Prawda

Wtorek, 22 czerwca 2021 - 20:06

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości


Itamar Marcus 2020-01-23

Palestyńscy demonstranci trzymają swastykę w antyizraelskim proteście na Zachodnim Brzegu.(Zdjęcie: REUTERS)

Palestyńscy demonstranci trzymają swastykę w antyizraelskim proteście na Zachodnim Brzegu.

(Zdjęcie: REUTERS)Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci Holocaustu w tym tygodniu muszą być zarówno upamiętnieniem przeszłości, jak wskazówką na przyszłość. Jeśli pamięta się o ofiarach i honoruje ocalałych, ale świat nie dostrzega lekcji, które muszą zostać przerobione, zapraszamy do powtórzenia najgorszych horrorów z historii.

 

Jedną z fundamentalnych lekcji Holocaustu jest to, że świat musi czujnie ujawniać i eliminować wszelką demonizację, która prowadzi do uzasadniania morderstw, czy to w odniesieniu do Żydów, czy jakiejkolwiek innej grupy.


Jednym z wielkich niepowodzeń społeczności międzynarodowej jest tolerancyjna postawa wobec systematycznej demonizacji Żydów przez Autonomię Palestyńską.

 

Antysemityzm jest obecnie endemiczny wśród Palestyńczyków. Według przeprowadzonego kilka lat temu sondażu ADL, Global 100, Palestyńczycy są najbardziej antysemickim narodem na całym świecie. Dziewięćdziesiąt trzy procent Palestyńczyków wierzy, że co najmniej sześć z 11 negatywnych stereotypów Żydów, podanych w sondażu, jest „prawdopodobnie prawdą”. Jest to więcej niż w Iraku - 92% i w Jemenie - 88%. Na przykład, 91% Palestyńczyków wierzy, że “Żydzi mają za dużo władzy w świecie biznesu”, 72% wierzy, że “Żydzi uważają się za lepszych od innych ludzi” i 88% Palestyńczyków mówi, że “Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad globalnymi sprawami”.

 

Wszechprzenikający palestyński antysemityzm jest bezpośrednim rezultatem nauczania w Autonomii Palestyńskiej. Ruch Fatahu prezydenta AP, Mahmouda Abbasa, opublikował ostatnio propagandowe wideo, rzekomo o historii Żydów w Europie, które znajduje się na oficjalnej stronie Facebooka Fatahu. Nauczają w nim, że Żydzi uważają siebie za lepszych – „My [Żydzi] jesteśmy narodem, który jest powyżej [innych] narodów… tylko my jesteśmy ludźmi, wszyscy inni są naszymi zwierzętami” – a innych jako gorszych: „Nie-Żydzi… według ich światopoglądu są wężami”. Żydzi, wyjaśnia Fatah, „kierowali projektem do zniewolenia ludzkości” i sprzymierzyli się z nazistami, żeby spalić Żydów w celu „nagromadzenia bogactwa”. Żydzi sami zakładali „getta, żeby oddzielić się od innych ludzi z powodu arogancji i obrzydzenia do nie-Żydów”.  W tych gettach - ciągną się kłamstwa tego „dokumentalnego” wideo - Żydzi spiskowali przeciwko nie-Żydom, co doprowadziło do europejskiego antysemityzmu: “[Żydów] nienawidzono z powodu ich rasizmu i ich obrzydliwego zachowania”.

 

Co znamienne, palestyńska demonizacja Żydów jako tych, którzy sami ściągnęli na siebie antysemityzm, płynie z samego szczytu kierownictwa AP. Sam Abbas wyjaśniał Palestyńczykom, dlaczego Europejczycy przez stulecia popełniali masakry Żydów „co 10 do 15 lat”, a w końcu był Holocaust: “Dlaczego to się zdarzyło?... Nienawiść do Żydów nie jest spowodowana ich religią, ale raczej jest z powodu ich roli społecznej… z powodu ich roli społecznej, która była związana z lichwiarstwem i bankami, i tak dalej”. Tak więc Abbas potwierdzał twierdzenie antysemitów, że Żydzi sami sprowadzili na siebie antysemityzm.

 

Mianowani przez Abbasa funkcjonariusze religijni i polityczni w AP także szerzą nienawiść do Żydów. Mahmoud al-Habbasz, którego Abbas mianował naczelnym sędzią Islamskiego Sądu i który był jego osobistym doradcą, nauczał, że konflikt z Izraelem nie toczy się o terytorium, ale jest przeciwko Żydom, ponieważ są oni sojusznikami szatana na ziemi, sieją zło i fałsz. Nauczał, że Izrael jest „projektem Szatana”.

 

Palestyńskie dzieci uczą się tej samej ideologii nienawiści. W oficjalnej telewizji AP dzieci recytują wiersze, głoszące, że „nasz wróg, Syjon, jest Szatanem z ogonem” i że Żydzi zostali „skazani na upokorzenie i cierpienia”, oraz, że są “najnikczemniejszymi wśród stworzeń, barbarzyńskimi małpami, okropnymi świniami”.

 

Antysemityzm AP sięga szczytu, kiedy samo istnienie Żydów jest przedstawiane jako fundamentalna groźba dla całej ludzkości. Przedstawiciele instytucji religijnych AP formułowali to na różne sposoby w oficjalnej telewizji AP: “To są Żydzi… zawsze wojowniczy, zawsze korumpujący, zawsze z niecnymi planami i zawsze spiskujący przeciwko ludzkości”; „Nie ma globalnego zepsucia, za którym nie stoją”; “Systematycznie pracują nad podżeganiem do wojen  i konfliktów na całym świecie”; „Ludzkość nigdy nie będzie żyła w pokoju, dostatku lub spokoju, jak długo oni korumpują ziemię… Jeśli ryba w morzu walczy z inną rybą, jestem pewien, że Żydzi za tym stoją”.

 

Ponieważ Żydzi są, według AP, źródłem wszelkiego zła, wszystko złe, co zdarza się na świecie, można przypisać Żydom. „Ekspert spraw izraelskich” w telewizji AP powiedział palestyńskim widzom: “ISIS wzięło swoje religijne idee z judaizmu”. W artykule w oficjalnej gazecie AP wyjaśniano, że mordercze wojny domowe Wiosny Arabskiej, jak również wojna domowa między palestyńskim Hamasem a Fatahem były wszystkie planowane przez Izrael.

 

Czasami AP przedstawia swój przerażający wniosek całkiem otwarcie: żydowskie zagrożenie dla ludzkości skończy się tylko przez eksterminację wszystkich Żydów. Pewien kaznodzieja wyjaśniał to w oficjalnej telewizji AP: “Te nienawistne geny [żydowskie] i przeklęte cechy trwają w nich. Przenoszą je z pokolenia na pokolenie. Dziedziczą je z ojca na syna… Ludzkość nigdy nie będzie w stanie żyć razem z nimi.... Nasz prorok [Mahomet] poinformował nas, [że] u kresu czasu muzułmanie będą walczyć z Żydami… Żydzi ukryją się na kamieniem lub drzewem, a kamień lub drzewo powiedzą: ‘Muzułmaninie, sługo Allaha, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go’… Allahu… policz ich i zabij ich jednego za drugim, i nie pozostaw ani jednego”.

 

To nie są cytaty z carskiej Rosji z XIX wieku ani z nazistowskich Niemiec XX wieku. To są przekonania, jakich uczą Palestyńczyków wyznaczeni przez Abbasa funkcjonariusze i są szerzone przez oficjalne media Autonomii Palestyńskiej i Fatahu.  

 

Ponieważ zabicie każdego i wszystkich Żydów jest samoobroną, każde morderstwo popełnione przez Palestyńczyków jest przedstawiane jako bohaterski czyn z pieczęcią aprobaty Allaha. Kiedy palestyński terrorysta zamordował dwoje swoich izraelskich współpracowników, Fatah Abbasa wysłał mordercy komunikat na swojej stronie Facebooka: „Allah cię broni i opiekuje się tobą”.

 

Kiedy w tym tygodniu w Jerozolimie upamiętnia się Holocaust, nie wolno zapomnieć, że przedstawianie mordowania Żydów jako samoobrony z boską pieczęcią aprobaty nie zaczęło się w AP, ale było fundamentem nazistowskiej ideologii. Hitler sformułował to w ten sposób w Mein Kampf: “[Jeśli] Żyd będzie zwycięzcą na innymi narodami świata, jego korona będzie wieńcem żałobnym ludzkości… Broniąc się przed Żydem, walczę o sprawę Pana”.   

 

Decyzja społeczności międzynarodowej o ignorowaniu antysemityzmu AP umożliwiła AP zrobienie z Palestyńczyków najbardziej antysemickiego dziś społeczeństwa na świecie.

 

Kiedy przywódcy gromadzą się w tym tygodniu w Jerozolimie, muszą ogłosić gotowość użycia całej swej politycznej i finansowej mocy do wymazania palestyńskiego antysemityzmu, uwalniając tym populację palestyńską od destrukcyjnej nienawiści, jaką jest antysemityzm.

 

Nie zrobienie tego spowoduje, że to zgromadzenie będzie ponurą klęską, zaledwie ceremonią składania hołdu przeszłości z ignorowaniem teraźniejszości, a więc nie będzie miała żadnego pozytywnego wpływu na przyszłość.

 

The pervasive Palestinian antisemitism is the direct result of the PA’s teaching

Jerusalem Post, 21 stycznia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska    


Itamar Marcus

Izraelski działacz, założyciel i dyrektor Palestinian Media Watch, instytutu, który zajmuje się badaniem stosunków w Autonomii Palestyńskiej poprzez analizę palestyńskich podręczników szkolnych, prasy i publikacji w mediach elektronicznych. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 896 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk