Prawda

Środa, 4 października 2023 - 12:47

« Poprzedni Następny »


Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów


Bassam Tawil 2023-04-10

<span> Prezydent USA Joe Biden wydaje się bardziej zaniepokojony planem izraelskiego rządu dotyczącym reformy sądownictwa niż rosnącym poparciem Palestyńczyków dla terroryzmu przeciwko Izraelowi i groźbami zniszczenia Izraela i zabicia jak największej liczby Żydów. Na zdjęciu: członkowie palestyńskiej grupy terrorystycznej Hamas. (Źródło zdjęcia: IDF)</span>
 Prezydent USA Joe Biden wydaje się bardziej zaniepokojony planem izraelskiego rządu dotyczącym reformy sądownictwa niż rosnącym poparciem Palestyńczyków dla terroryzmu przeciwko Izraelowi i groźbami zniszczenia Izraela i zabicia jak największej liczby Żydów. Na zdjęciu: członkowie palestyńskiej grupy terrorystycznej Hamas. (Źródło zdjęcia: IDF)

Prezydent USA Joe Biden wydaje się bardziej zaniepokojony planem izraelskiego rządu dotyczącym reformy sądownictwa niż rosnącym poparciem Palestyńczyków dla terroryzmu przeciwko Izraelowi.


Wydaje się bardziej zaniepokojony planem naprawienia głęboko zepsutego systemu sądownictwa w Izraelu niż palestyńskimi groźbami zniszczenia Izraela i zabicia jak największej liczby Żydów.


Podczas gdy Biden nie wahał się publicznie krytykować izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu i jego rząd w związku z planem naprawy sądownictwa, nie wypowiedział się jeszcze przeciwko popieraniu przez Palestyńczyków terroryzmu i ich trwającej kampanii izolacji i delegitymizacji Izraela.


Nie widzieliśmy, by Biden sprzeciwiał się palestyńskiej polityce „Płacy za mordowanie”, która nagradza terrorystów i ich rodziny za mordowanie Żydów. Nie widzieliśmy, by Biden sprzeciwił się gloryfikacji terrorystów przez palestyńskich przywódców, którzy są czczeni jako „męczennicy” przez większość Palestyńczyków. Nie widzieliśmy, by Biden zgłosił jakiekolwiek zastrzeżenia wobec tysięcy Palestyńczyków, którzy regularnie wychodzą na ulice, by uczcić mordowanie Żydów w atakach terrorystycznych dokonywanych przez palestyńskich terrorystów.


Kiedy Biden krytykował demokratycznie wybranego premiera Izraela, wyżsi (niewybrani) palestyńscy oficjele nadal wykorzystywali każde dostępne podium, by szerzyć kolejne oszczerstwa przeciwko Izraelowi. Obejmują one fałszywe twierdzenia, że Izrael popełnia masakry na Palestyńczykach i „kradnie ich własność”.


Czy Biden kiedykolwiek wyraził zaniepokojenie faktem, że Palestyńczycy żyją w wysoce niedemokratycznych reżimach, z Autonomią Palestyńską na Zachodnim Brzegu i Hamasem w Strefie Gazy? Czy Biden lub ktokolwiek z jego administracji kiedykolwiek zapytał Palestyńczyków, dlaczego nie mają funkcjonującego parlamentu?


Warto zauważyć, że Palestyńska Rada Legislacyjna nie działa od 2007 r., kiedy wspierana przez Iran grupa terrorystyczna Hamas brutalnie przejęła kontrolę nad Strefą Gazy po obaleniu wspieranej przez USA Autonomii Palestyńskiej i zabiciu prawdopodobnie setek Palestyńczyków.


28 marca Biden powiedział dziennikarzom, że rząd Izraela „nie może kontynuować tą drogą” ze swoim planem reformy sądownictwa i podkreślił, że nie zamierza zapraszać izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu do Białego Domu „w najbliższym czasie”.


Na początku roku Biden powiedział „New York Times”, że wszelkie fundamentalne zmiany w systemie sądownictwa Izraela powinny opierać się na konsensusie, aby uzyskać legitymację opinii publicznej i być trwałe.


Zadzwonił
 także do Netanjahu na początku marca i „wyraził zaniepokojenie” planem reform.


Kryzys
, jaki Biden wywołał w stosunkach z Izraelem z powodu jego powtarzającej się krytyki bardzo potrzebnego planu reformy sądownictwa, to świetna wiadomość dla Iranu i jego palestyńskich pełnomocników, Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (PIJ), dwóch z wielu islamistycznych grup terrorystycznych, które otwarcie wzywają do eliminacji Izraela.


Wydaje się, że media
 powiązane z Iranem i jego terrorystycznymi pełnomocnikami czerpią przyjemność z relacjonowania kryzysu i podkreślania oświadczenia Bidena, że nie zamierza zapraszać Netanjahu do Białego Domu „w najbliższym czasie”.


Oficjalne media
 Iranu również z radością podkreślały kryzys między administracją Bidena a rządem Izraela.


„Biały Dom lekceważy Netanjahu”, krzyczał tytuł artykułu w gazecie mułłów, „Tehran Times”. „Na razie wygląda na to, że Netanjahu musi czekać przy skrzynce pocztowej, zanim nadejdzie list z zaproszeniem z Waszyngtonu”.


Wywołując kryzys z Netanjahu i rządem izraelskim, Bidenowi udało się uszczęśliwić wrogów zarówno Izraela, jak i USA, być może w bezowocnym wysiłku ugłaskania ich. Komunikat, jaki wysyła administracja Bidena, brzmi: możesz być nagradzany, jeśli jesteś wrogiem USA, ale będziesz karany, jeśli jesteś przyjacielem.


Iran i jego bojówki terrorystyczne są nie tylko wrogami Izraela, ale także USA. Najwyraźniej dlatego często palą razem flagi Izraela i USA, kiedy wychodzą na ulice, by demonstrować przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym.


Biden stanął obok mułłów Iranu, którzy wyrażają nadzieję, że protesty przeciwko rządowi Netanjahu doprowadzą do „upadku reżimu syjonistycznego”.


„Obecne warunki wewnętrzne i zewnętrzne nielegalnego reżimu są bezprecedensowe w ciągu ostatnich siedmiu dekad” – zauważyła irańska agencja informacyjna Islamskiej Republiki (IRNA).

„Status reżimu syjonistycznego jest tak chwiejny, że wielu ma nadzieję, że reżim upadnie z powodu czynników wewnętrznych. Ten ważny incydent wydarzy się wkrótce z Bożą pomocą, a ludność Palestyny i regionu pozbędzie się guza rakowego [Izraela]”.

Kiedy media mułłów mówią o „warunkach zewnętrznych” dotykających Izrael, odnoszą się głównie do napięć między izraelskim rządem a administracją Bidena.


Mułłowie są wyraźnie zadowoleni z ataków Bidena na izraelskiego premiera, który przewodzi wysiłkom mającym na celu powstrzymanie Iranu przed uzyskaniem broni nuklearnej.


Nie ma wątpliwości, że mułłowie wraz ze swoimi agentami Hamasem i PIJ wierzą teraz, że kryzys w stosunkach z Izraelem wywołany przez Bidena utrudni, a może wręcz zatrzyma wysiłki Netanjahu.


Mułłowie z pewnością są świadomi, że jakakolwiek izraelska akcja militarna przeciwko Iranowi wymagałaby jakiegoś rodzaju koordynacji między USA a Izraelem.


Mułłowie są również niewątpliwie zachwyceni widząc, jak administracja Bidena odwraca się plecami do swojego głównego sojusznika i jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie: Izraela. W oczach mułłów i większości wrogów Izraela Stany Zjednoczone zawsze były „Wielkim Szatanem”, który stoi na drodze do osiągnięcia ich celu, jakim jest zniszczenie „Małego Szatana” Izraela.


Zasadniczo Iran nie chce żadnej demokratycznej obecności na Bliskim Wschodzie i gdzie może atakuje interesy USA na tym obszarze, aby zmusić USA do wycofania się.


Podczas gdy Biden i jego administracja mają obsesję na punkcie izraelskiego rządu i chcieliby odwrócić wyniki ostatnich wyborów w Izraelu, w których Netanjahu i jego sojusznicy odnieśli zwycięstwo, nie wyrazili zaniepokojenia powtarzającymi się wezwaniami Palestyńczyków do mordowania Żydów.


Sondaż
 opinii publicznej przeprowadzony przez Palestyńskie Centrum Badań nad Polityką i Badaniami w połowie marca wykazał, że 68% Palestyńczyków popiera tworzenie grup terrorystycznych, takich jak Jaskinia Lwów, których członkowie przeprowadzili serię zamachów przeciwko izraelskim żołnierzom i cywilów w ciągu ostatnich kilku miesięcy.


Sondaż wykazał, że 71% Palestyńczyków popiera palestyński atak terrorystyczny, w którym na początku marca zginęli żydowscy bracia Hallel Janiv (21 lat) i Jagel Janiv (19 lat).


Ponadto sondaż pokazał, że poparcie Palestyny dla powrotu do zbrojnej konfrontacji (eufemizm na określenie terroryzmu) z Izraelem wzrosło z 55% pod koniec ubiegłego roku do 58%.


Plan rządu izraelskiego reformy sądownictwa prawdopodobnie nie jest doskonały, ale nie może być bardziej niebezpieczny niż ciągłe wysiłki Iranu w celu wyprodukowania broni nuklearnej lub rosnące poparcie Palestyńczyków dla terroryzmu.


Administracja Bidena wydaje się być nieporuszona faktem, że ponad 70% ankietowanych Palestyńczyków popiera morderstwo z zimną krwią dwóch niewinnych młodych żydowskich braci dokonane na początku marca przez palestyńskich terrorystów.


Administracja Bidena twierdzi, że postrzega plan reformy izraelskiego systemu sądownictwa jako największe zagrożenie dla bezpieczeństwa i stabilności na Bliskim Wschodzie. To uszczęśliwia mułłów i wszystkich islamskich terrorystów.


W rzeczywistości wielu osobom na Bliskim Wschodzie wydaje się, że sprzeciw administracji Bidena wobec od dawna oczekiwanych reform sądownictwa jest w rzeczywistości tylko pretekstem do próby obalenia demokratycznie wybranego rządu izraelskiego i zastąpienia go nowym rządem, który pozwoli USA zaakceptować sytuację, w której Iran może mieć tyle broni nuklearnej, ile chce, być może przy pomocy jakiegoś nieudolnego „kompromisu”, jak to, że może mieć tę broń „jeśli jej nie postawi w stan gotowości”. Byłby to straszliwy plan, który administracja Bidena wydaje się być gotowa zaakceptować.


Obecne podejście USA skierowane przeciwko Netanjahu nic nie da poza wzmocnieniem Iranu i jego pełnomocników, Hamasu, PIJ i Hezbollahu w Libanie oraz zachęceniem ich do przeprowadzania kolejnych ataków terrorystycznych – nie tylko przeciwko Izraelczykom, ale także przeciwko Amerykanom.


Administracja Bidena dobrze by zrobiła, gdyby zrozumiała, że ci, którzy chcą zabijać Żydów, chcą także widzieć martwych przyjaciół i sojuszników Żydów. Dlatego najbardziej korzystne dla bezpieczeństwa narodowego Ameryki byłoby, gdyby Biden i jego urzędnicy natychmiast rozładowali napięcia i zaprzestali retorycznych ataków na mały kraj, który w rzeczywistości jest jedynym prawdziwym przyjacielem i najbardziej zaufanym sojusznikiem Ameryki na Bliskim Wschodzie.


Biden’s Anti-Israel Policy Empowers Iran, Palestinian Terrorists

Gatestone Institute, 4 kwietnia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Bassam Tawil - muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1323 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk