Prawda

Sobota, 27 lutego 2021 - 10:35

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Przywilej terrorysty


Seth Frantzman 2015-12-18


Para terrorystów odebrała życie czternastu ludziom w Kalifornii.

Czternaście pięknych ludzkich istot: kobieta z Iranu, inna kobieta, której rodzina uciekła z Wietnamu, Meksykanin. Zabili różnorodność, która stanowi o wielkości Ameryki. Te ofiary pracowały na rzecz społeczeństwa i dbały o innych.


I co się dzieje? W narracji ci mordercy niemal stają się ofiarami.

Nikt nie protestuje przeciwko ekstremizmowi i nienawiści, jaką sprawcy żywili wobec innych. Nikt nie jest na nich specjalnie zły. Ludzie są oburzeni na prawa o noszeniu broni.


Gazety publikują artykuły redakcyjne o broni.


Gazeta ostro krytykuje polityków za oferowanie modlitw. Republikański kandydat na prezydenta, Donald Trump, wygłasza skandalicznie dyskryminującą uwagę o imigrantach muzułmańskich i nagle jest oskarżony o powód, dla którego „dżihadyści demonizują USA”. Jest więcej gniewu na zmianę klimatu i wzrost popularności Frontu Narodowego Marine Le Pen we Francji niż nienawiści do sprawców i ideologii stojącej za atakami w Paryżu.


To jest “przywilej terrorysty”. Jest związany z koncepcją przywileju białego, tezą, że rodząc się jako biały na Zachodzie człowiek ma automatycznie przywilej w stosunku do  mniejszości. Ale przywilej terrorysty jest najwyższym przywilejem. Jest to przywilej bezkarnego mordowania ludzi wszystkich wyznań na całym świecie. Jest to przywilej wybierania, kto będzie żył, a kto zginie. Jest to przywilej immunitetu przed nienawiścią i odpowiedzialnością, przywilej wyposażenia w długą listę usprawiedliwień dla swoich czynów.


Terroryzm jest usprawiedliwiany jako coś spowodowanego przez “alienację” ludzi, jak twierdzili liczni komentatorzy po masakrze w Paryżu. Michael Walzer twierdził nawet, że decyzja o walce z Państwem Islamskim (ISIS lub IS) „stworzy więcej bojowników ISIS”.


Pierwszym przywilejem terrorysty jest to, że określa się go jako “bojownika”. Po 9/11 liczne media uznały, że słowo “terrorysta” jest rasistowskie i tendencyjne i zmienili określenie tych, którzy dokonują masowych morderstw z powodu islamistycznej nienawiści religijnej na „bojowników”. Jeśli mordujesz kogoś krzycząc „Bóg jest wielki”, zostajesz “bojownikiem” i w mgnieniu oka twój czyn zamienia się z morderstwa w uprawnioną działalność militarną.


Następnie terrorystyczny morderca otrzymuje przywilej usprawiedliwień. W odróżnieniu od wszystkich innych form zbrodni nienawiści, dla islamistycznych zbrodni nienawiści istnieje szafa pełna wymówek.


Po strzelaninie w San Bernardino natychmiastową reakcją było żądanie zaostrzenia praw o noszeniu broni. Od „New York Times” do „New Yorker” i „New York Daily News”, broń była prawdziwym problemem.


Z drugiej strony, kiedy terroryści z KKK linczowali ludzi, problemem była ideologia nienawiści, nie zaś dostępność sznura.


We Francji po potworności w Paryżu, głównym problemem było to, że “ataki paryskie pomogą radykalnej prawicy”. Rzeczywiście prawdziwym problemem z zamordowaniem 130 ludzi jest to, że mogą one „podsycić” prawicę? Mówiąc o podsycaniu, słyszymy także, jak przywilej islamistycznego terrorysty jest „podsycany” przez zachodnią politykę. Proszę zauważyć, że ISIS nigdy nie jest „podsycane” przez politykę Baszara Al-Assada z Syrii lub Nouriego al-Maliki z Iraku, ale zawsze przez “Zachód”. C.J. Werleman, autor z Australii, pyta: “Czy nie widzicie jak 10000+ bomb USA może zradykalizować muzułmanów?” Jak bomby USA „zradykalizowały” konwertytów, takich jak Jihadi John, który pojechał do Iraku w 2014 r., żeby mordować i gwałcić? Jak zmusiły ISIS do masakrowania szyitów i Jazydów, którzy także żyli w Iraku pod bombami USA? USA nawet nie bombardowały Syrii, robił to Assad – dlaczego nie obwinia się Assada o „radykalizowanie” ISIS? Przywilej terrorysty.


Następnie jest twierdzenie, że alienacja “podsyca” ekstremizm. Bieda podsyca ekstremizm, twierdzi ta narracja.


Terroryści-mordercy nigdy nie są odpowiedzialni za swoje czyny, zawsze są przedstawiani jako “zmuszeni” do zabijania ludzi.


Matt Carr z Stop the War Coalition twierdził nawet, że “ruch dżihadystyczny, który ostatecznie zrodził [ISIS] jest dużo bliższy duchowi internacjonalizmu i solidarności, który ożywiał Brygady Międzynarodowe… międzynarodowy dżihad przyjmuje formę solidarności z uciskanymi muzułmanami”.


A więc KKK był rodzajem organizacji socjalistycznej, ponieważ działał z powodu “solidarności z uciskanymi białymi”? Naziści niemieccy także głosili solidarność z mniejszościami nazistowskimi w Czechosłowacji.


Których uciskanych muzułmanów? Państwo Islamskie jest tym, kto uciska muzułmanów, wyrzyna mniejszości i sprzedaje ludzi w niewolę. Nie jest częścią jakiegoś międzynarodowego lobby “praw robotników” – ale przywilej terrorysty pozwala mu na udawanie, że jest.


Przywilej mordowania ludzi na podstawie “alienacji” lub “biedy” jest zarezerwowany tylko dla terrorystów islamistycznych. Jazydzi zamordowani przez bandę Europejczyków, która poszła do Syrii i Iraku, żeby zabijać ludzi, są wyalienowani i uciskani. Ale oni nie dokonują masakr w Paryżu. Podczas gdy ludzie, których stać na przyzwoite mieszkanie i samochód, pojechali do miejsc takich jak Somalia umyślnie po to, by mordować ubogich.


Ten rodzaj “dżihadu” jest aspektem bogactwa i przywileju. Ci ochotnicy-terroryści podróżują z kraju rodzinnego do Bośni, do Libii, do Nigerii, do Somalii, do Jemenu, Arabii Saudyjskiej, Iraku, Pakistanu, Tajlandii, Malezji, Indonezji i z powrotem. 148 ludzi zmasakrowanych na uniwersytecie Garissa w Kenii lub  przez Boko Haram, to ubodzy, a zamordowali ich ludzie zamożni z klas średnich. Przywilej terrorysty to przede wszystkim przygoda i żądza krwi.


A wszystko, co dostajemy, to “niuanse” i wymówki.


“Jest oczywiste, że nie wszyscy muzułmanie, którzy poszli walczyć w Iraku, Syrii, Czeczenii i innych miejscach, poszli do tych krajów, by zdobyć niewolnice seksualne i by zrzucać homoseksualistów z dachów” – pisze Carr. Skąd jednak ten niekwestionowany przywilej podróżowania po świecie, by walczyć? Czy jacykolwiek inni ludzie wybierają się do Afryki, zabijają tam ludzi i wracają? Inni, którzy to robią, są nazywani zbrodniarzami i najemnikami, ale z jakiegoś powodu, jeśli robi to islamski terrorysta, to jest to w porządku.


A gdyby tych przywilejów nie było dosyć, istnieje przywilej szkalowania przez media ofiar, jakby się o to prosiły, żeby je zabito.


Linda Stasi w “Daily News” napisała, że “jedna z ofiar” morderców z San Bernardino “była równym bigotem”, jak ci, którzy ją zabili. Stasi posunęła się tak daleko, że napisała: „zabito 13 niewinnych ludzi” w Kalifornii; uznała, że 14. ofiara nie była niewinna.


O tej ofierze twierdziła, że “spędzał on czas wolny na wypisywaniu przerażających, wielbiących NRA, przepełnionych nienawiścią elaboratów na Facebooku… Nie dajcie się zwieść, jak odrażający i zasłużenie martwi byli przepełnieni nienawiścią fanatyczni mordercy muzułmańscy, tak [Nicholas] Thalasions [ofiara] także był przepełnionym nienawiścią bigotem”.


Witajcie w Ameryce 2015 r.


Wyobraźcie sobie kogoś, kto próbuje usprawiedliwić nazistowskie mordowanie Żydów przez grzebanie w zapiskach jednej z żydowskich ofiar i twierdzenie: „no cóż, on nienawidził Niemców – był takim samym bigotem”.


Być może – ale nie miał komór gazowych i 30 tysięcy ochotników SS.


Istnieje fundamentalna różnica między zasypaniem kulami tłumu ludzi a napisaniem czegoś paskudnego na Facebooku.


Trudno zrozumieć świat, w którym ofiary terrorystycznych morderców są ledwie pamiętane, lub, co gorsza, szkalowane i odrzucane. Trudno zrozumieć postawiony na głowie świat, w którym niezależnie od tego, jak bezwzględnie okrutni są mordercy, niezależnie od tego, jak słabe, biedne i niewinne są ofiary, mordercy są zawsze „bojownikami”. Jak ci, którzy wiążą ręce starych kobiet, gwałcą dzieci i podrzynają gardła tysiącom, jak to robiło Państwo Islamskie w Iraku, są niemal widziani jako ofiary, „wyalienowani”, kiedy to oni etnicznie czyszczą mniejszości, odbierają życie tysiącom na całym świecie, masakrują muzułmanów-szyitów, muzułmanów-Ahmadi, wysadzają w powietrze starożytne świątynie i grobowce sufickie.


Mamy udawać, że są dyskryminowani, kiedy narzucają światu najgorsze formy nienawiści i dyskryminacji? Kilka tygodni zaledwie po atakach terrorystycznych w Paryżu rozmowy na temat klimatu nazwane COP 21 zainspirowały ponad dwa tysiące protestów na całym świecie. Protestujący starli się z policją i z pasją i gniewem pomstowali na brak działań rządów w sprawie zmiany klimatu. Nie zorganizowano ani jednego protestu z taką pasją i wściekłością dla ofiar terroryzmu. Ani jedna osoba nie starła się z policją dla Jazydów.


Może gdyby ktoś mógł twierdzić, że ISIS stoi za zmianą klimatyczną…? Ale nie, jest odwrotnie, mówią apologeci. Na przykład popularyzator nauki, Bill Nye, twierdził, że zmiana klimatu powoduje terroryzm. Przemawiając w Syrii twierdził, że susza wygania młodzież z farm. „Młodzi ludzie poszli do miast w poszukiwaniu pracy. Nie ma dość pracy dla wszystkich, więc zdesperowana młodzież łatwiej angażuje się i jest podatna na rekrutację przez organizacje terrorystyczne”. Prezydent USA, Barack Obama, sugerował to samo, kiedy mówił: „Kiedy ludzie są narażeni na stres … dzieją się złe rzeczy, a jeśli spojrzycie na historię świata, kiedy ludzie byli w desperacji… pojawiały się niebezpieczne ideologie”.


Jaką wymówkę więc mają Nye i Obama dla 30 tysięcy ochotników ISIS, którzy przybyli zza granicy, a szczególnie dla 5 tysięcy, którzy przybyli z bogatych krajów Zachodu? I jeśli globalne ocieplenie powoduje frustracje, dlaczego Gwatemalczycy lub ludzie z zanikających wysp Pacyfiku nie masakrują ludzi w Paryżu i Bejrucie, ale robią to faceci z Francji? Jeśli globalne ocieplenie powoduje terroryzm, spodziewalibyśmy się muzułmanów Ahmadi licznie reprezentowanych w szeregach ISIS – tylko że Ahmadi nie wstępują do ISIS, są tylko jego ofiarami. Jazydzi nie udają się do Kenii i nie masakrują ludzi w centrach handlowych. Czy nie pochodzą z terenów dotkniętych globalnym ociepleniem? Wyobraźcie sobie podręcznik w USA twierdzący, że „zmiana klimatu” zmusiła ubogich białych do przyłączenia się do KKK i linczowania ludzi. Tego rodzaju akrobacje czyni się tylko dla współczesnego terroryzmu islamistycznego.


Powiedzcie nam więcej o tym, jak globalne ocieplenie, rasizm Donalda Trumpa i bieda zmusiły Sayeda Farooka do zamordowania ludzi w Kalifornii. Wraz z żoną wydali 30 tysięcy dolarów na broń. Płaca przeciętnego Peruwiańczyka wynosi 269 dolarów miesięcznie. Peruwiańczykowi zabrałoby 15 lat oszczędzania wszystkich zarobionych pieniędzy, by mógł sobie pozwolić na arsenał Sayeda.


Dlaczego więc wszyscy terroryści są ludźmi z klas średnich, takimi jak Sayed, nie zaś nędzarzami z Ameryki Południowej? Z 1,2 miliarda ludzi na świecie, którzy żyją za mniej niż 1 dolara dziennie, ilu zostało terrorystami? Ilu z nich ma przywilej podróżowania do Paryża, Bejrutu, Bagdadu, Kenii lub Mumbaju, by masakrować niewinnych ludzi. PRZESTAŃCIE KŁAMAĆ. Terroryzm jest najwyższym przywilejem. Najbogatszy 1% świata prawdopodobnie daje światu więcej morderczych terrorystów niż pozostałe 99%. Musimy mówić o przywileju terrorysty. Nasze media i politycy zawsze to usprawiedliwiają. Nie dbają o ofiary. Pozwalają ludobójczej ideologii terrorystycznej, czy jest to ISIS, Al-Kaida, czy Boko Haram, dominować i odgrywać rolę ofiary, podczas gdy najróżniejsi ludzie na świecie są mordowani i całe cywilizacje, jak chrześcijanie w Syrii, są zmiatane z powierzchni ziemi.


Nasi komentatorzy zawsze są bardziej oburzeni na radykalną prawicę we własnych społeczeństwach niż na zmorę radykalnego, prawicowego terroryzmu. Geoffrey Goldberg twierdził, że Trump „dostarcza amunicji dżihadystom w ich kampanii demonizowania USA”. Max Booth argumentował, że „nienawistna retoryka Trumpa jest na rękę ISIS”. Asher Schechter zapewnia, że „wzrost Le Pen we Francji daje ISIS zwycięstwo, na które miało nadzieję”.


Nie, nie, nie: Państwo Islamskie było pierwsze. KKK powstał przed wzrostem Black Power.


Naziści byli przed Curtisem LeMay i masowym bombardowaniem Drezna.


Ludzie mają pogardę dla antyislamskich, prawicowych poglądów na Zachodzie i słusznie nienawidzą islamofobicznych poglądów.


Ale ISIS, Boko Haram, al-Szabab i wszystkie te grupy są częścią radykalnej prawicy i one także są islamofobiczne – zabójczo islamofobiczne. Kto masowo morduje szyitów w meczetach Arabii Saudyjskiej i Kuwejtu? Trump? Le Pen? Nie. Kto prześladuje Ahmadich w Pakistanie? Talibowie. Ekstremiści islamistyczni.


Zrozumcie: terroryzm islamistyczny jest w najwyższym stopniu radykalną ideologią prawicową, połączeniem nazizmu, faszyzmu i KKK. Przestańcie dawać im niekończące się przywileje usprawiedliwień ich zachowania. Przeciwstawcie się im wszędzie, gdzie są, i przeciwstawcie się ich ideologii nienawiści zamiast ją hołubić. Ofiary terroryzmu reprezentują piękną różnorodność świata; przestańcie wspierać tych, którzy odebrali im wszystko.

 

Terrorist privilege

Jerusalem Post, 8 grudnia 2015

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaSeth J. Frantzman


Publicysta “Jerusalem Post”. Zajmował się badaniami nad historią ziemi świętej, historią Beduinów i arabskich chrześcijan, historią Jerozolimy, prowadził również wykłady w zakresie kultury amerykańskiej. Urodzony w Stanach Zjednoczonych w rodzinie farmerskiej, studiował w USA i we Włoszech, zajmował się handlem nieruchomościami, doktoryzował się na  Hebrew University w Jerozolimie.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 829 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk