Prawda

Sobota, 5 grudnia 2020 - 12:32

« Poprzedni Następny »


Europa świadoma konsekwencji nadal finansuje radykalizację AP


Melody Sucharewicz 2020-11-06

Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, wygłasza przemówienie w kwaterze głównej AP w Ramallah w styczniu(zdjęcie: FLASH90)

Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, wygłasza przemówienie w kwaterze głównej AP w Ramallah w styczniu

(zdjęcie: FLASH90)Unia Europejska i jej państwa członkowskie są największym blokiem darczyńców finansującym Autonomię Palestyńską.

Palestyńskie dziecko może iść do szkoły ulicą nazwaną imieniem Abu Dżihada, który zaplanował porwanie autobusu, podczas którego zginęło 38 Izraelczyków, w tym 13 dzieci, spędzić dzień, ucząc się szkole nazwanej imieniem założyciela Hamasu, Ahmada Jassina i zakończyć dzień w domu młodzieżowym nazwanym imieniem Abu Ijada, odpowiedzialnego za zamordowanie izraelskich olimpijczyków w Monachium.

“Czy myślisz, że to jest piękne?” – pyta prezenter 11-letnią dziewczynkę w popularnym palestyńskim programie telewizyjnym.  

 

“Szahada [męczeństwo] jest bardzo, bardzo piękna – odpowiedziała dziewczynka. – Wszyscy tęsknią do szahady. Co może być lepszego niż pójście do raju?”

 

“Każde palestyńskie dziecko w wieku, powiedzmy, 12 lat mówi: ‘O Panie, chciałabym zostać szahidem [męczennikiem]’” – mówi inna dziewczynka.

 

Dzieci od bardzo wczesnego wieku są uczone identyfikowania się z islamistycznym kultem śmierci – szahidyzmem – katalizowanym antysemickimi memami w stylu Goebbelsa, co wykuwa nieodwracalną nienawiść do Żydów i Izraela.

 

Przez ostatnie dziesięć lat opublikowano w międzynarodowych mediach i społecznościowych mediach całe tomy przykładów pokazujących rzeczywistość podżegania do nienawiści w kulturze głównego nurtu i w podręcznikach szkolnych, ujawniając tę choreografię nienawiści. Nic z tego nie jest nowe.

 

Ani też nie jest nowa informacja o materialnych bodźcach do dokonywania zamachów terrorystycznych, jakie daje palestyńskie kierownictwo przez wypłacanie specjalnych pensji terrorystom lub ich rodzinom w zamian za popełnione potworności. Tylko w 2018 roku budżet płac dla terrorystów w Autonomii Palestyńskiej wynosił około 180 milionów euro i opierał się na perwersyjnej formule: im więcej Żydów zabijesz, tym więcej pieniędzy dostaniesz.

 

4 października 2003 roku palestyńska terrorystka, Hanadi Dżaradat, weszła do restauracji Maxim przy nadbrzeżnej drodze Hajfa-Tel Awiw, wysadziła się w powietrze, zabijając 21 Izraelczyków, wśród nich rodzinę 10-letniego Orana Almoga. On sam stracił wzrok i miał szrapnele w całym ciele. Rodzina Dżaradat otrzymała dziesiątki tysięcy dolarów jako nagrodę za zamach samobójczy ich córki. Jej dwaj wspólnicy zarobili ponad 500 tysięcy dolarów w formie płac dla terrorystów.

 

Czternaście lat później Oran Almog, wtedy młody przedsiębiorca, poleciał do Nowego Jorku, żeby przemówić w ONZ i prosił kraje darczyńców, by zażądały zakończenia polityki „płacy za mord”. Bezskutecznie. Unia Europejska i jej państwa członkowskie są największym blokiem darczyńców finansującym AP. Tylko w 2018 roku UE przekazała AP 370 milionów euro, z czego największa część pochodziła z Niemiec. Trzydzieści procent tych pieniędzy idzie na płace dla terrorystów.

 

Od ponad dziesięciu lat europejscy politycy wiedzieli, że ich podatnicy są mimowolnymi płatnikami na rzecz systematycznego teatru radykalizacji. Wiedzą, że kultura nienawiści, którą ślepo finansują, podsyca idee i symbole antysemityzmu i radykalnego islamu. Wiedzą, że wiele z NGO “kulturalnych” i “praw człowieka”, które hojnie wspierają, ma związki z grupami terrorystycznymi, promują ruch Bojkot, Dywestycje i Sankcje i przynoszą wszystko, ale nie lepszą przyszłość dla Palestyńczyków.   

 

Wiedzą także, że zamykanie na to oczu szkodzi nie tylko bezpieczeństwu Izraela i szansom na pokój, ale także samym zasadom, jakie kierują zewnętrznymi stosunkami UE: “Działania Unii na arenie międzynarodowej oparte są na zasadach, które leżą u podstaw jej utworzenia, rozwoju i rozszerzenia oraz które zamierza wspierać na świecie: demokracji, państwa prawnego, powszechności i niepodzielności praw człowieka i podstawowych wolności, poszanowania godności ludzkiej...” (Art. 21[1] TEU).

 

Mimo to, poza okazjonalnymi pustymi słowami i bezzębną rezolucją z 2017 roku, UE akceptuje swoją rolę. Autonomia Palestyńska nadal radykalizuje pokolenia Palestyńczyków, a Unia Europejska nadal za to płaci.

 

Próby namówienie do reform programów szkolnych spotkały się z oburzeniem i odrzucono je jako “atak na naród palestyński, jego historię i jego walkę” (oficjalne oświadczenie na witrynie internetowej AP, 13.4.2017). Zamówiony przez UE raport, który miał zbadać podżeganie w podręcznikach szkolnych, stał się powodem wielkiego zażenowania, bowiem zamiast palestyńskich podręczników badał podręczniki wydane pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Izraela dla  wschodniej Jerozolimy, co oczywiście dało uspokajające wyniki.

 

Przez kilka miesięcy AP odmawiała przyjęcia 750 milionów dolarów pieniędzy z podatków zbieranych dla niej przez Izrael, jako karę dla Izraela za aneksję, która się nie zdarzyła, prosząc UE o uzupełnienie wynikłego deficytu. Unia odmówiła, ale straciła kolejną okazję do uwarunkowania dalszych wypłat od zakończenia negacjonistycznego i destrukcyjnego dogmatu AP.

 

Jak długo panuje ten dogmat, pokój i dobrobyt Palestyńczyków nie są możliwe. I jak długo Europa finansuje ten dogmat, tak długo nie będzie zmiany.

 

Najwyższa pora, by Europa przerwała ten złowrogi cykl i przyjęła paradygmat oparty na interesie i rzeczywistości, jaki przyjęły starające się o pokój państwa arabskie, takie jak ZEA i Bahrajn.  

 

Ta paradoksalna polityka zagraniczna, która zdradza wartości, o jakie Europa tak wytrwale walczyła, przypomina politykę appeasementu wobec irańskiego reżimu.  

 

Nuklearne ambicje, rakiety balistyczne, które mogą dosięgnąć Europy (testy pocisków podwojono po zawarciu JCPOA), regionalna agresja, finansowanie terrorystycznych marionetek, potworne łamanie praw człowieka ludności Iranu, jak koszmarna egzekucja w zeszłym miesiącu zapaśnika Navida Afkariego, terrorystyczne spiski na europejskiej ziemi, otwarty antysemityzm , którego kulminacją jest nadchodzący, kolejny konkurs karykatur na temat Holocaustu i nieustanne groźby wymazania Izraela z mapy – akceptowanie tego wszystkiego niebezpiecznie naraża nie tylko wartości, jakie wyznaje Europa, ale jej strategiczne interesy.

 

Ajatollahowie dali Europie 60-dniowe ultimatum, by zapewnić dalszy dopływ petrodolarów po zarządzonym przez Donalda Trumpa wyjściu USA z JCPOA. Wkrótce po tym minister spraw zagranicznych Niemiec wsiadł do samolotu, by ugłaskać Teheran – ten sam minister spraw zagranicznych, które bez wątpienia widzi siebie jako prawdziwego przyjaciela Izraela i mówi, że poszedł do polityki z powodu Auschwitz.

 

Ajatollahowie obchodzili 40. rocznicę łamiącej prawa człowieka, zagrażającej światowemu pokojowi Rewolucji Islamskiej – federalny prezydent Niemiec pospieszył z wysłaniem gratulacji, ten sam prezydent, który zaledwie kilka dni wcześniej, przysięgał o zobowiązaniu swojego kraju do bezwarunkowej walki z antysemityzmem i do obrony uniwersalnych wartości.  

 

Ten paradoksalny wzór zachowania, który można by nazwać hipokryzją, jest zagadką dla wielu komentatorów i ekspertów, którzy próbują zrozumieć zachowanie Europy, szczególnie w świetle niezmiernie konstruktywnej roli, jaką mogłaby odgrywać na Bliskim Wschodzie.

 

Robienie tego samego raz za razem i spodziewanie się innych wyników jest tym, co Einstein nazwał szaleństwem. Europa nie jest obłąkana w sensie klinicznym, ale jej polityka zagraniczna na Bliskim Wschodzie nie pokazuje wysokiego politycznego IQ. Nawet ślepy zobaczyłby więcej. 

 

Aware of the consequences, Europe still funds PA radicalization

Jerusalem Post, 26 października 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaMelody Sucharewicz


Izraelska dziennikarka. Urodzona w Monachium, po maturze, w wieku 19 lat, wyemigrowała do Izraela. Studiowała w Tel-Awiwie. Po wygraniu telewizyjnego konkursu „The Ambassador”, przez rok podróżowała po świecie, występowała jako ambasador dobrej woli i mówiła o procesie pokojowym na Bliskim Wschodzie. Między innymi wystąpiła w Parlamencie Europejskim. Prowadzi  blog https://blogs.timesofisrael.com/author/melody-sucharewicz/ na stronie internetowej „Times of Israel”.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1700 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Biblia w ręku ateisty - recenzja   Koraszewski   2020-12-03
Arabka pisze o głupocie odmowy normalizacji stosunków z Żydami   Mahmoud   2020-12-03
Iran, a  nie Izrael, jest wrogiem Arabów   Zajed   2020-12-02
Ziemia obiecana Baracka Obamy   Lipman   2020-12-01
Książka, której jeszcze nie możesz przeczytać   Pandavar   2020-12-01
Zamachowcy, demokraci i potępieńcze łkania   Koraszewski   2020-11-30
Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18
W wasze ręce, czyli moja nowa książka   Koraszewski   2020-11-17
Historyczna Palestyna: czyli co należy wiedzieć!   Oz   2020-11-17
Wybory 2020 były okropne   Glick   2020-11-16
Amerykańsko-żydowsko-radzieckie doświadczenie   Tabarovsky   2020-11-15
Muzułmanie: Meczet Al-Aksa nie należy do Palestyńczyków   Toameh   2020-11-14
Muślinowa kurtyna samooszustwa   Koraszewski   2020-11-14
Święta wojna Erdoğana przeciw ‘niewiernej Europie’   Bekdil   2020-11-13
Gazeta “Guardian” w pełni naśladuje Electronic Intifada   Collier   2020-11-13
Dlaczego znowu głosowałam na Trumpa   Nykiel-Herbert   2020-11-12
„Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom” -  recenzja   Kalwas   2020-11-12
Hipokryzja Demokratów szkodzi demokracji   Tobin   2020-11-11
Oblężenie Francji, 2020   Rosenthal   2020-11-10
Europa musi bezwarunkowo bronić swoich wartości   Harris   2020-11-10
Sukces Trumpa na Bliskim Wschodzie wynika z jego konkretnego (nie tylko retorycznego) poparcia dla trwałości Izraela     2020-11-09
Ataki na chrześcijan ukazują hipokryzję kontrowersji wokół  “bluźnierstwa”   Frantzman   2020-11-07
Corbyn to tylko jeden człowiek. Lewicowy antysemityzm to tradycja   Johnson   2020-11-07
Dziennikarz: rzemieślnik czy misjonarz?   Koraszewski   2020-11-06
Europa świadoma konsekwencji nadal finansuje radykalizację AP   Sucharewicz   2020-11-06
Odpowiedzialność instytucji za tsunami współczesnego antysemityzmu   Nirenstein   2020-11-05
Jak “New York Times” pomógł ukryć masowe morderstwo Stalina na Ukrainie   Tabarovsky   2020-11-04
Jak wygląda palestyńska porażka   Toameh   2020-11-04
Rzeczywisty dylemat Netanjahu (i Trumpa)   Glick   2020-11-02
Pora rozliczyć grupy “praw człowieka” za ich antysemityzm   Tobin   2020-10-30
“GUARDIAN” znowu propaguje kłamstwo o “50 rasistowskich prawach”   Levick   2020-10-29
Roosevelt i Żydzi   Rosenthal   2020-10-28
Dlaczego islam pilnie potrzebuje reformacji   Ayaan Hirsi Ali   2020-10-28
Jedna wojna i sześciu przegrywających   Taheri   2020-10-27
Zamordowanie francuskiego nauczyciela i sprawa terminologii używanej przez media   Frantzman   2020-10-26
Czy koniec wojen o ropę naftową?   Koraszewski   2020-10-24
Zakup Chevron jest kolejnym gwoździem do trumny ruchu BDS   Tobin   2020-10-21
Całkowicie nieodpowiedzialny wirus   Koraszewski   2020-10-21
Saeb Erekat pospiesznie przewieziony do szpitala Hadassah   Fitzgerald   2020-10-20
Media społecznościowe i radykalna wolność słowa   Rosenthal   2020-10-20
Po co Żydom państwo, a szczególnie żydowskie?   Koraszewski   2020-10-19
“Przebudzony” świat idzie na wojnę przeciwko Wonder Woman   Tobin   2020-10-18
Arabia Saudyjska: My także mamy dosyć Palestyńczyków   Toameh   2020-10-17
Pokój z Izraelem jest koniecznością   Al-Dughaither   2020-10-16
Czy możliwe jest pohamowanie skrajnej stronniczości BBC?   Gerstenfeld   2020-10-15
Umowa Izrael-ZEA pokazuje hipokryzję “aktywistów ruchu pokojowego”     2020-10-14
Życie na salonach światowego humanizmu   Koraszewski   2020-10-14
Nagle nie ma zgody co do tego, jak ma wyglądać izraelsko-palestyński pokój   Amos   2020-10-12
Ostatni gwóźdź do trumny palestyńsko-arabskich stosunków?   Toameh   2020-10-11
Ścigając i będąc ściganym: wiara w czarnoksięstwo i afrykańskie oświecenie   Igwe   2020-10-10
UE staje po stronie “najgorszego na świecie sprawcy łamania praw człowieka”   Rafizadeh   2020-10-10
Jak BBC tworzy materialy edukacyjne dla szkół   Sela   2020-10-09
Wojna o pokój w mediach drukowanych i elektronicznych   Koraszewski   2020-10-08
Czy faszyzm to już tylko wyzwisko?   Koraszewski   2020-10-06
Czy państwa arabskie rzeczywiście popierają Palestyńczyków?   Kedar   2020-10-04
BBC idzie na wojnę z Żydami w Jerozolimie   Collier   2020-10-03
Zadawanie złych pytań o ekstremistyczną przemoc   Tobin   2020-10-02
Lekcja białoruskiego, czyli Francišak Viačorka i inni   Zbierski   2020-10-02
Znamienne toponimy w “New York Times”    Fitzgerald   2020-10-01
Autocenzura w USA   Bergman   2020-09-30
Arabowie: "Palestyńczycy powtarzają te same błędy"    Toameh   2020-09-30
Nowe szaty cesarza   Doran   2020-09-29
Arabscy muzułmanie są ludźmi kolorowymi, arabscy chrześcijanie są biali   Greenfield   2020-09-28
Międzynarodowe prawo dla jednego narodu   Kontorovich   2020-09-27
Dla postmodernizmu tożsamość jest ważniejsza od rozumu   Rosenthal   2020-09-25
Nieprzyjemna wiadomość dla Thomasa Friedmana   Flatow   2020-09-25
Arabowie przyznają się do błędu   Koraszewski   2020-09-24
Więcej niż stracona okazja dla Palestyńczyków   Tobin   2020-09-23
Symbole (i symbolizm) ujawniają gorzką bliskowschodnią prawdę   Flatow   2020-09-22
Wojna Czerwono-Zielonego sojuszu przeciwko Izraelowi trwa   Glick   2020-09-21
Dlaczego John Kerry i inni nie mieli racji w sprawie pokoju i Izraela - analiza   Frantzman   2020-09-20
Obnażenie palestyńskich kłamstw    Blum   2020-09-19
Niewolnice w Al-Dżazira   Fernandez   2020-09-19
Arabowie: Izrael nie jest naszym wrogiem   Toameh   2020-09-18
Prośba o pokorę od Benjamina Franklina   Jacoby   2020-09-17
Ostry zakręt historii   Koraszewski   2020-09-16
Niewolnictwo: czy jest monopol na cierpienie?   Taheri   2020-09-15
Kulturowe wojny w szkołach w Kalifornii   Julius   2020-09-15
Przegląd wiadomości w drodze na zakupy   Koraszewski   2020-09-13
Pożegnanie lata, czyli prywatne drzewo życia   Ferus   2020-09-13
ZEA: Nie jesteśmy zdrajcami, palestyńscy przywódcy są skorumpowani   Toameh   2020-09-11
Nawet antysemickie media w Iraku mówią z zainteresowaniem o normalizacji     2020-09-10
Normalizacja może stworzyć prawdziwy „Nowy Bliski Wschód”   Rosenthal   2020-09-09
Milczenie ONZ i UE wobec “szokującego łamania praw człowieka” przez Iran   Rafizadeh   2020-09-08
Kiedy Palestyńczyk wreszcie się obudzi?!   Al-Dahiri   2020-09-08
Lot nad Arabią Saudyjską   Jacoby   2020-09-07
Kogo Żydzi powinni bać się najbardziej podczas „powstania”?   Tobin   2020-09-06
Wielki krok naprzód dla światowego pokoju – i ci, którzy wolą go ignorować   Kemp   2020-09-05
Harvard zaprasza głównego palestyńskiego negacjonistę    Lipman   2020-09-04
Obietnica i zagrożenia porozumienia pokojowego z Dżuba    Fernandez   2020-09-04
Arabski antysemityzm za europejskie pieniądze   Koraszewski   2020-09-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk