Prawda

Niedziela, 5 lipca 2020 - 03:32

« Poprzedni Następny »


Dostarczyliśmy Gazie drony
i pociski Fadżr 5


Z irańskich mediów 2014-07-23

Na spotkaniu z rządem Rohaniego 14 lipca 2014 r. najwyższy przywódca Iranu Ali Chamenei skrytykował milczenie rządów arabskich od momentu ataku Izraela na Gazę: „Sprawa Gazy jest prawdziwie katastrofalna, a reżim syjonistyczny wykorzystuje obojętność świata islamskiego w celu przedłużenia tragedii. Masakra ludności w Gazie przez uzurpatorskich syjonistów powinna skłonić rządy i narody islamskie do skupienia się, przezwyciężenia sporów wewnętrznych i zjednoczenia się."

Wprowadzenie

Na marginesie kryzysu irackiego i syryjskiego[1] wysocy przedstawiciele irańscy przypuścili atak na kraje arabskie za milczenie na temat izraelskiego ataku na Gazę. Twierdzą, że państwa arabskie w praktyce kolaborują w ten sposób z Izraelem i wezwali ich, by opamiętali się i pomogli Hamasowi i ruchowi oporu.


Wraz z wezwaniami do zniszczenia Izraela, Teheran poparł decyzję Hamasu odrzucenia propozycji zawieszenia ognia. Hossein Al-Islam, sekretarz generalny Irańskiego Stowarzyszenia Poparcia Palestyńskiej Intifady i doradca przewodniczącego Madżlisu, Alego Laridżaniego, bronił decyzji Hamasu mówiąc, że propozycja egipska starała się zniszczyć potencjał organizacji oporu w Gazie. Wyjaśnił, że jedyną dostępną opcją dla mieszkańców Izraela jest powrót do krajów, z których przybyli. Twierdził również, że system Żelaznej Kopuły wraz z izraelskimi koncepcjami bezpieczeństwa załamał się dzięki możliwościom rakiet ruchu oporu w Gazie. Inni przedstawiciele Iranu powtarzali dyrektywy ajatollaha Chomeiniego i jego następcy i twierdzili, że zniszczenie Izraela wkrótce nastąpi.


Gazeta “
Dżavan” związana z Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) napisała z dumą, że Iran uzbroił ruch oporu w Gazie w pociski Fadżr 5 i drony, żeby pomóc walczyć z Izraelem i ma udział w jego sukcesach.


Doniesiono także, że przewodniczący Madżlisu, Ali Laridżani rozmawiał przez telefon w szefem Biura Politycznego Hamasu Chaledem Maszalem, który dziękował mu za poparcie Iranu, oraz z przywódcą palestyńskiego Islamskiego Dżihadu Ramadanem Abdallahem Szalahem bezpośrednio po rozpoczęciu przez Izrael ataku lądowego wieczorem 17 lipca 2014 r. [2]


Wezwania do zniszczenia Izraela


20 lipca 2014 r. gazeta “Jomhouri-ye Eslami”, związana z Alim Akbarem Haszemim Rafsandżanim, patronem prezydenta Hassana Rohaniego, wezwała do zniszczenia Izraela:


"Zbrodnie, jakie popełnia reżim syjonistyczny w Gazie w tych dniach są rzadkie w historii… ponieważ rządy i fora międzynarodowe  zachęcają go do kontynuowania ich swoim poparciem lub milczeniem… Imam Chomeini już ostrzegał rządy i narody islamu przed niebezpieczeństwem Izraela… mówiąc, że jeśli nie wysuszą korzeni tego złośliwego guza na Bliskim Wschodzie, wyegzekwuje on ofiary ze wszystkich narodów w regionie… Imam Chomeini nazwał Amerykę i Wielką Brytanię zwolennikami Izraela i partnerami w zbrodniach tego zarazka zepsucia i oświadczył, że droga zbawienia dla narodów islamskich i innych ujarzmionych narodów prowadzi przez nieustanną walkę przeciwko zbrodniczym rządom.


Imam Chomeini nieustannie ostrzegał przed reżimem syjonistycznym i jego zwolennikami aż do swojego ostatniego dnia, a później najwyższy przywódca w Republice islamskiej – tj. ajatollah Chamenei – kontynuował te ostrzeżenia i politykę walki z niebezpieczeństwem, jakie stanowi Izrael i jego zwolennicy… Jest dlatego niezbędne, by kontynuować walkę, aż Izrael zostanie wymazany z regionu.


Kiedy Imam Chomeini oświadczył stanowczo, że Izrael musi zostać wymazany z mapy świata, niektórzy mogli mieć trudności z zaakceptowaniem tej polityki. Dzisiaj jednak wszyscy rozumieją, że nie ma alternatywy dla tego okupacyjnego reżimu poza takim losem… Niestety, rządy muzułmańskie i arabskie … nie robią niczego dla ludzi w Gazie"[3].


18 lipca 2014 r. w kazaniu piątkowym w Teheranie rzecznik reżimu, Kazem Sedighi także wezwał do zniszczenia Izraela: “Ta żałosna populacja Izraela siedzi na beczce z prochem i zagraża jej totalne unicestwienie, a z pomocą Bożą unicestwienie będzie wkrótce miało miejsce"[4].


14 lipca 2014 r. Sekretarz Rady Strażników, ajatollah Ahmad Dżannati, powiedział: "Reakcyjni przywódcy krajów arabskich… przymknęli oczy na zbrodnie syjonistów i nie dostarczają minimalnego choćby wsparcia uciemiężonym ludziom w Gazie… Ale ludzie w Gazie wiedzą… że o nich nie zapomnimy, że zawsze będziemy ich wspierać, że uważamy opór i jedność za jedyny sposób przeciwstawienia się zbrodniczemu Izraelowi i że wierzymy w obietnicę Boga, że prawda zwycięży kłamstwo. Z łaską Boga unicestwienie tego złośliwego guza jest bliskie"[5].


Wysocy rangą funkcjonariusze irańscy: Zjednoczcie się przeciwko Izraelowi, który dokonuje zbrodni w Gazie z powodu obojętności rządów arabskich


Na spotkaniu z rządem Rohaniego 14 lipca 2014 r. najwyższy przywódca Iranu Ali Chamenei skrytykował milczenie rządów arabskich od momentu ataku Izraela na Gazę: „Sprawa Gazy jest prawdziwie katastrofalna, a reżim syjonistyczny wykorzystuje obojętność świata islamskiego w celu przedłużenia tragedii. Masakra ludności w Gazie przez uzurpatorskich syjonistów powinna skłonić rządy i narody islamskie do skupienia się, przezwyciężenia sporów wewnętrznych i zjednoczenia się"[6].


20 lipca 2014, biuro Chameneiego napisało na Twitterze wyrazy poparcia dla każdego narodu, który przeciwstawi się reżimowi syjonistycznemu:  

 


Popieramy i pomagamy każdemu narodowi, który przeciwstawia się reżimowi syjonistycznemu i nie obawiamy się oświadczenia tego. 2/3/12 #GazaUnderAttack #Gaza
Popieramy i pomagamy każdemu narodowi, który przeciwstawia się reżimowi syjonistycznemu i nie obawiamy się oświadczenia tego. 2/3/12 #GazaUnderAttack #GazaPrzewodniczący irańskiego Madżlisu Ali Laridżani, na spotkaniu 16 lipca 2014 r. z ambasadorami z krajów muzułmańskich w Teheranie także wezwał kraje islamskie, by pomogły Palestyńczykom: „Niestety, niektóre kraje w regionie swoim milczeniem pomagają reżimowi syjonistycznemu kontynuować jego brutalne i nieludzkie zachowanie. Lud palestyński jest całkowicie w stanie obronić się i jeśli państwa islamskie dadzą im choćby skromną pomoc, ruch oporu zwycięży i los ludu będzie w ich rękach. Państwa islamskie muszą zająć się tymi sprawami, które grożą całemu światu islamskiemu, a przede wszystkim sprawą palestyńską"[7].


„Dżavan”
: Iran może być dumny, że pociski Fadżr 5 i drony Ababil jego produkcji służą teraz Hamasowi


17 lipca 2014 r. gazeta “Dżavan” napisała: "Islamska Republika Iranu jest jedynym krajem, w którym istnieje konsensus między władzami a narodem w sprawie palestyńskiej. Razem z powszechnym poparciem dla bojowników palestyńskich, reżim irański dostarcza także istotnej pomocy bojownikom palestyńskim, włącznie z uzbrojeniem wojskowym… To posunięcie Republiki Islamskiej – uzbrojenie grup palestyńskich – jest dokonywane publicznie i nie jest tajemnicą, i było nawet publicznie podkreślane przez przywódcę [Chameneiego]…


Uczciwie powiedziawszy, jaki powód miałby Iran w ukrywaniu wszechstronnego poparcia dla bezbronnego ludu palestyńskiego? Niewątpliwie, jest to źródłem wielkiej dumy dla Iranu, że najprostsze drony Ababil, produkowane przez Islamską Republikę Iranu i obsługiwane przez bojowników Hamasu, potrafiły zamienić niebo nad okupowanymi terytoriami [tj. Izraelem] w niebo Hamasu, a także ukryć się przez kosztownymi radarami i systemami obrony powietrznej reżimu izraelskiego. Jest źródłem wielkiej dumy dla Iranu, że pociski Fadżr 5, które są zaprojektowane i produkowane przez przemysł zbrojeniowy Republiki Islamskiej, są w rękach bojowników Hamasu do użycia jako narzędzia obrony.


Należy pamiętać, że 18 miesięcy temu, podczas poprzedniej wojny między Hamasem i Izraelem, dowódca IRGC Dżafari ogłosił z dumą i wyraźnie, że Republika Islamska dostarczyła uciśnionemu ludowi w Gazie technologii do produkcji pocisków Fadżr 5.


Dowcipem dnia jest, że pociski Żelaznej Kopuły, systemu reżimu syjonistycznego, które kosztują 25 tysięcy dolarów sztuka, nie odnoszą sukcesów w zestrzeliwaniu pocisków Fadżr 5, które kosztują tylko kilkaset dolarów i że w wyniku tego na terytoriach okupowanych w Izraelu panuje większy strach i przerażenie niż w jakimkolwiek innym czasie.


Na koniec należy powiedzieć głośno i wyraźnie, że dla Islamskiej Republiki Iranu obrona ideału Palestyny nigdy nie zostanie splamiona grami politycznymi. Jak powiedział Chamenei, Iran nie zawaha się wyrazić poparcia dla uciśnionego ludu palestyńskiego"[8]


Doradca Laridżaniego: Imigranci na terytoriach okupowanych mają jedną opcję: powrócić do krajów, z których przybyli


Na konferencji prasowej 16 lipca Hossein Al-Islam, sekretarz generalny Irańskiego Stowarzyszenia Poparcia Palestyńskiej Intifady i doradca przewodniczącego Madżlisu Alego Laradżaniego, powiedział, co następuje:


"Ten plan (egipska propozycja zawieszenia broni) był bardziej izraelsko-syjonistyczny niż egipski, a wręcz przekroczył oczekiwania Izraela. Starał się wyeliminować potencjał oporu palestyńskiego i dlatego został, naturalnie, odrzucony przez Palestyńczyków. Ruch oporu działał w przemyślany i poprawny sposób, kiedy odrzucił zawieszeni broni, ponieważ nie dostarczało mu żadnych osiągnięć.


Potępiam całkowitą apatię świata arabskiego wobec tych wydarzeń. Przywódcy arabscy stracili godność. Ten plan był spiskiem i każdy z minimalnym rozumieniem polityki, pojmuje to. Jestem zdziwiony, że istnieją ludzie, którzy oczekują, że Palestyńczycy złożą broń i przestaną opierać się.


Armia reżimu syjonistycznego nie wdaje się w przeciągające się wojny. Zupełnie nie w tym celu jest zbudowana. Izrael wierzy, że z powodu sytuacji regionalnej, tj. kryzysów irackiego i syryjskiego, może dawać zajęcie światu islamskiemu jego problemami i kontynuować spiski, by osłabić i wyeliminować organizacje oporu… ale z pomocą Boga, opór palestyński zwycięży i Jerozolima zostanie wyzwolona. Armia izraelska została pobita w teorii i w praktyce… Nie udało jej się dowiedzieć, co mają organizacje oporu i gdzie. Starała się o szybkie zakończenie konfliktu, ale nie jest do tego zdolna…


System Żelaznej Kopuły zawiódł w punktu widzenia operacyjnego i teoretycznego i niezależnie od tego, ile pieniędzy Stany Zjednoczone i Izrael zainwestują w nią, nie będzie w stanie rozwiązać problemu spadających a Izrael rakiet. Z dnia na dzień potencjał ogniowy ruchu oporu nasila się, jak również dywersyfikacja jego źródeł. Organizacji oporu udało się posiać więcej niż kiedykolwiek zamieszania w Izraelu przez użycie unikających radaru pocisków.


Niestety, granica egipska do Gazy jest zamknięta, ale mimo tego organizacje oporu zdobyły potencjał produkcji tych pocisków… Sprawa palestyńska powinna stać się główną sprawą w świecie islamskim i powinna być na czele listy priorytetów, i należy użyć każdej sposobności do osiągnięcia tego.


Izraelczycy są niezdolni do prowadzenia przeciągającej się wojny. Sami wiedzą, że naziemne postępy w Gazie nie są łatwym zadaniem i właśnie dlatego wahają się przed rozpoczęciem militarnego ataku naziemnego.


Izraelska doktryna bezpieczeństwa jest w gruzach. Otoczyli się murami ze wszystkich stron, ale rakiety ruchu oporu atakują ich z powietrza. Dla imigranckich mieszkańców terytorium okupowanego pozostaje tylko jedna opcja: powrócić do krajów z których przybyli. Ta ziemia należy do Palestyńczyków…"[9]


Wysoki funkcjonariusz IRGC Bagher-Zadeh: Izrael nie publikuje liczby swoich ofiar, według naszych szacunków zabito 120


Mohammed Bagher-Zadeh, dowódca IRGC powiedział, że Izrael nie publikuje pełnej liczby zabitych przez pociski z Gazy. Według szacunków IRGC, powiedział, w Izraelu jest do tej chwili 120 ofiar śmiertelnych.


Karykatury agencji informacyjnej Fars potępiają milczenie krajów arabskich


Dzieci, dziękujemy wam! Wasze milczenie i kooperacja są niewiarygodne! (zdjęcie 17 lipca 2014)
Dzieci, dziękujemy wam! Wasze milczenie i kooperacja są niewiarygodne! (zdjęcie 17 lipca 2014)


Z: Fars.ir, July 15, 2014
Z: Fars.ir, July 15, 2014

Przypisy: 

[1] Patrz MEMRI Badania i Analizy no. 1101, "Recognizing The Limitations Of Its Regional Power, A Frustrated Iranian Regime Turns Its Wrath Towards Its Domestic Rivals," 26 czerwca 2014.

[2] Yjc.ir, 17 lipca 2014; Palinfo.com,  17 lipca 2014.

[3] Jomhourieslami.com, 20 lipca 2014.

[4] Fars.ir, 18 lipca 2014.

[5] Fars.ir, 14 lipca 2014.

[6] Leader.ir, 14 lipca 2014.

[7] Fars.ir, 16 lipca 2014.

[8] Javan (Iran), 16 lipca 2014.

[9] Rasanews.ir, 16 lipca 2014.

 

Źródło” MEMRI, Specjalny Komunikat nr 5802, z 20 lipca 2014.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Od Redakcji:

Kiedy jeden z analityków arabskich napisał, że obecne działania Hamasu mogą być inspirowane przez Teheran, wywołało to oburzenie. Wypowiedzi polityków irańskich wydają się nie pozostawiać wątpliwości. Europejscy liberałowie i obrońcy praw człowieka najwyraźniej podzielają poglądy irańskich mułłów i imamów, i uważają, że życie cywilnych Palestyńczyków jest bez wartości, jeśli tylko ich śmierć może wzmocnić nienawiść do Żydów.


Ofiary cywilne podczas bombardowania składów amunicji są niemożliwe do uniknięcia. Do tych ofiar Izraela dolicza się również ofiary rakiet Hamasu spadających na własną ludność, jak również egzekucje rzekomych kolaborantów.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Definicja wroga, definicja przyjaciela. MEF 2014-07-23


Brunatna fala

Znalezionych 774 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk