Prawda

Środa, 19 lutego 2020 - 15:40

« Poprzedni Następny »


Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami


Giulio Meotti 2020-02-14

\
"Świat woli martwić się o pandy raczej niż o nas, zagrożonych wytępieniem w ziemiach, na których narodziliśmy się” – mówi Nicodemus Daoud Sharaf (na zdjęciu), arcybiskup Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego w Mosulu, jak również uchodźca przebywający w Erbil, stolicy irackiego Kurdystanu, domu wielu chrześcijan, którzy uciekli przed dżihadystami. (Zdjęcie: Safin Hamed/AFP via Getty Images)

Najpierw obcięto głowy 11 nigeryjskim chrześcijanom podczas niedawnych obchodów Bożego Narodzenia. Następnego dnia ofiarą była katoliczka, Martha Bulus. Jej oraz jej druhnom ucięto głowy w nigeryjskim stanie Borno na pięć dni przed jej ślubem. Potem był najazd na wieś Gora-Gan w nigeryjskim stanie Kaduna, gdzie terroryści strzelali do każdego, kogo zobaczyli na placu, gdzie zebrała się społeczność ewangelicka, zabijając dwie młode chrześcijanki. Był także chrześcijański student zabity przez islamskich ekstremistów, którzy filmowali jego egzekucję. Potem ucięto głowę pastorowi Lawanowi Andimiemu, miejscowemu przywódcy Stowarzyszenia Chrześcijan w Nigerii.

"Codziennie - mówi ojciec Joseph Bature Fidelis z diecezji Maiduguri – nasi bracia i siostry są masakrowani na ulicach. Pomóżcie nam, nie milczcie wobec tej straszliwej eksterminacji, która dzieje się w milczeniu”.


Konferencja Biskupów Nigerii określiła to jako "pola śmierci", jak te, które stworzyli Czerwoni Khmerowie w Kambodży przeprowadzając ludobójstwo własnej ludności. Większość z 4300 chrześcijan zabitych za wiarę w ciągu ostatniego roku pochodzi z Nigerii. Nina Shea, badaczka z Religious Freedom, pisała niedawno:

"Trwający projekt eksterminowania chrześcijan przez islamskich ekstremistów w subsaharyjskiej Afryce jest jeszcze bardziej brutalny i z większymi konsekwencjami dla Kościoła niż na Bliskim Wschodzie, miejscu, gdzie chrześcijanie doznali ludobójstwa z rąk ISIS, co oficjalnie uznał rząd USA”.

Niestety, zachodnie media w znacznej mierze ignorują mordowanie chrześcijan. „Powolna wojna toczy się w najludniejszym kraju Afryki. Jest to masakra chrześcijan, na olbrzymią skalą i dokonywana z koszmarną brutalnością, którą świat ledwo zauważa” - pisał francuski filozof, Bernard Henri Lévy.


Podczas gdy chrześcijanie są mordowani w Nigerii, globalne media wstrząśnięte są sprawą świni związanej i zrzuconej z wieży na elastycznej linie w nowym lunaparku w Chinach. Ta sprawa jest wszędzie, w BBC„Independent”, „New York Times”, Sky NewsDeutsche Welle i wielu innych mediach głównego nurtu. Chińska świnia była ważniejszą wiadomością w mediach niż którykolwiek z zamordowanych chrześcijan w Nigerii. Często trzeba szukać informacji o tych zamęczonych chrześcijanach na afrykańskich lokalnych stronach internetowych. Pig Bungee Jumping Stunt In China Prompts Global Outcry [Świnia na bungee w Chinach wywołuje globalne oburzenie], napisano w Huffington Post. Gdzie było jednak globalne oburzenie na seryjną rzeź chrześcijan, zabijanych tylko dlatego, że są chrześcijanami?


Zabicie
 goryla w zoo w Cincinnati, konieczne, by uratować życie dziecka, wywołało więcej emocji i nagłówków w mediach niż dekapitacja 21 chrześcijan na plaży w Libii, podczas gdy oni przywoływali imię Jezusa po arabsku i szeptali modlitwy. ABC, CBS and NBC poświęciły sześciokrotnie więcej czasu śmierci goryla niż masowej egzekucji chrześcijan.


"Świat woli martwić się o pandy raczej niż o nas, zagrożonych wytępieniem w ziemiach, na których narodziliśmy się” – powiedział Nicodemus Daoud Sharaf, arcybiskup Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego w Mosulu, jak również uchodźca przebywający w Erbil, stolicy irackiego Kurdystanu, domu wielu chrześcijan, którzy uciekli przed dżihadystami. Kiedy arcybiskup powiedział to cztery lata temu, wyglądało to, jakby tylko prowokował, żeby wstrząsnąć zachodnią opinią publiczną. Ale arcybiskup Sharaf miał rację.


Francusko-libański autor, Amin Maalouf także zauważył, że „zagrożenie pand wywołuje więcej emocji” niż zagrożenie chrześcijan. Arcybiskup Sharaf podał kolejny przykład:

"W Australii dbają o żaby. Jeden z naszych syriackich obywateli, który jest budowniczym, kupił ziemię, pożyczył pieniądze z banku i chciał budować domy i sprzedawać je. Potem, kiedy chciał dostać pozwolenie na budowę, pośrodku kupionej ziemi odkryto dziurę z ośmioma żabami. Rząd w Sydney powiedział mu: ‘Nie możesz budować na tej ziemi’. Odpowiedział: ‘Ale pożyczyłem pieniądze z banku i muszę zabrać się za pracę’, a oni zmusili go, by kupił inne miejsce, zapłacił 1,4 miliona dolarów, z powodu tych ośmiu żab. A przecież jesteśmy ostatnimi ludźmi, którzy mówią językiem Jezusa. Jesteśmy aramejskim ludem i nie mamy takiego prawa, by ktoś nas chronił? Spójrzcie na nas jak na żaby, zaakceptujemy to – tylko chrońcie nas, żebyśmy mogli pozostać na naszej ziemi”.

W epoce całodobowej informacji na naszych telefonach komórkowych, w komputerach, w telewizji i w mediach społecznościowych, koszmar, jakiego doświadczają chrześcijanie, pozostał bez obrazów, podczas gdy brutalność wobec chińskiej świni pokazywana jest wszędzie. Chrześcijanie są zagrożonym gatunkiem; świnie nie są. "Międzynarodowy Związek Ochrony Przyrody ma kilka kategorii pozwalających na zdefiniowanie niebezpieczeństwa wymarcia, przed jakim stoją dzisiaj różne gatunki” - mówi Benedict Kiely, założyciel Nasarean.org, który pomaga chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.

"Używając procentowego spadku populacji kategorie wahają się od ‘gatunek narażony’ (30-50 procentowy spadek) do 'krytycznie zagrożony’ (80-90 procent) i wreszcie, wymarły. Chrześcijańska populacja w Iraku skurczyła się o 83 procent, co umieszcza ją w kategorii ‘krytycznie zagrożonych’”.

Jeśli szukasz okładki pisma poświęconej temu zagrożeniu wyginięciem, musisz pójść do wyznaniowych mediów, takich jak brytyjski tygodnik „Catholic Herald”, który właśnie napisał "Koniec irackiego chrześcijaństwa?” lub francuskiego, katolickiego „La Croix”, opowiadającego o syryjskich chrześcijanach:

"Przed rozpoczęciem wojny domowej w 2012 roku 20 tysięcy Asyryjczyków żyło na brzegach Chabur, rzeki, która przecina północnowschodnią Syrię i uchodzi do Eufratu. Zajęcie części regionu przez ISIS w 2015 roku skazało większość na wygnanie. Chabur jest dzisiaj martwą doliną”.

Na jednym z ostatnio zabitych nigeryjskich chrześcijan egzekucji dokonało dziecko – żołnierz Państwa Islamskiego. Pracownicy rzeźni we Francji stają przed sądem za maltretowanie zwierząt. Ale ta sama Francja już repatriowała ponad 250 wojowników ISIS, tych samych ludzi, którzy zamienili irackie kościoły w rzeźnie.


Zachodnie media opisują globalne oburzenie wobec "homofobicznych praw" w Rosji przed zimową Olimpiadą w Soczi. Ale te same media nigdy nie protestowały przeciwko islamistycznym reżimom, które karzą ludzi śmiercią za przejście na chrześcijaństwo lub krajów, gdzie chrześcijanom grozi śmierć, jeśli nie przejdą na islam.


Mauro Armanino, ksiądz z Society for African Missions w Nigrze, opisuje sytuację otwartego ludobójstwa:

"Powtarzające się groźby wobec chrześcijańskich społeczności na obszarze granicznym z Burkina Faso osiągnęły zamierzony cel: pozbawić społeczeństwo głowy, a potem będzie porażone strachem przed wyznawaniem wiary w niedzielnych modlitwach w kaplicach… We wtorek, 14 stycznia, w wsi niedaleko Bomoanga, której mieszkańcy rok wcześniej byli bezradnymi świadkami porwania ojca Pierluigi Maccalli, grupa zbrodniarzy, która przyszła policzyć się z główną pielęgniarką, pracującą w ambulatorium w tej okolicy, wzięła siostrzeńca z jego domu i ucięła mu głowę. W Bomoanga ludzie nie chodzą już w niedziele do kościoła”.

Ci prześladowani chrześcijanie czują się coraz bardziej samotni na świecie, który widzi w nich intruzów. Są jakby zawieszeni w limbo – między słabym i cierpiącym na amnezję Zachodem, a wzrastającym w siłę radykalnym islamem. Wydaje się, że nie ma sposobu na zmuszenie Zachodu, by uświadomił sobie tę tragedię, o której nikt nie mówi i która może mieć fatalne konsekwencje dla przyszłości naszej cywilizacji.  


"Ze zmęczenia lub wstydu, albo z powodu jednego i drugiego, zamykamy oczy” - pisze Franz-Olivier Giesbert.

"Czy życie chrześcijan ze Wschodu, Afryki lub Azji liczy się tak mało? To jest pytanie, które mamy prawo postawić, kiedy widzimy miejsce, jakie nasze drogie media dają zabijaniu i dyskryminowaniu katolików i protestantów na planecie: żadnego lub niemal żadnego, z kilkoma szczęśliwymi wyjątkami. Nasza hipokryzja podsyca starcie cywilizacji”.    

A więc, czy mamy wrócić teraz do pełnego hipokryzji oburzenia na okrucieństwo wobec chińskich świń?


Cruelty to Animals Gets More Media Coverage than Bedeaded Christians

Gatestone Institute, 26 stycznia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaGiulio Meotti 

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1478 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2020-02-19
Palestyńskie wybory: Jak Abbas i Europa próbują obwinić Izrael   Toameh   2020-02-18
Thatcher ostrzegała nas, żeby powoli budować europejską integrację. Niestety, nie chcieliśmy słuchać.   Wennström   2020-02-17
From Brussels with love   Koraszewski   2020-02-16
Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami   Meotti   2020-02-14
Wielka Brytania, jeśli chce lepiej się rozwijać, musi ponownie odkryć niepowodzenie   Ridley   2020-02-08
”Zbrodnia” Arabów śpiewających dla Arabów w Izraelu   Toameh   2020-02-08
Martin Luther King i Edward Said: Palestyńskich intelektualistów nie interesują prawa człowieka     2020-02-07
Trochę optymizmu na odmianę   Rosenthal   2020-02-06
Z sennika ateisty: anioły   Kruk   2020-02-05
Francja, "pączkująca republika islamska"   Meotti   2020-02-03
„Umowa stulecia”, czy „policzek stulecia”?   Koraszewski   2020-02-01
Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”     2020-01-30
Homo sapiens i jego późniejsze nakładki   Koraszewski   2020-01-29
Wielka Brytania powinna poprzeć plan pokojowy Trumpa   Kemp   2020-01-29
Czy jestem antysemitką współczując  Palestyńczykom?   Koraszewski   2020-01-25
Polityczne gry w Hadze   Steinberg   2020-01-21
Polityka wokół Holocaustu jest błędna   Tobin   2020-01-20
Potomkinowskie wsie polityków i historyków   Koraszewski   2020-01-19
Kieruneki Madagaskar   Garczyński-Gąssowski   2020-01-18
Putinowskie wsie   Garczyński-Gąssowski   2020-01-17
Obłuda zachodnich postępowców   Yemini   2020-01-17
Bałkanizacja humanistycznych umysłów   Koraszewski   2020-01-15
Zachodnie feministki zdezerterowały z frontu wspierającego uciemiężone muzułmańskie kobiety   Chesler   2020-01-15
Szukając drogi przez Brexit Unia Europejska może spojrzeć na rok 1783   Ridley   2020-01-14
Osmanowie wrócili   Frantzman   2020-01-13
Co było wspaniałe w latach 2010.   Jackoby   2020-01-11
Dlaczego mówienie o „żydowskim geniuszu” jest kontrowersyjne   Tobin   2020-01-11
Czy trup generała jest dobrym papierkiem lakmusowym?   Koraszewski   2020-01-10
Promowanie błędnego przekonania o ”Palestyńczykach”   Oz   2020-01-09
Szaleństwo tłumów - nowa rewolucja kulturalna   Koraszewski   2020-01-08
Dlaczego prezydent Trump spełnia obietnicę daną w San Remo w 1920 roku   Kontorovich   2020-01-06
Dlaczego atakują Żydów w Nowym Jorku   Rosenthal   2020-01-05
„Niebezpiczna i głupia eskalacja”   Koraszewski   2020-01-04
My, ”krytyczne wobec gender” feministki, płacimy cenę za głośne mówienie. Ale cena milczenia jest wyższa   Emmons   2020-01-03
ONZ i Wielka Brytania traktują prześladowanych chrześcijan jak „wrogów”   Ibrahim   2020-01-02
Groźna prawda o BDS i antysemityzmie na kampusach   Tobin   2020-01-01
Kampania kłamstw ICC   Yemini   2019-12-30
Raport Davida Colliera o Amnesty International oraz jej toksyczności i nienawici   (Varda Epstein)   2019-12-28
Amnesty International – od uprzedzeń do obsesji   Collier   2019-12-26
Absurdalna niechęć UE do ryzyka dławi nowe idee   Ridley   2019-12-26
BBC potrafi znaleźć choinki tylko w Palestynie    Collier   2019-12-25
Despoci imperiów na swoim kilometrze kwadratowym   Taheri   2019-12-25
Opowieść wigilijna i wojna narracji   Koraszewski   2019-12-24
Obłędne tango islamofobii     2019-12-23
Kto będzie decydował?   Novella   2019-12-21
Uwiecznianie kłamstwa o palestyńskich uchodźcach   Yemini   2019-12-20
Turcja: Zabójstwa kobiet stają się epidemią   Bulut   2019-12-19
Plan Iranu udaremnienia zawieszenia broni w Gazie   Toameh   2019-12-19
Dyskusja o antysemityzmie w czarnej społeczności jest bardzo spóźniona     2019-12-18
Zanikająca woda i energetyczna apokalipsa   Koraszewski   2019-12-17
Europa nie ukrywa dłużej swojej wrogości wobec Izraela   Destexhe   2019-12-17
Zwróćcie uwagę, naiwni zachodni dobro-czyńcy   Chesler   2019-12-11
Hopium czyli stan umysłów   Koraszewski   2019-12-09
Spisek przeciwko szczelinowaniu   Ridley   2019-12-07
W studio aktorów uświadomionych: jak szkoliłam przyszłych lekarzy, by pilnowali swoich zaimków   Slatz   2019-12-06
Antysyjonizm na kampusie widziany oczyma syryjskiego uchodźcy    Dandachi   2019-12-06
Pies Pawłowa wiecznie żywy   Koraszewski   2019-12-05
Elizabeth Warren gra kartą ”seksizmu”   Jacoby   2019-12-04
Irańczycy: “Dlaczego świat milczy, kiedy nasz rząd nas morduje?”   Bulut   2019-11-30
Zerwana zasłona zniewolenia   Koraszewski   2019-11-28
Socjalizm stał się antysemityzmem oświeconych   Tobin   2019-11-28
Dokąd zmierzają ludowe powstania na Bliskim Wschodzie?   Fernandez   2019-11-23
Socjalizm? Nie, dziękuję.   Koraszewski   2019-11-20
Hańba Europie     2019-11-19
Izrael nie może pozwolić tym, którzy wzywają do jego zniszczenia, na pozostawanie w kraju   Yemini   2019-11-18
”Guardian” nie kwestionuje kłamstw Omara Shakira z HRW   Levick   2019-11-17
Aktywiści klimatyczni koncentrują się na złych rozwiązaniach   Lomborg   2019-11-16
Spirala islamskiego terroru   Koraszewski   2019-11-14
Żelazna Kopuła przechwytując rakiety zamyka usta uprawnionej krytyce Izraela     2019-11-11
Kiedy spotkania z historią gubią się w cyberprzestrzeni   Collins   2019-11-10
Niezrozumiana Palestyna   Marquardt-Bigman   2019-11-09
Coolidge i FDR mieli rację w sprawie pracowników państwowych i związków zawodowych   Jacoby   2019-11-07
Zakaz mowy nienawiści nie chroni Żydów ani przed jej przyczynami, ani skutkami   Amos   2019-11-07
Rozkład normalny i paranormalny   Koraszewski   2019-11-05
Milczący świadkowie w wojnie przeciwko Żydom   Chesler   2019-11-05
Pochowajcie Baghdadiego, ale nie jego zbrodnie   Collins   2019-11-03
Straszna wrzawa na ulicy Żydowskiej   Koraszewski   2019-11-02
Autonomia Palestyńska i jej pieniądze   Bedein   2019-11-01
Obwiniony przez fałszywe skojarzenie: Izrael ”w szczególności”   Plosker   2019-10-30
Kościół, który szerzy nienawiść   Pour   2019-10-26
Nie, Omar Barghouti nie jest współzałożycielem ruchu bojkotu, BDS   Steinberg   2019-10-25
Netanjahu, media i los izraelskiej demokracji   Glick   2019-10-23
Dlaczego nauki ścisłe są ścisłe, a nauki społeczne rozwiązłe?   Koraszewski   2019-10-23
Kolejny cios zadany przez ONZ prawom człowieka   Neuer   2019-10-21
Ogórkowi Żydzi w Paryżu   Lewin   2019-10-19
Palestyńczycy kradną elektryczność, a potem winią Izrael   Tawil   2019-10-18
Syryjskiej wojny domowej nie wywołała zmiana klimatu   Lomborg   2019-10-17
Syzyf znowu marzy   Landes   2019-10-16
Gra Teheranu w ciuciubabkę   Taheri   2019-10-15
BDS: odporny na rozsądek i wiedzę   MacEoin   2019-10-14
ISIS wraca pod skrzydła Turcji   Coughlin   2019-10-13
Pierwsze dymy w następnej wojnie bliskowschodniej   Frantzman   2019-10-12
Walczyli obok USA przez pięć lat, żeby zbombardował ich sojusznik USA z NATO   Frantzman   2019-10-11
Powrót nieumiarkowanych katolików i innych   Koraszewski   2019-10-09
Lekcje z północnej Syrii   Spyer   2019-10-09
Czy palestyńscy przywódcy chcą lepszego życia dla swojej ludności?   Toameh   2019-10-08
Rosjanie i Polacy raz jeszcze   i Andrzej Koraszewski   2019-10-07
Trzech skrajnie prawicowych przywódców zamierza stworzyć telewizję „zwalczającą islamofobię”   Frantzman   2019-10-07
Czy regulowanie antysemityzmu na kampusach jest cenzurą?   Tobin   2019-10-05

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk