Prawda

Sobota, 25 czerwca 2022 - 19:14

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

ONZ wypowiada wojnę Izraelowi


Victor Rosenthal 2021-12-31

Sala Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonyc h w Jednej Sprawie.
Sala Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonyc h w Jednej Sprawie.

Gdyby Algieria przedstawiła rezolucję stwierdzającą, że ziemia jest płaska i że spłaszczył ją Izrael, przeszłaby 164 głosami za do 13 głosów przeciw i z 26 wstrzymującymi się od głosu.
– Abba Eban

 

- Ściąć ją!  – wrzeszczała Królowa w istnym ataku furii. Ale nikt nie ruszył się z miejsca.

- Czy myślicie, że się was ktoś boi? – zapytała Alicja, która osiągnęła tymczasem swój normalny wzrost. – Jesteście zwykłą talią kart, niczym więcej.
— Lewis Carroll, Alicja w krainie czarów


Tak zwana “Organizacja Narodów Zjednoczonych” osiągnęła nowe dno w staczaniu się od idealistycznej organizacji poświęconej humanizowaniu zachowań narodów do gigantycznej  machiny korupcyjnej, której jedynym niezmiennym celem, poza wzbogacaniem swoich pracowników, jest zniszczenie żydowskiego państwa.


W e-mailu wysłanym 24 grudnia, wieloletnia obserwatorka ONZ, Anne Bayefsky, napisała:

Dwie i pół godziny temu komisja budżetowa (komisja całości, tj. składająca się ze wszystkich 193 państw członkowskich) Zgromadzenia Ogólnego ONZ, zdecydowała o finansowaniu nowej “Komisji śledczej” ustanowionej przez Radę Praw Człowieka ONZ, której celem jest osłabienie państwa Izrael. Jest to – bez żadnej przesady – najbardziej wrogi i niebezpieczny antyizraelski organ, jaki ONZ kiedykolwiek stworzyła. Zdecyduje, że Izrael jest winny apartheidu,  uzasadni i rozpęta sprawy karne przeciwko Izraelczykom, znacząco powiększy naciski na “trzecie państwa” i „przedsiębiorstwa”, by przystąpiły do BDS i będzie nalegać na embargo broni dla Izraela. Jest ustanowiona na czas nieokreślony. Będzie miała 18 osób stałego personelu ONZ finansowanych z normalnego budżetu – co znaczy, że 22 procent z tego będzie pochodziło od amerykańskich podatników, tworząc wewnętrzne biuro prawne do wysuwania kryminalnych oskarżeń wobec członków IDF i ludzi z najwyższych szczebli izraelskiego rządu („odpowiedzialność dowódcza”). Mianowano już troje członków tej “Komisji śledczej” – i wszyscy oni mają historię skrajnej wrogości wobec Izraela. Przewodniczącą jest osławiona zwolenniczka rezolucji z konferencji w Durbanie i raportu Goldstone’a – była Wysoka Komisarz ds. Praw Człowieka, Navi Pillay. Pierwszy raport “Komisja śledcza” ma złożyć w czerwcu 2022 roku.  

Komisja ma “zbadać” działania Izraela podczas wojny z Hamasem w maju 2021 roku. Tę 11-dniową “wojenkę” rozpoczął Hamas, który wystrzelił około 4260 rakiet na izraelskie miasta i wsie, jak również wywoływał antyżydowskie zamieszki w miastach o mieszanej populacji arabskiej i żydowskiej. Odpowiedź Izraela była, jak zawsze, głównie obronna i Izrael, również jak zawsze, starał się minimalizować ofiary wśród cywilów i szkody ich własności. Podobnie jednak jak tendencyjny i z czasem zdyskredytowany Raport Goldstone’a o wojnie w Gazie 2008-2009, ta komisja z pewnością będzie polegała na “oświadczeniach” antyizraelskich NGO, opartych na „danych” dostarczanych przez organy Hamasu i zdecyduje, że motywacją działań Izraela był rasizm i chęć ludobójstwa.  

 

Nie będzie przesadą powiedzenie, że jedną z głównych motywacji Hamasu do prowokowania konfliktu z Izraelem jest możliwość tworzenia materiału, który można użyć do atakowania Izraela na międzynarodowych forach politycznych i prawnych. Celem jest spowodowanie, że narody świata będą traktować Izrael tak jak traktowały Republikę Południowej Afryki, z bojkotami, dywestycjami i sankcjami, jak również rozpoczęcie spraw karnych przeciwko izraelskim politykom i dowódcom wojskowym. W dodatku do bezpośrednich szkód ekonomicznych, jakie może dokonać taki program, efekt propagandowy odstraszy nawet przyjazne narody od popierania Izraela na wypadek ataku jego wrogów.


Ostatecznym celem – zarówno Hamasu, jak ONZ – nie jest zmiana zachowania Izraela. Jest nim zakończenie istnienia Izraela jako żydowskiego państwa.  


Bayefsky opisuje Komisję i jej cele tutaj i tutaj. Notuje, że jest “bezprecedensowa pod względem finansowania, personelu i trwałości”. Będzie kosztować niemal 12 milionów dolarów przez pierwsze trzy lata i niemal 5,5 miliona dolarów każdego kolejnego roku. Będzie miała trzykrotnie więcej zatrudnionych niż komisja, której zadaniem było badanie sprawy Korei Północnej w 2013 roku (a tamta komisja została ustanowiona na określony czas – ta komisja nie ma daty zakończenia i może działać w nieskończoność). Bayefsky dodaje: 

Ta inkwizycja ustanowiona dla Izraela jest największym przedsięwzięciem wyrzucania pieniędzy w błoto w historii systemu praw człowieka ONZ: sfinansuje co roku 790 dni podróży dla ekspertów i personelu od 2022 r. i – na zawsze.   To oznacza dwóch pracowników ONZ zaopatrzonych w żywność, zakwaterowanie i pieniądze na podróże samolotem, by nieustannie wędrowali po świecie demonizując żydowskie państwo dzień w dzień i rok po roku. Jest to także więcej dni podróży niż przyznano jakiemukolwiek innemu śledztwu Rady w sprawie praw człowieka gdziekolwiek.

To jest znacznie bardziej niebezpieczne niż Raport Goldstone’a (i to nie tylko dlatego, że tym razem nie podejmują ryzyka, jakim było mianowanie Richarda Golstone’a  na przewodniczącego komisji; człowieka, który miał wyrzuty sumienia i otwarcie uznał swój błąd). W rezultacie ONZ tworzy stałą dyplomatyczną, polityczną i prawną armię do walki z Izraelem, na czas nieokreślony, czyli praktycznie na zawsze.


Bayefsky proponuje, by w odpowiedzi Izrael i jego zwolennicy przedstawili Komisji dowody, pokazujące olbrzymią ilość podżegania, terroryzmu, rasizmu, antysemityzmu i łamania międzynarodowego prawa przez Hamas i OWP. Ja jednak nie jestem taki tego pewien. Przychodzi moment, w którym współpraca z wyraźnie uprzedzoną instytucją legitymizuje ją. Jednym z największych darów administracji Trumpa dla Izraela było wyjście z Rady Praw Człowieka ONZ, prawdopodobnie najbardziej antyizraelskiej części ONZ, która wyprodukowała w tym roku 14 antyizraelskich rezolucji (w porównaniu do pięciu dla całej reszty świata) i która zaproponowała tę nową Komisję Śledczą. Naturalnie, administracja Bidena ponownie się do niej dołączyła.

 

Często mówi się, że Izrael nie ma wyboru i musi być częścią tej skorumpowanej instytucji, ponieważ bycie poza nią byłoby jeszcze gorsze. Może nie. ONZ, która została stworzona, by powstrzymać wojny i ludobójstwa, nigdy nie potrafiła tego zrobić. Dzisiaj, przynajmniej w sprawie Izraela, w rzeczywistości zwiększa prawdopodobieństwo wojny i ludobójstwa. Może być pora dla Izraela, by przestał udawać, że ONZ ma jakąkolwiek legitymację lub moralną platformę i by opuścił tę organizację; pora, by Izrael „osiągnął swój normalny wzrost”, jak Alicja, i zdemaskował ONZ jako skorumpowaną, rasistowską instytucję, którą ONZ istotnie jest.   


The UN Declares War on Israel

26 grudnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaVic Rosenthal

Urodzony w Stanach Zjednoczonych, studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Mieszka obecnie w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1065 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk