Prawda

Piątek, 1 marca 2024 - 04:47

« Poprzedni Następny »


Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy


Steven Stalinsky 2023-08-11Zamachowiec z synagogi Tree of Life, Bowers, został skazany na karę śmierci, sprawiedliwość wymaga również zamknięcia Gab – platformy mediów społecznościowych jego sympatyków, gdzie zamach ten nadal jest codziennie wychwalany i gdzie użytkownicy nadal zamieszczają groźby przemocy wobec synagog i Żydów, wzywają do zabijania polityków i obalenia rządu USA.

Platforma mediów społecznościowych Gab jest wylęgarnią radykałów i bramą do radykalizacji postaw i przemocy. Organy ścigania i ci, którzy badają nienawiść w Internecie, doskonale znają treści publikowane na Gab. Jednak nic nie zostało z tym zrobione – nawet po tym, jak Robert Bowers wszedł do synagogi Tree of Life w Pittsburghu z wieloma sztukami broni palnej 27 października 2018 r., krzycząc: „Wszyscy Żydzi muszą zginąć” i zabił 11 osób.


Bowers był aktywnym czytelnikiem i szerzycielem nienawiści na Gab; kilka minut przed szałem morderstwa napisał na tym forum: „Nie mogę siedzieć bezczynnie i patrzeć, jak moi ludzie są mordowani. Pieprzyć optykę, wchodzę”. Jego słowa są teraz okrzykiem bojowym dla podżegaczy nienawiści na platformie, gdzie został kanonizowany jako neonazistowski „święty”, do naśladowania którego aspirują inni.Gab szczyci się tym, że jest „ośrodkiem wolności słowa w Internecie”. Ale to naprawdę oznacza, że jego użytkownicy mogą otwarcie i bezkarnie nawoływać do morderstwa. Niedawno opublikowany tam mem głosił: „Władza żydowska nienawidzi wolności słowa, ponieważ kiedy ludzie mogą mówić prawdę, najbardziej oczywistą prawdą jest to, że Żydzi stanowią zagrożenie dla naszych społeczeństw”. Jak napisała jedna z kobiet na swoim koncie: „Dołączyłam do Gab w zeszłym roku i po raz pierwszy dowiedziałam się o Żydach… Teraz ujawniamy Żyda, wieszamy swastyki i codziennie walczymy”.


Większość po raz pierwszy usłyszała o Gab po ataku na synagogę Tree of Life, którego przypominanie stało się wezwaniem bojowym na platformie i podsyca używanie jej przez neonazistów, zwolenników białej supremacji i przeciwników rządu jako bezpiecznej przystani online. Każdego 27 października użytkownicy świętują rocznicę ataku wpisami wspierającymi Bowersa i jego działania, a także wezwaniami do morderstwa, takimi jak „Poświęć chwilę, aby zastanowić się nad jego dzisiejszą ofiarą” i „[synagogi] są uzasadnionym celem wojskowym, w którym Żydzi wszystkich odmian spiskują, aby pozbawić nasz lud jego przyrodzonego prawa”. Ponadto na platformie odbywają się coroczne obchody urodzin Bowersa, które podkreślają jego „odwagę, by podjąć walkę z 11 żydłakami w jego dniu akcji” oraz jego „inspirację dla tysiąca kolejnych świętych”.


W tchórzliwej próbie zdystansowania się od ataku Gab wystosował półprzeprosiny, stwierdzając, że „jednoznacznie wypiera się i potępia wszelkie akty terroryzmu i przemocy” oraz że jest „zasmucony i zniesmaczony wiadomościami o przemocy w Pittsburghu”. Oświadczenie zostało od tego czasu usunięte i nie było dnia bez niezliczonych gróźb na platformie przeprowadzenia ataków podobnych do masakry w Tree of Life.Przeskoczmy o pięć lat. 12 czerwca 2023 roku, dziewiątego dnia procesu Bowersa, kiedy postawiono mu 63 zarzuty federalne, a rząd domagał się dla niego kary śmierci, otwarcie antysemicki dyrektor generalny Gab, Andrew Torba, został zmuszony do złożenia zeznań. Powiedział sądowi, że wolność słowa, dla której założył swoją platformę, może obejmować treści antysemickie, „jeśli jest chroniona przez Pierwszą Poprawkę”. Zapytany, czy na Gabie są antysemickie posty, Torba odpowiedział: „Myślę, że to zależy od tego, jak zdefiniujesz antysemityzm”. Zapytany, czy osobiście publikuje „szalone” lub antysemickie treści na Gab, skłamał i zaprzeczył.


Jak na ironię, niektórzy z najbardziej zaciekłych neonazistów i zwolenników białej supremacji na Gab zaczęli teraz atakować Torbęjednocześnie atakując i wyrażając nienawiść do Żydów i mniejszości. Po zeznaniach Torby coraz więcej użytkowników Gaba szydzi z niego na platformie. Ich ataki obejmują nazywanie go „hipokrytycznym narcyzem”, który „jest kłamcą i szerzy kłamstwa” oraz „sprzedał nasze metadane żydłakom”. Gab, jak twierdzono, „blokuje lub ukrywa wszystko, co niszczy” jego własne argumenty, i „jest przekrętem dla gotówki”, na którym „oprogramowanie innych firm profiluje i bazuje wszystko”. Inni dodali, że skoro Gab szuka inwestorów, „wyprzedaje się żydłakom”. Były tam wpisy: "Możesz pożegnać się ze swoją wolnością słowa”.


Jeszcze inni przyjrzeli się pochodzeniu etnicznemu Torby, twierdząc, że jest Turkiem i stwierdzając, że „Torba jest turkiem, turcy i żydzi zawsze oszukują Białych”. Ta teoria spiskowa najprawdopodobniej wywodzi się od współzałożyciela Gab, Ekrema Büyükkayi, który ma siedzibę w Stambule, oraz jego byłego dyrektora operacyjnego, Utsava Sanduja, który na swoim koncie na Twitterze mówi, że jest „indyjskim analitykiem”. Obaj opuścili firmę w 2018 roku – Sanduja przed atakiem na Tree of Life, po tym, jak użytkownicy Gab zagrozili życiu jego i jego żony, która pracowała w synagodze, oraz Büyükkaya krótko po tym.


Po tym, jak Bowers przeprowadził atak na Tree of Life, jego przyjaciele na Gab kontynuowali swoją misję i kontynuują ją do dziś. Jeden z nich, który od lat groził atakami na Żydów, chwalił się, że był przesłuchiwany przez FBI w sprawie jego relacji z Bowersem i na swoim koncie Gab regularnie dzieli się swoim planem „eksterminacji Żydów”, w tym – zaledwie w zeszłym tygodniu – bliskimi atakami na synagogi. Inny napisał, że czytał o procesie i chwalił się, że Bowers „był cały czas w mojej skrzynce odbiorczej na moim ostatnim koncie Gab” i „lubił” wszystkie jego posty.


Wielu innych na Gab świętuje Bowersa jako „więźnia politycznego”, który musi „zostać uwolniony”, nazywając jego proces „całkowitą hipokryzją i nadużyciem sądowym”. Jeden z użytkowników powiedział, że ma nadzieję, że pewnego dnia „uwolni” Bowersa z więzienia, a inny obiecał w tym tygodniu „jednego martwego Żyda” za każdy dzień spędzony przez niego w więzieniu.


Podkreślając powiązania Bowersa z Gabem, w poście zauważono, że „jeden z Gaba idzie dziś przed sąd”, z jego dużym zdjęciem z podpisem „ROBERT BOWERS NIE ZROBIŁ NIC ZŁEGO”. Po ogłoszeniu werdyktu – winny wszystkich 63 zarzutów, w tym 11 zarzutów przestępstw z nienawiści skutkujących śmiercią – inny użytkownik podsumował jego znaczenie dla wielu użytkowników platformy jako „bohatera Ameryki i przewodnie światło dla ruchu i dla wszystkich Gabbersów”.Nie jest niespodzianką, że od czasu wydania werdyktu codziennie nawoływano na Gab do ataków na Żydów: „oko za oko”; „będziemy walczyć o odzyskanie naszego kraju, wszyscy Żydzi muszą zginąć”; i „Żydzi muszą zostać schwytani i wyeliminowani. Ich majątek skonfiskowany. Ich ‘biznesowe’ twory zniszczone. Ich dziedzictwo unicestwione”.


Posty z kilku dni poprzedzających werdykt zawierały ostrzeżenie: „Idziemy po was, żydłaki. Nie będzie dokąd uciekać. Dni rasy żydowskiej są policzone”. Inny stwierdził: „Nie martwcie się, pieprzone gobliny z haczykowatymi nosami. W końcu dopadniemy każdego z was. Prawdziwy nadchodzący holokaust sprawi, że wasz fałszywy będzie wyglądał jak pieprzony podwieczorek".


Jeden z użytkowników napisał na swoim koncie Gab, że atak Bowersa był uzasadniony, podczas gdy inni nazwali jego działania „dopuszczalnymi” i dodali, że działał w samoobronie. Jeszcze inni zamieszczali wiersze: „Witaj we dnie i w nocy, dzielny bohaterze, twoja sława rozeszła się daleko po wszystkich miejscach na ziemi”.


Gdy zbliżał się wyrok skazujący Bowersa, liczba wspierających go postów na Gab wzrosła. Jeden z użytkowników wyraził nadzieję na „sprawiedliwość” dla Bowersa, stwierdzając, że „samoobrona nie jest przestępstwem ani ratowanie życia dzieci poprzez neutralizację członków satanistycznego kultu gwałcącego dzieci, który gromadzi się w twojej społeczności. Wolność dla Roberta Bowersa !" Odpowiedzi na post zawierały: „Niech jego słowa: ‘Pieprzyć optykę, wchodzę’ będą naszym wezwaniem do czynu. Bowers to człowiek, który żyje i umiera od miecza w miłości do naszego ludu”.W kilka chwil po wydaniu wyroku na Bowersa użytkownicy Gab opublikowali swoje oburzenie wraz z dalszymi groźbami. Nazywając werdykt „perwersją prawną za zabicie 11 żydłaków”, wezwali do „święta federalnego” na cześć Bowersa, którego czyny były heroiczne i „zasługiwały na paradę”. Inny stwierdził: „Pieprzyć Żydów” i przepowiedział, że Bowers „będzie męczennikiem”.Ta fala intensywnego wsparcia na Gab jest podobna do tego, co wydarzyło się bezpośrednio po ataku, kiedy użytkownicy zaczęli umieszczać Bowersa jako swojego awatara i poświęcać mu całe konta fanów. Konto „Robert Bowers @ SquirrelHillKilla” – które jest nadal aktywne – zawiera zdjęcie profilowe przedstawiające czaszkę ze swastyką na czole; jego awatar to Bowers z opaską „Zabij Żydów”. Jego motto brzmi „Pieprzyć optykę, wchodzę” i udostępnia wiadomości, takie jak „Wskazówka dla profesjonalistów: jeśli zamierzasz #zabijaćżydów, musisz ćwiczyć”. Inny stwierdził: „Robert Bowers jest TYLKO JEDNYM z wielu w naszej awangardzie zbawienia rasy. Ci patrioci są czubkiem włóczni i ostrzem noża”.Z pozoru Gab wygląda jak wiele innych platform społecznościowych, na których ludzie publikują zdjęcia swoich dzieci, domów, jedzenia i zwierząt domowych. Ale jeśli przyjrzysz się trochę bliżej, zobaczysz swastyki, zdjęcia Hitlera i w kółko słowa takie jak „Żyd”, „Czarni”, „wypędzić”, „eliminować”, „lincz” i „powiesić”, i inne wyraźne wezwania do przemocy. Widzisz posty przedstawiające Żydów jako robactwo nadające się do zabicia i komentarze takie jak „gdybym [tylko] miał guzik, który mógłby zabić każdego Żyda”. Jak niedawno napisał jeden z użytkowników: „Myślę, że w tym momencie najlepszą rzeczą jest eksterminacja tych obrzydliwych, kłamiących świń”.


W całym Gab rozwieszono wiele stwierdzeń, takich jak „jedynym dobrym Żydem jest martwy Żyd” i że „należy ich zagazować i upiec”, wraz z nawoływaniami do „ponownego rozpalenia pieców”. Sam Bowers zamieścił te oświadczenia na swoim koncie Gab, jak ujawniono podczas procesu – w tym 152 razy użył słowa „Żyd”.


Aby lepiej zrozumieć użytkowników Gab, wystarczy przejrzeć wiele ankiet opublikowanych na platformie, które zapewniają wgląd w ich ideologię. W odpowiedzi na jedną ankietę dotyczącą identyfikacji politycznej 66% odpowiedziało „Biały nacjonalista / NatSoc”. W odpowiedzi na inny sondaż temat przynależności ideologicznej 90% powiedziało „naziści”. W innym, dotyczącym „wartości”, 99% stwierdziło, że ich wartości są „aryjskie”, a w jeszcze innym 95% respondentów opowiedziało się za zakazem zatrudniania Żydów w „ważnych instytucjach w krajach Białych”. Odpowiedzi na inne sondaże obejmowały żądania zajęcia majątku żydowskiego i wydalenia Żydów, a także sterylizacji, sądzenia i egzekucji.Było wiele prób ukarania Gab, w tym dochodzenie wszczęte dwa dni po ataku na Tree of Life przez ówczesnego prokuratora generalnego Pensylwanii, Josha Shapiro, obecnie gubernatora. Jednak porzucono tę próbę w następnym roku, co tylko ośmieliło firmę. Niemniej wiodące firmy cybernetyczne zerwały z nią wówczas powiązania – w tym, według samego Gab, „ponad 25 dostawców usług”, takich jak PayPal i GoDaddy. Firmy te wyznaczają standardy, których należy przestrzegać.


Główne firmy, które nadal służą Gabowi, powinny być teraz pod presją. Należą do nich akredytowany przez ICANN rejestrator domen Epik oraz Google i inne wyszukiwarki, które przenoszą użytkowników bezpośrednio na platformę. Gab w dużym stopniu polega również na kalifornijskim dostawcy usług cybernetycznych Cloudflare, który w styczniu 2023 r. otrzymał kontrakt o wartości 7,2 mln dolarów od amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Infrastruktury (CISA) na świadczenie usług dla rządu USA.


Narodowa strategia przeciwdziałania antysemityzmowi
, opublikowana w maju, może zapewnić więcej możliwości działania przeciwko platformie Gab. Wzywa Kongres do „pociągnięcia platform mediów społecznościowych do odpowiedzialności” za „szerzenie antysemityzmu” i „usunięcie specjalnego immunitetu dla platform internetowych”. Podkreśla również wezwanie prezydenta do „fundamentalnych reform” w sekcji 230 ustawy Communications Decency Act. Chociaż ta strategia jest pozytywnym posunięciem, nie rozwiązuje problemu złych aktorów – takich jak Gab.

Do dziś Gab może swobodnie służyć jako wylęgarnia przemocy, a Robert Bowers pokazał, co się dzieje, gdy nie robi się niczego, by temu zapobiec. Teraz, gdy jego proces skończył się skazaniem, sprawiedliwość powinna zostać rozszerzona o zamknięcie platformy, na której wylewał swoją nienawiść i gdzie podobnie myślący ekstremiści nadal gromadzą się, grożąc zza fałszywych nazw kont i zdjęć awatarów oraz planując kolejne ataki.


Oprócz Bowersa, wielu innych użytkowników Gab neonazistów i zwolenników białej supremacji jest zaangażowanych w działalność przestępczą – a kilkunastu z nich zostało aresztowanych. Między innymi podżegali do przemocy wobec grup mniejszościowych, w tym Czarnych, Żydów i gejów; grozili czarnemu kandydatowi do rady miejskiejgrozili, że zabiją pracowników wyborczych i ich dzieci po wyborach w 2022 r.; grozili, że zabiją czarnych mężczyzn spotykających się z białymi kobietami, wysadzą w powietrze agentów IRS i zabiją byłego demokratycznego polityka Beto O'Rourke i jego zwolenników; oraz grozili FBI.


Istnieją precedensy pozwalające na zamknięcie Gab. Na przykład w 2019 roku Cloudflare, która świadczy usługi pomagające w utrzymaniu działania stron internetowych, w tym Gab, przestała obsługiwać witrynę 8chan po strzelaninie w Walmart w El Paso w sierpniu 2019 roku, stwierdzając, że bandyta „wydaje się być zainspirowany” treściami na niej i „opublikował elaborat na stronie bezpośrednio przed rozpoczęciem swojego przerażającego ataku”. 8chan natychmiast przeszedł w tryb offline. W 2017 roku Cloudflare zrobił to samo z neonazistowską witryną Daily Stormer; ona też przeszła w tryb offline. Chociaż obie firmy pojawiły się ponownie, zawieszenie usług było początkiem. Cloudflare powinien teraz zakończyć swoje usługi na rzecz Gab.


Torba sądzi, że uszło mu na sucho dostarczanie przestrzeni, która sprzyja morderstwom. Zamknięcie Gab może zapewnić dalszą sprawiedliwość.


*Dr Steven Stalinsky jest dyrektorem wykonawczym MEMRI.


MEMRI Daily Brief
 Nr 511, 4 sierpnia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1433 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Utrzymywanie olbrzymiego arsenału broni i oczekiwanie, że Zachód nakarmi głodujących Jemeńczyków   Stalinsky   2024-02-28
Jeśli Hamas przyznaje, że zginęło 6000 terrorystów, wiesz, że rzeczywista liczba jest co najmniej dwukrotnie większa     2024-02-27
„Przebudzone” skrzydło HamasuOd Londynu po Nowy Jork młodzi radykałowie stali się żołnierzami nienawiści do Żydów.   O'Neill   2024-02-27
Hamas: Palestyńscy cywile są także terrorystami   Toameh   2024-02-26
Premier Kataru: Nie należy oczekiwać, że Hamas uwolni zakładników za „zawieszenie broni”Negocjacje z terrorystami kończą się tylko w jeden sposób.   Greenfield   2024-02-25
Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk