Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej


David Collier 2019-11-20

Doktor Eyal Dror, dowódca operacji \
Doktor Eyal Dror, dowódca operacji "Dobry sąsiad".

Wiele z moich badań dotyczy ujawniania prawdziwej twarzy sprawy palestyńskiej. Widzę wyraźną różnicę między sympatią dla losu Arabów z Ramallah i Gazy, a nienawiścią, która stanowi siłę napędową antyizraelskiego aktywizmu. Wiele krytyki, z jaką się spotykam, pochodzi ze strony ludzi, którzy nie rozumieją tej różnicy. Widzą flagę palestyńską powiewającą w Londynie i myślą, że oznacza prawa człowieka i pokój.

Trójca ekstremizmu


Nic nie mogłoby być dalsze od prawdy. Nienawiść, która  utrzymuje wysoko sprawę palestyńską, to trójca ekstremizmu ze strony radykalnej lewicy, radykalnej prawicy i islamu. Sprawa palestyńska jest także jedyną sprawą, co do której mogą zgodzić się te trzy ekstremizmy: marksiści, neonaziści i radykalni islamiści. To zaś powoduje, że jest to wygodna kwestia, na której zawsze chcą się skupiać. Ignorancja, naiwność i antysemityzm dały tym ekstremistom – pod parasolem sprawy palestyńskiej – niemal wolne ręce na Zachodzie. Wymachiwanie palestyńską flagą w „solidarności” zniszczyło kompas moralny dużych odłamów lewicy.  


Rzadko zdarza się, by tak łatwo było zdemaskować prawdziwą twarz sprawy palestyńskiej, jak w tym tygodniu. Tutaj są trzy przykłady – dla pokazania niebezpieczeństwa – nie tylko dla Żydów z Diaspory, ale dla szerszego społeczeństwa.


Wydarzenie pierwsze. Sprawa palestyńska na kampusie


We wtorek ma miejsce wydarzenie na kampusie w Warwick. Uniwersytet Warwick ma dwie aktywne grupy antyizraelskie. Jedną z tych grup zainicjowała kadra uniwersytecka, bo uznano, że grupa studencka była za mało „skrajna”. Często i regularnie organizują antyizraelskie imprezy (jedna była tylko o dzień wcześniej), a w poniedziałkowym wydarzeniu chodziło o to, jak propagować bojkot Izraela na kampusie. We wtorek protestować będą przeciwko przybyciu Izraelczyka, Eyala Drora:Warning: min(): Array must contain at least one element in /shared/www/webnews.textalk.com/20200311142944-903d173/www/pl/include/print_article_content.php on line 297

Oto opis tego wydarzenia:

„Warwick Jewish Israeli Society gości, z pozwoleniem od Warwick SU, we wtorek od 12.00 do 13.00 podpułkownika Eyala Drora z nieodpowiednio nazwanej Izraelskiej Siły ‘Obronnej’. Jest hańbą dla Warwick wpuszczenie izraelskiego podpułkownika na kampus”  


Kim jest podpułkownik Eyal Dror? Od lat ratuje życie. Nie izraelskie życie, ale syryjskie. Eyal Dror nadzorował operację „Dobry Sąsiad”. W ramach tej operacji Izrael udzielał pomocy Syryjczykom w pobliżu granicy, których dopadła syryjska wojna domowa. Izraelskie szpitale leczyły ponad 7 tysięcy Syryjczyków, dostarczono 49 tysięcy paczek z pokarmem dla niemowląt, wysłano do Syrii 26 tysięcy skrzyń z lekami i medycznym wyposażeniem. Namioty, samochody, paliwo, generatory i dużo, dużo więcej zorganizowała i przesłała Operacja Dobry Sąsiad pod dowództwem podpułkownika Drora. Jego zespół przewodził również ewakuacji Białych Hełmów. Ten człowiek jest bohaterem i ten epizod izraelskiej działalności humanitarnej podczas syryjskiej wojny domowej był historią, o której powinno się usłyszeć. Właśnie dlatego antyizraelscy aktywiści protestują przeciwko niemu. Nie chcą, by świat usłyszał prawdę.


Współorganizatorem wtorkowego protestu jest Labour Society. (Przypomnienie w samą porę tego, co sprawa palestyńska zrobiła z moralnym kompasem Labour Party.) Tu nie chodzi o palestyńskie prawa ani o izraelską działalność w Gazie – to jest demonstracja przeciwko człowiekowi, który ratował życie swoich bliźnich. Sprawa palestyńska nie jest sprawą praw człowieka – jest przeciwko krajowi, niezależnie od tego jak dobry i wartościowy może być ten kraj. To protest antyizraelski, a nie propalestyński.


Wydarzenie drugie. Brutalna nienawiść na naszych ulicach


W sobotę w Londynie zorganizowano protest. Demonstrację przeciwko działaniom Izraela. Zorganizowano kontrprotest, co spowodowało, że propalestyńscy aktywiści i proizraelscy stali naprzeciwko siebie. Obejrzyjcie tę krótką, niewiarygodną scenę, sfilmowaną przez Israel Advocacy Movement:Oto co śpiewnie wykrzykują, otwarcie, po arabsku na ulicach Londynu:

Ty psie tylko śmierć przyjdzie do ciebie

Skurwysynu tylko śmierć przyjdzie do ciebie

Ty syjonisto tylko śmierć przyjdzie do ciebie


Wyśpiewywali to do Żydów, którzy stali po drugiej stronie ulicy. Przypatrzcie się uważnie temu wideo. Nikt nie mówi nikomu, żeby przestał – wszyscy śpiewają razem. Spójrzcie na uśmiech dziewczyny z kamerą. To jest PRAWDZIWA TWARZ sprawy palestyńskiej. Krwiożerczy krzyk o śmierć Żydów. Na całym Zachodzie to jest przesłanie, jakie palestyńska flaga przekazuje żydowskim społecznościom. „Ty psie – tylko śmierć przyjdzie do ciebie” śpiewają do Żydów na ulicach Londynu. I powiewają flagą, którą z taką dumą unoszą członkowie konferencji Labour Party.


Wydarzenie trzecie – polityczna inwazja


A jest jeszcze to. Kolejne wydarzenie – proszenie ludzi, żeby rejestrowali się do wyborów w Zjednoczonym Królestwie w 2019 roku, by „głosować za Palestyną”.Warning: min(): Array must contain at least one element in /shared/www/webnews.textalk.com/20200311142944-903d173/www/pl/include/print_article_content.php on line 297

Akcja zorganizowana przeze Palestine Solidarity Campaign, Young London PSC, International Solidarity Movement, Young Norwich PSC, BDS University of Manchester, University of Leeds Palestine Solidarity Group, Warwick Friends of Palestine i University of Sheffield Palsoc. Czy możecie sobie wyobrazić, co powiedzieliby zwolennicy Corbyna – gdyby była kampania nakłaniająca ludzi, by rejestrowali się do głosowania „za Izraelem” w wyborach brytyjskich? Nienawistnicy, którzy wznoszą sprawę palestyńską, przechwytują polityczną scenę. Nie chodzi o służbę zdrowia, edukację, płace ani mieszkania. Musisz głosować w brytyjskich wyborach „za Palestyną”.  


Sprawa palestyńska


To jest ”sprawa palestyńska”. Otwarcie woła o żydowską krew na ulicach zachodnich miast. Demonstruje przeciwko Żydom, którzy ratują życie, i przejmuje partie polityczne, zamieniając je w instrumenty propagowania nienawiści. Zestaw te trzy wydarzenia razem, a prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej staje się kryształowo jasna. Pamiętaj, że tłem tego wszystkiego jest ponad 450 rakiet wystrzelonych w ciągu dwóch dni przez radykalnych, islamistycznych terrorystów na izraelskich cywilów. Kiedy stoisz przed tłumem powiewającym palestyńską flagą, ci, którzy krzyczą „śmierć psom”, stoją za tobą – i tylko mają nadzieję, że wszyscy są tak naiwni i głupi jak ty.


Exposed – the true face of the Palestinian cause

18 listopada 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Od Redakcji

Podczas spotkania z podpułkownikiem Eyalem Drorem w londyńskim Kings College 18. 11. 2019 David Collier został pobity i próbowano mu odebrać aparat fotograficzny. Zaatakowano również innych proizraelskich uczestników spotkania.  http://david-collier.com/jewish-activist-attacked/


David Collier
Brytyjski badacz antysemickiego aktywizmu.