Prawda

Poniedziałek, 13 lipca 2020 - 13:03

« Poprzedni Następny »


Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami


Giulio Meotti 2020-02-14

\
"Świat woli martwić się o pandy raczej niż o nas, zagrożonych wytępieniem w ziemiach, na których narodziliśmy się” – mówi Nicodemus Daoud Sharaf (na zdjęciu), arcybiskup Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego w Mosulu, jak również uchodźca przebywający w Erbil, stolicy irackiego Kurdystanu, domu wielu chrześcijan, którzy uciekli przed dżihadystami. (Zdjęcie: Safin Hamed/AFP via Getty Images)

Najpierw obcięto głowy 11 nigeryjskim chrześcijanom podczas niedawnych obchodów Bożego Narodzenia. Następnego dnia ofiarą była katoliczka, Martha Bulus. Jej oraz jej druhnom ucięto głowy w nigeryjskim stanie Borno na pięć dni przed jej ślubem. Potem był najazd na wieś Gora-Gan w nigeryjskim stanie Kaduna, gdzie terroryści strzelali do każdego, kogo zobaczyli na placu, gdzie zebrała się społeczność ewangelicka, zabijając dwie młode chrześcijanki. Był także chrześcijański student zabity przez islamskich ekstremistów, którzy filmowali jego egzekucję. Potem ucięto głowę pastorowi Lawanowi Andimiemu, miejscowemu przywódcy Stowarzyszenia Chrześcijan w Nigerii.

"Codziennie - mówi ojciec Joseph Bature Fidelis z diecezji Maiduguri – nasi bracia i siostry są masakrowani na ulicach. Pomóżcie nam, nie milczcie wobec tej straszliwej eksterminacji, która dzieje się w milczeniu”.


Konferencja Biskupów Nigerii określiła to jako "pola śmierci", jak te, które stworzyli Czerwoni Khmerowie w Kambodży przeprowadzając ludobójstwo własnej ludności. Większość z 4300 chrześcijan zabitych za wiarę w ciągu ostatniego roku pochodzi z Nigerii. Nina Shea, badaczka z Religious Freedom, pisała niedawno:

"Trwający projekt eksterminowania chrześcijan przez islamskich ekstremistów w subsaharyjskiej Afryce jest jeszcze bardziej brutalny i z większymi konsekwencjami dla Kościoła niż na Bliskim Wschodzie, miejscu, gdzie chrześcijanie doznali ludobójstwa z rąk ISIS, co oficjalnie uznał rząd USA”.

Niestety, zachodnie media w znacznej mierze ignorują mordowanie chrześcijan. „Powolna wojna toczy się w najludniejszym kraju Afryki. Jest to masakra chrześcijan, na olbrzymią skalą i dokonywana z koszmarną brutalnością, którą świat ledwo zauważa” - pisał francuski filozof, Bernard Henri Lévy.


Podczas gdy chrześcijanie są mordowani w Nigerii, globalne media wstrząśnięte są sprawą świni związanej i zrzuconej z wieży na elastycznej linie w nowym lunaparku w Chinach. Ta sprawa jest wszędzie, w BBC„Independent”, „New York Times”, Sky NewsDeutsche Welle i wielu innych mediach głównego nurtu. Chińska świnia była ważniejszą wiadomością w mediach niż którykolwiek z zamordowanych chrześcijan w Nigerii. Często trzeba szukać informacji o tych zamęczonych chrześcijanach na afrykańskich lokalnych stronach internetowych. Pig Bungee Jumping Stunt In China Prompts Global Outcry [Świnia na bungee w Chinach wywołuje globalne oburzenie], napisano w Huffington Post. Gdzie było jednak globalne oburzenie na seryjną rzeź chrześcijan, zabijanych tylko dlatego, że są chrześcijanami?


Zabicie
 goryla w zoo w Cincinnati, konieczne, by uratować życie dziecka, wywołało więcej emocji i nagłówków w mediach niż dekapitacja 21 chrześcijan na plaży w Libii, podczas gdy oni przywoływali imię Jezusa po arabsku i szeptali modlitwy. ABC, CBS and NBC poświęciły sześciokrotnie więcej czasu śmierci goryla niż masowej egzekucji chrześcijan.


"Świat woli martwić się o pandy raczej niż o nas, zagrożonych wytępieniem w ziemiach, na których narodziliśmy się” – powiedział Nicodemus Daoud Sharaf, arcybiskup Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego w Mosulu, jak również uchodźca przebywający w Erbil, stolicy irackiego Kurdystanu, domu wielu chrześcijan, którzy uciekli przed dżihadystami. Kiedy arcybiskup powiedział to cztery lata temu, wyglądało to, jakby tylko prowokował, żeby wstrząsnąć zachodnią opinią publiczną. Ale arcybiskup Sharaf miał rację.


Francusko-libański autor, Amin Maalouf także zauważył, że „zagrożenie pand wywołuje więcej emocji” niż zagrożenie chrześcijan. Arcybiskup Sharaf podał kolejny przykład:

"W Australii dbają o żaby. Jeden z naszych syriackich obywateli, który jest budowniczym, kupił ziemię, pożyczył pieniądze z banku i chciał budować domy i sprzedawać je. Potem, kiedy chciał dostać pozwolenie na budowę, pośrodku kupionej ziemi odkryto dziurę z ośmioma żabami. Rząd w Sydney powiedział mu: ‘Nie możesz budować na tej ziemi’. Odpowiedział: ‘Ale pożyczyłem pieniądze z banku i muszę zabrać się za pracę’, a oni zmusili go, by kupił inne miejsce, zapłacił 1,4 miliona dolarów, z powodu tych ośmiu żab. A przecież jesteśmy ostatnimi ludźmi, którzy mówią językiem Jezusa. Jesteśmy aramejskim ludem i nie mamy takiego prawa, by ktoś nas chronił? Spójrzcie na nas jak na żaby, zaakceptujemy to – tylko chrońcie nas, żebyśmy mogli pozostać na naszej ziemi”.

W epoce całodobowej informacji na naszych telefonach komórkowych, w komputerach, w telewizji i w mediach społecznościowych, koszmar, jakiego doświadczają chrześcijanie, pozostał bez obrazów, podczas gdy brutalność wobec chińskiej świni pokazywana jest wszędzie. Chrześcijanie są zagrożonym gatunkiem; świnie nie są. "Międzynarodowy Związek Ochrony Przyrody ma kilka kategorii pozwalających na zdefiniowanie niebezpieczeństwa wymarcia, przed jakim stoją dzisiaj różne gatunki” - mówi Benedict Kiely, założyciel Nasarean.org, który pomaga chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.

"Używając procentowego spadku populacji kategorie wahają się od ‘gatunek narażony’ (30-50 procentowy spadek) do 'krytycznie zagrożony’ (80-90 procent) i wreszcie, wymarły. Chrześcijańska populacja w Iraku skurczyła się o 83 procent, co umieszcza ją w kategorii ‘krytycznie zagrożonych’”.

Jeśli szukasz okładki pisma poświęconej temu zagrożeniu wyginięciem, musisz pójść do wyznaniowych mediów, takich jak brytyjski tygodnik „Catholic Herald”, który właśnie napisał "Koniec irackiego chrześcijaństwa?” lub francuskiego, katolickiego „La Croix”, opowiadającego o syryjskich chrześcijanach:

"Przed rozpoczęciem wojny domowej w 2012 roku 20 tysięcy Asyryjczyków żyło na brzegach Chabur, rzeki, która przecina północnowschodnią Syrię i uchodzi do Eufratu. Zajęcie części regionu przez ISIS w 2015 roku skazało większość na wygnanie. Chabur jest dzisiaj martwą doliną”.

Na jednym z ostatnio zabitych nigeryjskich chrześcijan egzekucji dokonało dziecko – żołnierz Państwa Islamskiego. Pracownicy rzeźni we Francji stają przed sądem za maltretowanie zwierząt. Ale ta sama Francja już repatriowała ponad 250 wojowników ISIS, tych samych ludzi, którzy zamienili irackie kościoły w rzeźnie.


Zachodnie media opisują globalne oburzenie wobec "homofobicznych praw" w Rosji przed zimową Olimpiadą w Soczi. Ale te same media nigdy nie protestowały przeciwko islamistycznym reżimom, które karzą ludzi śmiercią za przejście na chrześcijaństwo lub krajów, gdzie chrześcijanom grozi śmierć, jeśli nie przejdą na islam.


Mauro Armanino, ksiądz z Society for African Missions w Nigrze, opisuje sytuację otwartego ludobójstwa:

"Powtarzające się groźby wobec chrześcijańskich społeczności na obszarze granicznym z Burkina Faso osiągnęły zamierzony cel: pozbawić społeczeństwo głowy, a potem będzie porażone strachem przed wyznawaniem wiary w niedzielnych modlitwach w kaplicach… We wtorek, 14 stycznia, w wsi niedaleko Bomoanga, której mieszkańcy rok wcześniej byli bezradnymi świadkami porwania ojca Pierluigi Maccalli, grupa zbrodniarzy, która przyszła policzyć się z główną pielęgniarką, pracującą w ambulatorium w tej okolicy, wzięła siostrzeńca z jego domu i ucięła mu głowę. W Bomoanga ludzie nie chodzą już w niedziele do kościoła”.

Ci prześladowani chrześcijanie czują się coraz bardziej samotni na świecie, który widzi w nich intruzów. Są jakby zawieszeni w limbo – między słabym i cierpiącym na amnezję Zachodem, a wzrastającym w siłę radykalnym islamem. Wydaje się, że nie ma sposobu na zmuszenie Zachodu, by uświadomił sobie tę tragedię, o której nikt nie mówi i która może mieć fatalne konsekwencje dla przyszłości naszej cywilizacji.  


"Ze zmęczenia lub wstydu, albo z powodu jednego i drugiego, zamykamy oczy” - pisze Franz-Olivier Giesbert.

"Czy życie chrześcijan ze Wschodu, Afryki lub Azji liczy się tak mało? To jest pytanie, które mamy prawo postawić, kiedy widzimy miejsce, jakie nasze drogie media dają zabijaniu i dyskryminowaniu katolików i protestantów na planecie: żadnego lub niemal żadnego, z kilkoma szczęśliwymi wyjątkami. Nasza hipokryzja podsyca starcie cywilizacji”.    

A więc, czy mamy wrócić teraz do pełnego hipokryzji oburzenia na okrucieństwo wobec chińskich świń?


Cruelty to Animals Gets More Media Coverage than Bedeaded Christians

Gatestone Institute, 26 stycznia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaGiulio Meotti 

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1562 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jazydzi: historia prześladowań   Bulut   2020-07-13
Andrew Sullivan o nowomowie   Coyne   2020-07-12
Kontrrewolucjoniści wszystkich krajów łączmy się   Koraszewski   2020-07-09
Mohammad Massad: Gorący apel o rozsądek  byłego terrorysty   Oz   2020-07-05
Chińskie urojenie Nasrallaha i innych   Fernandez   2020-07-04
Zatruty koktajl skarg i zażaleń   Taheri   2020-07-04
Kiedy trzeba powiedzieć: przepraszam, myliłem się   Koraszewski   2020-07-03
Współczesne niewolnictwo i “przebudzona” hipokryzja   Bergman   2020-06-30
Erdoğan życzy: „Wielu dalszych szczęśliwych zdobyczy"   Bekdil   2020-06-29
Czarne Życie Się Liczy, a co z palestyńskim życiem?   Blum   2020-06-28
Postępujący nihilizm i zgnilizna postmodernizmu na Zachodzie   Hill   2020-06-26
Sowiecka mentalność Amerykanów. Zbiorowa demonizacja przenika naszą kulturę   Tabarovsky   2020-06-23
Normalizacja i prezenty z warunkami   Collins   2020-06-23
Niszczycielska siła rewolucyjnego romantyzmu   Koraszewski   2020-06-22
Karykatura sprawiedliwości w Międzynarodowym Trybunale Karnym?Prokuratorka Bensouda powinna zostać zdyskwalifikowana.   Calvo   2020-06-22
Zamach na dziedzictwo Martina Luther Kinga   Blum   2020-06-21
Jordania zaprzecza, że anektowała Zachodni Brzeg     2020-06-20
Mocarstwa igrają z ogniem w Libii   Taheri   2020-06-19
Gaza, jakiej nie chcą, byście zobaczyli   Tawil   2020-06-16
Hipokryci z UE anektują terytoria i ostro potępiają izraelską aneksję   Flatow   2020-06-14
Żaden artykuł nie zrekompensuje jego uprzedzonego i antyizraelskiego tytułu   Amos   2020-06-13
Przegląd porannych narracji   Koraszewski   2020-06-10
Rosną naciski, by zatrzymać fundusze UE do związanych z terrorem palestyńskich NGO     2020-06-07
Dzień nadziei i odwagi   Jacoby   2020-06-04
Nieprzyzwoici policjanci, nieprzyzwoici buntownicy   Jacoby   2020-06-03
Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08
Szepty i krzyki w arabskojęzycznych mediach   Koraszewski   2020-05-08
Rada Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych wychwala Iran   MacEoin   2020-05-07
„Przebudzona” feministka woli, by ludzie umierali, niż żeby biali mężczyźni z Oksfordu pierwsi stworzyli szczepionkę na koronawirusa   Coyne   2020-05-01
Popiół czy diament   Lewin   2020-04-30
Żydowskie zniewolenie pod rządami islamu wypełza na światło dzienne   Pandavar   2020-04-29
Jak nie świętować Dnia Ziemi   Tobin   2020-04-29
Koronawirus: belgijska masakra   Godefridi   2020-04-28
Nędza filozofii arystokratów ducha   Koraszewski   2020-04-27
Izrael od tygodni wydaje pozwolenia na towary „podwójnego zastosowania” dla Gazy – i nikt o tym nie informuje     2020-04-27
Jak zaraźliwe są teorie spiskowe?   Koraszewski   2020-04-22
Moralny dylemat opróżniania więzień podczas pandemii   Tobin   2020-04-22
Koronawirus: dyrektor WHO ma długą historię tuszowania faktów    Kern   2020-04-21
Lekcje z pandemii   Rosenthal   2020-04-21
Mieszane uczucia o WHO   Novella   2020-04-20
Ludzie nienawidzący Izraela, którzy udają, że obchodzi ich Gaza, wyrządzają krzywdę dziesiątkom milionów Arabów     2020-04-20
Jak media i palestyńscy Arabowie zmienili się przez ostatnie 50 lat?   Amos   2020-04-18
Jemen, Libia, Syria: kraje, gdzie koronawirus może się  szerzyć się niedostrzegany   Frantzman   2020-04-17
Pracownica @Amnesty International, która naciskała Hamas, by aresztował Gazańczyków za wideokonferencję z Izraelczykami     2020-04-14
Równania z bezlikiem niewiadomych   Koraszewski   2020-04-13
Epidem-ideologia: jak polityczny dogmat wpływa na reakcje na COVID-19   Tsalic   2020-04-13
Artykuł o Gazie w farmaceutycznym piśmie jest niezgodny z medyczną etyką zawodową   Plosker   2020-04-11
WHO musi odpowiedzieć na poważne pytania zanim można jej będzie powierzyć prowadzenie dochodzenia w sprawie COVID-19   Ridley   2020-04-10
Koronawirus: UE wspiera Palestyńczyków 71 milionami euro   Toameh   2020-04-10
Amerykanin, Chińczyk, Rosjanin, Turek i Polak mówią o świecie po pandemii   Koraszewski   2020-04-09
Wykluczenie Tajwanu z WHO jest politycznym i medialnym skandalem   Jacoby   2020-04-08
Członkowie Kongresu wprowadzeni w błąd i skłonieni do podpisania rasistowskiego listu przeciwko Izraelowi   Flatow   2020-04-08
Chronienie się przed koronawirusem a izraelska godzina policyjna   Fitzgerald   2020-04-04
Pułapka białego przywileju i odrzucenie kultu wiktymologii   Hill   2020-03-31
Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01
Mieszkańcy greckich wysp chcą odzyskać swoje życie   Bekdil   2020-02-29
Zaraza, bóg i polityka prewencyjna   Koraszewski   2020-02-28
Zapomnij o „pokoju”. Zacznij optymalizować status quo. To przecież już wybrali Izrael i Autonomia Palestyńska     2020-02-26
Olbrzymi błąd MFW w ocenie subsydiów energetycznych   Lomborg   2020-02-22
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2020-02-19
Palestyńskie wybory: Jak Abbas i Europa próbują obwinić Izrael   Toameh   2020-02-18
Thatcher ostrzegała nas, żeby powoli budować europejską integrację. Niestety, nie chcieliśmy słuchać.   Wennström   2020-02-17
From Brussels with love   Koraszewski   2020-02-16
Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami   Meotti   2020-02-14
Wielka Brytania, jeśli chce lepiej się rozwijać, musi ponownie odkryć niepowodzenie   Ridley   2020-02-08
”Zbrodnia” Arabów śpiewających dla Arabów w Izraelu   Toameh   2020-02-08
Martin Luther King i Edward Said: Palestyńskich intelektualistów nie interesują prawa człowieka     2020-02-07
Trochę optymizmu na odmianę   Rosenthal   2020-02-06
Z sennika ateisty: anioły   Kruk   2020-02-05
Francja, "pączkująca republika islamska"   Meotti   2020-02-03
„Umowa stulecia”, czy „policzek stulecia”?   Koraszewski   2020-02-01
Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”     2020-01-30
Homo sapiens i jego późniejsze nakładki   Koraszewski   2020-01-29
Wielka Brytania powinna poprzeć plan pokojowy Trumpa   Kemp   2020-01-29
Czy jestem antysemitką współczując  Palestyńczykom?   Koraszewski   2020-01-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk