Prawda

Niedziela, 14 sierpnia 2022 - 11:33

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Rada Praw Człowieka ONZ potępia Izrael


Hillel Neuer 2014-07-25


Genewa, 23 lipca 2014 – Przedstawiciel Palestyny w Radzie praw Człowieka ONZ wspólnie z przedstawicielami Iranu, Egiptu, Syrii, Kuby i Wenezueli próbował przerwać wystąpienie przewodniczącego UN Watch, Hillela Neuera, podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji ONZ na temat Gazy, w którym Neuer bronił prawa Izraela do obrony przed agresją Hamasu i nazwał hipokryzją działania tych, którzy zainicjowali ten sąd kapturowy.

Jak można się było spodziewać Rada podjęła rezolucję potępiającą Izrael za „poważne naruszenia międzynarodowych praw człowieka” przy 29 głosach za, jednym przeciw (USA) oraz 17 wstrzymujących się (UE i  inni). Rada utworzyła nową komisję mającą wyprodukować kolejny „Raport Goldsone’a” .   Tu możesz przeczytać po angielsku  rezolucję zaproponowaną przez   Afganistan, Algierię, Kubę, Dżibuti, Egipt (występujący w imieniu Grupy Państw Arabskich), Indonezję, Maroko, Pakistan (w imieniu Organization of Islamic Cooperation), Arabię Saudyjską, Palestynę oraz Wenezuelę.  


Oświadczenie Przewodniczącego UN Watch Hillela Neuera, podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Praw Człowieka ONZ poświęconej Gazie wygłoszone 23 lipca 2014.  

Nagranie wystąpienia Hillela Neuera


Polski tekst wystąpienia Hillela Neuera:

 

Panie Przewodniczący, właśnie wróciłem z Izraela, aby powiedzieć temu zgromadzeniu i światu o powadze sytuacji, jakiej byłem świadkiem i której osobiście doświadczyłem.

 

Cały naród, miasta i wsie, od pustyni Negew aż do jeziora Galilejskiego, od wzgórz Judei do plaż Tel Awiwu są obiektem brutalnych nieustających ataków. Ponad dwa tysiące pocisków moździerzowych, rakiet i rakiet dalekiego zasięgu wystrzelono z Gazy na cywilne siedliska na całym obszarze Ziemi Świętej.

 

Nigdy, w całej dotychczasowej historii Izraela, mężczyźni, kobiety i dzieci nie byli obiektem tak zmasowanego ataku, w dzień i w nocy wycie syren ogłaszających alarm zmusza ludzi do chowania się w schronach.      


Nigdy również w historii współczesnego świata, żaden wolny i demokratyczny naród nie był obiektem tak systematycznego bombardowania przez organizację terrorystyczną, która otwarcie dąży do mordowania cywilów i cieszy się ich śmiercią i której światopoglądem jest gloryfikacja śmierci.

 

Czy świat uświadamia sobie, że starożytne miasto Jerozolima, która jest świętym miastem judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, pełnym świętych miejsc chronionych i uznawanych przez ONZ za dziedzictwo kulturowe – jest świadomie na oślep ostrzeliwane?

 

A jednak tak jest.

 

Podczas jednego z tych rakietowych ataków biegłem do piwnic razem z małymi, przerażonymi i  płaczącymi dziećmi. Podczas rakietowego ataku w Tel Awiwie mieszkańcy bloku okazywali swoją pogardę dla terrorystów, pomagając obcym sobie ludziom w schronie, w tym czasie nad nami słyszeliśmy wybuchające rakiety.

 

A kiedy siedziałem już w samolocie, czekając na start i powrót do Genewy, zawyły syreny alarmowe na lotnisku. Wybiegliśmy z samolotu, by ukryć się w schronie. Słyszeliście dzisiejszą wiadomość: międzynarodowe linie lotnicze wstrzymały loty do Izraela ze względu na niebezpieczeństwo.             

 

Jestem przekonany, że świat powinien pochylić czoło przed tym terroryzowanym i nękanym narodem, który nie poddaje się panice, okazuje wielką odwagę, siłę i wolę przetrwania, opierając się tej zmasowanej agresji.   

 

Ludzie powinni zastanowić się, czy istnieje precedens w historii świata, aby jakiś naród bezczynie akceptował trzy tygodnie bombardowań swojej cywilnej ludności przez dwa tysiące śmiercionośnych rakiet? 

Próba Hamasu by doprowadzić do unieruchomienia jedynego międzynarodowego portu lotniczego w kraju otoczonym przez wrogów od północy do południa oznaczałaby zdławienie niezwykle ważnej arterii pozwalającej funkcjonować izraelskiej gospodarce i izraelskiemu społeczeństwu.

 

Te akty agresji celują również w narody, pod których flagami latają lądujące na tym lotnisku samoloty.

 

Zwracam się z prośbą do wszystkich przedstawicieli reprezentowanych w tej izbie krajów, aby na chwilę wyobrazili sobie śmiercionośne rakiety skierowane na lotniska takie jak Heathrow, Charles de Gaulle, czy  Frankfurt; Rio de Janeiro, Johannesburg, czy Tokio.

Jak zareagowałyby wasze rządy?

Jak długo czekałyby wasze narody, zanim zaczęłyby robić wszystko, co w ich mocy, aby w ramach międzynarodowego prawa i zgodnie z prawami moralnymi odeprzeć taką agresję?

Panie Przewodniczący,

Zatrzymam sie teraz przy rezolucji, o której uchwaleniu Rada będzie wkrótce głosowała. Tekst, który mamy przed sobą oskarża Izrael, odmawia mu prawa do obrony i pomija zbrodnie wojenne Hamasu.

Pytamy: dlaczego Rada odmawia powiedzenia tego, co zaledwie dwa tygodnie temu powiedział sam przedstawiciel Palestyny w tej Radzie?

W nadzwyczajnym momencie szczerości przedstawiciel Palestyny, Ibrahim Khraishi, przyznał  przed kamerami palestyńskiej telewizji (wideo z polskimi napisami poniżej), że każda palestyńska rakieta wycelowana w izraelskich cywilów stanowi “zbrodnię przeciw ludzkości”.   W odróżnieniu od tego izraelskie działania w Gazie ‘są zgodne z prawnymi regułami”, ponieważ, jak przyznał to dziennikarz telewizji Hamasu “Izraelczycy ostrzegli ludność by opuściła swoje domy przed bombardowaniem, dodając, że “jeśli idzie  o odpalane przez nas rakiety nigdy nikogo nie ostrzegamy gdzie  i kiedy spadną, ani jaką operację przeprowadzimy”.       


Czy jakakolwiek instancja ONZ lub jakikolwiek człowiek może być prawdziwym zwolennikiem praw człowieka, odmawiając równocześnie powtórzenia tego, co zostało powiedziane przez przedstawiciela Palestyny do tej Rady?

 

Czy jest rzeczywiście możliwe, że prawdziwym celem tego posiedzenia jest uciszenie ofiar i głosów na rzecz praw człowieka na świecie, by odwrócić uwagę od gwałtów w innych miejscach świata?

 

Pytamy wszystkich, którzy poświęcają się hipokryzji i dwójmyśleniu: jeśli w minionym roku nie krzyczeliście wraz tysiącami innych protestujących przeciw zabijaniu i ranieniu ludzi przez Turcję, Egipt, i Libię, kiedy wieszano w Iranie więcej ludzi niż kiedykolwiek, kiedy bomby rozrywały kobiety i dzieci w Afganistanie, kiedy całe miasta były masakrowane w Południowym Sudanie, kiedy setki ludzi ginęło w rezultacie ataków dżihadystów w Pakistanie, kiedy 10 tysięcy Irakijczyków zostało zabitych przez terrorystów... 

 

[Egipt przerywa zgłaszając sprzeciw.]


Przewodniczący sesji Rady Praw Człowieka:
Egipt w kwestii formalnej, oddaję głos.

Przedstawiciel Egiptu: Panie Przewodniczący, mam wrażenie, że spotkaliśmy się dzisiaj, na specjalnej sesji, aby przedyskutować obecny kryzys w Gazie i pogwałcenia popełnione podczas tego kryzysu. Tak więc nie rozumiem, dlaczego mamy mieć powód do dyskutowania innych kwestii związanych z przestrzeganiem praw człowieka przez inne kraje.

Przedstawiciel USA: Uważamy, że ma to związek z przedmiotem naszej debaty i w związku z tym powinien Pan pozwolić przedstawicielowi NGO na kontynuowanie wystąpienia.  

Iran: Całkowicie popieramy kwestię formalną podniesioną przez Egipt.

Canada: Domagamy się pozwolenia przedstawicielowi NGO na dokończenie wystąpienia, które jest związane z prowadzoną dyskusją,


Izrael: Jest rzeczą ważną, aby przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego uczestniczyli w tej debacie i wnosimy o pozwolenie, by przedstawiciel NGO mógł kontynuować.


Venezuela:
Popieramy kwestię formalną podniesioną przez Egipt.


Palestyna:
To nie jest kwestia formalna, to raczej wyjaśnienie. Ten mówca, jeśli nie zostanie powstrzymany, będzie kontynuował w tym samym duchu. Zwracam się, abyśmy nie pozwalali na marnowanie czasu, tak abyśmy mogli zakończyć to spotkanie o właściwej porze.


Kuba:
Jest rzeczą niewyobrażalną, żeby jakieś NGO mogło uczestniczyć w Radzie, aby nas rozpraszać i marnować skromny czas, który mamy na przedyskutowanie tematu, który jest tak niesłychanie ważny, gdyż ludobójstwo jest właśnie popełniane przeciw ludowi palestyńskiemu.    


Przewodniczący:
Oddaję głos przedstawicielowi UN Watch, z prośbą, aby trzymał się tematu, który jest tu dziś dyskutowany.


UN Watch: Dziękuję, Panie Przewodniczący. Chciałbym zauważyć, że były pewne zastrzeżenia, czy nagranie wywiadu palestyńskiego przedstawiciela do tej Rady dla telewizji palestyńskiej było autentyczne czy też nie, ale jak widzieliśmy palestyński przedstawiciel właśnie interweniował i nie zakwestionował tego co powiedziałem o jego wystąpieniu. Niech to zostanie zapisane.       


Na koniec pytamy, jeśli odmówiliście wystąpienia w obronie 1800 Palestyńczyków (jeśli nie więcej) zagłodzonych na śmierć oraz pomordowanych przez Assada w Syrii, ale krzyczycie wyłącznie   kiedy możecie obwinić Izrael, nie występujecie w obronie praw człowieka, występujecie przeciwko Izraelowi.   Syria: Często słyszeliśmy tego przedstawiciela NGO siejącego zamieszanie w dyskusji. Jest dziwną rzeczą słuchanie NGO broniącego zabijania kobiet i dzieci oraz niszczenia infrastruktury w Palestynie. Mam nadzieję, że mówca nie będzie mógł dalej kontynuować swojego wystąpienia.

Przewodniczący: Oddaję głos przedstawicielowi UN Watch.

Hillel: Dziękuję Panie przewodniczący, Niech świat się dowie, że na sesji poświęconej łamaniu praw człowieka Palestyńczyków Syria sprzeciwiła się wzmiance o 1800 Palestyńczykach, którzy zostali zagłodzeni lub zamordowani. 

Źródło: UN Watch,

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski


Poniżej wspomniany wywiad palestyńskiego przedstawiciela do Rady Praw Człowieka dla telewizji AP.

 

Od Redakcji:

Dodajmy na marginesie dyskusji o zbrodniach Izraela w Radzie Praw Człowieka ONZ, że wspaniały rosyjski poeta, Osip Madelsztam, czytając w łagrze “Prawdę” zanotował: “Nie wiedziałem, że znaleźliśmy się w łapach humanistów”.

Być może warto tu przedstawić cytat z telewizyjnego kazania jednego z czołowych duchownych Kuwejtu, Tareqa Al Suwaidana z 14 lipca 2014 roku. Duchowny podkreślał, że wojna z Żydami jest wojną religijną, że ofiary nie mają znaczenia bo „my idziemy do raju, a oni do piekła”. Mówił o swoim spotkaniu z przywódcą Hamasu, który zapewniał, że Hamas nie zgodzi się na zawieszenie broni i stwierdzał dalej:   

„Wszystkie matki narodu islamskiego – nie tylko matki palestyńskie – powinny karmić swoje dzieci nienawiścią do synów Syjonu. Nienawidzimy ich. Są naszymi wrogami. Powinniśmy wpoić to w dusze naszych dzieci, aż powstanie nowe pokolenie i wymaże ich z powierzchni ziemi. Tego chcemy.”

(Źródło: MEMRI, Specjalny Komunikat nr 50805, z 23 lipca 2014.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1089 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk