Prawda

Środa, 22 stycznia 2020 - 22:27

« Poprzedni Następny »


Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom


Bassam Tawil 2019-03-20

W ostatnich dniach członkowie Hamasu w Gazie bili, strzelali i aresztowali setki pokojowych palestyńskich protestujących, których jedynym ”przestępstwem” było żądanie godnego życia, pracy i lepszej przyszłości. Wśród pobitych Palestyńczyków było wiele dzieci. Na zdjęciu: Zbrojni członkowie Hamasu w Gazie. (Zdjęcie: Chris McGrath/Getty Images)
W ostatnich dniach członkowie Hamasu w Gazie bili, strzelali i aresztowali setki pokojowych palestyńskich protestujących, których jedynym ”przestępstwem” było żądanie godnego życia, pracy i lepszej przyszłości. Wśród pobitych Palestyńczyków było wiele dzieci. Na zdjęciu: Zbrojni członkowie Hamasu w Gazie. (Zdjęcie: Chris McGrath/Getty Images)

Hamas raz jeszcze dowiódł, że istotnie jest grupą terrorystyczną, która uciska własną ludność i nie dopuszcza jej do wyrażania swojej opinii. Pokazał także, że kiedy jest w kłopotach, zrobi wszystko, by odwrócić uwagę od problemów u siebie.


Dla Hamasu najlepszym sposobem odwrócenia uwagi od narastającej frustracji wobec jego rządów jest atakowanie Izraela i Żydów. Wtedy Izrael musi odpowiedzieć, by się bronić. To pozwala Hamasowi na powiedzenie swojej ludności, że nie ma miejsca na wewnętrzne walki i spory, „ponieważ atakują nas Żydzi”. Żaden Palestyńczyk nie odważy się krytykować Hamasu, podczas gdy Izrael rzekomo „atakuje” Hamas”. Każdy, kto by to zrobił, byłby oskarżony o „zdradę” i „kolaborację z syjonistycznym wrogiem”.


To właśnie zdarzyło się w tym tygodniu, kiedy wystrzelono dwie rakiety na Tel Awiw. Atak rakietowy przyszedł wkrótce po tym, jak tysiące Palestyńczyków wyszło na ulice Gazy, żeby protestować przeciwko okropnej sytuacji gospodarczej – przeciw temu, że fundusze przeznaczone dla nich są zabierane na finansowanie terroryzmu – i żądając zakończenia represji Hamasu wobec własnej ludności.  


Przywódców Hamasu wyraźnie zaniepokoiły wielkie protesty, jakie odbywały się w Strefie Gazy. Wydawali się również zaniepokojeni zdjęciami i filmami wideo, które pokazywały członków Hamasu, jak biją, strzelają i aresztują setki pokojowych palestyńskich protestujących, których jedynym „przestępstwem” było żądanie godnego życia, pracy i lepszej przyszłości dla ich dzieci.


Przywódcy Hamas prawdopodobnie byliby szczęśliwi widząc izraelski odwet na Gazę za rakiety wystrzelone na Tel Awiw: takie działanie ze strony Izraela uciszyłoby narastający wśród Palestyńczyków gniew na terrorystyczną organizację Hamas, która rządzi nimi od lata 2007 roku. 


Rakiety wystrzelone na Tel Awiw i następujące po nich naloty izraelskiej armii, która uderzyła w cele Hamasu i Islamskiego Dżihadu w Strefie Gazy, istotnie przyćmiły wiadomości o starciach między Hamasem a palestyńskimi protestującymi. Nagle wszyscy mówili tylko o rakietowym ataku na Tel Awiw i wydaje się, że Hamasowi uszło na sucho bicie i strzelanie do pokojowo protestujących.


W ostatnich dniach tysiące Palestyńczyków wyszło na ulice w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy, by zaprotestować przeciwko koszmarnej sytuacji gospodarczej, pogorszonej przez decyzję Hamasu o nałożeniu nowych podatków. Bezprecedensowe protesty, prowadzone pod hasłem "My chcemy żyć!", wyraźnie zaskoczyły władców z Hamasu.  


Przywódcy Hamasu nie przewidzieli masowych protestów. Przywódcy Hamasu widocznie liczyli, że ich represyjne działania przeciwko Palestyńczykom w Strefie Gazy są tak ostre, że nikt nie ośmieli się publicznie protestować przeciwko coraz gorszej ekonomicznej i humanitarnej sytuacji.  


To może wyjaśnić reakcję Hamasu na masowe protesty, która według wszystkich doniesień była histeryczna i z użyciem skrajnej przemocy. W ciągu 24 godzin bojówkarze Hamasu i agenci sił bezpieczeństwa otworzyli ogień do setek protestujących Palestyńczyków, którzy skandowali: „Jesteśmy głodni!” i „Ratujcie Gazę przed zagłodzeniem!”  


Palestyńscy świadkowie naoczni powiedzieli, że Hamas używał setek bojówkarzy ze swojego militarnego skrzydła Ezaddin Al-Kassam, jak również agentów bezpieczeństwa, by zmiażdżyć demonstracje. „Wojownicy Al-Kassam napadają, aresztują, grożą, dławią, oblegają i narzucają ograniczenia wolności” - donosił Mohammed Bassouni, mieszkaniec Strefy Gazy.


Zdjęcia
 rannych Palestyńczyków (złamane ręce, sińce na całym ciele) pojawiły się w mediach społecznościowych, pokazując brutalność przemocy, jakiej Hamas użył do rozpędzenia protestów. Warto też zanotować, że wśród brutalnie pobitych przez Hamas Palestyńczyków było wiele dzieci.


Przemoc na ulicach Strefy Gazy jest prawdopodobnie największa, od kiedy Hamas przechwycił władzę nad Strefą Gazy 12 lat temu. Od tego czasu Hamas trzyma niemal dwa miliony Palestyńczyków jako zakładników swojego ciemiężącego reżimu. Hamas zamienił Strefę Gazy w dyktaturę, gdzie wolność jest atakowana codziennie. Hamas wciągnął Palestyńczyków w szereg wojen z Izraelem, które zniszczyły życie niezliczonym mieszkańcom Gazy.


Zdaniem wielu Palestyńczyków to, co Hamas robi w Strefie Gazy, jest równoznaczne ze zbrodniami wojennymi i zbrodniami wobec ludzkości.


Tymczasem społeczność międzynarodowa, a szczególnie Narody Zjednoczone, nadal dają się oszukiwać. Zamiast wywołać i zażądać odpowiedzialności od Hamasu za jego zbrodnie przeciwko własnej ludności, hipokryci w ONZ, międzynarodowe media i inne międzynarodowe fora nieustannie wskazują oskarżycielskim palcem na Izrael za obronę własnej ludności przeciwko rakietom i pociskom, niemal codziennie wystrzeliwanym na cywilne ośrodki w Izraelu.


Ostatnio w groteskowym oskarżeniu „eksperci” praw człowieka ONZ twierdzili, że Izrael mógł popełnić zbrodnie wojenne przez strzelanie do palestyńskich demonstrantów, którzy próbowali wyłamać płot graniczny między Gazą a Izraelem i wedrzeć się do Izraela. Zastrzeleni demonstranci byli głównie członkami Hamasu i Islamskiego Dżihadu, co obie te organizacje otwarcie przyznały. Innymi słowy, Izrael jest oskarżony o zbrodnie wojenne za obronę swojej granicy przeciwko terrorystom, próbującym wedrzeć się do kraju, by mordować lub porywać Izraelczyków.


Być może mały krok, taki jak obejrzenie łatwo dostępnego materiału, wyjaśniłoby sprawę. Ci „eksperci” praw człowieka ONZ mogliby, dla odmiany, rzucić okiem na wideo i zdjęcia przychodzące ze Strefy Gazy, żeby zobaczyć, kto jest naprawdę odpowiedzialny za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości: Hamas. Jego członkowie otwierają ogień do pokojowych protestujących, którzy ryzykują własne życie, by zakończyć straszne warunki ekonomiczne, jakie ich władcy stworzyli przez swoją katastrofalną politykę w Strefie Gazy.  


Przywódcy Hamasu – i tylko Hamasu – popełniają zbrodnie wojenne w Gazie i wokół niej. Popełniają zbrodnie wojenne przeciwko Żydom i popełniają zbrodnie wojenne przeciwko własnej ludności. Pora, by „eksperci” praw człowieka i zachodnie media obudziły się i zobaczyły fakty.


Hamas próbuje teraz ukryć swoje zbrodnie przeciwko swojej ludności przez wystrzelenie rakiet na Izrael. Zamiast potępiać Izrael za to, że się broni, ONZ powinna natychmiast wysłać komisję dochodzeniową do zbadania zbrodni wojennych Hamasu. Jeśli ONZ decyduje się tego nie robić, mogła by skorzystać z małego kroku i obejrzeć łatwo dostępny materiał, taki jak definicja "udzielania pomocy w dokonaniu przestępstwa".

 

Hamas War Crimes against Israel, Palestinians

Gatestone Institute, 18 marca 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 716 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11
Bal tchórzy, opętanych i szubrawców   Koraszewski   2019-09-05
Do europejskich przywódców: żydowskie życie jest tanie   Milliere   2019-09-03
Hamas, Islamski Dżihad: "Krąg ognia rozszerza się"   Toameh   2019-08-31
Wehikuł czasu Mahmouda Abbasa skazuje pokój (raz jeszcze)   Tobin   2019-08-30
Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20
Radziecki antysyjonizm i współczesny antysemityzm lewicy   Tabarovsky   2019-05-18
Między Eurowizją a tańcem z Hamasem   Collins   2019-05-12
Ilhan Omar – ignorancja i bigoteria w sprawie rakiet z Gazy   Dershowitz   2019-05-09
Jak palestyńscy przywódcy zachęcają do terroryzmu   Tawil   2019-05-08
Nie, to nie jest o „rasie”   Rosenthal   2019-05-06
Unia Europejska: pielęgnowanie niestabilności i terroryzmu na Bliskim Wschodzie   Kahn   2019-05-05
Facebook walczy z Fake News stronniczym wideo z Gazy   Miller   2019-05-04
Abbas chce kryzysu humanitarnego   Bergman   2019-05-01
Dlaczego główny nurt polityki jest winny szerzenia się antysemityzmu   Collier   2019-04-29
Grecja: „Strefa zakazana” w Atenach?   Polizoidou   2019-04-27
Iran: nowe słownictwo lalki brzuchomówcy   Taheri   2019-04-26
Co dzieje się z Palestyńczykami, którzy żądają lepszego życia?   Toameh   2019-04-23
Uczciwość Hamasu i umowa stulecia   Toameh   2019-04-20
Współczujący wszystkich krajów łączą się   Koraszewski   2019-04-17
Tak, palestyńska tożsamość jest pomyślana tylko jako broń przeciwko Izraelowi     2019-04-15
Co się kryje za sprzeciwem wobec pokoju z Izraelem?   Tawil   2019-04-07
Wielka Brytania: Radykalni muzułmanie mile widziani, prześladowani  chrześcijanie wręcz przeciwnie   Ibrahim   2019-04-06
Konflikt świata z Izraelem w liczbach. Izraelsko-arabski konflikt w kontekście – jakiego nigdy nie widzieliście   Collier   2019-04-03
Między Gazą a Wzgórzami Golan   Collins   2019-03-31
Iran krok za krokiem zbliża się do swojego celu:  "wymazania Izraela z mapy"   Rafizadeh   2019-03-27
CODE PINK przekracza czerwoną linię w Iranie   Collins   2019-03-24
Iran: egzekucje dzieci, amputacje, chłosty   Rafizadeh   2019-03-22
Uratowani Jazydzi stoją przed ponurą przyszłością po powrocie do Iraku   Frantzman   2019-03-21
Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom   Tawil   2019-03-20
Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07
Iran: narastające prześladowania chrześcijan   Rafizadeh   2019-03-05

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk