Prawda

Poniedziałek, 13 lipca 2020 - 00:17

« Poprzedni Następny »


Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom


Bassam Tawil 2019-03-20

W ostatnich dniach członkowie Hamasu w Gazie bili, strzelali i aresztowali setki pokojowych palestyńskich protestujących, których jedynym ”przestępstwem” było żądanie godnego życia, pracy i lepszej przyszłości. Wśród pobitych Palestyńczyków było wiele dzieci. Na zdjęciu: Zbrojni członkowie Hamasu w Gazie. (Zdjęcie: Chris McGrath/Getty Images)
W ostatnich dniach członkowie Hamasu w Gazie bili, strzelali i aresztowali setki pokojowych palestyńskich protestujących, których jedynym ”przestępstwem” było żądanie godnego życia, pracy i lepszej przyszłości. Wśród pobitych Palestyńczyków było wiele dzieci. Na zdjęciu: Zbrojni członkowie Hamasu w Gazie. (Zdjęcie: Chris McGrath/Getty Images)

Hamas raz jeszcze dowiódł, że istotnie jest grupą terrorystyczną, która uciska własną ludność i nie dopuszcza jej do wyrażania swojej opinii. Pokazał także, że kiedy jest w kłopotach, zrobi wszystko, by odwrócić uwagę od problemów u siebie.


Dla Hamasu najlepszym sposobem odwrócenia uwagi od narastającej frustracji wobec jego rządów jest atakowanie Izraela i Żydów. Wtedy Izrael musi odpowiedzieć, by się bronić. To pozwala Hamasowi na powiedzenie swojej ludności, że nie ma miejsca na wewnętrzne walki i spory, „ponieważ atakują nas Żydzi”. Żaden Palestyńczyk nie odważy się krytykować Hamasu, podczas gdy Izrael rzekomo „atakuje” Hamas”. Każdy, kto by to zrobił, byłby oskarżony o „zdradę” i „kolaborację z syjonistycznym wrogiem”.


To właśnie zdarzyło się w tym tygodniu, kiedy wystrzelono dwie rakiety na Tel Awiw. Atak rakietowy przyszedł wkrótce po tym, jak tysiące Palestyńczyków wyszło na ulice Gazy, żeby protestować przeciwko okropnej sytuacji gospodarczej – przeciw temu, że fundusze przeznaczone dla nich są zabierane na finansowanie terroryzmu – i żądając zakończenia represji Hamasu wobec własnej ludności.  


Przywódców Hamasu wyraźnie zaniepokoiły wielkie protesty, jakie odbywały się w Strefie Gazy. Wydawali się również zaniepokojeni zdjęciami i filmami wideo, które pokazywały członków Hamasu, jak biją, strzelają i aresztują setki pokojowych palestyńskich protestujących, których jedynym „przestępstwem” było żądanie godnego życia, pracy i lepszej przyszłości dla ich dzieci.


Przywódcy Hamas prawdopodobnie byliby szczęśliwi widząc izraelski odwet na Gazę za rakiety wystrzelone na Tel Awiw: takie działanie ze strony Izraela uciszyłoby narastający wśród Palestyńczyków gniew na terrorystyczną organizację Hamas, która rządzi nimi od lata 2007 roku. 


Rakiety wystrzelone na Tel Awiw i następujące po nich naloty izraelskiej armii, która uderzyła w cele Hamasu i Islamskiego Dżihadu w Strefie Gazy, istotnie przyćmiły wiadomości o starciach między Hamasem a palestyńskimi protestującymi. Nagle wszyscy mówili tylko o rakietowym ataku na Tel Awiw i wydaje się, że Hamasowi uszło na sucho bicie i strzelanie do pokojowo protestujących.


W ostatnich dniach tysiące Palestyńczyków wyszło na ulice w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy, by zaprotestować przeciwko koszmarnej sytuacji gospodarczej, pogorszonej przez decyzję Hamasu o nałożeniu nowych podatków. Bezprecedensowe protesty, prowadzone pod hasłem "My chcemy żyć!", wyraźnie zaskoczyły władców z Hamasu.  


Przywódcy Hamasu nie przewidzieli masowych protestów. Przywódcy Hamasu widocznie liczyli, że ich represyjne działania przeciwko Palestyńczykom w Strefie Gazy są tak ostre, że nikt nie ośmieli się publicznie protestować przeciwko coraz gorszej ekonomicznej i humanitarnej sytuacji.  


To może wyjaśnić reakcję Hamasu na masowe protesty, która według wszystkich doniesień była histeryczna i z użyciem skrajnej przemocy. W ciągu 24 godzin bojówkarze Hamasu i agenci sił bezpieczeństwa otworzyli ogień do setek protestujących Palestyńczyków, którzy skandowali: „Jesteśmy głodni!” i „Ratujcie Gazę przed zagłodzeniem!”  


Palestyńscy świadkowie naoczni powiedzieli, że Hamas używał setek bojówkarzy ze swojego militarnego skrzydła Ezaddin Al-Kassam, jak również agentów bezpieczeństwa, by zmiażdżyć demonstracje. „Wojownicy Al-Kassam napadają, aresztują, grożą, dławią, oblegają i narzucają ograniczenia wolności” - donosił Mohammed Bassouni, mieszkaniec Strefy Gazy.


Zdjęcia
 rannych Palestyńczyków (złamane ręce, sińce na całym ciele) pojawiły się w mediach społecznościowych, pokazując brutalność przemocy, jakiej Hamas użył do rozpędzenia protestów. Warto też zanotować, że wśród brutalnie pobitych przez Hamas Palestyńczyków było wiele dzieci.


Przemoc na ulicach Strefy Gazy jest prawdopodobnie największa, od kiedy Hamas przechwycił władzę nad Strefą Gazy 12 lat temu. Od tego czasu Hamas trzyma niemal dwa miliony Palestyńczyków jako zakładników swojego ciemiężącego reżimu. Hamas zamienił Strefę Gazy w dyktaturę, gdzie wolność jest atakowana codziennie. Hamas wciągnął Palestyńczyków w szereg wojen z Izraelem, które zniszczyły życie niezliczonym mieszkańcom Gazy.


Zdaniem wielu Palestyńczyków to, co Hamas robi w Strefie Gazy, jest równoznaczne ze zbrodniami wojennymi i zbrodniami wobec ludzkości.


Tymczasem społeczność międzynarodowa, a szczególnie Narody Zjednoczone, nadal dają się oszukiwać. Zamiast wywołać i zażądać odpowiedzialności od Hamasu za jego zbrodnie przeciwko własnej ludności, hipokryci w ONZ, międzynarodowe media i inne międzynarodowe fora nieustannie wskazują oskarżycielskim palcem na Izrael za obronę własnej ludności przeciwko rakietom i pociskom, niemal codziennie wystrzeliwanym na cywilne ośrodki w Izraelu.


Ostatnio w groteskowym oskarżeniu „eksperci” praw człowieka ONZ twierdzili, że Izrael mógł popełnić zbrodnie wojenne przez strzelanie do palestyńskich demonstrantów, którzy próbowali wyłamać płot graniczny między Gazą a Izraelem i wedrzeć się do Izraela. Zastrzeleni demonstranci byli głównie członkami Hamasu i Islamskiego Dżihadu, co obie te organizacje otwarcie przyznały. Innymi słowy, Izrael jest oskarżony o zbrodnie wojenne za obronę swojej granicy przeciwko terrorystom, próbującym wedrzeć się do kraju, by mordować lub porywać Izraelczyków.


Być może mały krok, taki jak obejrzenie łatwo dostępnego materiału, wyjaśniłoby sprawę. Ci „eksperci” praw człowieka ONZ mogliby, dla odmiany, rzucić okiem na wideo i zdjęcia przychodzące ze Strefy Gazy, żeby zobaczyć, kto jest naprawdę odpowiedzialny za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości: Hamas. Jego członkowie otwierają ogień do pokojowych protestujących, którzy ryzykują własne życie, by zakończyć straszne warunki ekonomiczne, jakie ich władcy stworzyli przez swoją katastrofalną politykę w Strefie Gazy.  


Przywódcy Hamasu – i tylko Hamasu – popełniają zbrodnie wojenne w Gazie i wokół niej. Popełniają zbrodnie wojenne przeciwko Żydom i popełniają zbrodnie wojenne przeciwko własnej ludności. Pora, by „eksperci” praw człowieka i zachodnie media obudziły się i zobaczyły fakty.


Hamas próbuje teraz ukryć swoje zbrodnie przeciwko swojej ludności przez wystrzelenie rakiet na Izrael. Zamiast potępiać Izrael za to, że się broni, ONZ powinna natychmiast wysłać komisję dochodzeniową do zbadania zbrodni wojennych Hamasu. Jeśli ONZ decyduje się tego nie robić, mogła by skorzystać z małego kroku i obejrzeć łatwo dostępny materiał, taki jak definicja "udzielania pomocy w dokonaniu przestępstwa".

 

Hamas War Crimes against Israel, Palestinians

Gatestone Institute, 18 marca 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 778 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk