Prawda

Poniedziałek, 18 marca 2019 - 19:25

« Poprzedni Następny »


Iran: „Tworzymy potęgę w Libanie – bo chcemy stamtąd walczyć z wrogiem z całą naszą siłą”


Z materiałów MEMRI 2018-07-07


Dla uczczenia Dnia Kuds (Jerozolimy), który w 2018 r. przypadał na 8 czerwca, zastępca dowódcy Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Iranu (IRGC) Hossein Salami uczestniczył w marszu Dnia Kuds w mieście Maszhad, i wygłosił przemówienie jako część piątkowego kazania, w którym wyjaśnił powody dążenia do zniszczenia państwa Izrael, wyłożone w islamskiej myśli rewolucyjnej i w wizji ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, założyciela Rewolucji Islamskiej, i jego następcy, irańskiego najwyższego przywódcy, Alego Chameneiego.

 

W przemówieniu podkreślił problem Iranu z istnieniem Izraela i jak powinien on zostać rozwiązany – głównie środkami wojskowymi, używając Hezbollah stworzony przez reżim irański, który nazwał „potężną siłą” z arsenałem ponad 100 tysięcy pocisków balistycznych wymierzonych w Izrael. Salami wymienił także "islamską armię Syrii” skierowaną na działalność z Wzgórz Golan przeciwko Izraelowi i oczekującą na rozkaz „wymazania nikczemnego reżimu”. Palestyńczycy, powiedział, również są obecnie uzbrojeni w pociski balistyczne przeciwko Izraelowi i wszystkie te siły działają w duchu dżihadu rozpoczętego i kierowanego przez reżim Rewolucji Islamskiej przeciwko Izraelowi, Ameryce i ich sojusznikom.

 

Posługując się językiem gróźb wobec Zachodu Salami powiedział, że Iran kontroluje szlaki żeglugowe do sprowadzania energii na Zachód oraz źródła tej energii i dodał, że Zachód cieszy się ekonomiczną zamożnością dzięki bezpieczeństwu szlaków żeglugowych, na które pozwala Iran. Tak więc, powiedział, kraje europejskie nie mogą naciskać na Iran, by wdał się w negocjacje z nimi o ograniczeniu swojej potęgi rakietowej i swojej ekspansji na Bliskim Wschodzie, bo Iran się temu absolutnie sprzeciwia.

 

Poniżej podajemy tłumaczenie głównych punktów przemówienia Salamiego w Dzień Kuds[1]:


"Problemy świata islamskiego wynikają z istnienia fałszywego, podrobionego, niezakorzenionego historycznie i pozbawionego tożsamości reżimu o nazwie Izrael”

 

"Minęło siedemdziesiąt lat od czasu, kiedy polityka Anglii i Ameryki zasadziła w świecie islamskim przeklęte i zbrodnicze drzewo [tj. Izrael]. Od 70 lat ten zatruty sztylet tkwi w ciele islamskiej ummah i wszystkie problemy świata islamskiego wypływają z istnienia tego fałszywego, podrobionego, niezakorzenionego historycznie i pozbawionego tożsamości reżimu o nazwie Izrael.

 

Izrael spowodował, że naród palestyński został wyzuty z ojczyzny i wędruje tu i tam, a ci, którzy pozostali na swojej ziemi, są aresztowani, odgradzani i poddawani poważnej agresji, a ich dzieci dniami i nocami są grzebane pod ruinami. Dzieciom na zawsze odbiera się prawo widzenia ich ojców i matek. Ta historyczna i trwająca zbrodnia dokonuje się na oczach świata. To jest najbardziej oczywista oznaka zbrodni Ameryki, Izraela i Anglii w historii ludzkości.

 

W dodatku do zagrażania istnienia Palestyny reżim syjonistyczny stanowi zagrożenie także dla całego świata islamskiego. To jest filozofia establishmentu tego reżimu: Ameryka, odległa o tysiące kilometrów za oceanami przeniosła swoje geograficzne, polityczne i zabezpieczające terytorium na ziemię islamską w celu stworzenia bezpiecznego mostu politycznego i militarnego, a także stworzenia [dla niego] magazynu amunicji. [Izrael] przybliża zasięg amerykańskich pocisków przeciwko światu islamskiemu o 12 tysięcy kilometrów i staje się narzędziem narzucania amerykańskiej polityki na świat islamski…”

 

"Rewolucja Islamska stworzyła potężną siłę zwaną Hezbollahem… Dzisiaj ma tak olbrzymią potęgę w terenie, że może sama złamać reżim syjonistyczny” 

 

W 1948, 1956, 1973 i 1982 r. Ameryka popierała ten reżim przeciwko Arabom, którym nie udało się zatriumfować i rozpacz przeważała w świecie arabskim aż światło dumy pojawiło się w świecie i Imam [Chomeini] zmienił serce Iranu wielką Rewolucją [Islamską i ustanowił] nową siłę przeciwko nikczemności arogancji [tj. USA], przeciwko zwolennikom reżimu syjonistycznego i przeciwko samemu temu reżimowi.

 

Imam [Chomeini] wskazywał powody wymazania Izraela [ze świata] jako nową koncepcję w dyskursie politycznym świata. Tak więc Palestyna odnowiła swoją duszę i ożywiła się. Od tego czasu reżim syjonistyczny jest strachliwy, cierpi na urojenia i niepokoi się. Po [Chomeinim] przywódca Chamenei zjednoczył świat islamski, popierał grupy dżihadystyczne i w ten sposób siał strach w okupowanych ziemiach. Od tego czasu syjonistom nie udało się zatriumfować nad muzułmanami w żadnej wojnie.

 

Iran nie pozwolił reżimowi syjonistycznemu na szerzenie się polityczne w świecie islamskim i stał przeciwko niebezpieczeństwom tego reżimu. Tak więc Ameryka doznała wielkiej porażki swojego planu bliskowschodniego. Rewolucja Islamska stworzyła olbrzymią siłę zwaną Hezbollahem, która dzisiaj, jak przyznaje sam reżim syjonistyczny, ma ponad 100 tysięcy pocisków gotowych do wystrzału. Hezbollah dzisiaj ma tak olbrzymią siłę w terenie, że może sam złamać reżim syjonistyczny. Reżim syjonistyczny nie ma żadnej głębi strategiczno-defensywnej i w niektórych miejscach szerokość tego reżimu wynosi zaledwie 34 kilometry i w celu zniszczenia go wystarczy tylko jedna ‘operacja Jerozolima‘[2], by go zniszczyć.

 

Dzisiaj w Syrii została stworzona międzynarodowa armia islamska i głosy muzułmanów słychać w pobliżu Golanu… Oczekuje się rozkazów, by prawo Boga - wymazania tego nikczemnego reżimu wylądowało i by życie tego reżimu skończyło się na dobre. Życie syjonistycznego reżimu nigdy nie było w takim niebezpieczeństwie jak teraz.

 

Kiedyś Palestyńczycy walczyli kamieniami i procami, ale dzisiaj uzbrojeni są w pociski balistyczne. Każde miejsce reżimu jest dzisiaj pod ogniem z wyrzutni pocisków. Im dalej i głębiej [patrzymy], tym lepiej widzimy, że istnieje na świecie politycznie i militarnie potężny reżim, który podnosi flagę walki ze złem. Tym reżimem jest Iran”.

 

"Iran zaprasza muzułmanów do dżihadu”  

 

"Dzięki mądremu i inteligentnemu przywódcy [Chameneiemu], który administruje świat islamski i zajmuje się dżihadem zgodnie z logiką Koranu w politycznym celu zwycięstwa nad niewiernymi i nikczemnymi – Iran zaprasza muzułmanów do dżihadu i duch dżihadu oddycha dzisiaj w ciele muzułmańskich narodów. Młodzi muzułmanie, których to obchodzi, są dumni walcząc z syjonistami, Amerykanami i ich sojusznikami, a zostanie męczennikiem jest dla nich honorem. To jest nasza główna potęga.

 

Im więcej czasu upływa, tym słabszy staje się reżim [syjonistyczny] i jego sojusznicy. Spójrzcie na wojnę w Libanie 2006 r., wojnę w Gazie - grudzień 2008- styczeń 2009 i wojnę w Gazie w listopadzie 2012 r. Wrogowie reżimu syjonistycznego stali się silniejsi i nagromadzili budowlę potęgi. Są wyposażeni i uzbrojeni, i mają cel. Przeciwko nim syjoniści są sparaliżowani i boją się śmierci. Wszyscy [syjoniści] są chciwi życia i kochaliby żyć do tysiąca lat. [Ale] nawet gdyby żyli do tysiąca lat, nie uratowałoby ich to przed karą Boga. To jest prawo Boga i ich los jest przypieczętowany.

 

Kiedy syjoniści zbombardowali bazę T-4 w Syrii i zabili kilku młodych ludzi, sądzili, że nie otrzymają odpowiedzi. Sądzili, że wsparcie Ameryki i Anglii może wystraszyć front oporu. Sądzili, że nikt nie odpowie. Wszyscy są świadkami faktu, że powiedzieli: ‘Jeśli odpowiedzą, położymy kres reżimowi syryjskiemu’. Ale odpowiedź przyszła z Golanu i odpalono dziesiątki pocisków wraz z komunikatem: ‘Jeśli odpowiecie, zmieciemy serce Tel Awiwu na proch’. Milczeli i nie zrobili niczego więcej…

 

Mówię syjonistom, że Ameryka przybywająca wam na ratunek jest jak ambulans przyjeżdżający po tym, jak pacjent umarł. Musicie poddać się [waszemu] przypieczętowanemu losowi. Budują teraz betonowe mury, wysokie na metry, wokół okupowanych granic i tworzą w ten sposób barierę i bazę wojskową. Ustawiają płoty z drutu [kolczastego], kamery, strażników i betonowe mury – ale nadal nie mają spokoju.

 

Minęliśmy próg niepokoju i z powodu [marnej] siły wroga wróg tworzy wysoki poziom wojny psychologicznej. Z jednym ukłuciem powietrze wyjdzie z wroga i jego ciało skurczy się. Kiedy Ameryka chciała zaatakować Syrię, świat myślał, że została zniszczona, ale połowa pocisków, które wystrzeliła [Ameryka], zboczyły z drogi i udało im się zranić tylko trzech robotników.

 

Wróg pokazał nam całą swoją siłę i niczego nie ukrył. Przez 40 lat walczyliśmy z Ameryką, z Zachodem i instytucjami potęgi ich sprzymierzeńców. Doświadczyliśmy wojny [Iran-Irak] przez osiem lat, chociaż w owym czasie nie mieliśmy wielkiej siły. Podczas tej wojny staliśmy się silni; ludzie przyszli [na wojnę] i Imam [Chomeini] ożywił w ludziach ducha dżihadu i zostanie męczennikiem stało się ideałem dla ludzi. Wygraliśmy wojnę i Ameryka, ZSRR, [iracki prezydent] Saddam [Husajn], Anglia, Niemcy i wszyscy ich sojusznicy zostali pokonani.

 

Żaden z obecnych spisków Ameryki i jej sojuszników nie jest silniejszy niż stare spiski. Oni są osłabieni, my jesteśmy wzmocnieni. Oni mieli bezpośrednią interwencję militarną w Iranie, ale natknęli się na burzę piaskową i nic nie pozostało dla amerykańskiego prezydenta [Obamy, kiedy amerykański dron RQ-170 Sentinel spadł nad Iranem w grudniu 2011 r.] poza popiołem i upokorzonym honorem. Zatrzymaliśmy ich uzbrojonych bandytów [tj. łodzie marynarki wojennej USA pochwycone w styczniu 2016 r. w Zatoce] i byli bezradni, a potem sami ich uwolniliśmy. Założyli na nas oblężenie i narzucili na nas sankcje, ale Iran znowu rozwinął się, sięgnął przestrzeni kosmicznej i stworzył to, czego potrzebował. Stworzyliśmy elektrownie, rafinerię i lekarstwa, a oni to zauważyli. Atakowali nas kulturą, ale nasi młodzi ludzie znaleźli schronienie w meczetach i stali niezłomnie…”

 

"Ich arteria jest w naszych rękach; bezpieczeństwo ich interesów jest w naszych rękach”

 

"Nasz motor nadal nie jest w pełni zasilany. Czy dzisiejszy świat wie, że [jego] energia jest pod kontrolą irańskich sił bezpieczeństwa? Muszą wiedzieć, że jeśli ich przemysł kwitnie, to dzięki energii z Zatoki Perskiej, zawdzięczają to Iranowi i nie wolno im rozgniewać Iranu. Ich arteria jest w naszych rękach. Bezpieczeństwo ich interesów jest w naszych rękach. Jak dotąd byliśmy skromni, ponieważ nie chcemy być źródłem problemów dla świata. Chcemy rozwiązywać problemy. Są jednak granice cierpliwości Iranu.

 

Chcą, byśmy osłabili podstawy naszej potęgi, nasz program pocisków balistycznych, nasza ekspansję na Bliskim Wschodzie i tak dalej. Mówią nam: ‘Wyjdźcie z regionu’. To leży w ich interesie. Ale nie rozbroimy się. Mówią nam: ‘Przestańcie popierać Palestynę i Jemen’, mimo że są to podstawy świata islamskiego. Mówią nam: ‘Zrezygnujcie z waszych pocisków’, mimo że stanowią one naszą potęgę obronną. Mówią nam: ‘Rozbrójcie się’ i sądzą, że pójdziemy na kompromis z ich żądaniami. Jesteśmy silni i dodamy do naszej siły. Dzisiaj zmieniliśmy równowagę sił, ale nie zadowolimy się tym. Musimy mieć taką potęgę, że wróg nam nie zagrozi. To jest nasza logika. Jeśli dzisiaj trzymamy głowę wysoko i mamy bezpieczeństwo, to dzięki naszej potędze, W dzisiejszym globalnym porządku albo masz potęgę, a więc honor, albo musisz się poddać”. 

 

"Mamy obowiązek bronić palestyńskiego ruchu, który teraz walczy… Tworzymy potęgę w Libanie, ponieważ chcemy walczyć z naszym wrogiem stamtąd z całą naszą siłą”

 

"Naród irański, mądry przywódca [Chamenei] i potężny naród irański zdecydowali kontynuować tą drogą w potężny i honorowy sposób. Mamy obowiązek bronić palestyńskiego ruchu, który teraz walczy. To stanowi także wsparcie dla uciśnionych, [które] znajduje się w naszej narodowej polityce bezpieczeństwa.

 

Musimy z daleka dusić gardła wrogów. Nie wolno nam dać im okazji zbliżenia się do nas lub skupienia się na nas. Monitorujemy ich z daleka i chwytamy ich za gardło w innych miejscach. My i świat islamski jesteśmy w tej samej łodzi i nasze bezpieczeństwo jest powiązane. Bronimy Syrii, ponieważ to jest obrona uciśnionych, jak również obrona Iranu.

 

Tworzymy potęgę w Libanie, ponieważ chcemy walczyć stamtąd z naszym wrogiem z całą naszą siłą. Wróg jest rozprzestrzeniony w całym świecie islamskim i mundur dżihadu jest honorem dla muzułmanów. Czy wiecie, dlaczego dzisiaj mamy prestiż i bezpieczeństwo, i sami podejmujemy nasze decyzje? Ponieważ prowadzimy dżihad. Przeszliśmy ciężkie momenty w historii. Wróg teraz myśli, że doprowadził [nas] do rozpaczy. Jeśli myślicie w ten sposób, dlaczego błagacie nas, byśmy odłożyli pociski, opuścili region i oddali naszą potęgę cybernetyczną? Jeśli wyczuwacie osłabienie [woli] irańskiego narodu, to dlaczego narzucacie na nas sankcje? Iran jest silny i to jest wojna psychologiczna, która próbuje pokazać słabość [Iranu]. Przez 40 lat byliśmy w samym środku niebezpieczeństw i nigdy nie mieliśmy takiego bezpieczeństwa i stabilności jak teraz.

 

Ci sami ludzie, którzy [podczas protestów przeciwko reżimowi w Iranie po koniec 2017 r.] krzyczeli razem z [ambasador USA przy ONZ] Nikki Haley, ‘Ani Gaza, ani Liban’, muszą wiedzieć, że są tubami Ameryki i Izraela, nie zaś częścią narodu irańskiego. Ludzie, którzy ignorują dzieci Gazy i mówią ‘Pomóżcie [zamiast tego] dzieciom Iranu’, nie pomagają dzieciom Iranu. Nie przeciwstawią się wrogowi ani przez jedną godzinę, jedną sekundę. Tylko ci, którzy wczoraj byli na świętym polu bitwy [tj. na wojnie Iran-Irak] – tylko oni stali niezłomnie. To nie jest hasło narodu irańskiego. Naród irański ściga wroga wszędzie na świecie i nie pozwala, by ten kraj był w niebezpieczeństwie”.

 

 

[1] Tasnim (Iran), 8 czerwca 2018.

[2] Podczas wojny Iran-Irak 1980-88 Iran nazywał działania przeciwko Irakowi „operacją Jerozolimy”.

 

Odwiedź polska stronę MEMRI: http://www2.memri.org/polish/

MEMRI, Specjalny komunikat Nr 7554, 5 lipca 2018                                                               

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 623 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07
Iran: narastające prześladowania chrześcijan   Rafizadeh   2019-03-05
Dzwon alarmowy – powrót antysemityzmu   Collins   2019-02-28
Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet   Tawil   2019-02-23
“Nowy Bliski Wschód” – może za 500 lat?   Rosenthal   2019-02-22
Dlaczego brytyjska lewica nie zacznie czepiać się kogoś innego?    MacEoin   2019-02-19
Do ludzi z Gazy: kupcie sobie własne cholerne szpitale   Rose   2019-02-16
Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?   Dershowitz   2019-02-15
Tragedia wschodnich chrześcijan i na czym polega żydostwo   Lewin   2019-02-14
Irańska rewolucja i uprzedzenia establishmentu   Glick   2019-02-03
Przypomnienia, wspomnienia i upamiętnienia Holocaustu   Collins   2019-01-27
”Guardian” delegitymizuje Izrael w kłamliwym artykule redakcyjnym   Plosker   2019-01-26
Naziści w przebraniu. Antyizraelskie przesłanie jest skrajnie prawicową retoryką   Collier   2019-01-24
Co mają wspólnego Mahmoud Abbas i handlarze narkotykami   Amos   2019-01-21
Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31
Rasowa polityka antysemityzmu i islamofobii   Frantzman   2018-12-30
Sił dżihadu nie można oswoić ani obłaskawić   Yemini   2018-12-28
Żadnych Żydów w Europie i żadnego państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie   Meotti   2018-12-27
Zwolennicy ISIS grożą zamachami terrorystycznymi podczas Świąt     2018-12-23
Co złego to Żydzi   Rosenthal   2018-12-18
Antysemityzm drogą do kariery w Turcji   Bulut   2018-12-17
11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra     2018-12-14
Walcz z antysemityzmem w swoim domu, a nie u sąsiada   Maroun   2018-12-11
Brytyjski profesor – fan Hamasu i jego ”poezja”     2018-12-05
Brendan O’Neill o obsesji potępiania Izraela przez lewicę   Coyne   2018-11-28
Jak wyrwać się z łap osobliwie pojmowanej empatii?   Koraszewski   2018-11-24
Dlaczego wznowione sankcje wobec Iranu są dobre dla Palestyńczyków   Toameh   2018-11-23
Tykająca bomba zegarowa islamskiej nienawiści do Żydów w USA   Bergman   2018-11-21
Jak ”New York Times” usprawiedliwia antysemityzm   Chesler   2018-11-18
Rzeź chrześcijan, brak reakcji egipskich władz   Ibrahim   2018-11-13
Żydzi a rządy prawa w Europie   Gerstenfeld   2018-11-12
Asia Bibi: Pakistańska zdrada sprawiedliwości   Meotti   2018-11-07
W Nowym Jorku są setki antyżydowskich przestępstw nienawiści – i ANI JEDEN schwytany sprawca nie był ze skrajnej prawicy      2018-11-03
Masakra w synagodze w Pittsburghu: pobudka dla antysemitów?   Maroun   2018-11-02
Ukryci zakładnicy w wojnie Hamasu w Gazie   Collins   2018-10-20
Nowoczesne ”ostateczne rozwiązanie” jest bardzo podobne do starego   Maroun   2018-10-18
Jak Iran planuje przejęcie Gazy   Toameh   2018-10-17
Jak Palestyńczycy kłamią Europejczykom   Tawil   2018-10-13
Cel Iranu - zlikwidowanie Izraela     2018-09-29
Islamskich antysemitów chroni niemieckie państwo prawa   Tibi   2018-09-26
Turcja: tortury, wykorzystywanie seksualne szaleją w więzieniach   Bulut   2018-09-21
Krytyka czy patologiczna nienawiść?   Rosenthal   2018-09-19
Lewicowy nacjonalizm i bolszewicka prawica   Koraszewski   2018-09-18
Nienawiść Corbyna do Izraela nie jest żadną niespodzianką   Bergman   2018-09-13
Ku czemu zmierza antysyjonizm?   Koraszewski   2018-09-09
Ankara oskarża dziennikarza z okupowanego Cypru   Bulut   2018-09-08
Za co nienawidzą Żydów   Lewinskaja   2018-09-03
Żydowski exodus, który Corbyn ignoruje   Julius   2018-08-30
Pani biskup i jej fałszywe świadectwo   Landes   2018-08-28
Odpowiedzialność Abbasa za kryzys w Gazie   Tawil   2018-08-26
Nasze dzieci mogą wybrać demokrację zamiast islamu     2018-08-24
Przykro mi, liberałowie – antysyjonizm jest antysemityzmem   Marquardt-Bigman   2018-08-19
Niewolnictwo Jazydów, handel dziećmi, groźby śmierci wobec dziennikarzy: czy Turcja powinna pozostać w NATO?   Bulut   2018-08-16
Mordercza nienawiść do Żydów znowu szerzy się jak ogień   Meotti   2018-08-15
Czy Corbyn jest antysemitą?   Tsalic   2018-08-13
Muzułmański program: Dżihad, islamski kalifat, zlikwidowanie Izraela     2018-08-11
Powracająca (brunatna) fala   Koraszewski   2018-08-10
Ujawnianie zbrodni ISIS jest terroryzmem   Bulut   2018-07-30
Demonstracja przeciwko Trumpowi szerzy truciznę na ulicach Londynu   Collier   2018-07-29
Dlaczego Iran wspiera palestyńskie grupy terroru?   Toameh   2018-07-28
Najnowsza fatwa muftiego Jerozolimy   Tawil   2018-07-26
„Ogniste sokoly” i dylemat - walczyć czy uciekać   Collins   2018-07-21
"Zasiłek dżihadysty": poglądy na pracę na Bliskim Wschodzie   Darwish   2018-07-17
Międzynarodowa społeczność ignoruje ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2018-07-14
KADISZ – modlitwa żałobników   Kłys   2018-07-12
Co jest z nami nie tak?   Rosenthal   2018-07-11
Iran: „Tworzymy potęgę w Libanie – bo chcemy stamtąd walczyć z wrogiem z całą naszą siłą”     2018-07-07
Co jest siłą napędową antyizraelskiej polityki?   Rosenthal   2018-07-05
Human Rights Watch i Rada Praw Człowieka: naturalni wspólnicy przeciwko Izraelowi   Amos   2018-07-03
Turcja: „Święta wojna” Erdogana   Bekdil   2018-06-28
Turcja: gloryfikacja morderstwa, męczeństwa i dzieci-żołnierzy   Bulut   2018-06-26
Piromani z Gazy   Bergman   2018-06-12
Radykalizm: prawdziwym szokiem była reakcja Amerykanów...   Rafizadeh   2018-05-29
Czy będzie międzynarodowe dochodzenie dla Afrin   Frantzman   2018-05-27
Zachodnia Nakba: nienawiść do Izraela   Meotti   2018-05-24
Gaza: raz jeszcze o pokojowych Marszach Powrotu     2018-05-20
Nasi ludzie zdjęli mundury i dołączyli do marszów     2018-05-19
Gaza, Hamas i dlaczego nie będę dzisiaj krytykował Izraela   Colier   2018-05-18
Gazańczycy są ofiarami ideologii i nienawiści   Yemini   2018-05-15
Antysemityzm, tym razem w islamistycznej odmianie, znowu dręczy Francję   Ahmed   2018-05-07
Ateista jest robakiem w ciele muzułmanów…     2018-05-05
Hitler zawarł umowę z Żydami     2018-05-04
Ludobójstwo w Nigerii   Ibrahim   2018-05-03
“Biuro prasowe” Hamasu: prawda przychodzi na metę ostatnia   Tawil   2018-05-02
Kiedy globalne media ignorują latawce ze swastyką, Hamas wygrywa wojnę propagandową   Yemini   2018-04-30
Jaka jest cena życia palestyńskich cywilów?   Maroun   2018-04-22
Gdzie Alt-Right gubi się w sprawie Żydów   i Nathan Cofnas   2018-04-02
Nowy palestyński dżihad dla unicestwienia Izraela   Tawil   2018-03-31
Parkland i antysemityzm   Ahmed   2018-03-30

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamiki


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk