Prawda

Środa, 3 marca 2021 - 13:21

« Poprzedni Następny »


Saeb Erekat pospiesznie przewieziony do szpitala Hadassah


Hugh Fitzgerald 2020-10-20


Hipokryzja palestyńskich Arabów nie zna granic. Oskarżają Izraelczyków o wszystkie możliwe potworności – gwałcenie, okaleczanie, mordowanie niewinnych Arabów, jak również „zabieranie narządów palestyńskich męczenników”, żeby je przeszczepić Izraelczykom. Oskarżają także Izraelczyków o nieokreślone „medyczne eksperymenty” na palestyńskich więźniach, niewątpliwie zainspirowane przez dra Josefa Mengele. W końcu, czyż nie twierdzą, że syjoniści byli bliskimi kolaborantami nazistów?


Niemniej, kiedy chodzi o ich własne dobro, palestyńscy przywódcy pokazują, w co naprawdę wierzą, bowiem szukają pomocy medycznej u izraelskich lekarzy – mimo oskarżania Izraelczyków o popełnianie wszelkiego rodzaju potworności. Kilka lat temu Ismail Hanijja, szef Hamasu, zaledwie kilka tygodni po tym, jak ostro potępiał Izrael podczas wojny w Gazie, jako spłodzonych przez Szatana, zorganizował przewiezienie swojej córki do szpitala Ichilow w Tel Awiwie na leczenie poważnej choroby. Podczas leczenia przez palestyński personel medyczny doszło do komplikacji podczas rutynowej procedury. Jej ojciec wiedział, co ma zrobić: dostarczyć ją do gwałcących, mordujących, kradnących narządy Izraelczyków, o których był pewien, że dadzą jej najlepszą możliwą opiekę medyczną. I zrobili to. Po tygodniu wypisali ją ze szpitala, całkowicie zdrową. Nie było podziękowań ani publicznych, ani prywatnych, ani od Ismaila Hanijji, który podjął na nowo oskarżanie Izraela o dokonywanie potworności, ani od żadnego innego Palestyńczyka. Czy ktokolwiek jednak wątpi, że jeśli inne z trzynaściorga dzieci Hanijji poważnie zachoruje, zawaha się chociażby na moment przed posłaniem go do izraelskiego szpitala?


Saeba Erekata właśnie przewieziono pospiesznie do szpitala Hadassah w Jerozolimie. Był leczony w domu, w pobliżu Jerycho, na COVID-19, ale jego stan pogorszył się. On i jego palestyńscy lekarze wiedzieli, że muszą powierzyć jego życie izraelskim lekarzom, którzy – mimo tego, że są gwałcicielami, mordercami, złodziejami narządów i tak dalej – zrobią wszystko, by go uratować. Sprawa jest opisana tutaj:

Główny palestyński negocjator, Saeb Erekat, został zabrany karetką do szpitala w Izraelu na leczenie z powodu pogarszającego się stanu COVID-19, powiedziała Organizacja Wyzwolenia Palestyny.


Świadkowie powiedzieli, że Erekat, lat 65, był na noszach, kiedy umieszczono go w izraelskim ambulansie przed jego domem w Jerycho. Erekat, który jest także sekretarzem generalnym OWP, ujawnił 8 października, że zaraził się koronawirusem.


Panuje szczególny niepokój o narażenie Erekata na tę chorobę, ponieważ przeszedł on przeszczep płuc w Stanach Zjednoczonych w 2017 roku.


“Po zarażeniu COVID-19 i z powodu chronicznych problemów zdrowotnych z układem oddechowym, stan dra Erekata wymaga obecnie medycznej opieki szpitalnej” – czytamy w oświadczeniu Departamentu ds. Negocjacji OWP. …

Proszę zauważyć, że oświadczenie OWP nie wspomina o tym, do jakiego szpitala idzie, więc niektórych da się oszukać i będą myśleć, że Erekat będzie w palestyńskim szpitalu, a jest ich kilka, wśród których mógł wybierać, ale rozsądnie wolał zamiast tego powierzyć swoje zdrowie Izraelczykom. Zakładając, że leczenie powiedzie się, od teraz, gdy tylko zacznie oczerniać Izraelczyków jako “morderców” i “zbrodniarzy wojennych”, należy mu przypominać o jego wiele mówiącym votum zaufania do izraelskiej medycyny i izraelskich lekarzy.  


Jest on niepokojącym przypadkiem. Ma 65 lat. W 2014 roku miał niewielki zawał serca, a także przeszczep płuc w 2017 roku w amerykańskim szpitalu. Ma więc obniżoną odporność. Izraelczycy wiedzą, że jeśli umrze na COVID-19 podczas gdy jest pod ich opieką, Autonomia Palestyńska oskarży ich o umyślne zamordowanie Erekata. A jeśli, wbrew oczekiwaniom, uratują mu życie, nie będzie publicznego przyznania tego ani wyrazów wdzięczności od żadnego Palestyńczyka, włącznie z samym Erekatem.


Przez dziesięciolecia Saeb Erekat stały siewca takijji, podobnie jak jego dwóch szefów, Jaser Arafat i Mahmoud Abbas, oskarżał Izrael o wszelkie możliwe zbrodnie. Niedawno jego bratanek, Ahmed Erekat, czekając w kolejce samochodów na izraelskim posterunku granicznym w Jerozolimie, nacisnął do deski na gaz i skręcił samochodem, by uderzyć prosto w izraelskich żołnierzy. Staranował ich, wyrzucając w powietrze jedną z żołnierek. Następnie wysiadł z samochodu i Izraelczycy - którzy obawiali się, że ma przy sobie materiały wybuchowe – zastrzelili go. Na wideo z tego zdarzenia widać wyraźnie, że umyślnie przyspieszył i skręcił samochodem, by staranować żołnierzy. Nie powstrzymało to Saeba Erekata od oskarżenia Izraelczyków o, jak to powiedział, umyślne zamordowanie jego bratanka, niewinnego Palestyńczyka spieszącego się, żeby załatwić kilka spraw dla swojej siostry, która następnego dnia brała ślub (to miało wyjaśnić, dlaczego nagle nacisnął na gaz).    Erekat przemilczał to, że jego bratanek nagle i gwałtownie skręcił samochodem prosto w żołnierzy; ani nie wspomniał o wideo Ahmada Erekata, które nagrał poprzedniego dnia i w którym, bardzo zdenerwowany, zaprzeczał, jakoby był agentem Izraela, jak ponoć go oskarżano. Jaki jest lepszy sposób dowiedzenia pełnej lojalności dla sprawy palestyńskiej niż zabicie kilku Izraelczyków?


Kilka miesięcy później Erekat powierzył swoje życie Izraelczykom, ludziom, których oskarżył o “zamordowanie z zimną krwią” jego bratanka i o winnych „egzekucji”. To ukazuje bezmiar hipokryzji. Kiedy w styczniu nasiliły się palestyńskie ataki na Izraelczyków, Erekat obwiniał Żydów za ich “apartheid” (nie istnieje żaden) i “aneksję” (nie było żadnej).


Przypomnijmy światu, co Saeb Erekat mówił o Izraelu. To Erekat pierwszy oskarżył Izrael o “masakrę 500 Palestyńczyków” w Dżanin w 2002 roku. Nie było takiej masakry. Okazało się, że w Dżanin izraelscy żołnierze musieli walczyć z terrorystami walcząc od domu do domu, unikając zaminowanych drzwi i podłóg, z palestyńskimi wojownikami ukrywającymi się wśród cywilów i strzelających do Izraelczyków zza pleców cywilów.


Oto kilka uwag zebranych przez Charlesa Krauthammera o tak zwanej „masakrze w Dżanin”, którą Erekat ofiarował światu:

“Obóz Dżanin jest sceną zniszczenia, ale nie ma tam żadnych dowodów masakry”. Washington Post, 16 kwietnia.


“Po prostu nie ma żadnych dowodów masakry” – Peter Bouckaert, badacz Human Rights Watch, Dżanin. Jerusalem Post, 28 kwietnia.


“Holley powiedział Agence France-Presse, że nie widział ‘żadnych dowodów masakry. Izraelska armia walczyła tutaj z desperackimi [palestyńskimi] wojownikami!’”  — Agence France-Presse, cytując majora Davida Holleya, brytyjskiego doradcę militarnego Amnesty International, 28 kwietnia.


“Masakra w Dżanin”  jest czymś więcej niż fikcją. Jest mistyfikacją. “Oskarżenia Autonomii Palestyńskiej - donosił Boston Globe (29 kwietnia) - . . . wydają się rozpadać pod wagą relacji naocznych świadków, palestyńskich wojowników, którzy brali udział w walkach i mieszkańców obozu, którzy pozostali w swoich domach do ostatniej chwili walk… Wszyscy mówili, że pozwolono im albo poddać się, albo ewakuować”.

Erekat, pierwszy palestyński funkcjonariusz, który oskarżył Izraelczyków o tę nieistniejącą masakrę w Dżanin, miał 18 lat na ogłoszenie sprostowania. Nigdy tego nie zrobił.


Erekat opisał także Izrael jako kraj, w którym “reżim apartheidu jest gorszy niż w Afryce Południowej”.
Nie miał niczego do powiedzenia, kiedyprzedstawiano mu takie sprzeczne z tym dowody, jak izraelscy Arabowie służący w Knesecie, siedzący w Sądzie Najwyższym,  wyjeżdżający za granicę jako izraelscy dyplomaci. Nie powiedział niczego, kiedy inni wskazywali, że izraelscy Arabowie studiują wraz z Żydami na uniwersytetach, pracują ramię w ramię z Żydami w biurach, fabrykach i farmach, grają z Żydami w orkiestrach i w drużynach sportowych. Dla Erekata, mimo góry dowodów, Izrael pozostaje “reżimem apartheidu gorszym niż w Afryce Południowej”.


Erekat często oskarża Izrael o “zbrodnie wojenne”, sprawa flotylli do Gazy była dla niego jedną z takich „zbrodni wojennych”.  


Określał także jako “zbrodnię wojenną” śmierć palestyńskiej kobiety, która, jak twierdził, była rezultatem wdychania przez nią gazu łzawiącego. IDF powiedziała, że nie ma żadnych dowodów, iż gaz łzawiący spowodował jej śmierć. Nie był wystrzelony w jej kierunku ani nie wylądował blisko niej, a już miała historię poważnych problemów zdrowotnych, które prawdopodobnie były przyczyną śmierci. Możesz wierzyć seryjnemu kłamcy, Saebowi Erekatowi i jego oskarżeniu o “zbrodnię wojenną”, albo wierzyć IDF, która jest prawdomówna (i nie waha się zaakceptować winy, kiedy jest to uzasadnione). Ja ufam IDF.


Następnym razem, kiedy Erekat potępi Izrael jako potworny reżim czystego zła, mam nadzieję, że zachodni dziennikarze, będą mieli dość przyzwoitości, by przypomnieć swojej publiczności, że Erekat wybrał leczenie w Izraelu zamiast w palestyńskim szpitalu i że zawdzięcza swoje życie – jak to zawdzięczają również tysiące Palestyńczyków – umiejętnościom personelu szpitala Hadassah.


Saeb Erekat Rushed to Hadassah Hospital

Jihad Watch, 19 października 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1778 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Głupia polityka bliskowschodnia Bidena   Rosenthal   2021-03-02
Palestyńczycy: Unia Europejska ułatwia zwycięstwo Hamasu   Tawil   2021-02-28
Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18
Nawet najbardziej elokwentni Palestyńczycy (tacy jak Noura Erakat) mają idiotyczną mentalność “sumy zerowej”, że pomaganie Izraelowi równa się szkodzeniu Palestyńczykom     2021-02-17
Człowiek to brzmi dumnie   Koraszewski   2021-02-17
Dla Obamy Izrael nie był “żadną Ziemią Obiecaną”   Bard   2021-02-16
Przeszłość i przyszłość, czyli uwagi o futurologii   Koraszewski   2021-02-15
Wybory prezydenta Bidena wskazują na długą listę błędów w polityce wobec Bliskiego Wschodu   Amos   2021-02-15
Klapki na oczach antyizraelskich historyków: “Porozumienia Abrahamowe nie są historyczne”     2021-02-14
Hady Amr i inne powody do złośliwej satysfakcji w Ramallah   Blum   2021-02-13
Zagubiona w kontrowersji wokół laserów z przestrzeni kosmicznej   Collins   2021-02-12
O kryzysach humanitarnych i kryzysie humanistycznym   Koraszewski   2021-02-11
O Polaku, który zaważył na losach świata   Garczyński-Gąssowski   2021-02-09
Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z „syjonistycznym tworem”   Toameh   2021-02-08
Oszustwo w sprawie palestyńskich uchodźców   Bard   2021-02-07
Nowi ludzie w Waszyngtonie: Co kryje się za gestami   Taheri   2021-02-06
Niegdysiejszy i przyszły “bystrooki ekspert”, Robert Malley   Fitzgerald   2021-02-06
Rękawiczki Berniego, memy i inne sprawy   Collins   2021-02-03
Dlaczego ustępstwa Bidena wobec Palestyńczyków szkodzą im zamiast pomagać   Tobin   2021-02-02
Arabski medyczny apartheid – gdzie jest oburzenie?   Tawil   2021-02-01
Wendy Sherman i sztuka spadania w górę   Tobin   2021-01-26
Dokąd zmierzasz Ameryko?   Koraszewski   2021-01-25
Edukacyjna czystka etniczna   Kemp   2021-01-25
Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13
Depcząc zdrowy rozsądek   Tsalic   2021-01-12
Zamach na dyskurs wieczorową porą   Koraszewski   2021-01-11
Biegnące ku dorosłości. Czyli jak szybko dojrzewają dzieci? Zbyt szybko!   Ferus   2021-01-10
Arabia Saudyjska i progi zwalniające postęp na drodze do normalizacji   Fitzgerald   2021-01-10
Szalone rady dla prezydenta Bidena   Bard   2021-01-09
Kiedy załamują się rządy prawa nikt nie jest bezpieczny   Tobin   2021-01-08
Dwa “haniebne” lata Niemiec w Radzie Bezpieczeństwa ONZ   Kern   2021-01-08
Nowy rok: lepszy czy mniej zły?   Taheri   2021-01-07
Jak antyizraelskie głosy stworzyły pełną hipokryzji, nieprawdziwą narrację o szczepionkach   Frantzman   2021-01-07
Co mówił Stalin o fałszowaniu wyborów   Greenfield   2021-01-06
Radości Paryża w czasach koronawirusa   Taheri   2021-01-05
Palestyńczycy: Międzynarodowa konferencja “pokojowa” dla wyeliminowania Izraela   Tawil   2021-01-04
Joseph Massad i “Brzydki Palestyńczyk”     2021-01-03
Czy Palestyńczycy potrafią przystosować się do zmieniających się czasów?   Tobin   2021-01-02
Zrozumienie lobby sprzeciwiającego się nowym stosunkom Izraela w Zatoce   Frantzman   2021-01-01
Otwarcie nawiasu prezydentury Bidena   Taheri   2020-12-30
Więcej niż tylko pokój – normalność   Amos   2020-12-28
Trudne lekcje Arabskiej Wiosny   i Alberto M. Fernandez   2020-12-27
Życzcie swoim chrześcijańskim znajomym Wesołych Świąt   Al-Sajf   2020-12-26
Sprawa palestyńska w oczach Libańczyka   Saghija   2020-12-26
Heretycki impuls: Zamiatin i Orwell   Moore   2020-12-25
Nowy raport o antysemityzmie online, który trzeba koniecznie przeczytać     2020-12-23
Propagandziści palestyńskich Arabów dosłownie piszą na nowo historię   Flatow   2020-12-22
Mało nas, mało nas, do pieczenia chleba   Koraszewski   2020-12-22
Europa nie może walczyć z antysemityzmem, podczas gdy ignoruje zagrożenie  Izraela   Harris   2020-12-21
Pochwała dyplomatycznych quid pro quo   Tobin   2020-12-20
Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie będą bezpieczniejsze i bardziej tolerancyjne wobec Żydów niż większość Europy?   Frantzman   2020-12-19
Kolumbowy błąd Georga Orwella   Koraszewski   2020-12-17
Czy Palestyńczycy są ofiarami “kultury anulowania”?     2020-12-16
Baronówna Sonia von Dombrowsky   Garczyński-Gąssowski   2020-12-15
Terroryzm: ostrzeżenie Iranu dla Europy   Kemp   2020-12-15
Nowa kokieteria Erdoğana: oszukańcze reformy demokratyczne   Bekdil   2020-12-14
New York Times wyciąga starą historię, by zmieszać z błotem Izrael   Miller   2020-12-13
Kobayahshi Maru, paradoks szantażysty i Trump   Amos   2020-12-10
Moralne bankructwo Banku Światowego   Hirsch   2020-12-09
Wołanie o spóźnioną sprawiedliwość dla pułkownika Larry’ego Franklina   Glick   2020-12-07
Pogromcy szarańczy szkolą Etiopczyków    Leichman   2020-12-07
Arabowie: Dlaczego UE opłakuje tego irańskiego naukowca?   Toameh   2020-12-06
Biblia w ręku ateisty - recenzja   Koraszewski   2020-12-03
Arabka pisze o głupocie odmowy normalizacji stosunków z Żydami   Mahmoud   2020-12-03
Iran, a  nie Izrael, jest wrogiem Arabów   Zajed   2020-12-02
Ziemia obiecana Baracka Obamy   Lipman   2020-12-01
Książka, której jeszcze nie możesz przeczytać   Pandavar   2020-12-01
Zamachowcy, demokraci i potępieńcze łkania   Koraszewski   2020-11-30
Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18
W wasze ręce, czyli moja nowa książka   Koraszewski   2020-11-17
Historyczna Palestyna: czyli co należy wiedzieć!   Oz   2020-11-17
Wybory 2020 były okropne   Glick   2020-11-16
Amerykańsko-żydowsko-radzieckie doświadczenie   Tabarovsky   2020-11-15
Muzułmanie: Meczet Al-Aksa nie należy do Palestyńczyków   Toameh   2020-11-14
Muślinowa kurtyna samooszustwa   Koraszewski   2020-11-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk