Prawda

Czwartek, 29 października 2020 - 21:07

« Poprzedni Następny »


ONZ adoptowała palestyńskie kłamstwa, mity i morderczy terror wobec Izraela

 


Maurice Hirsch 2020-07-17


Przemówienie wygłoszone przez Specjalnego Koordynatora Sekretarza Generalnego ONZ ds. Procesu Pokojowego dla Bliskiego Wschodu (UNSCO), Nikołaja Mładenowa, jest typowym przykładem destrukcyjnego działania ONZ w konflikcie izraelsko-palestyńskim.  


Przemawiając w imieniu ONZ na zorganizowanym przez Fatah wiecu w Jerycho przed publicznością, na którą składali się zarówno Palestyńczycy, jak i międzynarodowi przedstawiciele, Mładenow powtórzył jawne kłamstwa Palestyńczyków o Jaserze Arafacie wyrzekającym się przemocy, afirmował mit palestyńskiej demokracji i wzywał do palestyńskiej jedności, która obejmowałaby również uznaną na świecie za terrorystyczną organizację Hamas i inne organizacje tego typu.  


Przyjęcie palestyńskich kłamstw


W przemówieniu Mładenow wychwalał nieżyjącego przywódcę palestyńskiego, Jasera Arafata (Abu Ammara) jak palestyńskiego przywódcę, który wyrzekł się przemocy:

“Abu Ammar … miał siłę, by wyrzec się przemocy”.

[Official PA TV Live, June 22, 2020]

Choć naiwna ONZ może próbować poprawiać historię – oszukana, być może, tym, że Arafat otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla – fakty pozostaną na zawsze. Arafat wyłącznie udawał, że przyjmuje pokój i wyrzeka się terroryzmu. W rzeczywistości nadal posługiwał się terrorem i przemocą, by osiągnąć swoje cele.


Wiele źródeł potwierdza, że Arafat planował, rozpoczął i dowodził palestyńską kampanią terroru, rozpoczętą we wrześniu 2000 roku. Kampania szalała przez ponad cztery lata i podczas niej palestyńscy terroryści, wykonując rozkazy Arafata, przeprowadzili tysiące ataków terrorystycznych i zamordowali ponad tysiąc Izraelczyków oraz zranili dalsze tysiące.
 

Żona Arafata, Suha, powiedziała to wyraźnie w wywiadzie dla telewizji Autonomii Palestyńskiej. Powiedziała, że Arafat nakazał jej wyjechać z terenu AP, “ponieważ już zdecydował o przeprowadzeniu Intifady”. [Oficjalna telewizja AP, 12 listopada 2011 r.]


W programie o Arafacie w oficjalnej telewizji Autonomii Palestyńskiej, Nabil Szaath, członek Komitetu Centralnego Fatahu, wyjaśnił, że Arafat “widział, że powtórzenie pierwszej  Intifady w nowej formie przyniesie niezbędny powszechny, międzynarodowy i arabski nacisk na Izrael”. [Oficjalna telewizja AP, 13 listopada 2011 r.]


Choć Hamas próbował przypisać sobie kierowanie tą kampanią terroru, Muhammad Dahlan, wówczas wysoki rangą funkcjonariusz AP i Fatahu, twierdzil, że to Arafat i jego służby bezpieczeństwa inicjowały i odgrywały pierwszorzędną rolę w terrorrze:   

"Arafatowi nie brakowalo wojowników. Podczas Intifady, kiedy Arafat czegoś chciał, prosił swoje służby bezpieczeństwa, z których 40% było zabójcami, Męczennikami albo więźniami. Chcę wyrazić… całą naszą miłość, honor i wdzięczność za rolę tych, którzy zginęli jako Męczennicy w drugiej Intifadzie spośród [członków] Fatahu i spośród palestyńskich cywilów i wojowników, którzy bronili naszych narodowych praw. ... [Kiedy rozpoczęła się przemoc] Hamas nadal krył się, sądząc, że Arafat sprowadził przemoc, by pokryć tajne porozumienie, jakie zawarł w Camp David. Nawiasem, mówiąc, to są wypowiedzi Al-Zahara... Druga Intifada - Hamas dołączył późno. My [OWP i służby bezpieczeństwa AP] jesteśmy tymi, którzy to rozpoczęli”.  

[Oficjalna telewizja AP, 28 września 2010 r.]

Mazen Izz Al-Din, który był wówczas wicedyrektorem Urzędu Politycznej i Narodowej Edukacji AP, wyjaśnił: 

"Intifada Al-Aksa – jeśli chcemy być zgodni z prawdą i szczerzy, a historia ujawni to któregoś dnia – że ta [Intifada] i wszystkie jej rozkazy należą do prezydenta i najwyższego dowódcy, Jasera Arafata".

[PA TV (Fatah), May 28, 2002]

Aszraf Al-Adżrami, były minister ds. więźniów AP, dodał:

"Także ta Intifada, której flagą Hamas próbował wymachiwać niesprawiedliwie, siłą, fałszywie i oszukańczo – ta flaga [Intifady] należy wyłącznie do Jasera Arafata ... Te siły [bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej] zapłaciły wysoką cenę za drugą Intifadę"
 [Oficjalna telewizja AP, 29 czerwca 2009 r.]

Imad Faludżi, minister komunikacji AP za czasów Arafata podczas kampanii terroru, wyjaśnił, że Arafat planował kampanię terroru od powrotu z nieudanych rozmów w Camp David w 2000 roku:

"Ktokolwiek myśli, że Intifada zaczęła się z powodu wizyty znienawidzonego Szarona w meczecie Al-Aksa, myli się. To była ostatnia kropla, która przelała cierpliwość palestyńskiego ludu. Ta Intifada była już planowana od powrotu Prezydenta [Arafata z niedawnych rozmów w Camp David [w lipcu 2000 r.]."

 [Przemówienie Faludżiego, 5 grudnia 2000 r.]

Ochroniarz Arafata, Muhammad Dajeh, wyjaśniał, że Arafat nie chciał potępić terroru, ale zrobił to z powodu międzynarodowych nacisków. Według Dajeha, Arafat kłamał i mówił: “Potępiam zabijanie cywilów – ale to nie była prawda”:

Prezenter TV: On [Arafat] nie kłamałby w twojej obecności
Ochroniarz: Tak. Arafat, tak. Na przykład, kiedy tylko przeprowadzano operację (tj. atak terrorystyczny) w Tel Awiwie, Arafat wychodził i mówił [potępiał go] – oczywiście, po naciskach. Przede wszystkim [od egipskiego] prezydenta Mubaraka. On dzwonił do brata Arafata i mówił mu: “Bracie Arafat, wyjdź i potęp to, bo oni cię zniszczą”. [Arafat] odpowiadał mu: "Ale panie Prezydencie, ja mam Męczenników – oni [Izrael] zniszczyli nas, oni masakrują nas”. [Mubarak] mówił mu: "Bracie Arafat, idź i potęp [to]. Oni cię zniszczą”. Brat Arafat szedł i potępiał w specjalny sposób: Jestem przeciwny zabijaniu cywilów – i to nie było prawdą".

 [Kanał YouTube BBC Arabic, 1 kwietnia 2014 r.]

Sultan Abu Al-Einein, ówczesny sekretarz generalny Fatahu w Libanie, potwierdził  oszustwo Arafata:

"Jaser Arafat potępiał męczeńskie [samobójcze] operacje. Potępiał te operacje w bardzo surowych słowach, ale równocześnie Męczennik Jaser Arafat finansował te militarne operacje”.   

[Al-Quds TV, 6 kwietnia 2009 r.]

Tym, co jest jasne dzisiaj – i co powinien wiedzieć Mładenow – to, że Arafat nigdy nie wyrzekł się przemocy. Zamiast tego Arafat używał przemocy jako środka do osiągnięcia swojego celu zniszczenia Izraela.


Mit palestyńskiej “demokracji”W dalszym ciągu przemówienia Mładenow wezwał Palestyńczyków, by nie wyrzucali swoich osiągnięć z ostatnich 25 lat i dążyli do budowania przyszłości opartej na demokratycznych wartościach:

“Nie wyrzucajcie kluczy do czegoś, co budowaliście przez 25 lat. Chrońcie to, chrońcie to i musicie inwestować w przyszłość. W przyszłość, która jest zbudowana na podzielanych wartościach demokracji, odpowiedzialności i dobrobytu dla każdego”.

Czy ONZ/Mładenow przeoczyli fakt, że przewodniczący AP, Mahmoud Abbas, sprawuje obecnie przez piętnasty rok swoją czteroletnią kadencję? Czy ONZ/Mładenow przeoczyli fakt, że przez minione 25 lat Autonomia Palestyńska urządziła wybory tylko dwa razy, raz w 1996 roku i raz w 2006 roku? Czy ONZ/Mładenow przeoczyli fakt, że w 2007 roku Abbas zdymisjonował pochodzący z wyborów rząd AP i zastąpił go funkcjonariuszami, głównie ze swojej partii, Fatahu?  Czy ONZ/Mładenow przeoczyli fakt, że w 2018 roku Abbas rozwiązał Palestyńską Radę Ustawodawczą (która nie działała od ponad dziesięciu lat), obiecując przeprowadzić wybory w ciągu sześciu miesięcy od tej decyzji?  


Udawanie przez ONZ, że AP ucieleśnia choćby podobieństwo demokracji, jest po prostu fantazją. Dlaczego ONZ jest niezdolna do zobaczenia rzeczywistości i do przyznania, że AP jest tylko jeszcze jedną dyktaturą?


Palestyńska jedność z terrorystami


Gdyby ONZ/Mładenow byli autentycznie zainteresowani w osiągnięciu pokoju między Izraelem a Palestyńczykami, pierwszym żądaniem byłoby zdemontowanie morderczych organizacji terrorystycznych. Zamiast wymagania od AP tego minimalnego warunku, Mładenow wezwał do palestyńskiej jedności:  

“Rak wyżera ciało Palestyny od ponad dziesięciu lat – rak podziału. I wzywam wszystkich przywódców Palestyny i  całą ludność Palestyny, by odłożyli na stronę swoje różnice i zbudowali rzeczywistą jedność narodową”.

Tymi słowami wyraźnie nawiązuje do podziału między, z jednej strony, partią Abbasa, Fatahem, która rządzi AP i panuje nad obszarem pod kontrolą AP w Judei i Samarii, a z drugiej do Hamasu, który panuje w Strefie Gazy. Podział rozpoczął się od zdymisjonowania przez Abbasa rządu Hamasu, który wygrał wybory w AP w 2006 roku, a doszedł do szczytu, kiedy Hamas zagarnął panowanie nad Strefą Gazy w 2007 roku i, między innymi, zrzucał członków Fatahu z dachów wysokich budynków.   


Konstytucyjnym celem Hamasu jest zniszczenie Izraela i eksterminacja Żydów w imię islamu.


Najbardziej palącym pytaniem ze wszystkich, jakie powstaje na bazie przemówienia Mładenowa – a jest ich kilka – jest to, jak ONZ/Mładenow mogą wierzyć, że jedność Fatahu i terrorystycznej organizacji Hamas może promować pokój?


When the UN adopted Palestinian lies, myts, and homicidal terror against Israel

Palestinian Media Watch, 8 lipca 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska            

 

Maurice Hirsch

Publicysta Palestinian Media Watch.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1661 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

“GUARDIAN” znowu propaguje kłamstwo o “50 rasistowskich prawach”   Levick   2020-10-29
Roosevelt i Żydzi   Rosenthal   2020-10-28
Dlaczego islam pilnie potrzebuje reformacji   Ayaan Hirsi Ali   2020-10-28
Jedna wojna i sześciu przegrywających   Taheri   2020-10-27
Zamordowanie francuskiego nauczyciela i sprawa terminologii używanej przez media   Frantzman   2020-10-26
Czy koniec wojen o ropę naftową?   Koraszewski   2020-10-24
Zakup Chevron jest kolejnym gwoździem do trumny ruchu BDS   Tobin   2020-10-21
Całkowicie nieodpowiedzialny wirus   Koraszewski   2020-10-21
Saeb Erekat pospiesznie przewieziony do szpitala Hadassah   Fitzgerald   2020-10-20
Media społecznościowe i radykalna wolność słowa   Rosenthal   2020-10-20
Po co Żydom państwo, a szczególnie żydowskie?   Koraszewski   2020-10-19
“Przebudzony” świat idzie na wojnę przeciwko Wonder Woman   Tobin   2020-10-18
Arabia Saudyjska: My także mamy dosyć Palestyńczyków   Toameh   2020-10-17
Pokój z Izraelem jest koniecznością   Al-Dughaither   2020-10-16
Czy możliwe jest pohamowanie skrajnej stronniczości BBC?   Gerstenfeld   2020-10-15
Umowa Izrael-ZEA pokazuje hipokryzję “aktywistów ruchu pokojowego”     2020-10-14
Życie na salonach światowego humanizmu   Koraszewski   2020-10-14
Nagle nie ma zgody co do tego, jak ma wyglądać izraelsko-palestyński pokój   Amos   2020-10-12
Ostatni gwóźdź do trumny palestyńsko-arabskich stosunków?   Toameh   2020-10-11
Ścigając i będąc ściganym: wiara w czarnoksięstwo i afrykańskie oświecenie   Igwe   2020-10-10
UE staje po stronie “najgorszego na świecie sprawcy łamania praw człowieka”   Rafizadeh   2020-10-10
Jak BBC tworzy materialy edukacyjne dla szkół   Sela   2020-10-09
Wojna o pokój w mediach drukowanych i elektronicznych   Koraszewski   2020-10-08
Czy faszyzm to już tylko wyzwisko?   Koraszewski   2020-10-06
Czy państwa arabskie rzeczywiście popierają Palestyńczyków?   Kedar   2020-10-04
BBC idzie na wojnę z Żydami w Jerozolimie   Collier   2020-10-03
Zadawanie złych pytań o ekstremistyczną przemoc   Tobin   2020-10-02
Lekcja białoruskiego, czyli Francišak Viačorka i inni   Zbierski   2020-10-02
Znamienne toponimy w “New York Times”    Fitzgerald   2020-10-01
Autocenzura w USA   Bergman   2020-09-30
Arabowie: "Palestyńczycy powtarzają te same błędy"    Toameh   2020-09-30
Nowe szaty cesarza   Doran   2020-09-29
Arabscy muzułmanie są ludźmi kolorowymi, arabscy chrześcijanie są biali   Greenfield   2020-09-28
Międzynarodowe prawo dla jednego narodu   Kontorovich   2020-09-27
Dla postmodernizmu tożsamość jest ważniejsza od rozumu   Rosenthal   2020-09-25
Nieprzyjemna wiadomość dla Thomasa Friedmana   Flatow   2020-09-25
Arabowie przyznają się do błędu   Koraszewski   2020-09-24
Więcej niż stracona okazja dla Palestyńczyków   Tobin   2020-09-23
Symbole (i symbolizm) ujawniają gorzką bliskowschodnią prawdę   Flatow   2020-09-22
Wojna Czerwono-Zielonego sojuszu przeciwko Izraelowi trwa   Glick   2020-09-21
Dlaczego John Kerry i inni nie mieli racji w sprawie pokoju i Izraela - analiza   Frantzman   2020-09-20
Obnażenie palestyńskich kłamstw    Blum   2020-09-19
Niewolnice w Al-Dżazira   Fernandez   2020-09-19
Arabowie: Izrael nie jest naszym wrogiem   Toameh   2020-09-18
Prośba o pokorę od Benjamina Franklina   Jacoby   2020-09-17
Ostry zakręt historii   Koraszewski   2020-09-16
Niewolnictwo: czy jest monopol na cierpienie?   Taheri   2020-09-15
Kulturowe wojny w szkołach w Kalifornii   Julius   2020-09-15
Przegląd wiadomości w drodze na zakupy   Koraszewski   2020-09-13
Pożegnanie lata, czyli prywatne drzewo życia   Ferus   2020-09-13
ZEA: Nie jesteśmy zdrajcami, palestyńscy przywódcy są skorumpowani   Toameh   2020-09-11
Nawet antysemickie media w Iraku mówią z zainteresowaniem o normalizacji     2020-09-10
Normalizacja może stworzyć prawdziwy „Nowy Bliski Wschód”   Rosenthal   2020-09-09
Milczenie ONZ i UE wobec “szokującego łamania praw człowieka” przez Iran   Rafizadeh   2020-09-08
Kiedy Palestyńczyk wreszcie się obudzi?!   Al-Dahiri   2020-09-08
Lot nad Arabią Saudyjską   Jacoby   2020-09-07
Kogo Żydzi powinni bać się najbardziej podczas „powstania”?   Tobin   2020-09-06
Wielki krok naprzód dla światowego pokoju – i ci, którzy wolą go ignorować   Kemp   2020-09-05
Harvard zaprasza głównego palestyńskiego negacjonistę    Lipman   2020-09-04
Obietnica i zagrożenia porozumienia pokojowego z Dżuba    Fernandez   2020-09-04
Arabski antysemityzm za europejskie pieniądze   Koraszewski   2020-09-03
Zgraja „proizraelskiej surowej miłości” a umowa z ZEA   Frantzman   2020-09-02
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy popierają porozumienie Izrael-ZEA?   Toameh   2020-09-01
Krótka historia europejskich obserwatorów w Gazie   Steinberg   2020-08-31
ONZ doprowadza mnie do szału   Collins   2020-08-30
Świat na śliskiej drodze   Taheri   2020-08-29
Co finansuje Europa?   Henig-Cohen   2020-08-29
Appeasement: Europejska choroba   Kemp   2020-08-27
Entliczek, pentliczek, czerwony stoliczek   Koraszewski   2020-08-27
Erdoğan potrzebuje nowych wrogów   Bekdil   2020-08-26
A co z 17 milionami niewolników w świecie islamskim?   Meotti   2020-08-22
Mulowie i Hezbollah – specjaliści w szmuglu narkotyków   Rafizadeh   2020-08-21
"Guardian" doszlusował do Iranu i Turcji w sprzeciwie wobec umowy pokojowej Izraela i ZEA   Levick   2020-08-19
Kiedy pamięć staje się więzieniem narodów   Taheri   2020-08-18
Czyje życie liczy się?   Maistrovoy   2020-08-17
Iran: najnowsza kolonia Chin?   Rafizadeh   2020-08-15
Jak zostałam anulowana   Chesler   2020-08-13
Gorsza strona naszej natury   Koraszewski   2020-08-12
Amerykanie nie ufają medium   Jacoby   2020-08-10
Urok domowej wirusologii   Koraszewski   2020-08-09
Dramat w Bejrucie ukazuje poziom zagrożenia Izraela   Frantzman   2020-08-08
Turcja na ścieżce wojennej   Bulut   2020-08-07
Między Zachodnią Papuą a Zachodnim Brzegiem   Collins   2020-08-06
Intersekcjonalność, czyli kto, co i z kim?   Amos   2020-08-05
Strach przed słowem zastępuje wolność słowa   Jacoby   2020-08-04
Izrael był Strefą Zero dla nowej “przebudzonej” religii   Friedman   2020-08-03
Brytyjski wykładowca wyrzucony z pracy za wyrażenie podziwu dla Żydów   Fitzgerald   2020-08-01
List, który były niewolnik, Frederick Douglass napisał do swojego pana w 10. rocznicę ucieczki   Douglas   2020-08-01
Dlaczego podpisałam list w „Harper’s Magazine”   Hakakian   2020-07-30
Zimna wojna europejskich NGO, by “minimalizować proizraelskie głosy”   Steinberg   2020-07-29
Kiedy napięcia rasowe wrą, czy o taranowaniu samochodami w Izraelu informuje się inaczej?   Ben-Zvi   2020-07-25
“Przebudzona” Ameryka jest rosyjską powieściąMetafizyczna przepaść między XIX-wieczną Rosją a XXI-wieczną Ameryką zmniejsza się   Savodnik   2020-07-24
Europa: ofiary gwałtu oskarżone o rasizm   Ibrahim   2020-07-22
Czymże jest nazwa? Pochodzenie Judei, Filistii, Palestyny i Izraela   Judd   2020-07-20
Francja opowiada się za popierającymi terror politycznymi żądaniami AP, włącznie z żądaniem uwolnienia masowych morderców   Hirsch   2020-07-19
UE mówi, że odrzuca jednostronne kroki na Obszarze C – finansując jednostronne kroki na Obszarze C     2020-07-18
Wojna kulturowa lewicy niszczy zwyczajnych ludzi wraz z potężnymi   Tobin   2020-07-18
ONZ adoptowała palestyńskie kłamstwa, mity i morderczy terror wobec Izraela    Hirsch   2020-07-17
Igraszki z hasłem „nie zabijaj”   Koraszewski   2020-07-14
Jazydzi: historia prześladowań   Bulut   2020-07-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk