Prawda

Poniedziałek, 25 czerwca 2018 - 10:04

« Poprzedni Następny »


Zaprzeczanie - ISIS zwycięża, kiedy milczysz


Seth J. Frantzman 2016-07-17

Kobieta przechodzi koło ruin budynku po zamachu w Bagdadzie w niedziele, w którym zginęło 200 ludzi…  (zdjęcie: REUTERS)
Kobieta przechodzi koło ruin budynku po zamachu w Bagdadzie w niedziele, w którym zginęło 200 ludzi…  (zdjęcie: REUTERS)

Dhaka, Bagdad, Stambuł, Medyna. Ramię zła islamistycznego terroru Państwa Islamskiego sięgnęło w zeszłym tygodniu, by mordować na całym świecie. W Iraku i w Arabii Saudyjskiej mordercy uderzyli, kiedy muzułmanie przerywali post podczas ramadanu. W Turcji i w Bangladeszu mordercy celowali w cudzoziemców.

Wraz z atakami pojawił się normalny w takich wypadkach tłum z wymówkami. “Kiedy terroryści atakują meczety i muzułmanów, wiesz, że terroryzm nie ma nic wspólnego z islamem”, napisał przyjaciel na Facebooku. To jest orwellowska reakcja na ataki ISIS – im bardziej zabijają w imię religii, tym mniej są religijni. W Bangladeszu władze nie chcą nawet przyznać, że Państwo Islamskie inspirowało te ataki, mimo zdjęć sześciu zamachowców pozujących z uśmiechem, z karabinami i czarną flagą. Oni jednak mówią - to „krajowa” grupa.


Pamiętacie te opowieści o tym, jak „porywacze z ISIS nie mieli Koranu” albo nie potrafili cytować Koranu, co rzekomo miało być dowodem na to, że nie chodzi im tak naprawdę o religię? W Dhaka mordercy kazali pojmanym recytować Koran, co znaczyło, że go znali.

W sprawie Dhaki media dokonywały świadomego wysiłku, by umniejszyć koszmarną zbrodnię. CNN pisze: „W perwersyjnym geście bandyci oddzielili muzułmanów od nie-muzułmanów… nie-muzułmanom nie poszło dobrze”. Zasiekano ich na śmierć. BBC powiedziała, że byli „torturowani”, jeśli nie potrafili recytować Koranu.

Media nie chcą pokazywać pochlapanych krwią podłóg ani opisywać ran, bo mogłoby to uświadomić publiczności naturę dokonanego zła. Możesz poznać szczegóły Auschwitz i dowiedzieć się, jak KKK dokonywał linczów, ale to, co zdarzyło się w Holey Artisan Bakery pozostawione jest wyobraźni.

To jest OK., to samo zrobiono z masowym mordem w Nairobi, kiedy rozdzielono muzułmanów i nie-muzułmanów, i to samo zrobiono w Mumbaju.

Zabijają oni nie-muzułmanów za to, że nie są muzułmanami i zabijają muzułmanów za to, że są niewłaściwym rodzajem muzułmanów.

Są dwa poziomy zaprzeczenia w sprawie ISIS i innych islamistycznych grup terrorystycznych.  W jednym chodzi o przekonanie siebie i innych, że nie są one islamskie.

W drugim media świadomie tonują zbrodnie i zamieniają zamachowców w „wojowników”.

Następca tronu Abu Dhabi potępił ataki w Arabii Saudyjskiej mówiąc, że „pora, byśmy pracowali razem i ocalili naszą religię przed tymi przestępczymi gangami”.

Ale to nie są przestępcze gangi; to są religijnie inspirowani, na ogół bogaci i uprzywilejowani masowi mordercy.

Można uważać, że źle odczytali swoją religię, podobnie jak to zrobiła Inkwizycja, ale to nie zmienia tego, kim dokładnie są.

Znajomy z USA zamieścił niedawno mem: „Wszyscy wy, chrześcijanie, którzy żądacie, by umiarkowani muzułmanie wystąpili przeciwko ISIS, co wy zrobiliście przeciwko KKK?” Inny mem pokazuje członków Ku Klux Klanu owiniętych białymi prześcieradłami przeciwstawionych zdjęciom zbirów z ISIS i mówi: „Jeśli nie uważasz, że ci ludzi reprezentują chrześcijan, to dlaczego uważasz, że ci ludzie reprezentują muzułmanów?” Nie uważam, że KKK reprezentuje wszystkich chrześcijan, ale jest to niezaprzeczalnie organizacja chrześcijańska. Przeciwstawianie się jej wyłącznie w tym kontekście, przeciwstawianie się jej przez chrześcijan, jest tym, co pokonało KKK. Gdyby jednak KKK był jak ISIS, opanowałby kilka części kilku krajów, zabijałby setki ludzi tygodniowo i sprzedawał czarne kobiety jako niewolnice.

KKK nie robi tego właśnie dlatego, ze przeciwstawiła mu się społeczność chrześcijańska. Pastor chrześcijański, który po zobaczeniu jak KKK wysadza w powietrze kościół, w którym zbierają sie czarni, powiedziałby zaledwie „to nie są chrześcijanie”, nie robiłby wystarczająco wiele przeciwko KKK.

Również brygada „myśli i modlitw”, która pojawia się po każdym ataku terrorystycznym, nie robi niczego, by przeciwstawić się złu. Po morderstwach w Dhaka ludzie robili transparenty: „Starczy terroru, chcemy pokoju”. Od lat jednak Bangladesz jest nękany morderstwami dokonywanymi na świeckich blogerach, hindusach, buddystach i innych. Nie możesz powiedzieć „pokój” ludziom, którzy przyszli, by cię zarąbać na śmierć. Musisz uderzyć z powrotem.

W sierpniu 2014 r. w Iraku setki tysięcy Kurdów i szyitów pomaszerowało na linię frontu przeciwko ISIS. Ludzie, którzy uciekli z Sirte w Libii, opisywali członków ISIS, chłostających kobiety i krzyżujących mężczyzn. Tylko wojna totalna jest odpowiedzią na takie zło.

Francis Clooney, profesor teologii w Harvard Divinity School, powiedział, że odpowiedzią na masowy mord w Orlando jest poszczenie wraz z muzułmanami, ponieważ post jest „potężnym narzędziem oporu”. Ten profesor powiedział, że Omar Mateen, morderca w klubie gejów, był „terrorystą poświęcającym się ISIS i jego wojnie przeciwko Ameryce”.

Jego powiedzenie o „wojnie przeciwko Ameryce”? To bałamutny sposób usprawiedliwiania zbrodni. Czy ludobójstwo dokonane na Jazydach było częścią wojny z Ameryką, panie profesorze? Kiedy mężczyźni gwałcili kobiety 10 razy dzienni i palili ich dzieci, czy to była wojna przeciwko Ameryce? To nie jest wojna przeciwko Ameryce; to jest wojna przeciwko ludzkości. Poszczenie tego nie wyleczy (chociaż poszczenie z karabinem snajperskim na ramieniu może pomóc).

Mówienie o poszczeniu i „myśli i modlitwy”, i trzymanie świec, i mówienie „pokój” jest rodzajem kolaboracji z ISIS. Ci, którzy nie robią niczego, by pomóc ofiarom, stają po stronie sprawców.

Jeśli nie chcesz terroru w stylu ISIS jako dziedzictwa dla kolejnego pokolenia, musisz przestać hołubić to masowe morderstwo na całym świecie. Przestań nazywać je „wojownicze”. Przestań mówić, że jest „nieislamskie”. Przestań udawać, że jego ochotnicy mają jakieś usprawiedliwienie dla mordowania ludzi.

Szkol siły bezpieczeństwa, by zabijały terrorystów z miejsca, nie zaś prowadziły z nimi negocjacje przez sześć godzin, podczas których zarzynają ludzi. Przyjmij każda groźbę przeciwko mniejszościom takim jak Ahamdi, szyici, Kurdowie, ludzie świeccy i inni, jako oznakę, że nadchodzi kolejna fala ekstremizmu. Przyznaj, że terroryzm jest bronią uprzywilejowanych i bogatych, nie zaś nędzarzy, i że pochodzenie jego poczucia supremacji leży w ekstremizmie religijnym,  bardzo podobnie do poglądów KKK, które były toksyczną mieszanką supremacji religijnej i rasowej.

Terroryści chcą, by dawano im kredyt jako „wojownikom”, jak gdyby walczyli w wojnie, ale gwałcenie kobiet i obcinanie głów niewinnym ludziom nie jest wojną. Jest morderstwem.

Połóż kres zwrotowi „myśli i modlitwy”. Ofiary ISIS nie bardziej potrzebują „myśli i modlitw” niż potrzebowali ich ludzie w Auschwitz. Chcieli zostać wyzwoleni.

Chcą akcji, nie zaś myśli.

Terroryści zawsze uśmiechają się na swoich wideo zanim zaczynają mordować. Jest to uśmiech ludzi, którzy uważają, że mają prawo decydować, kto żyje, a kto umiera. Ten uśmiech i to „prawo” trzeba koniecznie usunąć.

Denial: ISIS wins when you are silent

Jerusalem Post, 5 lipca 2016

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaSeth J. Frantzman

Publicysta “Jerusalem Post”. Zajmował się badaniami nad historią ziemi świętej, historią Beduinów i arabskich chrześcijan, historią Jerozolimy, prowadził również wykłady w zakresie kultury amerykańskiej. Urodzony w Stanach Zjednoczonych w rodzinie farmerskiej, studiował w USA i we Włoszech, zajmował się handlem nieruchomościami, doktoryzował się na  Hebrew University w Jerozolimie.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Nowy ateizm i krytyka religii

Znalezionych 470 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Bogowie jak ludzie: bogowie na niby (III)   Ferus   2018-06-24
Bogowie jak ludzie: bogowie na niby (II)   Ferus   2018-06-17
Bogowie jak ludzie: bogowie na niby   Ferus   2018-06-10
Islam jest nie do pogodzenia z wolnością   Imani   2018-06-06
Człowiek musi w coś wierzyć. Nestorianizm.   Ferus   2018-06-03
Wielkie urojenie świętych pism   Mohamed   2018-06-01
Niech przemówią tureccy uczeni: zobaczymy czym jest islamizm   Bekdil   2018-05-30
Człowiek musi w coś wierzyć. Arianizm.   Ferus   2018-05-27
Seks w Kościele Powszechnym   Koraszewski   2018-05-25
Człowiek musi w coś wierzyć. Spadkobiercy manicheizmu.   Ferus   2018-05-20
Ateizm w Nigerii Północnej   Igwe   2018-05-15
Człowiek musi w coś wierzyć. Manicheizm.   Ferus   2018-05-13
Paradoksy cudu Słońca w Fatimie   Ferus   2018-05-06
Człowiek w labiryncie iluzji. Suplement II.   Ferus   2018-04-29
Człowiek w labiryncie iluzji. Suplement.   Ferus   2018-04-22
Człowiek w labiryncie iluzji. Część VI.   Ferus   2018-04-15
Australijski arcybiskup odmawia informowania o pedofilii księży i ich ofiarach   Coyne   2018-04-12
Nocna rozmowa z biskupem o sensie życia   Koraszewski   2018-04-09
Człowiek w labiryncie iluzji (Część V)   Ferus   2018-04-08
Człowiek w labiryncie iluzji  (Część IV)   Ferus   2018-04-02
Czy Bóg kocha małpi patriotyzm?   Koraszewski   2018-03-26
Człowiek w labiryncie iluzji (III)   Ferus   2018-03-25
O przebudzenie sceptycyzmu w Mozambiku   Igwe   2018-03-21
Człowiek w labiryncie iluzji (II)   Ferus   2018-03-18
Ateizm i religijna nienawiść w Zambii   Igwe   2018-03-15
Człowiek w labiryncie iluzji   Ferus   2018-03-11
Refleksje sprzed lat: „Czy pewność to prawda?”   Ferus   2018-03-04
Tęsknota za bezpiecznym miejscem III.     2018-02-25
Czy Pan Bóg lubi kiszone ogórki?   Koraszewski   2018-02-21
Tęsknota za bezpiecznym miejscem (II)Czyli Królestwo Niebieskie na Ziemi.   Ferus   2018-02-18
Tęsknota za bezpiecznym miejscem. Czyli Królestwo Niebieskie na Ziemi.   Ferus   2018-02-11
Archipelag islam, czy mamy się bać?   Koraszewski   2018-02-08
#PrayForGaza #PrayForPalestina.   Koraszewski   2018-02-07
Religijna troska o wspólny dom - Ziemię   Ferus   2018-02-04
Niebo naprawdę istnieje? To i piekło też?   Ferus   2018-01-28
Czas pociągnąć do odpowiedzialności “kapłanów-cudotwórców”   Igwe   2018-01-27
Nie ma konfliktu między nauką i religią, jest konflikt między religią i nauką   Koraszewski   2018-01-24
Fałszywi prorocy. Zakończenie.   Ferus   2018-01-21
Fałszywi prorocy. Podsumowanie.   Ferus   2018-01-14
Fałszywi prorocy. Część X.   Ferus   2018-01-07
Śmierć w kościele proroka Mboro?   Igwe   2018-01-04
Fałszywi prorocy. Część IX.   Ferus   2017-12-31
Fałszywi prorocy. Cześć VIII.   Ferus   2017-12-24
Bóg się rodzi i inne troski   Koraszewski   2017-12-24
Fałszywi prorocy. Część VII.   Ferus   2017-12-17
Fałszywi prorocy, Część VI.   Ferus   2017-12-10
Senator fatalista i jego wyznania   Koraszewski   2017-12-05
Fałszywi prorocy. Część V   Ferus   2017-12-03
Turcja islamizuje Danię budując meczety   Bergman   2017-12-02
Meczety: piasek w trybach integracji   Frank   2017-11-30
Fałszywi prorocy. Część  IV. Suplement.   Ferus   2017-11-26
Fałszywi prorocy. Część IV   Ferus   2017-11-19
Fałszywi prorocy, Część III.   Ferus   2017-11-12
Fałszywi prorocy, Część II.   Feus   2017-11-05
Fałszywi prorocy   Ferus   2017-10-29
Moja ambiwalentna krytyka religii III.   Ferus   2017-10-22
Chcecie zamknąć mi usta? Idźcie na koniec kolejki!   Raza   2017-10-16
Moja ambiwalentna krytyka religii II.   Ferus   2017-10-15
Moja ambiwalentna krytyka religii   Ferus   2017-10-08
Nie rydzykujmy Polski   Koraszewski   2017-10-06
Relikty religijnego myślenia, Część II.   Ferus   2017-10-01
Nigeria: dlaczego religie potrzebują państwowych pieniędzy na pielgrzymki?   Igwe   2017-09-30
Relikty religijnego myślenia   Ferus   2017-09-24
Niespójne koncepcje Boga, Część II   Ferus   2017-09-17
W poszukiwaniu definicji islamu i islamizmu   Ahmad   2017-09-17
Niespójne koncepcje Boga.   Ferus   2017-09-10
Trzy stulecia bałwochwalstwa   Ferus   2017-09-03
Kościół katolicki i jego cuda   Edamaruku   2017-08-28
Czyżby bunt aniołów stróżów?   Ferus   2017-08-27
Czy nauka czyni zbędną wiarę w Boga?   Stenger   2017-08-25
Imam, który wzywał do unicestwienia Żydów, robił to, co inni   Gabra   2017-08-19
Ostatnia gimnazjalna ciąża w Rzeczpospolitej   Kruk   2017-08-14
Dlaczego jestem ateistą?   Koraszewski   2017-08-13
Boże słowo głoszone z ambony     2017-08-10
Bohaterscy imamowie, o których nic nie słychać   Khan   2017-08-03
Poznacie ich po ich owocach   Grayling   2017-07-30
Krytyczne myślenie i aktywny humanizm w Afryce w epoce Internetu   Igwe   2017-07-14
Świadomość w oczach wierzących i niewierzących   Andrews   2017-07-06
Realizm, islamizm i islam: kiedy zaczną się trudne rozmowy?   Herf   2017-06-19
Czego naucza imam w Kopenhadze     2017-06-19
Nowoczesność, ponowoczesność i głódź wiedzy   Koraszewski   2017-06-18
Zaakceptować terror islamski jako nową normalność?   Darwish   2017-06-16
Śmierć mniejszości religijnej pod władzą radykalnego islamu   Rafizadeh   2017-06-14
Naprawdę terroryzm nie ma żadnego usprawiedliwienia?   Ferus   2017-06-11
Republika Ateistów odparła atak religijnych ekstremistów   Stone   2017-06-07
Ateiści nie pomagają, pewnie źle patrzyłeś   Koraszewski   2017-06-03
Wychowywanie dżihadystów: drabina radykalizacji i jej antidotum   Fares   2017-06-03
Nieudacznicy, tchórze? Nie, idealiści   Carmon   2017-06-02
Francja: ideologia islamskiego cierpiętnictwa   Mamou   2017-05-30
Proca z celownikiem laserowym   Ferus   2017-05-21
Grzechy religii: koncepcja „chorego człowieczeństwa”.   Ferus   2017-05-14
Poświąteczna refleksja: wymuszanie wdzięczności   Ferus   2017-05-07
Azyl ignorancji. Część X.   Ferus   2017-04-30
Ściganie bluźnierstwa zasługuje na szyderstwo i pogardę   Igwe   2017-04-27
Poświąteczna refleksja: wymuszanie poczucia winy   Ferus   2017-04-23
Islamscy towarzysze podróży w drodze do bigoterii i masowych mordów   Fernandez   2017-04-23
Chłopiec kaznodzieja   Dawkins   2017-04-19
O jakości naszych bogówCzęść IV   Ferus   2017-04-16
Wrobieni w „wolną wolę”   Ferus   2017-04-09
Żyjemy w epoce drugiej kontrreformacji   Koraszewski   2017-04-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Prawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pure


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk