Prawda

Niedziela, 5 lipca 2020 - 02:34

« Poprzedni Następny »


Z materiałów MEMRI

Antysemityzm po turecku,
(i wśród młodych Brytyjczyków)


2015-01-23

Jak pokazał raport MEMRI Turkish Media Project (patrz  Antysemityzm wspina się na nowe wyżyny w Turcji: groźby przeciwko Żydom tureckim, wyrazy podziwu dla Hitlera, wezwania, by posłać Żydów do obozów koncentracyjnych; Żydzi powinni płacić “specjalny podatek”) antysemityzm nadal rośnie w Turcji, a przewodzi temu rządząca partia AKP i przedstawiciele państwa. W piątkowym kazaniu imam powiedział, że według Allaha „najbardziej zaciekłymi i dzikimi wrogami islamu na ziemi są Żydzi”; parlamentarzysta AKP nazwał to kazanie „wspaniałą mową” i promował je na swojej stronie na Facebooku. Gubernator prowincji Edirne, kiedyś centrum żydowskiego życia w Turcji, zadekretował, jak to sam określił, „z wielką nienawiścią w sercu”, że Wielka Synagoga prowincji, która obecnie podlega renowacji, nie zostanie otwarta, tak jak planowano, jako dom modlitw Żydów, ale będzie „muzeum bez żadnych eksponatów”.

Poniżej podajemy przykłady niedawnych wyrazów antysemityzmu w Turcji oraz niektóre reakcje mediów:


Według raportu o mowie nienawiści w mediach tureckich: gazeta islamistyczna “Yeni Akit” jest tu leaderem – Żydzi stanowią cel numer 1


Według raportu opublikowanego 20 grudnia 2014 r. przez Fundację Hrant Dink, nazwaną imieniem turecko-ormiańskiego dziennikarza, zamordowanego w 2007 r., popierająca AKP islamistyczna gazeta „Yeni Akit” stoi na czele listy mediów, które publikują mowę nienawiści. Według tego badania Żydzi stanowią cel numer 1 mowy nienawiści, a po nich są Ormianie i chrześcijanie. Kolejnym najgorszym winowajcą jest inna gazeta islamistyczna “Mili Gazete”[1].


Wykresy: po lewej “Mowa nienawiści w mediach tureckich\

Wykresy: po lewej “Mowa nienawiści w mediach tureckich"; po prawej ”Grupy, na które się kieruje”, pokazująca Żydów na pierwszym miejscu, a za nimi Ormian i Chrześcijan. Źródło: Diken (Turcja), 30 grudnia 2014Imam w kazaniu piątkowym: "Allah mówi" że "najbardziej zaciekłymi i dzikimi wrogami islamu na Ziemi są Żydzi"; parlamentarzysta AKP nazywa to kazanie „wspaniałym” i zamieszcza je na swojej stronie Facebooka


29 listopada 2014 r. OdaTV informowała o kazaniu piątkowym z lipca 2014 r. w meczecie Ulu w Diyarbakir, w którym imam Mehmet Sait Yaz powiedział[2]:


"Najbardziej zaciekłymi i dzikimi wrogami islamu na Ziemi są Żydzi. Kto to mówi? To mówi Allah. Żydzi i chrześcijanie nigdy cię nie zaakceptują, aż poddasz się ich religii. Ci Żydzi zepsuli wszystkie porozumienia na ziemi i zamordowali 17 swoich proroków…


Gaza jest frontem bitwy całego świata islamskiego. Jeśli Gaza padnie, padną także zarówno Mekka, jak Medyna. Oni w Gazie zostają męczennikami za nas. Palestyńczycy są ofiarami za naszą religię islam. Spójrzcie na tych, którzy propagują prawa człowieka, na tę nikczemną Europę, tak zwany wzór osobowy dla nas, która uczy swojej tak zwanej cywilizacji, tej barbarzyńskiej cywilizacji… Meczety w Gazie są niszczone, świątynie, minarety są niszczone.


My muzułmanie wierzymy w książkę, w Koran, należymy do religii, która nakazuje nam jako muzułmanom nigdy nie zabijać niewinnych ludzi. Nie możemy nawet zabić Żyda, który jest niewinny. Albo chrześcijanina, który jest niewinny. Ale ich tak zwani przywódcy religijni mówią do mediów, że wszyscy Palestyńczycy muszą zostać zabici, że wszystkie palestyńskie matki powinny zostać zabite. Oni mówią, że matki nie powinny rodzić dzieci, bo zostaną one żołnierzami Mahometa, Posłańca Allaha.


A ja oświadczam tutaj: wszyscy Żydzi, którzy chwycili za broń, żeby mordować muzułmanów, muszą zostać zabici i Izrael musi zostać wymazany z mapy! I będzie wymazany z mapy z pomocą Allaha! Nie martwcie się, to jest dobra nowina, o miłosierny Allahu, pomóż Palestyńczykom! Swoim czystym imieniem, otwórz drogę do zmiażdżenia Izraela, o Allahu! Pomóż rękom muzułmańskim zniszczyć ich, o Panie! Daj nam dobrą nowinę o wyzwoleniu Al-Aksy, o Allahu! Powiedz nam, że nowi Saladynowie są w drodze i uczyń ich mocarnymi, o Allahu!”  

 Kazanie to wychwalał jako “wspaniałą mowę” parlamentarzysta AKP, Cuma Icten, który zamieścił je na swojej stronie Facebooka[3].


Gubernator prowincji Edirne dekretuje “z wielką nienawiścią w sercu”, że Wielka Synagoga Turcji, obecnie poddana renowacji, nie zostanie otwarta dla Żydów – zamiast tego będzie to muzeum bez żadnych eksponatów.


21 listopada 2014 r. Dursun Sahin, mianowany przez AKP gubernator prowincji tureckiej Edirne, która była kiedyś głównym centrum populacji żydowskiej, ogłosił, że Wielka Synagoga Edirne, zbudowana w 1907 r. największa synagoga w Europie, która obecnie jest restaurowana, nie zostanie, tak jak planowano, dostępna do użytku jako dom oddawania czci religijnej. Powiedział on: "Kiedy wiatry wojny wieją w Jerozolimie wewnątrz Al-Aksy i ci bandyci mordują muzułmanów, my w Turcji odnawiamy ich synagogi.


Mówię to z wielką nienawiścią w sercu. Ta synagoga, której odrestaurowanie jest niemal ukończone, będzie tylko muzeum, bez żadnych eksponatów w środku” [4].


Gubernator Edirne, Dursun Sahin. Źródło: Cumhuriyet, Hurriyet, 22 listopada 2014.

Gubernator Edirne, Dursun Sahin. Źródło: Cumhuriyet, Hurriyet, 22 listopada 2014.Publicysta gazety popierającej AKP: Przywódca Państwa Islamskiego (ISIS) Al-Baghdadi jest Żydem o imieniu Szimon; żydowska stolica i Mossad stoją za ISIS


W artykule z 15 września 2014 r. w popierającej AKP gazecie “Turkiye”, M. Necati Ozfatura twierdził, że przywódca i kalif Państwa Islamskiego (ISIS), Abu Bakr Al-Baghdadi, urodził się w żydowskiej rodzinie i jego prawdziwe imię brzmi Szimon. Napisał:  


"Mossad szkolił [Al-Baghdadiego] od czasu, gdy miał on 11 lat, wysłał go do Bagdadu na studia i dał mu tożsamość nieżyjącego Araba.


Obecnie USA i UE stoją naprzeciwko Izraela. Stolica żydowska stoi za ISIS. Globalny kapitał żydowski dostarcza broni i wszystkich środków ISIS. Szkolenie dostarczane jest w obozach w Izraelu. Taktyki i strategie stosowane przez ISIS są z Mossadu i są otrzymane od oficerów armii izraelskiej. Niestety, niektórzy ignoranci i nieświadomi muzułmanie idą za Al-Bagdadim, który jest żydowskiego pochodzenia.


Misją ISIS jest tworzenie chaosu na Bliskim Wschodzie, żeby osłabić pewne państwa arabskie na rzecz bezpieczeństwa Izraela i żeby narysować nową mapę Bliskiego Wschodu. Po II wojnie światowej Anglicy narysowali mapę Bliskiego Wschodu przy użyciu linijki. Teraz Izrael rysuje nową mapę, żeby stworzyć inne państwa przez osłabienie wpływu USA w regionie.


Z wyjątkiem niewielu, przywódcy i administratorzy krajów arabskich są ramieniem USA i Izraela. Poza Turcją pozostałe 56 krajów islamskich ślepo pożera własnych braci jak hieny. Gdyby rząd CHP [główna partia opozycyjna w Turcji, Ludowa Partia Republikańska] nie zniósł Osmańskiego Kalifatu, żadne tragedie nie zdarzyłyby się na Bliskim Wschodzie. Tymi, którzy nie dopuścili do utworzenia demokracji, praw człowieka, rządów prawa i systemu wielopartyjnego w 56 krajach islamskich są: chrześcijański Zachód, imperialistyczny kapitał globalny i syjonizm, który rządzi nimi wszystkimi.


Kiedy pieniądze Ameryki były drukowane przez bank żydowski, prezydent Kennedy przeniósł drukowanie dolarów do Amerykańskiego Banku Centralnego. I został zabity. Zabiło go lobby żydowskie i junta z Dallas. Gdy tylko Johnson został prezydentem po tym zabójstwie, przywrócił zadanie drukowania dolara do żydowskiego banku.


Dwóch prezydentów miało politykę ‘zerowego długu’: Lincoln, który został zabity w 1865 r. i Kennedy, który został zabity w 1963 r.


Najpierw siły imperialistyczne powodują, że inne kraje są wobec nich zadłużone przez użycie kapitału globalnego, ponieważ ci, którzy akceptują pożyczki, muszą także słuchać rozkazów. Kiedy ówczesny premier turecki, a obecnie prezydent Erdogan, zerwał stosunki z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, wybuchł ‘protest Gezi’ Izrael, USA i Niemcy stały za próbą zamachu stanu przeprowadzoną 17-25 grudnia 2013 r. przez ‘równoległy konstrukt’ [chodzi o ruch Gulen]…”


Publicysta gazety popierającej AKP:
"Żydzi, którzy udają, że stali się muzułmanami lub chrześcijanami są najważniejszą tajną siłą Izraela”


W kolejnym artykule w “Turkiye”, z 1 listopada 201 r., pod tytułem “Żydowskie istnienie na świecie” Ozfatura napisał:


 "Ideologia żydowska oparta jest na rasie żydowskiej. Żydzi, którzy udają, że stali się muzułmanami lub chrześcijanami są najważniejszą tajną siłą Izraela. Ci tajni Żydzi podstępnie przechwytują kluczowe stanowiska w finansach, mediach i rządach krajów, w których żyją i kierują, i zarządzają tymi krajami tak, że służy to celom globalnych rządów syjonizmu.


Musimy pamiętać ważne wypowiedzi żydowskich profesorów Bernarda Lewisa i Gershoma Scholema, że ‘sabatarianie[5] nigdy naprawdę nie zostali muzułmanami i że żyją z podwójną tożsamością sabatariańsko/żydowską, podczas gdy udają, że są muzułmanami'.


Równocześnie w Ameryce nawróceni duchowni żydowscy potajemnie kierują niektórymi kościołami chrześcijańskimi i prowadzą niewiedzące, naiwne masy chrześcijańskie ku ich celowi, tj. globalnym rządom syjonizmu.


Teoria Żyda Samuela Huntingtona o zderzeniu cywilizacji, która obecnie wydaje się skierowana tylko przeciwko muzułmanom, jest w rzeczywistości jednym z największych spisków syjonizmu, którego celem jest cała ludzkość…”


Islamiści tureccy bronią ścięcia tysięcy drzew oliwnych: drzewo oliwne jest “drzewem Żydów”; Turcy muszą ściąć miliony drzew i przestać jeść oliwki


Decyzja o ścięciu ponad 6 tysięcy drzew oliwnych w dniach 7-8 listopada 2014 r. we wsi Yirca w Manisa w zachodniej Turcji, żeby zrobić miejsce na elektrownię – na co zezwoliła AKP mimo olbrzymich protestów i prób zablokowania buldożerów (zanim Najwyższy Sąd Administracyjny Turcji nakazał powstrzymanie tej operacji) była broniona i usprawiedliwiana przez islamistów i media popierające AKP. Ponadto na islamistycznych stronach internetowych krążyła ulotka, w której twierdzono, że drzewa oliwne sadzi „we wszystkich krajach” Izrael, ponieważ jest to „drzewo Żydów”, które w islamskiej tradycji „kamień i drzewo” (Wa'd al-hajar wa-'l-shajar) będzie chronić Żyda w Dzień Sądu Ostatecznego. (Według tej tradycji drzewo identyfikowane jest jako gharqad, nie zaś drzewo oliwne).Ulotkaprzedstawiała stereotypowego Żyda za drzewem oliwnym.


Pod zdjcięm jest tłumaczenie ulotki:

 "Dlaczego wszystkie drzewa oliwne powinny być ścięte?


Kiedy nadejdzie Dzień Sądu Ostatecznego, będzie wojna między muzułmanami a Żydami. Muzułmanie zwyciężą w tej wojnie. Żydzi będą uciekać i chować się za drzewami i kamieniami, a drzewa i kamienie powiedzą: ‘O muzułmaninie, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go natychmiast’.


Tylko drzewo oliwne nie wygłosi takiego oświadczenia, bo jest to żydowskie drzewo. Dzisiaj Izrael propaguje sadzenie drzew oliwnych w każdym kraju. Ponieważ wiedzą, że to drzewo będzie ich bronić.


Wczoraj Izrael próbował zapobiec ścięciu drzew oliwnych w Soma (niedaleko od Yirca w Manisa) przez zatrzymanie budowy elektrowni. Udało im się nawet zdobyć nakaz zatrzymania budowy od Najwyższego Sądu Administracyjnego. Ale nasz rząd przeprowadził powalenie drzew mimo orzeczenia sądu – i przez zrobienie tego pokrzyżował plany Izraela.


Planuje się, że w ciągu następnych trzech lat wszystkie drzewa oliwne w Turcji będą ścięte. To jest wielki cios dla Izraela.


Ale ścięcie tych wszystkich drzew nie wystarczy. Nasza ludność musi także wykonać swój obowiązek; muszą przestać konsumować oliwki i przestać być częścią ich spisku.


NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ, DZIECKO OSMANÓW


#niekupujemyoliwek”


Reakcje na wypowiedzi antysemickie


Główny Rabinat Turcji, Zarząd Fundacji i parlamentarzysta opozycyjnej CHP odpowiadają na oświadczenie gubernatora Edirne, że odnowiona synagoga nie będzie miejscem oddawać czci religijnej.  


W reakcji na wypowiedź gubernatora Edirne, Dursuna Sahina, że odnowiona Wielka Synagoga nie będzie używana jako miejsce oddawania czci religijnej, Główny Rabinat Turcji wydał oświadczenie, stwierdzające: "To skandal, że takie uwagi wypowiada gubernator, który reprezentuje nasz rząd. Według własnych słów gubernatora jego wypowiedź była uczyniona z wielką nienawiścią w jego sercu, zamieniając Żydów Turcji, którzy żyją tutaj dumnie od stuleci, w ‘Innego’ i określając nas jako ‘wroga’”[6].


Przewodniczący tureckiego Zarządu Fundacji, Adnan Ertem powiedział agencji informacyjnej Anatolii 22 listopada 2014 r., że wszystkie decyzje dotyczące użytku i funkcjonowania budynków należących do Zarządu, są podejmowane tylko przez Zarząd. Przysiągł, że Wielka Synagoga będzie służyła jako miejsce oddawania czci religijnej dla Żydów i że będzie otwarta dla publiczność – włącznie z odwiedzającymi z całego świata[7].


Wielka Synagoga w renowacji. Źródło: Cumhuriyet, Hurriyet, 22 listopada 2014.

Wielka Synagoga w renowacji. Źródło: Cumhuriyet, Hurriyet, 22 listopada 2014.Ponadto parlamentarzysta głównej partii opozycyjnej Turcji, CHP, Aykan Erdemir potępił uwagi gubernatora jako “mowę nienawiści” i napisał: "Jeśli Şahin nie ustąpi, by zachować godność stanowiska i honor Turcji, powinien być natychmiast usunięty” Dodał: “jest haniebne, by osobistość publiczna czyniła takie uwagi” i napisał” nienawiść i antysemityzm porwały państwo"[8].

 

Przypisy:

[1] Diken (Turkey), 30 grudnia 2014.

[2] Youtube.com/watch?v=_zX8EjRY8Qk, dostęp 30 grudnia 2014.

[3] Facebook.com/video.php?v=702662573162148&pnref=story, zamieszczone 29 lipca 2014, dostęp 30 grudnia 2014.

OdaTV (Turcja), 29 listopada 2014.

[4] Cumhuriyet, Hurriyet, 22 listopada 2014. Po wystąpieniu Naczelnego Rabinatu i pod presją liberalnych publicystów gubernator zadzwonił do Naczelnego Rabina Ishaka Halevy 24 listopada 2014 r., żeby przeprosić. Powiedział, że jego słowa zostały źle zrozumiane i że nie chodziło mu o żydowską społeczność Turcji. Hurriyet Daily News (Turcja), 25 listopada 2014.

[5] Sabatarianie są potomkami żydowskich wyznawców XVII-wiecznego samozwańczego mesjasza Sabbataja Zwi, którego Sułtan zmusił do przejścia na islam. Choć uważają się za muzułmanów i są za takich oficjalnie uznani, ich turecka nazwa, Dönme, co znaczy “konwertyta”, ma również znaczenie „zdrajca”.  

[6] Hurriyet, Cumhuriyet, 22 listopada 2014.

[7] AA (Anatolia News Agency), Hurriyet Daily News, 22 listopada 2014.

[8] Hurriyet Daily News (Turcja), 22 listopada 2014.

Źródło: MEMRI, Specjalny komunikat nr 5935, z 16 stycznia 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Od Redakcji

 

W krajach muzułmańskich (tak arabskich, jak i innych) od wielu lat najczęściej sprzedawane książki to: „Koran”, „Protokoły mędrców Syjonu” i „Mein Kampf”.

 

Tymczasem w Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania na reprezentatywnej próbie młodych Brytyjczyków, z którego wynika, że prawie 60 procent respondentów nie wie, że 6 milionów Żydów naziści zamordowali podczas drugiej wojny światowej, około 15 procent uważa, że przedsiębiorstwa prowadzone przez Żydów powinny być oznakowane (21procent, że przedsiębiorstwa prowadzone przez muzułmanów powinny być oznakowane), 15 procent uważa, że Żydzi powinni mieć wpisaną swoją religię do dokumentów, którymi się legitymują. 25 procent uważa, że jest prawdopodobne wprowadzenie w Europie ustaw antyżydowskich.      


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. polski antysemityzm mieczysławski 2015-01-23


Brunatna fala

Znalezionych 774 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk