Prawda

Sobota, 31 października 2020 - 23:01

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej


David Collier 2019-11-20

Doktor Eyal Dror, dowódca operacji \
Doktor Eyal Dror, dowódca operacji "Dobry sąsiad".

Wiele z moich badań dotyczy ujawniania prawdziwej twarzy sprawy palestyńskiej. Widzę wyraźną różnicę między sympatią dla losu Arabów z Ramallah i Gazy, a nienawiścią, która stanowi siłę napędową antyizraelskiego aktywizmu. Wiele krytyki, z jaką się spotykam, pochodzi ze strony ludzi, którzy nie rozumieją tej różnicy. Widzą flagę palestyńską powiewającą w Londynie i myślą, że oznacza prawa człowieka i pokój.

Trójca ekstremizmu


Nic nie mogłoby być dalsze od prawdy. Nienawiść, która  utrzymuje wysoko sprawę palestyńską, to trójca ekstremizmu ze strony radykalnej lewicy, radykalnej prawicy i islamu. Sprawa palestyńska jest także jedyną sprawą, co do której mogą zgodzić się te trzy ekstremizmy: marksiści, neonaziści i radykalni islamiści. To zaś powoduje, że jest to wygodna kwestia, na której zawsze chcą się skupiać. Ignorancja, naiwność i antysemityzm dały tym ekstremistom – pod parasolem sprawy palestyńskiej – niemal wolne ręce na Zachodzie. Wymachiwanie palestyńską flagą w „solidarności” zniszczyło kompas moralny dużych odłamów lewicy.  


Rzadko zdarza się, by tak łatwo było zdemaskować prawdziwą twarz sprawy palestyńskiej, jak w tym tygodniu. Tutaj są trzy przykłady – dla pokazania niebezpieczeństwa – nie tylko dla Żydów z Diaspory, ale dla szerszego społeczeństwa.


Wydarzenie pierwsze. Sprawa palestyńska na kampusie


We wtorek ma miejsce wydarzenie na kampusie w Warwick. Uniwersytet Warwick ma dwie aktywne grupy antyizraelskie. Jedną z tych grup zainicjowała kadra uniwersytecka, bo uznano, że grupa studencka była za mało „skrajna”. Często i regularnie organizują antyizraelskie imprezy (jedna była tylko o dzień wcześniej), a w poniedziałkowym wydarzeniu chodziło o to, jak propagować bojkot Izraela na kampusie. We wtorek protestować będą przeciwko przybyciu Izraelczyka, Eyala Drora:


Oto opis tego wydarzenia:

„Warwick Jewish Israeli Society gości, z pozwoleniem od Warwick SU, we wtorek od 12.00 do 13.00 podpułkownika Eyala Drora z nieodpowiednio nazwanej Izraelskiej Siły ‘Obronnej’. Jest hańbą dla Warwick wpuszczenie izraelskiego podpułkownika na kampus”  


Kim jest podpułkownik Eyal Dror? Od lat ratuje życie. Nie izraelskie życie, ale syryjskie. Eyal Dror nadzorował operację „Dobry Sąsiad”. W ramach tej operacji Izrael udzielał pomocy Syryjczykom w pobliżu granicy, których dopadła syryjska wojna domowa. Izraelskie szpitale leczyły ponad 7 tysięcy Syryjczyków, dostarczono 49 tysięcy paczek z pokarmem dla niemowląt, wysłano do Syrii 26 tysięcy skrzyń z lekami i medycznym wyposażeniem. Namioty, samochody, paliwo, generatory i dużo, dużo więcej zorganizowała i przesłała Operacja Dobry Sąsiad pod dowództwem podpułkownika Drora. Jego zespół przewodził również ewakuacji Białych Hełmów. Ten człowiek jest bohaterem i ten epizod izraelskiej działalności humanitarnej podczas syryjskiej wojny domowej był historią, o której powinno się usłyszeć. Właśnie dlatego antyizraelscy aktywiści protestują przeciwko niemu. Nie chcą, by świat usłyszał prawdę.


Współorganizatorem wtorkowego protestu jest Labour Society. (Przypomnienie w samą porę tego, co sprawa palestyńska zrobiła z moralnym kompasem Labour Party.) Tu nie chodzi o palestyńskie prawa ani o izraelską działalność w Gazie – to jest demonstracja przeciwko człowiekowi, który ratował życie swoich bliźnich. Sprawa palestyńska nie jest sprawą praw człowieka – jest przeciwko krajowi, niezależnie od tego jak dobry i wartościowy może być ten kraj. To protest antyizraelski, a nie propalestyński.


Wydarzenie drugie. Brutalna nienawiść na naszych ulicach


W sobotę w Londynie zorganizowano protest. Demonstrację przeciwko działaniom Izraela. Zorganizowano kontrprotest, co spowodowało, że propalestyńscy aktywiści i proizraelscy stali naprzeciwko siebie. Obejrzyjcie tę krótką, niewiarygodną scenę, sfilmowaną przez Israel Advocacy Movement:Oto co śpiewnie wykrzykują, otwarcie, po arabsku na ulicach Londynu:

Ty psie tylko śmierć przyjdzie do ciebie

Skurwysynu tylko śmierć przyjdzie do ciebie

Ty syjonisto tylko śmierć przyjdzie do ciebie


Wyśpiewywali to do Żydów, którzy stali po drugiej stronie ulicy. Przypatrzcie się uważnie temu wideo. Nikt nie mówi nikomu, żeby przestał – wszyscy śpiewają razem. Spójrzcie na uśmiech dziewczyny z kamerą. To jest PRAWDZIWA TWARZ sprawy palestyńskiej. Krwiożerczy krzyk o śmierć Żydów. Na całym Zachodzie to jest przesłanie, jakie palestyńska flaga przekazuje żydowskim społecznościom. „Ty psie – tylko śmierć przyjdzie do ciebie” śpiewają do Żydów na ulicach Londynu. I powiewają flagą, którą z taką dumą unoszą członkowie konferencji Labour Party.


Wydarzenie trzecie – polityczna inwazja


A jest jeszcze to. Kolejne wydarzenie – proszenie ludzi, żeby rejestrowali się do wyborów w Zjednoczonym Królestwie w 2019 roku, by „głosować za Palestyną”.


Akcja zorganizowana przeze Palestine Solidarity Campaign, Young London PSC, International Solidarity Movement, Young Norwich PSC, BDS University of Manchester, University of Leeds Palestine Solidarity Group, Warwick Friends of Palestine i University of Sheffield Palsoc. Czy możecie sobie wyobrazić, co powiedzieliby zwolennicy Corbyna – gdyby była kampania nakłaniająca ludzi, by rejestrowali się do głosowania „za Izraelem” w wyborach brytyjskich? Nienawistnicy, którzy wznoszą sprawę palestyńską, przechwytują polityczną scenę. Nie chodzi o służbę zdrowia, edukację, płace ani mieszkania. Musisz głosować w brytyjskich wyborach „za Palestyną”.  


Sprawa palestyńska


To jest ”sprawa palestyńska”. Otwarcie woła o żydowską krew na ulicach zachodnich miast. Demonstruje przeciwko Żydom, którzy ratują życie, i przejmuje partie polityczne, zamieniając je w instrumenty propagowania nienawiści. Zestaw te trzy wydarzenia razem, a prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej staje się kryształowo jasna. Pamiętaj, że tłem tego wszystkiego jest ponad 450 rakiet wystrzelonych w ciągu dwóch dni przez radykalnych, islamistycznych terrorystów na izraelskich cywilów. Kiedy stoisz przed tłumem powiewającym palestyńską flagą, ci, którzy krzyczą „śmierć psom”, stoją za tobą – i tylko mają nadzieję, że wszyscy są tak naiwni i głupi jak ty.


Exposed – the true face of the Palestinian cause

18 listopada 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Od Redakcji

Podczas spotkania z podpułkownikiem Eyalem Drorem w londyńskim Kings College 18. 11. 2019 David Collier został pobity i próbowano mu odebrać aparat fotograficzny. Zaatakowano również innych proizraelskich uczestników spotkania.  http://david-collier.com/jewish-activist-attacked/


David Collier
Brytyjski badacz antysemickiego aktywizmu. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Może nie warto Marek Eyal 2019-11-20


Brunatna fala

Znalezionych 799 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk