Prawda

Środa, 6 grudnia 2023 - 01:32

« Poprzedni Następny »


Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem


Khaled Abu Toameh 2022-08-26

Irańscy mułłowie wydają się być przekonani, że gdy administracja Bidena całkowicie skapituluje wobec ich żądań przywrócenia porozumienia nuklearnego z 2015 roku, będą mogli zintensyfikować i tak już znaczące wysiłki w celu wyeliminowania Izraela i eksportu swojej rewolucji islamskiej do krajów arabskich i islamskich. Iran już okupuje cztery kraje arabskie: Syrię, Liban, Jemen i Irak.(Na zdjęciu defilada wojsk Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej w Teheranie w 2012 roku. Źródło zdjęcia: Wikipedia)
Irańscy mułłowie wydają się być przekonani, że gdy administracja Bidena całkowicie skapituluje wobec ich żądań przywrócenia porozumienia nuklearnego z 2015 roku, będą mogli zintensyfikować i tak już znaczące wysiłki w celu wyeliminowania Izraela i eksportu swojej rewolucji islamskiej do krajów arabskich i islamskich. Iran już okupuje cztery kraje arabskie: Syrię, Liban, Jemen i Irak.(Na zdjęciu defilada wojsk Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej w Teheranie w 2012 roku. Źródło zdjęcia: Wikipedia)

Ponieważ administracja Bidena wydaje się zbliżać do zawarcia nowego porozumienia nuklearnego z Iranem, mułłowie w Teheranie zachęcają swoje libańskie i palestyńskie marionetki terrorystyczne do przygotowania się do wojny z Izraelem.


Mułłowie wydają się być przekonani, że kiedy administracja Bidena całkowicie skapituluje wobec ich żądań przywrócenia porozumienia nuklearnego z Iranem z 2015 roku, będą mogli zintensyfikować i tak już znaczące wysiłki w celu wyeliminowania Izraela i eksportu swojej rewolucji islamskiej do krajów arabskich i islamskich. Iran już okupuje cztery kraje arabskie: Syrię, Liban, Jemen i Irak.


Mułłowie dostrzegają rosnące w świecie arabskim głosy o słabości USA i o tym, że polityka ustępstw administracji Bidena wobec Iranu podważa wiarygodność Amerykanów i zagraża bezpieczeństwu i stabilności krajów arabskich i islamskich.


Wydaje się, że irańscy mułłowie są tak pewni, że administracja Bidena odwróciła się od swoich arabskich sojuszników na Bliskim Wschodzie, że wygłaszają bezpośrednie groźby nie tylko przeciwko Izraelowi, ale także przeciwko każdemu arabskiemu krajowi, który ośmiela się współpracować z Izraelczykami.


Najnowszą groźbę wystosował dowódca marynarki wojennej Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC), komandor Alireza Tangsiri, który ostrzegł, że współpraca z Izraelem „zagraża bezpieczeństwu i stabilności w regionie Zatoki Perskiej”.


Ostrzeżenie Tangsiriego było skierowane do arabskich sojuszników Ameryki, zwłaszcza państw Zatoki Perskiej, z których część prowadzi współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa z Izraelem.


Moment jego groźby nie był przypadkowy. Pojawiła się wśród doniesień, że administracja Bidena zmierza do zawarcia nowego porozumienia z mułłami z Teheranu.


Krótko mówiąc, mułłowie wysyłają wiadomość do sojuszników Ameryki w świecie arabskim, że jeśli wierzą, że mogą ufać administracji Bidena, że ochroni ich przed ekspansjonistycznymi planami Iranu lub zagwarantuje ich bezpieczeństwo i stabilność, to bardzo się mylą.


Zwracając się do arabskich sojuszników Ameryki, Tangsiri ostrzegł ich, aby nie pozwalali Stanom Zjednoczonym ani innym krajom wykorzystywać ich krajów jako bazy dla operacji wojskowych i operacji bezpieczeństwa.


Każdy kraj, który zignoruje ostrzeżenie, powiedział Tangsiri, „zapłaci cenę za swoje nieprzyjazne i prowokacyjne zachowanie”. Ostrzegł, że IRGC jest gotowy „wykonać każdą misję w celu ochrony interesów Islamskiej Republiki Iranu i jej bohaterskiego narodu”.


Tymczasem mułłowie są zajęci próbami otwarcia nowego frontu bitwy przeciwko Izraelowi, tym razem na Zachodnim Brzegu.


Iran ma już własne marionetki w Strefie Gazy: Hamas i Islamski Dżihad. W Libanie mułłowie mają terrorystyczną milicję Hezbollah, która stworzyła tam państwo w państwie i nadal grozi atakiem na Izrael.


Te trzy grupy terrorystyczne – Hamas, Islamski Dżihad i Hezbollah – przez ostatnie trzy dekady przeprowadzały ataki terrorystyczne przeciwko Izraelowi z Libanu i Strefy Gazy.


Wydaje się, że mułłowie są tak ośmieleni słabością administracji Bidena, że teraz otwarcie mówią o wykorzystaniu Zachodniego Brzegu jako bazy do ataków na Izrael i zabijania Żydów.


Dowódca IRGC, generał dywizji Hossein Salami, ujawnił, że Iran współpracował z Hamasem i Islamskim Dżihadem w celu rozszerzenia ich ataków terrorystycznych ze Strefy Gazy na Zachodni Brzeg. Cel: prowadzenie wojny na wyczerpanie przeciwko Izraelowi. Obie grupy mają już silną obecność wojskową na Zachodnim Brzegu, zwłaszcza w miastach Dżanin i Nablus, rządzonych przez Autonomię Palestyńską.


„Gaza nie jest jedynym polem oporu i walki, ale ta walka przeniosła się również na Zachodni Brzeg” – powiedział Salami, dając do zrozumienia, że mułłowie dostarczali broń Palestyńczykom na Zachodnim Brzegu.


„Tak jak Gaza została uzbrojona [przez Iran], Zachodni Brzeg może być uzbrojony w ten sam sposób i ten proces będzie miał miejsce. Pozyskiwanie broni stało się znacznie łatwiejsze niż wcześniej. W żadnym momencie nie ma bezpiecznego miejsca dla Izraela i jego obywateli”.


Chwalił się, że „duża liczba syjonistów” została zabita w atakach terrorystycznych dokonanych przez palestyńskich terrorystów w ciągu ostatnich kilku miesięcy i podkreślił „konieczność kontynuowania dżihadu [świętej wojny]” przeciwko Izraelowi.


Palestyńczycy, dodał
 Salami, „są teraz w stanie wycelować w dowolny punkt syjonistycznego tworu, a to oznacza, że nie ma dla syjonistów bezpiecznego miejsca, aby chronić ich przed palestyńskim ogniem. Palestyńczycy zdali sobie sprawę, kim są ich prawdziwi przyjaciele [Iran]”.


Powiedział,
 że Hezbollah jest również gotowy do przyłączenia się do walki z Izraelem:


„Hezbollah, który zdobył ważne doświadczenia podczas syryjskiej wojny [domowej], może poprowadzić wojnę lądową i osiągnąć zwycięstwo… Syjoniści wiedzą, że ziemię wyzwalają siły lądowe”.


W ramach planu mułłów zainicjowania kolejnej fali terroru przeciwko Izraelowi, Salami powiedział, że niedawno spotkał się w Teheranie z sekretarzem generalnym Islamskiego Dżihadu Zijadem al-Nachalahem i rozmawiał z nim o „dezintegracji i erozji potencjału syjonistów".


Pod naciskiem irańskiego reżimu przedstawiciele Hamasu i Islamskiego Dżihadu odbyli w tym tygodniu spotkanie w Strefie Gazy, aby omówić sposoby nasilenia „oporu” przeciwko Izraelowi.


Spotkanie odbyło się pośród doniesień o napięciach między dwiema grupami terrorystycznymi w następstwie zaniechania przez Hamas przyłączenia się do niedawnych trzydniowych walk między Izraelem a Islamskim Dżihadem. Mówi się, że Islamski Dżihad i Iran są rozczarowane terrorystami Hamasu, którzy nie przybyli na ratunek swoim braciom z Islamskiego Dżihadu podczas walk z Izraelem.


Hamas nie przyłączył się do walk najwyraźniej z obawy przed silnym uderzeniem ze strony Izraela. Hamas wydaje się być zaniepokojony, że może stracić kontrolę nad Strefą Gazy, jeśli zaangażuje się w kolejną wojnę z Izraelem, zwłaszcza w świetle ciężkich strat, jakie ta grupa (i wielu mieszkańców Strefy Gazy), poniosła podczas poprzednich rund ataków na Izrael.


Próbując uspokoić swoich panów w Teheranie, Hamas i Islamski Dżihad wydali po spotkaniu wspólne oświadczenie, w którym zobowiązali się do nasilenia „walki zbrojnej” przeciwko Izraelowi „aż do wyzwolenia [całej Palestyny, od rzeki Jordan do Morze Śródziemne]”, eufemizm na zniszczenie Izraela.


Groźby IRGC wobec Izraela i arabskich sojuszników Ameryki powinny wystarczyć, by powstrzymać administrację Bidena przed poddaniem się żądaniu mułłów, by usunąć tę grupę z listy zagranicznych organizacji terrorystycznych.


Te groźby powinny ponadto służyć administracji Bidena jako przypomnienie o krwawych zamiarach Iranu wobec Izraela i krajów arabskich. Oszukuje się każdy, kto myśli, że mułłowie porzucą swoje plany po podpisaniu nowej umowy nuklearnej. Prawdą jest coś przeciwnego: ugłaskanie tylko wzmocni mułłów i ich marionetki, i narazi na dalsze niebezpieczeństwo życie zarówno Arabów, jak i Żydów.


Iran Prepares to Take Out Israel – Right after Iran Deal is Signed

Gatestone Institute, 24 sierpnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1382 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk