Prawda

Czwartek, 21 stycznia 2021 - 00:31

« Poprzedni Następny »


 Punkt zwrotny


Phyllis Chesler oraz Ahmed Aboutaleb 2015-01-17

Przywódca Boko Haram
Przywódca Boko Haram

Czy zbliżamy się do punktu zwrotnego? Czy świat obudzi się i zrozumie, że powtarzanie w kółko, iż islam jest religią pokoju i że terroryści nie mają nic wspólnego z religią nie zmieni rzeczywistości? Czy wreszcie zrozumiemy, że nie możemy przymykać oczu na dziesiątki tysięcy ofiar terroru na Bliskim Wschodzie, w Afryce, czy w innych zakątkach świata i że polityka walki z terrorem wymaga zasadniczej rewizji?

Nigeryjski arcybiskup katolicki, Ignatius Kaigama wezwał do “takiego samego poparcia międzynarodowego w zwalczaniu Boko Haram, jakie okazała Francja, kiedy w zeszłym tygodniu została zaatakowana przez islamistów”.  Pisze o tym Phyllis Chesler, która jest Amerykanką pochodzenia żydowskiego, profesorem psychologii, znaną feministką walczącą o prawa kobiet w muzułmańskim świecie:


Zastanawiam się, czy olbrzymie marsze i pokaz poparcia we Francji dla walki z islamskim terrorem są początkiem rzeczywistego działania demokratycznego Zachodu – czy tylko symbolicznym i chwilowym „zrywem”. Czy olbrzymi pokaz solidarności w Paryżu doprowadzi do legislacji, która zamknie granice narodowe, deportuje tych, którzy są na listach „zakazu lotu”, deportuje radykalnych imamów z radykalnych meczetów razem z ich zradykalizowanymi wyznawcami w meczetach i więzieniach i deportuje tych, którzy pojechali do Iraku, Syrii i Jemenu na szkolenie w dżihadzie? Czy doprowadzi do legislacji, która zlikwiduje strefy „zamknięte” – rodzaj wrogich, separatystycznych dzielnic wyłącznie dla muzułmanów, takich w jakiej Żyd francuski Ilan Halimi był przez trzy tygodnie torturowany przez grupę muzułmanów zanim umarł?

 

Czy Francja uchwali takie prawa i czy będzie je egzekwować?


Niezależnie od tego, jak te zamachy wpłyną na Europę i Stany Zjednoczone, nigeryjski Arcybiskup ma rację domagając się międzynarodowej uwagi i działania.

 

Najnowszy atak dżihadystyczny Boko Haram w Bada był, według doniesień, koszmarnym mordem 2 tysięcy ludzi. Od kiedy Boko Haram rozpoczęło swoje krwawe szaleństwo w 2009 r. zginęło ponad 13 tysięcy osób. Setki tysięcy znalazło się na wygnaniu wewnętrznym zostając bez dachu nad głową. Porwali wielką liczbę dziewcząt i kobiet, sprzedali je w niewolę seksualną, siłą nawrócili na islam lub wydali za mąż za barbarzyńskich dżihadystów.

 

W niedzielę papież Franciszek potępił “zboczone formy religii” i “fundamentalizm religijny… który eliminuje samego Boga… jeszcze zanim eliminuje istoty ludzkie”. Papież potępił także “nikczemne porwania młodych dziewcząt przez wojowników Boko Haram w Nigerii”.

 

Najwyraźniej hashtag #BringBackOurGirls nie zadziałał. Był to ludzki, ale tylko symboliczny gest pokazany żarłocznej, dzikiej bestii. Nie jestem pewna, co Zachód może zrobić dla Afryki w epoce postkolonialnej, biorąc pod uwagę realia dziesiątków lat wojen domowych, nędzy, korupcji, tyranii i barbarzyństwa.

 

Jak długo demokracje świata nie uznają faktu, że “zboczona forma religii”, znana jako radykalny islam polityczny, prowadzi wojnę przeciwko wszystkim tym, którzy pragną  wolności oraz wojnę przeciwko całemu światu, sprawy będą toczyły się tą samą, niebezpieczną drogą. Jak długo Stany Zjednoczone mają prezydenta i administrację, której przedstawiciele nawet nie uczestniczyli w marszu w Paryżu i odmawiają wypowiedzenia słów “terroryzm islamski” – nic się nie zmieni. Nigeria doświadczy kolejnych ataków takich jak w Baga i nie tylko Nigeria – także niewinni cywile na Bliskim Wschodzie, w Azji Środkowej – i na Zachodzie.

 

Nigerian archbishop: Nigeria needs same international support against terrorism as France

12 stycznia 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Burmistrz Rotterdamu, Ahmed Aboutaleb, jest muzułmaninem, ale jego słowa brzmią podobnie jaki słowa Philis Chesler. 

 

W wywiadzie dla programu “Newshour” holenderskiej telewizji  wkrótce po morderstwach w “Charlie Hebdo”, burmistrz Rotterdamu, Ahmed Aboutaleb, powiedział:  

 


„Jest nie do pojęcia, że zwracacie się w ten sposób przeciwko wolności, ale jeśli nie podoba wam się wolność, to na boga, spakujcie walizki i wyjeżdżajcie. Może istnieje gdzieś miejsce, do którego należycie, ale bądźcie uczciwi i nie zabijajcie niewinnych dziennikarzy.

 

To jest tak średniowieczne, to nie do pojęcia, odejdźcie, jeśli nie umiecie znaleźć dla siebie miejsca w Holandii, albo zaakceptujcie społeczeństwo, jakie chcemy tu budować, bo my tylko chcemy, by ludzi, włącznie z muzułmanami, muzułmanami o dobrych intencjach, na których teraz patrzy się podejrzliwie, chcemy wszystkich ludzi razem w tym, co nazywam „Społeczeństwem My”. A jeśli wam się tu nie podoba, bo nie lubicie satyryków, którzy wydają niewielką gazetę, to – jeśli mogę odważyć się na powiedzenie tego – spierdalajcie stąd”.

 W czwartek wieczorem Ahmed Aboutaleb wygłosił przemówienie na placu w Rotterdamie. Pod koniec przemówienia mówił:

 

“Śmierć niewinnych ludzi, gdziekolwiek na świecie, nigdy nie może spotkać się z obojętnością. Tutaj, w Rotterdamie, inwestujemy w pokój. W ‘Społeczeństwie My’ jest miejsce dla każdego, kto przestrzega prawa i ma w sercu współczucie, jest miejsce dla każdego, niezależnie od pochodzenia, wyznania lub koloru skóry. Jest to społeczeństwo, w którym nie ma miejsca dla członków, którzy nie respektują innych ludzi.

 

Jesteśmy tutaj, ponieważ w ostatecznym rachunku pióro i ołówek okażą się najsilniejszą bronią i my, wy i ja, okażemy się zwycięzcami. Najgorszą rzeczą, jaką moglibyśmy zrobić teraz, jest spełnić oczekiwania terrorystów i pozwolić, by nienawiść i zemsta narosły wśród naszych ludzi i w naszych sercach. Obyśmy nigdy na to nie pozwolili.

 

Ani też nie możemy pozwolić ludziom na wznoszenie murów w naszym społeczeństwie, które oddzielałyby ludzi. Nigdy. Nie teraz i nie w przyszłości i dlatego błagam wszystkich ludzi w Rotterdamie i każdego, kto kocha pokój, by bronili naszego tolerancyjnego ‘Społeczeństwa My’. Razem ze mną, z Radą Miejską i z wszystkimi w Rotterdamie, wystąpmy do walki. Nie podzieleni, ale razem. Nie z bronią, ale ze słowami. Nie z nienawiścią, ale z miłością”.

 

Rotterdam's muslim mayor told islamic extremists to fck-off

 

Poniżej jest wywiad jakiego Ahmed Aboutaleb udzielił TED o swojej drodze z ubóstwa do Holandii, studiów i stanowiska burmistrza Rotterdamu. (Niestety, nie ma polskich napisów, ale przynajmniej nie zrażajcie się kilkunastosekundowym wstępem po arabsku.)  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. ochrona uczuć religijnych mieczysławski 2015-01-17


Brunatna fala

Znalezionych 817 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk