Prawda

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 - 12:39

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Islam po polsku i w innych językach


Andrzej Koraszewski 2014-07-15

Można się spierać o to, czy nowoczesny antysemityzm czasów parlamentaryzmu i demokracji zaczął się we Francji, czy w Rosji, czy od procesu Dreyfusa czy od „Protokołów mędrców Syjonu”?  Jedno pewne ,„Mein Kampf” to był już tylko ciąg dalszy.

Odrodzenie najbardziej bestialskich idei płynie dziś ze świata islamu i znajduje wdzięcznych odbiorców na stadionach demokracji parlamentarnych, na ulicach miast, na salonach intelektualnych i w samych parlamentach.


Zapytał mnie swego czasu polski muzułmanin, na ile islam jest zagrożeniem dla Zachodu i dla Polski?


Niedawno powstała strona internetowa „Islam po polsku”. Redaktor tej strony  10 lipca 2014 (ok godz 11.00) na Facebooku pisał:


(Zrzut z ekranu)
(Zrzut z ekranu)

Czy irracjonalny, zwierzęcy, antysemityzm może być w jakikolwiek sposób naganny, zły, szkodliwy również dla nosicieli wścieklizny?


Mój dialog z polskim muzułmaninem trwał przez kilka miesięcy. Maciej Kochanowicz, polski dziennikarz i socjolog przeszedł kilka lat temu na islam i nasz elektroniczny dialog urwał się, kiedy stwierdziłem, że jedyna rzecz, która łączy wszystkich muzułmanów, to nienawiść do Żydów.


Po miesiącach rozmów Maciej Kochanowicz wiedział dobrze, że mam na myśli wszystkie odłamy religii muzułmańskiej, wiedział, że przyjaźnię się z wieloma muzułmanami, podawałem mu przykłady tych (jakże nielicznych), którzy często z narażeniem życia protestowali przeciw ludobójczej wierze i ludobójczej kulturze.


Nie mamy już kontaktu, nie wiem, czy Maciej Kochanowicz zaprotestował przeciwko takiemu prezentowaniu islamu na gruncie języka polskiego, czy woli milczeć, przyznając tym samym, że nawet jeśli nie podziela muzułmańskiej antysemickiej wścieklizny, to w niczym mu ona nie przeszkadza.                


Kto jest prawdziwą twarzą islamu? Qanta Ahmed, brytyjska lekarka pochodzenia pakistańskiego, która nieustannie pokazuje nieludzką ideologię politycznego islamu, morderczą dla muzułmanów i morderczą dla innych, egipski pisarz mówiący, że bez otrząśnięcia się z antysemickiego obłędu kultura arabska jest na przegranej pozycji, syryjski lekarz i opozycyjny polityk, twierdzący, że Syria powinna się odrodzić w pokojowej współpracy z Izraelem, czy autorzy strony „Islam po polsku” mówiący to samo, co duchowni egipscy, to samo co mówią politycy Hamasu, duchowni, politycy, dziennikarze i wojskowi w Pakistanie, Iraku, Iranie, czy Iranie?


Dzisiejszy islam jest całkowicie zdominowany przez ideologię czerpiącą swoje wzory z nazizmu i powtarzającą główne hasła nazizmu. Jest to ideologia walcząca z wszelkim humanizmem, z liberalizmem i demokracją, zwalczająca naukę i mająca ludobójczy antysemityzm na swoich sztandarach.


Muzułmański terroryzm zbiera najokrutniejsze żniwo wśród wyznawców islamu. Nawet nie dlatego, że ludzie czynnie opierają się tej fanatycznej ideologii, ale dlatego, że poszczególne odłamy muzułmańskich fanatyków mordują każdego, kto ośmiela się wierzyć w Allaha nieco inaczej. Mordują się wzajemnie, oskarżając się wzajemnie o syjonizm i współpracę z Żydami.


Gwiazdę Syjonu maluje się na portretach byłego prezydenta Egiptu z ramienia Bractwa Muzułmańskiego – Morsiego, na portretach Assada, Assad oskarża o współpracę z Żydami opozycję i tak w kółko Macieju w całym świecie muzułmańskim.


Nienawiść do Żydów stała się wyznaniem, sensem życia, narzędziem pozwalającym odwrócić uwagę tłumów od problemów walącej się gospodarki i totalnej nieudolności muzułmańskich władców.


Oto co ludzie słyszą z ust nie tylko wiejskich duchownych, ale za pośrednictwem telewizji z ust duchownych znajdujących się wysoko w hierarchii religijnych autorytetów.


(nagranie z 3 maja 2014)


Dziesięciolecia tej obłędnej propagandy spowodowały, że liberalna inteligencja krajów muzułmańskich żyje w gettach całkowicie odciętych od wpływu na oświatę, że liberalne media są zmarginalizowane, że polityka w tych krajach jest walką o przychylność sfanatyzowanych mas.


Społeczeństwa muzułmańskie czytają dramatycznie mało (Grecja ma więcej przekładów książek z języków obcych niż 22 kraje arabskie razem wzięte), ale do najczęściej wydawanych pozycji zagranicznych należy „Mein Kampf” i „Protokoły mędrców Syjonu”.


Arabska ulica jest pod wpływem nazistowskiej ideologii w muzułmańskim odzieniu. Ci, którzy tego nie akceptują, starają się być niewidoczni. 


Dziennikarze zachodni dokonują cudów, żeby nie widzieć rzeczywistości w krajach, z których nas „informują”. Kiedy muzułmański ludobójczy antysemityzm wylewa się na ulice zachodnich stolic, odwracamy oczy.     


Paryż, 13 lipca 2014. Wielotysięczna zadyma muzułmańskich nazistów. Dziennikarze tabloidów nie spieszą się z pstrykaniem, filmowaniem czy nagrywanie dźwięków. Tłum raz za razem wrzeszczy


Śmierć Żydom.
Śmierć Aszkenzyjczykom,
Hitler miał rację,
Opór Hamasu,
Dżihad, Dżihad, Dżihad,


Tak wyglądał Paryż na dzień przed rocznicą wybuchu Rewolucji Francuskiej.
WIDEO


W środę 9 lipca 2014 na ulicach Nowego Jorku można było usłyszeć zawołanie: Chajbar, Chajbar, Żydzi, armia Mahometa nadchodzi.
WIDEO


Londyn 12 lipca 2014-07-14, tu również wielotysięczna demonstracja, gdzie miłujący Hitlera oskarżali Izrael o... nazizm.    (Patrz: Richard Millet)To nie spór o terytorium, to nie sprawa jakichś osiedli, to jest wojna religijna, z ideologicznym nazistowskim podkładem. Mieszkająca w Izraelu niemiecka blogerka i publicystka  Petra Marquardt-Bigman pisze o fenomenie zapewniania, że antysyjonizm to nie jest antysemityzm i pokazuje jak szybko spada kurtyna pozorów, kiedy Izrael musi się bronić przed rakietami Hamasu. W ostatnich dniach na Twitterze zaroiło się od klarownych haseł typu  #HitlerWasRight i #KillJews, #HitlerDidNothingWrong. 

 

Autorka przypomina, ze związki między politycznym islamem a nazizmem istniały od zarania.

 

Historycznie najbardziej znanym przykładem jest oczywiście Hadż Amin al-Husseini, przywódca palestyński, który stał się znany jako „mufti Hitlera”. W naszych czasach najbardziej chyba wyróżnia się Jussuf al-Karadawi, wpływowy duchowny, którego określa się mianem “Globalnego muftiego”. Pod koniec stycznia 2009 r. – w następstwie trzytygodniowej kampanii Izraela przeciwko Hamasowi – Karadawi powiedział swojej olbrzymiej publiczności w telewizji Al-Dżazira, że Holocaust był „karą bożą” dla Żydów i wyraził nadzieję, że „Z wolą Allaha, następny raz będzie z rąk wiernych”.

 

W ostatnich czasach wyrazy solidarności z Hitlerem są coraz bardziej jawne, modne, można powiedzieć salonowe.  W Turcji, jak pisze Petra Marquardt-Bigman, gwiazda popu Yildizz Tilbee wyraziła podobne uczucia na Twitterze.  Według informacji, chwaliła Hitlera za Holocaust, pisząc “Niechaj Bóg błogosławi Hitlera” i zapewniła swoich 330 000 obserwujących: “Jeśli Bóg pozwoli, znowu będą to muzułmanie, którzy przyniosą koniec tym Żydom, to już niebawem, niebawem”.

 


 

 Chociaż powszechność antysemityzmu arabskiego i muzułmańskiego jest dobrze udokumentowanym zjawiskiem, angielskojęzyczne hashtagi na Twitterze dostarczają tylko migawki, która nie jest reprezentatywna. Jednak zbiór zrzutów z ekranu, jakie zrobiłam z tych tweetów, wydaje się potwierdzać raz jeszcze, że nienawiść do Żydów ma zdolność jednoczenia ludzi z całego szeregu bardzo różnych środowisk.


(pozostałe 26 slajdów można znaleźć tu)
(pozostałe 26 slajdów można znaleźć tu)

Żyjemy w świecie, w którym kibice rozwieszają na stadionach transparenty „Żydzi do gazu”, a prokuratura stwierdza, że nie widzi w tym niczego zdrożnego; żyjemy w świecie, w którym „Islam po polsku” wypisuje jawnie antysemickie historie, a administracja Facebooka odpowiada na skargę, że nie ma powodu do reagowania; żyjemy w świecie, w którym korespondentka Polskiej Agencji Prasowej, niejaka Ala Qandil, była aktywistką islamistycznej organizacji, pisze kłamstwo za kłamstwem, ale wszystkie wielkie dzienniki w kraju korzystają z jej usług. 

 

Żyjemy również w świecie, w którym amerykański ekspert, Zbigniew Brzeziński, mówi na marginesie obecnego konfliktu, że jest zawiniony przez Izrael i jego okropny prawicowy rząd oraz twierdzi, że Hamas jest umiarkowaną organizacją, otwarcie zaprzeczając, że deklarowanym celem Hamasu jest destrukcja Izraela i ludobójstwo.

 

„Islam po polsku” mówi tylko odrobinę wyraźniej to, co możemy przeczytać i usłyszeć w mediach oraz na politycznych salonach, a nawet z ust niektórych europosłów. Kolor brunatny znów staje się kolorem wyszukanej elegancji.              

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Informacja Maciej Kochanowicz 2014-07-16


Brunatna fala

Znalezionych 1086 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk