Prawda

Piątek, 21 stycznia 2022 - 10:02

« Poprzedni Następny »


Dostarczyliśmy Gazie drony
i pociski Fadżr 5


Z irańskich mediów 2014-07-23

Na spotkaniu z rządem Rohaniego 14 lipca 2014 r. najwyższy przywódca Iranu Ali Chamenei skrytykował milczenie rządów arabskich od momentu ataku Izraela na Gazę: „Sprawa Gazy jest prawdziwie katastrofalna, a reżim syjonistyczny wykorzystuje obojętność świata islamskiego w celu przedłużenia tragedii. Masakra ludności w Gazie przez uzurpatorskich syjonistów powinna skłonić rządy i narody islamskie do skupienia się, przezwyciężenia sporów wewnętrznych i zjednoczenia się."

Wprowadzenie

Na marginesie kryzysu irackiego i syryjskiego[1] wysocy przedstawiciele irańscy przypuścili atak na kraje arabskie za milczenie na temat izraelskiego ataku na Gazę. Twierdzą, że państwa arabskie w praktyce kolaborują w ten sposób z Izraelem i wezwali ich, by opamiętali się i pomogli Hamasowi i ruchowi oporu.


Wraz z wezwaniami do zniszczenia Izraela, Teheran poparł decyzję Hamasu odrzucenia propozycji zawieszenia ognia. Hossein Al-Islam, sekretarz generalny Irańskiego Stowarzyszenia Poparcia Palestyńskiej Intifady i doradca przewodniczącego Madżlisu, Alego Laridżaniego, bronił decyzji Hamasu mówiąc, że propozycja egipska starała się zniszczyć potencjał organizacji oporu w Gazie. Wyjaśnił, że jedyną dostępną opcją dla mieszkańców Izraela jest powrót do krajów, z których przybyli. Twierdził również, że system Żelaznej Kopuły wraz z izraelskimi koncepcjami bezpieczeństwa załamał się dzięki możliwościom rakiet ruchu oporu w Gazie. Inni przedstawiciele Iranu powtarzali dyrektywy ajatollaha Chomeiniego i jego następcy i twierdzili, że zniszczenie Izraela wkrótce nastąpi.


Gazeta “
Dżavan” związana z Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) napisała z dumą, że Iran uzbroił ruch oporu w Gazie w pociski Fadżr 5 i drony, żeby pomóc walczyć z Izraelem i ma udział w jego sukcesach.


Doniesiono także, że przewodniczący Madżlisu, Ali Laridżani rozmawiał przez telefon w szefem Biura Politycznego Hamasu Chaledem Maszalem, który dziękował mu za poparcie Iranu, oraz z przywódcą palestyńskiego Islamskiego Dżihadu Ramadanem Abdallahem Szalahem bezpośrednio po rozpoczęciu przez Izrael ataku lądowego wieczorem 17 lipca 2014 r. [2]


Wezwania do zniszczenia Izraela


20 lipca 2014 r. gazeta “Jomhouri-ye Eslami”, związana z Alim Akbarem Haszemim Rafsandżanim, patronem prezydenta Hassana Rohaniego, wezwała do zniszczenia Izraela:


"Zbrodnie, jakie popełnia reżim syjonistyczny w Gazie w tych dniach są rzadkie w historii… ponieważ rządy i fora międzynarodowe  zachęcają go do kontynuowania ich swoim poparciem lub milczeniem… Imam Chomeini już ostrzegał rządy i narody islamu przed niebezpieczeństwem Izraela… mówiąc, że jeśli nie wysuszą korzeni tego złośliwego guza na Bliskim Wschodzie, wyegzekwuje on ofiary ze wszystkich narodów w regionie… Imam Chomeini nazwał Amerykę i Wielką Brytanię zwolennikami Izraela i partnerami w zbrodniach tego zarazka zepsucia i oświadczył, że droga zbawienia dla narodów islamskich i innych ujarzmionych narodów prowadzi przez nieustanną walkę przeciwko zbrodniczym rządom.


Imam Chomeini nieustannie ostrzegał przed reżimem syjonistycznym i jego zwolennikami aż do swojego ostatniego dnia, a później najwyższy przywódca w Republice islamskiej – tj. ajatollah Chamenei – kontynuował te ostrzeżenia i politykę walki z niebezpieczeństwem, jakie stanowi Izrael i jego zwolennicy… Jest dlatego niezbędne, by kontynuować walkę, aż Izrael zostanie wymazany z regionu.


Kiedy Imam Chomeini oświadczył stanowczo, że Izrael musi zostać wymazany z mapy świata, niektórzy mogli mieć trudności z zaakceptowaniem tej polityki. Dzisiaj jednak wszyscy rozumieją, że nie ma alternatywy dla tego okupacyjnego reżimu poza takim losem… Niestety, rządy muzułmańskie i arabskie … nie robią niczego dla ludzi w Gazie"[3].


18 lipca 2014 r. w kazaniu piątkowym w Teheranie rzecznik reżimu, Kazem Sedighi także wezwał do zniszczenia Izraela: “Ta żałosna populacja Izraela siedzi na beczce z prochem i zagraża jej totalne unicestwienie, a z pomocą Bożą unicestwienie będzie wkrótce miało miejsce"[4].


14 lipca 2014 r. Sekretarz Rady Strażników, ajatollah Ahmad Dżannati, powiedział: "Reakcyjni przywódcy krajów arabskich… przymknęli oczy na zbrodnie syjonistów i nie dostarczają minimalnego choćby wsparcia uciemiężonym ludziom w Gazie… Ale ludzie w Gazie wiedzą… że o nich nie zapomnimy, że zawsze będziemy ich wspierać, że uważamy opór i jedność za jedyny sposób przeciwstawienia się zbrodniczemu Izraelowi i że wierzymy w obietnicę Boga, że prawda zwycięży kłamstwo. Z łaską Boga unicestwienie tego złośliwego guza jest bliskie"[5].


Wysocy rangą funkcjonariusze irańscy: Zjednoczcie się przeciwko Izraelowi, który dokonuje zbrodni w Gazie z powodu obojętności rządów arabskich


Na spotkaniu z rządem Rohaniego 14 lipca 2014 r. najwyższy przywódca Iranu Ali Chamenei skrytykował milczenie rządów arabskich od momentu ataku Izraela na Gazę: „Sprawa Gazy jest prawdziwie katastrofalna, a reżim syjonistyczny wykorzystuje obojętność świata islamskiego w celu przedłużenia tragedii. Masakra ludności w Gazie przez uzurpatorskich syjonistów powinna skłonić rządy i narody islamskie do skupienia się, przezwyciężenia sporów wewnętrznych i zjednoczenia się"[6].


20 lipca 2014, biuro Chameneiego napisało na Twitterze wyrazy poparcia dla każdego narodu, który przeciwstawi się reżimowi syjonistycznemu:  

 


Popieramy i pomagamy każdemu narodowi, który przeciwstawia się reżimowi syjonistycznemu i nie obawiamy się oświadczenia tego. 2/3/12 #GazaUnderAttack #Gaza
Popieramy i pomagamy każdemu narodowi, który przeciwstawia się reżimowi syjonistycznemu i nie obawiamy się oświadczenia tego. 2/3/12 #GazaUnderAttack #GazaPrzewodniczący irańskiego Madżlisu Ali Laridżani, na spotkaniu 16 lipca 2014 r. z ambasadorami z krajów muzułmańskich w Teheranie także wezwał kraje islamskie, by pomogły Palestyńczykom: „Niestety, niektóre kraje w regionie swoim milczeniem pomagają reżimowi syjonistycznemu kontynuować jego brutalne i nieludzkie zachowanie. Lud palestyński jest całkowicie w stanie obronić się i jeśli państwa islamskie dadzą im choćby skromną pomoc, ruch oporu zwycięży i los ludu będzie w ich rękach. Państwa islamskie muszą zająć się tymi sprawami, które grożą całemu światu islamskiemu, a przede wszystkim sprawą palestyńską"[7].


„Dżavan”
: Iran może być dumny, że pociski Fadżr 5 i drony Ababil jego produkcji służą teraz Hamasowi


17 lipca 2014 r. gazeta “Dżavan” napisała: "Islamska Republika Iranu jest jedynym krajem, w którym istnieje konsensus między władzami a narodem w sprawie palestyńskiej. Razem z powszechnym poparciem dla bojowników palestyńskich, reżim irański dostarcza także istotnej pomocy bojownikom palestyńskim, włącznie z uzbrojeniem wojskowym… To posunięcie Republiki Islamskiej – uzbrojenie grup palestyńskich – jest dokonywane publicznie i nie jest tajemnicą, i było nawet publicznie podkreślane przez przywódcę [Chameneiego]…


Uczciwie powiedziawszy, jaki powód miałby Iran w ukrywaniu wszechstronnego poparcia dla bezbronnego ludu palestyńskiego? Niewątpliwie, jest to źródłem wielkiej dumy dla Iranu, że najprostsze drony Ababil, produkowane przez Islamską Republikę Iranu i obsługiwane przez bojowników Hamasu, potrafiły zamienić niebo nad okupowanymi terytoriami [tj. Izraelem] w niebo Hamasu, a także ukryć się przez kosztownymi radarami i systemami obrony powietrznej reżimu izraelskiego. Jest źródłem wielkiej dumy dla Iranu, że pociski Fadżr 5, które są zaprojektowane i produkowane przez przemysł zbrojeniowy Republiki Islamskiej, są w rękach bojowników Hamasu do użycia jako narzędzia obrony.


Należy pamiętać, że 18 miesięcy temu, podczas poprzedniej wojny między Hamasem i Izraelem, dowódca IRGC Dżafari ogłosił z dumą i wyraźnie, że Republika Islamska dostarczyła uciśnionemu ludowi w Gazie technologii do produkcji pocisków Fadżr 5.


Dowcipem dnia jest, że pociski Żelaznej Kopuły, systemu reżimu syjonistycznego, które kosztują 25 tysięcy dolarów sztuka, nie odnoszą sukcesów w zestrzeliwaniu pocisków Fadżr 5, które kosztują tylko kilkaset dolarów i że w wyniku tego na terytoriach okupowanych w Izraelu panuje większy strach i przerażenie niż w jakimkolwiek innym czasie.


Na koniec należy powiedzieć głośno i wyraźnie, że dla Islamskiej Republiki Iranu obrona ideału Palestyny nigdy nie zostanie splamiona grami politycznymi. Jak powiedział Chamenei, Iran nie zawaha się wyrazić poparcia dla uciśnionego ludu palestyńskiego"[8]


Doradca Laridżaniego: Imigranci na terytoriach okupowanych mają jedną opcję: powrócić do krajów, z których przybyli


Na konferencji prasowej 16 lipca Hossein Al-Islam, sekretarz generalny Irańskiego Stowarzyszenia Poparcia Palestyńskiej Intifady i doradca przewodniczącego Madżlisu Alego Laradżaniego, powiedział, co następuje:


"Ten plan (egipska propozycja zawieszenia broni) był bardziej izraelsko-syjonistyczny niż egipski, a wręcz przekroczył oczekiwania Izraela. Starał się wyeliminować potencjał oporu palestyńskiego i dlatego został, naturalnie, odrzucony przez Palestyńczyków. Ruch oporu działał w przemyślany i poprawny sposób, kiedy odrzucił zawieszeni broni, ponieważ nie dostarczało mu żadnych osiągnięć.


Potępiam całkowitą apatię świata arabskiego wobec tych wydarzeń. Przywódcy arabscy stracili godność. Ten plan był spiskiem i każdy z minimalnym rozumieniem polityki, pojmuje to. Jestem zdziwiony, że istnieją ludzie, którzy oczekują, że Palestyńczycy złożą broń i przestaną opierać się.


Armia reżimu syjonistycznego nie wdaje się w przeciągające się wojny. Zupełnie nie w tym celu jest zbudowana. Izrael wierzy, że z powodu sytuacji regionalnej, tj. kryzysów irackiego i syryjskiego, może dawać zajęcie światu islamskiemu jego problemami i kontynuować spiski, by osłabić i wyeliminować organizacje oporu… ale z pomocą Boga, opór palestyński zwycięży i Jerozolima zostanie wyzwolona. Armia izraelska została pobita w teorii i w praktyce… Nie udało jej się dowiedzieć, co mają organizacje oporu i gdzie. Starała się o szybkie zakończenie konfliktu, ale nie jest do tego zdolna…


System Żelaznej Kopuły zawiódł w punktu widzenia operacyjnego i teoretycznego i niezależnie od tego, ile pieniędzy Stany Zjednoczone i Izrael zainwestują w nią, nie będzie w stanie rozwiązać problemu spadających a Izrael rakiet. Z dnia na dzień potencjał ogniowy ruchu oporu nasila się, jak również dywersyfikacja jego źródeł. Organizacji oporu udało się posiać więcej niż kiedykolwiek zamieszania w Izraelu przez użycie unikających radaru pocisków.


Niestety, granica egipska do Gazy jest zamknięta, ale mimo tego organizacje oporu zdobyły potencjał produkcji tych pocisków… Sprawa palestyńska powinna stać się główną sprawą w świecie islamskim i powinna być na czele listy priorytetów, i należy użyć każdej sposobności do osiągnięcia tego.


Izraelczycy są niezdolni do prowadzenia przeciągającej się wojny. Sami wiedzą, że naziemne postępy w Gazie nie są łatwym zadaniem i właśnie dlatego wahają się przed rozpoczęciem militarnego ataku naziemnego.


Izraelska doktryna bezpieczeństwa jest w gruzach. Otoczyli się murami ze wszystkich stron, ale rakiety ruchu oporu atakują ich z powietrza. Dla imigranckich mieszkańców terytorium okupowanego pozostaje tylko jedna opcja: powrócić do krajów z których przybyli. Ta ziemia należy do Palestyńczyków…"[9]


Wysoki funkcjonariusz IRGC Bagher-Zadeh: Izrael nie publikuje liczby swoich ofiar, według naszych szacunków zabito 120


Mohammed Bagher-Zadeh, dowódca IRGC powiedział, że Izrael nie publikuje pełnej liczby zabitych przez pociski z Gazy. Według szacunków IRGC, powiedział, w Izraelu jest do tej chwili 120 ofiar śmiertelnych.


Karykatury agencji informacyjnej Fars potępiają milczenie krajów arabskich


Dzieci, dziękujemy wam! Wasze milczenie i kooperacja są niewiarygodne! (zdjęcie 17 lipca 2014)
Dzieci, dziękujemy wam! Wasze milczenie i kooperacja są niewiarygodne! (zdjęcie 17 lipca 2014)


Z: Fars.ir, July 15, 2014
Z: Fars.ir, July 15, 2014

Przypisy: 

[1] Patrz MEMRI Badania i Analizy no. 1101, "Recognizing The Limitations Of Its Regional Power, A Frustrated Iranian Regime Turns Its Wrath Towards Its Domestic Rivals," 26 czerwca 2014.

[2] Yjc.ir, 17 lipca 2014; Palinfo.com,  17 lipca 2014.

[3] Jomhourieslami.com, 20 lipca 2014.

[4] Fars.ir, 18 lipca 2014.

[5] Fars.ir, 14 lipca 2014.

[6] Leader.ir, 14 lipca 2014.

[7] Fars.ir, 16 lipca 2014.

[8] Javan (Iran), 16 lipca 2014.

[9] Rasanews.ir, 16 lipca 2014.

 

Źródło” MEMRI, Specjalny Komunikat nr 5802, z 20 lipca 2014.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Od Redakcji:

Kiedy jeden z analityków arabskich napisał, że obecne działania Hamasu mogą być inspirowane przez Teheran, wywołało to oburzenie. Wypowiedzi polityków irańskich wydają się nie pozostawiać wątpliwości. Europejscy liberałowie i obrońcy praw człowieka najwyraźniej podzielają poglądy irańskich mułłów i imamów, i uważają, że życie cywilnych Palestyńczyków jest bez wartości, jeśli tylko ich śmierć może wzmocnić nienawiść do Żydów.


Ofiary cywilne podczas bombardowania składów amunicji są niemożliwe do uniknięcia. Do tych ofiar Izraela dolicza się również ofiary rakiet Hamasu spadających na własną ludność, jak również egzekucje rzekomych kolaborantów.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Definicja wroga, definicja przyjaciela. MEF 2014-07-23


Brunatna fala

Znalezionych 1004 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk