Prawda

Wtorek, 20 lutego 2018 - 12:39

« Poprzedni Następny »


Krokodyle łzy i terroryzm


Bassam Tawil 2017-06-21

Kto mówi, że prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, nie potępia zamachów terrorystycznych przeciwko cywilom? Jest przeciwko zamachom terrorystycznym gdziekolwiek na świecie – poza Izraelem, kiedy są dokonywane przez jego ludzi za jego poduszczeniem. Krokodyle łzy Abbasa mają na celu przesłonięcie jego łez radości, że terroryzm żyje i ma się dobrze. (Zdjęcie: Muhammed Muheisen-Pool/Getty Images)
Kto mówi, że prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, nie potępia zamachów terrorystycznych przeciwko cywilom? Jest przeciwko zamachom terrorystycznym gdziekolwiek na świecie – poza Izraelem, kiedy są dokonywane przez jego ludzi za jego poduszczeniem. Krokodyle łzy Abbasa mają na celu przesłonięcie jego łez radości, że terroryzm żyje i ma się dobrze. (Zdjęcie: Muhammed Muheisen-Pool/Getty Images)

Kto mówi, że prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, nie potępia zamachów terrorystycznych na cywilów?  


On i jego Autonomia Palestyńska (AP) potępiają terroryzm – kiedy skierowany jest przeciwko komukolwiek poza Izraelczykami. Krew izraelska, jak się wydaje, jest jednak inna.


Abbas przewodził międzynarodowemu potępieniu po zamachu terrorystycznym 3 czerwca na London Bridge, w którym zginęło siedem osób, a 48 odniosło rany.


Krótkie oświadczenie wydane przez biuro Abbasa brzmiało:

"Prezydent państwa Palestyny, Mahmoud Abbas, potępił w niedzielę zamach terrorystyczny w stolicy brytyjskiej, Londynie. Jego Ekscelencja (Abbas) przekazał głębokie kondolencje Wielkiej Brytanii – jej królowej, rządowi i narodowi, oraz rodzinom ofiar tego napadu terrorystycznego. Potwierdził swoje stałe odrzucenie wszystkich postaci terroru”.


To oświadczenie zgodne jest z innymi, jakie Abbas wydał ostatnio. Zaledwie dwa tygodnie temu podczas wspólnej konferencji prasowej z odwiedzającym Betlejem prezydentem USA, DonaldemTrumpem, potępił zamach terrorystyczny z 23 maja w brytyjskim mieście Manchester, w którym zginęły 23 osoby, a 119 zostało rannych, w tym 23 krytycznie.  


Abbas określił ten zamach terrorystyczny jako “ohydną zbrodnię” i powiedział, że Palestyńczycy są gotowi pracować razem z USA jako “partnerzy w wojnie z terroryzmem w naszym regionie i na świecie”.


Dwa dni później Abbas był jednym z pierwszych przywódców, którzy potępili zamach terrorystyczny w Egipcie, gdzie zginęło 28 chrześcijan koptyjskich. Raz jeszcze Abbas powiedział, że on i Palestyńczycy stoją wraz z Egiptem i jego prezydentem, Abdelem Fattah al-Sisim, w wojnie przeciw terroryzmowi.


Ta szarada słowna trwa już od jakiegoś czasu.


W kwietniu Abbas szybko potępił zamach terrorystyczny w metro petersburskim w Rosji, gdzie zginęło 15 osób, a 45 odniosło rany. W liście do prezydenta rosyjskiego, Władimira Putina, Abbas powiedział, że on i Palestyńczycy popierają Rosję w wojnie z terrorem.  


Abbas pospiesznie potępił także falę zamachów terrorystycznych, która uderzyła w Belgię Francję i Niemcy w ciągu ostatnich dwóch lat. To odrzucanie terroryzmu jest zaskakujące u Abbasa. Jedynym problemem jest to, że jeśli chodzi o Izrael, Abbas zajmuje dokładnie odwrotne stanowisko.


Przez ostatnie dwa lata Palestyńczycy prowadzili nowego rodzaju “intifadę” przeciwko Izraelowi – polegającą na atakach nożowych i taranowaniu pojazdami, podobne do tych, jakich dokonano w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. W tej fali ataków, która zaczęła się we wrześniu 2015 r., zginęło 49 osób, a rany odniosło ponad 700. Przez ten czas Palestyńczycy dokonali 177 ataków nożowych, 144 ataków z użyciem broni palnej i 58 ataków samochodami.


Ta fala terroryzmu jest bezpośrednim rezultatem podżegania przez różne palestyńskie grupy i przywódców, w tym przez samego Abbasa.


Na kilka dni przed wybuchem przemocy, Abbas powiedział:

"Każda kropla krwi przelana w Jerozolimie jest świętą krwią, jeśli jest to dla Allaha. Każdy męczennik (Shahid) pójdzie do raju i każda rana zostanie nagrodzona, z wolą Allaha. Meczet Al-Aksa jest nasz i oni [Żydzi] nie mają prawa bezcześcić go swoimi brudnymi nogami. Nie pozwolimy im [na bezczeszczenie go] i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby bronić Jerozolimy”.

Kilka dni później Palestyńczycy posłuchali wezwania Abbasa i rozpoczęli najnowszą falę ataków terrorystycznych na Izraelczyków. Te zabójcze ataki trwają do dziś. Słowa Abbasa służyły jako katalizator dla nowej “intifady”, która jest dokładną paralelą ataków, jakie widzimy na ulicach Paryża, Londynu i Berlina.


Niemniej Abbas, ten wybitny członek chóru potępiającego terror, zdecydował nie wycofać swojego wezwania do zabijania Żydów w celu powstrzymania ich przed „bezczeszczeniem” meczetu Al-Aksa. Nie trzeba dodawać, że Żydzi ani nie zbezcześcili, ani nie uszkodzili meczetu. Wszystko, co robili, to odwiedzanie niezabudowanych terenów Wzgórza Świątynnego jako turyści. Ani też żaden z tych Żydów nie postawił stopy wewnątrz meczetu Al-Aksa.


Abbas i Palestyńczycy wykorzystywali jednak wizyty Żydów na Wzgórzu Świątynnym, by podżegać przeciwko Izraelowi, powodując w ten sposób obecną falę nożownictwa i taranowania samochodami.


Abbas nie tylko nie wycofał swojego śmiercionośnego apelu do Palestyńczyków, by podjęli terroryzm, odmówił także potępienia zamachów, które kosztowały życie dziesiątki Izraelczyków a setki innych zostało rannych.


Tutaj więc jest wniosek: Abbas jest przeciwko zamachom terrorystycznym na całym świecie. Za wyjątkiem Izraela, gdzie zamachów dokonują jego ludzi za jego poduszczeniem.


Abbas i kierownictwo Autonomii Palestyńskiej często oskarżają Izrael z powodu zabijania terrorystów, którzy przeprowadzają te zamachy. Zamiast potępić sprawców, Abbas i Palestyńczycy regularnie oskarżają Izrael o dokonywanie “egzekucji pozasądowych”. Innymi słowy, przywódcy palestyńscy zachowują swoje potępienia dla izraelskich żołnierzy i policjantów za to, że bronią się i strzelają do tych, którzy przyszli zabijać ich nożami i siekierami lub przejeżdżać samochodami.


Jak zareagowałyby rządy brytyjski lub francuski, gdyby ktoś potępił je za neutralizowanie terrorystów na ulicach Paryża i Londynu?


Czy ktokolwiek na Zachodzie zauważył podwójne standardy Abbasa w sprawie terroryzmu wobec cywilów?


Ale Abbas nie tylko zachowuje milczenie, kiedy jego ludzie mordują Izraelczyków; nazywa ulice i place nazwiskami takich “bohaterów”. Ponadto nagradza ich i ich rodziny finansowo przy pomocy pieniędzy podatników amerykańskich i europejskich.


Być może pora, by ludzie Zachodu zrozumieli, że nie ma różnicy między terrorystą, który zabija Żydów, a terrorystą, który zabija obywateli brytyjskich, francuskich i niemieckich. W rzeczywistości, jasne jest, że terroryści w Europie kopiują taktyki Palestyńczyków w atakach nożowniczych, samochodowych i samobójczych.


Krokodyle łzy Abbasa mają na celu przesłonięcie jego łez radości, że terroryzm żyje i ma się dobrze – z pewnością, jeśli chodzi o krew izraelską rozlewaną przez jego ludzi w imieniu Allaha.


Palestinians: Crocodile Tears and Terrorism

Gatestone Institute, 8 czerwca 2017

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

W dzień po publikacji tego artykułu w kolejnym zamachu przeprowadzonym przez palestyńskich terrorystów w Jerozolimie zginęła Hadas Malka. Terroryści zostali zabici na miejscu. BBC informowała: „Trzech Palestyńczyków zabitych po ataku nożowniczym w Jerozolimie”, w kilka godzin później na stronie internetowej wiadomości BBC informacja została zmieniona. Bassam  Tawil w kolejnym artykule pisał m. in.:   


Palestyńczycy gloryfikują atak terrorystyczny


Dla wielu Palestyńczyków zasztyletowanie 23 letniej strażniczki granicznej w Jerozolimie 16 czerwca jest aktem “heroizmu”, który dowodzi, że “rewolucja przeciwko tworowi syjonistycznemu będzie trwała do wyzwolenia Palestyny od morza (Śródziemnego) do rzeki (Jordan)”.  


Dla wielu Palestyńczyków trzej terroryści, którzy zamordowali młodą kobietę, Hadas Malka, są "bohaterami" i "męczennikami", których Allah nagrodzi w raju.


Mahmoud Abbas, prezydent Autonomii Palestyńskiej (AP), która jest finansowana przez Amerykanów i Europejczyków, raz jeszcze wybrał zachowanie milczenia po zamachu terrorystycznym dokonanym przez Palestyńczyków. To milczenie Abbasa i kierownictwa AP, szczególnie ich odmowa potępienia zamachu terrorystycznego, może być interpretowana tylko jako poparcie dla zabijania Żydów.

 

Co więcej, w ruchu przypominającym Alicję w Krainie Czarów, rządząca frakcja Abbasa, Fatah, opisywana przez Zachód jako “umiarkowana” i “pragmatyczna”, publicznie ostro napadła na Izrael za zabicie trzech terrorystów, którzy zamordowali policjantkę i zranili kilka innych osób.


W oświadczeniu opublikowanym w Ramallah wkrótce po zamachu terrorystycznym, Fatah
potępił siły okupanta izraelskiego za zabicie trzech młodych mężczyzn palestyńskich w Jerozolimie Wschodniej”. Napisano, że zabicie tych trzech terrorystów “dowodzi, że rząd izraelski prowadzi politykę eskalacji”. Fatah wezwał społeczność międzynarodową, by “poważnie rozważyła dostarczenie ochrony bezbronnemu narodowi palestyńskiemu”.  


W oświadczeniu Fatah nie wspomniał, że ci trzej palestyńscy “młodzi mężczyźni” byli uzbrojeni w noże i w domowej roboty pistolet maszynowy. Nie wspomniał także o zabitej policjantce, która zginęła od ran zadanych nożem.


Takie oświadczenie nigdy nie zostałoby opublikowane bez zgody Abbasa i jego najwyższych rangą kumpli w Ramallah. Poparli ten komunikat Fatahu przez opublikowanie go na stronie internetowej oficjalnej agencji prasowej AP, Wafa. AP kieruje i finansuje tę agencję, oraz mianuje jej redaktorów i dziennikarzy.


Taka jest zboczona logika Abbasa i jego ludzi: jak ośmielają się policjanci izraelscy strzelać do terrorystów uzbrojonych w noże i pistolet maszynowy i przeszkadzać im w zabijaniu Żydów?


Rzecznik Fatahu, Osama Kawassmeh posunął się do oskarżenia Izraela o popełnienie “zbrodni wojennej” przez zabijanie terrorystów i udaremnienie zabicia dalszych ofiar. Wezwał społeczność międzynarodową do potępienia zabicia przez Izraela “z zimną krwią” trzech terrorystów w Jerozolimie, nazywając to „okrutną zbrodnią”. Kawassmeh, który jest uważany za zaufanego doradcę i powiernika Abbasa, skorzystał z okazji, by obsypać terrorystów pochwałami, nazywając ich „męczennikami”. Palestyńczycy, dodał, powinni pozostać wierni “krwi męczenników” przez “trzymanie się swojej ziemi i miejsc świętych, i bronienie ich”.


Można się zastanawiać: Jak takie publiczne poparcie dla zamachu terrorystycznego w Jerozolimie i dla terrorystów palestyńskich koresponduje z obietnicą Abbasa złożoną prezydentowi Donaldowi Trumpowi, że zatrzyma podżeganie antyizraelskie i będzie promował “kulturę pokoju” wśród Palestyńczyków?


Palestinians Praise Terror Attack


Bassam Tawil

Palestyński działacz, badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 513 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy: Wojna Hamas-ISIS, skorumpowani przywódcy   Tawil   2018-02-20
Życie w Pakistanie jest piekłem dla nie-muzułmanów   Austin   2018-02-15
Arabowie niosą sztandar nazistowskiego antysemityzmu   Julius   2018-02-10
Wracając z wystawy albo antysemityzm lewicy   Lewin   2018-02-08
Aby Turcja znowu czuła się imperialna   Bekdil   2018-02-06
5 kłamstw patriarchy w “Guardiana”     Levick   2018-01-18
Czy dzieciobójcy dzielą się wodą?   Koraszewski   2018-01-17
Palestyńskie świętowanie morderstwa i terroru   Tawil   2018-01-14
Turecki Twitter eksploduje ludobójcza nienawiścią do Żydów   Bulut   2018-01-11
Hezbollah wzywa do wojny z Izraelem     2018-01-10
Ludobójstwo, którego nie było   Koraszewski   2018-01-09
Jeżeli się nie obudzimy, to skończy się tragicznie - wersja uzupełniona    Sommer   2018-01-08
Mały trybik w machinie podłości   Koraszewski   2018-01-04
Ciekawy problem z tym konfliktem   Bellerose   2018-01-01
Antysemicki antysyjonizm i rasistowska lewica   Lumish   2017-12-30
Bangladesz: prześladowania hindusów przez muzułmanów   Habib   2017-12-29
W wojnie psychologicznej słowa i obrazy zabijają   Collins   2017-12-27
Hamas zacieśnia stosunki z Iranem     2017-10-25
Izraelskie “mury apartheidu” i północnoirlandzkie “mury pokoju”: przyczynek do badania podwójnych standardów w mediach   White   2017-06-28
Iran w setną rocznicę Rewolucji Październikowej   Koraszewski   2017-06-23
Prawdziwa twarz rzekomo współczujących   Koraszewski   2017-06-22
Krokodyle łzy i terroryzm   Tawil   2017-06-21
Skrajnie prawicowy islamizm jest nowym nazizmem Europy   Frentzman   2017-06-18
Jak dobry biskup uprawia nieantysemityzm   MacEoin   2017-06-17
Francusko-niemiecka telewizja publiczna odmawia pokazania filmu dokumentalnego o europejskim antysemityzmie – film jest zbyt uczciwy     2017-06-15
Od Ilana do Sary Halimi: francuska hańba   Landes   2017-06-10
Trwa wojna między XXI a XV wiekiem   Frantzman   2017-05-27
Szwedzi namiętnie krytykują Izrael   Frantzman   2017-05-14
Gdzie się podziali antyfaszyści?   Koraszewski   2017-05-13
Witamy w czterech stolicach antysemityzmu Europy   Meotti   2017-05-01
Strajk głodowy głodnego władzy i spragnionego krwi   Collins   2017-04-30
Dlaczego należy obejrzeć film o ludobójstwie Ormian – “The Promise”   Bulut   2017-04-24
Tureckie nadzieje na konfrontację z Zachodem     2017-04-01
Prawdziwy Hamas: przykro mi, moi drodzy!   Tawil   2017-03-26
Antagonizmy i sojusze “międzynarodowej lewicy”   Herf   2017-03-25
Dlaczego antysemici nazywają ludzi “nazistami”?   Frantzman   2017-03-24
Polowanie na czarownice, zastraszanie i antysemityzm   Collier   2017-03-20
Transformacyjna moc narracji palestyńskiej   Rosenthal   2017-03-13
Nowi przywódcy Hamasu w Gazie i co to oznacza dla edukacji ku coraz gorszej przyszłości   Roth   2017-03-03
Skandynawia: Cytadela antysemityzmu Zachodu   Meotti   2017-02-28
W czym Iran jest dobry   Roth   2017-02-27
Wiecie, to Palestyńczycy zbudowali Jerozolimę     2017-02-05
Chrześcijanie karzą obrońcę chrześcijan na Bliskim Wschodzie   Maroun   2017-01-09
Czy Mahmoud Abbas będzie wypłacał pensje podpalaczom?   Marcus   2016-12-12
Intifada USA: Szalejące płomienie kłamstw na kampusach USA   Chesler   2016-12-08
Iran, Hamas i danse macabre   Toameh   2016-11-30
“Allahu, zabij odrażających chrześcijan”Muzułmańskie prześladowania chrześcijan, sierpień 2016   Ibrahim   2016-11-29
Cicha wojna Agence France Presse przeciw Izraelowi   Mamou   2016-11-23
Gwiazda Dawida staje się w Niemczech swastyką   Meotti   2016-11-20
Strzeż się pełzającego religijnego faszyzmu w Azji   Frantzman   2016-11-16
Palestyńczycy: Fatah przygotowuje się do wojny z Izraelem   Toameh   2016-11-03
Palestyńczycy: "Jesteśmy z ciebie dumni.  Zabiłeś Żydów!"   Tawil   2016-10-30
Europa eksportowała dżihadyzm tak jak kiedyś eksportowała nazizm   Fratzman   2016-10-29
Kiedy profesorowie zmieniają się w durni   Apfel   2016-10-28
Kulturowy Szoah przeciwko Żydom   Meotti   2016-10-27
Mutujący wirus antysemityzmu   Sacks   2016-10-26
Prawo do szydzenia z religii   Murray   2016-10-21
Prezydent Abbas – „ten Żyd"   Toameh   2016-10-20
Palestyńscy mordercy i ich zachodni pomagierzy   Milliere   2016-10-18
Drogi aktywisto antyizraelski   Basker   2016-10-06
"Cnotliwi" nowi naziści   Meotti   2016-09-26
Zachodni wydawcy poddają się islamowi   Meotti   2016-09-21
Pięćdziesiąt rzekomo rasistowskich praw   Levick   2016-09-19
Islam i antysemityzm w Malezji     2016-09-13
Droga Lindo Sarsour: co jest postępowego w Palestynie?   Marquardt-Bigman   2016-09-07
Oficjalny “koktajl terroru” Turcji   Bekdil   2016-09-05
Czy Żydzi, którzy odmawiają wyrzeczenia się Izraela, są wykluczeni z grup “postępowych”?   Dershowitz   2016-09-02
Czy USA wspierają współpracę UNRWA-Hamas?   Bedein   2016-08-30
Duchowni, którzy grożą reformatorom i wychwalają morderców   Murray   2016-08-27
"Nie ma miejsca dla tworu syjonistycznego w regionie"   Toameh   2016-08-23
Kiedy „barbarzyńca” jest zbyt uprzejmym słowem na palestyńskiego terrorystę   Flatow   2016-08-13
Wizja świata, czyli świętość przerywana   Koraszewski   2016-08-11
Żydowski problem w Black Lives Matter jest także problemem czarnych   Valdary   2016-08-10
Kaszmir: Nowe Państwo Islamskie popierane przez „New York Times” i BBC   Uniyal   2016-08-08
Przewodnik po leksykonie palestyńskim   Toameh   2016-08-07
Dobre wiadomości, złe wiadomości   Bekdil   2016-08-05
Orędownik ludobójstwa żydowskich „niemowląt” i „staruszek”   Dershowitz   2016-08-04
Dżihadyści: kogo obierają za cel?   Murray   2016-08-01
Wyjdź za mąż za swojego gwałciciela   Bekdil   2016-07-31
“Żydzi są naszym nieszczęściem” – wydanie XXI wieku   Marquardt-Bigman   2016-07-28
ISIS, nazizm i zniszczenie Iraku   Frantzman   2016-07-27
Państwo Islamskie zmienia strategię   Spyer   2016-07-26
Irański obłęd antysemityzmu     2016-07-23
Turcja: Świat wstrzymał oddech   Koraszewski   2016-07-19
Kogo bigoci obwiniają za strzelaninę w Ameryce? Oczywiście, Izrael!   Dershowitz   2016-07-19
Zabicie dwojga Żydów otrzymało owację na stojąco od UE   Meotti   2016-07-16
Masowa czystka etniczna Żydów jest prawdziwym dziedzictwem XX wieku   Frentzman   2016-07-13
Przerwać finansowanie palestyńskiego terroru   Greenfield   2016-07-11
Antysyjonizm: XXI-wieczne wcielenie najdłuższej nienawiści   Landes   2016-07-06
Walka o pokój trwa   Koraszewski   2016-06-27
Skąd pochodzą pieniądze na trwające dziesięciolecia nieszczęście pod nazwą UNRWA?     2016-06-11
Bangladesz: O nienawiści do Izraela   Bustle   2016-06-08
68 lat arabskiego obwiniania Izraela za swoje nieszczęścia trafiło na żyłę złota we Francji     2016-06-06
Decydenci, pedagodzy i dysydenci   Koraszewski   2016-06-02
Szczęśliwe dzieciństwo w Gazie   Dżihad   2016-06-01
Światowa Organizacja Zdrowia w oparach zbrodniczego absurdu     2016-05-28
Czy Rada Praw Człowieka ONZ stała się potworem Frankensteina?   Neuer   2016-05-27
Wizyta w starych i nowych piekłach Europy dostarcza przypomnienia o ważności Izraela   Dershowitz   2016-05-26
Jezus – Palestyńczyk i świat w rękach Chazarów   Koraszewski   2016-05-24
Antysemityzm Iranu   Rafizadeh   2016-05-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Alternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pureświecące rybyLewica klania sieNis zgubicReligia piekloNienawisc


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk