Prawda

Piątek, 8 grudnia 2023 - 07:50

« Poprzedni Następny »


Podsycanie urojeń Palestyńczyków


Mitchell Bard 2022-06-18

Wieczny „prezydent” Mahmoud Abbas, b. prezydent Barack Obama i ówczesny wiceprezydent Biden (Źródło: Wikipedia)
Wieczny „prezydent” Mahmoud Abbas, b. prezydent Barack Obama i ówczesny wiceprezydent Biden (Źródło: Wikipedia)

Gdyby administracja Bidena była konsekwentna w swoim twierdzeniu, że dba o prawa człowieka, odmówiłaby płacenia jednego grosza Palestyńczykom, dopóki nie zakończą łamania tych praw.

 

„Plany przywództwa palestyńskiego zwiększenia presji na USA przed wizytą Bidena”.

 

Ten nagłówek w „Daily Alert” dobrze pokazuje, dlaczego palestyńskie urojenia są głównie odpowiedzialne za ich trudną sytuację. Artykuł pod tym nagłówkiem mówi, że Palestyńczycy chcą „przykręcić śrubę Białemu Domowi w celu zabezpieczenia lukratywnych datków od Amerykanów”.

 

Przepraszam. Kto jest supermocarstwem w tym równaniu?


Wierząc, że Stany Zjednoczone będą dbać o kolejny pusty symboliczny gest, przywódca Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas ogłosił, że rozważa zawieszenie uznania Izraela przez Palestyńczyków z 1994 roku. Wówczas list Jasera Arafata uważano za punkt zwrotny. Palestyńczycy w końcu uznali rzeczywistość i podjęli niezbędny krok, aby przekonać Izrael do negocjacji z przywódcą OWP. Jednak to nie wystarczyło i ostatecznie okazało się bezsensowne, ponieważ Abbas wielokrotnie stwierdzał, że Palestyńczycy nigdy nie uznają Izraela za państwo żydowskie; Palestyńczycy spędzali każdy rok od tego „uznania” angażując się w terror; Abbas i jego poprzednik Jaser Arafat odrzucili wszystkie oferty pokojowe; i Palestyńczycy nie porzucili swoich marzeń o ustanowieniu swojego państwa w miejsce Izraela.

 

Abbas podobno „skarcił amerykańskiego sekretarza stanu Antony'ego Blinkena w rozmowie telefonicznej”. Abbas, kleptokrata, który pozostaje na stanowisku 13 lat po zakończeniu swojej kadencji, zbeształ osobę robiącą wszystko, co w jego mocy, by pomóc mu utrzymać się przy władzy. Blinken powinien był trzasnąć słuchawką, a nie wysłuchiwać steku bzdur operetkowego dyktatora.


Źródła palestyńskie poinformowały również Ynet: „jeśli prezydent Biden zamierza przybyć na spotkanie z [Abbasem] oferując jedynie skromny pakiet pomocy gospodarczej, to lepiej, żeby w ogóle nie przyjeżdżał”. 

 

To powinno dać nauczkę najpotężniejszej osobie na świecie!


Wznowienie wypłacania setek milionów dolarów pomocy od amerykańskich podatników nie wystarcza Palestyńczykom, których poczucie, że im „się należy” jest jednym z powodów niemal całkowitego obcięcia funduszy przez ich arabskich braci dla ludzi, których postrzegają jako najgorszych niewdzięczników.


Palestyńczycy również najwyraźniej naśladują przykład Iranu, żądając od Bidena usunięcia frakcji OWP z amerykańskiej listy zagranicznych organizacji terrorystycznych. OWP pozostaje organizacją matką organizacji terrorystycznych i jest nie mniej złowroga niż Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej, który zasłużył na swoje miejsce na tej liście. Dziwne jest to, że podczas gdy dwóch członków założycielskich OWP (Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny i Demokratyczny Front Wyzwolenia Palestyny) są na liście, samej OWP tam nie ma.

 

Jak pisałem we wcześniejszym artykule, administracja Bidena kłania się nisko, by pokazać swoje oddanie wobec Palestyńczyków i przekazać setki milionów dolarów amerykańskich podatników z naruszeniem ducha, jeśli nie litery prawa amerykańskiego. I to jest podziękowanie, jakie dostaje? Wiem, że Palestyńczycy lubią naśladować Żydów, ale to zachowanie nadaje nowe znaczenie słowu „chucpa”.

 

Gdyby administracja Bidena była konsekwentna w swoim twierdzeniu, że dba o prawa człowieka, odmówiłaby płacenia Palestyńczykom jednego grosza, dopóki nie zakończą łamania tych praw, a to obejmuje płacenie wynagrodzeń terrorystom, którzy mordowali Amerykanów, kontynuowanie podżegania do przemocy, odmawiania własnej ludności praw obywatelskich i politycznych oraz tak wysoki poziom korupcji i nieudolności, że przeważająca większość Palestyńczyków chce, by Abbas zrezygnował ze stanowiska.

 

Z drugiej strony Biden również będzie się płaszczył, kiedy przybędzie do Arabii Saudyjskiej w ramach zaplanowanej podróży w przyszłym miesiącu. Po krytykowaniu Saudyjczyków za łamanie praw człowieka i potępieniu następcy tronu Mohammeda bin Salmana za jego rolę w zabójstwie Dżamala Chaszukdżiego, prezydent uważa teraz, podobnie jak jego poprzednicy, że ważniejsza jest uprzejmość wobec Saudyjczyków. Prezydent potrzebuje dobrej woli Arabii Saudyjskiej, by zwiększyć wydobycie ropy naftowej, obniżyć ceny benzyny i być może uratować swoją prezydenturę.


Różnica polega na tym, że Stany Zjednoczone nie potrzebują niczego od Palestyńczyków i nie mają powodu, by przejmować się ich uczuciami.

Niestety, Europejczycy, Organizacja Narodów Zjednoczonych i cheerleaderzy Palestyńczyków w Ameryce i gdzie indziej nadal karmią palestyńskie fantazje, że będą mogli osiągnąć swoje cele poprzez okazywanie gniewu i twierdzenia o byciu ofiarą.


Zamiast wracać do starej, nieudanej polityki jednostronnych ustępstw, administracja powinna dokręcać Abbasowi śrubę. Niestety, jak widzieliśmy w negocjacjach amerykańskiej administracji z Iranem, ugłaskiwanie wydaje się być modus operandi Bidena.


Poza postępowcami sabotującymi jego agendę krajową i utrudniającymi jego politykę zagraniczną oraz „arabistami”, których wprowadził z powrotem do rządu, komu, zdaniem Bidena, służy taka polityka wobec Palestyńczyków? Jego polityka wobec Palestyńczyków i Iranu jest całkowicie niezgodna z poglądami naszych regionalnych sojuszników.


Przy tej jednej okazji Biden powinien naśladować Donalda Trumpa i ostrą reprymendą przywołać Abbasa do porządku. Zamiast zasypywać go prezentami i obietnicami naciskania na Izrael, i otwarcia konsulatu w Jerozolimie, prezydent powinien ustanowić prawo, zgodnie z którym Palestyńczycy nie otrzymają wsparcia gospodarczego ani dyplomatycznego, dopóki nie zaczną postępować zgodnie z amerykańskimi wartościami i interesami: powstrzymają korupcję i łamanie praw człowieka; wstrzymają płatności na rzecz terrorystów; skończą z podżeganiem; i zaakceptują fakt, że Izrael jest i pozostanie.


Och, i sądzę, że słowo, którego pan zapomniał, panie Abbas, brzmi „Dziękuję”.


Feeding Palestinian delusions

JNS Org., 8 czerwca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Dół formularza

 Mitchell Geoffrey Bard

Amerykański analityk polityki zagranicznej, redaktor i autor, który specjalizuje się w polityce USA – Bliski Wschód. Jest dyrektorem wykonawczym organizacji non-profit American-Israeli Cooperative Enterprise i dyrektorem Jewish Virtual Library. Wikipedia (angielski)


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2492 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06
ONZ musi zakończyć wykluczanie Tajwanu — zanim będzie za późno   Jacoby   2023-10-05
Zakrzykiwanie cywilizowanego dialogu   Chesler   2023-10-04
Lekcje z Karabachu dla ofiar i  prześladowców   Fernandez   2023-10-04
Afryka: dzielenie kury, która znosi złote jaja   Taheri   2023-09-30
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy?   Tawil   2023-09-28
Nieuniknione dysproporcje   Gal   2023-09-28
Problem imigracji   Lloyd   2023-09-27
Arabscy Izraelczycy przeprowadzają się do Strefy C i rozwalają kłamstwo o „apartheidzie”     2023-09-22
Jerycho NIE jest miejscem palestyńskiego dziedzictwa   Williams   2023-09-21
Donald Tusk, „człowiek Euroislamu” w Unii Europejskiej   Lindenberg   2023-09-21
Pierwszy Sekretarz Wszystkich Narodów Świata przemówił   Koraszewski   2023-09-18
Erdoğan: ochoczy zakładnik antyzachodniej doktryny Putina   Bekdil   2023-09-16
Abbas musi ponieść realne konsekwencje swoich antysemickich uwag   Flatow   2023-09-14
Dziennikarka BBC po raz kolejny zakłada pelerynę aktywistki   Sela   2023-09-11
Kłopot z filmami idealizującymi amerykańskich komunistów   Tobin   2023-09-11
Najnowszy antyizraelski dokument prawny ONZ opiera się na kłamstwach     2023-09-07
Niewolnictwo: ostentacyjna hipokryzja BRICS wobec Czarnych Afrykanów   Trewhela   2023-09-06
Oskarżenie o islamofobię   Dawkins   2023-09-05
Kiedy Stany Zjednoczone odmawiają powiedzenia słowa „palestyński”?   Flatow   2023-09-05
Kiedy Havel spotkał Bidena   Clarke   2023-09-04
Przepływy migracyjne i prawo niezamierzonych konsekwencji   Fernandez   2023-09-02
Do dziś UNRWA nie otrzymała od Stanów Zjednoczonych 75 milionów dolarów. Zobaczymy, czy złowieszcze przewidywania się spełnią.     2023-09-02
Świat staje się wielobiegunowy   Mahjar-Barducci   2023-08-28
Sprawiedliwość wymaga uczciwych procedur   Dershowitz   2023-08-26
Krytyka porozumienia między USA a Iranem o wymianie więźniów w prasie saudyjskiej     2023-08-23
Reporter przewidział pogrom Farhud w 1939 roku     2023-08-22
Nanoracjonalizm wojen religijnych w epoce nuklearnej   Koraszewski   2023-08-21
Syndrom „Musimy coś zrobić”   Taheri   2023-08-18
Izraelskie osiedla nie są nielegalneOdpowiedź Nathanielowi Bermanowi   Kontorovich   2023-08-18
Kto rozpoczął II wojnę światową?   Jacoby   2023-08-17
Co się stało z eskalacją izraelskiej dominacji?   Pandavar   2023-08-16
List do przyjaciela i kilku innych osób   Koraszewski   2023-08-09
Barwna historia Palestyny na Twitterze   Collier   2023-08-08
Byli pracownicy Departamentu Stanu przyznają, że się myliliDlaczego więc Izrael miałby ich teraz słuchać?   Flatow   2023-08-06
„Nasz najmniej odrażający wybór”Od premiery filmu „Oppenheimer” odżyła debata na temat użycia bomby atomowej w Japonii   Jacoby   2023-08-04
Nieznośny irracjonalizm racjonalizmu   Koraszewski   2023-08-03
Robert Malley i zew Trzeciego Świata   Mansour   2023-08-01
Eskalacja agresji irańskich mułłów w Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie   Rafizadeh   2023-07-27
Administracja Bidena zostawia sojusznika USA na lodzie   Bryen   2023-07-27
Przywoływanie do porządku   Collins   2023-07-25
Dlaczego Palestyńczycy zawsze ogłaszają zwycięstwo, kiedy przegrywają?     2023-07-24
Każda umowa z Iranem wymaga zgody Kongresu   Kemp   2023-07-22
Administracja Bidena na nowo definiuje antysemityzm. I wyklucza najbardziej zgubną obecnie formę nienawiści do Żydów   Kontorovich   2023-07-22
Wizyta irańskiego prezydenta w Ameryce Łacińskiej     2023-07-21
Recenzja książki Andrzeja Koraszewskiego   Eyal-Fajtlowicz   2023-07-20
Czy kłamią, że nie wiedzą?   Koraszewski   2023-07-17
Czy ci się to podoba, czy nie, tożsamość ma znaczenie – ale która tożsamość?   Fernandez   2023-07-14
Biden podaje rękę antysemitomBojkot izraelskich instytucji akademickich jest tylko najnowszym przykładem tego, jak Departament Stanu USA niemal wypowiedział wojnę Izraelowi.   Bard   2023-07-13
Najwyższy czas przyjąć Ukrainę do NATO   Jacoby   2023-07-12
Czy Departament Stanu przestrzega prawa USA na terytoriach spornych?     2023-07-11
Co naprawdę powiedział Frederick Douglass w swoim wspaniałym przemówieniu z okazji Dnia Niepodległości   Jacoby   2023-07-11
Dziennikarstwo z użyciem płynów ustrojowych   Koraszewski   2023-07-10
Świat wysyła komunikat: Izrael powinien po prostu zaakceptować mordowanie Żydów     2023-07-08
Podczas gdy Stany Zjednoczone wzywają Izrael do „powściągliwości”, codziennie bombardują cele terrorystyczne na całym świecie     2023-07-05
Saudyjski publicysta niechętnie chwali Izrael i omawia „zjawisko Edy Cohena”     2023-07-04
Pochwała krytyków gender     2023-07-04
Wyburzenia domów przez Izrael i Egipt   Fitzgerald   2023-07-03
Ostatni upust żółci   Koraszewski   2023-07-03
Co arabscy darczyńcy dla amerykańskich uniwersytetów kupują za 10 miliardów dolarów?   Bard   2023-07-02
Krew, ropa i golf: Zachodnia hipokryzja wobec COP-28   Fernandez   2023-07-01
Misterium historycznego zakrętu   Koraszewski   2023-06-28
Chiny, Pakistan i Turcja sięgają po Kaszmir   Bulut   2023-06-27
Kto chce apartheidu? Palestyńczycy!     2023-06-25
Jak USA starają się związać ręce Izraela przed ogłoszeniem nowej umowy z Iranem   Doran   2023-06-24

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk