Prawda

Czwartek, 27 stycznia 2022 - 13:15

« Poprzedni Następny »


Zbrodnie wojenne popełnione przez Hamas


Richard Kemp 2014-07-26

<br />Łzy w Gazie: palestyńska dziewczyna płacze podczas pogrzebu jej brata, zabitego podczas nalotu izraelskich sił powietrznych w tym tygodniu (Zdjęcie: Getty Images).

Łzy w Gazie: palestyńska dziewczyna płacze podczas pogrzebu jej brata, zabitego podczas nalotu izraelskich sił powietrznych w tym tygodniu (Zdjęcie: Getty Images).Żaden przyzwoity człowiek nie może pozostać nieporuszony widokiem zdjęć dzieci krwawiących na ulicy i martwych niemowląt na stołach sekcyjnych w kostnicy.  Widziałem takie rzeczy na żywo i odczuwam horror tak samo, jak wszyscy inni.

Śmierć tych dzieci i niewinnych mężczyzn i kobiet jest zbrodnią wojenną. Wbrew jednak wypaczonym poglądom propagowanym przez zwolenników Hamasu, komentatorów w mediach, grupy praw człowieka i przywódców politycznych, nie jest to zbrodnia wojenna dokonana przez Izrael, ale przez Hamas.

 

Hamas rozpoczął tę wojnę atakami rakietowymi przeciwko izraelskim cywilom. Umyślnie obrali za cel instalacje nuklearne i ostrzeliwują międzynarodowe lotnisko Ben Guriona, zmuszając linie lotnicze do zawieszenia lotów.

 

Niektórzy nazywają te rakiety fajerwerkami. W zeszłym tygodniu odwiedziłem dom w Aszkelonie, który godzinę przedtem został bezpośrednio trafiony. Przerażona 17-letnia dziewczyna, która była w domu, powiedziała mi, że w ostatniej sekundzie zdążyła do umocnionego pomieszczenia wewnątrz domu. Gdyby nie zdążyła, z pewnością zabiłby ją wybuch, szrapnele lub śmiercionośne odłamki latającego szkła.

 

Izrael nie miał żadnego wyboru i musiał zareagować tak, jak to zrobił. Żaden kraj na świecie nie może siedzieć i akceptować takiej niesprowokowanej, śmiertelnej agresji przeciwko swoim cywilom i swojej żywotnej infrastrukturze.

 

Prezydent Obama, który słusznie podjął decyzję o uderzeniach dronami przeciwko islamskim terrorystom kryjącym się wśród ludności cywilnej pakistańskich obszarów plemiennych, powiedział Izraelowi, że ma podjąć większe wysiłki dla ochrony życia cywilów. Jego słowa powtórzono w ONZ i w stolicach na całym świecie – włącznie z Londynem. Nikt jednak nie powiedział, jakie mają to być kroki. A to dlatego, że Izrael już robi wszystko, co możliwe, by zminimalizować starty cywilne, poza opuszczeniem rąk i pozwoleniem Hamasowi na bezkarne terroryzowanie izraelskich cywilów.

 

Uwagi takie jak Obamy, jak również niedawne nazwanie przez Ban Ki Moona działań Izraelskiej Armii Obronnej „potwornościami”, ułatwiają zadanie Hamasowi. Głównym powodem, dla którego Hamas używa ludzkich tarcz, nie jest ochrona swoich instalacji militarnych, ale zmuszenie armii izraelskiej do zabijania niewinnych cywilów.

 

Ta strategia, opisana przez profesora Alana Dershowitza jako “strategia martwego niemowlęcia” ma na celu zmuszenie przywódców światowych do potępienia działań Izraela i spowodowanie międzynarodowych nacisków dyplomatycznych. Kluczowym elementem tej strategii jest wzbudzenie w społeczeństwach Zachodu nienawiści do Izraela. Widzieliśmy wyrazy tego w ostatnich dniach z masowymi protestami w stolicach Europy.

 

Ci, którzy potępiają niemożliwą do uniknięcia i sprawiedliwą wojnę Izraela, przychodzą z pomocą Hamasowi, wyjętej spod prawa organizacji terrorystycznej. Zachęcają Hamas, by kontynuował walkę i nadal używał ludzkich tarcz. Zachęcają ekstremistów na całym świecie, by naśladowali tę morderczą taktykę. A takie zachęcanie prowadzi do dalszych strat życia przez niewinnych cywili.

 

Odpalanie rakiet na cywilów i używanie tarcz ludzkich nie są jedynym zbrodniami wojennymi, jakie Hamas popełnił i planował. Używają chronionych lokalizacji i pojazdów – szkół, meczetów, szpitali, ambulansów – do składowania amunicji i prowadzenia ataków.

 

Zbudowali tunele do ataków, żeby masakrować cywilów, i wyposażyli je do porwań niewinnych Izraelczyków. Łamią uzgodnione humanitarne zawieszenia broni, których zamiarem jest przyniesienie wytchnienia i ulgi ich cierpiącym cywilom.

 

Chociaż nie jest to określone jako zbrodnia wojenna, Hamas używa także dzieci-“żołnierzy” do atakowania sił izraelskich. Brytyjscy żołnierze aż za dobrze znają tę taktykę, bo jest ona również szeroko używana przez talibów w Afganistanie.

 

Reakcje Izraela są legalne według Konwencji Genewskich. Każdy atak powietrzny Izraelskich Sił Obronnych ma na celu zniszczenie celów militarnych przy minimalizowaniu ofiar cywilnych. Przy sposobie walki Hamasu takie tragiczne straty są jednak nieuniknione.

 

Hamas wiele nauczył się ze swoich porażek w dwóch poprzednich operacjach w Gazie. Lepiej potrafią ukrywać wyrzutnie rakietowe i rozbudowali potężny kompleks wybetonowanych tuneli podziemnych, używając materiałów, których mogli użyć dla złagodzenia ciężkiego losu swojej nieszczęsnej populacji cywilnej.

 

Te tunele chronią ich amunicję przed atakiem z powietrza i pozwalają przesuwać rakiety i wyrzutnie na pole bitwy bez niebezpieczeństwa ataku powietrznego. Także ich dowódcy czają się pod ziemią, podczas gdy wojownicy i ludność cywilna giną w chaosie na powierzchni.

 

Z powodu tego wszystkiego tylko część można osiągnąć z powietrza. Obecny izraelski atak naziemny ograniczony jest do zlokalizowania, oczyszczenia i zniszczenia tuneli, które grożą cywilom po drugiej stronie granicy. Jeśli Hamas nie zgodzi się na wstrzymanie ognia rakietowego, Izraelska Armia Obronna może być zmuszona do rozszerzenia operacji, by przejąć sieć wyrzutni rakietowych i bunkrów dowodzenia w głębi Strefy Gazy.

 

W zeszłym tygodniu rozmawiałem z żołnierzami Izraelskiej Armii Obronnej na granicy Gazy. Ich zadanie jest skrajnie niebezpieczne i wiedzą o tym. Niemniej, jak ich brytyjscy koledzy, których bardzo przypominają, każdy zachowywał się ze stoicyzmem, dobrym humorem i był gotów zetrzeć się z wrogiem w obronie swoich rodzin i swoich domów.

 

Składam hołd tym ponad 30 żołnierzom, którzy dokonali ostatecznego poświęcenia. Złożyli swemu krajowi największą możliwą ofiarę. Jesteśmy im winni poparcie. Nie z szacunku dla ich odwagi i poświęcenia, ale dlatego, że ich wojna jest także naszą wojną. Walczą z plagą XXI wieku, z terroryzmem islamskim, na pierwszej linii demokracji.

 

Richard Kemp analysis: The war crimes have been committed by Hamas

Jewish Chronicle, 24 lipca 2014 r.

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRichard Justin Kemp  Były dowódca sił brytyjskich w Afganistanie, pracował w Joint Intelligence Committee oraz COBR. Po przejściu na emeryturę napisał książkę o wojnie w Afganistanie Attack State Red, która stała się bestsellerem.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
3. Do Kaliklesa Marek C (Negev) 2014-07-27
2. Bolszewia sowiecka a Palestyna MEF 2014-07-26
1. Źródła konfliktu Kalikles 2014-07-26


Brunatna fala

Znalezionych 1007 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk