Prawda

Niedziela, 18 lutego 2018 - 02:38

« Poprzedni Następny »


Trwa wojna między XXI a XV wiekiem


Seth J. Frantzman 2017-05-27

Basuki Rjahaja Purnama, znany jako Ahok<br />(zdjecie: ANTARA FOTO/UBAIDILLAH VIA REUTERS)
Basuki Rjahaja Purnama, znany jako Ahok
(zdjecie: ANTARA FOTO/UBAIDILLAH VIA REUTERS)


W połowie maja były gubernator Dżakarty w Indonezji został skazany na dwa lata więzienia za “obrażenie islamu”. Przed sądem prawicowi islamiści wykrzykiwali, że wyrok jest zbyt łagodny.

Co zrobił Basuki Rjahaja Purnama, znany jako Ahok, by popełnić „bluźnierstwo”? Oskarżył swoich przeciwników, prawicowych islamistów, o używanie wersetu z Koranu jako argumentu, że muzułmanie nie powinni głosować na nie-muzułmanina. Ahok nie jest muzułmaninem. Uznając go za winnego sąd w rzeczywistości orzekł, że prawicowi islamiści mają rację, że Koran mówi, iż muzułmanie nie powinni głosować na nie-muzułmanów. Mówienie czegoś innego jest bluźnierstwem.

Oczywiście, trzeba teraz wyciągnąć tłumy ekspertów medialnych, żeby “wyjaśnili”, że ta indonezyjska sprawa o bluźnierstwo nie jest naprawdę o nietolerancji prawicowych islamistów, ale w rzeczywistości traktuje o „polityce”. W „New York Times” Yohanes Sulaiman, nauczyciel akademicki, pisze, że „liberalna, wielokulturowa demokracja w Indonezji jeszcze nie jest martwa”. Tak naprawdę, to orzeczenie jest „szansą dla umiarkowanych w Indonezji”.  


Ależ, Sulaimanie, w Indonezji są prawa o bluźnierstwie.

 

“Nagły upadek Ahoka może wstrząsnąć wielu umiarkowanymi, by przeciwstawili się rosnącemu zagrożeniu radykałów”.  

Ależ, Sulaimanie, w Indonezji są prawa o bluźnierstwie.


W artykułach o Ahoku nikt nie chce mówić o tych prawach – bo nikt z piszących te artykuły im się nie przeciwstawia. Akceptują XV-wieczną, skrajnie prawicową, religijną, fundamentalistyczną inkwizycję islamistyczną i po prostu argumentują, że powinniśmy ją widzieć jako „umiarkowaną”.

Kim są “umiarkowani” w tym “liberalnym” kraju? Co czternasty student popiera Państwo Muzułmańskie (ISIS). Według innego sondażu, cytowanego przez Sulaimana, “ponad 58 procent respondentów powiedziało, że wierzą, iż nie-muzułmanie nie powinni przewodzić muzułmanom”. Czy to jest liberalne i umiarkowane? Jeśli sondaż w Stanach Zjednoczonych, Francji lub Wielkiej Brytanii znajduje, że ponad połowa ludzi uważa, iż muzułmanów nie powinno wybierać się na stanowiska publiczne, byłoby to liberalne i umiarkowane, czy islamofobiczne i nietolerancyjne? Jeśli co 14. student amerykański popierałby KKK, czy byłoby to liberalne? Jeśli co 14. student niemiecki popierałby nazistów, czy byłoby to umiarkowane?

 

Poprzeczka na umiarkowanie jest umieszczona niezwykle nisko w większości krajów muzułmańskich. Wszystko, co nie jest islamistyczną wersją KKK, jest uważane za „liberalne”. Jeśli więc nie popierasz obcinania głowy za bluźnierstwo, jesteś umiarkowany. Tak jest w Pakistanie, w Arabii Saudyjskiej, w większości krajów obejmujących świat rozciągający się od Maroka do Indonezji i zamieszkały przez niemal dwa miliardy ludzi.

Rzeczywistością świata dzisiejszego jest to, że istnieje więcej egzekwowanych praw o bluźnierstwie w roku 2017 niż było w roku 1917. Jest więcej obcinania głów. Sam fakt, że ISIS prowadziło otwarte rynki niewolnicze i używało Twittera i Facebook, by sprzedawać kobiety, pokazuje rok 2017 w lustrze. XXI wiek jest w stanie wojny z wiekiem XV i wiek XV zwycięża. Można uważać, że oczywiście ISIS nie zwycięża naprawdę, ponieważ przegrywa z koalicją 68 narodów pod dowództwem USA. To prawda: militarnie nie wygrywa. Ale kulturowo robi to.

Przez ostatnich 20 lat wzrosła liczba europejskich muzułmanów i konwertytów, którzy zostali dżihadystami i marzą o masowych morderstwach i niewolnikach. W 2000 r. było zaledwie kilka prawicowych, ekstremistycznych komórek islamistycznych, które działały w Europie związane z Al-Kaidą lub gromadzące się wokół pełnych nienawiści, nietolerancyjnych kaznodziei, którzy wykorzystywali wolność słowa, by szerzyć poparcie dla morderstw. Między 2014 a 2015 r. ponad 5 tysięcy obywateli UE dołączyło do ISIS. Te kilka komórek zamieniło się więc w dużą rzekę.

A na każdego mężczyznę i kobietę, którzy pojechali do Syrii i Iraku, żeby dołączyć do ludobójstwa ISIS, dziesięciu pozostało w domu. Dziesięciu, którzy słuchali ekstremistycznych, wypełnionych nienawiścią kazań i zgadzali się. Kiedy ich przyjaciel „Thomas”, który przeszedł na islam i stał się „Chaledem”, powiedział im, że idzie „zabijać kafirów i cieszyć się łupami i podbojem”, odpowiadali „O, ciekawe”. Chwalił się na Twitterze i na Facebooku, a ludzie z aprobatą potakiwali.

Nie sądzicie, że tak jest? Pamiętacie sprawę kanadyjskiego imama, który wygłaszał mowy w Montrealu pod koniec 2016 r., wzywając do mordowania Żydów? Wszyscy sądzili, że była to „sprawa zakończona” po prostu dlatego, że została zgłoszona. W rzeczywistości jednak meczet umieścił tę mowę na YouTube, co znaczy, że aprobowali ją. A film wideo pokazuje salę pełną mężczyzn słuchających z najwyższą uwagą.

Wyobraźcie sobie chrześcijańskiego kaznodzieję, nawołującego swoich parafian do “zabijania czarnych ludzi” podczas niedzielnego kazania i nikt nie powiedziałby nic, nikt nie wyszedł, a potem kościół umieściłby to na swojej stronie w Internecie.

W innym przypadku, w Danii, podczas kazania piątkowego niedawno imam powiedział: „dzień sądu nie nadejdzie aż muzułmanie będą walczyć z Żydami i zabiją ich”. Z sali pełnej mężczyzn nikt się nie sprzeciwił. A to dlatego, że zgadzają się. Szerzy się rzeczywista, przypominająca nazistów nienawiść do Żydów pod przebraniem religii, a nam mówi się „to imam”. To nie jest imam; to jest XV wiek, to jest neonazizm, to jest KKK. Kiedy KKK organizuje spotkanie i Wielki Mag mówi: „Jest waszym obowiązkiem nie dopuścić do mieszania się ras”, to czy jest to problem Wielkiego Maga, czy wszystkich rasistów, w imieniu których mówi?

Nie ma znaczących wysiłków w Europie, Kanadzie, Indonezji, Pakistanie ani nigdzie, by powstrzymać skrajnie prawicową mowę nienawiści i nietolerancję, jaką ona rodzi. W Stanach Zjednoczonych po 9/11 skrajnie prawicowy islamista, Anwar Al-Awlaki dostał zaproszenie do Pentagonu, by uczył tolerancji wobec islamistów. Potem został morderczym terrorystą. Programy „przeciwko radykalizacji” nie mają żadnego skutku, a w rzeczywistości często wykorzystywane są przez islamistów, by zdobywać więcej wyznawców pod pozorem umiarkowania, podczas gdy indoktrynują oni i używają do tego środków rządowych.

Większość z tych programów nie zachęca ludzi, by sprzeciwiali się nienawiści, uczą ludzi, by ja usprawiedliwiali. Uczą ludzi mówienia: „ISIS nie jest islamskie”. Jeśli nie jest islamskie, to dlaczego 40 tysięcy ludzi z całego świata dołączyło do niego, a wszyscy oni określają się jako muzułmanie? Jeśli to nie jest islamskie, to dlaczego członkowie ISIS nie stają przed sądami za bluźnierstwo w Indonezji, Pakistanie lub Arabii Saudyjskiej?

Nie stają przed sądem, bo w każdym kraju zdominowanym przez skrajnie prawicowe prawa islamskie ISIS jest uważane za islamskie. Może im się nie podobać ten właśnie rodzaj islamu, ale nikt nie zaprzecza, że jest to istotnie islam, tak jak nikt nie zaprzecza, że inkwizycja i krucjaty były chrześcijańskie.

Powiadają: „Skoro nie winisz chrześcijan za KKK, to dlaczego winisz muzułmanów za ISIS?” Ponieważ KKK został pokonany przez wykorzenienie rasistowskiej mentalności, nie zaś przez mówienie: „KKK nie jest biały i nie jest chrześcijański, nie jest prawdziwym wyrazem wartości chrześcijańskich”.

Qasim Rashid pisze w “Independent”, że “Jeśli wrócimy do [Koranu], zobaczymy, że to, co dzieje się w Arabii Saudyjskiej, Indonezji i Pakistanie, nie jest wcale prawdziwie islamskie”.  Taka jest zawsze odpowiedź na wszystko związane ze skrajnie prawicową nienawiścią islamską – „to nie jest islam”. Okaleczanie genitaliów kobiet? Nie islamskie. Prawa o bluźnierstwie? Nie islamskie. “Potrójny talak” rozwód? Nie islamskie.

Powiedzmy, że nic z tego nie jest islamskie. Dlaczego więc kraje, które są tak sprawne w wieszaniu i dekapitacji ludzi, robią te wszystkie „nie islamskie” rzeczy? Z pewnością, podczas Inkwizycji, kiedy niewierni byli smażeni żywcem, oskarżali oni swoich dręczycieli o to, że nie są prawdziwymi chrześcijanami. Ale byli chrześcijanami.

Jest powolna, pełzająca wojna prowadzona między tymi, którzy wieszają, wsadzają do więzień i obcinają głowy ludziom za bluźnierstwo, a tymi, którzy nie chcą żyć w XV wieku. Aby osłonić się przed krytyką, skrajnie prawicowi islamiści krzyczą: „Islamofobia!” To jak przywódcy Inkwizycji krzyczący: „Chrześcijanofobia!” Nie boimy się jednak “muzułmanów”, boimy się nienawiści, bigoterii i nietolerancji szerzonych przez skrajnie prawicowych islamistów. To jest islamofobia. Faszystofobia. I ludzie nie powinni dawać się zastraszyć tym oskarżeniem.

Nie podoba ci się okaleczanie genitaliów kobiecych? Jesteś islamofobem.

Chwileczkę, powiedziałeś, że okaleczanie genitaliów kobiecych to praktyka „plemienna”, nie zaś muzułmańska?

Nie podoba ci się natychmiastowy rozwód, gdzie mężczyźni, ale nie kobiety, mogą pozbyć się swoich współmałżonek? Jesteś antymuzułmański.

Ależ czekaj, czy nie jest to praktyka “kulturowa”?

Nie lubisz nikabu i burki, więc jesteś nietolerancyjny wobec religii.

Ale przecież nie są one tak naprawdę “islamskie”?

Przedstawianie wszystkich zastrzeżeń do skrajnie prawicowego islamizmu jako “antyislamskie” jest jak traktowanie zastrzeżeń do KKK jako walki “przeciwko białym”. Jeśli sprzeciwiasz się KKK, nie jesteś  „przeciwko białym”, jesteś przeciwko zwolennikom białej supremacji. Jeśli nie chcesz powrotu XV wieku, musisz być gotowy na taki spór. Oni nie są bardziej „radykałami” i „ekstremistami” niż naziści byli tylko radykałami. Skrajnie prawicowi islamiści są bardzo rzeczywistym zagrożeniem codziennego życia na całym świecie. Albo więc przeciwstawisz im się, albo zaczniesz przygotowywać swoje dzieci na powrót procesów czarownic z Salem. Bo taka będzie przyszłość.


A war is being fought between the 21st and 15th centuries

Jerusalem Post, 14 maja 2017

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaSeth J. Frantzman


Publicysta “Jerusalem Post”. Zajmował się badaniami nad historią ziemi świętej, historią Beduinów i arabskich chrześcijan, historią Jerozolimy, prowadził również wykłady w zakresie kultury amerykańskiej. Urodzony w Stanach Zjednoczonych w rodzinie farmerskiej, studiował w USA i we Włoszech, zajmował się handlem nieruchomościami, doktoryzował się na  Hebrew University w Jerozolimie.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 512 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Życie w Pakistanie jest piekłem dla nie-muzułmanów   Austin   2018-02-15
Arabowie niosą sztandar nazistowskiego antysemityzmu   Julius   2018-02-10
Wracając z wystawy albo antysemityzm lewicy   Lewin   2018-02-08
Aby Turcja znowu czuła się imperialna   Bekdil   2018-02-06
5 kłamstw patriarchy w “Guardiana”     Levick   2018-01-18
Czy dzieciobójcy dzielą się wodą?   Koraszewski   2018-01-17
Palestyńskie świętowanie morderstwa i terroru   Tawil   2018-01-14
Turecki Twitter eksploduje ludobójcza nienawiścią do Żydów   Bulut   2018-01-11
Hezbollah wzywa do wojny z Izraelem     2018-01-10
Ludobójstwo, którego nie było   Koraszewski   2018-01-09
Jeżeli się nie obudzimy, to skończy się tragicznie - wersja uzupełniona    Sommer   2018-01-08
Mały trybik w machinie podłości   Koraszewski   2018-01-04
Ciekawy problem z tym konfliktem   Bellerose   2018-01-01
Antysemicki antysyjonizm i rasistowska lewica   Lumish   2017-12-30
Bangladesz: prześladowania hindusów przez muzułmanów   Habib   2017-12-29
W wojnie psychologicznej słowa i obrazy zabijają   Collins   2017-12-27
Hamas zacieśnia stosunki z Iranem     2017-10-25
Izraelskie “mury apartheidu” i północnoirlandzkie “mury pokoju”: przyczynek do badania podwójnych standardów w mediach   White   2017-06-28
Iran w setną rocznicę Rewolucji Październikowej   Koraszewski   2017-06-23
Prawdziwa twarz rzekomo współczujących   Koraszewski   2017-06-22
Krokodyle łzy i terroryzm   Tawil   2017-06-21
Skrajnie prawicowy islamizm jest nowym nazizmem Europy   Frentzman   2017-06-18
Jak dobry biskup uprawia nieantysemityzm   MacEoin   2017-06-17
Francusko-niemiecka telewizja publiczna odmawia pokazania filmu dokumentalnego o europejskim antysemityzmie – film jest zbyt uczciwy     2017-06-15
Od Ilana do Sary Halimi: francuska hańba   Landes   2017-06-10
Trwa wojna między XXI a XV wiekiem   Frantzman   2017-05-27
Szwedzi namiętnie krytykują Izrael   Frantzman   2017-05-14
Gdzie się podziali antyfaszyści?   Koraszewski   2017-05-13
Witamy w czterech stolicach antysemityzmu Europy   Meotti   2017-05-01
Strajk głodowy głodnego władzy i spragnionego krwi   Collins   2017-04-30
Dlaczego należy obejrzeć film o ludobójstwie Ormian – “The Promise”   Bulut   2017-04-24
Tureckie nadzieje na konfrontację z Zachodem     2017-04-01
Prawdziwy Hamas: przykro mi, moi drodzy!   Tawil   2017-03-26
Antagonizmy i sojusze “międzynarodowej lewicy”   Herf   2017-03-25
Dlaczego antysemici nazywają ludzi “nazistami”?   Frantzman   2017-03-24
Polowanie na czarownice, zastraszanie i antysemityzm   Collier   2017-03-20
Transformacyjna moc narracji palestyńskiej   Rosenthal   2017-03-13
Nowi przywódcy Hamasu w Gazie i co to oznacza dla edukacji ku coraz gorszej przyszłości   Roth   2017-03-03
Skandynawia: Cytadela antysemityzmu Zachodu   Meotti   2017-02-28
W czym Iran jest dobry   Roth   2017-02-27
Wiecie, to Palestyńczycy zbudowali Jerozolimę     2017-02-05
Chrześcijanie karzą obrońcę chrześcijan na Bliskim Wschodzie   Maroun   2017-01-09
Czy Mahmoud Abbas będzie wypłacał pensje podpalaczom?   Marcus   2016-12-12
Intifada USA: Szalejące płomienie kłamstw na kampusach USA   Chesler   2016-12-08
Iran, Hamas i danse macabre   Toameh   2016-11-30
“Allahu, zabij odrażających chrześcijan”Muzułmańskie prześladowania chrześcijan, sierpień 2016   Ibrahim   2016-11-29
Cicha wojna Agence France Presse przeciw Izraelowi   Mamou   2016-11-23
Gwiazda Dawida staje się w Niemczech swastyką   Meotti   2016-11-20
Strzeż się pełzającego religijnego faszyzmu w Azji   Frantzman   2016-11-16
Palestyńczycy: Fatah przygotowuje się do wojny z Izraelem   Toameh   2016-11-03
Palestyńczycy: "Jesteśmy z ciebie dumni.  Zabiłeś Żydów!"   Tawil   2016-10-30
Europa eksportowała dżihadyzm tak jak kiedyś eksportowała nazizm   Fratzman   2016-10-29
Kiedy profesorowie zmieniają się w durni   Apfel   2016-10-28
Kulturowy Szoah przeciwko Żydom   Meotti   2016-10-27
Mutujący wirus antysemityzmu   Sacks   2016-10-26
Prawo do szydzenia z religii   Murray   2016-10-21
Prezydent Abbas – „ten Żyd"   Toameh   2016-10-20
Palestyńscy mordercy i ich zachodni pomagierzy   Milliere   2016-10-18
Drogi aktywisto antyizraelski   Basker   2016-10-06
"Cnotliwi" nowi naziści   Meotti   2016-09-26
Zachodni wydawcy poddają się islamowi   Meotti   2016-09-21
Pięćdziesiąt rzekomo rasistowskich praw   Levick   2016-09-19
Islam i antysemityzm w Malezji     2016-09-13
Droga Lindo Sarsour: co jest postępowego w Palestynie?   Marquardt-Bigman   2016-09-07
Oficjalny “koktajl terroru” Turcji   Bekdil   2016-09-05
Czy Żydzi, którzy odmawiają wyrzeczenia się Izraela, są wykluczeni z grup “postępowych”?   Dershowitz   2016-09-02
Czy USA wspierają współpracę UNRWA-Hamas?   Bedein   2016-08-30
Duchowni, którzy grożą reformatorom i wychwalają morderców   Murray   2016-08-27
"Nie ma miejsca dla tworu syjonistycznego w regionie"   Toameh   2016-08-23
Kiedy „barbarzyńca” jest zbyt uprzejmym słowem na palestyńskiego terrorystę   Flatow   2016-08-13
Wizja świata, czyli świętość przerywana   Koraszewski   2016-08-11
Żydowski problem w Black Lives Matter jest także problemem czarnych   Valdary   2016-08-10
Kaszmir: Nowe Państwo Islamskie popierane przez „New York Times” i BBC   Uniyal   2016-08-08
Przewodnik po leksykonie palestyńskim   Toameh   2016-08-07
Dobre wiadomości, złe wiadomości   Bekdil   2016-08-05
Orędownik ludobójstwa żydowskich „niemowląt” i „staruszek”   Dershowitz   2016-08-04
Dżihadyści: kogo obierają za cel?   Murray   2016-08-01
Wyjdź za mąż za swojego gwałciciela   Bekdil   2016-07-31
“Żydzi są naszym nieszczęściem” – wydanie XXI wieku   Marquardt-Bigman   2016-07-28
ISIS, nazizm i zniszczenie Iraku   Frantzman   2016-07-27
Państwo Islamskie zmienia strategię   Spyer   2016-07-26
Irański obłęd antysemityzmu     2016-07-23
Turcja: Świat wstrzymał oddech   Koraszewski   2016-07-19
Kogo bigoci obwiniają za strzelaninę w Ameryce? Oczywiście, Izrael!   Dershowitz   2016-07-19
Zabicie dwojga Żydów otrzymało owację na stojąco od UE   Meotti   2016-07-16
Masowa czystka etniczna Żydów jest prawdziwym dziedzictwem XX wieku   Frentzman   2016-07-13
Przerwać finansowanie palestyńskiego terroru   Greenfield   2016-07-11
Antysyjonizm: XXI-wieczne wcielenie najdłuższej nienawiści   Landes   2016-07-06
Walka o pokój trwa   Koraszewski   2016-06-27
Skąd pochodzą pieniądze na trwające dziesięciolecia nieszczęście pod nazwą UNRWA?     2016-06-11
Bangladesz: O nienawiści do Izraela   Bustle   2016-06-08
68 lat arabskiego obwiniania Izraela za swoje nieszczęścia trafiło na żyłę złota we Francji     2016-06-06
Decydenci, pedagodzy i dysydenci   Koraszewski   2016-06-02
Szczęśliwe dzieciństwo w Gazie   Dżihad   2016-06-01
Światowa Organizacja Zdrowia w oparach zbrodniczego absurdu     2016-05-28
Czy Rada Praw Człowieka ONZ stała się potworem Frankensteina?   Neuer   2016-05-27
Wizyta w starych i nowych piekłach Europy dostarcza przypomnienia o ważności Izraela   Dershowitz   2016-05-26
Jezus – Palestyńczyk i świat w rękach Chazarów   Koraszewski   2016-05-24
Antysemityzm Iranu   Rafizadeh   2016-05-22
Alchemia narodowości palestyńskiej   Sherman   2016-05-21

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Alternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pureświecące rybyLewica klania sieNis zgubicReligia piekloNienawisc


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk