Prawda

Środa, 22 marca 2023 - 12:48

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Zbrodnie wojenne popełnione przez Hamas


Richard Kemp 2014-07-26

<br />Łzy w Gazie: palestyńska dziewczyna płacze podczas pogrzebu jej brata, zabitego podczas nalotu izraelskich sił powietrznych w tym tygodniu (Zdjęcie: Getty Images).

Łzy w Gazie: palestyńska dziewczyna płacze podczas pogrzebu jej brata, zabitego podczas nalotu izraelskich sił powietrznych w tym tygodniu (Zdjęcie: Getty Images).Żaden przyzwoity człowiek nie może pozostać nieporuszony widokiem zdjęć dzieci krwawiących na ulicy i martwych niemowląt na stołach sekcyjnych w kostnicy.  Widziałem takie rzeczy na żywo i odczuwam horror tak samo, jak wszyscy inni.

Śmierć tych dzieci i niewinnych mężczyzn i kobiet jest zbrodnią wojenną. Wbrew jednak wypaczonym poglądom propagowanym przez zwolenników Hamasu, komentatorów w mediach, grupy praw człowieka i przywódców politycznych, nie jest to zbrodnia wojenna dokonana przez Izrael, ale przez Hamas.

 

Hamas rozpoczął tę wojnę atakami rakietowymi przeciwko izraelskim cywilom. Umyślnie obrali za cel instalacje nuklearne i ostrzeliwują międzynarodowe lotnisko Ben Guriona, zmuszając linie lotnicze do zawieszenia lotów.

 

Niektórzy nazywają te rakiety fajerwerkami. W zeszłym tygodniu odwiedziłem dom w Aszkelonie, który godzinę przedtem został bezpośrednio trafiony. Przerażona 17-letnia dziewczyna, która była w domu, powiedziała mi, że w ostatniej sekundzie zdążyła do umocnionego pomieszczenia wewnątrz domu. Gdyby nie zdążyła, z pewnością zabiłby ją wybuch, szrapnele lub śmiercionośne odłamki latającego szkła.

 

Izrael nie miał żadnego wyboru i musiał zareagować tak, jak to zrobił. Żaden kraj na świecie nie może siedzieć i akceptować takiej niesprowokowanej, śmiertelnej agresji przeciwko swoim cywilom i swojej żywotnej infrastrukturze.

 

Prezydent Obama, który słusznie podjął decyzję o uderzeniach dronami przeciwko islamskim terrorystom kryjącym się wśród ludności cywilnej pakistańskich obszarów plemiennych, powiedział Izraelowi, że ma podjąć większe wysiłki dla ochrony życia cywilów. Jego słowa powtórzono w ONZ i w stolicach na całym świecie – włącznie z Londynem. Nikt jednak nie powiedział, jakie mają to być kroki. A to dlatego, że Izrael już robi wszystko, co możliwe, by zminimalizować starty cywilne, poza opuszczeniem rąk i pozwoleniem Hamasowi na bezkarne terroryzowanie izraelskich cywilów.

 

Uwagi takie jak Obamy, jak również niedawne nazwanie przez Ban Ki Moona działań Izraelskiej Armii Obronnej „potwornościami”, ułatwiają zadanie Hamasowi. Głównym powodem, dla którego Hamas używa ludzkich tarcz, nie jest ochrona swoich instalacji militarnych, ale zmuszenie armii izraelskiej do zabijania niewinnych cywilów.

 

Ta strategia, opisana przez profesora Alana Dershowitza jako “strategia martwego niemowlęcia” ma na celu zmuszenie przywódców światowych do potępienia działań Izraela i spowodowanie międzynarodowych nacisków dyplomatycznych. Kluczowym elementem tej strategii jest wzbudzenie w społeczeństwach Zachodu nienawiści do Izraela. Widzieliśmy wyrazy tego w ostatnich dniach z masowymi protestami w stolicach Europy.

 

Ci, którzy potępiają niemożliwą do uniknięcia i sprawiedliwą wojnę Izraela, przychodzą z pomocą Hamasowi, wyjętej spod prawa organizacji terrorystycznej. Zachęcają Hamas, by kontynuował walkę i nadal używał ludzkich tarcz. Zachęcają ekstremistów na całym świecie, by naśladowali tę morderczą taktykę. A takie zachęcanie prowadzi do dalszych strat życia przez niewinnych cywili.

 

Odpalanie rakiet na cywilów i używanie tarcz ludzkich nie są jedynym zbrodniami wojennymi, jakie Hamas popełnił i planował. Używają chronionych lokalizacji i pojazdów – szkół, meczetów, szpitali, ambulansów – do składowania amunicji i prowadzenia ataków.

 

Zbudowali tunele do ataków, żeby masakrować cywilów, i wyposażyli je do porwań niewinnych Izraelczyków. Łamią uzgodnione humanitarne zawieszenia broni, których zamiarem jest przyniesienie wytchnienia i ulgi ich cierpiącym cywilom.

 

Chociaż nie jest to określone jako zbrodnia wojenna, Hamas używa także dzieci-“żołnierzy” do atakowania sił izraelskich. Brytyjscy żołnierze aż za dobrze znają tę taktykę, bo jest ona również szeroko używana przez talibów w Afganistanie.

 

Reakcje Izraela są legalne według Konwencji Genewskich. Każdy atak powietrzny Izraelskich Sił Obronnych ma na celu zniszczenie celów militarnych przy minimalizowaniu ofiar cywilnych. Przy sposobie walki Hamasu takie tragiczne straty są jednak nieuniknione.

 

Hamas wiele nauczył się ze swoich porażek w dwóch poprzednich operacjach w Gazie. Lepiej potrafią ukrywać wyrzutnie rakietowe i rozbudowali potężny kompleks wybetonowanych tuneli podziemnych, używając materiałów, których mogli użyć dla złagodzenia ciężkiego losu swojej nieszczęsnej populacji cywilnej.

 

Te tunele chronią ich amunicję przed atakiem z powietrza i pozwalają przesuwać rakiety i wyrzutnie na pole bitwy bez niebezpieczeństwa ataku powietrznego. Także ich dowódcy czają się pod ziemią, podczas gdy wojownicy i ludność cywilna giną w chaosie na powierzchni.

 

Z powodu tego wszystkiego tylko część można osiągnąć z powietrza. Obecny izraelski atak naziemny ograniczony jest do zlokalizowania, oczyszczenia i zniszczenia tuneli, które grożą cywilom po drugiej stronie granicy. Jeśli Hamas nie zgodzi się na wstrzymanie ognia rakietowego, Izraelska Armia Obronna może być zmuszona do rozszerzenia operacji, by przejąć sieć wyrzutni rakietowych i bunkrów dowodzenia w głębi Strefy Gazy.

 

W zeszłym tygodniu rozmawiałem z żołnierzami Izraelskiej Armii Obronnej na granicy Gazy. Ich zadanie jest skrajnie niebezpieczne i wiedzą o tym. Niemniej, jak ich brytyjscy koledzy, których bardzo przypominają, każdy zachowywał się ze stoicyzmem, dobrym humorem i był gotów zetrzeć się z wrogiem w obronie swoich rodzin i swoich domów.

 

Składam hołd tym ponad 30 żołnierzom, którzy dokonali ostatecznego poświęcenia. Złożyli swemu krajowi największą możliwą ofiarę. Jesteśmy im winni poparcie. Nie z szacunku dla ich odwagi i poświęcenia, ale dlatego, że ich wojna jest także naszą wojną. Walczą z plagą XXI wieku, z terroryzmem islamskim, na pierwszej linii demokracji.

 

Richard Kemp analysis: The war crimes have been committed by Hamas

Jewish Chronicle, 24 lipca 2014 r.

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRichard Justin Kemp  Były dowódca sił brytyjskich w Afganistanie, pracował w Joint Intelligence Committee oraz COBR. Po przejściu na emeryturę napisał książkę o wojnie w Afganistanie Attack State Red, która stała się bestsellerem.

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj
Komentarze
3. Do Kaliklesa Marek C (Negev) 2014-07-27
2. Bolszewia sowiecka a Palestyna MEF 2014-07-26
1. Źródła konfliktu Kalikles 2014-07-26


Brunatna fala

Znalezionych 1212 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk