Prawda

Niedziela, 1 października 2023 - 14:26

« Poprzedni Następny »


Palestyńska szkoła terroryzmu


Bassam Tawil 2022-01-02

Palestyński nauczyciel i troje uczniów brali bezpośredni udział w niedawnej serii ataków terrorystycznych na Izraelczyków w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu. Palestyńscy przywódcy i “uczeni” wyprali mózgi młodym ludziom przez codzienne bluzganie nienawiścią wobec Izraela i Żydów. (Zdjęcie: Palestinian Media Watch)
Palestyński nauczyciel i troje uczniów brali bezpośredni udział w niedawnej serii ataków terrorystycznych na Izraelczyków w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu. Palestyńscy przywódcy i “uczeni” wyprali mózgi młodym ludziom przez codzienne bluzganie nienawiścią wobec Izraela i Żydów. (Zdjęcie: Palestinian Media Watch)

Palestyński nauczyciel i troje uczniów brali bezpośredni udział w niedawnej serii ataków terrorystycznych na Izraelczyków w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu [tj. Judei i Samarii]. Nie było to zaskoczeniem dla tych, którzy wiedzą o nieustannie głoszonej nienawiści i podżeganiu przeciwko Izraelowi w palestyńskich szkołach i podręcznikach, jak również w mediach, meczetach i na kampusach uniwersyteckich.

21 listopada Fadi Abu Szchajdam, 42-letni nauczyciel licealny z obozu uchodźców Szuafat w Jerozolimie, strzelił i zabił Eli Kaya, 26-letniego imigranta z Południowej Afryki. Zamach miał miejsce na Starym Mieście Jerozolimy. Czworo innych ludzi zostało rannych zanim policja zastrzeliła terrorystę.


Abu Szchajdam był nauczycielem islamu w szkole dla chłopców, Al-Raszidijeh, we wschodniej Jerozolimie. Fakt, że szkoła jest pod zarządem (izraelskich) władz miejskich Jerozolimy, nie przeszkadzał terroryście, którego później opisano jako członka Hamasu.    


Abu Szchajdam nie miał problemu z przyjmowaniem pensji od izraelskich władz miejskich, kiedy nieustannie bluzgał nienawiścią wobec Izraela jako “kaznodzieja” i “uczony” w różnych meczetach w Jerozolimie.


W zeszłym roku Abu Szchajdam powiedział w piątkowym kazaniu, że “żydowscy i chrześcijańscy mistrzowie herezji” są częścią kampanii walki z islamskim prawem szariatu i  szerzą niesprawiedliwość. Powiedział też, że Żydów, chrześcijan i innych przeciwników prawa szariatu prowadzi szatan, a finansują ich “brudne pieniądze” od “tych Beduinów” ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


W testamencie, który zostawił, Abu Szchajdam ujawnił, że planował zamach terrorystyczny od długiego czasu: “Piszę te słowa z wielką radością; kończę lata ciężkiej pracy spotkaniem Boga”. Terrorysta napisał, że wybrał tę drogę, by ucieszyć Boga i osiągnąć raj. Twierdził także, że jego zamach terrorystyczny miał na celu obronę meczetu Al-Aksa.


Kiedy terroryści tacy jak Abu Szchajdam mówią o potrzebie obrony meczetu w Jerozolimie, chodzi im o spokojne i rutynowe wizyty Żydów na Wzgórzu Świątynnym, najświętszym miejscu judaizmu.


Wbrew twierdzeniom Autonomii Palestyńskiej, Hamasu i innych palestyńskich grup Żydzi odwiedzający to miejsce nie wchodzą do meczetu Al-Aksa. Żydzi muszą chodzić po Wzgórzu Świątynnym pod ochroną policji z powodu gróźb Palestyńczyków, którzy zaprzeczają historii Żydów i ich związkom z Jerozolimą.


Palestyńscy przywódcy i dżihadyści, tacy jak Abu Szchajdam, od dawna przedstawiali te żydowskie wizyty jako pełne przemocy "wtargnięcia" do meczetu Al-Aksa, co jest, nie trzeba nawet dodawać, całkowitym kłamstwem i oszczerstwem.


Abu Szchajdam i palestyńscy przywódcy nie przepuszczają żadnej okazji ani platform, by szerzyć to oszczerstwo. Ten terrorysta używał każdego dostępnego podium w meczetach, by podżegać do przemocy przeciwko nie muzułmanom, szczególnie Żydom i chrześcijanom.


Jako nauczyciel i kaznodzieja w meczetach Abu Szchajdam przekazał tę truciznę wielu Palestyńczykom, szczególnie dzieciom, które uczył w szkole i tym, którzy przychodzili na jego piątkowe kazania.


Nic dziwnego, że palestyńskie nastolatki chwytają za noże lub broń palną i wybierają się na mordowanie Żydów i Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu [tj. Judei i Samarii].


Palestyńscy przywódcy i “uczeni” wyprali mózgi młodym ludziom przez codzienne bluzganie nienawiścią wobec Izraela i Żydów.


Młodzi Palestyńczycy słyszą od swoich przywódców, że Żydzi "bezczeszczą" islamskie miejsca święte i że jest ich obowiązkiem obrona meczetu Al-Aksa.


W dodatku są zapewniani, że każdy, kto ginie dokonując ataku na Żydów, jest “męczennikiem” i ma zagwarantowane miejsce w raju.


Kilka tygodni temu 14-letnia palestyńska uczennica dźgnęła nożem i zraniła Żydówkę, która odprowadzała swoje dzieci do szkoły. Miało to miejsce we wschodniej Jerozolimie w dzielnicy Szejk Dżarrah. Dziewczynka uciekła do swojej szkoły, mieszczącej się kilkaset metrów dalej. Wkrótce potem aresztowała ją izraelska policja.


Podręczniki oparte na programie szkolnym Ministerstwa Edukacji Autonomii Palestyńskiej, jakie znaleziono w jej tornistrze, zawierały wściekłe podżeganie przeciwko Izraelskiej Armii Obronnej i żydowskim osadnikom, jak również gloryfikację “męczenników”.


Na przykład, na stronie 61 podręcznika do języka arabskiego jest ćwiczenie czytania ze zrozumieniem, które zawiera opis spalenia koktajlami Mołotowa izraelskiego autobusu, należącego do osiedla Psagot w pobliżu Ramallah.


Ta próba spalenia żywcem żydowskich pasażerów autobusu jest w podręczniku opisana z dumą jako „impreza z grillem".


Podręcznik do nauki o społeczeństwie znaleziony w tornistrze dziewczynki, stwierdza, że „zbrojny opór jest naturalnym i legalnym prawem w celu przeciwstawiania się okupacji”. Zilustrowano to zdjęciami z masakry Żydów, jakiej dokonali Arabowie w Hebronie w 1929 roku.


Według Institute for Monitoring Peace and Cultural Tolerance in School Education (IMPACT-se), palestyńskie podręczniki “pozostają otwarcie antysemickie i zachęcają do przemocy, dżihadu (świętej wojny) i męczeństwa, podczas gdy nadal nie przedstawia się pokoju jako preferowanego lub wręcz możliwego rozwiązania”.


Badanie IMPACT-se pokazało, że palestyńscy przywódcy nie wypełnili obietnicy danej darczyńcom i nie wprowadzili zmian w podręcznikach. Badanie wręcz pokazało, że nowe podręczniki są jeszcze bardziej radykalne niż poprzednie.


"Jest tam systematyczne wstawianie treści o przemocy, męczeństwie i dżihadzie we wszystkich klasach i wszystkich przedmiotach” – brzmi wniosek badania.

"Skrajny nacjonalizm i islamistyczna ideologia szerzą się w całym programie szkolnym, włącznie z podręcznikami do nauk ścisłych i matematyki. Możliwość pokoju z Izraelem jest odrzucona. Jakakolwiek historyczna obecność żydowska na terytoriach współczesnego Izraela i Autonomii Palestyńskiej jest starannie pominięta we wszystkich podręcznikach. Żydowską historię i dziedzictwo przedstawia się jako zafałszowaną; żydowskie miejsca święte są prezentowane jako miejsca muzułmańskie uzurpowane przez Żydów”.  

Podręcznik do historii dla klasy jedenastej daje do zrozumienia,  że Żydzi kontrolują świat. W innych podręcznikach Żydzi są opisywani jako grzeszni kłamcy i oszuści, którzy są „wrogami islamu w całej historii i we wszystkich miejscach”. Rozdział o islamskiej edukacji wyraźnie naucza, że Żydzi są skorumpowani i skazani na zniszczenie, jako że ich „zepsucie na ziemi było i będzie powodem ich unicestwienia”.


W badaniu odkryto także, że Żydzi i Izrael są oczerniani w większym stopniu niż w poprzednich programach i że antysemityzm jest bardziej wszechobecny. Izrael jest na ogół nazywany “syjonistyczną okupacją”. Podręczniki demonizują Izrael, a Żydzi są szkalowani i przedstawiani jako rywale proroka islamu. „Krótko mówiąc, w całym programie nie ma żadnego zachęcania do współistnienia” – konkludują badacze.   


Ta retoryka zachęca szkolne dzieci do przeprowadzania zamachów terrorystycznych na Żydów. Ci, którzy zamykają oczy na to krwawe podżeganie i antysemityzm, dają w rzeczywistości zielone światło terrorystom, by kontynuowali swój morderczy dżihad przeciwko Żydom.


To jest trucizna wstrzykiwana w serca i umysły Palestyńczyków w tym samym momencie, w którym administracja Bidena kontynuuje rozmowy o finansowaniu Autonomii Palestyńskiej i potrzebie wskrzeszenia „procesu pokojowego” między Izraelem a Palestyńczykami.


Administracja Bidena trajkocze o pokoju i “rozwiązaniu w postaci dwóch państw”, podczas gdy palestyńscy przywódcy robią, co mogą, by przygotować następne pokolenie do wbijania noży w Żydów.  


The palestinian School of Terrorism

Gatestone Institute, 22 grudnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1321 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk