Prawda

Niedziela, 14 sierpnia 2022 - 16:47

« Poprzedni Następny »


Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas


Bassam Tawil 2021-06-11

Ogłoszenie przez sekretarza stanu USA, Antony’ego Blinkena, z 25 maja, że administracja Bidena poprosi Kongres o przyznanie 75 milionów dolarów jako pomoc dla Palestyńczyków oraz że Waszyngton ponownie otworzy konsulat USA w Jerozolimie, wysyła niewłaściwy komunikat do przywódców Palestyńczyków. Na zdjęciu: Blinken (po lewej) z prezydentem Autonomii Palestyńskiej, Mahmoudem Abbasem 25 maja 2021 roku w Ramallah. (Zrzut z ekranu wideo)
Ogłoszenie przez sekretarza stanu USA, Antony’ego Blinkena, z 25 maja, że administracja Bidena poprosi Kongres o przyznanie 75 milionów dolarów jako pomoc dla Palestyńczyków oraz że Waszyngton ponownie otworzy konsulat USA w Jerozolimie, wysyła niewłaściwy komunikat do przywódców Palestyńczyków. Na zdjęciu: Blinken (po lewej) z prezydentem Autonomii Palestyńskiej, Mahmoudem Abbasem 25 maja 2021 roku w Ramallah. (Zrzut z ekranu wideo)

Ogłoszenie przez sekretarza stanu USA, Antony’ego Blinkena, z 25 maja, że administracja Bidena poprosi Kongres o przyznanie 75 milionów dolarów jako pomoc dla Palestyńczyków oraz że Waszyngton ponownie otworzy konsulat USA w Jerozolimie – który uprzednio działał jako de facto ambasada zajmująca się stosunkami USA z Palestyńczykami - wysyła niewłaściwy komunikat do przywódców palestyńskich.


Po pierwsze, te gesty sygnalizują prezydentowi Autonomii Palestyńskiej (AP), Mahmoudowi Abbasowi, że USA będzie popierać i hojnie finansować każdego arabskiego dyktatora, który  źle traktuje nie tylko własną ludność, ale także sąsiadów. Ta polityka obejmuje także takich przywódców, jak Władimir Putin w Rosji, Xi Jinping w Chinach i "Najwyższy Przewodnik" Ali Chamenei w Iranie, jak również innych despotów.


Jednym z pretekstów do wojny, jaką rozpoczął Hamas, było to, że Abbas anulował parlamentarne wybory, które miały odbyć się w maju i w czerwcu. Rzeczywistą przyczyną anulowania tych wyborów było to, że wszystko wskazywało na kolejne zwycięstwo Hamasu.  


Hamas wygrał poprzednie wybory parlamentarne w 2006 roku z powodu frustracji Palestyńczyków szalejącą polityczną, administracyjną i ekonomiczną korupcją Fatahu, dominującej frakcji Abbasa w AP.


Administracja Bidena – przez oferowanie Abbasowi więcej pieniędzy i ponowne otwarcie dyplomatycznej misji USA, która bezpośrednio kontaktuje się z palestyńskimi władzami – nagradza Abbasa za to właśnie zachowanie.  


Przez bezpośrednie angażowanie Abbasa i wysyłanie najwyższego rangą dyplomaty USA, by spotkał się z nim w Ramallah, administracja Bidena mówi Palestyńczykom, że nie dba ani o prawa człowieka, ani o odpowiedzialne zarządzanie.


Mówi Palestyńczykom – jak również przywódcom na całym świecie – że Stany Zjednoczone i Biden nie mają żadnego problemu z utrzymywaniem stosunków z przywódcą, który fatalnie rządzi własną ludnością, który podżega ich do przemocy i który nie ma najmniejszego zamiaru zachęcać ich do pokoju z sąsiadami.


Ponadto administracja Bidena mówi Abbasowi, że nie ma problemu z jego dalszymi, jednoosobowymi rządami w AP i jego rozprawą z politycznymi rywalami i użytkownikami mediów społecznościowych, którzy odważają się występować przeciwko korupcji i łamaniu praw człowieka na rządzonym przez AP Zachodnim Brzegu.


W przeddzień wizyty Blinkena w Ramallah siły bezpieczeństwa Abbasa aresztowały szereg palestyńskich działaczy politycznych pod zarzutem „obrażenia” wysokich rangą palestyńskich polityków na różnych platformach mediów społecznościowych lub podczas wieców na Zachodnim Brzegu.


Kiedy Abbas ogłosił decyzję o odłożeniu wyborów, przedstawił skrajnie poważne – i skrajnie fałszywe – oskarżenia wobec Izraela. Abbas powiedział, że uważa Izrael za odpowiedzialnego za przeszkadzanie w wyborach, czego Izrael nie zrobił, i za prowadzenie „napaści” na meczet Al-Aksa w Jerozolimie, czego Izrael także nie zrobił.


Ta ostra retoryka Abbasa przeciwko Izraelowi przyczyniła się w rzeczywistości do wybuchu przemocy na ulicach Jerozolimy, gdzie Palestyńczycy fizycznie atakowali policjantów i żydowskich cywilów.


18 maja Abbas oznajmił w Parlamencie Arabskim, organie ustawodawczym Ligi Arabskiej, że planuje wnieść oskarżenie Izraelczyków o „zbrodnie wojenne” za reagowanie na rakiety i pociski marionetek Iranu, Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu wystrzelone przez nich na teren Izraela.


Pakiet 75 milionów dolarów pomocy dla Palestyńczyków, o które Blinken zamierza poprosić Kongres, najprawdopodobniej po prostu pomoże Abbasowi w jego staraniach o wniesienie zaskarżenia o “zbrodnie wojenne” przeciwko Izraelczykom na różnych międzynarodowych forach, włącznie z Międzynarodowym Trybunałem Karny (ICC), który próbuje również  postawić Amerykanów w stan oskarżenia.


Jak na ironię, ten sam Abbas, który powiedział Blinkenowi, że jest oddany procesowi pokojowemu z Izraelem, jest tym samym Abbasem, który także chce widzieć swojego izraelskiego „partnera do pokoju” na ławie oskarżonych w ICC.


Innymi słowy, Abbas chce zawrzeć pokój z Izraelczykami, ale dopiero po tym, jaki uda mu się doprowadzić do tego, że będą w kajdanach i uwięzieni za rzekome „zbrodnie wojenne”. Nie trzeba dodawać, że jest to ten sam Abbas, który nie zamierza oskarżać Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu o ich zbrodnie wojenne wystrzelenia w ciągu kilku dni  ponad 4000 rakiet i pocisków na Izrael.


Poza finansową nagrodą dla Abbasa Biden dał także polityczny podarunek Hamasowi w postaci ponownego otwarcia dyplomatycznej misji USA we wschodniej Jerozolimie. Konsulat służył jako łącznik z palestyńską dyktaturą do czasu, kiedy administracja Trumpa włączyła go do nowej ambasady USA w Jerozolimie.


Hamas rozpoczął niedawną wojnę z Izraelem rzekomo z powodu Jerozolimy. Hamas powiedział Palestyńczykom, że odpala rakiety i pociski na Izrael jako część kampanii “wyzwolenia Jerozolimy i meczetu Al-Aksa od syjonistycznego wroga”. Hamas nawet nazwał tę wojnę z Izraelem "MieczJerozolimy".


Rzeczywistym powodem, dla którego Hamas rozpoczął wojnę, była jednak próba zdobycia większej siły na całych terytoriach palestyńskich, jak to miał nadzieję zdobyć w wyborach zanim zostały nagle odwołane.


Wówczas Hamas postanowił (być może za namową Iranu) wypróbować “Plan B”: pokaz siły, żeby Palestyńczycy zobaczyli, kto naprawdę jest “silnym koniem” – i żeby jeszcze bardziej osłabić Abbasa, którego władza polityczna istnieje tylko dlatego, że Izrael dostarcza mu bezpieczeństwa przez okrągłą dobę.


Celem Hamasu było wysłanie komunikatu do Palestyńczyków i świata, że Żydzi nie mają żadnych praw w Jerozolimie; że jest to wyłącznie arabskie i muzułmańskie miasto i że tylko Hamas może je dostarczyć Palestyńczykom. Możliwe także, że Hamas chciał  pokazać światu, że wbrew twierdzeniom Izraela Jerozolima nie jest zjednoczonym miastem, gdzie Arabowie i Żydzi żyją razem.


Prawdą jest, że Hamas i AP chcą tego samego: zniszczenia Izraela i zastąpienia go państwem islamskim. Różnią się tylko tym, jak to osiągnąć. Abbas wolałby zrobić to dyplomatycznie, przez międzynarodowe grupy ogłaszające Państwo Palestynę, które można następnie, jeśli to konieczne, używać jako odskoczni do podbicia reszty terytorium; Hamas, jak stanowi w swojej Karcie, woli zdobyć całą ziemię przez akcją militarną, poprzez dżihad. Ani AP, ani Hamas nie są w najmniejszym stopniu zainteresowani jakimkolwiek rodzajem pokoju z Izraelem.


A teraz przychodzi Blinken i ogłasza ponowne otwarcie konsulatu w tym mieście. Oto jak Palestyńczycy rozumieją jego posunięcia: jeśli odpalasz 4000 rakiet i pocisków na Izrael, dostaniesz konsulat USA w Jerozolimie i miliony dolarów z pieniędzy amerykańskiego podatnika. To działa! Rozwiązaniem więc jest robienie tego dalej!


Przez ponowne otwarcie konsulatu Blinkem mówi także zarówno Hamasowi, jak Abbasowi, że USA nie uznają Jerozolimy jako zjednoczonej i niepodzielnej stolicy Izraela. Blinken poinformował tym także Abbasa i Hamas, że formuła byłego prezydenta USA, “pokój za pokój” na Bliskim Wschodzie spadła z wokandy; nie muszą się dłużej martwić.  


Abbas i Hamas potępili plan Trumpa jako "spisek, by wyeliminować palestyńską sprawę i prawa”. Teraz Abbas i Hamas zacierają ręce, ponieważ uważają, że administracja Bidena właśnie osiągnęła ich cel wyrzucenia do kosza planu pokojowego Trumpa, “Pokój przez dobrobyt: wizją poprawienia życia narodów palestyńskiego i izraelskiego”. Popierały ten plan Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn, Arabia Saudyjska, Egipt i Maroko, jak również Serbia i Kosowo.


Wizyta Blinkena, nawet jeśli intencje były najlepsze, była więc wielką wygraną Iranu, Hamasu, Hezbollahu i tych wszystkich Arabów i muzułmanów, którzy zaciekle sprzeciwiają się prawu Izraela do istnienia i całkowicie odrzucają pokój z nim.


Decyzja administracji Bidena o wznowieniu bezwarunkowej pomocy finansowej dla AP – i dla Iranu – oznacza tylko wzmocnienie dyktatur i korupcji dla ludzi żyjących na Bliskim Wschodzie. Oznacza, że Abbas może kontynuować autokratyczne rządy i ucisk, łącznie z pozbawianiem swojej ludności parlamentarnego rządu, wolności słowa i równej sprawiedliwości według prawa. Decyzje Ameryki ośmielą Hamas i Palestyński Islamski Dżihad i pokazały im, że ich najnowsza wojna przeciwko Izraelowi nie poszła na marne.  


Przez nagrodzenie Abbasa, Hamasu i antynormalizacyjnego obozu w arabskim świecie, administracja Bidena roztrzaskała swój deklarowany cel ożywienia procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Zdecydowanie pokazała, że korupcja i dyktatura opłacają się. Pokazała, że terroryzm opłaca się – przynosi miliony dolarów. Nie jest prawdopodobne, że palestyńskie podżeganie i przemoc wobec Izraela zmniejszą się w sytuacji tak zachęcających rezultatów.  


Biden Administration Rewards Terrorists: Abbas and Hamas

Gatestone Institute, 1 czerwca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1089 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk