Prawda

Niedziela, 17 stycznia 2021 - 13:21

« Poprzedni Następny »


"Cnotliwi" nowi naziści


Giulio Meotti 2016-09-26


Poznajcie sfory nowych nazistów, udających Sprawiedliwość i Cnotę, realizujących nową politykę eksterminacyjną skierowaną przeciwko Izraelowi, a co za tym idzie, przeciwko Żydom.


"W nazistowskich Niemczech," pisze Brendan O'Neill w Wall Street Journal,"krzykiem mody było uczynienie swojego miasta Judenfrei.

Dziś Europę ogarnia nowa moda: uczynienie swojego miasteczka lub miasta czymś, co moglibyśmy nazwać 'Zionistfrei' – wolnym od produktów i kultury Państwa Żydowskiego. Wzdłuż i wszerz kontynentu, miasta i miasteczka określają się 'strefami wolnymi od Izraela,' izolując swoich mieszkańców od produktów i kultury izraelskiej. Brzmi to jak okrutne echa tego, co wydarzyło się 70 lat temu."


Naziści mówili "kauft nicht bei Juden": nie kupujcie u Żydów. Slogan nowych rasistów brzmi "kauft nicht beim Judenstaat" - nie kupujcie od Państwa Żydowskiego. Naziści powtarzali "Geh nach Palästina, du Jud": Ty Żydzie, idź do Palestyny. Rasiści w Europie wykrzykują: "Żydzi, opuśćcie Palestynę!"


Przyjrzyjmy się, kim są ci rasiści. Na przykład rada miasta Leicester niedawno zatwierdziła zakaz sprzedaży artykułów "made in Israel". Pomyślcie: miasto, w którym nie ma produktów z Izraela. To nie są nazistowskie Niemcy w 1933 roku, ale brytyjskie miasto rządzone przez Partię Pracy w 2016 roku. Dwa miasta walijskie, Swansea i Gwynedd, zablokowały partnerstwo handlowe z przedsiębiorstwami izraelskimi. W Dublinie znana restauracja "Exchequer" zdecydowała się nie używać izraelskich produktów. Irlandzkie miasto Kinvara stało się "Israel-free" ("wolne od Izraela"). W Hiszpanii miasto Villanueva de Duero nie rozprowadza wody izraelskiej w budynkach użyteczności publicznej. Francuskie miasto Lille zamroziło umowę z izraelskim miastem Safed.


Pod rasistowską presją, Brussels Airlines, belgijskie linie lotnicze należące częściowo do Lufthansy, zadecydowały, że nie będą już serwować pasażerom izraelskiej chałwy Achva jako deseru. Okazało się bowiem, że aktywista Ruchu Solidarności z Palestyną, lecący z lotniska im. Ben-Guriona w Tel Awiwie do Brukseli, zjadł deser wyprodukowany w Izraelu. Ten "para-nazista" złożył skargę do przewoźnika, który szybko usunął smakołyk z menu (linie lotnicze wycofały później tę decyzję pod wpływem głosów protestu). Zamiast martwić się terroryzmem islamskim i Molenbeek, brukselskim gniazdem dżihadystów, okazuje się, że wielu ludzi w Europie pragnie zniszczyć Izrael, jedyną demokrację na Bliskim Wschodzie.


Jeden z pierwszych przypadków próby zniszczenia Izraela przy pomocy środków ekonomicznych miał miejsce w 1980 roku, kiedy to L'Oreal wykupił firmę kosmetyczną Heleny Rubinstein. Reżimy arabskie groziły ukróceniem lukratywnych relacji z międzynarodowymi korporacjami, jeśli te nie zerwą powiązań z Izraelem. Zamiast odrzucić ten szantaż, L'Oreal ugiął się pod nim. Dzisiaj ani państwa arabskie, ani państwa zachodnie nie przewodzą temu antysemityzmowi. Na przykład, Francja niedawno zakazała nawoływania do bojkotu Izraela. Dzisiejsza kampania nienawiści i te strategie nazistowskie są głównie prowadzone przez uniwersytety, związki zawodowe, przedsiębiorstwa i obłudne, ugrupowania twierdzące, że walczą o "prawa człowieka".


Niestety są tu również, kościoły. Ewangelicki Kościół Luterański w Ameryce (ELCA), w dniu 11 sierpnia 2016 roku wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakończenia wszelkiej pomocy dla Izraela i wprowadzenia w życie taktyk prowadzących do zniszczenia tego państwa przy pomocy środków ekonomicznych. Zeszłej zimy, Kościół Metodystów Stanów Zjednoczonych również, niezbyt po chrześcijańsku, wycofał udziały z pięciu banków izraelskich.


Wszyscy oni obłudnie twierdzą, że są "pokojowo nastawieni" i wykorzystują "środki ekonomiczne", aby naprawić "krzywdy" na terytoriach palestyńskich. Jednakże wydaje się, że wcale nie próbują naprawić błędów skorumpowanych, represyjnych rządów Autonomii Palestyńskiej i Hamasu w Gazie, ani nawet opowiadać się tam za wolnością prasy, praworządnością czy zbudowaniem stabilnej ekonomii. Ich prawdziwe, rasistowskie motywy są zdemaskowane. Koordynują oni po prostu swoją strategię z brutalną strategią Palestyńczyków i muzułmańskich fundamentalistów na Zachodzie – tych, którzy wielokrotnie odmawiali zawarcia pokoju z Izraelem przez okres siedemdziesięciu lat i zamiast pokoju wybrali terroryzm.


Ta asymetryczna wojna, po raz pierwszy od czasu Holokaustu i masowej rzezi sześciu milionów Żydów, ostatnio także roztrzaskała niemieckie tabu. Najwyraźniej, dla niektórych Niemców stara żądza krwi nigdy nie umarła, a tylko drzemała. Związek zawodowy nauczycieli w Oldenburgu opublikował artykuł w swoim wrześniowym czasopiśmie nawołujący do "całkowitego bojkotu Państwa Żydowskiego." Według Jerusalem Post było to "pierwsze wezwanie do bojkotu Izraela lub Żydów przez niemiecki związek zawodowy od czasu Holokaustu." Należy jednak przyznać, że 5 września, związek zawodowy nauczycieli w Oldenburgu przeprosił, nazywając bojkot "antysemickim" i "wielkim błędem".


Unia Europejska podpisała umowę z Maroko, które prowadzi spór terytorialny z Algierią, ale mimo to ma zagwarantowane prawo do wykorzystywania zasobów Sahary Zachodniej – nie rozpoczęto przeciwko temu żadnej kampanii protestacyjnej. Nie słyszeliśmy też żadnych protestów przeciwko Turcji za jej okupację Północnego Cypru czy "hurtowego" więzienia dysydentów, dziennikarzy i naukowców. Nie, polityka bojkotu dotyczy tylko Państwa Żydowskiego, które szczyci się jednym z najwyższych na świecie poziomów wolności akademickiej, wolności prasy i równości wobec prawa. Bojkot ten jest zorganizowany w sposób "3-D*" (*angielska gra słów), jak zauważył prawdziwy orędownik praw człowieka, były dysydent sowiecki, Natan Sharansky, w swojej "Obronie demokracji" (The Case for Democracy):

  • Podwójne standardy (Double Standard): obranie za cel tylko i wyłącznie Izraela, spośród 200 sporów terytorialnych, od Tybetu po Ukrainę.
  • Demonizacja: porównanie działań Izraela z nazistami, podczas gdy do nazistów powinno porównać się osoby dokonujące powyższego porównania.
  • Delegitymizacja: odmawianie Izraelowi prawa do istnienia.

Hipokryzja rasistowska jest tak przejrzysta, jak jest perfidna.


Rasiści poddają również izraelskich naukowców "cichej" neonazistowskiej kampanii ze strony pozbawionych skrupułów uniwersytetów: wysyła się mniej zaproszeń, odrzuca więcej artykułów i używa standardów praw norymberskich Trzeciej Rzeszy, aby wykluczyć udział Żydów w zjazdach. Syracuse University właśnie wycofał zaproszenie na konferencję Simona Dotana, żydowskiego profesora z New York University i nagradzanego filmowca, który urodził się w Rumunii, wychował w Izraelu i mieszka w Stanach Zjednoczonych.


Publicystka „Jerusalem Polst”, Caroline Glick zauważyła:

"Decyzja Hamner nie miała nic wspólnego z jakością pracy Dotana. Tyle przyznała sama [...] Wycofano zaproszenie dla Dotana, ponieważ jest Izraelitą i ponieważ z tytułu jego filmu "Osadnicy" (The Settlers) nie wynika jasno, czy w sposób dostateczny potępia on pół miliona Żydów izraelskich mieszkających w Judei i Samarii."

Do innych naukowców, którzy zaaprobowali te neonazistowskie środki, należą m.in. brytyjska historyk, Catherine Hall i, co jest rzeczą skandaliczną, bardzo poważnie chory Stephen Hawking, który jest w stanie mówić tylko dzięki izraelskiemu urządzeniu do generowania głosu.


Ten bojkot akademicki rozpoczął się, gdy artykuł autorstwa Orena Yiftachela, naukowca pracującego na Uniwersytecie Ben-Guriona, został odrzucony przez pismo Political Geography. W liście informującym o odrzuceniu była  tylko adnotacja, że pismo nie może przyjąć publikacji z "Izraela" i praca została odesłana bez otwierania. Wydawnictwo St. Jerome Manchester, specjalizujące się w tłumaczeniach, odmówiło przesłania tomów artykułów naukowych na Uniwersytet Bar Ilan w Izraelu. Brytyjskie czasopismo, Dance Europe, odmówiło publikacji artykułu o izraelskiej choreograf, Sally Anne Friedland. Richard Seaford odmówił napisania recenzji książki dla izraelskiego pisma Antiquity Scripta Classica Israelica. Profesor patologii na Uniwersytecie Oksfordzkim, Andrew Wilkie, odrzucił podanie o pracę Amita Duvshaniego, doktoranta na Uniwersytecie w Tel Awiwie. Wilkie napisał w swojej odmowie: "nigdy nie mógłbym przyjąć do swojej katedry kogoś, kto służył w izraelskiej armii."


Ci neonaziści szerzą swoje przesłanie na uniwersytetach, w kościołach, przedsiębiorstwach i gminach. Stosują metody takie, jak petycje nauczycieli, publiczne nękanie, groźby podjęcia działań prawnych, demonstracje przed sklepami, a często tylko zastraszanie i protesty okupacyjne.


Nie są oni, oczywiście, w stanie powstrzymać rozkwitu gospodarki Izraela, ale wyraźnie starają się podsycać rasistowski klimat podejrzliwości i wrogości wobec Izraela i Żydów na całym świecie. Szwedzki Coop zaprzestał sprzedaży urządzeń do saturacji wody, produkowanych przez izraelską firmę, SodaStream, podczas gdy największy holenderski fundusz emerytalny, PGGM, wycofał swoje inwestycje z pięciu izraelskich instytucji finansowych. Vitens, największy dostawca wody pitnej w Holandii, zerwał powiązania ze swoim izraelskim odpowiednikiem, Mekorot. Największy w Europie dom towarowy, KaDeWe w Berlinie, wstrzymał sprzedaż izraelskiego wina (później zmienił decyzję). Największa spółdzielnia w Europie, Co-operative Group w Wielkiej Brytanii, wprowadziła politykę dyskryminującą towary pochodzące z Izraela. McDonald's odmówił otwarcia restauracji w izraelskim mieście Ariel, w Samarii.


Uniwersytet w Johannesburgu
zerwał więzi z Uniwersytetem Ben-Gurion w Izraelu. Związki akademickie w Wielkiej Brytanii i Kanadzie, od lekarzy po architektów, również poparło nowe prawa norymberskie przeciwko Izraelowi. Dziesiątki artystów – zwłaszcza muzyków i filmowców – podobnie, jak prawdziwi naziści przed nimi, odmówili występów w Izraelu albo je odwołali. Wiele funduszy emerytalnych wycofało swoje aktywa z Izraela. Deutsche Bank, największy bank niemiecki, poruszając wątpliwe "kwestie etyczne," wpisał izraelski bank Hapoalim na czarną listę przedsiębiorstw.


Granice sprzed i po 1967 roku
stanowią tylko wykręt dla tych nowych nazistów. Wielu z nich uważa całe państwo Izrael za nielegalne, niemoralne, albo równocześnie i takie, i takie, chociaż Żydzi mieszkali na tych terenach od 3 tysięcy lat – część jego terytorium nazywa się nawet Judea. Ich apetyt na oskarżanie Żydów o to, że mają czelność "okupować" swój własny, historyczny, biblijny kraj ukazuje tylko ich ciche przyzwolenie na najciemniejsze kłamstwa islamskich ekstremistów, którzy próbują zniszczyć autochtonicznych Koptów chrześcijańskich w ich rodzimym Egipcie i autochtonicznych chrześcijan asyryjskich, których  mordują na całym Bliskim Wschodzie. Czy Francja powinna być oskarżona o "okupowanie" Gaul? Wystarczy spojrzeć na dowolną mapę "Palestyny", która obejmuje cały Izrael: dla wielu Palestyńczyków, cały Izrael jest jednym wielkim osiedlem, które należy zdemontować.


Zamiast Izraela, umożliwią stworzenie kolejnego arabsko-islamskiego państwa, które stłumi wolność wypowiedzi artystom, dziennikarzom i pisarzom, które wygoni chrześcijan z ich domów, które będzie kamienować homoseksualistów, torturować więźniów, skazywać na śmierć niewinne osoby tylko za to, że chcą nawrócić się na chrześcijaństwo, które skaże na biczowanie, więzienie lub śmierć każdego, kto rzekomo powiedział coś, co ktoś inny mógł uznać za obraźliwe dla islamu, które zmusi kobiety, by zasłaniały twarze i siedziały osobno, które będzie gloryfikować terrorystów, które wprowadzi zakaz spożywania alkoholu, które będzie aresztować za wyrażanie niepopularnych opinii, które zachęci do powstania nowej kategorii muzułmańskich uchodźców: osób, które chętnie uciekłyby przez represyjnym i śmiercionośnym reżimem.


Ci nowi naziści używają – zamiast argumentów – kłamstw i zwodniczych sloganów takich, jak "państwo apartheidu," "okupacja," "represyjne," "gwałciciel prawa międzynarodowego" (którego Izrael pieczołowicie przestrzega). Ich celem, podobnie, jak dawnych nazistów, jest manipulowanie ludźmi i zaszczepienie w nich uprzedzeń i nienawiści przeciwko Izraelowi, a przez ten podstęp, przeciwko Żydom.


The "Virtuous" New Nazis

Gatestone Institute, 17 września 2016

Tłumaczenie: Paulina WojciechowskaGiulio Meotti

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 815 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk