Prawda

Czwartek, 27 stycznia 2022 - 13:03

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Palestyńska intifada samochodowa i proces pokojowy Obamy


Khaled Abu Toameh 2014-11-08


Zaczęło się to jako "intifada dzieci" w Jerozolimie, gdzie Palestyńczyków w wieku od ośmiu do osiemnastu lat zachęcano do wyjścia na ulice i rzucania kamieniami i petardami w pojazdy prowadzone przez Izraelczyków i policjantów.

Teraz jednak Palestyńczycy nazywają to “intifadą samochodową” po tym, jak dwóch kierowców palestyńskich umyślnie wjechało w Izraelskich przechodniów w Jerozolimie.


Wielu Palestyńczyków okrzyknęło „intifadę samochodową”, która już kosztowała życie czworga Izraelczyków, w tym 3-miesięcznego niemowlęcia, „naturalną reakcją na zbrodnie izraelskie”.


“Zbrodniami”, o których mówią, są wizyty żydowskich grup i poszczególnych osób na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie.


Autonomia Palestyńska [AP], Hamas i Islamski Dżihad wykorzystują te wizyty, by podburzyć Palestyńczyków przeciwko Izraelowi. Ostatnie ataki terrorystyczne w Jerozolimie są bezpośrednim rezultatem tej kampanii podżegania.


Wdowa po Ibrahimie Akkarim, 48-letnim Palestyńczyku, który wjechał samochodem w grupę przechodniów w Jerozolimie 5 listopada, powiedziała, że na jej męża wpłynęły pokazywane w telewizji sceny starć między Palestyńczykami a policją izraelską na Wzgórzu Świątynnym.


Wdowa, po Amirze, powiedziała, że jej mąż przeprowadził ten zamach w odwecie przeciwko izraelskiej “napaści” na meczet Al-Aksa. „Został męczennikiem na rzecz Al-Aksy” – powiedziała.


Zdjęcia kamery bezpieczeństwa z \
Zdjęcia kamery bezpieczeństwa z "Szimon Hatzadik", przystanku tramwajowego w Jerozolimie, pokazują cztery ofiary leżące na torach, zaś terrorysta, członek Hamasu Ibrahim Akkari, ucieka w białej furgonetce, 5 listopada 2014 r. Dwie osoby zostały zabite, a 13 innych jest rannych w tym ataku.

Niedawne wypowiedzi prezydenta AP, Mahmouda Abbasa, także mogły przekonać Akkariego, by wyszedł i wjechał samochodem w grupę Izraelczyków. Dwa tygodnie przed tym zamachem Abbas wezwał Palestyńczyków, by “użyli wszystkich środków” do obrony meczetu Al-Aksa.


"Nie wystarczy mówić, że osadnicy przyszli (na Wzgórze Świątynne), ale trzeba wszelkimi środkami nie dopuszczać ich do wejścia na ten teren. To jest nasza Al-Aksa i oni nie mają żadnego prawa wchodzenia tam i bezczeszczenia go” – powiedział Abbas działaczom Fatahu podczas spotkania w jego biurze w Ramallah.


Jakby tego nie było dość, Abbas pośrednio zachęcał Palestyńczyków do przemocy wobec Izraelczyków przez wychwalanie Palestyńczyka, który postrzelił i poważnie zranił rabina Jehudę Glicka w Jerozolimie 29 października.


Specjalna jednostka policji izraelskiej znalazła go kilka godzin później i zabiła podczas wymiany ognia.  


W liście do rodziny tego niedoszłego zabójcy, Mutaza Hidżaziiego, Abbas napisał: "Z gniewem przyjęliśmy wiadomość o zbrodni brutalnego zabójstwa popełnionej przez terrorystów z izraelskiej armii okupacyjnej przeciwko waszemu synowi, który pójdzie do nieba jako męczennik broniący praw naszego ludu i jego miejsc świętych”.  


Ten list kondolencyjny jest sprzeczny z obietnicą, jaką Abbas złożył sekretarzowi stanu USA, Kerry’emu, że będzie działał na rzecz uspokojenia sytuacji i powstrzyma się od płomiennej retoryki, która prowadzi do dalszej przemocy i rozlewu krwi.


Jeszcze bardziej niepokojące jest szerokie poparcie dla niedawnych zamachów terrorystycznych w Jerozolimie wśród Palestyńczyków.


To poparcie widać głównie w mediach społecznościowych, gdzie aktywiści palestyńscy rozpoczęli kampanię wychwalającą sprawców zamachów samochodowych i zachęcającą innych, by poszli w ich ślady.  


Najpopularniejsza kampania zatytułowana jest Daes, co znaczy ”przejechać” po arabsku.  Daes jest także aluzją do Daesh, arabskiego akronimu ISIS. Kampanie on line przedstawiają rysunki, które zachęcają Palestyńczyków do użycia swoich pojazdów i zabijania Izraelczyków.


Jeden z rysunków przedstawia dziecko z hamasowską przepaska na czole, prowadzące samochód. Podpis brzmi: „O, Palestyńczyku, jedź, jedź naprzód!”


Aktywiści opublikowali wiele innych rysunków o podobnej tematyce jako część kampanii zachęcania Palestyńczyków do przypuszczenia ataków terrorystycznych na Izrael.


Jeden z wielu rysunków opublikowanych przez palestyńskich aktywistów i ich zwolenników w kampanii  Daes [\
Jeden z wielu rysunków opublikowanych przez palestyńskich aktywistów i ich zwolenników w kampanii  Daes ["przejedź"], mającej na celu zachęcenie Palestyńczyków do atakowania samochodami Izraelczyków i zabijania ich w ten sposób.

Antyizraelska kampania i podżeganie przez Abbasa, Hamas, Islamski Dżihad i inne grupy palestyńskie, zbiegają się w czasie z ponowionymi wysiłkami Kerry’ego rozpoczęcia na nowo rozmów pokojowych między Izraelem a Palestyńczykami, które utknęły w martwym punkcie.


Na początku tego tygodnia Kerry spotkał się w Waszyngtonie z delegacją palestyńską pod przewodnictwem głównego negocjatora OWP, Saeba Erekata, by omówić sposoby ponownego podjęcia rozmów pokojowych.


Wydaje się jednak, że Kerry i administracja Obamy żyją na innej planecie. Podczas gdy próbują znaleźć sposób na ściągnięcie Palestyńczyków z powrotem do stołu negocjacyjnego, przywódcy i organizacje palestyńskie zajęci są podżeganiem ludności przeciwko Izraelowi.


Co gorsza, aktywiści palestyńscy zajęci są organizowaniem kampanii on line, wzywających i zachęcających Palestyńczyków do przypuszczania ataków terrorystycznych na Izraelczyków. Trudno zrozumieć, jak Abbas może wrócić do stołu negocjacyjnego, kiedy tak wielu Palestyńczyków  - na jego rozkaz – zastanawia się, jak zabić więcej Izraelczyków.


Byłoby dobrze, gdyby administracja Obamy zrozumiała, że jest marnowaniem czasu mówienie o jakimkolwiek procesie pokojowym, kiedy przywódcy i aktywiści palestyńscy otwarcie gloryfikują tych, którzy użyli swoich pojazdów do zabicia Izraelczyków.


Administracja Obamy mówi o ożywieniu procesu pokojowego, podczas gdy Abbas mówi swoim ludziom, że Żydzi “bezczeszczą” miejsca święte w Jerozolimie samą swoją obecnością i wychwala zabójcę jako “bohatera” i “męczennika”.


Nie wystarczy, by Kerry słuchał tego, co Abbas lub Erekat mówią mu po angielsku. Zamiast tego Kerry i Obama muszą zacząć również słuchać, co przywódcy i aktywiści palestyńscy mówią swoim ludziom po arabsku.


Ponadto Obamie i Kerry’emu przydałoby się także wejście do Internetu i obejrzenie najnowszych kampanii palestyńskich, które zachęcają i oklaskują zamachy terrorystyczne na Izraelczyków. Może wtedy zrozumieją, że jak długo trwa takie podżeganie, nie ma żadnej szansy na sukces jakiegokolwiek procesu pokojowego między Izraelem a Palestyńczykami.  


Car Intifada

Gatestone Institute, 7 listopada 2014
Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Khaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1007 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk