Prawda

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017 - 09:16

« Poprzedni Następny »


Youtube

Najnowsze filmy
Najczęściej oglądane
youtube - ikona

Zaprzeczanie - ISIS zwycięża, kiedy milczysz


Seth J. Frantzman 2016-07-17

Kobieta przechodzi koło ruin budynku po zamachu w Bagdadzie w niedziele, w którym zginęło 200 ludzi…  (zdjęcie: REUTERS)
Kobieta przechodzi koło ruin budynku po zamachu w Bagdadzie w niedziele, w którym zginęło 200 ludzi…  (zdjęcie: REUTERS)

Dhaka, Bagdad, Stambuł, Medyna. Ramię zła islamistycznego terroru Państwa Islamskiego sięgnęło w zeszłym tygodniu, by mordować na całym świecie. W Iraku i w Arabii Saudyjskiej mordercy uderzyli, kiedy muzułmanie przerywali post podczas ramadanu. W Turcji i w Bangladeszu mordercy celowali w cudzoziemców.

Wraz z atakami pojawił się normalny w takich wypadkach tłum z wymówkami. “Kiedy terroryści atakują meczety i muzułmanów, wiesz, że terroryzm nie ma nic wspólnego z islamem”, napisał przyjaciel na Facebooku. To jest orwellowska reakcja na ataki ISIS – im bardziej zabijają w imię religii, tym mniej są religijni. W Bangladeszu władze nie chcą nawet przyznać, że Państwo Islamskie inspirowało te ataki, mimo zdjęć sześciu zamachowców pozujących z uśmiechem, z karabinami i czarną flagą. Oni jednak mówią - to „krajowa” grupa.


Pamiętacie te opowieści o tym, jak „porywacze z ISIS nie mieli Koranu” albo nie potrafili cytować Koranu, co rzekomo miało być dowodem na to, że nie chodzi im tak naprawdę o religię? W Dhaka mordercy kazali pojmanym recytować Koran, co znaczyło, że go znali.

W sprawie Dhaki media dokonywały świadomego wysiłku, by umniejszyć koszmarną zbrodnię. CNN pisze: „W perwersyjnym geście bandyci oddzielili muzułmanów od nie-muzułmanów… nie-muzułmanom nie poszło dobrze”. Zasiekano ich na śmierć. BBC powiedziała, że byli „torturowani”, jeśli nie potrafili recytować Koranu.

Media nie chcą pokazywać pochlapanych krwią podłóg ani opisywać ran, bo mogłoby to uświadomić publiczności naturę dokonanego zła. Możesz poznać szczegóły Auschwitz i dowiedzieć się, jak KKK dokonywał linczów, ale to, co zdarzyło się w Holey Artisan Bakery pozostawione jest wyobraźni.

To jest OK., to samo zrobiono z masowym mordem w Nairobi, kiedy rozdzielono muzułmanów i nie-muzułmanów, i to samo zrobiono w Mumbaju.

Zabijają oni nie-muzułmanów za to, że nie są muzułmanami i zabijają muzułmanów za to, że są niewłaściwym rodzajem muzułmanów.

Są dwa poziomy zaprzeczenia w sprawie ISIS i innych islamistycznych grup terrorystycznych.  W jednym chodzi o przekonanie siebie i innych, że nie są one islamskie.

W drugim media świadomie tonują zbrodnie i zamieniają zamachowców w „wojowników”.

Następca tronu Abu Dhabi potępił ataki w Arabii Saudyjskiej mówiąc, że „pora, byśmy pracowali razem i ocalili naszą religię przed tymi przestępczymi gangami”.

Ale to nie są przestępcze gangi; to są religijnie inspirowani, na ogół bogaci i uprzywilejowani masowi mordercy.

Można uważać, że źle odczytali swoją religię, podobnie jak to zrobiła Inkwizycja, ale to nie zmienia tego, kim dokładnie są.

Znajomy z USA zamieścił niedawno mem: „Wszyscy wy, chrześcijanie, którzy żądacie, by umiarkowani muzułmanie wystąpili przeciwko ISIS, co wy zrobiliście przeciwko KKK?” Inny mem pokazuje członków Ku Klux Klanu owiniętych białymi prześcieradłami przeciwstawionych zdjęciom zbirów z ISIS i mówi: „Jeśli nie uważasz, że ci ludzi reprezentują chrześcijan, to dlaczego uważasz, że ci ludzie reprezentują muzułmanów?” Nie uważam, że KKK reprezentuje wszystkich chrześcijan, ale jest to niezaprzeczalnie organizacja chrześcijańska. Przeciwstawianie się jej wyłącznie w tym kontekście, przeciwstawianie się jej przez chrześcijan, jest tym, co pokonało KKK. Gdyby jednak KKK był jak ISIS, opanowałby kilka części kilku krajów, zabijałby setki ludzi tygodniowo i sprzedawał czarne kobiety jako niewolnice.

KKK nie robi tego właśnie dlatego, ze przeciwstawiła mu się społeczność chrześcijańska. Pastor chrześcijański, który po zobaczeniu jak KKK wysadza w powietrze kościół, w którym zbierają sie czarni, powiedziałby zaledwie „to nie są chrześcijanie”, nie robiłby wystarczająco wiele przeciwko KKK.

Również brygada „myśli i modlitw”, która pojawia się po każdym ataku terrorystycznym, nie robi niczego, by przeciwstawić się złu. Po morderstwach w Dhaka ludzie robili transparenty: „Starczy terroru, chcemy pokoju”. Od lat jednak Bangladesz jest nękany morderstwami dokonywanymi na świeckich blogerach, hindusach, buddystach i innych. Nie możesz powiedzieć „pokój” ludziom, którzy przyszli, by cię zarąbać na śmierć. Musisz uderzyć z powrotem.

W sierpniu 2014 r. w Iraku setki tysięcy Kurdów i szyitów pomaszerowało na linię frontu przeciwko ISIS. Ludzie, którzy uciekli z Sirte w Libii, opisywali członków ISIS, chłostających kobiety i krzyżujących mężczyzn. Tylko wojna totalna jest odpowiedzią na takie zło.

Francis Clooney, profesor teologii w Harvard Divinity School, powiedział, że odpowiedzią na masowy mord w Orlando jest poszczenie wraz z muzułmanami, ponieważ post jest „potężnym narzędziem oporu”. Ten profesor powiedział, że Omar Mateen, morderca w klubie gejów, był „terrorystą poświęcającym się ISIS i jego wojnie przeciwko Ameryce”.

Jego powiedzenie o „wojnie przeciwko Ameryce”? To bałamutny sposób usprawiedliwiania zbrodni. Czy ludobójstwo dokonane na Jazydach było częścią wojny z Ameryką, panie profesorze? Kiedy mężczyźni gwałcili kobiety 10 razy dzienni i palili ich dzieci, czy to była wojna przeciwko Ameryce? To nie jest wojna przeciwko Ameryce; to jest wojna przeciwko ludzkości. Poszczenie tego nie wyleczy (chociaż poszczenie z karabinem snajperskim na ramieniu może pomóc).

Mówienie o poszczeniu i „myśli i modlitwy”, i trzymanie świec, i mówienie „pokój” jest rodzajem kolaboracji z ISIS. Ci, którzy nie robią niczego, by pomóc ofiarom, stają po stronie sprawców.

Jeśli nie chcesz terroru w stylu ISIS jako dziedzictwa dla kolejnego pokolenia, musisz przestać hołubić to masowe morderstwo na całym świecie. Przestań nazywać je „wojownicze”. Przestań mówić, że jest „nieislamskie”. Przestań udawać, że jego ochotnicy mają jakieś usprawiedliwienie dla mordowania ludzi.

Szkol siły bezpieczeństwa, by zabijały terrorystów z miejsca, nie zaś prowadziły z nimi negocjacje przez sześć godzin, podczas których zarzynają ludzi. Przyjmij każda groźbę przeciwko mniejszościom takim jak Ahamdi, szyici, Kurdowie, ludzie świeccy i inni, jako oznakę, że nadchodzi kolejna fala ekstremizmu. Przyznaj, że terroryzm jest bronią uprzywilejowanych i bogatych, nie zaś nędzarzy, i że pochodzenie jego poczucia supremacji leży w ekstremizmie religijnym,  bardzo podobnie do poglądów KKK, które były toksyczną mieszanką supremacji religijnej i rasowej.

Terroryści chcą, by dawano im kredyt jako „wojownikom”, jak gdyby walczyli w wojnie, ale gwałcenie kobiet i obcinanie głów niewinnym ludziom nie jest wojną. Jest morderstwem.

Połóż kres zwrotowi „myśli i modlitwy”. Ofiary ISIS nie bardziej potrzebują „myśli i modlitw” niż potrzebowali ich ludzie w Auschwitz. Chcieli zostać wyzwoleni.

Chcą akcji, nie zaś myśli.

Terroryści zawsze uśmiechają się na swoich wideo zanim zaczynają mordować. Jest to uśmiech ludzi, którzy uważają, że mają prawo decydować, kto żyje, a kto umiera. Ten uśmiech i to „prawo” trzeba koniecznie usunąć.

Denial: ISIS wins when you are silent

Jerusalem Post, 5 lipca 2016

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaSeth J. Frantzman

Publicysta “Jerusalem Post”. Zajmował się badaniami nad historią ziemi świętej, historią Beduinów i arabskich chrześcijan, historią Jerozolimy, prowadził również wykłady w zakresie kultury amerykańskiej. Urodzony w Stanach Zjednoczonych w rodzinie farmerskiej, studiował w USA i we Włoszech, zajmował się handlem nieruchomościami, doktoryzował się na  Hebrew University w Jerozolimie.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Nowy ateizm i krytyka religii

Znalezionych 376 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Poświąteczna refleksja: wymuszanie poczucia winy   Ferus   2017-04-23
Islamscy towarzysze podróży w drodze do bigoterii i masowych mordów   Fernandez   2017-04-23
Chłopiec kaznodzieja   Dawkins   2017-04-19
O jakości naszych bogówCzęść IV   Ferus   2017-04-16
Wrobieni w „wolną wolę”   Ferus   2017-04-09
Żyjemy w epoce drugiej kontrreformacji   Koraszewski   2017-04-03
Autor urojony i jego frustracje   Ferus   2017-04-02
Azyl ignorancji, Część IX.   Ferus   2017-03-26
O jakości naszych bogów.Część III.   Ferus   2017-03-19
O religii bez cienia szacunku   Koraszewski   2017-03-16
Azyl ignorancji. Część VIII.   Ferus   2017-03-12
Dyskryminacja jest wynikiem fanatyzmu w systemie edukacji   Al-Dachachni   2017-03-11
Pod sztandarem Niebios   Foster   2017-03-09
O jakości naszych bogów. Część II.   Ferus   2017-03-05
O jakości naszych bogów   Ferus   2017-02-26
Wierzący wszelkiej maści łączcie się   Koraszewski   2017-02-23
Azyl ignorancji. Część VII.   Ferus   2017-02-19
Otwarty umysł jest zaletą   Andreadis   2017-02-16
Czy krytyczne myślenie zmieni Afrykę?   Igwe   2017-02-13
Wolna wola - klucz do piekielnych bram (II).   Ferus   2017-02-12
Wolna wola - klucz do piekielnych bram   Ferus   2017-02-05
Osaczeni przez religię   Rushdie   2017-02-03
Azyl ignorancji. Część VI.   Ferus   2017-01-29
Rozum i Wiara. Część  XVII   Ferus   2017-01-22
Refleksje sprzed lat: „Spisek sykstyński”   Ferus   2017-01-15
Wystarczy zadawać pytania?   Ferus   2017-01-08
Niewierny Tomasz i krzew gorejący   Ferus   2017-01-01
Nie pożądaj żony bliźniego swego nadaremno   Koraszewski   2016-12-27
Rozum i Wiara. Część XVI   Ferus   2016-12-25
Czy mit o Świętym Mikołaju jest niemoralny?   Novella   2016-12-23
Dwie tezy dla „postępowców” o dżihadzie   Lumish   2016-12-23
Kolejne wyznanie ex-muzułmanki     2016-12-21
Azyl ignorancji. Część V.   Ferus   2016-12-18
"Nic wspólnego z islamem"?   Bergman   2016-12-11
Rozum i Wiara. Część XV.   Ferus   2016-12-11
Pierwsze pokolenie ex-muzułmanów     2016-12-07
Azyl ignorancji. Część IV.   Ferus   2016-12-04
Podporządkować prawo Bogu, czy bogów prawu?   Koraszewski   2016-11-30
Rozum i Wiara. Część XIV.   Ferus   2016-11-27
Azyl ignorancji. Część III.   Ferus   2016-11-20
Rozum i Wiara. Część XIII   Ferus   2016-11-13
Azyl ignorancji, Część II   Ferus   2016-11-06
Test na prawdziwość religijnej wiary   Ferus   2016-10-30
Azyl ignorancji.   Ferus   2016-10-23
Refleksje sprzed lat   Ferus   2016-10-16
Kościół, nauka i próby pogodzenia wiary z życiem   Koraszewski   2016-10-07
Uwagi o prawdziwych katolikach i prawdziwych muzułmanach   Koraszewski   2016-10-05
Dzisiejszy strajk i encyklika z 1968 roku   Koraszewski   2016-10-03
"Chrześcijańskie dziewczyny są przeznaczone tylko do jednego – do dawania przyjemności muzułmańskim mężczyznom”   Ibrahim   2016-10-03
Fiasko poszukiwań dobrego Boga   Ferus   2016-10-02
Podobno obrona ewolucji stała się właśnie trudniejsza. A juści.   Coyne   2016-09-30
Wywiad z Waleedem Al-Husseinim   Canlorbe   2016-09-29
Dobroć biblijnego Boga   Ferus   2016-09-25
Po wygnaniu 160 tysięcy demonów, główny egzorcysta Watykanu idzie do nieba   Coyne   2016-09-24
Szukając dobrego Boga w Biblii   Ferus   2016-09-18
Artykuł ateistki w “New York Times” zachwala prawdziwe cuda dokonane przez początkujących świętych   Coyne   2016-09-16
Szukając dobrego Boga w realnym świecie   Ferus   2016-09-11
Wierzę w Boga Ojca   Koraszewski   2016-09-09
Rozdzielenie religii i państwa – warunkiem demokracji     2016-09-08
Demony w afrykańskiej szkole?   Igwe   2016-09-05
Tłumaczenie rzeczywistości na religijną modłę   Ferus   2016-09-04
W poszukiwaniu drogi do świeckiego państwa   Koraszewski   2016-09-01
Bóg ześle naukę i technikę     2016-08-30
Czy wolno śmiać się z religii?   Koraszewski   2016-08-29
Rozum i Wiara. Część XII   Ferus   2016-08-28
Bańki, medycyna, islam i sport     2016-08-27
Jak odpowiadać na argumenty teisty   Stenger   2016-08-25
Niebiański haczyk i portfele wiernych   Ferus   2016-08-21
Tajemnicza logika Boga   Ferus   2016-08-14
Papież i Święta Wojna   MacEoin   2016-08-09
Homo sapiens i owoc z drzewa wiadomości   Kruk   2016-08-07
Religia zdrowego rozsądku   Dennett   2016-08-01
Trzystu wybitnych i Biblia   Ferus   2016-07-24
Młode pokolenie i imperatyw humanizmu w Afryce   Igwe   2016-07-18
Zaprzeczanie - ISIS zwycięża, kiedy milczysz   Frantzman   2016-07-17
Bandycki ramadan   Bekdil   2016-07-15
Misterium telefonicznych objawień   Kruk   2016-07-13
Powrót ofiary całopalnej   Ferus   2016-07-10
Ateizm w Etiopii   Igwe   2016-07-06
Hejże dzieci (boże), hejże ha   Ferus   2016-07-03
Zwrot, który zmienił świat   Koraszewski   2016-07-01
Dławienie wolnej myśli w Kenii   Igwe   2016-06-28
Niezastąpieni szafarze łask bożych   Ferus   2016-06-26
Humanizm jako alternatywa   Grayling   2016-06-12
Brat Tayler o Reza Aslanie   Coyne   2016-06-06
Czy to jest nauka, czy teologia?   Hoodbhoy   2016-06-05
O religiach z twarzą ludzką i nieludzką   Koraszewski   2016-05-31
Zachód musi powiedzieć "Je Suis Asia Bibi"   Meotti   2016-05-30
Matka jest tylko jedna?Czyli quasi teologiczna refleksja o Dniu Matki.   Ferus   2016-05-26
W obronie Sama Harrisa   Coyne   2016-05-09
Infantylizm marzeń o życiu wiecznym   Koraszewski   2016-05-08
Wezwanie do reformy islamu     2016-05-05
Religia to piekło kobiet     2016-05-04
Zakwefić kobiety: najpotężniejsza broń islamistów   Meotti   2016-05-04
Karta islamofobii pozostaje w grze   Coyne   2016-05-02
Rozum i Wiara. Część XI   Ferus   2016-05-01
Cuda, cuda ogłaszają   Ferus   2016-04-24
Nie wiedzieliście? Bóg jest pytaniem, nie zaś odpowiedzią!   Coyne   2016-04-23
Rozum i Wiara. Część X   Ferus   2016-04-10
Rozum i Wiara. Część IX   Ferus   2016-04-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Drugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pureświecące rybyLewica klania sieNis zgubicReligia piekloNienawiscNiedożywienie w UgandzieEwolucja nieuniknionaStarty z powierzchniNiewolnictwo seksualneMiłość teoretycznie przyzwoitychPsy nie idą do NiebaProblem zielonych strachówAntysemiccy ŻydziNowy gatunek homininów na czołówkach gazet.Moc Chrystusa zmusza cię


Technika, konsumeryzm i papież


W obronie pesymizmuTracąc moją religię?Ewolucja pomogła im...Konstytucyjni demokraci