Prawda

Środa, 12 sierpnia 2020 - 15:13

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

ISIS kieruje wzrok na Wschód


Vijeta Uniyal 2015-12-27

W 2014 r. to zdjęcie muzułmańskich zwolenników ISIS w stanie indyjskim Tamil Nadu rozeszło się po Twitterze jak ogień.
W 2014 r. to zdjęcie muzułmańskich zwolenników ISIS w stanie indyjskim Tamil Nadu rozeszło się po Twitterze jak ogień.

Państwo Islamskie (ISIS) jako część swojego ogólnoświatowego dżihadu planuje podbój i opanowanie starożytnych cywilizacji Wschodu.

Niedawno ogłoszony manifest Państwa Islamskiego zawiera wśród wyjaśnień stanowiska ideologicznego i celów strategicznych samozwańczego Kalifatu Islamskiego, bezpośrednie groźby wobec Hindusów i premiera Indii, Narendry Modiego.


130-stronicowy manifest w języku angielskim, zatytułowany “Czarne flagi Państwa Islamskiego (2016)",  zamieszczono na początku grudnia na różnych popierających Państwo Islamskie forach on line. Wcześniej, w lipcu 2015 r. rozprowadzano inny dokumentgłoszący ambicje ekspansji dżihadu do Indii.


Manifest ISIS z tego miesiąca wyraża roszczenia wobec Indii jako części Kalifatu Islamskiego i, nawiązując do niedawnego wzrostu popularności hinduizmu w tym kraju, stwierdza: „rośnie ruch hinduizmu, który zabija muzułmanów jedzących wołowinę”.


Grupy hinduskie prowadziły ostatnio kampanię o krajowy zakaz zarzynania krów, zgodnie z sentymentami religijnymi wobec tych zwierząt, które większość Hindusów uważa za święte.


Społeczny i polityczny ruch odrodzenia hinduizmu w Indiach wzmocnił także wybór (18 miesięcy temu) premiera Narendry Modiego i jego nacjonalistycznej partii BJP.


W manifeście ISIS pisze o premierze Indii Modim jako “prawicowym nacjonaliście hinduskim, który czci broń i przygotowuje swój naród do przyszłej wojny z muzułmanami”.


Rząd Modiego chce zredukować zależność Indii od zagranicznych dostawców przez zachęcanie firm zagranicznych do otwierania zakładów produkcyjnych w kraju. Zachęcone przez deregulację sektora obronnego kilka firm zagranicznych otworzyło zakłady produkcyjne i założyło wspólne przedsiębiorstwa z miejscowymi partnerami.


Niezrażone stratami na terenie Syrii i Iraku ISIS w materiałach propagandowych na mediach społecznościowych wielokrotnie powtarzało, że grupa ta marzy o Kalifacie Islamskim czyli imperium teokratycznym rządzącym całym subkontynentem indyjskim, częściami Azji Mniejszej, Bliskim Wschodem oraz Afryką Północną i Środkową.


Nowy manifest uznaje masakrę w 2008 r. w Mumbaju, której celem byli turyści, obiekty handlowe i kulturalne – włącznie z synagogą – za model dla ataków w Paryżu: „W centrum Paryża kilku mudżahedinów z AK47 skopiowało styl ataków z Mumbaju strzelania przez okna do kawiarni (gdzie serwuje się alkohol i żywność), wtedy ludzie padali na podłogę, więc wrzucali granaty do budynku”.


Po atakach w zeszłym miesiącu w Paryżu, Indie ogłosiły stan alarmowy w całym kraju.


W próbie rozszerzenia horyzontów “intelektualnych” swoich przyjaznych czytelników manifest poleca wcześniejsze teksty publikowane przez ISIS, takie jak: “Czarne flagi ze Wschodu”, „Czarne flagi z Rzymu” i „Czarne flagi z Palestyny”.


Według agencji wywiadowczych Indii, które monitorują działalność ISIS, co najmniej 20 obywateli Indii dołączyło do szeregów Państwa Islamskiego jako wojownicy w Iraku i Syrii, a dodatkowych 150 ludzi jest monitorowanych z powodu podejrzeń o udział w działalności związanej z ISIS. Od 2005 r. Indie straciły z powodu terroryzmu ponad 7,4 tysiąca cywilów i 3,2 tysiąca personelu bezpieczeństwa.  


Poparcie dla ISIS nie jest jednak ograniczone do garści zidentyfikowanych działaczy. Flagi i insygnia ISIS regularnie pokazują się na wiecach protestacyjnych i zgromadzeniach religijnych w prowincji Kaszmiru o muzułmańskiej większości. W lipcu podczas muzułmańskiego święta Eid-al-Fitr były liczne incydenty wandalizmu i rzucania kamieniami, dokonywane przez uczestników zamieszek, którzy wymachiwali flagami pakistańską, palestyńską i ISIS.


Także działalność Państwa Islamskiego na mediach społecznościowych ma przynajmniej jeden ślad indyjski. W zeszłym roku policja w południowym mieście Indii, Bangalore, aresztowała 24-letniego inżyniera, który zarządzał jednym z głównych kont Twittera związanym z ISIS. To założone w Indiach konto Twittera miało 17,7 tysiąca obserwujących i szerzyło propagandę ISIS, włącznie z filmami wideo z dekapitacji.


Ambicja ISIS uczynienia Indii częścią imperium muzułmańskiego nie opiera się na historii islamskiego podboju Indii z czasów XII do XVI wieku, ale zakorzeniona jest w ustalonej teologii islamskiej głównego nurtu, centralnej dla islamskiego proroctwa końca czasów, w hadisach. Te doniesienia o słowach i czynach proroka islamu, Mahometa – wspólnie nazywane Ghazwa-e-Hind – przepowiadają ostateczną bitwę z Indiami i zwycięstwo najeźdźczych armii muzułmańskich nad Hindusami.


Zamiast stawienia czoła temu problemowi muzułmańskie organizacje w Indiach nadal zaprzeczają obecności Państwa Islamskiego i jego członków w tym kraju. 9 grudnia 2015 r. organ parasolowy organizacji muzułmańskich, All India Muslim Majlis-e Mushawarat (AIMMM), wydał komunikat prasowy, w którym nazywa informacje o infiltracji ISIS w Indiach „bezpodstawnymi i wprowadzającymi w błąd”.


Mimo częstego nadawania przez indyjską telewizję zdjęć muzułmanów z flagami ISIS podczas zgromadzeń religijnych i protestów w regionie Kaszmiru, gdzie jest większość muzułmańska, przywódcy muzułmańscy podtrzymują swoje twierdzenie, że “ISIS nie istnieje w Kaszmirze”. Zamiast tego prezentują siebie jako ofiary wyrafinowanego spisku uknutego przez indyjskie służby bezpieczeństwa, by „utorować drogę do aresztowań na dużą skalę”.


Rząd premiera Modiego zareagował na podniesiony stopień zagrożenia, jakie stanowi ISIS nową strategią antyterrorystyczną. Te kroki najlepiej można opisać jako próbę “inżynierii społecznej”, gdzie rząd obiecuje wydawać więcej pieniędzy na program edukacji i zatrudnienia w nadziei utrzymania młodzieży muzułmańskiej z dala od wpływów radykalnych islamistów. Problem z tym podejściem polega na tym, że zajmuje się czymś, co nie dotyczy tej sprawy. Większość muzułmanów indyjskich, o których wiadomo, że dołączyli do ISIS, pochodzi z zamożnych rodzin i ma dyplomy wyższych uczelni. Wszystkich stać na zapłacenie za podróż za granicę, by dołączyć do ISIS – w kraju, gdzie większość ludzi zarabia mniej niż 3 dolary dziennie, biedni ludzie są zbyt zajęci, by zajmować się polityką.


Gdyby bieda motywowała ludzi do popełniania aktów terroryzmu, to dlaczego indyjscy hindusi nie stoją w kolejkach, by dołączyć do swojej wersji organizacji “dżihadystycznych”?


Indyjscy ustawodawcy i urzędnicy są w pułapce tego samego założenia co ich zachodni odpowiednicy. Wydają się również tak samo bać nazwania terroru islamskiego po imieniu. Zamiast tego próbują odwrócić uwagę społeczeństwa przez wyrzucanie pieniędzy podatników na nieskuteczne programy socjalne. Być może mają nadzieję, że publiczność pomyśli, że przynajmniej „coś” jest robione, i nie zauważy, że zamiast przeciwstawienia się ISIS, uciekają oni od problemu.


Isis Sets Its Sight on the East

Gatestone Institute, 20 grudnia 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Vijeta Uniyal

Urodzony w Indiach, studiował na Jawaharlal Nehru University w New Delhi, przez wiele lat pracował w niemieckim ministerstwie spraw zagranicznych, współpracował z Instytutem Goethego i z Fundacją Humboldta. Obecnie związany jest z działającym w Wielkiej Brytanii  Lawfare Project.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 786 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk