Prawda

Piątek, 21 stycznia 2022 - 08:28

« Poprzedni Następny »


Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas


Bassam Tawil 2021-06-11

Ogłoszenie przez sekretarza stanu USA, Antony’ego Blinkena, z 25 maja, że administracja Bidena poprosi Kongres o przyznanie 75 milionów dolarów jako pomoc dla Palestyńczyków oraz że Waszyngton ponownie otworzy konsulat USA w Jerozolimie, wysyła niewłaściwy komunikat do przywódców Palestyńczyków. Na zdjęciu: Blinken (po lewej) z prezydentem Autonomii Palestyńskiej, Mahmoudem Abbasem 25 maja 2021 roku w Ramallah. (Zrzut z ekranu wideo)
Ogłoszenie przez sekretarza stanu USA, Antony’ego Blinkena, z 25 maja, że administracja Bidena poprosi Kongres o przyznanie 75 milionów dolarów jako pomoc dla Palestyńczyków oraz że Waszyngton ponownie otworzy konsulat USA w Jerozolimie, wysyła niewłaściwy komunikat do przywódców Palestyńczyków. Na zdjęciu: Blinken (po lewej) z prezydentem Autonomii Palestyńskiej, Mahmoudem Abbasem 25 maja 2021 roku w Ramallah. (Zrzut z ekranu wideo)

Ogłoszenie przez sekretarza stanu USA, Antony’ego Blinkena, z 25 maja, że administracja Bidena poprosi Kongres o przyznanie 75 milionów dolarów jako pomoc dla Palestyńczyków oraz że Waszyngton ponownie otworzy konsulat USA w Jerozolimie – który uprzednio działał jako de facto ambasada zajmująca się stosunkami USA z Palestyńczykami - wysyła niewłaściwy komunikat do przywódców palestyńskich.


Po pierwsze, te gesty sygnalizują prezydentowi Autonomii Palestyńskiej (AP), Mahmoudowi Abbasowi, że USA będzie popierać i hojnie finansować każdego arabskiego dyktatora, który  źle traktuje nie tylko własną ludność, ale także sąsiadów. Ta polityka obejmuje także takich przywódców, jak Władimir Putin w Rosji, Xi Jinping w Chinach i "Najwyższy Przewodnik" Ali Chamenei w Iranie, jak również innych despotów.


Jednym z pretekstów do wojny, jaką rozpoczął Hamas, było to, że Abbas anulował parlamentarne wybory, które miały odbyć się w maju i w czerwcu. Rzeczywistą przyczyną anulowania tych wyborów było to, że wszystko wskazywało na kolejne zwycięstwo Hamasu.  


Hamas wygrał poprzednie wybory parlamentarne w 2006 roku z powodu frustracji Palestyńczyków szalejącą polityczną, administracyjną i ekonomiczną korupcją Fatahu, dominującej frakcji Abbasa w AP.


Administracja Bidena – przez oferowanie Abbasowi więcej pieniędzy i ponowne otwarcie dyplomatycznej misji USA, która bezpośrednio kontaktuje się z palestyńskimi władzami – nagradza Abbasa za to właśnie zachowanie.  


Przez bezpośrednie angażowanie Abbasa i wysyłanie najwyższego rangą dyplomaty USA, by spotkał się z nim w Ramallah, administracja Bidena mówi Palestyńczykom, że nie dba ani o prawa człowieka, ani o odpowiedzialne zarządzanie.


Mówi Palestyńczykom – jak również przywódcom na całym świecie – że Stany Zjednoczone i Biden nie mają żadnego problemu z utrzymywaniem stosunków z przywódcą, który fatalnie rządzi własną ludnością, który podżega ich do przemocy i który nie ma najmniejszego zamiaru zachęcać ich do pokoju z sąsiadami.


Ponadto administracja Bidena mówi Abbasowi, że nie ma problemu z jego dalszymi, jednoosobowymi rządami w AP i jego rozprawą z politycznymi rywalami i użytkownikami mediów społecznościowych, którzy odważają się występować przeciwko korupcji i łamaniu praw człowieka na rządzonym przez AP Zachodnim Brzegu.


W przeddzień wizyty Blinkena w Ramallah siły bezpieczeństwa Abbasa aresztowały szereg palestyńskich działaczy politycznych pod zarzutem „obrażenia” wysokich rangą palestyńskich polityków na różnych platformach mediów społecznościowych lub podczas wieców na Zachodnim Brzegu.


Kiedy Abbas ogłosił decyzję o odłożeniu wyborów, przedstawił skrajnie poważne – i skrajnie fałszywe – oskarżenia wobec Izraela. Abbas powiedział, że uważa Izrael za odpowiedzialnego za przeszkadzanie w wyborach, czego Izrael nie zrobił, i za prowadzenie „napaści” na meczet Al-Aksa w Jerozolimie, czego Izrael także nie zrobił.


Ta ostra retoryka Abbasa przeciwko Izraelowi przyczyniła się w rzeczywistości do wybuchu przemocy na ulicach Jerozolimy, gdzie Palestyńczycy fizycznie atakowali policjantów i żydowskich cywilów.


18 maja Abbas oznajmił w Parlamencie Arabskim, organie ustawodawczym Ligi Arabskiej, że planuje wnieść oskarżenie Izraelczyków o „zbrodnie wojenne” za reagowanie na rakiety i pociski marionetek Iranu, Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu wystrzelone przez nich na teren Izraela.


Pakiet 75 milionów dolarów pomocy dla Palestyńczyków, o które Blinken zamierza poprosić Kongres, najprawdopodobniej po prostu pomoże Abbasowi w jego staraniach o wniesienie zaskarżenia o “zbrodnie wojenne” przeciwko Izraelczykom na różnych międzynarodowych forach, włącznie z Międzynarodowym Trybunałem Karny (ICC), który próbuje również  postawić Amerykanów w stan oskarżenia.


Jak na ironię, ten sam Abbas, który powiedział Blinkenowi, że jest oddany procesowi pokojowemu z Izraelem, jest tym samym Abbasem, który także chce widzieć swojego izraelskiego „partnera do pokoju” na ławie oskarżonych w ICC.


Innymi słowy, Abbas chce zawrzeć pokój z Izraelczykami, ale dopiero po tym, jaki uda mu się doprowadzić do tego, że będą w kajdanach i uwięzieni za rzekome „zbrodnie wojenne”. Nie trzeba dodawać, że jest to ten sam Abbas, który nie zamierza oskarżać Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu o ich zbrodnie wojenne wystrzelenia w ciągu kilku dni  ponad 4000 rakiet i pocisków na Izrael.


Poza finansową nagrodą dla Abbasa Biden dał także polityczny podarunek Hamasowi w postaci ponownego otwarcia dyplomatycznej misji USA we wschodniej Jerozolimie. Konsulat służył jako łącznik z palestyńską dyktaturą do czasu, kiedy administracja Trumpa włączyła go do nowej ambasady USA w Jerozolimie.


Hamas rozpoczął niedawną wojnę z Izraelem rzekomo z powodu Jerozolimy. Hamas powiedział Palestyńczykom, że odpala rakiety i pociski na Izrael jako część kampanii “wyzwolenia Jerozolimy i meczetu Al-Aksa od syjonistycznego wroga”. Hamas nawet nazwał tę wojnę z Izraelem "MieczJerozolimy".


Rzeczywistym powodem, dla którego Hamas rozpoczął wojnę, była jednak próba zdobycia większej siły na całych terytoriach palestyńskich, jak to miał nadzieję zdobyć w wyborach zanim zostały nagle odwołane.


Wówczas Hamas postanowił (być może za namową Iranu) wypróbować “Plan B”: pokaz siły, żeby Palestyńczycy zobaczyli, kto naprawdę jest “silnym koniem” – i żeby jeszcze bardziej osłabić Abbasa, którego władza polityczna istnieje tylko dlatego, że Izrael dostarcza mu bezpieczeństwa przez okrągłą dobę.


Celem Hamasu było wysłanie komunikatu do Palestyńczyków i świata, że Żydzi nie mają żadnych praw w Jerozolimie; że jest to wyłącznie arabskie i muzułmańskie miasto i że tylko Hamas może je dostarczyć Palestyńczykom. Możliwe także, że Hamas chciał  pokazać światu, że wbrew twierdzeniom Izraela Jerozolima nie jest zjednoczonym miastem, gdzie Arabowie i Żydzi żyją razem.


Prawdą jest, że Hamas i AP chcą tego samego: zniszczenia Izraela i zastąpienia go państwem islamskim. Różnią się tylko tym, jak to osiągnąć. Abbas wolałby zrobić to dyplomatycznie, przez międzynarodowe grupy ogłaszające Państwo Palestynę, które można następnie, jeśli to konieczne, używać jako odskoczni do podbicia reszty terytorium; Hamas, jak stanowi w swojej Karcie, woli zdobyć całą ziemię przez akcją militarną, poprzez dżihad. Ani AP, ani Hamas nie są w najmniejszym stopniu zainteresowani jakimkolwiek rodzajem pokoju z Izraelem.


A teraz przychodzi Blinken i ogłasza ponowne otwarcie konsulatu w tym mieście. Oto jak Palestyńczycy rozumieją jego posunięcia: jeśli odpalasz 4000 rakiet i pocisków na Izrael, dostaniesz konsulat USA w Jerozolimie i miliony dolarów z pieniędzy amerykańskiego podatnika. To działa! Rozwiązaniem więc jest robienie tego dalej!


Przez ponowne otwarcie konsulatu Blinkem mówi także zarówno Hamasowi, jak Abbasowi, że USA nie uznają Jerozolimy jako zjednoczonej i niepodzielnej stolicy Izraela. Blinken poinformował tym także Abbasa i Hamas, że formuła byłego prezydenta USA, “pokój za pokój” na Bliskim Wschodzie spadła z wokandy; nie muszą się dłużej martwić.  


Abbas i Hamas potępili plan Trumpa jako "spisek, by wyeliminować palestyńską sprawę i prawa”. Teraz Abbas i Hamas zacierają ręce, ponieważ uważają, że administracja Bidena właśnie osiągnęła ich cel wyrzucenia do kosza planu pokojowego Trumpa, “Pokój przez dobrobyt: wizją poprawienia życia narodów palestyńskiego i izraelskiego”. Popierały ten plan Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn, Arabia Saudyjska, Egipt i Maroko, jak również Serbia i Kosowo.


Wizyta Blinkena, nawet jeśli intencje były najlepsze, była więc wielką wygraną Iranu, Hamasu, Hezbollahu i tych wszystkich Arabów i muzułmanów, którzy zaciekle sprzeciwiają się prawu Izraela do istnienia i całkowicie odrzucają pokój z nim.


Decyzja administracji Bidena o wznowieniu bezwarunkowej pomocy finansowej dla AP – i dla Iranu – oznacza tylko wzmocnienie dyktatur i korupcji dla ludzi żyjących na Bliskim Wschodzie. Oznacza, że Abbas może kontynuować autokratyczne rządy i ucisk, łącznie z pozbawianiem swojej ludności parlamentarnego rządu, wolności słowa i równej sprawiedliwości według prawa. Decyzje Ameryki ośmielą Hamas i Palestyński Islamski Dżihad i pokazały im, że ich najnowsza wojna przeciwko Izraelowi nie poszła na marne.  


Przez nagrodzenie Abbasa, Hamasu i antynormalizacyjnego obozu w arabskim świecie, administracja Bidena roztrzaskała swój deklarowany cel ożywienia procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Zdecydowanie pokazała, że korupcja i dyktatura opłacają się. Pokazała, że terroryzm opłaca się – przynosi miliony dolarów. Nie jest prawdopodobne, że palestyńskie podżeganie i przemoc wobec Izraela zmniejszą się w sytuacji tak zachęcających rezultatów.  


Biden Administration Rewards Terrorists: Abbas and Hamas

Gatestone Institute, 1 czerwca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1004 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk