Prawda

Poniedziałek, 29 listopada 2021 - 04:24

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Zachodni wydawcy poddają się islamowi


Giulio Meotti 2016-09-21

Za krytykowanie islamu, Hamed Abdel-Samad jest musi byćć pod ochroną policyjną w Niemczech i, podobnie jak w przypadku Rushdiego, jest obłożony fatwą. Za fatwą pojawiają się obelgi i ocenzurowanie przez wolne wydawnictwo.
Za krytykowanie islamu, Hamed Abdel-Samad jest musi byćć pod ochroną policyjną w Niemczech i, podobnie jak w przypadku Rushdiego, jest obłożony fatwą. Za fatwą pojawiają się obelgi i ocenzurowanie przez wolne wydawnictwo.

Kiedy w 1989 roku ukazały się "Szatańskie Wersety" Salmana Rushdiego, Viking Penguin, brytyjski i amerykański wydawca powieści, był poddawany codziennemu nękaniu przez islamistów. Jak pisał Daniel Pipes, londyńska siedziba wydawnictwa przypominała "uzbrojony obóz," z ochroną policji, wykrywaczami metali i eskortą dla przybywających. W nowojorskiej siedzibie psy wąchały paczki, a biuro zostało określone mianem "obszaru wrażliwego." Zaatakowano wiele księgarń, a wiele innych nie chciało sprzedawać książki. Viking wydał około 3 milionów dolarów na zapewnienie środków bezpieczeństwa w 1989 roku, roku fatalnym dla zachodniej wolności wypowiedzi.

Niemniej jednak, wydawnictwo Viking nie ustąpiło. To był istny cud, że powieść wreszcie się ukazała. Tymczasem inne domy wydawnicze wahały się. Od tamtej pory sytuacja stawała się coraz gorsza. Dziś waha się większość wydawnictw zachodnich. Takie jest znaczenie nowej "afery Hameda Abdel-Samada".


Bractwo Muzułmańskie
dało Abdel-Samadowi wszystko, czego mógłby sobie życzyć egipski chłopiec: duchowość, koleżeństwo, towarzystwo, cel. W Gizie, Hamed Samad przystąpił do Bractwa. Ojciec nauczył go Koranu, Bractwo wyjaśniło mu, jak te nauki przekładają się na praktykę.


Abdel-Samad zrezygnował z przynależności do Bractwa po jednym dniu na pustyni. Bracia dali wszystkim nowym bojownikom pomarańczę po tym, jak ci godzinami chodzili w pełnym słońcu. Nakazali im obrać owoce, zakopać je w piasku i zjeść skórki. Następnego dnia Abdel-Samad wystąpił z organizacji. Było to poniżenie niezbędne, aby zamienić człowieka w terrorystę.


Dziś Abdel-Samad ma 46 lat i mieszka w Monachium, gdzie ożenił się z Dunką i gdzie pracuje w Instytucie Historii i Kultury Żydowskiej przynależącym do monachijskiego uniwersytetu. W jego rodzinnej wsi w Egipcie jego pierwsza książka wywołała burzę. Niektórzy muzułmanie chcieli ją spalić.


Najnowsza książka Abdel-Samada, Der Islamische Faschismus: Eine Analyse, właśnie została spalona, ale nie w Kairze przez islamistów, a we Francji przez pewnych przekonanych o swojej nieomylności Francuzów.


Książka jest bestsellerem w Niemczech, gdzie została wydana przez znany instytut wydawniczy, Droemer Knaur. Tłumaczenie angielskie zostało wydane w Stanach Zjednoczonych przez Prometheus Books pod tytułem "Islamic Fascism." Dwa lata temu, francuskie wydawnictwo Piranha uzyskało prawa do przetłumaczenia na język francuski książki Abdel-Samada o "faszyzmie islamskim." Na stronie Amazon umieszczono nawet datę jej wydania: 16 września. Jednakże w ostatniej chwili wydawca sprzeciwił się publikacji książki. Jean-Marc Loubet, dyrektor wydawnictwa, poinformował agenta Abdel-Samada, że publikacja jego książki jest w tej chwili nie do pomyślenia we Francji, nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale również dlatego, że wzmocniłaby ona "skrajną prawicę."


Za krytykowanie islamu, Abdel-Samad jest zmuszony mieszkać pod ochroną policyjną w Niemczech i, podobnie jak w przypadku Rushdiego, jest obłożony fatwą. Za fatwą pojawiają się obelgi i cenzurowanie przez wolne wydawnictwo. To samo robili Sowieci, aby zniszczyć pisarzy: niszczyli ich książki.


Przypadek Abdel-Samada nie jest niczym nowym. W czasach, gdy dziesiątki pisarzy, dziennikarzy i badaczy stoi w obliczu gróźb islamistów, jest rzeczą niewybaczalną, że zachodni wydawcy nie tylko zgadzają się chylić przed nimi czoła, ale spieszą się gorliwie, by się poddać.


We Francji słynny pisarz, Renaud Camus, stracił swojego wydawcę, instytut Fayard, za krytykę islamu w felietonie zatytułowanym "Stawiamy weto zmianie cywilizacji", który ukazał się w dzienniku Le Monde.


Zanim nagle stał się "niepopularny" w paryskim establishmencie literackim, Renaud Camus był bliskim przyjacielem Louisa Aragona, słynnego poety komunistycznego i jednego z twórców surrealizmu, i był bliski dołączenia do grona "nieśmiertelnych" Akademii Francuskiej. Roland Barthes, gwiazda Collège de France, napisał przedmowę do najsłynniejszej powieści Camusa, Tricks, kultowej książki społeczności gejowskiej.


Wkrótce potem sąd paryski skazał Camusa za "islamofobię" (grzywną w wysokości 4 tysięcy euro) rzekomo zawartą w przemówieniu, które wygłosił 18 grudnia 2010 roku i w którym mówił o "Wielkim Zastąpieniu", zastąpieniu rdzennych Francuzów przy pomocy trojańskiego konia wielokulturowości. Wtedy właśnie Camus stał się persona non grata we Francji.


The Jewel of Medina,
powieść amerykańskiej pisarki, Sherry Jones, o życiu trzeciej żony Mahometa, została najpierw zakupiona, a następnie odrzucona przez potężne wydawnictwo Random House, które już zapłaciło jej zaliczkę i rozpoczęło ambitną kampanię promocyjną. Nowe wydawnictwo Sherry Jones, Gibson Square, zostało obrzucone bombami zapalającymi przez islamistów w Londynie.


Z kolei Yale University Press opublikował książkę Jytte Klausena, "The Cartoons That Shook the World" ("Karykatury, które wstrząsnęły światem"), przedstawiającą historię kontrowersyjnych "karykatur Mahometa" opublikowanych przez duńską gazetę Jyllands-Posten w 2005 roku i kryzysu, który po tym nastąpił. Jednakże Yale University Press opublikował książkę, nie umieszczając w niej karykatur ani żadnych innych rysunków muzułmańskiego proroka Mahometa, które pierwotnie miały być w niej zamieszczone.


"Poddanie się Yale University Press groźbom, które nawet jeszcze nie zostały wypowiedziane, stanowi najnowszy i chyba najgorszy epizod w stopniowym poddawaniu się ekstremizmowi religijnemu – w szczególności muzułmańskiemu ekstremizmowi religijnemu – który rozprzestrzenia się w naszej kulturze," skomentował nieżyjący już Christopher Hitchens. Yale prawdopodobnie liczyło na taką samą dotację 20 milionów dolarów od saudyjskiego księcia Al-Wwaleed bin Talala, jaką właśnie otrzymały od niego Georgetown University i Harvard.


W Niemczech popularna pisarka, Gabriele Brinkmann, również nagle została bez wydawcy. Według jej wydawnictwa Droste, powieść "Wem Ehre Gebührt" ("Komu należy się honor") może być osądzona jako "obraźliwa dla muzułmanów" i narazić wydawnictwo na ataki zastraszania. Brinkmann została poproszona o ocenzurowanie niektórych fragmentów książki, odmówiła i straciła wydawcę.


To samo tchórzostwo i kapitulacja przenikają teraz całą branżę wydawniczą. W ubiegłym roku, organizatorzy najbardziej prestiżowych targów książki w Turynie wybrali (choć później zrezygnowali z tego pomysłu) Arabię Saudyjską jako gościa honorowego, pomimo że w królestwie islamskim jest aresztowanych wielu pisarzy i blogerów. Raif Badawi został tam skazany na tysiąc batów, 10 lat pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości 260 tysięcy dolarów.


Wiele zachodnich wydawnictw, według informacji Time.com, "odrzuca teraz prace autorów izraelskich," niezależnie od ich poglądów politycznych.


Zachodnie wydawnictwa po raz pierwszy dały się zastraszyć po ukazaniu się "Szatańskich wersetów" Salmana Rushdiego. Christian Bourgois, francuski dom wydawniczy, odmówił publikacji "Szatańskich wersetów" po zakupieniu do nich praw, podobnie, jak niemiecki wydawca Kiepenheuer, który podobno powiedział, że żałuje nabycia praw do książki i zadecydował o ich sprzedaży konsorcjum pięćdziesięciu wydawnictw w Niemczech, Austrii i Szwajcarii o nazwie "UN-Charta Artikel 19."


Poddali się nie tylko wydawcy Rushdiego. Inne domy wydawnicze również postanowiły wyłamać się z szeregu i ponownie prowadzić interesy z Teheranem. Oxford University Press zdecydował się wziąć udział w Targach Książki w Teheranie wraz z dwoma wydawnictwami amerykańskimi, McGraw-Hill i John Wiley, pomimo próśb wydawcy Rushdiego, Viking Penguin, aby zbojkotować irańską imprezę. Wydawcy ci zdecydowali się zareagować kapitulacją na morderczą cenzurę, gotowi, jak zwykle, złożyć w ofierze interesów wolność wypowiedzi: sprzedaż książek była ważniejsza niż solidarność z zagrożonymi współpracownikami.


Wygląda to tak, jakby podczas palenia książek przez Nazistów, zachodni wydawcy nie tylko milczeli, ale również zaprosili niemiecką delegację do Paryża i Nowego Jorku. Czy dziś jest to zupełnie niewyobrażalne?


Western Publishers Submit to Islam

Gatestone Institute, 11 września 2016
Tłumaczenie: Paulina Wojciechowska Giulio Meotti

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 980 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk