Prawda

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 - 12:40

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Palestyńska intifada samochodowa i proces pokojowy Obamy


Khaled Abu Toameh 2014-11-08


Zaczęło się to jako "intifada dzieci" w Jerozolimie, gdzie Palestyńczyków w wieku od ośmiu do osiemnastu lat zachęcano do wyjścia na ulice i rzucania kamieniami i petardami w pojazdy prowadzone przez Izraelczyków i policjantów.

Teraz jednak Palestyńczycy nazywają to “intifadą samochodową” po tym, jak dwóch kierowców palestyńskich umyślnie wjechało w Izraelskich przechodniów w Jerozolimie.


Wielu Palestyńczyków okrzyknęło „intifadę samochodową”, która już kosztowała życie czworga Izraelczyków, w tym 3-miesięcznego niemowlęcia, „naturalną reakcją na zbrodnie izraelskie”.


“Zbrodniami”, o których mówią, są wizyty żydowskich grup i poszczególnych osób na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie.


Autonomia Palestyńska [AP], Hamas i Islamski Dżihad wykorzystują te wizyty, by podburzyć Palestyńczyków przeciwko Izraelowi. Ostatnie ataki terrorystyczne w Jerozolimie są bezpośrednim rezultatem tej kampanii podżegania.


Wdowa po Ibrahimie Akkarim, 48-letnim Palestyńczyku, który wjechał samochodem w grupę przechodniów w Jerozolimie 5 listopada, powiedziała, że na jej męża wpłynęły pokazywane w telewizji sceny starć między Palestyńczykami a policją izraelską na Wzgórzu Świątynnym.


Wdowa, po Amirze, powiedziała, że jej mąż przeprowadził ten zamach w odwecie przeciwko izraelskiej “napaści” na meczet Al-Aksa. „Został męczennikiem na rzecz Al-Aksy” – powiedziała.


Zdjęcia kamery bezpieczeństwa z \
Zdjęcia kamery bezpieczeństwa z "Szimon Hatzadik", przystanku tramwajowego w Jerozolimie, pokazują cztery ofiary leżące na torach, zaś terrorysta, członek Hamasu Ibrahim Akkari, ucieka w białej furgonetce, 5 listopada 2014 r. Dwie osoby zostały zabite, a 13 innych jest rannych w tym ataku.

Niedawne wypowiedzi prezydenta AP, Mahmouda Abbasa, także mogły przekonać Akkariego, by wyszedł i wjechał samochodem w grupę Izraelczyków. Dwa tygodnie przed tym zamachem Abbas wezwał Palestyńczyków, by “użyli wszystkich środków” do obrony meczetu Al-Aksa.


"Nie wystarczy mówić, że osadnicy przyszli (na Wzgórze Świątynne), ale trzeba wszelkimi środkami nie dopuszczać ich do wejścia na ten teren. To jest nasza Al-Aksa i oni nie mają żadnego prawa wchodzenia tam i bezczeszczenia go” – powiedział Abbas działaczom Fatahu podczas spotkania w jego biurze w Ramallah.


Jakby tego nie było dość, Abbas pośrednio zachęcał Palestyńczyków do przemocy wobec Izraelczyków przez wychwalanie Palestyńczyka, który postrzelił i poważnie zranił rabina Jehudę Glicka w Jerozolimie 29 października.


Specjalna jednostka policji izraelskiej znalazła go kilka godzin później i zabiła podczas wymiany ognia.  


W liście do rodziny tego niedoszłego zabójcy, Mutaza Hidżaziiego, Abbas napisał: "Z gniewem przyjęliśmy wiadomość o zbrodni brutalnego zabójstwa popełnionej przez terrorystów z izraelskiej armii okupacyjnej przeciwko waszemu synowi, który pójdzie do nieba jako męczennik broniący praw naszego ludu i jego miejsc świętych”.  


Ten list kondolencyjny jest sprzeczny z obietnicą, jaką Abbas złożył sekretarzowi stanu USA, Kerry’emu, że będzie działał na rzecz uspokojenia sytuacji i powstrzyma się od płomiennej retoryki, która prowadzi do dalszej przemocy i rozlewu krwi.


Jeszcze bardziej niepokojące jest szerokie poparcie dla niedawnych zamachów terrorystycznych w Jerozolimie wśród Palestyńczyków.


To poparcie widać głównie w mediach społecznościowych, gdzie aktywiści palestyńscy rozpoczęli kampanię wychwalającą sprawców zamachów samochodowych i zachęcającą innych, by poszli w ich ślady.  


Najpopularniejsza kampania zatytułowana jest Daes, co znaczy ”przejechać” po arabsku.  Daes jest także aluzją do Daesh, arabskiego akronimu ISIS. Kampanie on line przedstawiają rysunki, które zachęcają Palestyńczyków do użycia swoich pojazdów i zabijania Izraelczyków.


Jeden z rysunków przedstawia dziecko z hamasowską przepaska na czole, prowadzące samochód. Podpis brzmi: „O, Palestyńczyku, jedź, jedź naprzód!”


Aktywiści opublikowali wiele innych rysunków o podobnej tematyce jako część kampanii zachęcania Palestyńczyków do przypuszczenia ataków terrorystycznych na Izrael.


Jeden z wielu rysunków opublikowanych przez palestyńskich aktywistów i ich zwolenników w kampanii  Daes [\
Jeden z wielu rysunków opublikowanych przez palestyńskich aktywistów i ich zwolenników w kampanii  Daes ["przejedź"], mającej na celu zachęcenie Palestyńczyków do atakowania samochodami Izraelczyków i zabijania ich w ten sposób.

Antyizraelska kampania i podżeganie przez Abbasa, Hamas, Islamski Dżihad i inne grupy palestyńskie, zbiegają się w czasie z ponowionymi wysiłkami Kerry’ego rozpoczęcia na nowo rozmów pokojowych między Izraelem a Palestyńczykami, które utknęły w martwym punkcie.


Na początku tego tygodnia Kerry spotkał się w Waszyngtonie z delegacją palestyńską pod przewodnictwem głównego negocjatora OWP, Saeba Erekata, by omówić sposoby ponownego podjęcia rozmów pokojowych.


Wydaje się jednak, że Kerry i administracja Obamy żyją na innej planecie. Podczas gdy próbują znaleźć sposób na ściągnięcie Palestyńczyków z powrotem do stołu negocjacyjnego, przywódcy i organizacje palestyńskie zajęci są podżeganiem ludności przeciwko Izraelowi.


Co gorsza, aktywiści palestyńscy zajęci są organizowaniem kampanii on line, wzywających i zachęcających Palestyńczyków do przypuszczania ataków terrorystycznych na Izraelczyków. Trudno zrozumieć, jak Abbas może wrócić do stołu negocjacyjnego, kiedy tak wielu Palestyńczyków  - na jego rozkaz – zastanawia się, jak zabić więcej Izraelczyków.


Byłoby dobrze, gdyby administracja Obamy zrozumiała, że jest marnowaniem czasu mówienie o jakimkolwiek procesie pokojowym, kiedy przywódcy i aktywiści palestyńscy otwarcie gloryfikują tych, którzy użyli swoich pojazdów do zabicia Izraelczyków.


Administracja Obamy mówi o ożywieniu procesu pokojowego, podczas gdy Abbas mówi swoim ludziom, że Żydzi “bezczeszczą” miejsca święte w Jerozolimie samą swoją obecnością i wychwala zabójcę jako “bohatera” i “męczennika”.


Nie wystarczy, by Kerry słuchał tego, co Abbas lub Erekat mówią mu po angielsku. Zamiast tego Kerry i Obama muszą zacząć również słuchać, co przywódcy i aktywiści palestyńscy mówią swoim ludziom po arabsku.


Ponadto Obamie i Kerry’emu przydałoby się także wejście do Internetu i obejrzenie najnowszych kampanii palestyńskich, które zachęcają i oklaskują zamachy terrorystyczne na Izraelczyków. Może wtedy zrozumieją, że jak długo trwa takie podżeganie, nie ma żadnej szansy na sukces jakiegokolwiek procesu pokojowego między Izraelem a Palestyńczykami.  


Car Intifada

Gatestone Institute, 7 listopada 2014
Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Khaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1086 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk