Prawda

Wtorek, 25 stycznia 2022 - 14:50

« Poprzedni Następny »


Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem


Burak Bekdil 2021-06-10

Izraelska szkoła w Aszkelon po uderzeniu rakietą Hamasu 18 maja 2021, Zdjęcie  Wikimedia Commons.

Izraelska szkoła w Aszkelon po uderzeniu rakietą Hamasu 18 maja 2021, Zdjęcie  Wikimedia Commons.Po majowej napaści Hamasu na Izrael konto amerykańskiej autorki zostało zawieszone przez władców Twittera, ponieważ porównała kreskówkę Boston Globe z nazistowską propagandą. Autorzy artykułu New York Timesa, którzy wyrażają swój smutek z powodu faktu, że „większość dzieci, które zginęły, była Arabami”, w rzeczywistości dają nam do zrozumienia, że byliby szczęśliwsi, gdyby większość zabitych dzieci była żydowskimi dziećmi.

Referat wygłoszony w BESA Center 7 czerwca 2021 r.

 

To nie tylko islamski władca Turcji, prezydent Recep Tayyip Erdoğan, cenzuruje ludzi. Z wielkimi konglomeratami medialnymi w „kolebce demokracji”, które  entuzjastycznie wspierają takich jak Hamas terrorystycznych bandytów, świat zachodni przeciera drogę dla autokratów, takich jak Erdoğan, który teraz może zapytać: jeśli Izrael jest krzyżowany nawet przez Zachód, co jest złego w naszym antysemityzmie trzeciego świata?


Niedawna wojna Hamasu z Izraelem i towarzysząca jej ogólnoświatowa prohamasowska  propaganda nie różniły się specjalnie od tego, co widzieliśmy już w poprzednich latach.


W 2012 roku pojawiło się w Internecie nagranie kawalkady pojazdów, na którym kilkunastu palestyńskich terrorystów radośnie jeździło na motocyklach, strzelając w powietrze na wiwat i ciągnąc za sobą zwłoki mężczyzny, którego chwilę wcześniej zabili, podejrzewając, że kolaborował z Izraelczykami. Ofiarą był jeden z sześciu Palestyńczyków zamordowanych przez ich kolegów Palestyńczyków. Na wideo widzieliśmy dziesiątki innych Palestyńczyków z dumą filmujących scenę  swoimi telefonami komórkowymi, dokumentujących ten historyczny moment.


Mniej więcej w dzień później nastrój w Strefie Gazy znów był radosny: „zmuszono wroga do kolejnej hudny , czyli do tymczasowego rozejmu, a wróg „ponownie został pokonany”.


Tego samego dnia w 2012 roku prasa donosiła o uroczystych fajerwerkach i okrzykach radości na wiadomość o wejściu w życie zawieszenia broni między Izraelem a Hamasem. Terroryści ze wszystkich stron Gazy wyszli na ulice, by świętować „zwycięstwo”. Niektórzy „zwycięzcy” odpalali fajerwerki z dachów domów, głośniki meczetów powtarzały w kółko: „ Allahu Akbar ” („Allah jest większy”). Brytyjski Guardian radośnie cytował mieszkańca Gazy, Adela Mansoura: „Zbombardowali nas, zabili nasze kobiety i dzieci, ale nie mogli powstrzymać oporu. Musieli się więc poddać i zgodzić na powstrzymanie swoich zamachów. Dowiedzieli się, że ich bomby nie pokonają nas”.


Prawie dziesięć lat temu, kiedy Mansour wypowiedział te słowa, życie straciło około 150 Palestyńczyków i pięciu Izraelczyków. Podczas tamtej ośmiodniowej wojny, izraelskie wojsko, w odpowiedzi na ponad tysiąc rakiet, z których jedna przebiła dach autobusu w Tal Awiwie, raniąc 17 osób, zaatakowało ponad 1500 miejsc w Gazie, przeprowadzając naloty i ostrzał artyleryjski. 


W tym roku, po tym, jak Hamas w ciągu 11 dni odpalił ponad 4300 rakiet i pocisków na Izrael, Izrael próbował się bronić, gasząc równocześnie wywołane przez rakiety Hamasu pożary, z Gazy ponownie usłyszano okrzyk: „Wróg został pokonany!” Podobnie jak w poprzednich latach, Izrael zrobił wszystko, co w jego mocy, aby uniknąć zabijania palestyńskich cywilów, podczas gdy Hamas planował masowe mordowanie izraelskich cywilów i wykorzystywał swoich własnych cywilów, aby chronić swoją broń, a następnie pokazywać usłużnym ekipom telewizyjnym swoich zabitych – im więcej, tym lepiej, zwłaszcza dzieci.


Nic z tego nie jest niestety nowe. Co jest szokujące, to sposób w jaki zachodnie media informowały o tej wojnie.


24 maja grafik pracujący w amerykańskiej gazecie Boston Globe, Christopher Weyant narysował czołg z izraelską flagą, czyli z żydowskim żołnierzem w środku, który  zabija pokojowo demonstrującego Palestyńczyka z flagą miażdżoną przez czołg. W tle widzimy izraelskie samoloty zrzucające grad bomb na GazęJest tu jeszcze czytana przez Palestynkę ulotka: „To od premiera Netanjahu. Prosimy o uszanowanie prawa państwa Izrael do istnienia. Doceniamy twoją współpracę i mamy do ciebie zaufanie.”


Faith Quintero, autorka rodzinnej sagi Loaded Blessings, która przeplata Hiszpanię z czasów Inkwizycji i współczesny Izrael, odpowiedziała na Twitterze:

Globe / Karykatura Weyanta pokazuje Żydów zabijających Palestyńczyków dokładnie tak jak nazistowska propaganda pokazywała Żydów liczących pieniądze nad górą niemieckich czaszek, gdzie zamiast samolotów zrzucających bomby (jak u Weyanta) na niemieckim obrazku widzimy w tle ruiny spowodowane przez Żydów. Zamieściłam tu karykaturę z niemieckiej propagandy jako odpowiedź na propagandę Weyanta i pytam - Jaka jest różnica?

W odpowiedzi Twitter zawiesił konto Faith Quintero. Amerykańska autorka napisała: "To jest złe. Nie miałabym nic przeciwko temu, żeby ktoś na Twitterze powiedział mi, że moje porównanie z nazistowską propagandą nie jest sprawiedliwe, albo dlaczego jest błędne lub jak bardzo różni się od karykatury opublikowanej przez Globe . Nie zrobili tego. Po prostu usunęli mój post. Nie obchodzi mnie, że zamknięto mi konto na Twitterze. Ale przeraża mnie fakt, że mój głos został uciszony przez firmę mająca swoją siedzibę w USA”.


Tymczasem „New York Times”, który nie zawracał sobie głowy chociażby wspomnieniem, że 85 uczennic zabito w ostatnich dniach w Afganistanie, opublikował zdjęcia wszystkich dzieci rzekomo zabitych podczas ostatnich starć między Hamasem a Izraelem.


Autorzy artykułu w NYT wspominają, że „Hamas i inne grupy bojowe wystrzelili ponad 4000 rakiet na izraelskich miasta na oślep”. Słusznie zauważają również, że izraelski system obrony powietrznej zdołał zatrzymać około 90% rakiet (nie dodając, że tylko tych, które mogły uderzyć w gęsto zamieszkałe tereny).


W artykule zauważono również, że co najmniej dwoje dzieci zabitych w Gazie mogło zostać zabitych, gdy bojownicy palestyńscy wystrzelili rakietę, która nie doleciała do celu, a jedno z dzieci zabitych w Izraelu, Nadine Awad, było z arabskiej rodziny. „Niewielka liczba ofiar po izraelskiej stronie wskazuje na nierównowagę w możliwościach obronnych” – opłakują autorzy NYT w konkluzji artykułu.


Jakbyśmy na to nie patrzyli, język prohamasowskiej propagandy tej gazety budzi głębokie zastrzeżenia. Autorzy artykuły otwarcie wyrażają żal, że “większość zabitych dzieci, to dzieci arabskie”. W rzeczywistości przyznają, że byliby znacznie bardziej szczęśliwi, gdyby większość zabitych dzieci była dziećmi żydowskimi.   


Czy zachodni romantycy tak głęboko współczujący słabszemu, czuliby się lepiej, gdyby izraelska Żelazna Kopuła zawiodła, a rakiety Hamasu zabiły 500 izraelskich dzieci zamiast tylko dwojga? Czy naprawdę trudno jest zrozumieć, że życie 500 izraelskich dzieci zostało uratowane nie dlatego, że Hamas nie chciał ich zabić, ale dlatego, że, jak pokazali autorzy artykułu w NYT, istnieje brak równowagi w zdolnościach obronnych? Czy grzechem Izraela jest zbudowanie Żelaznej Kopuły, mającej zminimalizować liczbę ofiar, gdy społeczeństwo jest atakowane przez  tysiące rakiet?


Jeśli jest to precedens sposobu informowania o zbrodniach, ustanowiony przez „kolebkę demokracji”, jako wzór dla reszty świata to od teraz będzie znacznie łatwiej wzywać do rozlewania żydowskiej krwi.


The West’s Nauseating “Post-Truth” Over the Gaza War

Besa Center, 7 czerwca 2021

Tłumaczenie: Andrzej KoraszewskiBurak Bekdil

Wieloletni publicysta wychodzącej w języku angielskim gazety tureckiej "Hurriyet Daily News", w 2017 zwolniony za publikowanie artykułów na Zachodzie, wyemigrował z Turcji w obawie przed aresztowaniem.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1007 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk