Prawda

Poniedziałek, 18 października 2021 - 14:50

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”


Hugh Fitzgerald 2021-07-16


Aleksander Łukaszenka rządzi Białorusią od 1994 roku. Cierpi na megalomanię i na chorobę psychiczną zwaną antysemityzmem. Niedawno wygłosił jedną ze swoich klasycznych tyrad głęboko zabarwionych antysemityzmem stwierdzając, że Żydzi rządzą światem. Płakał, że „Cały świat płaszczy się przed Żydami”. Szerzej 6 lipca 2021 r. pisał o tym antysemickim wybuchu”, Ben Cohen w Algemeiner:

Białoruski prezydent Aleksander Łukaszenka podczas przemówienia w dniu niepodległości do sił zbrojnych byłej republiki radzieckiej, stwierdził, że Żydzi „rządzili światem” i „zdołali zmusić świat do pamiętania o Holokauście”. ”…


„Zmusić świat do pamiętania o Holokauście”? Chyba to się nie udało. Grupy żydowskie robią, co w ich mocy, ale miliardy ludzi na świecie nigdy nie słyszały o Holokauście, więc nie mogły o nim zapomnieć. Nawet w Stanach Zjednoczonych (gdzie istnieją różnego rodzaju programy szkolne, które mają uczyć uczniów o nazistowskich morderstwach), najnowszy sondaż wśród młodych Amerykanów pokazuje, że prawie dwie trzecie respondentów nie wie, że 6 milionów Żydów zginęło w Holokauście, prawie połowa nie potrafi wymienić ani jednego obozu zagłady, a 11% uważa, że to Żydzi spowodowali Holokaust, natomiast 12% twierdzi, że nie słyszeli (lub nie sądzą, żeby słyszeli) słowo „Holokaust” wcześniej. Jak to z „zmuszaniem świata do pamięci o Holokauście”?

„Cały świat płaszczy się przed nimi i poddaje się im. Boją się powiedzieć choćby jedno nie takie słowo”.


A potem dodał: „[Jesteśmy] tolerancyjni i lubiani. Zostawiliśmy wszystkich w spokoju, dopóki nie doszło do tego, że inni zaczęli atakować nas i nasze wysiłki.”…

Rzeczywiście, nic tak dobrze nie mówi o tej jego tolerancji i tym jak go lubią, jak te oskarżanie Żydów i twierdzenie, że „cały świat płaszczy się przed nimi i wszystko im daje”. Co może być bardziej „tolerancyjnego”?


Ten antysemicki wybuch Łukaszenki ma miejsce w chwili, gdy Białoruś staje w obliczu rosnącej międzynarodowej krytyki. W maju lecący z Aten  do Wilna samolot linii Ryanair został skierowany na lotnisko w Mińska pod pozorem znajdującej się na pokładzie bomby, w rzeczywistości w celu aresztowania Romana Protasiewicza, jednego czołowych działaczy białoruskiej opozycji oraz jego partnerki Sofii Sapiegi, którzy byli na pokładzie tego samolotu. Teraz znajdują się w areszcie domowym, wcześniej, w kilka dni po ich zatrzymaniu para została pokazana w białoruskiej telewizji i widać było siniaki wskazujące na pobicie oraz silny stres….

Skierowanie samolotu do Mińska w celu aresztowania pary dysydentów, która była torturowana i obecnie znajduje się w areszcie domowym, pokazuje, w jaki sposób ten bardzo „tolerancyjny i lubiany” Łukaszenka będzie się starał uciszyć swoich politycznych wrogów.

Łukaszenka robi wszystko, aby upewnić się, że nie będzie w kraju poważnego sprzeciwu. Kilka dni temu skazano na 14 lat więzienia znanego przywódcę opozycji Wiktora Babaryko, rzekomo za łapówki i pranie brudnych pieniędzy, zarzuty, które zostały użyte, by uniemożliwić Babaryko start w zeszłorocznych wyborach prezydenckich i które najwyraźniej nie mają uzasadnienia. Jaki białoruski sędzia odważyłby się uniewinnić kogoś, kogo Łukaszenka chce usunąć ze swojej drogi? Tych, których nie wysyła do więzienia, skazuje na wygnanie. W ten sposób nikt nie zagraża jego władzy. 

W 2007 roku Łukaszenka wywołał irytację izraelskiego rządu przemówieniem wygłoszonym w Bobrujsku, gdzie oskarżył Żydów o to, że pozwalają, aby miasta, w których mieszkają, popadały w ruinę.


„To zostało założone jako miasto żydowskie i wiecie, jak Żydzi traktują miejsca, w których żyją” – powiedział dyktator.


“Spójrz na Izrael, byłem tam. W żaden sposób nie chcę ich urazić, ale nie dbają o nic zbytnio.”…

Wydaje się, że jest to nowy dodatek do wyczynów antysemitów. Łukaszenka oskarża Żydów o to, że miejsca, w których mieszkają, „popadają w ruinę”. Wszyscy wiemy, jak z miłością odrestaurowano Jerozolimę pod rządami burmistrza Teddy'ego Kolleka. Jeśli chodzi o Hajfę, z jej lśniącym portem i Technionem, czy Łukaszenko naprawdę mógł widzieć to miasto? Wątpliwe żeby widział Tel Awiw i spacerował po  nieskazitelnej białej ulicy Dizengoff i po nabrzeżach i tam doszedł do wniosku, że Żydzi „nie troszczą się zbytnio” o miasta, w których żyją?

Znacznie wcześniej Łukaszenka chwalił również Adolfa Hitlera za sprawowanie przez niego „mocnego autorytetu”.


„Historia Niemiec jest kopią historii Białorusi. Niemcy zostały podniesione z ruin dzięki silnej władzy i nie wszystko, co łączyło się z postacią Hitlera, było złe. Porządek niemiecki ewoluował przez wieki i osiągnął szczyt pod rządami Hitlera. Odpowiada to naszemu rozumieniu republiki prezydenckiej i roli w niej prezydenta” – powiedział Łukaszenka w 1995 roku, być może przewidując, że będzie jeszcze u władzy ponad ćwierć wieku później.

„Nie wszystko związane z… Hitlerem było złe”. Tak, sprawił, że pociągi kursowały punktualnie, kochał małe aryjskie dzieci z jasnymi włosami i kochał psy. Miły facet. Ale  prezydent Łukaszenko pomylił kilka rzeczy. Niemcy nie zostały „podniesione z ruin” dzięki „mocnej władzy” Adolfa Hitlera. To Hitler doprowadził Niemcy do fizycznej i moralnej ruiny. Spójrzcie na zdjęcia zbombardowanego Berlina, Hamburga, Monachium, Frankfurtu i stu innych niemieckich miast. To była fizyczna ruina. Spójrzcie również na zdjęcia całych gór ludzkich zwłok, tych, których Niemcy nie zdążyli spalić, na góry ludzkich włosów, stosy okularów, pokoje pełne butów w Auschwitz, w Treblince, w Bełżcu. To moralna ruina. 


Ale czegoś nie rozumiem, panie prezydencie Łukaszenka. Pomóż mi. Jeśli Żydzi rządzą światem, jak to jest, że nie rządzą tobą? Jak to jest, że zdołałeś uciec od ich władzy? Jeśli Żydzi „rządzą światem”, jak to jest, że w ONZ Izrael to kraj, który jest najbardziej krytykowany, jedyny kraj, który ma stały punkt w porządku obrad Rady Praw Człowieka ONZ, dlaczego ta Rada Praw Człowieka ONZ uchwaliła więcej rezolucji potępiających Izrael niż wszystkich pozostałych 192 krajów razem wziętych? Jak to się dzieje, że Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło o wiele więcej rezolucji przeciwko Izraelowi niż przeciw jakiemukolwiek innemu krajowi? I jak Radzie Bezpieczeństwa udało się zaproponować więcej rezolucji przeciwko Izraelowi – na szczęście zawetowanych przez Stany Zjednoczone – niż przeciw jakiemukolwiek innemu krajowi? Jeśli Żydzi kontrolują świat, jeśli reszta świata „płaszczy się” przed nimi, jak mówi dyktator Białorusi, jak to wszystko było możliwe w ONZ? I dlaczego świat nie „pokłonił się” przed Żydami na Konferencji w Durban dotyczącej Rasizmu w 2001 r., gdzie Izrael i tylko Izrael został potępiony za rzekomą zbrodnię „rasizmu” i „apartheidu”?


A jeśli Żydom, jak twierdzi dyktator, udaje się rządzić światem i sprawiać, by cały świat „płaszczył się przed nimi”, jak to jest, że Izrael musiał stoczyć trzy wojny o swoje istnienie i tuzin mniejszych wojen przeciwko grupom terrorystycznym zdeterminowanym, by go zniszczyć, a mimo to wciąż znajduje się pod pręgierzem mediów, w tym BBC, Agence France Presse, Deutsche Welle, CNN, NPR, CBS, NBC, ABC, New York Times, Washington Post, i wielu innych?


To są pytania, prezydencie Łukaszenka, do przestudiowania i do dyskusji. Dlaczego nie zaczniesz od odpowiedzi na dziesięć pytań, które zadałem w trzech akapitach powyżej?


Belarus Dictator Lukashenko” “World Grovels Before Jews”

Jihad Watch, 10 lipca 2021

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski 

 

Hugh Fitzgerald

Publicysta Jihad Watch.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 961 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk