Prawda

Poniedziałek, 29 listopada 2021 - 04:22

« Poprzedni Następny »


 Punkt zwrotny


Phyllis Chesler oraz Ahmed Aboutaleb 2015-01-17

Przywódca Boko Haram
Przywódca Boko Haram

Czy zbliżamy się do punktu zwrotnego? Czy świat obudzi się i zrozumie, że powtarzanie w kółko, iż islam jest religią pokoju i że terroryści nie mają nic wspólnego z religią nie zmieni rzeczywistości? Czy wreszcie zrozumiemy, że nie możemy przymykać oczu na dziesiątki tysięcy ofiar terroru na Bliskim Wschodzie, w Afryce, czy w innych zakątkach świata i że polityka walki z terrorem wymaga zasadniczej rewizji?

Nigeryjski arcybiskup katolicki, Ignatius Kaigama wezwał do “takiego samego poparcia międzynarodowego w zwalczaniu Boko Haram, jakie okazała Francja, kiedy w zeszłym tygodniu została zaatakowana przez islamistów”.  Pisze o tym Phyllis Chesler, która jest Amerykanką pochodzenia żydowskiego, profesorem psychologii, znaną feministką walczącą o prawa kobiet w muzułmańskim świecie:


Zastanawiam się, czy olbrzymie marsze i pokaz poparcia we Francji dla walki z islamskim terrorem są początkiem rzeczywistego działania demokratycznego Zachodu – czy tylko symbolicznym i chwilowym „zrywem”. Czy olbrzymi pokaz solidarności w Paryżu doprowadzi do legislacji, która zamknie granice narodowe, deportuje tych, którzy są na listach „zakazu lotu”, deportuje radykalnych imamów z radykalnych meczetów razem z ich zradykalizowanymi wyznawcami w meczetach i więzieniach i deportuje tych, którzy pojechali do Iraku, Syrii i Jemenu na szkolenie w dżihadzie? Czy doprowadzi do legislacji, która zlikwiduje strefy „zamknięte” – rodzaj wrogich, separatystycznych dzielnic wyłącznie dla muzułmanów, takich w jakiej Żyd francuski Ilan Halimi był przez trzy tygodnie torturowany przez grupę muzułmanów zanim umarł?

 

Czy Francja uchwali takie prawa i czy będzie je egzekwować?


Niezależnie od tego, jak te zamachy wpłyną na Europę i Stany Zjednoczone, nigeryjski Arcybiskup ma rację domagając się międzynarodowej uwagi i działania.

 

Najnowszy atak dżihadystyczny Boko Haram w Bada był, według doniesień, koszmarnym mordem 2 tysięcy ludzi. Od kiedy Boko Haram rozpoczęło swoje krwawe szaleństwo w 2009 r. zginęło ponad 13 tysięcy osób. Setki tysięcy znalazło się na wygnaniu wewnętrznym zostając bez dachu nad głową. Porwali wielką liczbę dziewcząt i kobiet, sprzedali je w niewolę seksualną, siłą nawrócili na islam lub wydali za mąż za barbarzyńskich dżihadystów.

 

W niedzielę papież Franciszek potępił “zboczone formy religii” i “fundamentalizm religijny… który eliminuje samego Boga… jeszcze zanim eliminuje istoty ludzkie”. Papież potępił także “nikczemne porwania młodych dziewcząt przez wojowników Boko Haram w Nigerii”.

 

Najwyraźniej hashtag #BringBackOurGirls nie zadziałał. Był to ludzki, ale tylko symboliczny gest pokazany żarłocznej, dzikiej bestii. Nie jestem pewna, co Zachód może zrobić dla Afryki w epoce postkolonialnej, biorąc pod uwagę realia dziesiątków lat wojen domowych, nędzy, korupcji, tyranii i barbarzyństwa.

 

Jak długo demokracje świata nie uznają faktu, że “zboczona forma religii”, znana jako radykalny islam polityczny, prowadzi wojnę przeciwko wszystkim tym, którzy pragną  wolności oraz wojnę przeciwko całemu światu, sprawy będą toczyły się tą samą, niebezpieczną drogą. Jak długo Stany Zjednoczone mają prezydenta i administrację, której przedstawiciele nawet nie uczestniczyli w marszu w Paryżu i odmawiają wypowiedzenia słów “terroryzm islamski” – nic się nie zmieni. Nigeria doświadczy kolejnych ataków takich jak w Baga i nie tylko Nigeria – także niewinni cywile na Bliskim Wschodzie, w Azji Środkowej – i na Zachodzie.

 

Nigerian archbishop: Nigeria needs same international support against terrorism as France

12 stycznia 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Burmistrz Rotterdamu, Ahmed Aboutaleb, jest muzułmaninem, ale jego słowa brzmią podobnie jaki słowa Philis Chesler. 

 

W wywiadzie dla programu “Newshour” holenderskiej telewizji  wkrótce po morderstwach w “Charlie Hebdo”, burmistrz Rotterdamu, Ahmed Aboutaleb, powiedział:  

 


„Jest nie do pojęcia, że zwracacie się w ten sposób przeciwko wolności, ale jeśli nie podoba wam się wolność, to na boga, spakujcie walizki i wyjeżdżajcie. Może istnieje gdzieś miejsce, do którego należycie, ale bądźcie uczciwi i nie zabijajcie niewinnych dziennikarzy.

 

To jest tak średniowieczne, to nie do pojęcia, odejdźcie, jeśli nie umiecie znaleźć dla siebie miejsca w Holandii, albo zaakceptujcie społeczeństwo, jakie chcemy tu budować, bo my tylko chcemy, by ludzi, włącznie z muzułmanami, muzułmanami o dobrych intencjach, na których teraz patrzy się podejrzliwie, chcemy wszystkich ludzi razem w tym, co nazywam „Społeczeństwem My”. A jeśli wam się tu nie podoba, bo nie lubicie satyryków, którzy wydają niewielką gazetę, to – jeśli mogę odważyć się na powiedzenie tego – spierdalajcie stąd”.

 W czwartek wieczorem Ahmed Aboutaleb wygłosił przemówienie na placu w Rotterdamie. Pod koniec przemówienia mówił:

 

“Śmierć niewinnych ludzi, gdziekolwiek na świecie, nigdy nie może spotkać się z obojętnością. Tutaj, w Rotterdamie, inwestujemy w pokój. W ‘Społeczeństwie My’ jest miejsce dla każdego, kto przestrzega prawa i ma w sercu współczucie, jest miejsce dla każdego, niezależnie od pochodzenia, wyznania lub koloru skóry. Jest to społeczeństwo, w którym nie ma miejsca dla członków, którzy nie respektują innych ludzi.

 

Jesteśmy tutaj, ponieważ w ostatecznym rachunku pióro i ołówek okażą się najsilniejszą bronią i my, wy i ja, okażemy się zwycięzcami. Najgorszą rzeczą, jaką moglibyśmy zrobić teraz, jest spełnić oczekiwania terrorystów i pozwolić, by nienawiść i zemsta narosły wśród naszych ludzi i w naszych sercach. Obyśmy nigdy na to nie pozwolili.

 

Ani też nie możemy pozwolić ludziom na wznoszenie murów w naszym społeczeństwie, które oddzielałyby ludzi. Nigdy. Nie teraz i nie w przyszłości i dlatego błagam wszystkich ludzi w Rotterdamie i każdego, kto kocha pokój, by bronili naszego tolerancyjnego ‘Społeczeństwa My’. Razem ze mną, z Radą Miejską i z wszystkimi w Rotterdamie, wystąpmy do walki. Nie podzieleni, ale razem. Nie z bronią, ale ze słowami. Nie z nienawiścią, ale z miłością”.

 

Rotterdam's muslim mayor told islamic extremists to fck-off

 

Poniżej jest wywiad jakiego Ahmed Aboutaleb udzielił TED o swojej drodze z ubóstwa do Holandii, studiów i stanowiska burmistrza Rotterdamu. (Niestety, nie ma polskich napisów, ale przynajmniej nie zrażajcie się kilkunastosekundowym wstępem po arabsku.)  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. ochrona uczuć religijnych mieczysławski 2015-01-17


Brunatna fala

Znalezionych 980 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk