Prawda

Sobota, 5 grudnia 2020 - 13:21

« Poprzedni Następny »


Saeb Erekat pospiesznie przewieziony do szpitala Hadassah


Hugh Fitzgerald 2020-10-20


Hipokryzja palestyńskich Arabów nie zna granic. Oskarżają Izraelczyków o wszystkie możliwe potworności – gwałcenie, okaleczanie, mordowanie niewinnych Arabów, jak również „zabieranie narządów palestyńskich męczenników”, żeby je przeszczepić Izraelczykom. Oskarżają także Izraelczyków o nieokreślone „medyczne eksperymenty” na palestyńskich więźniach, niewątpliwie zainspirowane przez dra Josefa Mengele. W końcu, czyż nie twierdzą, że syjoniści byli bliskimi kolaborantami nazistów?


Niemniej, kiedy chodzi o ich własne dobro, palestyńscy przywódcy pokazują, w co naprawdę wierzą, bowiem szukają pomocy medycznej u izraelskich lekarzy – mimo oskarżania Izraelczyków o popełnianie wszelkiego rodzaju potworności. Kilka lat temu Ismail Hanijja, szef Hamasu, zaledwie kilka tygodni po tym, jak ostro potępiał Izrael podczas wojny w Gazie, jako spłodzonych przez Szatana, zorganizował przewiezienie swojej córki do szpitala Ichilow w Tel Awiwie na leczenie poważnej choroby. Podczas leczenia przez palestyński personel medyczny doszło do komplikacji podczas rutynowej procedury. Jej ojciec wiedział, co ma zrobić: dostarczyć ją do gwałcących, mordujących, kradnących narządy Izraelczyków, o których był pewien, że dadzą jej najlepszą możliwą opiekę medyczną. I zrobili to. Po tygodniu wypisali ją ze szpitala, całkowicie zdrową. Nie było podziękowań ani publicznych, ani prywatnych, ani od Ismaila Hanijji, który podjął na nowo oskarżanie Izraela o dokonywanie potworności, ani od żadnego innego Palestyńczyka. Czy ktokolwiek jednak wątpi, że jeśli inne z trzynaściorga dzieci Hanijji poważnie zachoruje, zawaha się chociażby na moment przed posłaniem go do izraelskiego szpitala?


Saeba Erekata właśnie przewieziono pospiesznie do szpitala Hadassah w Jerozolimie. Był leczony w domu, w pobliżu Jerycho, na COVID-19, ale jego stan pogorszył się. On i jego palestyńscy lekarze wiedzieli, że muszą powierzyć jego życie izraelskim lekarzom, którzy – mimo tego, że są gwałcicielami, mordercami, złodziejami narządów i tak dalej – zrobią wszystko, by go uratować. Sprawa jest opisana tutaj:

Główny palestyński negocjator, Saeb Erekat, został zabrany karetką do szpitala w Izraelu na leczenie z powodu pogarszającego się stanu COVID-19, powiedziała Organizacja Wyzwolenia Palestyny.


Świadkowie powiedzieli, że Erekat, lat 65, był na noszach, kiedy umieszczono go w izraelskim ambulansie przed jego domem w Jerycho. Erekat, który jest także sekretarzem generalnym OWP, ujawnił 8 października, że zaraził się koronawirusem.


Panuje szczególny niepokój o narażenie Erekata na tę chorobę, ponieważ przeszedł on przeszczep płuc w Stanach Zjednoczonych w 2017 roku.


“Po zarażeniu COVID-19 i z powodu chronicznych problemów zdrowotnych z układem oddechowym, stan dra Erekata wymaga obecnie medycznej opieki szpitalnej” – czytamy w oświadczeniu Departamentu ds. Negocjacji OWP. …

Proszę zauważyć, że oświadczenie OWP nie wspomina o tym, do jakiego szpitala idzie, więc niektórych da się oszukać i będą myśleć, że Erekat będzie w palestyńskim szpitalu, a jest ich kilka, wśród których mógł wybierać, ale rozsądnie wolał zamiast tego powierzyć swoje zdrowie Izraelczykom. Zakładając, że leczenie powiedzie się, od teraz, gdy tylko zacznie oczerniać Izraelczyków jako “morderców” i “zbrodniarzy wojennych”, należy mu przypominać o jego wiele mówiącym votum zaufania do izraelskiej medycyny i izraelskich lekarzy.  


Jest on niepokojącym przypadkiem. Ma 65 lat. W 2014 roku miał niewielki zawał serca, a także przeszczep płuc w 2017 roku w amerykańskim szpitalu. Ma więc obniżoną odporność. Izraelczycy wiedzą, że jeśli umrze na COVID-19 podczas gdy jest pod ich opieką, Autonomia Palestyńska oskarży ich o umyślne zamordowanie Erekata. A jeśli, wbrew oczekiwaniom, uratują mu życie, nie będzie publicznego przyznania tego ani wyrazów wdzięczności od żadnego Palestyńczyka, włącznie z samym Erekatem.


Przez dziesięciolecia Saeb Erekat stały siewca takijji, podobnie jak jego dwóch szefów, Jaser Arafat i Mahmoud Abbas, oskarżał Izrael o wszelkie możliwe zbrodnie. Niedawno jego bratanek, Ahmed Erekat, czekając w kolejce samochodów na izraelskim posterunku granicznym w Jerozolimie, nacisnął do deski na gaz i skręcił samochodem, by uderzyć prosto w izraelskich żołnierzy. Staranował ich, wyrzucając w powietrze jedną z żołnierek. Następnie wysiadł z samochodu i Izraelczycy - którzy obawiali się, że ma przy sobie materiały wybuchowe – zastrzelili go. Na wideo z tego zdarzenia widać wyraźnie, że umyślnie przyspieszył i skręcił samochodem, by staranować żołnierzy. Nie powstrzymało to Saeba Erekata od oskarżenia Izraelczyków o, jak to powiedział, umyślne zamordowanie jego bratanka, niewinnego Palestyńczyka spieszącego się, żeby załatwić kilka spraw dla swojej siostry, która następnego dnia brała ślub (to miało wyjaśnić, dlaczego nagle nacisnął na gaz).    Erekat przemilczał to, że jego bratanek nagle i gwałtownie skręcił samochodem prosto w żołnierzy; ani nie wspomniał o wideo Ahmada Erekata, które nagrał poprzedniego dnia i w którym, bardzo zdenerwowany, zaprzeczał, jakoby był agentem Izraela, jak ponoć go oskarżano. Jaki jest lepszy sposób dowiedzenia pełnej lojalności dla sprawy palestyńskiej niż zabicie kilku Izraelczyków?


Kilka miesięcy później Erekat powierzył swoje życie Izraelczykom, ludziom, których oskarżył o “zamordowanie z zimną krwią” jego bratanka i o winnych „egzekucji”. To ukazuje bezmiar hipokryzji. Kiedy w styczniu nasiliły się palestyńskie ataki na Izraelczyków, Erekat obwiniał Żydów za ich “apartheid” (nie istnieje żaden) i “aneksję” (nie było żadnej).


Przypomnijmy światu, co Saeb Erekat mówił o Izraelu. To Erekat pierwszy oskarżył Izrael o “masakrę 500 Palestyńczyków” w Dżanin w 2002 roku. Nie było takiej masakry. Okazało się, że w Dżanin izraelscy żołnierze musieli walczyć z terrorystami walcząc od domu do domu, unikając zaminowanych drzwi i podłóg, z palestyńskimi wojownikami ukrywającymi się wśród cywilów i strzelających do Izraelczyków zza pleców cywilów.


Oto kilka uwag zebranych przez Charlesa Krauthammera o tak zwanej „masakrze w Dżanin”, którą Erekat ofiarował światu:

“Obóz Dżanin jest sceną zniszczenia, ale nie ma tam żadnych dowodów masakry”. Washington Post, 16 kwietnia.


“Po prostu nie ma żadnych dowodów masakry” – Peter Bouckaert, badacz Human Rights Watch, Dżanin. Jerusalem Post, 28 kwietnia.


“Holley powiedział Agence France-Presse, że nie widział ‘żadnych dowodów masakry. Izraelska armia walczyła tutaj z desperackimi [palestyńskimi] wojownikami!’”  — Agence France-Presse, cytując majora Davida Holleya, brytyjskiego doradcę militarnego Amnesty International, 28 kwietnia.


“Masakra w Dżanin”  jest czymś więcej niż fikcją. Jest mistyfikacją. “Oskarżenia Autonomii Palestyńskiej - donosił Boston Globe (29 kwietnia) - . . . wydają się rozpadać pod wagą relacji naocznych świadków, palestyńskich wojowników, którzy brali udział w walkach i mieszkańców obozu, którzy pozostali w swoich domach do ostatniej chwili walk… Wszyscy mówili, że pozwolono im albo poddać się, albo ewakuować”.

Erekat, pierwszy palestyński funkcjonariusz, który oskarżył Izraelczyków o tę nieistniejącą masakrę w Dżanin, miał 18 lat na ogłoszenie sprostowania. Nigdy tego nie zrobił.


Erekat opisał także Izrael jako kraj, w którym “reżim apartheidu jest gorszy niż w Afryce Południowej”.
Nie miał niczego do powiedzenia, kiedyprzedstawiano mu takie sprzeczne z tym dowody, jak izraelscy Arabowie służący w Knesecie, siedzący w Sądzie Najwyższym,  wyjeżdżający za granicę jako izraelscy dyplomaci. Nie powiedział niczego, kiedy inni wskazywali, że izraelscy Arabowie studiują wraz z Żydami na uniwersytetach, pracują ramię w ramię z Żydami w biurach, fabrykach i farmach, grają z Żydami w orkiestrach i w drużynach sportowych. Dla Erekata, mimo góry dowodów, Izrael pozostaje “reżimem apartheidu gorszym niż w Afryce Południowej”.


Erekat często oskarża Izrael o “zbrodnie wojenne”, sprawa flotylli do Gazy była dla niego jedną z takich „zbrodni wojennych”.  


Określał także jako “zbrodnię wojenną” śmierć palestyńskiej kobiety, która, jak twierdził, była rezultatem wdychania przez nią gazu łzawiącego. IDF powiedziała, że nie ma żadnych dowodów, iż gaz łzawiący spowodował jej śmierć. Nie był wystrzelony w jej kierunku ani nie wylądował blisko niej, a już miała historię poważnych problemów zdrowotnych, które prawdopodobnie były przyczyną śmierci. Możesz wierzyć seryjnemu kłamcy, Saebowi Erekatowi i jego oskarżeniu o “zbrodnię wojenną”, albo wierzyć IDF, która jest prawdomówna (i nie waha się zaakceptować winy, kiedy jest to uzasadnione). Ja ufam IDF.


Następnym razem, kiedy Erekat potępi Izrael jako potworny reżim czystego zła, mam nadzieję, że zachodni dziennikarze, będą mieli dość przyzwoitości, by przypomnieć swojej publiczności, że Erekat wybrał leczenie w Izraelu zamiast w palestyńskim szpitalu i że zawdzięcza swoje życie – jak to zawdzięczają również tysiące Palestyńczyków – umiejętnościom personelu szpitala Hadassah.


Saeb Erekat Rushed to Hadassah Hospital

Jihad Watch, 19 października 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1700 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Biblia w ręku ateisty - recenzja   Koraszewski   2020-12-03
Arabka pisze o głupocie odmowy normalizacji stosunków z Żydami   Mahmoud   2020-12-03
Iran, a  nie Izrael, jest wrogiem Arabów   Zajed   2020-12-02
Ziemia obiecana Baracka Obamy   Lipman   2020-12-01
Książka, której jeszcze nie możesz przeczytać   Pandavar   2020-12-01
Zamachowcy, demokraci i potępieńcze łkania   Koraszewski   2020-11-30
Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18
W wasze ręce, czyli moja nowa książka   Koraszewski   2020-11-17
Historyczna Palestyna: czyli co należy wiedzieć!   Oz   2020-11-17
Wybory 2020 były okropne   Glick   2020-11-16
Amerykańsko-żydowsko-radzieckie doświadczenie   Tabarovsky   2020-11-15
Muzułmanie: Meczet Al-Aksa nie należy do Palestyńczyków   Toameh   2020-11-14
Muślinowa kurtyna samooszustwa   Koraszewski   2020-11-14
Święta wojna Erdoğana przeciw ‘niewiernej Europie’   Bekdil   2020-11-13
Gazeta “Guardian” w pełni naśladuje Electronic Intifada   Collier   2020-11-13
Dlaczego znowu głosowałam na Trumpa   Nykiel-Herbert   2020-11-12
„Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom” -  recenzja   Kalwas   2020-11-12
Hipokryzja Demokratów szkodzi demokracji   Tobin   2020-11-11
Oblężenie Francji, 2020   Rosenthal   2020-11-10
Europa musi bezwarunkowo bronić swoich wartości   Harris   2020-11-10
Sukces Trumpa na Bliskim Wschodzie wynika z jego konkretnego (nie tylko retorycznego) poparcia dla trwałości Izraela     2020-11-09
Ataki na chrześcijan ukazują hipokryzję kontrowersji wokół  “bluźnierstwa”   Frantzman   2020-11-07
Corbyn to tylko jeden człowiek. Lewicowy antysemityzm to tradycja   Johnson   2020-11-07
Dziennikarz: rzemieślnik czy misjonarz?   Koraszewski   2020-11-06
Europa świadoma konsekwencji nadal finansuje radykalizację AP   Sucharewicz   2020-11-06
Odpowiedzialność instytucji za tsunami współczesnego antysemityzmu   Nirenstein   2020-11-05
Jak “New York Times” pomógł ukryć masowe morderstwo Stalina na Ukrainie   Tabarovsky   2020-11-04
Jak wygląda palestyńska porażka   Toameh   2020-11-04
Rzeczywisty dylemat Netanjahu (i Trumpa)   Glick   2020-11-02
Pora rozliczyć grupy “praw człowieka” za ich antysemityzm   Tobin   2020-10-30
“GUARDIAN” znowu propaguje kłamstwo o “50 rasistowskich prawach”   Levick   2020-10-29
Roosevelt i Żydzi   Rosenthal   2020-10-28
Dlaczego islam pilnie potrzebuje reformacji   Ayaan Hirsi Ali   2020-10-28
Jedna wojna i sześciu przegrywających   Taheri   2020-10-27
Zamordowanie francuskiego nauczyciela i sprawa terminologii używanej przez media   Frantzman   2020-10-26
Czy koniec wojen o ropę naftową?   Koraszewski   2020-10-24
Zakup Chevron jest kolejnym gwoździem do trumny ruchu BDS   Tobin   2020-10-21
Całkowicie nieodpowiedzialny wirus   Koraszewski   2020-10-21
Saeb Erekat pospiesznie przewieziony do szpitala Hadassah   Fitzgerald   2020-10-20
Media społecznościowe i radykalna wolność słowa   Rosenthal   2020-10-20
Po co Żydom państwo, a szczególnie żydowskie?   Koraszewski   2020-10-19
“Przebudzony” świat idzie na wojnę przeciwko Wonder Woman   Tobin   2020-10-18
Arabia Saudyjska: My także mamy dosyć Palestyńczyków   Toameh   2020-10-17
Pokój z Izraelem jest koniecznością   Al-Dughaither   2020-10-16
Czy możliwe jest pohamowanie skrajnej stronniczości BBC?   Gerstenfeld   2020-10-15
Umowa Izrael-ZEA pokazuje hipokryzję “aktywistów ruchu pokojowego”     2020-10-14
Życie na salonach światowego humanizmu   Koraszewski   2020-10-14
Nagle nie ma zgody co do tego, jak ma wyglądać izraelsko-palestyński pokój   Amos   2020-10-12
Ostatni gwóźdź do trumny palestyńsko-arabskich stosunków?   Toameh   2020-10-11
Ścigając i będąc ściganym: wiara w czarnoksięstwo i afrykańskie oświecenie   Igwe   2020-10-10
UE staje po stronie “najgorszego na świecie sprawcy łamania praw człowieka”   Rafizadeh   2020-10-10
Jak BBC tworzy materialy edukacyjne dla szkół   Sela   2020-10-09
Wojna o pokój w mediach drukowanych i elektronicznych   Koraszewski   2020-10-08
Czy faszyzm to już tylko wyzwisko?   Koraszewski   2020-10-06
Czy państwa arabskie rzeczywiście popierają Palestyńczyków?   Kedar   2020-10-04
BBC idzie na wojnę z Żydami w Jerozolimie   Collier   2020-10-03
Zadawanie złych pytań o ekstremistyczną przemoc   Tobin   2020-10-02
Lekcja białoruskiego, czyli Francišak Viačorka i inni   Zbierski   2020-10-02
Znamienne toponimy w “New York Times”    Fitzgerald   2020-10-01
Autocenzura w USA   Bergman   2020-09-30
Arabowie: "Palestyńczycy powtarzają te same błędy"    Toameh   2020-09-30
Nowe szaty cesarza   Doran   2020-09-29
Arabscy muzułmanie są ludźmi kolorowymi, arabscy chrześcijanie są biali   Greenfield   2020-09-28
Międzynarodowe prawo dla jednego narodu   Kontorovich   2020-09-27
Dla postmodernizmu tożsamość jest ważniejsza od rozumu   Rosenthal   2020-09-25
Nieprzyjemna wiadomość dla Thomasa Friedmana   Flatow   2020-09-25
Arabowie przyznają się do błędu   Koraszewski   2020-09-24
Więcej niż stracona okazja dla Palestyńczyków   Tobin   2020-09-23
Symbole (i symbolizm) ujawniają gorzką bliskowschodnią prawdę   Flatow   2020-09-22
Wojna Czerwono-Zielonego sojuszu przeciwko Izraelowi trwa   Glick   2020-09-21
Dlaczego John Kerry i inni nie mieli racji w sprawie pokoju i Izraela - analiza   Frantzman   2020-09-20
Obnażenie palestyńskich kłamstw    Blum   2020-09-19
Niewolnice w Al-Dżazira   Fernandez   2020-09-19
Arabowie: Izrael nie jest naszym wrogiem   Toameh   2020-09-18
Prośba o pokorę od Benjamina Franklina   Jacoby   2020-09-17
Ostry zakręt historii   Koraszewski   2020-09-16
Niewolnictwo: czy jest monopol na cierpienie?   Taheri   2020-09-15
Kulturowe wojny w szkołach w Kalifornii   Julius   2020-09-15
Przegląd wiadomości w drodze na zakupy   Koraszewski   2020-09-13
Pożegnanie lata, czyli prywatne drzewo życia   Ferus   2020-09-13
ZEA: Nie jesteśmy zdrajcami, palestyńscy przywódcy są skorumpowani   Toameh   2020-09-11
Nawet antysemickie media w Iraku mówią z zainteresowaniem o normalizacji     2020-09-10
Normalizacja może stworzyć prawdziwy „Nowy Bliski Wschód”   Rosenthal   2020-09-09
Milczenie ONZ i UE wobec “szokującego łamania praw człowieka” przez Iran   Rafizadeh   2020-09-08
Kiedy Palestyńczyk wreszcie się obudzi?!   Al-Dahiri   2020-09-08
Lot nad Arabią Saudyjską   Jacoby   2020-09-07
Kogo Żydzi powinni bać się najbardziej podczas „powstania”?   Tobin   2020-09-06
Wielki krok naprzód dla światowego pokoju – i ci, którzy wolą go ignorować   Kemp   2020-09-05
Harvard zaprasza głównego palestyńskiego negacjonistę    Lipman   2020-09-04
Obietnica i zagrożenia porozumienia pokojowego z Dżuba    Fernandez   2020-09-04
Arabski antysemityzm za europejskie pieniądze   Koraszewski   2020-09-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk