Prawda

Środa, 28 lutego 2024 - 00:55

« Poprzedni Następny »


“New York Times” i jego współpracownicy


Hugh Fitzgerald 2022-12-02

Piewca Adolfa Hiotlera Soliman Hijjy. 
Piewca Adolfa Hiotlera Soliman Hijjy. 

To naprawdę komiczne. „New York Times” jest oszołomiony rewelacjami o ludziach, których wynajmuje do informowania o Izraelu i Palestyńczykach. Ta renomowana gazeta, choć bardzo bogata i potężna, rzadko zadaje sobie trud zachowania minimalnej staranności, zanim zatrudni tych reporterów i fotografów do omówienia wydarzeń z tak trudnego regionu. Dopiero kiedy po zatrudnieniu tych osób Honest Reporting, organizacja pozarządowa „monitorująca media pod kątem uprzedzeń wobec Izraela”, odkrywa obciążające ich posty na ich kontach w mediach społecznościowych, ich pochwały grup terrorystycznych, podziw dla Hitlera, wezwania do wymordowanie wszystkich Izraelczyków, od niemowląt po starców – poczucie wstydu powoduje, że „New York Times” zrywa więzi z autorami tych postów. I to powtarza w „New York Timesie” raz za razem  – najpierw brak jakiegokolwiek sprawdzania wcześniejszej aktywności tych palestyńskich reporterów i fotografów w mediach społecznościowych przed ich zatrudnieniem, następnie ujawnienie tych postów przez Honest Reporting, a potem zażenowane i zwolnienie tych, których przeszłość ujawniono – wydaje się, że nie ma temu końca.

Kilka miesięcy temu analitycy z Honest Reporting przedstawili przegląd tego, jak beztroski jest „New York Times”. W ostatnich miesiącach „New York Times” musiał odciąć się od Hany'ego Hanony, fotografa i „fiksera” w Gazie, kiedy Honest Reporting ujawnił, że nawoływał do wymordowania wszystkich Żydów i wyraził chęć zrobienia tego, co zrobił Hitler. W swoich postach  Hanona napisał, że popiera „kulturę walki i zabijania Izraelczyków. Nie akceptuję Żyda, Izraelczyka, syjonisty ani nikogo innego, kto mówi po hebrajsku. Jestem za zabijaniem ich, gdziekolwiek są: dzieci, starców i żołnierzy”. Napisał też, że „Żydzi to synowie psów… Jestem za zabijaniem ich i paleniem, jak to robił Hitler. Będę bardzo szczęśliwy”.


Usunął swoje posty, kiedy Honest Reporting pierwszy je upublicznił; chociaż Hanona próbował zatrzeć ślady, Honest Reporting udokumentował te posty na zrzutach z ekranu. „New York Times” nie miał wielkiego wyboru, biorąc pod uwagę to, co Hanona napisał; trzeba było go zwolnić z pracy.


Inny współpracownik „New York Timesa”, kamerzysta Soliman Hijjy, pracował nad kilkoma  „śledztwami wizualnymi” dla „New York Timesa”, w tym przy produkcji filmu „Śmiertelna noc w Gazie: jak izraelskie naloty zabiły 44 osoby”, zakłamanego pseudo dokumentalnego filmu z czerwca 2021 roku, który był przedmiotem krytyki Honest Reporting.


„New York Times” zatrudniał Solimana Hijjy’ego, mimo że jego nienawiść do Żydów i państwa żydowskiego mogła zakłócić jego zdolność bezstronnego wykonywania zadań – w tym wybierania „potencjalnych świadków i tematów wywiadów”.

Na przykład w listopadzie 2012 roku Hijjy chwalił Adolfa Hitlera na Facebooku. „Jaki jesteś wspaniały, Hitlerze” – napisał na portalu społecznościowym,  dzieląc się memem przedstawiającym nazistowskiego przywódcę. Sześć lat później, 26 grudnia 2018 roku, powtórzył to: w podpisie pod własnym zdjęciem Hijjy stwierdził, że jest „w stanie harmonii, tak jak był Hitler podczas Holokaustu”.


Łatwo było znaleźć te posty, ale najwyraźniej nie dość łatwo dla „New York Timesa”.


Innym zatrudnionym przez „New York Times” bez sprawdzania jego przeszłości był Hosam Salem, który pracował jako fotograf dla tej gazety od 2018 roku. Pracując dla mediów głównego nurtu,  Salem publicznie gloryfikował palestyńskie ataki terrorystyczne, w których zginęło łącznie co najmniej 35 niewinnych Żydów, muzułmanów i chrześcijan. Ten współpracownik „New York Timesa” krytykował apele o zaprzestanie rozlewu krwi, jednocześnie explicite odrzucając jakąkolwiek możliwość zawarcia pokoju z Izraelem.

W 2011 roku Salem pochwalił na Facebooku zamach bombowy na autobus w Jerozolimie, w którym zamordowano brytyjską chrześcijańską studentkę Mary Jane Gardner, a 67 innych ludzi odniosło ranny. Członkowie komórki Hamasu podobno planowali dodatkowy atak, ale zostali zatrzymani przez izraelskie siły bezpieczeństwa.


Podczas operacji Ochronny Brzeg przeciwko Hamasowi w Strefie Gazy w 2014 roku Salem chwalił na swoim koncie organizację terrorystyczną za schwytanie i zabicie żołnierza IDF Orona Szaula. Od ponad ośmiu lat Hamas przetrzymuje ciało Szaula, używając jego szczątków jako karty przetargowej w celu zapewnienia uwolnienia więźniów, terrorystów palestyńskich przetrzymywanych w Izraelu.


Mniej więcej w tym samym czasie Salem opłakiwał Salama Mahera al-Madhouna, agenta Hamasu wysłanego w celu przeprowadzenia masowego mordu w południowo-izraelskiej społeczności Nir Am. Komórka terrorystyczna Al-Madhouna zdołała zabić czterech oficerów i żołnierzy IDF, zanim została zlikwidowana.


18 listopada 2014 roku Hosam Salem ponownie użył Facebooka, by wyrazić swoją radość z powodu masakry czterech rabinów i izraelsko-druzyjskiego policjanta w synagodze w jerozolimskiej dzielnicy Har Nof.


Cytując Koran, zachęcał swoich współwyznawców do „uderzania w karki” niewiernych, dodając: „[To jest] podsumowanie dzisiejszej operacji jerozolimskiej [sic]”.


W 2015 roku Salem pochwalił dwa akty terroru: strzelaninę na skrzyżowaniu Gusz Ecjon, w której zginął amerykański nastolatek, Izraelczyk i palestyński przechodzień; i atak nożowniczy w Jerozolimie, w którym zginęło troje ludzi.


Jakieś trzy lata później, już po zatrudnieniu przez „New York Timesa”,  Salem wezwał do większej przemocy po ataku, w którym zginęło dwóch rekrutów IDF na Zachodnim Brzegu. „Strzelaj, zabij, wycofaj się: trzy szybkie kroki operacyjne… aby zaprowadzić pokój w sercach smutnych ludzi takich jak my” – czytamy w podżegającym poście.


Wreszcie, wielokrotnie wychwalał Mohammeda Salema i Nabila Masouda. Obaj byli odpowiedzialni za samobójczy zamach bombowy w 2004 roku, w którym zginęło dziesięciu pracowników portu Aszdod, drugiego najbardziej ruchliwego portu Izraela (patrz tutaj i tutaj).

Ten sam scenariusz rozegrał się dla Hosama Salema, jak w przypadku Hany Hanona i Solimana Hijjy’ego. Honest Reporting ujawnia jego posty w mediach społecznościowych; „New York Times”, zażenowany i rozczarowany, musi go zwolnić.


New York Times” mógł , zanim ich zatrudnił, odkryć posty całej trójki na Facebooku i Twitterze: Hady Hanona, Solimana Hijjy’ego i Hosama Salema. Gazeta zatrudnia pięć tysięcy pracowników. Honest Reporting ma kilkudziesięciu współpracowników. Dlaczego „New York Times” nie może odpowiednio zweryfikować tych, których zamierza zatrudnić? Czy teraz rozumie, że ma szczególny problem z kandydatami, którzy są brani pod uwagę jako reporterzy o Izraelu i Palestyńczykach?

 

Amerykański prawnik Stephen Flatow niedawno napisał o innej, godnej pożałowania zatrudnionej „New York Timesa”, reporterce Raji Abdulrahim, w artykule: „The New York Times demonstrates why Israelis have turned right” [NYT pokazuje, dlaczego Izraelczycy skręcili w prawo], JNS, 22 listopada 2022 roku:

W prasie amerykańskiej pojawiło się wiele wyrazów zaskoczenia i zamieszania w związku z wynikami ostatnich wyborów w Izraelu. Eksperci i samozwańczy „eksperci”, a także liberalni amerykańscy Żydzi wydają się mieć problem ze zrozumieniem, dlaczego izraelscy wyborcy zwrócili się tak zdecydowanie w stronę partii z politycznej prawicy. Cóż, odpowiedzi nie trzeba szukać dalej niż w wydaniu „New York Timesa” z 19 listopada.


Z nagłówka na stronie 10 nie można domyśleć się, że artykuł ma cokolwiek wspólnego z Izraelem.


Pożar w Strefie Gazy, zginęło 21 osób zgromadzonych na imprezie rodzinnej” – brzmi nagłówek. Korespondentka Raja Abdulrahim zaczęła od rzeczowego opisu okoliczności towarzyszących pożarowi, który tragicznie pochłonął całe najwyższe piętro budynku w dzielnicy Dżabalija w północnej Gazie.


Ale nagle Abdulrahim zmienia ton i kieruje oskarżycielski palec w kierunku Izraela. Przytacza twierdzenia Hamasu, że Izrael uniemożliwia Strefie Gazy importowanie odpowiedniego sprzętu przeciwpożarowego. „Izraelska administracja cywilna… kontroluje cywilne aspekty obecności Izraela na terytoriach okupowanych, w tym w Gazie i na Zachodnim Brzegu” – napisała.


Najwyraźniej celem tego zdania było ustalenie, że Izrael musi ponieść część winy za pożar, ponieważ Izrael „kontroluje” Gazę, przynajmniej do pewnego stopnia.


Tyle, że nie ma w tym cienia prawdy.

Izraelska administracja cywilna, o której pisze Abdulrahim, została utworzona po zdobyciu przez Izrael Judei, Samarii i Gazy w wojnie obronnej w 1967 roku. Kiedy Izrael wycofał się z większości Gazy w 1994 roku w ramach porozumień z Oslo, tamtejsza administracja cywilna była ograniczona do wąskiego pasa, na którym znajdowały się społeczności izraelskie. Potem, w 2005 roku, Izrael wyeksmitował żydowskich mieszkańców i zlikwidował te społeczności. Skończyła się obecność administracji cywilnej w Gazie.


Tak, administracja cywilna nadal działa w tych częściach Judei i Samarii, którymi rządzi Izrael, ale nie w Gazie.


Teraz spójrz jeszcze raz na sposób, w jaki Abdulrahim skonstruowała swoje zdanie: „Izraelska administracja cywilna… kontroluje cywilne aspekty obecności Izraela na terytoriach okupowanych, w tym w Gazie i na Zachodnim Brzegu”.


Zbijając razem „Gazę i Zachodni Brzeg”, tak jakby były jedną jednostką, Abdulrahim stworzyła fałszywe wrażenie, że izraelska administracja cywilna nadal ma pewną kontrolę w Gazie, ponieważ działa w części „Zachodniego Brzegu”.

Ale Izrael nie kontroluje Gazy. W 2005 roku wszyscy Izraelczycy, cywile i żołnierze, zostali wycofani z Gazy. Izrael nie odgrywa żadnej roli w rządzeniu Gazą, którą Hamas rządzi niepodzielnie od 2007 roku. Hamas kłamie: Izrael nie przeszkadza Hamasowi w imporcie sprzętu przeciwpożarowego. To Hamas decyduje się wydawać tak dużo swoich pieniędzy na broń i na budowanie olbrzymiej podziemnej sieci tuneli terroru, a nie na sprzęt przeciwpożarowy. Izrael nigdy nie sprzeciwiał się posiadaniu takiego sprzętu przez Palestyńczyków w Gazie i Hamas doskonale o tym wie. Jestem pewien, że tak samo dobrze wie to Raja Abdulrahim.

Z poprzednich depesz Abdulrahim dla „New York Timesa” jasno wynika, że bywała w Gazie. Oznacza to, że albo ma halucynacje, że Izrael cokolwiek tam „kontroluje”, albo jest w pełni świadoma, że tak nie jest, ale chce sprawiać wrażenie, że tak jest, aby winić Izrael za pożar w Gazie.


Każda z tych dwóch możliwości powinna być podstawą do natychmiastowego zwolnienia jej.


Nie znaczy to, że dziennikarskie wybryki pani Abdulrahim zwalniają  redaktorów „New York Timesa” z wszelkiej odpowiedzialności. W końcu wiedzieli, co dostaną, zatrudniając ją na początku tego roku. Wcześniej otrzymała nagrody od antyizraelskiej organizacji CAIR po tym, jak napisała list zaprzeczający, że Hamas i Hezbollah są organizacjami terrorystycznymi….

Przed zatrudnieniem pani Abdulrahim, „New York Times” powinien był wiedzieć, że otrzymała nagrodę od CAIR, nieoskarżonego współspiskowca w procesie o terroryzm w Ziemi Świętej. Czy to nie powinno zaalarmować tej gazety? Dlaczego „New York Times” nie przeszukał Internetu przed zatrudnieniem jej? Gdyby tak się stało, gazeta bez trudu znalazłaby jej list zaprzeczający, jakoby Hamas lub Hezbollah były organizacjami terrorystycznymi. A teraz, kiedy ma te informacje – o jej zaciekłej obronie Hamasu i Hezbollahu oraz wynikającej z tego nagrodzie CAIR dla Abdulrahim – jeszcze bardziej niepokojące jest to, że „New York Times” nadal ją zatrudnia.


Elektorat Izraela skręcił w prawo, jak pisze Stephen Flatow, po części dlatego, że „społeczność międzynarodowa” odmawia mu sprawiedliwego traktowania. Aby uzyskać dowód, zobacz niekończącą się serię antyizraelskich rezolucji, które są przyjmowane przez Radę Praw Człowieka ONZ i Zgromadzenie Ogólne ONZ – Izrael w ONZ jest zawsze na ławie oskarżonych kapturowego sądu ONZ, gdzie przyjmuje się więcej rezolucji przeciwko państwu żydowskiemu niż przeciwko wszystkimi pozostałymi 193 krajom razem wziętym. Ostatnim skandalem było utworzenie w maju 2022 roku Międzynarodowej Komisji Śledczej do zbadania naruszeń międzynarodowego prawa humanitarnego i wszystkich domniemanych naruszeń i nadużyć międzynarodowego prawa praw człowieka przez Izrael na „terytoriach palestyńskich”.


Izraelski elektorat również skręcił w prawo dlatego, że jest zmęczony groteskowo niesprawiedliwym traktowaniem państwa żydowskiego przez główne media na całym świecie, czego przykładem jest „New York Times”, który udowodnił, że nie jest w stanie uczciwie informować o Izraelu. Gdyby Honest Reporting nie istniało, prawdopodobnie nadal czytalibyśmy reportaże o Izraelu i Palestyńczykach autorstwa ludzi, którzy podziwiają Adolfa Hitlera i życzą sobie zniszczenia państwa żydowskiego. Honest Reporting zdołał wprawić „New York Times” w zakłopotanie, zmuszając go do zerwania kontaktów z Hany Hanoną, Solimanem Hijjym i Hosamem Salemem. Teraz będziemy czekać i zastanawiać się, dlaczego „New York Times” nadal zatrudnia jako reporterkę zajmującą się Izraelem i Palestyńczykami niedawno zatrudnioną Raję Abdulrahim, która okazuje się być obrończynią Hamasu i Hezbollahu


Podejrzewam, że „New York Times” uważa, że nie ma w tym nic złego. I to jest dokładnie to, co jest złe z „New York Timesem”.  


The “New York Times” Keeps Failing to Vet Its Middle Eastern Hires

Jihad Watch, 25 listopada 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Hugh Fitzgerald jest publicystą Jihad Watch. 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2554 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dzień po i jego konteksty   Koraszewski   2024-02-26
Sabotowanie romansu USA-Izrael   Altabef   2024-02-24
Eurowizja i bębny wojny   Collins   2024-02-23
Milczenie feministycznych owiec: ani słowa o horrorach HamasuZwolennicy #MeToo milczeli.   Chesler   2024-02-22
A zwycięzcą jest – Hamas!   Dershowitz   2024-02-21
"Palestyńczycy są tacy sami jak my", zapewnia mędrzec Blinken   Pandavar   2024-02-20
Żyjemy w momencie kulturowego chaosu   Meotti   2024-02-20
Chleba naszego powszedniego daj nam Google   Koraszewski   2024-02-19
Jak propalestyńscy są zachodni demonstranci?     2024-02-16
@Guardian kłamie, żeby przedstawić żołnierzy IDF jako potwory – ale pokazuje, że @IDF pozostaje najbardziej moralną armią na świecie     2024-02-15
Blinken powinien wiedzieć, że Autonomia Palestyńska jest równie zła jak rządy Hamasu w Gazie   Marcus   2024-02-14
Czy może istnieć uczciwa propalestyńska lewica?   Levick   2024-02-14
Hipokryzja zdefiniowana: grupy praw człowieka martwią się wszelkimi ograniczeniami w przepływie uchodźców, ale milczą w sprawie Egiptu, który zakazuje wjazdu jakimkolwiek uchodźcom z Gazy     2024-02-13
Czy uchodźcy żydowscy i arabscy są równi?Mimo prawie miliona żydowskich uchodźców z krajów arabskich, Organizacja Narodów Zjednoczonych nadal ma obsesję wyłącznie na punkcie potomków uchodźców arabskich.   Julius   2024-02-11
Kilka uwag wokół niepewności   Koraszewski   2024-02-09
Moi drodzy Palestyńczycy: Czas pozbyć się naszych przywódców i przyjąć izraelskie oferty pokojowe   Eid   2024-02-07
Jak zdemontować UNRWA: instrukcja krok po kroku     2024-02-07
Wojna Izraela z Hamasem jest najmniej śmiercionośną wojną w regionieDlaczego więc media opisują go jako „jedną z najbardziej śmiercionośnych… w historii”?   Greenfield   2024-02-06
Zdradziecka awangarda intelektualna   Koraszewski   2024-02-04
Departament Stanu a rzeczywistość   Bard   2024-02-03
Szef ONZ twierdzi, że Palestyńczycy mają „prawo do państwowości”. Dlaczego?   Fitzgerald   2024-02-03
UNRWA istnieje, aby pomóc w prowadzeniu wojny, której celem jest likwidacja Izraela   Tobin   2024-02-02
Islamscy terroryści tworzą klęski głodowe, żeby czerpać korzyści z pomocy zagranicznejWalka z terrorystami nie powoduje klęsk głodowych; pomoc humanitarna dla terrorystów powoduje klęski głodowe.   Greenfield   2024-02-01
Kto pierwszy mrugnie w wojnie w Gazie?   Fernandez   2024-02-01
Dokumentowanie działań umożliwiających zbrodnie wojenne Hamasu: agencje ONZ, programy pomocy rządowej i organizacje pozarządowe   Steinberg   2024-01-31
Prawdziwe ludobójstwa, które świat ignorujeZamiast przeciwstawić się prawdziwym zbrodniom przeciw ludzkości, społeczność międzynarodowa obrzuca Izrael krwawymi oszczerstwami.   Bryen   2024-01-29
Wysoki Przedstawiciel UE, Josep Borrell, przyznaje, że chce „dwóch państw”, a nie „pokoju”     2024-01-26
Błędna odpowiedź Bidena w sprawie TajwanuGłównym zagrożeniem dla pokoju w Azji nie jest niepodległość Tajwanu, ale chińska wojowniczość.   Jacoby   2024-01-26
Jak zakończyć cierpienia Palestyńczyków   Tawil   2024-01-24
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-23
Złóżmy pozew przeciwko UNRWA w Hadze   Bedein   2024-01-23
Jak Princeton wybiela haniebną historię Kena Rotha   Steinberg   2024-01-22
Jedna wojna i dwie wizje   Taheri   2024-01-21
Pytasz, czy jesteś antysemitą?   Koraszewski   2024-01-21
“Koszmar zatajonych pieniędzy”: jak Katar kupił Ligę Bluszczową   Williams   2024-01-20
“Krwawe Boże Narodzenie”: chrześcijanie masakrowani w nigeryjskim ludobójstwie   Ibrahim   2024-01-17
Pracownicy pomocy humanitarnej wspierają Hamas   Bard   2024-01-13
Samobójcza głupota „rozwiązania w postaci dwóch państw”   Anderson   2024-01-12
Starzy orędownicy procesu pokojowego i wojna w Gazie   Flatow   2024-01-11
Dlaczego chrześcijańscy przywódcy ignorują ataki na swoją społeczność   Tawil   2024-01-10
Masha Gessen, lub, ври, да знай же меру   Fitzgerald   2024-01-09
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-06
Izrael ma nie tylko armię najbardziej moralną, ale także najbardziej przejrzystą     2024-01-06
Krytycy Izraela po prostu nie chcą, aby Izrael zwyciężył   Tobin   2024-01-05
Kto popiera Hamas?   Dershowitz   2024-01-04
Nie ma „upokorzonej izraelskiej męskości”   Chesler   2024-01-02
Nie ma porównania pomiędzy przemocą palestyńską i żydowską na Zachodnim Brzegu     2024-01-02
Odzyskanie romantyzmu naszej sprawy   Greenfield   2023-12-28
Przyszła strategia ekonomiczna dla pokoju   Mahjar-Barducci   2023-12-25
“Przebudzenie” zagraża amerykańskim Żydom   Tobin   2023-12-23
Dziesięć podstawowych faktów na temat wojny z Hamasem, o których media nie mówią     2023-12-23
Zakazanie przez Bidena prawa wjazdu do USA dla „stosujących przemoc osadników” izraelskich zablokowałby tych, którzy po prostu nie zgadzają się z jego polityką   Kontorovich   2023-12-21
Wojna w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie   Koraszewski   2023-12-20
Czy dysonans poznawczy Bidena może pozwolić Izraelowi wygrać wojnę?   Tobin   2023-12-19
Dlaczego islamiści roszczą sobie prawa do ziemi niemuzułmańskiej?   Bulut   2023-12-18
Polityka tożsamości i zaburzenia kognitywne   Koraszewski   2023-12-18
Symfoniczna wersja terroru   Taheri   2023-12-15
Wsparcie dla terroru: jak terroryści wykorzystują organizacje humanitarne   i Nathaniel Rabkin   2023-12-14
Zdumiewająca naiwność Izraelofobów. Zachodnie oburzenie wywołane wyłapywaniem przez IDF podejrzanych członków Hamasu jest absurdalnym kwiecistym moralizowaniem.   O'Neill   2023-12-13
Redaktor kuwejckiej gazety: Hamas powinien być ścigany sądownie za śmierć i zniszczenie, jakie ściągnął na Gazańczyków atakiem z 7 października     2023-12-11
Tak daleko, tak blisko   Koraszewski   2023-12-10
Za kulisami Human Rights Watch: nienawiść i korupcjaPamięci Roberta Bernsteina, założyciela Human Rights Watch   Steinberg   2023-12-09
Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06
ONZ musi zakończyć wykluczanie Tajwanu — zanim będzie za późno   Jacoby   2023-10-05
Zakrzykiwanie cywilizowanego dialogu   Chesler   2023-10-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk