Prawda

Niedziela, 26 marca 2023 - 21:05

« Poprzedni Następny »


Przepraszam, że przypominam raz jeszcze


Burak Bekdil 2014-07-27

Gaza? Nie, Mosul w Iraku, zdobyty przez sunnickich terrorystów z ISIS.
Gaza? Nie, Mosul w Iraku, zdobyty przez sunnickich terrorystów z ISIS.

Czy, na przykład Erdoğan, który uważa, że 15-letni chłopiec jest terrorystą i powinien być uderzony pociskiem gazowym, tolerowałby ponad 500 rakiet na niebie tureckim?  Czy zalecałby powściągliwość, gdyby jakakolwiek grupa, partia lub kraj ogłosiły wszystkich Turków za uprawnione cele? Czy zignorowałby grupę, partię lub kraj, które przysięgają walczyć z Turcją do ostatniego Turka?

“Dlaczego Golda Meir miała rację – część I i II” (23 sierpnia 2011 i 7 marca 7, 2012) oraz ich ciąg dalszy “Przepraszam, że znowu przypominam [ale Golda Meir miała racje]” (23 listopada  2012) ściągnęły do mojej skrzynki pocztowej dziesiątki tego, co każdy rozsądny prawnik uznałby za mowę nienawiści. Wściekli Turcy i inni muzułmanie niechcący potwierdzali to, przeciwko czemu protestowali. Wiedziałem, że „ciąg dalszy” nie będzie ostatni.

 

Raz jeszcze połowa świata walczy w jednym szeregu z dżihadystami Hamasu przeciwko ich żydowskiej nemezis.

 

Najpierw kilka faktów:

1. W zeszłym miesiącu, kiedy żadne bomby ani rakiety nie wędrowały między Izraelem i kontrolowaną przez Hamas Strefą Gazy, porwano trzech izraelskich nastolatków: Gilada Shaara, Eyala Yifracha i Naftalego Fraenkla. Osiemnaście dni później znaleziono ich ciała.  


2. Porwanie było w Gazie powodem do świętowania i tłumy wiwatowały. Eksperymentalny rząd jedności Palestyny rozdawał słodycze dla uczczenia tego wydarzenia. Palestyńska młodzież pokazywała nowy salut, podnosząc trzy palce i okazując tym radość z porwania. Polityczny przywódca Hamasu Chaled Maszal, a także ideologicznie najbliższy krewny premiera Recepa Tayyipa Erdoğana, powiedział: „Gratulujemy porywaczom”.

3. Po zabójstwie izraelskich nastolatków zniknął młody Palestyńczyk, Muhammad Abu Khdeir, a później odkryto, że został brutalnie zamordowany. Izrael działał szybko i aresztował sześciu radykalnych Żydów jako sprawców, z których trzech przyznało się do zbrodni. Izrael  określił tych morderców jako morderców. Premier Benjamin Netanjahu zadzwonił z kondolencjami do ojca Khdeira. Ostre wyrazy potępienia rozległy się od całego spektrum politycznego, włącznie z Rachel Fraenkel, matką Naftalego, jednego z zamordowanych nastolatków izraelskich. Izraelczycy zbudzili się do nowego świata, w którym także Żydzi potrafili działać jak terroryści. Większość Izraelczyków zgodziła się, że mordercy powinni dostać najwyższy wymiar kary za ten barbarzyński czyn. Ojciec jednego z podejrzanych powiedział: „Wstydzę się go”.

4. Potem, jak zwykle, przyszła wojna. Hamas, który nie ukrywa faktu, że magazynuje, gromadzi i wystrzeliwuje rakiety ze środka skupisk cywilów palestyńskich, ani że używa Gazańczyków – często starsze kobiety lub dzieci – jako tarcze ludzkie, wystrzelił (do 14 lipca) ponad 500 rakiet na Izrael, gdzie większość populacji jest w zasięgu tych pocisków. Izraelskiej obronie powietrznej udało się przechwycić większość rakiet wroga i Izraelskie Siły Obronne kontratakowały przez bombardowanie tego, co – jak twierdzili – było domami terrorystów lub domami, w których mogła być ukryta broń. Mimo ostrzeżeń o konieczności ewakuacji tych ogłoszonych celów Hamas nadal umieszcza tam cywilów, którzy według jego ideologii zostaną męczennikami, jeśli zginą. Jak dotąd ponad 150 męczenników… (Tekst pisany 10 dni temu, obecnie zginęło około 800 Palestyńczyków.)

 

5. Tymczasem, rzecznik Hamasu, Sami Abu-Zuhri powiedział: “Wszyscy Izraelczycy są uprawnionym celem”. Jaka byłaby liczba ofiar palestyńskich, gdyby rzecznik pana Netnajahu ogłosił wszystkich Palestyńczyków za prawomocne cele? Ale nie, truizmy i męczące idealizowanie słabszego mówią nam, że Izrael nie powinien odpowiadać na ataki rakietowe, ponieważ potrafi przechwytywać rakiety.

 

Ale czy, na przykład Erdoğan, który uważa, że 15-letni chłopiec jest terrorystą i powinien być uderzony pociskiem gazowym, tolerowałby ponad 500 rakiet na niebie tureckim?  Czy zalecałby powściągliwość, gdyby jakakolwiek grupa, partia lub kraj ogłosiły wszystkich Turków za uprawnione cele? Czy zignorowałby grupę, partię lub kraj, które przysięgają walczyć z Turcją do ostatniego Turka?

 

Okazał jednak wreszcie nieco uczciwości i przyznał, że: “Nigdy nie jesteśmy neutralni w sprawie palestyńskiej”. Dziękuję, panie premierze, za potwierdzenie tego, co niżej podpisany publicysta pisał w 2009 r., że Turcy jako uczciwi pośrednicy między Arabami a Izraelczykami to mniej więcej to samo, co Grecy jako uczciwi pośrednicy między tureckimi a greckimi Cypryjczykami.

Tak czy inaczej, retoryka pana Erdoğana nie była równie uczciwa, kiedy powiedział: “nie było żadnych rakiet wystrzelonych na terytorium Izraela, bo nie było żadnych izraelskich ofiar śmiertelnych”. Czy pan Erdoğan zaprzeczał Hamasowi, który mówi, że wystrzelili dziesiątki rakiet? Fakt, że nie ma izraelskich ofiar śmiertelnych, nie znaczy, że Hamas nie chce zabić; znaczy tylko, że Hamas, chwilowo, nie potrafi zabić.

(ciąg dalszy nastąpi)

Sorry to remind you once again but Golda Meir was right – part I

16 lipca 2014


Przepraszam, że przypominam raz jeszcze - II

Dżihadyści powtarzają, że “kochają śmierć bardziej niż my kochamy życie”. Dobrze im tak. 

A jeszcze są pełnomocnicy dżihadystów. W 2012 r. dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, Mohammad Ali Dzafari, powiedział, że: “Iran dostarczył organizacjom palestyńskim technologii do produkcji Fadżr-5 i innych pocisków i potrafią teraz sami produkować te pociski w dużych ilościach”. Najwyraźniej Iran będzie walczyć z Izraelem do ostatniego Palestyńczyka. To samo będzie robił pan Recep Tayyip Erdoğan i mułłowie sunniccy. Jest to jedna z tych rzadkich cech wspólnych sunnitom i szyitom: mają obsesję walki z Izraelem, kiedy ich sunniccy i szyiccy bojówkarze nie zabijają się wzajemnie.

 

Niedawny nagłówek na pierwszej stronie w naszej czołowej gazecie, „Hurriyet” mówił szczególnie wiele: „Izrael zbombardował meczet w Gazie!” I z wykrzyknikiem! Tak z wykrzyknikiem w czasach, kiedy sekciarskie obrzucanie bombami meczetów jest taką rutyną, że nie znajduje się na nią choćby kilku centymetrów miejsca w gazetach muzułmańskich. Szybkie przeszukanie w Google hasła „bomby w meczetach sunnici-szyici” dało 16 lipca 782 tysiące wyników .  

Ale szok na twarzach muzułmanów na informację, że “Izrael zbombardował meczet” jest dobrze znany. Cytat z mojego felietonu 3 czerwca 2010 r. „Dlaczego Palestyna jest dla Turków ‘drugim Cyprem’?”:   

“Dlaczego jednak Turcy mają ten ‘fetysz palestyński’, choć większość z nich nie potrafi wskazać terytoriów palestyńskich na mapie? Dlaczego nie ruszyli palcem, kiedy mułłowie zabijali irańskich dysydentów – muzułmanów? Dlaczego nie słyszeliśmy ani jednego głosu tureckiego protestującego przeciwko śmierci 300 tysięcy muzułmanów w Darfurze?

Podświadomie (niestety) muzułmańsko-turecka mentalność toleruje zabijanie muzułmanów przez muzułmanów; nie toleruje, ale nie przewraca świata do góry nogami, kiedy chrześcijanie zabijają muzułmanów; pragmatycznie ignoruje, kiedy zbyt potężni chrześcijanie zabijają muzułmanów; ale jest zaprogramowana do przewrócenia świata do góry nogami, kiedy Żydzi zabijają muzułmanów”.  


Co innego, poza nienawiścią, może doprowadzić dwoje, całkowicie nie pasujących do siebie ludzi, do dokładnie takiego samego myślenia? Jednym jest duchowny egipski z typową bigoterią duchownego egipskiego; a drugim jest turecko-kurdyjska piosenkarka, która znalazła się nagle na scenie popu razem z życiem pełnym skandali, włącznie z narkomanią i prawomocnym wyrokiem.


Muhammad al-Zoghbi, duchowny egipski, powiedział 3 maja w wywiadzie telewizyjnym, że “ani jeden Żyd nie pozostanie na powierzchni tej ziemi”. Tematem programu telewizyjnego była „wojna z Żydami, ich unicestwienie albo zlikwidowanie ich kraju”. Tutaj zaś pojawia się w obrazie karta organizacji, do której pan Erdoğan nie ukrywa głębokiego podziwu: Hamas.

Karta Hamasu jest obowiązkową lekturą dostarczającą wiele zabawy. Moja ulubiona część prorokuje, że „Dzień Sądu Ostatecznego nie nadejdzie, aż muzułmanie będą walczyć z Żydami, kiedy (ostatni) Żyd ukryje się za kamieniami i drzewami. A kamienie i drzewa powiedzą: ‘O muzułmaninie, o Abdullahu, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go’”.

 

Prowadzący wywiad z panem al-Zoghbi musi być intelektualistą, bo zapytał duchownego, czy część o mówiących kamieniach i drzewach jest wyrażeniem alegorycznym, na co pan al Zoghbi odpowiedział: “Ktokolwiek mówi, że to jest alegoria (że drzewa i kamienie przemówią), myli się. Drzewa będą rzeczywiście mówić. I ściany także”.

Ale Yıldız Tilbe, turecko-kurdyjska gwiazda popu, jest najwyraźniej mniej cierpliwa i nie chce czekać na moment, kiedy drzewa i kamienie będą prowadzić muzułmanów do ostatniego stojącego Żyda, żeby mogli go zabić. Jej pragnienie jest nostalgiczne, prawdopodobnie zbyt trudne do wykonania, jeśli Arabowie, Turcy i jej kurdyjscy krewni nie wymyślą machiny czasu.

W zeszłym tygodniu napisała na swoim koncie na Twitterze: “Niech Bóg błogosławi Hitlera. Zrobił mniej (niż powinien był zrobić)”. A także to: „Muzułmanie znowu przyniosą koniec Żydom”. Na co szanowny burmistrz Ankary, Melih Gökçek odpowiedział: “Przyklaskuję ci”.

(ciąg dalszy nastąpi)

Sorry to remind you once again but Golda Meir was right II

Huriyet Daily News, 18 lipca 2014

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaBurak Bekdil

Popularny publicysta wychodzącej w języku angielskim gazety tureckiej "Hurriyet Daily News".


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj
Komentarze
1. Bad Company MEF 2014-07-27


Brunatna fala

Znalezionych 1214 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk