Prawda

Poniedziałek, 23 listopada 2020 - 22:52

« Poprzedni Następny »


Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny


Hugh Fitzgerald 2020-03-15

Arcybiskup Atallahu Hanna głosi ewangelię nienawiści.
Arcybiskup Atallahu Hanna głosi ewangelię nienawiści.

Informacje o Atallahu Hannie, arcybiskupie Sebastii z prawosławnego patriarchatu w Jerozolimie, który oskarża Izrael o to, że go zatruto, można znaleźć tutaj.


"Palestyński duchowny, który głośno popiera terrorystyczną przemoc wobec Izraela, został w poniedziałek potępiony przez znaną żydowską organizację międzywyznaniową za jego niedawne twierdzenie, że został umyślnie 'zatruty' przez izraelskie władze."


Arcybiskup Hanna jest skrajnym przykładem islamochrześcijańskiego zjawiska, chrześcijan, którzy – żyjąc w muzułmańskim morzu – przyswajają dla obrony własnej wrogą wobec Żydów postawę otaczających ich muzułmanów i papugują ich poglądy. Są jeszcze inni, tacy jak on. Najbardziej zatrważającym przykładem islamochrześcijańskiego duchownego był arcybiskup   Hilarion Capucci, melchicki katolik, który szmuglował karabiny i inną broń swoim mercedesem (i tyle warte były jego śluby ubóstwa) do OWP w 1974 roku. Izraelczycy złapali go i skazali na 12 lat więzienia, ale po interwencji Watykanu wypuścili go po odsiedzeniu zaledwie dwóch lat. Mimo obietnicy, jaką Watykan złożył Izraelowi, że nie dopuści do jego dalszego angażowania się w politykę, Capucci powrócił do antyizraelskiej działalności. Był jednym z pasażerów na pokładzie Mavi Marmara, tureckim statku, który w 2019 roku próbował złamać blokadę Gazy. Capucci zmarł w wieku 94 lat, odłożywszy w zasadzie na bok chrześcijaństwo, i poświęcił swoje ostatnie lata życia na obronę dżihadu Palestyńczyków przeciwko Izraelowi.


Nie wszyscy chrześcijańscy duchowni w krajach muzułmańskich są tacy jak Capucci, posłuszni dhimmi, którzy powtarzają z przekonaniem muzułmański światopogląd. Niektórzy odważnie występują przeciwko swoim muzułmańskim prześladowcom. W Pakistanie był biskup Faisalabadu, John Joseph. Występował przeciwko muzułmańskim prześladowaniom nie tylko chrześcijan, ale także ludzi innych wyznań (hindusów, Sikhów). W końcu nie mógł dłużej znieść nieustannych prześladowań, jakim poddawani byli członkowie jego kościoła. Biskup Joseph popełnił samobójstwo – zastrzelił się 6 maja 1998 roku w proteście przeciwko egzekucji chrześcijanina fałszywie oskarżonego o bluźnierstwo przez muzułmanów w Pakistanie.

Międzynarodowy Żydowski Komitet ds. Międzyreligijnych Konsultacji (IJCIC) wydał oświadczenie, że nie ma „żadnych dowodów”, że arcybiskup Atallah Hanna — który stoi na czele diecezji Sebastia, prawosławnego Kościoła w Jerozolimie – został narażony na „substancję chemiczną” po tym, jak izraelskie siły rzekomo wrzuciły kanister z gazem łzawiącym do jego kościoła podczas incydentu 19 grudnia.

Nie jest nawet jasne, że Izraelczycy rzeczywiście wrzucili gaz łzawiący do  kościoła arcybiskupa Hanny. Przypuszczalnie IJCIC sprawdził to z IDF, które ma historię mówienia prawdy i które z pewnością przyznałoby się do wrzucenia kanistra z gazem łzawiącym, gdyby tak istotnie było. Użycie słowa „rzekomo” rzuca wątpliwość na wersję wydarzeń podaną przez Hannę.  

Ponadto IJCIC ostro krytykował w swojej wypowiedzi Światową Radę Kościołów (WCC) za zatwierdzenie wersji Hanny w wyrażającym dla niego poparcie komunikacie, wydanym 2 stycznia.  

Światowa Rada Kościołów od dziesięcioleci staje po stronie muzułmanów przeciwko Izraelowi. Dziesiątki razy potępiała Izrael, akceptując palestyńskie oskarżenia i odmawiając wysłuchania wersji Izraela; WCC kłamliwie oskarżyła Izrael o umyślne wybieranie za cel cywilów i powtarzała bezzasadne oskarżenia palestyńskie o zbrodnie wojenne, takie jak strzelanie do ambulansów, szkół i szpitali. WCC wysyła dziesiątki aktywistów z Europy na Zachodni Brzeg, by zbierali informacje o IDF. Ci ”turyści” potem wracają do Europy, gdzie wygłaszają pogadanki o tym, co widzieli (lub twierdzili, że widzieli) na Zachodnim Brzegu, a te pogadanki są zaprawione – według tych, którzy ich wysłuchali – jawnym antysemityzmem.

IJCIC powiedział, że jest “głęboko rozczarowany tym, że Światowa Rada Kościołów  (WCC) poparła niedawne, bezzasadne oskarżenia arcybiskupa Atallaha Hanny przeciwko państwu Izrael”.

Więcej o WCC i jej długiej historii antyizraelskiego nastawienia można przeczytać tutaj.


IJCIC był “głęboko rozczarowany” tym, że WCC poparła arcybiskupa Hannę, który twierdził, że Izrael użył wobec niego „przemocy” – na co WCC (podobnie jak sam Hanna), nie miała żadnych dowodów – ale nie mógł być zaskoczony. WCC od dziesięcioleci promuje „sprawę palestyńską” i oczernia Izrael.  

W oświadczeniu [IJCIC] czytamy dalej: “Nie ma żadnego dowodu, że Izrael próbował go otruć, jak on utrzymuje, lub że dokonano przeciwko niemu jakiejkolwiek innej ‘przemocy’, jak wydaje się zakładać WCC. Wobec spornych informacji o źródle jego choroby, byłoby właściwe wezwanie izraelskich agencji porządku publicznego do szybkiego zbadania tej sprawy i zapewnienia pełnej ochrony wszystkim”.   


Hanna, mianowany na stanowisko arcybiskupa w 2005 roku, wygłosił wiele oświadczeń popierających palestyński terroryzm przeciwko Izraelowi i porównywał izraelskich mieszkańców Zachodniego Brzegu do członków ISIS.


Oskarżając w czerwcu zeszłego roku Izrael o ”spisek” przeciwko Kościołowi prawosławnemu, arcybiskup powiedział, że ”nasi wrogowie stworzyli ISIS i podobne organizacje terrorystyczne w celu zaszkodzenia obecności chrześcijan w świecie arabskim”.  

Jak niby mogli izraelscy Żydzi „stworzyć” ISIS i „podobne organizacje terrorystyczne”? Albo ideologia ISIS zgadza się z islamem, albo nie. Izrael nie zmyślił koranicznych wersetów, którymi członkowie ISIS uzasadniali gwałty, morderstwa i inne zbrodnie wobec chrześcijan, Jazydów i szyickich muzułmanów w swoim „kalifacie”. Czy można sobie wyobrazić, że Muhammad Abu-Bakr Al-Baghdadi, którego plemienne pochodzenie z północnego Iraku jest dobrze znane – i który spędził lata na robieniu doktoratu z badań islamskich na uniwersytecie Saddama – był izraelskim agentem? Czy jest na to choćby źdźbło dowodu? Czy izraelski agent wysadziłby w powietrze siebie i swoje dzieci, jak to zrobił Al-Baghdadi w 2019 roku? Absolutnie nie. Kiedy dziesiątki tysięcy muzułmanów z całego świata przybywało tłumnie, żeby dołączyć do Państwa Islamskiego, czy był choć cień izraelskiego udziału lub podstępnego nakłaniania? To wszystko jest wytworem chorej wyobraźni arcybiskupa Hanny.


A co z Hamasem i Hezbollahem, dwiema „organizacjami terrorystycznymi”, które są „podobne” do ISIS, i o których arcybiskup Hanna twierdzi, że zostały stworzone przez Izrael? Czy Izrael stworzyłby takie grupy i pozwolił im na zabicie tysięcy izraelskich Żydów? Jakie jest prawdopodobieństwo czegoś takiego? Czy Izrael walczyłby w trzech wojnach przeciwko Hamasowi i jednej przeciwko Hezbollahowi, grupom, które – według Hanny – zostały stworzone i utrzymywane przez sam Izrael? I jak istnienie Hamasu i Hezbollahu, muzułmańskich grup terrorystycznych, które atakują izraelskich Żydów, „szkodzi obecności chrześcijan w świecie arabskim”? Oskarżenia Atallaha Hanny wobec Izraela o taki spisek nie mają żadnego sensu, są bzdurne. Gdyby Izraelczycy rzeczywiście chcieli „szkodzić chrześcijańskiej obecności w arabskim świecie”, dlaczego nie mieliby udawać chrześcijan i w tym przebraniu zabijać muzułmanów w domach, sklepach lub na ulicach, rozstrzeliwać uczniów w madrasach z karabinu maszynowego, wysadzać w powietrze wiernych w meczetach?

Po incydencie w zeszłym miesiącu Hanna twierdził w wywiadzie dla jordańskiej telewizji, że siły izraelskie próbują zamknąć mu usta.  


”To, co zdarzyło się, mogło być próbą zabójstwa lub próbą skazania mnie na  chorobę na resztę życia – powiedział Hanna w wywiadzie z 2 stycznia. – Nie mogę być pewien, że Izrael stoi za tym incydentem, ale wskazówki pokazują, [że to Izrael] stoi za tym”.

To ”mogło być” próbą zabójstwa i ”nie mogę być pewien”, że Izrael za nią stoi. Wahanie jest uzasadnione. W rzeczywistości nie ma żadnych dowodów, że była jakaś próba zamachu na życie Hanny. Izrael pokazał w przeszłości, że kiedy chce kogoś zabić, niemal zawsze umie to zrobić – pomyśl o pracujących nad bombą atomową irańskich naukowcach, którzy zostali zabici pośrodku Teheranu. A arcybiskup Hanna od dziesięcioleci głosi jawną nienawiść do Izraela – dlaczego Izrael miałby chcieć zabić go właśnie teraz? Nikomu nie udało się znaleźć na to odpowiedzi.

Te oskarżenia przyniosły zdecydowaną reakcję izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych, którego rzecznik oskarżył Hannę o promowanie klasycznych, antysemickich oszczerstw.


“Te oskarżenia przypominają oszczerstwo o rytuale krwi” -  powiedział rzecznik ministerstwa, Lior Haiat.

Arcybiskup Hanna po prostu kontynuował swoją „nikczemną kampanię szkalowania Izraela” – dodał Haiat.  

IJCIC krytykował także WCC za minimalizowanie ekstremistycznych poglądów Hanny.

“Arcybiskup Hanna nie jest jedynie ‘ostrym krytykiem’ Izraela, jak twierdzi WCC. Wzywa on także do stworzenia państwa palestyńskiego ‘od rzeki do morza’. Arcybiskup oznajmił, że ‘Syjonizm jest rasistowskim, terrorystycznym ruchem’ i mówił o rządzie izraelskim jako ‘handlarzach w Świątyni’”.  


IJCIC stwierdza: “Człowiekowi takiemu jak Hanna, który wyznaje te poglądy, nie należy automatycznie wierzyć, kiedy rzuca oskarżenia na Izrael bez żadnych dowodów”.

To jest bardzo oględnie powiedziane, że „nie należy automatycznie wierzyć” komuś kogo trawi nienawiść do Izraela i kto określa syjonizm jako „rasistowski, terrorystyczny ruch”.


Groteskowe oskarżenie arcybiskupa Hanny, że został zatruty przez izraelskich agentów, będzie nadal szerzone w całym świecie arabskim i muzułmańskim, gdzie – mimo całkowitego braku dowodów – będzie traktowane poważnie. Ale myślący ludzie nie mają powodu wierzyć, a mają wszelkie powody, by wątpić w jego wersję wydarzeń. Arcybiskup Hanna nie szkodził Izraelowi tak bardzo jak szmugler broni, biskup Hilarion Capucci, ale nie dlatego, że nie próbował.

 

Archbishop Hanna’s Blood Libel

Jihad Watch, 6 marca 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 800 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk