Prawda

Sobota, 28 maja 2022 - 00:36

« Poprzedni Następny »


Przepraszam, że przypominam raz jeszcze


Burak Bekdil 2014-07-27

Gaza? Nie, Mosul w Iraku, zdobyty przez sunnickich terrorystów z ISIS.
Gaza? Nie, Mosul w Iraku, zdobyty przez sunnickich terrorystów z ISIS.

Czy, na przykład Erdoğan, który uważa, że 15-letni chłopiec jest terrorystą i powinien być uderzony pociskiem gazowym, tolerowałby ponad 500 rakiet na niebie tureckim?  Czy zalecałby powściągliwość, gdyby jakakolwiek grupa, partia lub kraj ogłosiły wszystkich Turków za uprawnione cele? Czy zignorowałby grupę, partię lub kraj, które przysięgają walczyć z Turcją do ostatniego Turka?

“Dlaczego Golda Meir miała rację – część I i II” (23 sierpnia 2011 i 7 marca 7, 2012) oraz ich ciąg dalszy “Przepraszam, że znowu przypominam [ale Golda Meir miała racje]” (23 listopada  2012) ściągnęły do mojej skrzynki pocztowej dziesiątki tego, co każdy rozsądny prawnik uznałby za mowę nienawiści. Wściekli Turcy i inni muzułmanie niechcący potwierdzali to, przeciwko czemu protestowali. Wiedziałem, że „ciąg dalszy” nie będzie ostatni.

 

Raz jeszcze połowa świata walczy w jednym szeregu z dżihadystami Hamasu przeciwko ich żydowskiej nemezis.

 

Najpierw kilka faktów:

1. W zeszłym miesiącu, kiedy żadne bomby ani rakiety nie wędrowały między Izraelem i kontrolowaną przez Hamas Strefą Gazy, porwano trzech izraelskich nastolatków: Gilada Shaara, Eyala Yifracha i Naftalego Fraenkla. Osiemnaście dni później znaleziono ich ciała.  


2. Porwanie było w Gazie powodem do świętowania i tłumy wiwatowały. Eksperymentalny rząd jedności Palestyny rozdawał słodycze dla uczczenia tego wydarzenia. Palestyńska młodzież pokazywała nowy salut, podnosząc trzy palce i okazując tym radość z porwania. Polityczny przywódca Hamasu Chaled Maszal, a także ideologicznie najbliższy krewny premiera Recepa Tayyipa Erdoğana, powiedział: „Gratulujemy porywaczom”.

3. Po zabójstwie izraelskich nastolatków zniknął młody Palestyńczyk, Muhammad Abu Khdeir, a później odkryto, że został brutalnie zamordowany. Izrael działał szybko i aresztował sześciu radykalnych Żydów jako sprawców, z których trzech przyznało się do zbrodni. Izrael  określił tych morderców jako morderców. Premier Benjamin Netanjahu zadzwonił z kondolencjami do ojca Khdeira. Ostre wyrazy potępienia rozległy się od całego spektrum politycznego, włącznie z Rachel Fraenkel, matką Naftalego, jednego z zamordowanych nastolatków izraelskich. Izraelczycy zbudzili się do nowego świata, w którym także Żydzi potrafili działać jak terroryści. Większość Izraelczyków zgodziła się, że mordercy powinni dostać najwyższy wymiar kary za ten barbarzyński czyn. Ojciec jednego z podejrzanych powiedział: „Wstydzę się go”.

4. Potem, jak zwykle, przyszła wojna. Hamas, który nie ukrywa faktu, że magazynuje, gromadzi i wystrzeliwuje rakiety ze środka skupisk cywilów palestyńskich, ani że używa Gazańczyków – często starsze kobiety lub dzieci – jako tarcze ludzkie, wystrzelił (do 14 lipca) ponad 500 rakiet na Izrael, gdzie większość populacji jest w zasięgu tych pocisków. Izraelskiej obronie powietrznej udało się przechwycić większość rakiet wroga i Izraelskie Siły Obronne kontratakowały przez bombardowanie tego, co – jak twierdzili – było domami terrorystów lub domami, w których mogła być ukryta broń. Mimo ostrzeżeń o konieczności ewakuacji tych ogłoszonych celów Hamas nadal umieszcza tam cywilów, którzy według jego ideologii zostaną męczennikami, jeśli zginą. Jak dotąd ponad 150 męczenników… (Tekst pisany 10 dni temu, obecnie zginęło około 800 Palestyńczyków.)

 

5. Tymczasem, rzecznik Hamasu, Sami Abu-Zuhri powiedział: “Wszyscy Izraelczycy są uprawnionym celem”. Jaka byłaby liczba ofiar palestyńskich, gdyby rzecznik pana Netnajahu ogłosił wszystkich Palestyńczyków za prawomocne cele? Ale nie, truizmy i męczące idealizowanie słabszego mówią nam, że Izrael nie powinien odpowiadać na ataki rakietowe, ponieważ potrafi przechwytywać rakiety.

 

Ale czy, na przykład Erdoğan, który uważa, że 15-letni chłopiec jest terrorystą i powinien być uderzony pociskiem gazowym, tolerowałby ponad 500 rakiet na niebie tureckim?  Czy zalecałby powściągliwość, gdyby jakakolwiek grupa, partia lub kraj ogłosiły wszystkich Turków za uprawnione cele? Czy zignorowałby grupę, partię lub kraj, które przysięgają walczyć z Turcją do ostatniego Turka?

 

Okazał jednak wreszcie nieco uczciwości i przyznał, że: “Nigdy nie jesteśmy neutralni w sprawie palestyńskiej”. Dziękuję, panie premierze, za potwierdzenie tego, co niżej podpisany publicysta pisał w 2009 r., że Turcy jako uczciwi pośrednicy między Arabami a Izraelczykami to mniej więcej to samo, co Grecy jako uczciwi pośrednicy między tureckimi a greckimi Cypryjczykami.

Tak czy inaczej, retoryka pana Erdoğana nie była równie uczciwa, kiedy powiedział: “nie było żadnych rakiet wystrzelonych na terytorium Izraela, bo nie było żadnych izraelskich ofiar śmiertelnych”. Czy pan Erdoğan zaprzeczał Hamasowi, który mówi, że wystrzelili dziesiątki rakiet? Fakt, że nie ma izraelskich ofiar śmiertelnych, nie znaczy, że Hamas nie chce zabić; znaczy tylko, że Hamas, chwilowo, nie potrafi zabić.

(ciąg dalszy nastąpi)

Sorry to remind you once again but Golda Meir was right – part I

16 lipca 2014


Przepraszam, że przypominam raz jeszcze - II

Dżihadyści powtarzają, że “kochają śmierć bardziej niż my kochamy życie”. Dobrze im tak. 

A jeszcze są pełnomocnicy dżihadystów. W 2012 r. dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, Mohammad Ali Dzafari, powiedział, że: “Iran dostarczył organizacjom palestyńskim technologii do produkcji Fadżr-5 i innych pocisków i potrafią teraz sami produkować te pociski w dużych ilościach”. Najwyraźniej Iran będzie walczyć z Izraelem do ostatniego Palestyńczyka. To samo będzie robił pan Recep Tayyip Erdoğan i mułłowie sunniccy. Jest to jedna z tych rzadkich cech wspólnych sunnitom i szyitom: mają obsesję walki z Izraelem, kiedy ich sunniccy i szyiccy bojówkarze nie zabijają się wzajemnie.

 

Niedawny nagłówek na pierwszej stronie w naszej czołowej gazecie, „Hurriyet” mówił szczególnie wiele: „Izrael zbombardował meczet w Gazie!” I z wykrzyknikiem! Tak z wykrzyknikiem w czasach, kiedy sekciarskie obrzucanie bombami meczetów jest taką rutyną, że nie znajduje się na nią choćby kilku centymetrów miejsca w gazetach muzułmańskich. Szybkie przeszukanie w Google hasła „bomby w meczetach sunnici-szyici” dało 16 lipca 782 tysiące wyników .  

Ale szok na twarzach muzułmanów na informację, że “Izrael zbombardował meczet” jest dobrze znany. Cytat z mojego felietonu 3 czerwca 2010 r. „Dlaczego Palestyna jest dla Turków ‘drugim Cyprem’?”:   

“Dlaczego jednak Turcy mają ten ‘fetysz palestyński’, choć większość z nich nie potrafi wskazać terytoriów palestyńskich na mapie? Dlaczego nie ruszyli palcem, kiedy mułłowie zabijali irańskich dysydentów – muzułmanów? Dlaczego nie słyszeliśmy ani jednego głosu tureckiego protestującego przeciwko śmierci 300 tysięcy muzułmanów w Darfurze?

Podświadomie (niestety) muzułmańsko-turecka mentalność toleruje zabijanie muzułmanów przez muzułmanów; nie toleruje, ale nie przewraca świata do góry nogami, kiedy chrześcijanie zabijają muzułmanów; pragmatycznie ignoruje, kiedy zbyt potężni chrześcijanie zabijają muzułmanów; ale jest zaprogramowana do przewrócenia świata do góry nogami, kiedy Żydzi zabijają muzułmanów”.  


Co innego, poza nienawiścią, może doprowadzić dwoje, całkowicie nie pasujących do siebie ludzi, do dokładnie takiego samego myślenia? Jednym jest duchowny egipski z typową bigoterią duchownego egipskiego; a drugim jest turecko-kurdyjska piosenkarka, która znalazła się nagle na scenie popu razem z życiem pełnym skandali, włącznie z narkomanią i prawomocnym wyrokiem.


Muhammad al-Zoghbi, duchowny egipski, powiedział 3 maja w wywiadzie telewizyjnym, że “ani jeden Żyd nie pozostanie na powierzchni tej ziemi”. Tematem programu telewizyjnego była „wojna z Żydami, ich unicestwienie albo zlikwidowanie ich kraju”. Tutaj zaś pojawia się w obrazie karta organizacji, do której pan Erdoğan nie ukrywa głębokiego podziwu: Hamas.

Karta Hamasu jest obowiązkową lekturą dostarczającą wiele zabawy. Moja ulubiona część prorokuje, że „Dzień Sądu Ostatecznego nie nadejdzie, aż muzułmanie będą walczyć z Żydami, kiedy (ostatni) Żyd ukryje się za kamieniami i drzewami. A kamienie i drzewa powiedzą: ‘O muzułmaninie, o Abdullahu, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go’”.

 

Prowadzący wywiad z panem al-Zoghbi musi być intelektualistą, bo zapytał duchownego, czy część o mówiących kamieniach i drzewach jest wyrażeniem alegorycznym, na co pan al Zoghbi odpowiedział: “Ktokolwiek mówi, że to jest alegoria (że drzewa i kamienie przemówią), myli się. Drzewa będą rzeczywiście mówić. I ściany także”.

Ale Yıldız Tilbe, turecko-kurdyjska gwiazda popu, jest najwyraźniej mniej cierpliwa i nie chce czekać na moment, kiedy drzewa i kamienie będą prowadzić muzułmanów do ostatniego stojącego Żyda, żeby mogli go zabić. Jej pragnienie jest nostalgiczne, prawdopodobnie zbyt trudne do wykonania, jeśli Arabowie, Turcy i jej kurdyjscy krewni nie wymyślą machiny czasu.

W zeszłym tygodniu napisała na swoim koncie na Twitterze: “Niech Bóg błogosławi Hitlera. Zrobił mniej (niż powinien był zrobić)”. A także to: „Muzułmanie znowu przyniosą koniec Żydom”. Na co szanowny burmistrz Ankary, Melih Gökçek odpowiedział: “Przyklaskuję ci”.

(ciąg dalszy nastąpi)

Sorry to remind you once again but Golda Meir was right II

Huriyet Daily News, 18 lipca 2014

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaBurak Bekdil

Popularny publicysta wychodzącej w języku angielskim gazety tureckiej "Hurriyet Daily News".


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Bad Company MEF 2014-07-27


Brunatna fala

Znalezionych 1059 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk