Prawda

Czwartek, 27 stycznia 2022 - 12:58

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Islam po polsku i w innych językach


Andrzej Koraszewski 2014-07-15

Można się spierać o to, czy nowoczesny antysemityzm czasów parlamentaryzmu i demokracji zaczął się we Francji, czy w Rosji, czy od procesu Dreyfusa czy od „Protokołów mędrców Syjonu”?  Jedno pewne ,„Mein Kampf” to był już tylko ciąg dalszy.

Odrodzenie najbardziej bestialskich idei płynie dziś ze świata islamu i znajduje wdzięcznych odbiorców na stadionach demokracji parlamentarnych, na ulicach miast, na salonach intelektualnych i w samych parlamentach.


Zapytał mnie swego czasu polski muzułmanin, na ile islam jest zagrożeniem dla Zachodu i dla Polski?


Niedawno powstała strona internetowa „Islam po polsku”. Redaktor tej strony  10 lipca 2014 (ok godz 11.00) na Facebooku pisał:


(Zrzut z ekranu)
(Zrzut z ekranu)

Czy irracjonalny, zwierzęcy, antysemityzm może być w jakikolwiek sposób naganny, zły, szkodliwy również dla nosicieli wścieklizny?


Mój dialog z polskim muzułmaninem trwał przez kilka miesięcy. Maciej Kochanowicz, polski dziennikarz i socjolog przeszedł kilka lat temu na islam i nasz elektroniczny dialog urwał się, kiedy stwierdziłem, że jedyna rzecz, która łączy wszystkich muzułmanów, to nienawiść do Żydów.


Po miesiącach rozmów Maciej Kochanowicz wiedział dobrze, że mam na myśli wszystkie odłamy religii muzułmańskiej, wiedział, że przyjaźnię się z wieloma muzułmanami, podawałem mu przykłady tych (jakże nielicznych), którzy często z narażeniem życia protestowali przeciw ludobójczej wierze i ludobójczej kulturze.


Nie mamy już kontaktu, nie wiem, czy Maciej Kochanowicz zaprotestował przeciwko takiemu prezentowaniu islamu na gruncie języka polskiego, czy woli milczeć, przyznając tym samym, że nawet jeśli nie podziela muzułmańskiej antysemickiej wścieklizny, to w niczym mu ona nie przeszkadza.                


Kto jest prawdziwą twarzą islamu? Qanta Ahmed, brytyjska lekarka pochodzenia pakistańskiego, która nieustannie pokazuje nieludzką ideologię politycznego islamu, morderczą dla muzułmanów i morderczą dla innych, egipski pisarz mówiący, że bez otrząśnięcia się z antysemickiego obłędu kultura arabska jest na przegranej pozycji, syryjski lekarz i opozycyjny polityk, twierdzący, że Syria powinna się odrodzić w pokojowej współpracy z Izraelem, czy autorzy strony „Islam po polsku” mówiący to samo, co duchowni egipscy, to samo co mówią politycy Hamasu, duchowni, politycy, dziennikarze i wojskowi w Pakistanie, Iraku, Iranie, czy Iranie?


Dzisiejszy islam jest całkowicie zdominowany przez ideologię czerpiącą swoje wzory z nazizmu i powtarzającą główne hasła nazizmu. Jest to ideologia walcząca z wszelkim humanizmem, z liberalizmem i demokracją, zwalczająca naukę i mająca ludobójczy antysemityzm na swoich sztandarach.


Muzułmański terroryzm zbiera najokrutniejsze żniwo wśród wyznawców islamu. Nawet nie dlatego, że ludzie czynnie opierają się tej fanatycznej ideologii, ale dlatego, że poszczególne odłamy muzułmańskich fanatyków mordują każdego, kto ośmiela się wierzyć w Allaha nieco inaczej. Mordują się wzajemnie, oskarżając się wzajemnie o syjonizm i współpracę z Żydami.


Gwiazdę Syjonu maluje się na portretach byłego prezydenta Egiptu z ramienia Bractwa Muzułmańskiego – Morsiego, na portretach Assada, Assad oskarża o współpracę z Żydami opozycję i tak w kółko Macieju w całym świecie muzułmańskim.


Nienawiść do Żydów stała się wyznaniem, sensem życia, narzędziem pozwalającym odwrócić uwagę tłumów od problemów walącej się gospodarki i totalnej nieudolności muzułmańskich władców.


Oto co ludzie słyszą z ust nie tylko wiejskich duchownych, ale za pośrednictwem telewizji z ust duchownych znajdujących się wysoko w hierarchii religijnych autorytetów.


(nagranie z 3 maja 2014)


Dziesięciolecia tej obłędnej propagandy spowodowały, że liberalna inteligencja krajów muzułmańskich żyje w gettach całkowicie odciętych od wpływu na oświatę, że liberalne media są zmarginalizowane, że polityka w tych krajach jest walką o przychylność sfanatyzowanych mas.


Społeczeństwa muzułmańskie czytają dramatycznie mało (Grecja ma więcej przekładów książek z języków obcych niż 22 kraje arabskie razem wzięte), ale do najczęściej wydawanych pozycji zagranicznych należy „Mein Kampf” i „Protokoły mędrców Syjonu”.


Arabska ulica jest pod wpływem nazistowskiej ideologii w muzułmańskim odzieniu. Ci, którzy tego nie akceptują, starają się być niewidoczni. 


Dziennikarze zachodni dokonują cudów, żeby nie widzieć rzeczywistości w krajach, z których nas „informują”. Kiedy muzułmański ludobójczy antysemityzm wylewa się na ulice zachodnich stolic, odwracamy oczy.     


Paryż, 13 lipca 2014. Wielotysięczna zadyma muzułmańskich nazistów. Dziennikarze tabloidów nie spieszą się z pstrykaniem, filmowaniem czy nagrywanie dźwięków. Tłum raz za razem wrzeszczy


Śmierć Żydom.
Śmierć Aszkenzyjczykom,
Hitler miał rację,
Opór Hamasu,
Dżihad, Dżihad, Dżihad,


Tak wyglądał Paryż na dzień przed rocznicą wybuchu Rewolucji Francuskiej.
WIDEO


W środę 9 lipca 2014 na ulicach Nowego Jorku można było usłyszeć zawołanie: Chajbar, Chajbar, Żydzi, armia Mahometa nadchodzi.
WIDEO


Londyn 12 lipca 2014-07-14, tu również wielotysięczna demonstracja, gdzie miłujący Hitlera oskarżali Izrael o... nazizm.    (Patrz: Richard Millet)To nie spór o terytorium, to nie sprawa jakichś osiedli, to jest wojna religijna, z ideologicznym nazistowskim podkładem. Mieszkająca w Izraelu niemiecka blogerka i publicystka  Petra Marquardt-Bigman pisze o fenomenie zapewniania, że antysyjonizm to nie jest antysemityzm i pokazuje jak szybko spada kurtyna pozorów, kiedy Izrael musi się bronić przed rakietami Hamasu. W ostatnich dniach na Twitterze zaroiło się od klarownych haseł typu  #HitlerWasRight i #KillJews, #HitlerDidNothingWrong. 

 

Autorka przypomina, ze związki między politycznym islamem a nazizmem istniały od zarania.

 

Historycznie najbardziej znanym przykładem jest oczywiście Hadż Amin al-Husseini, przywódca palestyński, który stał się znany jako „mufti Hitlera”. W naszych czasach najbardziej chyba wyróżnia się Jussuf al-Karadawi, wpływowy duchowny, którego określa się mianem “Globalnego muftiego”. Pod koniec stycznia 2009 r. – w następstwie trzytygodniowej kampanii Izraela przeciwko Hamasowi – Karadawi powiedział swojej olbrzymiej publiczności w telewizji Al-Dżazira, że Holocaust był „karą bożą” dla Żydów i wyraził nadzieję, że „Z wolą Allaha, następny raz będzie z rąk wiernych”.

 

W ostatnich czasach wyrazy solidarności z Hitlerem są coraz bardziej jawne, modne, można powiedzieć salonowe.  W Turcji, jak pisze Petra Marquardt-Bigman, gwiazda popu Yildizz Tilbee wyraziła podobne uczucia na Twitterze.  Według informacji, chwaliła Hitlera za Holocaust, pisząc “Niechaj Bóg błogosławi Hitlera” i zapewniła swoich 330 000 obserwujących: “Jeśli Bóg pozwoli, znowu będą to muzułmanie, którzy przyniosą koniec tym Żydom, to już niebawem, niebawem”.

 


 

 Chociaż powszechność antysemityzmu arabskiego i muzułmańskiego jest dobrze udokumentowanym zjawiskiem, angielskojęzyczne hashtagi na Twitterze dostarczają tylko migawki, która nie jest reprezentatywna. Jednak zbiór zrzutów z ekranu, jakie zrobiłam z tych tweetów, wydaje się potwierdzać raz jeszcze, że nienawiść do Żydów ma zdolność jednoczenia ludzi z całego szeregu bardzo różnych środowisk.


(pozostałe 26 slajdów można znaleźć tu)
(pozostałe 26 slajdów można znaleźć tu)

Żyjemy w świecie, w którym kibice rozwieszają na stadionach transparenty „Żydzi do gazu”, a prokuratura stwierdza, że nie widzi w tym niczego zdrożnego; żyjemy w świecie, w którym „Islam po polsku” wypisuje jawnie antysemickie historie, a administracja Facebooka odpowiada na skargę, że nie ma powodu do reagowania; żyjemy w świecie, w którym korespondentka Polskiej Agencji Prasowej, niejaka Ala Qandil, była aktywistką islamistycznej organizacji, pisze kłamstwo za kłamstwem, ale wszystkie wielkie dzienniki w kraju korzystają z jej usług. 

 

Żyjemy również w świecie, w którym amerykański ekspert, Zbigniew Brzeziński, mówi na marginesie obecnego konfliktu, że jest zawiniony przez Izrael i jego okropny prawicowy rząd oraz twierdzi, że Hamas jest umiarkowaną organizacją, otwarcie zaprzeczając, że deklarowanym celem Hamasu jest destrukcja Izraela i ludobójstwo.

 

„Islam po polsku” mówi tylko odrobinę wyraźniej to, co możemy przeczytać i usłyszeć w mediach oraz na politycznych salonach, a nawet z ust niektórych europosłów. Kolor brunatny znów staje się kolorem wyszukanej elegancji.              

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Informacja Maciej Kochanowicz 2014-07-16


Brunatna fala

Znalezionych 1007 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk