Prawda

Sobota, 26 listopada 2022 - 22:55

« Poprzedni Następny »


Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem


Khaled Abu Toameh 2022-08-26

Irańscy mułłowie wydają się być przekonani, że gdy administracja Bidena całkowicie skapituluje wobec ich żądań przywrócenia porozumienia nuklearnego z 2015 roku, będą mogli zintensyfikować i tak już znaczące wysiłki w celu wyeliminowania Izraela i eksportu swojej rewolucji islamskiej do krajów arabskich i islamskich. Iran już okupuje cztery kraje arabskie: Syrię, Liban, Jemen i Irak.(Na zdjęciu defilada wojsk Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej w Teheranie w 2012 roku. Źródło zdjęcia: Wikipedia)
Irańscy mułłowie wydają się być przekonani, że gdy administracja Bidena całkowicie skapituluje wobec ich żądań przywrócenia porozumienia nuklearnego z 2015 roku, będą mogli zintensyfikować i tak już znaczące wysiłki w celu wyeliminowania Izraela i eksportu swojej rewolucji islamskiej do krajów arabskich i islamskich. Iran już okupuje cztery kraje arabskie: Syrię, Liban, Jemen i Irak.(Na zdjęciu defilada wojsk Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej w Teheranie w 2012 roku. Źródło zdjęcia: Wikipedia)

Ponieważ administracja Bidena wydaje się zbliżać do zawarcia nowego porozumienia nuklearnego z Iranem, mułłowie w Teheranie zachęcają swoje libańskie i palestyńskie marionetki terrorystyczne do przygotowania się do wojny z Izraelem.


Mułłowie wydają się być przekonani, że kiedy administracja Bidena całkowicie skapituluje wobec ich żądań przywrócenia porozumienia nuklearnego z Iranem z 2015 roku, będą mogli zintensyfikować i tak już znaczące wysiłki w celu wyeliminowania Izraela i eksportu swojej rewolucji islamskiej do krajów arabskich i islamskich. Iran już okupuje cztery kraje arabskie: Syrię, Liban, Jemen i Irak.


Mułłowie dostrzegają rosnące w świecie arabskim głosy o słabości USA i o tym, że polityka ustępstw administracji Bidena wobec Iranu podważa wiarygodność Amerykanów i zagraża bezpieczeństwu i stabilności krajów arabskich i islamskich.


Wydaje się, że irańscy mułłowie są tak pewni, że administracja Bidena odwróciła się od swoich arabskich sojuszników na Bliskim Wschodzie, że wygłaszają bezpośrednie groźby nie tylko przeciwko Izraelowi, ale także przeciwko każdemu arabskiemu krajowi, który ośmiela się współpracować z Izraelczykami.


Najnowszą groźbę wystosował dowódca marynarki wojennej Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC), komandor Alireza Tangsiri, który ostrzegł, że współpraca z Izraelem „zagraża bezpieczeństwu i stabilności w regionie Zatoki Perskiej”.


Ostrzeżenie Tangsiriego było skierowane do arabskich sojuszników Ameryki, zwłaszcza państw Zatoki Perskiej, z których część prowadzi współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa z Izraelem.


Moment jego groźby nie był przypadkowy. Pojawiła się wśród doniesień, że administracja Bidena zmierza do zawarcia nowego porozumienia z mułłami z Teheranu.


Krótko mówiąc, mułłowie wysyłają wiadomość do sojuszników Ameryki w świecie arabskim, że jeśli wierzą, że mogą ufać administracji Bidena, że ochroni ich przed ekspansjonistycznymi planami Iranu lub zagwarantuje ich bezpieczeństwo i stabilność, to bardzo się mylą.


Zwracając się do arabskich sojuszników Ameryki, Tangsiri ostrzegł ich, aby nie pozwalali Stanom Zjednoczonym ani innym krajom wykorzystywać ich krajów jako bazy dla operacji wojskowych i operacji bezpieczeństwa.


Każdy kraj, który zignoruje ostrzeżenie, powiedział Tangsiri, „zapłaci cenę za swoje nieprzyjazne i prowokacyjne zachowanie”. Ostrzegł, że IRGC jest gotowy „wykonać każdą misję w celu ochrony interesów Islamskiej Republiki Iranu i jej bohaterskiego narodu”.


Tymczasem mułłowie są zajęci próbami otwarcia nowego frontu bitwy przeciwko Izraelowi, tym razem na Zachodnim Brzegu.


Iran ma już własne marionetki w Strefie Gazy: Hamas i Islamski Dżihad. W Libanie mułłowie mają terrorystyczną milicję Hezbollah, która stworzyła tam państwo w państwie i nadal grozi atakiem na Izrael.


Te trzy grupy terrorystyczne – Hamas, Islamski Dżihad i Hezbollah – przez ostatnie trzy dekady przeprowadzały ataki terrorystyczne przeciwko Izraelowi z Libanu i Strefy Gazy.


Wydaje się, że mułłowie są tak ośmieleni słabością administracji Bidena, że teraz otwarcie mówią o wykorzystaniu Zachodniego Brzegu jako bazy do ataków na Izrael i zabijania Żydów.


Dowódca IRGC, generał dywizji Hossein Salami, ujawnił, że Iran współpracował z Hamasem i Islamskim Dżihadem w celu rozszerzenia ich ataków terrorystycznych ze Strefy Gazy na Zachodni Brzeg. Cel: prowadzenie wojny na wyczerpanie przeciwko Izraelowi. Obie grupy mają już silną obecność wojskową na Zachodnim Brzegu, zwłaszcza w miastach Dżanin i Nablus, rządzonych przez Autonomię Palestyńską.


„Gaza nie jest jedynym polem oporu i walki, ale ta walka przeniosła się również na Zachodni Brzeg” – powiedział Salami, dając do zrozumienia, że mułłowie dostarczali broń Palestyńczykom na Zachodnim Brzegu.


„Tak jak Gaza została uzbrojona [przez Iran], Zachodni Brzeg może być uzbrojony w ten sam sposób i ten proces będzie miał miejsce. Pozyskiwanie broni stało się znacznie łatwiejsze niż wcześniej. W żadnym momencie nie ma bezpiecznego miejsca dla Izraela i jego obywateli”.


Chwalił się, że „duża liczba syjonistów” została zabita w atakach terrorystycznych dokonanych przez palestyńskich terrorystów w ciągu ostatnich kilku miesięcy i podkreślił „konieczność kontynuowania dżihadu [świętej wojny]” przeciwko Izraelowi.


Palestyńczycy, dodał
 Salami, „są teraz w stanie wycelować w dowolny punkt syjonistycznego tworu, a to oznacza, że nie ma dla syjonistów bezpiecznego miejsca, aby chronić ich przed palestyńskim ogniem. Palestyńczycy zdali sobie sprawę, kim są ich prawdziwi przyjaciele [Iran]”.


Powiedział,
 że Hezbollah jest również gotowy do przyłączenia się do walki z Izraelem:


„Hezbollah, który zdobył ważne doświadczenia podczas syryjskiej wojny [domowej], może poprowadzić wojnę lądową i osiągnąć zwycięstwo… Syjoniści wiedzą, że ziemię wyzwalają siły lądowe”.


W ramach planu mułłów zainicjowania kolejnej fali terroru przeciwko Izraelowi, Salami powiedział, że niedawno spotkał się w Teheranie z sekretarzem generalnym Islamskiego Dżihadu Zijadem al-Nachalahem i rozmawiał z nim o „dezintegracji i erozji potencjału syjonistów".


Pod naciskiem irańskiego reżimu przedstawiciele Hamasu i Islamskiego Dżihadu odbyli w tym tygodniu spotkanie w Strefie Gazy, aby omówić sposoby nasilenia „oporu” przeciwko Izraelowi.


Spotkanie odbyło się pośród doniesień o napięciach między dwiema grupami terrorystycznymi w następstwie zaniechania przez Hamas przyłączenia się do niedawnych trzydniowych walk między Izraelem a Islamskim Dżihadem. Mówi się, że Islamski Dżihad i Iran są rozczarowane terrorystami Hamasu, którzy nie przybyli na ratunek swoim braciom z Islamskiego Dżihadu podczas walk z Izraelem.


Hamas nie przyłączył się do walk najwyraźniej z obawy przed silnym uderzeniem ze strony Izraela. Hamas wydaje się być zaniepokojony, że może stracić kontrolę nad Strefą Gazy, jeśli zaangażuje się w kolejną wojnę z Izraelem, zwłaszcza w świetle ciężkich strat, jakie ta grupa (i wielu mieszkańców Strefy Gazy), poniosła podczas poprzednich rund ataków na Izrael.


Próbując uspokoić swoich panów w Teheranie, Hamas i Islamski Dżihad wydali po spotkaniu wspólne oświadczenie, w którym zobowiązali się do nasilenia „walki zbrojnej” przeciwko Izraelowi „aż do wyzwolenia [całej Palestyny, od rzeki Jordan do Morze Śródziemne]”, eufemizm na zniszczenie Izraela.


Groźby IRGC wobec Izraela i arabskich sojuszników Ameryki powinny wystarczyć, by powstrzymać administrację Bidena przed poddaniem się żądaniu mułłów, by usunąć tę grupę z listy zagranicznych organizacji terrorystycznych.


Te groźby powinny ponadto służyć administracji Bidena jako przypomnienie o krwawych zamiarach Iranu wobec Izraela i krajów arabskich. Oszukuje się każdy, kto myśli, że mułłowie porzucą swoje plany po podpisaniu nowej umowy nuklearnej. Prawdą jest coś przeciwnego: ugłaskanie tylko wzmocni mułłów i ich marionetki, i narazi na dalsze niebezpieczeństwo życie zarówno Arabów, jak i Żydów.


Iran Prepares to Take Out Israel – Right after Iran Deal is Signed

Gatestone Institute, 24 sierpnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1141 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk