15
Przegląd wiadomości w drodze na zakupy   Koraszewski   2020-09-13
Pożegnanie lata, czyli prywatne drzewo życia   Ferus   2020-09-13
ZEA: Nie jesteśmy zdrajcami, palestyńscy przywódcy są skorumpowani   Toameh   2020-09-11
Nawet antysemickie media w Iraku mówią z zainteresowaniem o normalizacji     2020-09-10
Normalizacja może stworzyć prawdziwy „Nowy Bliski Wschód”   Rosenthal   2020-09-09
Milczenie ONZ i UE wobec “szokującego łamania praw człowieka” przez Iran   Rafizadeh   2020-09-08
Kiedy Palestyńczyk wreszcie się obudzi?!   Al-Dahiri   2020-09-08
Lot nad Arabią Saudyjską   Jacoby   2020-09-07
Kogo Żydzi powinni bać się najbardziej podczas „powstania”?   Tobin   2020-09-06
Wielki krok naprzód dla światowego pokoju – i ci, którzy wolą go ignorować   Kemp   2020-09-05
Harvard zaprasza głównego palestyńskiego negacjonistę    Lipman   2020-09-04
Obietnica i zagrożenia porozumienia pokojowego z Dżuba    Fernandez   2020-09-04
Arabski antysemityzm za europejskie pieniądze   Koraszewski   2020-09-03
Zgraja „proizraelskiej surowej miłości” a umowa z ZEA   Frantzman   2020-09-02
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy popierają porozumienie Izrael-ZEA?   Toameh   2020-09-01
Krótka historia europejskich obserwatorów w Gazie   Steinberg   2020-08-31
ONZ doprowadza mnie do szału   Collins   2020-08-30
Świat na śliskiej drodze   Taheri   2020-08-29
Co finansuje Europa?   Henig-Cohen   2020-08-29
Appeasement: Europejska choroba   Kemp   2020-08-27
Entliczek, pentliczek, czerwony stoliczek   Koraszewski   2020-08-27
Erdoğan potrzebuje nowych wrogów   Bekdil   2020-08-26
A co z 17 milionami niewolników w świecie islamskim?   Meotti   2020-08-22
Mulowie i Hezbollah – specjaliści w szmuglu narkotyków   Rafizadeh   2020-08-21
"Guardian" doszlusował do Iranu i Turcji w sprzeciwie wobec umowy pokojowej Izraela i ZEA   Levick   2020-08-19
Kiedy pamięć staje się więzieniem narodów   Taheri   2020-08-18
Czyje życie liczy się?   Maistrovoy   2020-08-17
Iran: najnowsza kolonia Chin?   Rafizadeh   2020-08-15
Jak zostałam anulowana   Chesler   2020-08-13
Gorsza strona naszej natury   Koraszewski   2020-08-12
Amerykanie nie ufają medium   Jacoby   2020-08-10
Urok domowej wirusologii   Koraszewski   2020-08-09
Dramat w Bejrucie ukazuje poziom zagrożenia Izraela   Frantzman   2020-08-08
Turcja na ścieżce wojennej   Bulut   2020-08-07
Między Zachodnią Papuą a Zachodnim Brzegiem   Collins   2020-08-06
Intersekcjonalność, czyli kto, co i z kim?   Amos   2020-08-05
Strach przed słowem zastępuje wolność słowa   Jacoby   2020-08-04
Izrael był Strefą Zero dla nowej “przebudzonej” religii   Friedman   2020-08-03
Brytyjski wykładowca wyrzucony z pracy za wyrażenie podziwu dla Żydów   Fitzgerald   2020-08-01
List, który były niewolnik, Frederick Douglass napisał do swojego pana w 10. rocznicę ucieczki   Douglas   2020-08-01
Dlaczego podpisałam list w „Harper’s Magazine”   Hakakian   2020-07-30
Zimna wojna europejskich NGO, by “minimalizować proizraelskie głosy”   Steinberg   2020-07-29
Kiedy napięcia rasowe wrą, czy o taranowaniu samochodami w Izraelu informuje się inaczej?   Ben-Zvi   2020-07-25
“Przebudzona” Ameryka jest rosyjską powieściąMetafizyczna przepaść między XIX-wieczną Rosją a XXI-wieczną Ameryką zmniejsza się   Savodnik   2020-07-24
Europa: ofiary gwałtu oskarżone o rasizm   Ibrahim   2020-07-22
Czymże jest nazwa? Pochodzenie Judei, Filistii, Palestyny i Izraela   Judd   2020-07-20
Francja opowiada się za popierającymi terror politycznymi żądaniami AP, włącznie z żądaniem uwolnienia masowych morderców   Hirsch   2020-07-19
UE mówi, że odrzuca jednostronne kroki na Obszarze C – finansując jednostronne kroki na Obszarze C     2020-07-18
Wojna kulturowa lewicy niszczy zwyczajnych ludzi wraz z potężnymi   Tobin   2020-07-18
ONZ adoptowała palestyńskie kłamstwa, mity i morderczy terror wobec Izraela    Hirsch   2020-07-17
Igraszki z hasłem „nie zabijaj”   Koraszewski   2020-07-14
Jazydzi: historia prześladowań   Bulut   2020-07-13
Andrew Sullivan o nowomowie   Coyne   2020-07-12
Kontrrewolucjoniści wszystkich krajów łączmy się   Koraszewski   2020-07-09
Mohammad Massad: Gorący apel o rozsądek  byłego terrorysty   Oz   2020-07-05
Chińskie urojenie Nasrallaha i innych   Fernandez   2020-07-04
Zatruty koktajl skarg i zażaleń   Taheri   2020-07-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk