Prawda

Czwartek, 18 sierpnia 2022 - 06:37

« Poprzedni Następny »


Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie


Ruthie Blum 2021-05-13

Palestyński prezydent Mahmoud Abbas wypowiada się na spotkaniu Rady Rewolucyjnej ruchu Fatahu w palestyńskim biurze prezydenckim w Ramallah 18 grudnia 2019 r.(zdjęcie: FLASH90) 

Palestyński prezydent Mahmoud Abbas wypowiada się na spotkaniu Rady Rewolucyjnej ruchu Fatahu w palestyńskim biurze prezydenckim w Ramallah 18 grudnia 2019 r.

(zdjęcie: FLASH90)

 Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, może tracić mocną pozycję wśród swoich, ale nadal wie, jak przekonać darczyńców za granicą, że wszystko, czego chce, to niepodległego państwa dla swojego “uciskanego” i “okupowanego” narodu.  

 

To był powód, dla którego wezwał do wyborów, których nigdy nie zamierzał przeprowadzić, a potem je anulował, kiedy zbliżał się termin, twierdząc kłamliwie, że wina leży po stronie Izraela, który “zakazał” uczestnictwa w wyborach Arabom ze wschodniej Jerozolimy.


Wyjaśnia to także list, jaki wysłał w piątek do izraelskiego prezydenta, Reuvena Rivlina, wyrażając “smutek” z powodu tragedii na górze Meron w czwartek wieczorem, “która pochłonęła życie dziesiątek ofiar”.

 

Pisząc o śmiertelnym ścisku przy grobie rabina Szimona bar Johaia podczas obchodów Lag Ba’omer, Abbas dodał: “Modlimy się za ofiary i mamy nadzieję na wyzdrowienie rannych”.  

 

To może brzmieć jak autentyczne kondolencje – może nawet gest dobrej woli wobec Izraela – gdyby nie fakt, że Abbas spędził całą swoją karierę zawodową (poczynając od pracy doktorskiej na moskiewskim uniwersytecie, w której zaprzeczał Holocaustowi), na podżeganiu swojej ludności do zabijania Żydów.

 

Nie trzeba nawet cofać się do jego przeszłości. Przez cały czas, także w zeszłym tygodniu, przedstawiciele AP pod jego rządami wykazywali konsekwentne poparcie dla mordowania z zimną krwią niewinnych Izraelczyków.

 

Na przykład, w niedzielę (2 maja) po południu oddział Fatahu w Nablus wezwał mieszkańców terenów otaczających trasę ucieczki sprawcy strzelaniny na skrzyżowaniu Tapuah, by wymazali materiał filmowy z CCTV [kamer monitoringu], który mógłby pomóc izraelskim służbom bezpieczeństwa w zatrzymaniu terrorysty.

 

Jak ujawnił instytut badawczy Palestinian Media Watch (PMW) po ataku – w którym rany odniosło troje 19-letnich studentów, Benaja Peretz, Amichai Hala i Jehuda Guetta (Guetta zmarł w środę wieczorem z powodu odniesionych ran) - grupa Fatahu wezwała na Facebooku, by ludzie “pozbywali się nagrań w kamerach monitoringu w waszych domach i biznesach i nie przekazywali sobie wzajemnie żadnych treści medialnych”.   

 

W innym poście tego samego dnia Komisja Informacji i Kultury Fatahu powtórzyła “nacisk” oddziału z Nablus na “opór [jako] naturalne prawo palestyńskiego ludu przeciwko syjonistycznej arogancji”.

 

Te wypowiedzi pojawiły się natychmiast po próbie zamachu nożowniczego na skrzyżowaniu Gusz Ecjon. W tym wypadku 60-letnia Palestynka rzuciła się z nożem na izraelskich żołnierzy. Kiedy ignorowała ich wezwania, by się zatrzymała, strzelili w powietrze. Kiedy to nie odstraszyło jej, celowali w jej nogi. Później zmarła w szpitalu.

 

Mimo dającego się przewidzieć szkalowania IDF, w relacjach przeoczono jeden aspekt tego wydarzenia – klimat stworzony przez Abbasa w AP.

 

Podobno ta kobieta miała emocjonalne problemy, być może związane z kwestiami “hańby”. Jest więc możliwe, że zaaranżowała ten scenariusz, by zakończyć swoje życie jako bohaterka i męczennica. To nie tylko natychmiast zamienia ją we wzór osobowy w AP, ale gwarantuje jej rodzinie wielkie, comiesięczne wypłaty z budżetu Abbasa „płaca za morderstwo”.

 

Podobna mogła być motywacja Palestyńczyka, który dwa dni wcześniej podbiegł do policjanta i zamierzył się na niego stłuczoną butelką na skrzyżowaniu Efrat. On także został postrzelony, kiedy odmówił zatrzymania się.  

 

Tymczasem, jak informuje PMW, trzy dni przed opisanymi incydentami oficjalna telewizja AP nadała program z doradcą Abbasa ds. religijnych, który nauczał widzów: "Islam nie chce, byście byli podporządkowani innym" i "jeśli zginiecie w walce, pójdziecie do raju; jeśli zabijecie wrogów, pójdą oni do piekła".

 

Innymi słowy, nagły wzrost przemocy od początku muzułmańskiego miesiąca ramadanu w połowie kwietnia nie pojawił się znikąd. To samo dotyczy tak zwanej “intifady TikTok” – najnowszej palestyńskiej mody bicia ortodoksyjnych Żydów i dzielenie się nagraniami z tych  napadów na popularnej platformie społecznościowej.  

 

Według dyrektora PMW, Itamara Marcusa, w tygodniu przed ramadanem program telewizji palestyńskiej “Melodia ojczyzny” wielokrotnie nadawał muzyczne wideo, na którym Palestyńczycy deklamowali: “Wystrzeliłem moje kule, rzuciłem moją bombę, detonowałem, detonowałem, detonowałem mój [samobójczy] pas… Mój bracie, rzuć moją krew na wroga jak kule”.

 

Podczas nadawania piosenki narrator wtrąca: “Będziemy bronić Palestyny naszymi ciałami. Nasze kule będą wydawać dźwięki radości, by zapowiadać oznaki zwycięstwa w celu odcięcia najeźdźczych okupantów, którzy przybyli zza morza i osiedlili się na naszej ziemi”. 

 

Moment nagłego wzrostu podżegania nie był wybrany przypadkowo. Wobec poważnej opozycji wewnątrz Fatahu i obawiając się bardzo realnej możliwości zwycięstwa Hamasu na Zachodnim Brzegu, podobnie jak w 2006 w Gazie, Abbas zwrócił się do swojej ulubionej, tradycyjnej strategii: demonizowania Żydów i Izraela. Oczywiście, dla niego nie jest to nic nowego; przez lata karmił swoją ludność antysemickimi oszczerstwami.

 

Wśród nich są takie twierdzenia, jak to że Izrael kradnie narządy do przeszczepów i zatruwa źródła wody niewinnych Palestyńczyków. Później podsycał wymysł, że Izrael odmawia szczepionek Palestyńczykom, kiedy sam kategorycznie odrzucił dwie izraelskie oferty otwarcia stacji szczepień przeciwko koronawirusowi na Wzgórzu Świątynnym, miejscu meczetu Al-Aksa, by palestyńscy wierni mogli tam otrzymywać szczepienia.  

 

Tak się składa, że jest to muzułmańska świątynia, którą regularnie wykorzystuje dla wywoływania zamieszek. Co działa jak magia.

 

Oznajmienie, że Żydzi przychodzą, by szturmem wziąć to miejsce święte i “bezczeszczą je swoimi brudnymi stopami” jest znakomitą sztuczką, która rozwściecza wyładowanych testosteronem młodych mężczyzn rwących się do walki. Istotnie, wbrew większości doniesień o rozruchach w Jerozolimie podczas ramadanu, to wzmożone podżeganie przez Abbasa i jego pachołków zapaliło przysłowiowy i rzeczywisty ogień.

 

AP i jej apologeci w Izraelu oznajmili, że wszystkie te napaści na izraelskich policjantów i żydowskich przechodniów były spowodowane rozmieszczeniem barier wokół Bramy Damasceńskiej na Starym Mieście Jerozolimy. Niemniej, kiedy bariery usunięto 25 kwietnia, setki mieszkańców wschodniej Jerozolimy zalały to miejsce i skandowały: “Krwią i ogniem wyzwolimy cię, Palestyno”.

 

Jak na ironię, powodem, dla którego policja odgrodziła to miejsce, było zapobieżenie tego właśnie typu wydarzeniom. Abbas nie mógłby być szczęśliwszy wobec tego pokazu, szczególnie dlatego, że Hamas przyćmiewał go przez zarzucanie południowego Izraela gradem rakiet. Abbas użył więc Jerozolimy jako najnowszej wymówki anulowania wyborów i wzmocnienia swojej pozycji.

 

Niefortunnie dla terrorystycznej organizacji, która rządzi Gazą, nie będzie ona miała okazji  umocnienia swojej władzy przez urny wyborcze. Choć jednak przeszkodą jest Abbas, Hamas też obwinia Izrael.

 

Nie ma tu żadnej niespodzianki. Używanie Izraela jako kozła ofiarnego i cel jakim jest likwidacja żydowskiego państwa są dwiema sprawami, które są wspólne dla Fatahu i Hamasu. Jedyna różnica polega na tym, że Abbas w obu sprawach kłamie Zachodowi.

 

Mahmoud Abbas’s default ploy: Antisemitic incitement

Jerusalem Post, 6 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRuthie Blum

Amerykańsko-izraelska dziennikarka, publicystka Jerusalem Post.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1090 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk