Prawda

Sobota, 25 czerwca 2022 - 19:48

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Ludobójstwo, Żydzi i dlaczego niektórzy nazywają Izraelczyków nazistami


Shmuel Boteach 2014-11-13

 Bojówkarz Islamskiego Dżihadu na wiecu antyizraelskim w Rafah.. (zdjęcie: REUTERS)

 

Bojówkarz Islamskiego Dżihadu na wiecu antyizraelskim w Rafah.. (zdjęcie: REUTERS)Od dawana “umiarkowany” prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas –– nazywał place i ulice imionami palestyńskich terrorystów, których ręce ociekały żydowską krwią. Pośmiertnie przyznał „Gwiazdę Honoru” Abu Jihadowi, organizatorowi zamachu na Coastal Road w 1978 r., w którym zginęło 38 Izraelczyków, w tym 13 dzieci, nazywając go „wzorem prawdziwego wojownika i oddanego przywódcy”. W 2011 r. nazwał plac w Ramallah imieniem Dalal Mughrabi, Palestynki, która dowodziła tym atakiem. W tym roku Abbas powitał jako bohaterów morderców niemądrze zwolnionych przez Izrael w geście dobrej woli.

Obserwowaliśmy także, jak Abbas powoli stawał się kolejnym dyktatorem arabskim, który, kiedy został raz wybrany, przestaje organizować wybory. Obserwowaliśmy, jak Abbas zamienił Autonomię Palestyńską w kleptokrację, wzbogacając swoich dwóch synów, Tarika i Jasera, kiedy nielegalnie przejęli kontrolę nad handlem papierosami, materiałami budowlanymi i innymi towarami.


Teraz przyszła wiadomość, że reakcją Abbasa na postrzelenie w ubiegłym tygodniu izraelsko-amerykańskiego działacza (który chciał, żeby Żydzi  i Arabowie mogli się modlić obok siebie na Wzgórzu Świątynnym)  przez terrorystę w Jerozolimie, było napisanie do ojca mordercy z wychwalaniem go jako palestyńskiego bohatera.

Wszystko to są dokonania Abbasa, który bardzo pragnie pokoju. Człowieka, z którym Izrael ma zawrzeć umowy. Człowieka, który nie jest Hamasem. Człowieka, który będzie przewodził pokojowemu państwu palestyńskiemu.We wrześniu, zaledwie trzy dni przed wystąpieniem na forum ONZ, gdzie oskarżył Izrael o ludobójstwo na Palestyńczykach, Abbas przemawiał w Cooper Union’s Great Hall do tłumu składającego się głównie ze studentów NYU – uniwersytetu Nowego Jorku.

Wielu zgotowało mu owację na stojąco, kiedy powtórzył swoje oszczerstwo krwi o państwie żydowskim. A jest to uniwersytet, który ma ponad 8 tysięcy żydowskich studentów.

Jedyny protest tego wieczoru był zorganizowany przed budynkiem. Zorganizował go mój syn, Mendy, absolwent NYU, który skupił się na pozytywach: na amerykańskich wartościach demokracji, harmonii między rasami i wolności słowa oraz na tym, jak Abbas odrzuca wszystkie trzy.

Abbas kończy dziesiąty rok swojej czteroletniej kadencji prezydenta i nie ma żadnych planów na zorganizowanie wyborów. W lipcu 2013 r. przysiągł, że nie pozwoli żadnemu Żydowi na pozostanie w państwie palestyńskim. Będzie to państwo Judenrein. Rządzona przez niego Autonomia Palestyńska kontynuuje praktyki jego poprzednika, Jasera Arafata, ścigając  niezależnych dziennikarzy, którzy wyrażają najmniejszą  krytykę wobec jego przywództwa.

Bardzo byłem dumny z mojego syna, jego rodzeństwa i przyjaciół, którzy dołączyli do tego protestu. Kampus amerykański jest teraz polem bitwy o Izrael, a jak można prowadzić bitwę bez wojowników? 17 listopada zorganizujemy panel, w którym weźmie udział jeden z  najbardziej szanowanych ludzi, Elie Wiesel, żywa twarz Holocaustu i najbardziej na świecie szanowany głos w sprawach ludobójstwa. Kto lepiej niż on może odpowiedzieć na kłamstwo Abbasa o izraelskim ludobójstwie na Palestyńczykach?

Profesor Wiesel jest moim przyjacielem, a ja od 25 lat jestem jego uczniem. Latem opublikowaliśmy razem duże ogłoszenie w wiodących gazetach świata, w którym zarzuciliśmy Hamasowi składanie ofiar ludzkich przez umyślne odpalanie rakiet ze szkół i domów mieszkalnych i zachęcanie dzieci arabskich do poświęcenia „swoich ramion i ciał” sprawie palestyńskiej.

Światu potrzebny jest głos profesora Wiesela właśnie teraz, kiedy tak wiele rzezi i pogwałceń praw człowieka ma miejsce na całym globie. Potrzebujemy go także, by ochraniał słowo „ludobójstwo”, żeby nie nadużywali go ludzie w celach politycznych, czy są to nienawidzący Żydów, którzy chcą trywializować Holocaust i porównywać Żydów do Nazistów, czy tyrani, jak turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan, który obiera Izrael za kozła ofiarnego, by ukryć swoje niszczenie demokracji tureckiej.

Zaprzeczanie Holocaustowi rozpoczęło się jako próba podważenia prawdziwości cierpień narodu żydowskiego i delegitymizowanie Izraela.

Jeśli bowiem Żydzi Europy nie byli likwidowani, to po co przybywali z Niemiec i Polski i zabierali ziemię arabską? Sam Abbas oparł swoją pisaną w Moskwie haniebną pracę doktorską na negacji Holocaustu.

Jednak był z tym jeden problem. Niezależnie od tego, jak bardzo antysemiccy historycy, tacy jak David Irving, i morderczy tyrani, tacy jak Mahmoud Ahmadineżad, próbowali zanegować Holocaust, było po prostu zbyt wielu zabitych Żydów i zbyt dużo dowodów, by to zamazać.

Pojawił się więc inny pomysł. Dobrze, naziści zabili miliony Żydów. Jednak Żydzi niczego się nie nauczyli, nie stali się bardziej ludzcy i wrażliwi, przejęli nienawiść swoich dręczycieli. Sami stali się nazistami. Zajmują się likwidowaniem i ludobójstwem narodu palestyńskiego.

Tak więc ignoranci tacy jak Javier Bardem i Penelope Cruz oraz różni samonienawidzący się Żydzi, jak Naomi Wolf i wielbiciele terrorystów, jak Mahmoud Abbas, prezentują szczytowe oszczerstwo krwi: że Żydzi popełniają ludobójstwo.

Trudno o lepszy sposób na zniszczenie państwa Izrael niż uniemożliwienie mu obrony swoich granic.

Na debatę w dniu 17 listopada zaprosiłem również mojego bliskiego przyjaciela, profesora Noaha Feldmana z Harward Law School, by dołączył do naszego panelu i pomógł w kwestii prawnej definicji terminu “ludobójstwo”.

Noah jest jednym z czołowych intelektualistów i prawników na świecie i odegrał centralną rolę przy tworzeniu konstytucji irackiej. Nie zgadzamy się w wielu sprawach politycznych. Niewielu jednak ludzi jest bardziej szanowanych niż on, jako eksperci w dziedzinie praw człowieka.

Przybędzie również moja przyjaciółka, Samantha Power, będąca ambasadorem Ameryki przy ONZ.

Praca Samanthy, A Problem from Hell, za którą swego czasu dostała Nagrodę Pulitzera, jest najważniejszą książką o ludobójstwie i głęboko wpłynęła na moje życie. Od kiedy została ambasadorem, Samantha podróżowała do miejsc na całym świecie, gdzie dzieją się prawdziwe ludobójstwa, takie jak Republika Afryki Środkowej i Sudan Południowy, nie wspominając już o tym, że właśnie odwiedziła, podejmując wielkie ryzyko osobiste, Afrykę Zachodnią, by pomóc kierować wysiłkami świata w walce z wirusem ebola.


Kiedy trywializuje się ludobójstwo, dotyka to nie tylko sześciu milionów Żydów, którzy zginęli w Holocauście. Umniejsza się dramat 1,5 miliona Ormian zamordowanych przez Turków, 2,5 miliona Kambodżan zamordowanych przez Czerwonych Khmerów, 800 tysięcy Tutsi zaszlachtowanych przez Hutu. A także wszystkich niewinnych ofiar w Chorwacji, Serbii i Kosowie.

Pora, by ludzie, których naprawdę obchodzą prawa człowieka, zaczęli odpowiadać tym, którzy używają morderstwa innych jako zasłony dymnej do zakamuflowania własnego nikczemnego traktowania bliźniego.


No Holds Barred: Genocide, the Jews, and why they call Israelis Nazis

Jerusalem Post, 3 listopada 2014

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaShmuley Boteach


Amerykański rabin i pisarz, autor ponad 30 książek. Często krytykowany przez środowiska żydowskie, ostatnio głównie za książkę Kosher Jesus. Jest oskarżany o herezję, wcześniej spotkały go gromy za książkę Kosher sex, (twierdzi, że pożądanie jest fundamentem miłości). Często powraca do problemu ludobójstwa w Ruandzie, gdzie jeździł wielokrotnie, próbując zrozumieć mroczną stronę ludzkiej kultury.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1065 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk