Prawda

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 - 14:24

« Poprzedni Następny »


ONZ adoptowała palestyńskie kłamstwa, mity i morderczy terror wobec Izraela

 


Maurice Hirsch 2020-07-17


Przemówienie wygłoszone przez Specjalnego Koordynatora Sekretarza Generalnego ONZ ds. Procesu Pokojowego dla Bliskiego Wschodu (UNSCO), Nikołaja Mładenowa, jest typowym przykładem destrukcyjnego działania ONZ w konflikcie izraelsko-palestyńskim.  


Przemawiając w imieniu ONZ na zorganizowanym przez Fatah wiecu w Jerycho przed publicznością, na którą składali się zarówno Palestyńczycy, jak i międzynarodowi przedstawiciele, Mładenow powtórzył jawne kłamstwa Palestyńczyków o Jaserze Arafacie wyrzekającym się przemocy, afirmował mit palestyńskiej demokracji i wzywał do palestyńskiej jedności, która obejmowałaby również uznaną na świecie za terrorystyczną organizację Hamas i inne organizacje tego typu.  


Przyjęcie palestyńskich kłamstw


W przemówieniu Mładenow wychwalał nieżyjącego przywódcę palestyńskiego, Jasera Arafata (Abu Ammara) jak palestyńskiego przywódcę, który wyrzekł się przemocy:

“Abu Ammar … miał siłę, by wyrzec się przemocy”.

[Official PA TV Live, June 22, 2020]

Choć naiwna ONZ może próbować poprawiać historię – oszukana, być może, tym, że Arafat otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla – fakty pozostaną na zawsze. Arafat wyłącznie udawał, że przyjmuje pokój i wyrzeka się terroryzmu. W rzeczywistości nadal posługiwał się terrorem i przemocą, by osiągnąć swoje cele.


Wiele źródeł potwierdza, że Arafat planował, rozpoczął i dowodził palestyńską kampanią terroru, rozpoczętą we wrześniu 2000 roku. Kampania szalała przez ponad cztery lata i podczas niej palestyńscy terroryści, wykonując rozkazy Arafata, przeprowadzili tysiące ataków terrorystycznych i zamordowali ponad tysiąc Izraelczyków oraz zranili dalsze tysiące.
 

Żona Arafata, Suha, powiedziała to wyraźnie w wywiadzie dla telewizji Autonomii Palestyńskiej. Powiedziała, że Arafat nakazał jej wyjechać z terenu AP, “ponieważ już zdecydował o przeprowadzeniu Intifady”. [Oficjalna telewizja AP, 12 listopada 2011 r.]


W programie o Arafacie w oficjalnej telewizji Autonomii Palestyńskiej, Nabil Szaath, członek Komitetu Centralnego Fatahu, wyjaśnił, że Arafat “widział, że powtórzenie pierwszej  Intifady w nowej formie przyniesie niezbędny powszechny, międzynarodowy i arabski nacisk na Izrael”. [Oficjalna telewizja AP, 13 listopada 2011 r.]


Choć Hamas próbował przypisać sobie kierowanie tą kampanią terroru, Muhammad Dahlan, wówczas wysoki rangą funkcjonariusz AP i Fatahu, twierdzil, że to Arafat i jego służby bezpieczeństwa inicjowały i odgrywały pierwszorzędną rolę w terrorrze:   

"Arafatowi nie brakowalo wojowników. Podczas Intifady, kiedy Arafat czegoś chciał, prosił swoje służby bezpieczeństwa, z których 40% było zabójcami, Męczennikami albo więźniami. Chcę wyrazić… całą naszą miłość, honor i wdzięczność za rolę tych, którzy zginęli jako Męczennicy w drugiej Intifadzie spośród [członków] Fatahu i spośród palestyńskich cywilów i wojowników, którzy bronili naszych narodowych praw. ... [Kiedy rozpoczęła się przemoc] Hamas nadal krył się, sądząc, że Arafat sprowadził przemoc, by pokryć tajne porozumienie, jakie zawarł w Camp David. Nawiasem, mówiąc, to są wypowiedzi Al-Zahara... Druga Intifada - Hamas dołączył późno. My [OWP i służby bezpieczeństwa AP] jesteśmy tymi, którzy to rozpoczęli”.  

[Oficjalna telewizja AP, 28 września 2010 r.]

Mazen Izz Al-Din, który był wówczas wicedyrektorem Urzędu Politycznej i Narodowej Edukacji AP, wyjaśnił: 

"Intifada Al-Aksa – jeśli chcemy być zgodni z prawdą i szczerzy, a historia ujawni to któregoś dnia – że ta [Intifada] i wszystkie jej rozkazy należą do prezydenta i najwyższego dowódcy, Jasera Arafata".

[PA TV (Fatah), May 28, 2002]

Aszraf Al-Adżrami, były minister ds. więźniów AP, dodał:

"Także ta Intifada, której flagą Hamas próbował wymachiwać niesprawiedliwie, siłą, fałszywie i oszukańczo – ta flaga [Intifady] należy wyłącznie do Jasera Arafata ... Te siły [bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej] zapłaciły wysoką cenę za drugą Intifadę"
 [Oficjalna telewizja AP, 29 czerwca 2009 r.]

Imad Faludżi, minister komunikacji AP za czasów Arafata podczas kampanii terroru, wyjaśnił, że Arafat planował kampanię terroru od powrotu z nieudanych rozmów w Camp David w 2000 roku:

"Ktokolwiek myśli, że Intifada zaczęła się z powodu wizyty znienawidzonego Szarona w meczecie Al-Aksa, myli się. To była ostatnia kropla, która przelała cierpliwość palestyńskiego ludu. Ta Intifada była już planowana od powrotu Prezydenta [Arafata z niedawnych rozmów w Camp David [w lipcu 2000 r.]."

 [Przemówienie Faludżiego, 5 grudnia 2000 r.]

Ochroniarz Arafata, Muhammad Dajeh, wyjaśniał, że Arafat nie chciał potępić terroru, ale zrobił to z powodu międzynarodowych nacisków. Według Dajeha, Arafat kłamał i mówił: “Potępiam zabijanie cywilów – ale to nie była prawda”:

Prezenter TV: On [Arafat] nie kłamałby w twojej obecności
Ochroniarz: Tak. Arafat, tak. Na przykład, kiedy tylko przeprowadzano operację (tj. atak terrorystyczny) w Tel Awiwie, Arafat wychodził i mówił [potępiał go] – oczywiście, po naciskach. Przede wszystkim [od egipskiego] prezydenta Mubaraka. On dzwonił do brata Arafata i mówił mu: “Bracie Arafat, wyjdź i potęp to, bo oni cię zniszczą”. [Arafat] odpowiadał mu: "Ale panie Prezydencie, ja mam Męczenników – oni [Izrael] zniszczyli nas, oni masakrują nas”. [Mubarak] mówił mu: "Bracie Arafat, idź i potęp [to]. Oni cię zniszczą”. Brat Arafat szedł i potępiał w specjalny sposób: Jestem przeciwny zabijaniu cywilów – i to nie było prawdą".

 [Kanał YouTube BBC Arabic, 1 kwietnia 2014 r.]

Sultan Abu Al-Einein, ówczesny sekretarz generalny Fatahu w Libanie, potwierdził  oszustwo Arafata:

"Jaser Arafat potępiał męczeńskie [samobójcze] operacje. Potępiał te operacje w bardzo surowych słowach, ale równocześnie Męczennik Jaser Arafat finansował te militarne operacje”.   

[Al-Quds TV, 6 kwietnia 2009 r.]

Tym, co jest jasne dzisiaj – i co powinien wiedzieć Mładenow – to, że Arafat nigdy nie wyrzekł się przemocy. Zamiast tego Arafat używał przemocy jako środka do osiągnięcia swojego celu zniszczenia Izraela.


Mit palestyńskiej “demokracji”W dalszym ciągu przemówienia Mładenow wezwał Palestyńczyków, by nie wyrzucali swoich osiągnięć z ostatnich 25 lat i dążyli do budowania przyszłości opartej na demokratycznych wartościach:

“Nie wyrzucajcie kluczy do czegoś, co budowaliście przez 25 lat. Chrońcie to, chrońcie to i musicie inwestować w przyszłość. W przyszłość, która jest zbudowana na podzielanych wartościach demokracji, odpowiedzialności i dobrobytu dla każdego”.

Czy ONZ/Mładenow przeoczyli fakt, że przewodniczący AP, Mahmoud Abbas, sprawuje obecnie przez piętnasty rok swoją czteroletnią kadencję? Czy ONZ/Mładenow przeoczyli fakt, że przez minione 25 lat Autonomia Palestyńska urządziła wybory tylko dwa razy, raz w 1996 roku i raz w 2006 roku? Czy ONZ/Mładenow przeoczyli fakt, że w 2007 roku Abbas zdymisjonował pochodzący z wyborów rząd AP i zastąpił go funkcjonariuszami, głównie ze swojej partii, Fatahu?  Czy ONZ/Mładenow przeoczyli fakt, że w 2018 roku Abbas rozwiązał Palestyńską Radę Ustawodawczą (która nie działała od ponad dziesięciu lat), obiecując przeprowadzić wybory w ciągu sześciu miesięcy od tej decyzji?  


Udawanie przez ONZ, że AP ucieleśnia choćby podobieństwo demokracji, jest po prostu fantazją. Dlaczego ONZ jest niezdolna do zobaczenia rzeczywistości i do przyznania, że AP jest tylko jeszcze jedną dyktaturą?


Palestyńska jedność z terrorystami


Gdyby ONZ/Mładenow byli autentycznie zainteresowani w osiągnięciu pokoju między Izraelem a Palestyńczykami, pierwszym żądaniem byłoby zdemontowanie morderczych organizacji terrorystycznych. Zamiast wymagania od AP tego minimalnego warunku, Mładenow wezwał do palestyńskiej jedności:  

“Rak wyżera ciało Palestyny od ponad dziesięciu lat – rak podziału. I wzywam wszystkich przywódców Palestyny i  całą ludność Palestyny, by odłożyli na stronę swoje różnice i zbudowali rzeczywistą jedność narodową”.

Tymi słowami wyraźnie nawiązuje do podziału między, z jednej strony, partią Abbasa, Fatahem, która rządzi AP i panuje nad obszarem pod kontrolą AP w Judei i Samarii, a z drugiej do Hamasu, który panuje w Strefie Gazy. Podział rozpoczął się od zdymisjonowania przez Abbasa rządu Hamasu, który wygrał wybory w AP w 2006 roku, a doszedł do szczytu, kiedy Hamas zagarnął panowanie nad Strefą Gazy w 2007 roku i, między innymi, zrzucał członków Fatahu z dachów wysokich budynków.   


Konstytucyjnym celem Hamasu jest zniszczenie Izraela i eksterminacja Żydów w imię islamu.


Najbardziej palącym pytaniem ze wszystkich, jakie powstaje na bazie przemówienia Mładenowa – a jest ich kilka – jest to, jak ONZ/Mładenow mogą wierzyć, że jedność Fatahu i terrorystycznej organizacji Hamas może promować pokój?


When the UN adopted Palestinian lies, myts, and homicidal terror against Israel

Palestinian Media Watch, 8 lipca 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska            

 

Maurice Hirsch

Publicysta Palestinian Media Watch.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1576 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Izrael był Strefą Zero dla nowej “przebudzonej” religii   Friedman   2020-08-03
Brytyjski wykładowca wyrzucony z pracy za wyrażenie podziwu dla Żydów   Fitzgerald   2020-08-01
List, który były niewolnik, Frederick Douglass napisał do swojego pana w 10. rocznicę ucieczki   Douglas   2020-08-01
Dlaczego podpisałam list w „Harper’s Magazine”   Hakakian   2020-07-30
Zimna wojna europejskich NGO, by “minimalizować proizraelskie głosy”   Steinberg   2020-07-29
Kiedy napięcia rasowe wrą, czy o taranowaniu samochodami w Izraelu informuje się inaczej?   Ben-Zvi   2020-07-25
“Przebudzona” Ameryka jest rosyjską powieściąMetafizyczna przepaść między XIX-wieczną Rosją a XXI-wieczną Ameryką zmniejsza się   Savodnik   2020-07-24
Europa: ofiary gwałtu oskarżone o rasizm   Ibrahim   2020-07-22
Czymże jest nazwa? Pochodzenie Judei, Filistii, Palestyny i Izraela   Judd   2020-07-20
Francja opowiada się za popierającymi terror politycznymi żądaniami AP, włącznie z żądaniem uwolnienia masowych morderców   Hirsch   2020-07-19
UE mówi, że odrzuca jednostronne kroki na Obszarze C – finansując jednostronne kroki na Obszarze C     2020-07-18
Wojna kulturowa lewicy niszczy zwyczajnych ludzi wraz z potężnymi   Tobin   2020-07-18
ONZ adoptowała palestyńskie kłamstwa, mity i morderczy terror wobec Izraela    Hirsch   2020-07-17
Igraszki z hasłem „nie zabijaj”   Koraszewski   2020-07-14
Jazydzi: historia prześladowań   Bulut   2020-07-13
Andrew Sullivan o nowomowie   Coyne   2020-07-12
Kontrrewolucjoniści wszystkich krajów łączmy się   Koraszewski   2020-07-09
Mohammad Massad: Gorący apel o rozsądek  byłego terrorysty   Oz   2020-07-05
Chińskie urojenie Nasrallaha i innych   Fernandez   2020-07-04
Zatruty koktajl skarg i zażaleń   Taheri   2020-07-04
Kiedy trzeba powiedzieć: przepraszam, myliłem się   Koraszewski   2020-07-03
Współczesne niewolnictwo i “przebudzona” hipokryzja   Bergman   2020-06-30
Erdoğan życzy: „Wielu dalszych szczęśliwych zdobyczy"   Bekdil   2020-06-29
Czarne Życie Się Liczy, a co z palestyńskim życiem?   Blum   2020-06-28
Postępujący nihilizm i zgnilizna postmodernizmu na Zachodzie   Hill   2020-06-26
Sowiecka mentalność Amerykanów. Zbiorowa demonizacja przenika naszą kulturę   Tabarovsky   2020-06-23
Normalizacja i prezenty z warunkami   Collins   2020-06-23
Niszczycielska siła rewolucyjnego romantyzmu   Koraszewski   2020-06-22
Karykatura sprawiedliwości w Międzynarodowym Trybunale Karnym?Prokuratorka Bensouda powinna zostać zdyskwalifikowana.   Calvo   2020-06-22
Zamach na dziedzictwo Martina Luther Kinga   Blum   2020-06-21
Jordania zaprzecza, że anektowała Zachodni Brzeg     2020-06-20
Mocarstwa igrają z ogniem w Libii   Taheri   2020-06-19
Gaza, jakiej nie chcą, byście zobaczyli   Tawil   2020-06-16
Hipokryci z UE anektują terytoria i ostro potępiają izraelską aneksję   Flatow   2020-06-14
Żaden artykuł nie zrekompensuje jego uprzedzonego i antyizraelskiego tytułu   Amos   2020-06-13
Przegląd porannych narracji   Koraszewski   2020-06-10
Rosną naciski, by zatrzymać fundusze UE do związanych z terrorem palestyńskich NGO     2020-06-07
Dzień nadziei i odwagi   Jacoby   2020-06-04
Nieprzyzwoici policjanci, nieprzyzwoici buntownicy   Jacoby   2020-06-03
Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08
Szepty i krzyki w arabskojęzycznych mediach   Koraszewski   2020-05-08
Rada Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych wychwala Iran   MacEoin   2020-05-07
„Przebudzona” feministka woli, by ludzie umierali, niż żeby biali mężczyźni z Oksfordu pierwsi stworzyli szczepionkę na koronawirusa   Coyne   2020-05-01
Popiół czy diament   Lewin   2020-04-30
Żydowskie zniewolenie pod rządami islamu wypełza na światło dzienne   Pandavar   2020-04-29
Jak nie świętować Dnia Ziemi   Tobin   2020-04-29
Koronawirus: belgijska masakra   Godefridi   2020-04-28
Nędza filozofii arystokratów ducha   Koraszewski   2020-04-27
Izrael od tygodni wydaje pozwolenia na towary „podwójnego zastosowania” dla Gazy – i nikt o tym nie informuje     2020-04-27
Jak zaraźliwe są teorie spiskowe?   Koraszewski   2020-04-22
Moralny dylemat opróżniania więzień podczas pandemii   Tobin   2020-04-22
Koronawirus: dyrektor WHO ma długą historię tuszowania faktów    Kern   2020-04-21
Lekcje z pandemii   Rosenthal   2020-04-21
Mieszane uczucia o WHO   Novella   2020-04-20
Ludzie nienawidzący Izraela, którzy udają, że obchodzi ich Gaza, wyrządzają krzywdę dziesiątkom milionów Arabów     2020-04-20
Jak media i palestyńscy Arabowie zmienili się przez ostatnie 50 lat?   Amos   2020-04-18
Jemen, Libia, Syria: kraje, gdzie koronawirus może się  szerzyć się niedostrzegany   Frantzman   2020-04-17
Pracownica @Amnesty International, która naciskała Hamas, by aresztował Gazańczyków za wideokonferencję z Izraelczykami     2020-04-14
Równania z bezlikiem niewiadomych   Koraszewski   2020-04-13
Epidem-ideologia: jak polityczny dogmat wpływa na reakcje na COVID-19   Tsalic   2020-04-13
Artykuł o Gazie w farmaceutycznym piśmie jest niezgodny z medyczną etyką zawodową   Plosker   2020-04-11
WHO musi odpowiedzieć na poważne pytania zanim można jej będzie powierzyć prowadzenie dochodzenia w sprawie COVID-19   Ridley   2020-04-10
Koronawirus: UE wspiera Palestyńczyków 71 milionami euro   Toameh   2020-04-10
Amerykanin, Chińczyk, Rosjanin, Turek i Polak mówią o świecie po pandemii   Koraszewski   2020-04-09
Wykluczenie Tajwanu z WHO jest politycznym i medialnym skandalem   Jacoby   2020-04-08
Członkowie Kongresu wprowadzeni w błąd i skłonieni do podpisania rasistowskiego listu przeciwko Izraelowi   Flatow   2020-04-08
Chronienie się przed koronawirusem a izraelska godzina policyjna   Fitzgerald   2020-04-04
Pułapka białego przywileju i odrzucenie kultu wiktymologii   Hill   2020-03-31
Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01
Mieszkańcy greckich wysp chcą odzyskać swoje życie   Bekdil   2020-02-29
Zaraza, bóg i polityka prewencyjna   Koraszewski   2020-02-28
Zapomnij o „pokoju”. Zacznij optymalizować status quo. To przecież już wybrali Izrael i Autonomia Palestyńska     2020-02-26
Olbrzymi błąd MFW w ocenie subsydiów energetycznych   Lomborg   2020-02-22
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2020-02-19
Palestyńskie wybory: Jak Abbas i Europa próbują obwinić Izrael   Toameh   2020-02-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk