Prawda

Piątek, 29 wrzesnia 2023 - 03:06

« Poprzedni Następny »


Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu


Z materiałów MEMRI 2021-12-27

Rzecznik irańskich sił zbrojnych, Abofazl Szekarchi. Source: ISNA, Iran, 28 listopada 2021.
Rzecznik irańskich sił zbrojnych, Abofazl Szekarchi. Source: ISNA, Iran, 28 listopada 2021.

Rzecznik irańskich sił zbrojnych, generał Abollfazl Szekarchi, w wywiadzie z 28 listopada 2021 r. udzielonym agencji informacyjnej ISNA wyłożył swoją ideologiczną doktrynę o poglądzie Iranu na Zachód, Izrael i regionalny porządek, jaki Iran stara się zaprowadzić na Bliskim Wschodzie.  


Jego wypowiedzi przedstawiały wezwanie do unicestwienia Izraela jako ideał i główny cel, ku któremu zmierza irański reżim. Izrael, jak podkreślił, jest narzędziem “międzynarodowego syjonizmu”, który dąży do zniewolenia “poddanych Boga” – to jest, muzułmanów – i że wszystkie arabskie kraje muzułmańskie, które wspierają Izrael, są uważane przez irański reżim za część nielegalnego reżimu Izraela.


Poniżej podajemy tłumaczenie wypowiedzi Szekarchiego w wywiadzie dla agencji informacyjnej ISNA.


Pytanie: Niedawne doniesienie “New York Timesa” informowało, że Amerykanie powiedzieli syjonistom: “Nie tylko nie udał wam się sabotaż, jakiego dokonaliście w Iranie, ale spowodowaliście, że Iran poszedł do przodu w dziedzinie nuklearnej i militarnej”. Co pana zdaniem doprowadziło Globalną Arogancję, szczególnie Amerykę i reżim syjonistyczny, do takiego wniosku – że nie mogą poradzić sobie z Iranem i że nie widzą innego wyboru poza rozmowami?  


Szekarchi:
 Kiedy mówimy “syjoniści” mamy tendencję do myślenia, że [chodzi tylko] o reżim okupujący Jerozolimę [tj., Izrael]. Chcemy powiedzieć, że dzisiaj mamy do czynienia z międzynarodowym syjonizmem. To jest, narzędziem, jakiego używa syjonizm, jest reżim, który okupuje Jerozolimę. Widzimy reżim okupujący Jerozolimę jako narzędzie międzynarodowego syjonizmu. Dlatego patrzymy na reżim okupujący Jerozolimę w jeden sposób, a na syjonizm w inny.


Jak powiedziałem wiele razy, nie cofniemy się ani o milimetr od [wizji] zniknięcia reżimu okupującego Jerozolimę, nawet jeśli zostaniemy rozdarci na kawałki. Unicestwienie reżimu okupującego Jerozolimę jest największym ideałem, jaki mamy przed oczyma i największym celem, którego szlakiem idziemy.


Ten reżim przybył i podbił ważną część islamskiego świata, pierwszą kibla [kierunek modlitw, tj. Jerozolimę] muzułmanów, z którego ruszył do ataku i wywiera zemstę na muzułmanach. Każdy, kto pomaga temu fałszywemu reżimowi – nawet jeśli mają islamskie nazwy, jak Arabia Saudyjska, reżim w Bahrajnie, ZEA lub jakikolwiek [inny taki] reżim – jest dla nas częścią tego reżimu i jest to sprawa najwyższej wagi.


Międzynarodowy syjonizm jest czymś więcej niż ten fałszywy reżim syjonistyczny. Syjonista aspiruje do zniewolenia poddanych Boga [tj. muzułmanów]. To jest jego idea i chce on zamienić poddanych Boga w swoich służących. Ale w Koranie Bóg nakazał Swoim poddanym czczenia tylko Jego i stawania do walki z każdym, kto wywiera na nich zemstę za to, że oddają cześć Bogu. To jest nakaz Boga. Ta strategia [zniewolenia] jest tą, według której działa dzisiaj międzynarodowy syjonizm.


Pytanie: 
Czy pana zdaniem jest możliwe osiągnięcie porozumienia z Ameryką?


Shekarchi:
 Nie jest możliwe. Uciskane narody, które są dzisiaj zniewolone przez moc Ameryki – ich potencjał i ich podziemne zasoby [tj. ropa naftowa i gaz] – są rabowane i nie mają nawet prawa używać własnych, danych im przez Boga zasobów. Ten syjonistyczny pogląd nie jest z dzisiaj ani z wczoraj. Przeczytajcie historię Francji – co zrobiła w Afryce? Albo Anglia – co zrobiła w tych krajach? Czy działała z inną niż ta strategią? Ta sama rzecz jest dzisiaj, tylko z nowymi narzędziami i technologiami. Karmią ludzi ignorancją świata zachodniego w imię [zachodniej] cywilizacji. To jest nowa ignorancja nazywana [zachodnią] cywilizacją.


Niestety, musimy powiedzieć, że bardzo wiele krajów zaakceptowało tę ignorancję zwaną cywilizacją. Myślą, że mogą dojść do porozumienia z Wielkim Szatanem, takim jak Ameryka, ale ten [Szatan] nie odejdzie od swojej strategii i aspiruje do zniewolenia poddanych Boga. Zamierza rabować zasoby uciskanych narodów i nie ma żadnego innego celu.


Ameryka chce materialnej kontroli, a także zniewolenia wszystkich. To są jej dwa różne fronty. Jak jest możliwe dojście do porozumienia z tego rodzaju myślą? Jak jest możliwa współpraca z tego rodzaju myślą? Zgoda na tego rodzaju myśl oznacza klęskę… odwrócenie się plecami do wszystkich religijnych, islamskich i rewolucyjnych idei, na których zostaliśmy wychowani.


Pytanie: 
Jaką rolę odgrywa Basidż w tworzeniu osi oporu?


Szekarchi:
 Rzeczą, która tworzy dzisiaj silną strukturę przeciwko syjonistycznemu frontowi jest myśl Basidżi. Narody, które trzymają się tej myśli [tworzą tę silną strukturę]. Nie znajdziesz niczego innego na powierzchni ziemi [poza myślą Basidżi] przeciwko temu niebezpiecznemu frontowi [tj. syjonizmowi]. Jeśli uciskana Gaza potrafi [wytrzymać] mając minimum środków i pod maksymalnym uciskiem okupującego i zabijającego niemowlęta reżimu [Izraela], to czy mają cokolwiek innego niż myśl [Basidżi]? Czy [palestyńscy] żołnierze Gazy mają jakieś środki? To prawda, w stosunku do przeszłości, kiedy rzucali kamieniami, mają [dzisiaj] wiele środków. Jeśli jednak przeprowadzimy materialne porównanie potencjału i narzędzi będących do dyspozycji żołnierzy Gazy, [widzimy], że nie są one równe potencjałowi, jakie świat arogancji [Zachód kierowany przez USA] dał do dyspozycji syjonistycznego reżimu. Jeśli mówimy, że fałszywy reżim syjonistyczny musi zniknąć – a Inszallah, zniknie – islamski świat będzie świętował ten dzień… Tego obiecanego dnia zrobimy maksymalny użytek z naszych środków.  


Pytanie: 
Dlaczego wrogowie próbują wpoić [pogląd], że [irański] naród na dość [islamskiej] rewolucji?


Szekarchi: 
Wróg łudzi się, że ludzie w Islamskiej Republice [Iranu] odwrócili się od reżimu, że nie akceptują przedstawicieli [reżimu], że dążą do zmiany reżimu i że mają dość rządów Islamskiej Republiki. Skoro ten naród ma dość Islamskiej Republiki, to jak to jest, że na jeden rozkaz przywódcy rewolucji [najwyższego przywódcy Alego Chameneiego] wszyscy wychodzą na pole? Tak, to prawda, że mają dość działalności niektórych polityków, szczególnie w przeszłości [aluzja do rządów Rohaniego, którego polityka jest regularnie krytykowana przez ideologiczne kręgi Iranu].


Nasz naród zdobył więcej niż to. Naród, który jest zawsze w polu, na wszystkich niebezpiecznych arenach w kraju i na frontowych liniach islamskiej rewolucji, zdobył więcej niż to i to już jest inna sprawa. Może ludzie nie będą zadowoleni z pewnych polityków, ale nie odwrócą się od reżimu Islamskiej Republiki [Iranu], ponieważ obecne rządy Islamskiej Republiki [ideologiczny rząd prezydenta Ebrahima Raisiego] jest najbardziej uczciwym, sumiennym i czystym rządem w historii tego kraju. Nawet jeśli kiedyś jeden z polityków [przypuszczalnie aluzja do Alego Akbar Haszemi Rafsandżaniego, który wzywał do porozumienia w USA i który zmarł w 2017 r. w podejrzanych okolicznościach] popełnił zdradę, było to z powodu infiltracji wroga – autorytarnego reżimu – i frontu arogancji [Zachodu z USA na czele]. Kiedy badamy tę sprawę, widzimy, że oni [zdrajcy] mieli wsparcie frontu arogancji…  


Pytanie: 
Pewna znacząca aktywność [irańskich] sił zbrojnych, która nasiliła się w ostatnich miesiącach, to [militarne] manewry [prowadzone przez Iran na swojej północnej granicy dla odstraszenia Azerbejdżanu i Turcji na Kaukazie, a także w Zatoce jako pokaz siły przeciwko USA]. Jesteśmy świadkami faktu, że te manewry są odpowiedzią na retorykę i groźby, jakie pojawiły się [w Azerbejdżanie i w Zatoce], a równocześnie przekazują one przesłanie pokoju krajom w regionie i sąsiadującym krajom i zachęcają ich do zachowania pokoju w regionie. Jaki wpływ mają te manewry i gotowość [irańskich] sił zbrojnych na zapobieganie atakom wroga na granice [Iranu]?


Szekarchi: 
Na fundamentalnym poziomie prowadzimy manewry i musztrę w celu utrzymania i polepszenia [wojskowej] gotowości. W efekcie, jeśli chcemy, możemy podjąć praktyczny krok, ale w ramach manewrów nie robimy niczego. Manewry mają na celu utrzymanie i polepszenie gotowości. To znaczy, co jakiś czas istnieje potrzeba [używania] broni, wyposażenia, środków i sił na polu bitwy. Podstawową rzeczą jest jednak potrzeba utrzymania i uaktualnienia gotowości.  

Gdyby nasza obronna potęga nie była tak wielka i wróg nie bałby się jej, nie czekałby ani jednego dnia, żeby nas zaatakować. Naturalnie, kiedy przeprowadzamy manewry, absolutnie skupiamy na sobie oczy i uszy wroga. Widzi on ten potencjał. Za każdym razem, kiedy prowadzimy manewry na lądzie, na morzu i w powietrzu, wróg monitoruje i widzi je, z ich umiejętnościami, wyposażeniem i technologią. Wróg jest świadomy tego potencjału…


Miejsca, jakie wybieramy na prowadzenie tych manewrów, są wrażliwymi miejscami. Chcemy, żeby wróg zrozumiał, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo w naszym regionie. A wy, Amerykanie i wasi partnerzy, przychodzicie z drugiej strony świata na tę stronę [regionu Zatoki, Iraku i Afganistanu], żeby zrobić co? Dajemy krajom regionu prawo samodzielnej obrony własnego bezpieczeństwa – ale wróg, a szczególnie wróg całego islamskiego świata, taki jak Ameryka i reżim syjonistyczny, nie może zbudować mostu ze swojej ziemi [do naszego regionu].


Pytanie:
 Dlaczego Iran zawsze sprzeciwia się amerykańskiej obecności w zachodniej Azji [tj. na Bliskim Wschodzie]?


Szekarchi:
 Obecność Ameryki w tym regionie jest nieprawomocna. Założenie militarnej bazy w regionie krajów islamskiego świata i blisko naszych granic nie jest uprawnione.


Czego Ameryka chce w tym regionie? Kiedy prowadzimy manewry, chcemy dostarczyć bezpieczeństwa międzynarodowym szlakom żeglugi [tj. Cieśninie Ormuz] i to właśnie robimy. Jeśli nasze okręty są na Morzu Czerwonym, na południowym lub północnym Oceanie Atlantyckim, to nie z celem atakowania, a raczej w celu tworzenia bezpieczeństwa – [co jest] dokładną odwrotnością amerykańskiej strategii, która przybywa by nie stworzyć bezpieczeństwa, ale niebezpieczeństwo. [Ameryka] przybywa w celu grabieży, rabunku i podburzania regionu. Taka obecność jest nieprawomocna. Jeśli kraj chce tworzyć bezpieczeństwo gdzieś na świecie, to wspaniale. Ale czy Amerykanie tworzą bezpieczeństwo w regionie?!


Podajcie mi dowolny dzień w historii, a [zobaczycie] że jest to dzień, w którym tworzyliśmy bezpieczeństwo! Wszędzie, gdzie oni [Amerykanie] poszli, tworzyli chaos. Spójrzcie na Afganistan. Dziesiątki tysięcy ludzi zostały zmiażdżone pod amerykańskim butem. Uciskani, obdarci z praw, dzieci, kobiety, starcy, młodzi i starzy – jaki popełnili grzech, że ta katastrofa spadła na ich głowy ze strony Amerykanów?!


Ameryka nie przyszła do Syrii, żeby pomóc [syryjskiemu] narodowi. Przybyła, żeby pomóc ISIS. Wojownicy ISIS obcinali głowy ludziom, rozcinali brzuchy i Ameryka dawała ISIS pieniądze, wyposażenie i środki, jak również dane wywiadu. Czy zamordowali mniej ludzi w Iraku?! Czy choć trochę pomogli Jemeńczykom? Czy też regularnie dostarczali saudyjskiemu reżimowi i ZEA wyposażenie, środki i wywiad w celu zmiażdżenia jemeńskiego narodu?


Palestyński naród jest miażdżony pod butami okupującego Izraela – i komu pomagają Amerykanie?! Czy pomagają [palestyńskiemu] narodowi, czy reżimowi okupującemu Jerozolimę [Izraelowi]? Wszędzie, gdzie Ameryka poszła, była agentem fitna [konfliktu]. Wszędzie, gdzie poszła, stworzyła niebezpieczeństwo.


Pytanie:
 Dlaczego Iran jest w Syrii?


Szekarchi:
 Nasza doradcza obecność w Syrii ma na celu tworzenie bezpieczeństwa i obronę syryjskiego narodu. Nie poszliśmy tam, by tworzyć niebezpieczeństwo. Nigdzie na świecie nie znajdziecie śladów niebezpieczeństwa [jako wyniku działań] Islamskiej Republiki [Iranu]. Wszędzie, gdzie poszliśmy, było to na rzecz bezpieczeństwa [i] obrony ludzi i uciskanych, podczas gdy Ameryka jest naszym dokładnym przeciwieństwem. Wszędzie, gdzie Ameryka poszła, stworzyła brak bezpieczeństwa i dlatego mówimy, że najwyższym poziomem zemsty za krew zamęczonego [przywódcy Siły Kuds IRGC, Kasema] Sulejmaniego jest wyjście Ameryki z regionu, żeby region zobaczył twarz spokoju i bezpieczeństwa.  


Pytanie:
 W ostatnich latach widzieliśmy nawiązanie oficjalnych kontaktów między kilkoma arabskimi krajami a syjonistycznym reżimem.


Szekarchi:
 Jak długo Ameryka jest w tym regionie, brak bezpieczeństwa będzie tutaj panował, ponieważ dzisiaj Ameryka jest ogniskiem niebezpieczeństwa na świecie. Reżimy takie jak Bahrajnu i ZEA zawierają teraz porozumienia [z Izraelem] i w pewien sposób dają mu punkt oparcia [w naszym regionie] – [punkt oparcia] dla reżimu okupującego Jerozolimę w dodatku do bezprawnej obecności Ameryki [w regionie], co tworzy brak bezpieczeństwa na całym świecie.


Czy obecność Izraela w regionie w rzeczywistości dostarcza tym państwom bezpieczeństwa, czy destabilizuje je?! Ta obecność jest nie do zniesienia dla Islamskiej Republiki i dla wszystkich narodów w regionie. Ponieważ [irański] naród chce bezpieczeństwa, Islamska Republika także jest zainteresowana tworzeniem bezpieczeństwa, nie zaś wojny i niebezpieczeństwa. Jeśli Islamska Republika jest obecna na morzu, to po to, żeby statki nie były atakowane i żeby dostarczyć bezpieczeństwa szlakom żeglugi. [Jeśli] jest obecna na lądzie, to jest tak w tym samym celu. Wszędzie jest broń przeciwlotnicza; jest w celach bezpieczeństwa.


Jeśli zostaniemy zaatakowani, nie będziemy mieli litości dla ani jednego z tych wrogów. Powiedzieliśmy wiele razy, że nigdy nie rozpoczniemy wojny i nie interesuje nas okupacja. Strategią Islamskiej Republiki nie jest okupacja i zagrabianie ziemi, ale potężnie uderzymy wrogów.


Pytanie: 
W wypowiedziach wspomniał pan Afganistan, Jemen i wiele innych krajów. Ostatnio Amerykanie wysłali Saudyjczykom informację, że będzie dla nich [Saudyjczyków] lepiej, jeśli rozwiążą sprawę Jemenu w rozmowach. Czy [Amerykanie] zrozumieli, że nie są dłużej w stanie dokonać czegokolwiek własnymi środkami?


Szekarchi:
 Uważają, że otwarta wojna z Jemenem jest zakończona i jemeński naród jest wyraźnym zwycięzcą… Gdyby Ameryka chciała zakończyć tę fitna [konflikt], powiedziałaby to w pierwszym roku [wojny].Po [swojej] porażce i skandalu [w Jemenie] mówi, że to dla zachowania honoru.  


Pytanie: 
W świetle wydarzeń, jakie miały miejsce w Jemenie i Afganistanie oraz komunikatów, jakie Ameryka przekazała syjonistom, jakie przesłanie można dać sojusznikom Ameryki na całym świecie?


Szekarchi:
 Część sojuszników Ameryki podziela ich myśli, ale mniej intensywnie. Muszą powrócić do rozumu i zaakceptować następujące przesłanie: przede wszystkim, muszą odłożyć ducha arogancji i agresji. Jeśli chodzi o szatańską myśl, widzimy Francję i Anglię jako jedność z Ameryką – ale to jest Wielki Szatan, a one są [mniejszymi] Szatanami.  


Imam [Chomeini] słusznie nazwał Amerykę “Wielkim Szatanem”. „Wielki Szatan” to jedno, ale są mniejsze Szatany, takie jak Anglia i Francja. Najpierw muszą porzucić swoją szatańską naturę i odzyskać zdrowe zmysły. Co i raz ze swoją szatańską naturą, prowadzą samą Amerykę do zagłady. W wielu wypadkach Anglia torowała drogę do upadku Ameryki, ponieważ rządzący w Ameryce są skrajnie głupi.


Szatani w Anglii są bardzo sprytni – są ptakami padlinożercami’ wysyłają naprzód Amerykę – i jeśli są rezultaty, pożerają je jak padlinożercy, a jeśli nie ma rezultatów, chowają się. Jeśli chodzi o myśl, nie ma różnicy między Anglią, Francja a Ameryką. Kilka krajów jest pod ich kontrolą i musimy wysłać tym [krajom] komunikat: Jesteście jak oddany i potężny naród irański, który trzyma się swojej wiary. Jeśli powstaniecie przeciwko arogancji [tj. USA], z pewnością zatriumfujecie i wydostaniecie się spod ich [Ameryki, Wielkiej Brytanii i Francji] kontroli. Nie idźcie za Ameryką.


Czterdzieści trzy lata temu Ameryka była u szczytu materialnie, a każdego dnia, jaki mijał od islamskiej Rewolucji [1979 r.] staczała się o kilkaset metrów i teraz jest blisko dna. Czy jest mądre trzymanie się Ameryki, która spada na ziemię? Chęć wydostania się spod [jarzma] Ameryki jest naturalna. Ameryka została wygaszona. Nie ma osiągnięć, a tylko utratę prestiżu. 


W ciągu ostatnich dziesięcioleci, który kraj, który twierdzi, że jest potężny, wystrzelił z kałasznikowa bezpośrednio na Amerykę [poza Iranem]? Jaką katastrofę zadała Islamska Republika Ameryce w Ain Al-Assad [bazie w Iraku w odpowiedzi za zabicie Sulejmaniego]? [Oni [Ameryka] mogą zakończyć sprawę przez twierdzenie, że to był [jedynie] „ból głowy”, ale wielkość Ameryki eksplodowała jak balon w Ain Al-Assad, i zniknęła.[1]


Świat zrozumiał, że twierdzenia Ameryki o tworzeniu bezpieczeństwa na saudyjskim niebie nie ostaje się nawet sile Jemeńczyków o najmarniejszych środkach. Nie może gwarantować bezpieczeństwa tego kraju [Arabii Saudyjskiej] przeciwko jednemu jemeńskiemu dronowi. Jak może gwarantować wasze bezpieczeństwo?! Ameryka nie dała rady zagwarantować [własnego] bezpieczeństwa w Ain Al-Assad, a wy chcecie, by gwarantowała bezpieczeństwo waszego kraju [?] To jest całkowicie nielogiczne. Oni [kraje polegające na Ameryce] muszą uwolnić się od Ameryki, która jest na drodze do rozbicia się.[2]


Obejrzyj klip z wypowiedziami Szekarchiego z 27 listopada w MEMRI TV tutaj lub poniżej:

 


[1] The Iranian regime claims that it struck hard at the U.S. military in response to the killing of IRGC Qods Force commander Qassem Soleimani, leader of Iran's expansion in the region, by firing missiles from Iran at the Ain Al-Assad base in Iraq. However, Iran had coordinated this attack in advance with the Americans so as not to cause American loss of life. See MEMRI Daily Brief No. 337, The Iran-U.S. Crisis, Part III: Iran's January 2020 Strikes On U.S. Ayn Al-Asad Airbase – The Roars Of A Fearful Paper Tiger, November 10, 2021.

[2] ISNA (Iran), November 28, 2021.

*Poniższy raport jest darmową próbką MEMRI Iran Threat Monitor Project (ITMP).


Odwiedź polską stronę MEMRI: http://www2.memri.org/polish/

MEMRI Specjalny komunikat Nr 9694, 22 grudnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1319 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk