Prawda

Środa, 4 października 2023 - 16:29

« Poprzedni Następny »


Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców


Stephen M. Flatow 2023-04-30

<span>Americans for Peace Now i J Street należą do grup popierających ustawodawstwo zaproponowane przez posłankę Betty McCollum, by karać Izrael za aresztowanie nieletnich palestyńskich Arabów. (Zdjęcie McCollum: Wikipedia)</span>
Americans for Peace Now i J Street należą do grup popierających ustawodawstwo zaproponowane przez posłankę Betty McCollum, by karać Izrael za aresztowanie nieletnich palestyńskich Arabów. (Zdjęcie McCollum: Wikipedia)

Nagranie z kamery bezpieczeństwa ujawnia scenę, która jest głęboko szokująca, nawet w czasach takich jak nasze, kiedy tak wiele szokujących scen zalewa nasze telefony komórkowe, telewizory i ekrany komputerów.


Widzimy młodego mężczyznę, który spokojnie podchodzi do samochodu od strony kierowcy. Stojąc niespełna pół metra od samochodu, młody człowiek kieruje lufę pistoletu w szybę kierowcy i wielokrotnie strzela. Następnie zatrzymuje się, ponownie ładuje broń i ponownie strzela. Wewnątrz jest dwóch chasydów w średnim wieku, którzy są nieuzbrojonymi, bezbronnymi cywilami.


W ostatnich miesiącach przyzwyczailiśmy się do przypadków przemocy wobec wyraźnie żydowskich mężczyzn, kobiet i dzieci w miejscach takich jak Brooklyn. Zwykle pojawiają się po tym gniewne komunikaty prasowe i nadzwyczajne spotkania w sprawie antysemityzmu.


Ale strzelanina z 17 kwietnia widoczna na nagraniu z kamery bezpieczeństwa miała miejsce w Jerozolimie, a nie na Brooklynie. Dwaj Żydzi właśnie skończyli poranne modlitwy przy Grobie Szimona HaCadyka. Ofiary z Brooklynu i Jerozolimy są nie do odróżnienia, a motyw antysemityzmu jest identyczny. Jedyna różnica polega na reakcji opinii publicznej – lub jej braku.


Wszyscy widzieliśmy te koszmarne zdjęcia z wcześniejszej epoki, na których inni wrogowie narodu żydowskiego dokonują egzekucji z bardzo bliskiej odległości. Kto może pojąć, co może się dziać w umyśle kogoś, kto patrzy w oczy niewinnej, bezbronnej osobie z odległości kilkudziesięciu centymetrów i pociąga za spust? Czy taka deprawacja może być opisana jako coś innego niż samo uosobienie zła?


Członkowie Hamasu palą trumnę owiniętą izraelską flagą na wiecu z okazji 13. rocznicy drugiej intifady, 2013 (źródło: ABED RAHIM KHATIB/FLASH90)
Członkowie Hamasu palą trumnę owiniętą izraelską flagą na wiecu z okazji 13. rocznicy drugiej intifady, 2013 (źródło: ABED RAHIM KHATIB/FLASH90)

Dwa dni po ataku w Jerozolimie armia izraelska złapała terrorystę na terytorium Autonomii Palestyńskiej i aresztowała go. Okazuje się, że ma zaledwie 15 lat.


Nikt nie rodzi się antysemitą. Wymaga to indoktrynacji – ciągłego strumienia kłamstw przez długi czas. Piętnastoletni terrorysta jest mieszkańcem Nablusu (Sychem), który od 1998 roku jest rządzony wyłącznie przez Autonomię Palestyńską. Oznacza to, że przez całe życie tego terrorysty gazety, telewizja, radio i programy szkolne były kontrolowane przez AP.


Porozumienie Oslo II, podpisane przez Izrael i AP w 1995 r., stanowi (rozdział 4, artykuł XXII, punkt 1), że AP ma obowiązek powstrzymania się od podżegania, w tym wrogiej propagandy przeciwko Izraelowi. Nastoletni terrorysta powinien był wychowywać się w środowisku wolnym od podżegania i antysemityzmu. Zamiast tego AP wychowała go na diecie nienawiści do Żydów i gloryfikacji przemocy. Rezultat: brutalny, nienawidzący Żydów nastolatek.


Izraelskie media podały, że po próbie zamordowania dwóch chasydów terrorysta poszedł do szkoły. To ma swoisty sens, ponieważ wszystko, czego nauczył się na zajęciach, wzmacniało pogląd, że to, co właśnie próbował zrobić, było chwalebne i heroiczne.


Gdyby to zależało od Americans for Peace Now i J Street, ten nastolatek, który próbował zabić, w ogóle nie zostałby aresztowany. Nadal włóczyłby się po ulicach Izraela w poszukiwaniu innych Żydów, do których mógłby strzelić.


To dlatego, że Americans for Peace Now i J Street należą do grup, które poparły HR 2590 - ustawę przedstawioną przez posłankę Betty McCollum domagającej się karania Izraela, kiedy jego wojsko zatrzymuje nieletnich Arabów palestyńskich.


Piętnastoletni niedoszły morderca jest tylko jednym z wielu nieletnich Arabów palestyńskich, którzy dokonali barbarzyńskich aktów terroryzmu.


Czy ktoś pamięta Ajjat al-Akras? W 2002 roku, w wieku 17 lat, przeprowadziła samobójczy zamach bombowy w jerozolimskim supermarkecie, mordując dwie osoby – jedna była nastolatką – i raniąc 28 innych osób.


A co z Aamerem Alfarem? Miał zaledwie 16 lat w 2004 roku, kiedy wysadził się w powietrze na targu Carmel w Tel Awiwie, mordując trzech Izraelczyków i raniąc 32 osoby.


Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim


Według statystyk armii izraelskiej z lat 2000-2003, palestyńscy Arabowie poniżej 18 roku życia dokonali 29 samobójczych ataków – nie wspominając o 40 próbach samobójczych zamachów bombowych i 22 strzelaninach dokonanych przez nastolatków poniżej 18 roku życia.


Gdyby McCollum i Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael zostałby ukarany, za to, że jego siły bezpieczeństwa aresztowały któregokolwiek z tych morderców lub niedoszłych morderców, w tym tego piętnastoletniego terrorystę.


W amerykańskim systemie sądownictwa nieletni, którzy popełnili określone okrutne przestępstwa, są sądzeni jak dorośli. Terroryzm z pewnością kwalifikuje się jako okrutna zbrodnia, a jego sprawcy zasługują na odpowiednią karę, niezależnie od tego, czy mają mniej niż 18 lat, czy więcej. Izrael nie powinien być piętnowany przez media, członków Kongresu czy żydowską lewicę za przestrzeganie tej zdrowej amerykańskiej zasady.


Nie mogę powiedzieć, że jestem zaskoczony, że otwarcie ekstremistyczne grupy, takie jak Rada ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR) i American Friends Service Committee (kwakrzy), poparły propozycję ustawy McCollum.


Ale Americans for Peace Now należy do innej kategorii, ponieważ jest członkiem Konferencji Przewodniczących Głównych Amerykańskich Organizacji Żydowskich. Konferencja reprezentuje główny nurt amerykańskiego żydostwa. Grupy, które zostaną przyjęte, nie muszą zgadzać się z każdym stanowiskiem zajętym przez Konferencję, ale mają obowiązek pozostawania w ramach szerokiego proizraelskiego, antyterrorystycznego konsensusu, jaki reprezentuje Konferencja Przewodniczących.


Więc pytam: w jaki sposób domaganie się karania Izraela za aresztowanie młodocianych terrorystów może być uważane za zgodne z proizraelskim, antyterrorystycznym konsensusem amerykańskiej społeczności żydowskiej?


If Americans for Peace Now had its way, Israel would be punished for arresting murderers

Jerusalem Post, 24 kwietnia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*Stephen Flatow


Amerykański prawnik, który zainicjował szereg procesów przeciwko Islamskiej Republice Iranu w związku ze sponsorowaniem terroryzmu przez to państwo. Jego córka zginęła w zamachu terrorystycznym w 1995 roku. Wielokrotnie pomagał rządowi USA zidentyfikować organizacje, które pośredniczyły w nielegalnym przekazywaniu pieniędzy do Iranu.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1323 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk