Prawda

Czwartek, 30 czerwca 2022 - 15:53

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?


Daniel Greenfield 2021-09-26


Kiedy talibowie rozpoczęli polityczną operację w Doha pod egidą islamistycznego państwa Kataru, nie tylko Amerykanie i Europejczycy przybyli na te negocjacje z terrorystami.


Zimą zeszłego roku, UNICEF (Fundusz Organizacji Narodów Zjednoczonych Na Rzecz Dzieci) prowadził własne negocjacje z Talibanem. Ta agencja ONZ, podobnie jak wiele innych organizacji non-profit, chciała działać na terytorium talibów i przedstawiciele islamskich morderców byli gotowi ich wysłuchać. Tym, czego od ONZ chciała ta dżihadystyczna organizacja, była taka sama umowa, jaką Hamas dostał od UNRWA.


UNICEF miał umożliwić tymczasowy system szkolny, który będzie działał pod kontrolą talibów.  


Choć często mówimy o tym, że terroryści indoktrynują dzieci, niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że dolary z naszych podatków i nasze organizacje non-profit finansują systemy edukacyjne, które są pod pełną kontrolą terrorystycznych grup. Agencje pomocowe ONZ rutynowo umożliwiają te działania, które są najbardziej znane z Gazy, gdzie w szkołach UNRWA nie tylko personel nauczycielski należy do Hamasu, ale gdzie szkół używa się jako baz do ataków rakietowych na Izrael. Aranżacja UNRWA w Gazie jest jednak dość typowym przykładem działania ONZ.


Jak informuje ONZ, umowa Helmand Sangin Workplan między Talibanem i UNICEF stworzyła 4 tysiące klas, docierając do 140 tysięcy afgańskich dzieci. Nie ma sposobu na sprawdzenie prawdziwości tych liczb, ale najważniejsza część porozumienia była także częścią, o której najmniej informowano.  


Jak napisał w kwartalnym raporcie Specjalny Inspektor Generalny ds. Odbudowy Afganistanu:
"Taliban będzie rekrutował personel nauczycielski, który następnie będzie musiał zdać test Ministerstwa Edukacji".


A od kiedy talibowie zajęli Kabul, Ministerstwo Edukacji jest pod kontrolą Talibanu.


Jednak UNICEF pomagał Talibanowi prowadzić system edukacyjny na kontrolowanych przez nich terenach przez cały rok. Klasy często były organizowane w meczetach. Jedynymi, którzy wiedzieli, czego nauczano w tych „nieformalnych klasach”, byli ich uczestnicy. Nie jest jasne, czy USAID dostarczał jakiegokolwiek finansowania dla systemu edukacyjnego Talibanu, ale wydaje się, że robiło to kilka amerykańskich organizacji non-profits.


Informowano
, że
 Fundacja Billa & Melindy Gatesów pokrywała część kosztów.


“Inspirujące” zdjęcie UNICEF sprzed kilku miesięcy pokazuje nauczycielkę w burce, zza której widać tylko jej oczy, jak naucza grupę kobiet w burkach, podczas gdy w drzwiach stoi mężczyzna o zagniewanej twarzy. Ta lekcja miała podobno miejsce gdzieś w Kandaharze, a fundusze na takie lekcje, przynajmniej w części, płyną od Fundacji Billa & Melindy Gatesów.


Helmand Sangin Workplan ma działać do grudnia 2021 roku. Administracja Bidena ogłosiła dodatkowe 64 miliony dolarów pomocy humanitarnej dla Afganistanu. Część z tego będzie przechodziła przez UNICEF i inne agendy ONZ.


Czy amerykańscy podatnicy będą finansować talibski system szkolny? Odpowiedź brzmi, że najprawdopodobniej tak.


Często przedstawia się Taliban jako organizację wrogą wobec edukacji, ale dżihadyści, którzy stworzyli tę organizację, byli absolwentami madras, islamskich szkół w Pakistanie, finansowanych przez Arabię Saudyjską. Nazwa “Taliban” nawet znaczy “studenci” w języku pasztu.


Islamski system edukacyjny jest militarną instytucją, której główny przedmiotem nauczania jest dżihad. Nauczanie skupia się na potrzebie pokonania niewiernych i narzucenia szariatu na cały świat. System madras jest środkiem do dżihadystycznego indoktrynowania kolejnego pokolenia morderców.


Talibowie nie są przeciwni edukowaniu chłopców, a nawet dziewczynek. W niektórych okręgach prowadzą madrasy dla dziewczynek. Są przeciwko edukacyjnemu systemowi, którego nie kontrolują i nie mogą użyć do indoktrynowania dzieci, by funkcjonowały jako kolejne pokolenie walczące w ich sprawie. A Stany Zjednoczone i Amerykanie wydają się chętni do finansowania szkół talibów.


Jaka jest różnica między madrasami talibów, które już istniały, a szkołami UNICEF? ONZ chce zapewnić, że talibowie będą uczyć matematyki, nauk ścisłych i rozmaitych świeckich przedmiotów. Nikt nie może wiedzieć, czy nauczyciele wybrani przez talibów rzeczywiście to robią.  


Nie o to jednak chodzi.


Stany Zjednoczone nie powinny finansować systemu edukacji Talibanu ani pozwolić na jego finansowanie.


Dwadzieścia lat po tym, jak Komisja 9/11 ostrzegała o niebezpieczeństwie systemu madras, administracja Bidena i jej darczyńcy mogą w rzeczywistości pomagać finansować islamskie szkoły, które będą indoktrynować nowe pokolenie, by nienawidziło i zabijało nie- muzułmanów.


Administracja Bidena nie jest sama w tym zdradzieckim szaleństwie.  


Były brytyjski premier, Gordon Brown, napisał artykuł z wezwaniem do krajów G7, grupy, w której są USA, by przeznaczyła 8 miliardów dolarów na afgańską edukację także po przejęciu kraju przez Taliban: „Pomoc powinna być rozdzielana w oparciu o pracę już wykonaną przez UNICEF, który ku swojej wielkiej zasłudze wynegocjowali w grudniu porozumienie w sprawie 120 tysięcy dziewczynek i zapewnili, że otrzymują one wykształcenie na terenach opanowanych przez talibów”.


Liczba 120 tysięcy jest nonsensowna. A z „szkołami na papierze”, powszechnym zjawisku w Afganistanie i Pakistanie, rzeczywista liczba uczniów uczęszczających do szkoły nie jest znana.


Ważniejsze jednak jest to, że wrzucenie miliardów w system edukacyjny Talibanu jest finansowaniem terroryzmu.


Wiadomo, że Taliban “opodatkowuje” nauczycieli i organizacje non-profit. A skoro oni wybierają nauczycieli, muszą to być albo członkowie lojalnych wobec nich rodzin, albo ci, których przekupili. Tak czy inaczej finansowanie szkół kontrolowanych przez Taliban oznacza finansowanie Talibanu.


Testy, czy to nauczycieli, czy uczniów, są bezsensowne w systemie kontrolowanym przez Taliban. Każda miara administrowana przez talibów czyni ją całkowicie bezwartościową.


“Naszym obowiązkiem jest pomoc dzieciom Afganistanu, by wyrosły na jutrzejszych przywódców” – zakończył Brown. Pytaniem, które wydaje się niezdolny zadać, jest: przywódców czego? Obecni przywódcy Afganistanu wyszli z madras. A nawet jeśli Taliban zgodzi się na jakiś rodzaj masowego programu edukacyjnego dla kobiet, Iran, Pakistan i Hamas pokazali, że muzułmańskie kobiety, tak samo jak mężczyźni, można zindoktrynować do wiary, że ich rolą w życiu jest wychowywanie dzieci, by zabijały nie-muzułmanów lub nawet dokonywały samobójczych zamachów.


Czas, kiedy mogliśmy pomóc edukować dzieci w Afganistanie do wiary w cokolwiek innego, skończył się. Taliban zwyciężył i wśród ich łupów są dzieci Afganistanu.


Ostatnią rzeczą, jaką powinniśmy robić, jest finansowanie starań Talibanu o zindoktrynowanie afgańskich dzieci. Każde pieniądze, jakie Taliban i jego sponsorzy w Pakistanie lub Katarze samodzielnie wydają na edukację, przynajmniej są zabrane z bardziej bezpośrednich form terroryzmu przeciwko nam.


Taliban opodatkowywał i regulował działalność organizacji non-profit, które rozdawały pomoc na terenach pod ich kontrolą. Są wszelkie powody by sądzić, że będą oczekiwali od Amerykanów wykarmienia ich populacji, podczas gdy zabierają tyle, ile mogą, z milionów pieniędzy podatników używanych jako środki pomocowe.   


Biden twierdził, że wycofał się z Afganistanu, ponieważ Stany Zjednoczone nie mogą w nieskończoność wydawać pieniędzy na upadłe państwo. Niemniej, gdy tylko uciekł pozostawiając Amerykanów za liniami wroga, wydaje kolejnych 64 miliony dolarów na Afganistan.  


A spora część tych pieniędzy w sposób nieunikniony wpadnie w ręce islamskich terrorystów.


Ameryka może wycofać się z Afganistanu, ale nasi przywódcy odmawiają zaprzestania finansowania talibów.


When the Taliban Teamed Up With Bill Gates and UNICEF

Frontpagemag, 20 września 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1066 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk