Prawda

Piątek, 24 wrzesnia 2021 - 17:29

« Poprzedni Następny »


Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem


Burak Bekdil 2021-06-10

Izraelska szkoła w Aszkelon po uderzeniu rakietą Hamasu 18 maja 2021, Zdjęcie  Wikimedia Commons.

Izraelska szkoła w Aszkelon po uderzeniu rakietą Hamasu 18 maja 2021, Zdjęcie  Wikimedia Commons.Po majowej napaści Hamasu na Izrael konto amerykańskiej autorki zostało zawieszone przez władców Twittera, ponieważ porównała kreskówkę Boston Globe z nazistowską propagandą. Autorzy artykułu New York Timesa, którzy wyrażają swój smutek z powodu faktu, że „większość dzieci, które zginęły, była Arabami”, w rzeczywistości dają nam do zrozumienia, że byliby szczęśliwsi, gdyby większość zabitych dzieci była żydowskimi dziećmi.

Referat wygłoszony w BESA Center 7 czerwca 2021 r.

 

To nie tylko islamski władca Turcji, prezydent Recep Tayyip Erdoğan, cenzuruje ludzi. Z wielkimi konglomeratami medialnymi w „kolebce demokracji”, które  entuzjastycznie wspierają takich jak Hamas terrorystycznych bandytów, świat zachodni przeciera drogę dla autokratów, takich jak Erdoğan, który teraz może zapytać: jeśli Izrael jest krzyżowany nawet przez Zachód, co jest złego w naszym antysemityzmie trzeciego świata?


Niedawna wojna Hamasu z Izraelem i towarzysząca jej ogólnoświatowa prohamasowska  propaganda nie różniły się specjalnie od tego, co widzieliśmy już w poprzednich latach.


W 2012 roku pojawiło się w Internecie nagranie kawalkady pojazdów, na którym kilkunastu palestyńskich terrorystów radośnie jeździło na motocyklach, strzelając w powietrze na wiwat i ciągnąc za sobą zwłoki mężczyzny, którego chwilę wcześniej zabili, podejrzewając, że kolaborował z Izraelczykami. Ofiarą był jeden z sześciu Palestyńczyków zamordowanych przez ich kolegów Palestyńczyków. Na wideo widzieliśmy dziesiątki innych Palestyńczyków z dumą filmujących scenę  swoimi telefonami komórkowymi, dokumentujących ten historyczny moment.


Mniej więcej w dzień później nastrój w Strefie Gazy znów był radosny: „zmuszono wroga do kolejnej hudny , czyli do tymczasowego rozejmu, a wróg „ponownie został pokonany”.


Tego samego dnia w 2012 roku prasa donosiła o uroczystych fajerwerkach i okrzykach radości na wiadomość o wejściu w życie zawieszenia broni między Izraelem a Hamasem. Terroryści ze wszystkich stron Gazy wyszli na ulice, by świętować „zwycięstwo”. Niektórzy „zwycięzcy” odpalali fajerwerki z dachów domów, głośniki meczetów powtarzały w kółko: „ Allahu Akbar ” („Allah jest większy”). Brytyjski Guardian radośnie cytował mieszkańca Gazy, Adela Mansoura: „Zbombardowali nas, zabili nasze kobiety i dzieci, ale nie mogli powstrzymać oporu. Musieli się więc poddać i zgodzić na powstrzymanie swoich zamachów. Dowiedzieli się, że ich bomby nie pokonają nas”.


Prawie dziesięć lat temu, kiedy Mansour wypowiedział te słowa, życie straciło około 150 Palestyńczyków i pięciu Izraelczyków. Podczas tamtej ośmiodniowej wojny, izraelskie wojsko, w odpowiedzi na ponad tysiąc rakiet, z których jedna przebiła dach autobusu w Tal Awiwie, raniąc 17 osób, zaatakowało ponad 1500 miejsc w Gazie, przeprowadzając naloty i ostrzał artyleryjski. 


W tym roku, po tym, jak Hamas w ciągu 11 dni odpalił ponad 4300 rakiet i pocisków na Izrael, Izrael próbował się bronić, gasząc równocześnie wywołane przez rakiety Hamasu pożary, z Gazy ponownie usłyszano okrzyk: „Wróg został pokonany!” Podobnie jak w poprzednich latach, Izrael zrobił wszystko, co w jego mocy, aby uniknąć zabijania palestyńskich cywilów, podczas gdy Hamas planował masowe mordowanie izraelskich cywilów i wykorzystywał swoich własnych cywilów, aby chronić swoją broń, a następnie pokazywać usłużnym ekipom telewizyjnym swoich zabitych – im więcej, tym lepiej, zwłaszcza dzieci.


Nic z tego nie jest niestety nowe. Co jest szokujące, to sposób w jaki zachodnie media informowały o tej wojnie.


24 maja grafik pracujący w amerykańskiej gazecie Boston Globe, Christopher Weyant narysował czołg z izraelską flagą, czyli z żydowskim żołnierzem w środku, który  zabija pokojowo demonstrującego Palestyńczyka z flagą miażdżoną przez czołg. W tle widzimy izraelskie samoloty zrzucające grad bomb na GazęJest tu jeszcze czytana przez Palestynkę ulotka: „To od premiera Netanjahu. Prosimy o uszanowanie prawa państwa Izrael do istnienia. Doceniamy twoją współpracę i mamy do ciebie zaufanie.”


Faith Quintero, autorka rodzinnej sagi Loaded Blessings, która przeplata Hiszpanię z czasów Inkwizycji i współczesny Izrael, odpowiedziała na Twitterze:

Globe / Karykatura Weyanta pokazuje Żydów zabijających Palestyńczyków dokładnie tak jak nazistowska propaganda pokazywała Żydów liczących pieniądze nad górą niemieckich czaszek, gdzie zamiast samolotów zrzucających bomby (jak u Weyanta) na niemieckim obrazku widzimy w tle ruiny spowodowane przez Żydów. Zamieściłam tu karykaturę z niemieckiej propagandy jako odpowiedź na propagandę Weyanta i pytam - Jaka jest różnica?

W odpowiedzi Twitter zawiesił konto Faith Quintero. Amerykańska autorka napisała: "To jest złe. Nie miałabym nic przeciwko temu, żeby ktoś na Twitterze powiedział mi, że moje porównanie z nazistowską propagandą nie jest sprawiedliwe, albo dlaczego jest błędne lub jak bardzo różni się od karykatury opublikowanej przez Globe . Nie zrobili tego. Po prostu usunęli mój post. Nie obchodzi mnie, że zamknięto mi konto na Twitterze. Ale przeraża mnie fakt, że mój głos został uciszony przez firmę mająca swoją siedzibę w USA”.


Tymczasem „New York Times”, który nie zawracał sobie głowy chociażby wspomnieniem, że 85 uczennic zabito w ostatnich dniach w Afganistanie, opublikował zdjęcia wszystkich dzieci rzekomo zabitych podczas ostatnich starć między Hamasem a Izraelem.


Autorzy artykułu w NYT wspominają, że „Hamas i inne grupy bojowe wystrzelili ponad 4000 rakiet na izraelskich miasta na oślep”. Słusznie zauważają również, że izraelski system obrony powietrznej zdołał zatrzymać około 90% rakiet (nie dodając, że tylko tych, które mogły uderzyć w gęsto zamieszkałe tereny).


W artykule zauważono również, że co najmniej dwoje dzieci zabitych w Gazie mogło zostać zabitych, gdy bojownicy palestyńscy wystrzelili rakietę, która nie doleciała do celu, a jedno z dzieci zabitych w Izraelu, Nadine Awad, było z arabskiej rodziny. „Niewielka liczba ofiar po izraelskiej stronie wskazuje na nierównowagę w możliwościach obronnych” – opłakują autorzy NYT w konkluzji artykułu.


Jakbyśmy na to nie patrzyli, język prohamasowskiej propagandy tej gazety budzi głębokie zastrzeżenia. Autorzy artykuły otwarcie wyrażają żal, że “większość zabitych dzieci, to dzieci arabskie”. W rzeczywistości przyznają, że byliby znacznie bardziej szczęśliwi, gdyby większość zabitych dzieci była dziećmi żydowskimi.   


Czy zachodni romantycy tak głęboko współczujący słabszemu, czuliby się lepiej, gdyby izraelska Żelazna Kopuła zawiodła, a rakiety Hamasu zabiły 500 izraelskich dzieci zamiast tylko dwojga? Czy naprawdę trudno jest zrozumieć, że życie 500 izraelskich dzieci zostało uratowane nie dlatego, że Hamas nie chciał ich zabić, ale dlatego, że, jak pokazali autorzy artykułu w NYT, istnieje brak równowagi w zdolnościach obronnych? Czy grzechem Izraela jest zbudowanie Żelaznej Kopuły, mającej zminimalizować liczbę ofiar, gdy społeczeństwo jest atakowane przez  tysiące rakiet?


Jeśli jest to precedens sposobu informowania o zbrodniach, ustanowiony przez „kolebkę demokracji”, jako wzór dla reszty świata to od teraz będzie znacznie łatwiej wzywać do rozlewania żydowskiej krwi.


The West’s Nauseating “Post-Truth” Over the Gaza War

Besa Center, 7 czerwca 2021

Tłumaczenie: Andrzej KoraszewskiBurak Bekdil

Wieloletni publicysta wychodzącej w języku angielskim gazety tureckiej "Hurriyet Daily News", w 2017 zwolniony za publikowanie artykułów na Zachodzie, wyemigrował z Turcji w obawie przed aresztowaniem.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 953 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk