Prawda

Poniedziałek, 29 listopada 2021 - 03:27

« Poprzedni Następny »


Rada Praw Człowieka ONZ potępia Izrael


Hillel Neuer 2014-07-25


Genewa, 23 lipca 2014 – Przedstawiciel Palestyny w Radzie praw Człowieka ONZ wspólnie z przedstawicielami Iranu, Egiptu, Syrii, Kuby i Wenezueli próbował przerwać wystąpienie przewodniczącego UN Watch, Hillela Neuera, podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji ONZ na temat Gazy, w którym Neuer bronił prawa Izraela do obrony przed agresją Hamasu i nazwał hipokryzją działania tych, którzy zainicjowali ten sąd kapturowy.

Jak można się było spodziewać Rada podjęła rezolucję potępiającą Izrael za „poważne naruszenia międzynarodowych praw człowieka” przy 29 głosach za, jednym przeciw (USA) oraz 17 wstrzymujących się (UE i  inni). Rada utworzyła nową komisję mającą wyprodukować kolejny „Raport Goldsone’a” .   Tu możesz przeczytać po angielsku  rezolucję zaproponowaną przez   Afganistan, Algierię, Kubę, Dżibuti, Egipt (występujący w imieniu Grupy Państw Arabskich), Indonezję, Maroko, Pakistan (w imieniu Organization of Islamic Cooperation), Arabię Saudyjską, Palestynę oraz Wenezuelę.  


Oświadczenie Przewodniczącego UN Watch Hillela Neuera, podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Praw Człowieka ONZ poświęconej Gazie wygłoszone 23 lipca 2014.  

Nagranie wystąpienia Hillela Neuera


Polski tekst wystąpienia Hillela Neuera:

 

Panie Przewodniczący, właśnie wróciłem z Izraela, aby powiedzieć temu zgromadzeniu i światu o powadze sytuacji, jakiej byłem świadkiem i której osobiście doświadczyłem.

 

Cały naród, miasta i wsie, od pustyni Negew aż do jeziora Galilejskiego, od wzgórz Judei do plaż Tel Awiwu są obiektem brutalnych nieustających ataków. Ponad dwa tysiące pocisków moździerzowych, rakiet i rakiet dalekiego zasięgu wystrzelono z Gazy na cywilne siedliska na całym obszarze Ziemi Świętej.

 

Nigdy, w całej dotychczasowej historii Izraela, mężczyźni, kobiety i dzieci nie byli obiektem tak zmasowanego ataku, w dzień i w nocy wycie syren ogłaszających alarm zmusza ludzi do chowania się w schronach.      


Nigdy również w historii współczesnego świata, żaden wolny i demokratyczny naród nie był obiektem tak systematycznego bombardowania przez organizację terrorystyczną, która otwarcie dąży do mordowania cywilów i cieszy się ich śmiercią i której światopoglądem jest gloryfikacja śmierci.

 

Czy świat uświadamia sobie, że starożytne miasto Jerozolima, która jest świętym miastem judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, pełnym świętych miejsc chronionych i uznawanych przez ONZ za dziedzictwo kulturowe – jest świadomie na oślep ostrzeliwane?

 

A jednak tak jest.

 

Podczas jednego z tych rakietowych ataków biegłem do piwnic razem z małymi, przerażonymi i  płaczącymi dziećmi. Podczas rakietowego ataku w Tel Awiwie mieszkańcy bloku okazywali swoją pogardę dla terrorystów, pomagając obcym sobie ludziom w schronie, w tym czasie nad nami słyszeliśmy wybuchające rakiety.

 

A kiedy siedziałem już w samolocie, czekając na start i powrót do Genewy, zawyły syreny alarmowe na lotnisku. Wybiegliśmy z samolotu, by ukryć się w schronie. Słyszeliście dzisiejszą wiadomość: międzynarodowe linie lotnicze wstrzymały loty do Izraela ze względu na niebezpieczeństwo.             

 

Jestem przekonany, że świat powinien pochylić czoło przed tym terroryzowanym i nękanym narodem, który nie poddaje się panice, okazuje wielką odwagę, siłę i wolę przetrwania, opierając się tej zmasowanej agresji.   

 

Ludzie powinni zastanowić się, czy istnieje precedens w historii świata, aby jakiś naród bezczynie akceptował trzy tygodnie bombardowań swojej cywilnej ludności przez dwa tysiące śmiercionośnych rakiet? 

Próba Hamasu by doprowadzić do unieruchomienia jedynego międzynarodowego portu lotniczego w kraju otoczonym przez wrogów od północy do południa oznaczałaby zdławienie niezwykle ważnej arterii pozwalającej funkcjonować izraelskiej gospodarce i izraelskiemu społeczeństwu.

 

Te akty agresji celują również w narody, pod których flagami latają lądujące na tym lotnisku samoloty.

 

Zwracam się z prośbą do wszystkich przedstawicieli reprezentowanych w tej izbie krajów, aby na chwilę wyobrazili sobie śmiercionośne rakiety skierowane na lotniska takie jak Heathrow, Charles de Gaulle, czy  Frankfurt; Rio de Janeiro, Johannesburg, czy Tokio.

Jak zareagowałyby wasze rządy?

Jak długo czekałyby wasze narody, zanim zaczęłyby robić wszystko, co w ich mocy, aby w ramach międzynarodowego prawa i zgodnie z prawami moralnymi odeprzeć taką agresję?

Panie Przewodniczący,

Zatrzymam sie teraz przy rezolucji, o której uchwaleniu Rada będzie wkrótce głosowała. Tekst, który mamy przed sobą oskarża Izrael, odmawia mu prawa do obrony i pomija zbrodnie wojenne Hamasu.

Pytamy: dlaczego Rada odmawia powiedzenia tego, co zaledwie dwa tygodnie temu powiedział sam przedstawiciel Palestyny w tej Radzie?

W nadzwyczajnym momencie szczerości przedstawiciel Palestyny, Ibrahim Khraishi, przyznał  przed kamerami palestyńskiej telewizji (wideo z polskimi napisami poniżej), że każda palestyńska rakieta wycelowana w izraelskich cywilów stanowi “zbrodnię przeciw ludzkości”.   W odróżnieniu od tego izraelskie działania w Gazie ‘są zgodne z prawnymi regułami”, ponieważ, jak przyznał to dziennikarz telewizji Hamasu “Izraelczycy ostrzegli ludność by opuściła swoje domy przed bombardowaniem, dodając, że “jeśli idzie  o odpalane przez nas rakiety nigdy nikogo nie ostrzegamy gdzie  i kiedy spadną, ani jaką operację przeprowadzimy”.       


Czy jakakolwiek instancja ONZ lub jakikolwiek człowiek może być prawdziwym zwolennikiem praw człowieka, odmawiając równocześnie powtórzenia tego, co zostało powiedziane przez przedstawiciela Palestyny do tej Rady?

 

Czy jest rzeczywiście możliwe, że prawdziwym celem tego posiedzenia jest uciszenie ofiar i głosów na rzecz praw człowieka na świecie, by odwrócić uwagę od gwałtów w innych miejscach świata?

 

Pytamy wszystkich, którzy poświęcają się hipokryzji i dwójmyśleniu: jeśli w minionym roku nie krzyczeliście wraz tysiącami innych protestujących przeciw zabijaniu i ranieniu ludzi przez Turcję, Egipt, i Libię, kiedy wieszano w Iranie więcej ludzi niż kiedykolwiek, kiedy bomby rozrywały kobiety i dzieci w Afganistanie, kiedy całe miasta były masakrowane w Południowym Sudanie, kiedy setki ludzi ginęło w rezultacie ataków dżihadystów w Pakistanie, kiedy 10 tysięcy Irakijczyków zostało zabitych przez terrorystów... 

 

[Egipt przerywa zgłaszając sprzeciw.]


Przewodniczący sesji Rady Praw Człowieka:
Egipt w kwestii formalnej, oddaję głos.

Przedstawiciel Egiptu: Panie Przewodniczący, mam wrażenie, że spotkaliśmy się dzisiaj, na specjalnej sesji, aby przedyskutować obecny kryzys w Gazie i pogwałcenia popełnione podczas tego kryzysu. Tak więc nie rozumiem, dlaczego mamy mieć powód do dyskutowania innych kwestii związanych z przestrzeganiem praw człowieka przez inne kraje.

Przedstawiciel USA: Uważamy, że ma to związek z przedmiotem naszej debaty i w związku z tym powinien Pan pozwolić przedstawicielowi NGO na kontynuowanie wystąpienia.  

Iran: Całkowicie popieramy kwestię formalną podniesioną przez Egipt.

Canada: Domagamy się pozwolenia przedstawicielowi NGO na dokończenie wystąpienia, które jest związane z prowadzoną dyskusją,


Izrael: Jest rzeczą ważną, aby przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego uczestniczyli w tej debacie i wnosimy o pozwolenie, by przedstawiciel NGO mógł kontynuować.


Venezuela:
Popieramy kwestię formalną podniesioną przez Egipt.


Palestyna:
To nie jest kwestia formalna, to raczej wyjaśnienie. Ten mówca, jeśli nie zostanie powstrzymany, będzie kontynuował w tym samym duchu. Zwracam się, abyśmy nie pozwalali na marnowanie czasu, tak abyśmy mogli zakończyć to spotkanie o właściwej porze.


Kuba:
Jest rzeczą niewyobrażalną, żeby jakieś NGO mogło uczestniczyć w Radzie, aby nas rozpraszać i marnować skromny czas, który mamy na przedyskutowanie tematu, który jest tak niesłychanie ważny, gdyż ludobójstwo jest właśnie popełniane przeciw ludowi palestyńskiemu.    


Przewodniczący:
Oddaję głos przedstawicielowi UN Watch, z prośbą, aby trzymał się tematu, który jest tu dziś dyskutowany.


UN Watch: Dziękuję, Panie Przewodniczący. Chciałbym zauważyć, że były pewne zastrzeżenia, czy nagranie wywiadu palestyńskiego przedstawiciela do tej Rady dla telewizji palestyńskiej było autentyczne czy też nie, ale jak widzieliśmy palestyński przedstawiciel właśnie interweniował i nie zakwestionował tego co powiedziałem o jego wystąpieniu. Niech to zostanie zapisane.       


Na koniec pytamy, jeśli odmówiliście wystąpienia w obronie 1800 Palestyńczyków (jeśli nie więcej) zagłodzonych na śmierć oraz pomordowanych przez Assada w Syrii, ale krzyczycie wyłącznie   kiedy możecie obwinić Izrael, nie występujecie w obronie praw człowieka, występujecie przeciwko Izraelowi.   Syria: Często słyszeliśmy tego przedstawiciela NGO siejącego zamieszanie w dyskusji. Jest dziwną rzeczą słuchanie NGO broniącego zabijania kobiet i dzieci oraz niszczenia infrastruktury w Palestynie. Mam nadzieję, że mówca nie będzie mógł dalej kontynuować swojego wystąpienia.

Przewodniczący: Oddaję głos przedstawicielowi UN Watch.

Hillel: Dziękuję Panie przewodniczący, Niech świat się dowie, że na sesji poświęconej łamaniu praw człowieka Palestyńczyków Syria sprzeciwiła się wzmiance o 1800 Palestyńczykach, którzy zostali zagłodzeni lub zamordowani. 

Źródło: UN Watch,

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski


Poniżej wspomniany wywiad palestyńskiego przedstawiciela do Rady Praw Człowieka dla telewizji AP.

 

Od Redakcji:

Dodajmy na marginesie dyskusji o zbrodniach Izraela w Radzie Praw Człowieka ONZ, że wspaniały rosyjski poeta, Osip Madelsztam, czytając w łagrze “Prawdę” zanotował: “Nie wiedziałem, że znaleźliśmy się w łapach humanistów”.

Być może warto tu przedstawić cytat z telewizyjnego kazania jednego z czołowych duchownych Kuwejtu, Tareqa Al Suwaidana z 14 lipca 2014 roku. Duchowny podkreślał, że wojna z Żydami jest wojną religijną, że ofiary nie mają znaczenia bo „my idziemy do raju, a oni do piekła”. Mówił o swoim spotkaniu z przywódcą Hamasu, który zapewniał, że Hamas nie zgodzi się na zawieszenie broni i stwierdzał dalej:   

„Wszystkie matki narodu islamskiego – nie tylko matki palestyńskie – powinny karmić swoje dzieci nienawiścią do synów Syjonu. Nienawidzimy ich. Są naszymi wrogami. Powinniśmy wpoić to w dusze naszych dzieci, aż powstanie nowe pokolenie i wymaże ich z powierzchni ziemi. Tego chcemy.”

(Źródło: MEMRI, Specjalny Komunikat nr 50805, z 23 lipca 2014.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 980 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk