Prawda

Piątek, 24 wrzesnia 2021 - 17:48

« Poprzedni Następny »


Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie


Ruthie Blum 2021-05-13

Palestyński prezydent Mahmoud Abbas wypowiada się na spotkaniu Rady Rewolucyjnej ruchu Fatahu w palestyńskim biurze prezydenckim w Ramallah 18 grudnia 2019 r.(zdjęcie: FLASH90) 

Palestyński prezydent Mahmoud Abbas wypowiada się na spotkaniu Rady Rewolucyjnej ruchu Fatahu w palestyńskim biurze prezydenckim w Ramallah 18 grudnia 2019 r.

(zdjęcie: FLASH90)

 Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, może tracić mocną pozycję wśród swoich, ale nadal wie, jak przekonać darczyńców za granicą, że wszystko, czego chce, to niepodległego państwa dla swojego “uciskanego” i “okupowanego” narodu.  

 

To był powód, dla którego wezwał do wyborów, których nigdy nie zamierzał przeprowadzić, a potem je anulował, kiedy zbliżał się termin, twierdząc kłamliwie, że wina leży po stronie Izraela, który “zakazał” uczestnictwa w wyborach Arabom ze wschodniej Jerozolimy.


Wyjaśnia to także list, jaki wysłał w piątek do izraelskiego prezydenta, Reuvena Rivlina, wyrażając “smutek” z powodu tragedii na górze Meron w czwartek wieczorem, “która pochłonęła życie dziesiątek ofiar”.

 

Pisząc o śmiertelnym ścisku przy grobie rabina Szimona bar Johaia podczas obchodów Lag Ba’omer, Abbas dodał: “Modlimy się za ofiary i mamy nadzieję na wyzdrowienie rannych”.  

 

To może brzmieć jak autentyczne kondolencje – może nawet gest dobrej woli wobec Izraela – gdyby nie fakt, że Abbas spędził całą swoją karierę zawodową (poczynając od pracy doktorskiej na moskiewskim uniwersytecie, w której zaprzeczał Holocaustowi), na podżeganiu swojej ludności do zabijania Żydów.

 

Nie trzeba nawet cofać się do jego przeszłości. Przez cały czas, także w zeszłym tygodniu, przedstawiciele AP pod jego rządami wykazywali konsekwentne poparcie dla mordowania z zimną krwią niewinnych Izraelczyków.

 

Na przykład, w niedzielę (2 maja) po południu oddział Fatahu w Nablus wezwał mieszkańców terenów otaczających trasę ucieczki sprawcy strzelaniny na skrzyżowaniu Tapuah, by wymazali materiał filmowy z CCTV [kamer monitoringu], który mógłby pomóc izraelskim służbom bezpieczeństwa w zatrzymaniu terrorysty.

 

Jak ujawnił instytut badawczy Palestinian Media Watch (PMW) po ataku – w którym rany odniosło troje 19-letnich studentów, Benaja Peretz, Amichai Hala i Jehuda Guetta (Guetta zmarł w środę wieczorem z powodu odniesionych ran) - grupa Fatahu wezwała na Facebooku, by ludzie “pozbywali się nagrań w kamerach monitoringu w waszych domach i biznesach i nie przekazywali sobie wzajemnie żadnych treści medialnych”.   

 

W innym poście tego samego dnia Komisja Informacji i Kultury Fatahu powtórzyła “nacisk” oddziału z Nablus na “opór [jako] naturalne prawo palestyńskiego ludu przeciwko syjonistycznej arogancji”.

 

Te wypowiedzi pojawiły się natychmiast po próbie zamachu nożowniczego na skrzyżowaniu Gusz Ecjon. W tym wypadku 60-letnia Palestynka rzuciła się z nożem na izraelskich żołnierzy. Kiedy ignorowała ich wezwania, by się zatrzymała, strzelili w powietrze. Kiedy to nie odstraszyło jej, celowali w jej nogi. Później zmarła w szpitalu.

 

Mimo dającego się przewidzieć szkalowania IDF, w relacjach przeoczono jeden aspekt tego wydarzenia – klimat stworzony przez Abbasa w AP.

 

Podobno ta kobieta miała emocjonalne problemy, być może związane z kwestiami “hańby”. Jest więc możliwe, że zaaranżowała ten scenariusz, by zakończyć swoje życie jako bohaterka i męczennica. To nie tylko natychmiast zamienia ją we wzór osobowy w AP, ale gwarantuje jej rodzinie wielkie, comiesięczne wypłaty z budżetu Abbasa „płaca za morderstwo”.

 

Podobna mogła być motywacja Palestyńczyka, który dwa dni wcześniej podbiegł do policjanta i zamierzył się na niego stłuczoną butelką na skrzyżowaniu Efrat. On także został postrzelony, kiedy odmówił zatrzymania się.  

 

Tymczasem, jak informuje PMW, trzy dni przed opisanymi incydentami oficjalna telewizja AP nadała program z doradcą Abbasa ds. religijnych, który nauczał widzów: "Islam nie chce, byście byli podporządkowani innym" i "jeśli zginiecie w walce, pójdziecie do raju; jeśli zabijecie wrogów, pójdą oni do piekła".

 

Innymi słowy, nagły wzrost przemocy od początku muzułmańskiego miesiąca ramadanu w połowie kwietnia nie pojawił się znikąd. To samo dotyczy tak zwanej “intifady TikTok” – najnowszej palestyńskiej mody bicia ortodoksyjnych Żydów i dzielenie się nagraniami z tych  napadów na popularnej platformie społecznościowej.  

 

Według dyrektora PMW, Itamara Marcusa, w tygodniu przed ramadanem program telewizji palestyńskiej “Melodia ojczyzny” wielokrotnie nadawał muzyczne wideo, na którym Palestyńczycy deklamowali: “Wystrzeliłem moje kule, rzuciłem moją bombę, detonowałem, detonowałem, detonowałem mój [samobójczy] pas… Mój bracie, rzuć moją krew na wroga jak kule”.

 

Podczas nadawania piosenki narrator wtrąca: “Będziemy bronić Palestyny naszymi ciałami. Nasze kule będą wydawać dźwięki radości, by zapowiadać oznaki zwycięstwa w celu odcięcia najeźdźczych okupantów, którzy przybyli zza morza i osiedlili się na naszej ziemi”. 

 

Moment nagłego wzrostu podżegania nie był wybrany przypadkowo. Wobec poważnej opozycji wewnątrz Fatahu i obawiając się bardzo realnej możliwości zwycięstwa Hamasu na Zachodnim Brzegu, podobnie jak w 2006 w Gazie, Abbas zwrócił się do swojej ulubionej, tradycyjnej strategii: demonizowania Żydów i Izraela. Oczywiście, dla niego nie jest to nic nowego; przez lata karmił swoją ludność antysemickimi oszczerstwami.

 

Wśród nich są takie twierdzenia, jak to że Izrael kradnie narządy do przeszczepów i zatruwa źródła wody niewinnych Palestyńczyków. Później podsycał wymysł, że Izrael odmawia szczepionek Palestyńczykom, kiedy sam kategorycznie odrzucił dwie izraelskie oferty otwarcia stacji szczepień przeciwko koronawirusowi na Wzgórzu Świątynnym, miejscu meczetu Al-Aksa, by palestyńscy wierni mogli tam otrzymywać szczepienia.  

 

Tak się składa, że jest to muzułmańska świątynia, którą regularnie wykorzystuje dla wywoływania zamieszek. Co działa jak magia.

 

Oznajmienie, że Żydzi przychodzą, by szturmem wziąć to miejsce święte i “bezczeszczą je swoimi brudnymi stopami” jest znakomitą sztuczką, która rozwściecza wyładowanych testosteronem młodych mężczyzn rwących się do walki. Istotnie, wbrew większości doniesień o rozruchach w Jerozolimie podczas ramadanu, to wzmożone podżeganie przez Abbasa i jego pachołków zapaliło przysłowiowy i rzeczywisty ogień.

 

AP i jej apologeci w Izraelu oznajmili, że wszystkie te napaści na izraelskich policjantów i żydowskich przechodniów były spowodowane rozmieszczeniem barier wokół Bramy Damasceńskiej na Starym Mieście Jerozolimy. Niemniej, kiedy bariery usunięto 25 kwietnia, setki mieszkańców wschodniej Jerozolimy zalały to miejsce i skandowały: “Krwią i ogniem wyzwolimy cię, Palestyno”.

 

Jak na ironię, powodem, dla którego policja odgrodziła to miejsce, było zapobieżenie tego właśnie typu wydarzeniom. Abbas nie mógłby być szczęśliwszy wobec tego pokazu, szczególnie dlatego, że Hamas przyćmiewał go przez zarzucanie południowego Izraela gradem rakiet. Abbas użył więc Jerozolimy jako najnowszej wymówki anulowania wyborów i wzmocnienia swojej pozycji.

 

Niefortunnie dla terrorystycznej organizacji, która rządzi Gazą, nie będzie ona miała okazji  umocnienia swojej władzy przez urny wyborcze. Choć jednak przeszkodą jest Abbas, Hamas też obwinia Izrael.

 

Nie ma tu żadnej niespodzianki. Używanie Izraela jako kozła ofiarnego i cel jakim jest likwidacja żydowskiego państwa są dwiema sprawami, które są wspólne dla Fatahu i Hamasu. Jedyna różnica polega na tym, że Abbas w obu sprawach kłamie Zachodowi.

 

Mahmoud Abbas’s default ploy: Antisemitic incitement

Jerusalem Post, 6 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRuthie Blum

Amerykańsko-izraelska dziennikarka, publicystka Jerusalem Post.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 953 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk