Prawda

Środa, 1 grudnia 2021 - 05:17

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

ISIS kieruje wzrok na Wschód


Vijeta Uniyal 2015-12-27

W 2014 r. to zdjęcie muzułmańskich zwolenników ISIS w stanie indyjskim Tamil Nadu rozeszło się po Twitterze jak ogień.
W 2014 r. to zdjęcie muzułmańskich zwolenników ISIS w stanie indyjskim Tamil Nadu rozeszło się po Twitterze jak ogień.

Państwo Islamskie (ISIS) jako część swojego ogólnoświatowego dżihadu planuje podbój i opanowanie starożytnych cywilizacji Wschodu.

Niedawno ogłoszony manifest Państwa Islamskiego zawiera wśród wyjaśnień stanowiska ideologicznego i celów strategicznych samozwańczego Kalifatu Islamskiego, bezpośrednie groźby wobec Hindusów i premiera Indii, Narendry Modiego.


130-stronicowy manifest w języku angielskim, zatytułowany “Czarne flagi Państwa Islamskiego (2016)",  zamieszczono na początku grudnia na różnych popierających Państwo Islamskie forach on line. Wcześniej, w lipcu 2015 r. rozprowadzano inny dokumentgłoszący ambicje ekspansji dżihadu do Indii.


Manifest ISIS z tego miesiąca wyraża roszczenia wobec Indii jako części Kalifatu Islamskiego i, nawiązując do niedawnego wzrostu popularności hinduizmu w tym kraju, stwierdza: „rośnie ruch hinduizmu, który zabija muzułmanów jedzących wołowinę”.


Grupy hinduskie prowadziły ostatnio kampanię o krajowy zakaz zarzynania krów, zgodnie z sentymentami religijnymi wobec tych zwierząt, które większość Hindusów uważa za święte.


Społeczny i polityczny ruch odrodzenia hinduizmu w Indiach wzmocnił także wybór (18 miesięcy temu) premiera Narendry Modiego i jego nacjonalistycznej partii BJP.


W manifeście ISIS pisze o premierze Indii Modim jako “prawicowym nacjonaliście hinduskim, który czci broń i przygotowuje swój naród do przyszłej wojny z muzułmanami”.


Rząd Modiego chce zredukować zależność Indii od zagranicznych dostawców przez zachęcanie firm zagranicznych do otwierania zakładów produkcyjnych w kraju. Zachęcone przez deregulację sektora obronnego kilka firm zagranicznych otworzyło zakłady produkcyjne i założyło wspólne przedsiębiorstwa z miejscowymi partnerami.


Niezrażone stratami na terenie Syrii i Iraku ISIS w materiałach propagandowych na mediach społecznościowych wielokrotnie powtarzało, że grupa ta marzy o Kalifacie Islamskim czyli imperium teokratycznym rządzącym całym subkontynentem indyjskim, częściami Azji Mniejszej, Bliskim Wschodem oraz Afryką Północną i Środkową.


Nowy manifest uznaje masakrę w 2008 r. w Mumbaju, której celem byli turyści, obiekty handlowe i kulturalne – włącznie z synagogą – za model dla ataków w Paryżu: „W centrum Paryża kilku mudżahedinów z AK47 skopiowało styl ataków z Mumbaju strzelania przez okna do kawiarni (gdzie serwuje się alkohol i żywność), wtedy ludzie padali na podłogę, więc wrzucali granaty do budynku”.


Po atakach w zeszłym miesiącu w Paryżu, Indie ogłosiły stan alarmowy w całym kraju.


W próbie rozszerzenia horyzontów “intelektualnych” swoich przyjaznych czytelników manifest poleca wcześniejsze teksty publikowane przez ISIS, takie jak: “Czarne flagi ze Wschodu”, „Czarne flagi z Rzymu” i „Czarne flagi z Palestyny”.


Według agencji wywiadowczych Indii, które monitorują działalność ISIS, co najmniej 20 obywateli Indii dołączyło do szeregów Państwa Islamskiego jako wojownicy w Iraku i Syrii, a dodatkowych 150 ludzi jest monitorowanych z powodu podejrzeń o udział w działalności związanej z ISIS. Od 2005 r. Indie straciły z powodu terroryzmu ponad 7,4 tysiąca cywilów i 3,2 tysiąca personelu bezpieczeństwa.  


Poparcie dla ISIS nie jest jednak ograniczone do garści zidentyfikowanych działaczy. Flagi i insygnia ISIS regularnie pokazują się na wiecach protestacyjnych i zgromadzeniach religijnych w prowincji Kaszmiru o muzułmańskiej większości. W lipcu podczas muzułmańskiego święta Eid-al-Fitr były liczne incydenty wandalizmu i rzucania kamieniami, dokonywane przez uczestników zamieszek, którzy wymachiwali flagami pakistańską, palestyńską i ISIS.


Także działalność Państwa Islamskiego na mediach społecznościowych ma przynajmniej jeden ślad indyjski. W zeszłym roku policja w południowym mieście Indii, Bangalore, aresztowała 24-letniego inżyniera, który zarządzał jednym z głównych kont Twittera związanym z ISIS. To założone w Indiach konto Twittera miało 17,7 tysiąca obserwujących i szerzyło propagandę ISIS, włącznie z filmami wideo z dekapitacji.


Ambicja ISIS uczynienia Indii częścią imperium muzułmańskiego nie opiera się na historii islamskiego podboju Indii z czasów XII do XVI wieku, ale zakorzeniona jest w ustalonej teologii islamskiej głównego nurtu, centralnej dla islamskiego proroctwa końca czasów, w hadisach. Te doniesienia o słowach i czynach proroka islamu, Mahometa – wspólnie nazywane Ghazwa-e-Hind – przepowiadają ostateczną bitwę z Indiami i zwycięstwo najeźdźczych armii muzułmańskich nad Hindusami.


Zamiast stawienia czoła temu problemowi muzułmańskie organizacje w Indiach nadal zaprzeczają obecności Państwa Islamskiego i jego członków w tym kraju. 9 grudnia 2015 r. organ parasolowy organizacji muzułmańskich, All India Muslim Majlis-e Mushawarat (AIMMM), wydał komunikat prasowy, w którym nazywa informacje o infiltracji ISIS w Indiach „bezpodstawnymi i wprowadzającymi w błąd”.


Mimo częstego nadawania przez indyjską telewizję zdjęć muzułmanów z flagami ISIS podczas zgromadzeń religijnych i protestów w regionie Kaszmiru, gdzie jest większość muzułmańska, przywódcy muzułmańscy podtrzymują swoje twierdzenie, że “ISIS nie istnieje w Kaszmirze”. Zamiast tego prezentują siebie jako ofiary wyrafinowanego spisku uknutego przez indyjskie służby bezpieczeństwa, by „utorować drogę do aresztowań na dużą skalę”.


Rząd premiera Modiego zareagował na podniesiony stopień zagrożenia, jakie stanowi ISIS nową strategią antyterrorystyczną. Te kroki najlepiej można opisać jako próbę “inżynierii społecznej”, gdzie rząd obiecuje wydawać więcej pieniędzy na program edukacji i zatrudnienia w nadziei utrzymania młodzieży muzułmańskiej z dala od wpływów radykalnych islamistów. Problem z tym podejściem polega na tym, że zajmuje się czymś, co nie dotyczy tej sprawy. Większość muzułmanów indyjskich, o których wiadomo, że dołączyli do ISIS, pochodzi z zamożnych rodzin i ma dyplomy wyższych uczelni. Wszystkich stać na zapłacenie za podróż za granicę, by dołączyć do ISIS – w kraju, gdzie większość ludzi zarabia mniej niż 3 dolary dziennie, biedni ludzie są zbyt zajęci, by zajmować się polityką.


Gdyby bieda motywowała ludzi do popełniania aktów terroryzmu, to dlaczego indyjscy hindusi nie stoją w kolejkach, by dołączyć do swojej wersji organizacji “dżihadystycznych”?


Indyjscy ustawodawcy i urzędnicy są w pułapce tego samego założenia co ich zachodni odpowiednicy. Wydają się również tak samo bać nazwania terroru islamskiego po imieniu. Zamiast tego próbują odwrócić uwagę społeczeństwa przez wyrzucanie pieniędzy podatników na nieskuteczne programy socjalne. Być może mają nadzieję, że publiczność pomyśli, że przynajmniej „coś” jest robione, i nie zauważy, że zamiast przeciwstawienia się ISIS, uciekają oni od problemu.


Isis Sets Its Sight on the East

Gatestone Institute, 20 grudnia 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Vijeta Uniyal

Urodzony w Indiach, studiował na Jawaharlal Nehru University w New Delhi, przez wiele lat pracował w niemieckim ministerstwie spraw zagranicznych, współpracował z Instytutem Goethego i z Fundacją Humboldta. Obecnie związany jest z działającym w Wielkiej Brytanii  Lawfare Project.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 981 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk